Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Uuendamine windows xp pealt windows 10 peale. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Heix35
HV vaatleja

liitunud: 19.10.2014




sõnum 15.09.2016 22:02:27 Uuendamine windows xp pealt windows 10 peale. vasta tsitaadiga

Käimas on uue arvuti kokkupanek ning kokkuhoiu mõttes läheb käikku vana kasti kõvaketas kus on peal veel windows xp.
Kuidas oleks korrektne tegutseda? Kas kõigepealt pean ketta täiesti tühjaks tegema või saan mälupulga pealt uue windowsi nn üle uuendada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mnsr
HV vaatleja

liitunud: 15.10.2009




sõnum 15.09.2016 22:33:12 vasta tsitaadiga

Vana ketta säilitamine võib väga halb mõte olla, mitu aastat see on kasutuses olnud?

Ma soovitaks HD Tunega vaadata Healthi ja teha error scan, kas leidub bad sectoreid. Samuti on head indikaatorid becnhmarkid. Kui jätad uuele süsteemile kasutada vana ja kulunud-aeglase ketta, on kogu upgrade mõttetu.

Ja vastus sinu küsimusele, ketast enne tühjaks ei pea tegema, aga upgrade teha XP pealt ei saa. Saad W10 installika panna mälupulga peale ja kohe sealt installida, installi käigus küsitakse, kas lihtsalt lased uue Windowsi vanale selga ja tekib windows.old kataloog või formattid ketta ära installi käigus.

Windows media creation tool - https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heix35
HV vaatleja

liitunud: 19.10.2014




sõnum 16.09.2016 08:26:11 vasta tsitaadiga

Aitäh suurepärase info eest.
Ma pole veel scani teinud kettale kuid tahaksin küsida, et kui palju reaalselt on vahet uuel ja vanal kettal siiski?
Selline on ketas mis seal sees on https://www.amazon.com/Western-Digital-Caviar-Drive-WD6400AAKS/dp/B0017XUX7O
Kui ma peaksin uue panema, siis ma paneks mingisuguse odavama otsa ketta sinna. Palju igapäevakasutuses ning mängimises seda vahet tunda oleks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2016 08:36:07 vasta tsitaadiga

Osta väike SSD, kuhu op süsteemi peale paned. Siin foorumis leidub neid piisavalt.
Vana ketas jäta kõigeks muuks.

Uus odav HDD võib teoreetiliselt aeglasem olla kui see vana 7200RPM ketas - oleneb mida ostad. Konkreetseid mudeleid saad võrrelda nt siin: http://hdd.userbenchmark.com/SpeedTest/2174/WDC-WD6400AAKS-22A7B2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2016 08:42:05 vasta tsitaadiga

vana HDD uude masinasse OS-kettaks kaasa võtta on üks suurim rumalus mis teha saab. tänapäeval kindlasti SSD! tunda annab absoluutselt igalpool.
kui eelarve väga piiratud, siis lao vana ja uue masina jupid siia. ehk leiab mõne muu koha pealt kokkuhoiu võimaluse, et ikka SSD sisse saada.

_________________
nooope!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 16.09.2016 11:53:42 vasta tsitaadiga

Üldiselt jah, kui raha üritad kokku hoida, siis mõttekam on jätta kõik muu vanaks ja osta arvutisse vana hdd asemel uus ssd, mitte mingil juhul vastupidi. icon_smile.gif
Vana ketas nullib kõik su uuendused ja on piduriks ka su vana süsteemi peal, ssd võimaldaks ülejaanud masina uuendamist ehk veel edasi lükata, sõltub muidugi, mis sul seal sees on praegu.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 16.09.2016 12:27:29 vasta tsitaadiga

Asi on sinu prioriteetides kinni. Endal SSD kogemus puudub, ent HDD mahutavus ja odavus võib osutuda vajalikuks. Kui vajad kiirust, siis SSD, kui mahtu, siis HDD. Sõltub, palnu sul SATA porte jätkub. Kui vana ketas on terve, siis kasuta rahus.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 16.09.2016 22:47:37 vasta tsitaadiga

Sõltub ikka sellest kui vana see vana ketas on. Kui on viimase paari-kolme aasta sees valmistatud vähemalt 500GB 7200rpm korralik ketas, siis kõlbab edasi kasutada, kui aga 8 aastat vana 160GB juust, siis nullib see uue protsessori, mälu ja mobo peale tehtud kulutused.
Jah, kui on vaja mahtu, siis võib muidugi HDD võtta, aga mitte väga vana.
Mul ka kodune lauaarvuti on endiselt HDD-de peal. Aga süsteem töötab paralleelselt kahe eraldi ketta pealt (ei ole RAID) - windows ja proged on ühe peal ja kasutajaprofiilid ning programdata teise peal.

SSD on ka olemas, aga pole olnud aega ega viitsimist oma süsteemi ümber korraldama hakata, olen seda kasutanud vaid teistele arvutitele süsteemi paigaldamiseks/ehitamiseks, et töö kiiremini läheks. Ja kiiruse vahe on ikka päris hull, eriti kui vaja mingile 5400rpm kettaga läpakale Windowsi ja lisatarkvara paigaldada, vahepeal backuppi teha jne. Aga kui teed SSD peal kompoti valmis ja lükkad siis lõpuks selle uimase HDD peale, on ajavõit lõpuks päris korralik.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2016 23:09:05 vasta tsitaadiga

elus nii mõnegi arvuti kokkupannuna väidan, et on väga suur vahe vana kõvaketta, kõvaketta ja ssd vahel. XP ajastu kõvakettad viitavad vähemalt nelja viie aastasele kasutusele, SMart võib veel isegi korras olla aga hakkab olema pudelikaelaks. samas kannatab vana kõvaketast kasutada andmehoidlana. kõvaketas rikneb pikalt st. kui smart sees on, saad veateadet väga pikka aega enne seda kui sealt enam andmeid üldse kätte ei saa. SSD kaob nipsust. arvesse võttes seda, et süsteemi töötamiseks vajalikku ca 120giga ssd d saab poest j'medalt 40 e eest, mis uut arvutit silmas pidades on suhteliselt kommiraha, paned oma uue masina käima ssd peale ning peale installi viskad selle xp ketta külge. kopeerid, pasteerid ja varundad oma andmed kuidagi ja hoiad seda ketast aktiivena ainult seni, kuni uue korraliku ketta raha laekunud on. hiljem läheb läbukettaks või backupi backupppi hoidma.

ma just tegin omale uue vana masina milles on süsteemile 120giga kingstoni ssd + 2tb seagate millel üsna mitutuhat töötundi.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2016 23:17:12 vasta tsitaadiga

tsitaat:

+ 2tb seagate millel üsna mitutuhat töötundi.

Heh.. Minu data kettal on 40 000+ tundi ja ei nuta

(Muidugi see oli oma eelmises elus hot spare ketas)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2016 23:34:16 vasta tsitaadiga

see pole teema kõvatamiseks kaua kelle HDD või SSD kestis, selleks on selgem päev icon_biggrin.gif

Heix35, avalda palun mis sul on ja millele uuendad.

_________________
nooope!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2016 23:37:53 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
see pole teema kõvatamiseks kaua kelle HDD või SSD kestis, selleks on selgem päev icon_biggrin.gif

Heix35, avalda palun mis sul on ja millele uuendad.

Põhimõte on pigem selles, et vahet pole mis läbisõit kettal on, kui ta on Data ketas.

Op süsteemi laskmine HDD peale on muidugi omaette enesepiinamise meetod. Võta või tutikas 7200 ketas, on ikka nutma panevalt aeglane kõik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2016 00:46:10 vasta tsitaadiga

piix koma viis, Märdi postiga läheb käest ära - tra kui sa pole SSD-d proovinud, mida sa seletad? keegi pole kuskil öelnud, et viskame nüüd HDD minema!
olen tunde raalinud ja lihtsalt pole sõnu! ma ei suuda seda lahti hammustada!

_________________
nooope!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.02.2011




sõnum 17.09.2016 22:45:21 vasta tsitaadiga

Heix35, Kui peaksid ikkagi HDD peale opsüsteemi mingil põhjusel panema siis tee kettale esimeseks partitsiooniks ca 50 GB (kuhu windows läheb) kui mänge pole plaanis sinna installida. Nii on windows veits kiirem kui laiutaks terve kettapeal. Aga miks Win 10, kas sellepärast, et kõige uuem, miks mitte Win7?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heix35
HV vaatleja

liitunud: 19.10.2014




sõnum 18.09.2016 15:33:53 vasta tsitaadiga

Praegust on mul selline kombo koos
MSI gtx 1060 gaming x
i7 4770
16gb hyper x
ASUS H81M-R
Ning see juust kõvaketas https://www.amazon.com/Western-Digital-Caviar-Drive-WD6400AAKS/dp/B0017XUX7O.
Ma mingihetk tõesti kavatsesin ka ssd jaoks raha koguda.
Aga sellega tekkis jälle küsimus juurde. Kui juhtubki nii, et esimese raksuga läheb see vana ketas kasutusse ning windows eraldi partitsiooni siis hiljem windowsit SSD peale saada pean ma nullist kõik uuesti installima?
Numbrid peavad alati ees olema, ehk siis 120gb SSD on piisav?

Win10 just sellepärast, et läpaka peal olen ma ära harjunud sellega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2016 15:54:26 vasta tsitaadiga

kui win on peal, teed klooni. andmed hoiad nii, et need oleks eraldi. kui ssd tuleb, lased kloonist ja andmed näitad hiljem juurde.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heix35
HV vaatleja

liitunud: 19.10.2014




sõnum 18.09.2016 17:29:41 vasta tsitaadiga

Hirmutasite mind nüüd ära selle jutuga. Tellin endale selle ssd ketta ja siis alles installin windowsi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2016 18:04:43 vasta tsitaadiga

mine ja võta. ordis ja arvutitargas olid sobilikud isendid kohapeal olemas.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 18.09.2016 21:31:30 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
<b>piix</b> koma viis, Märdi postiga läheb käest ära - tra kui sa pole SSD-d proovinud, mida sa seletad? keegi pole kuskil öelnud, et viskame nüüd HDD minema!
olen tunde raalinud ja lihtsalt pole sõnu! ma ei suuda seda lahti hammustada!


Seni pole vajadust olnud, et sekundiga buudiks. Ruumipuudusega olen jagelenud enamasti. Kuni Word käivitub, panen asjad valmis, käivitub 2-3 sekundit. Ei märka, et aeglane miski oleks. Eks sõltu igaühe vajadustest, kui kunagi vajadus tekib, olgu või kõvatamiseks, ostan SSD kah. Praegu piilun uusi läpakaid, soovitavalt mahuga üle 500 GB. SSD või HDD, vahet pole, närvid on korras.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Heix35
HV vaatleja

liitunud: 19.10.2014




sõnum 28.09.2016 16:13:53 vasta tsitaadiga

Nüüd on lugu selline, et asjaolude sunnil sai pill käima lükatud ikkagi vana kõvakettaga. Toimetab enamvähem kuigi sisselogimine võtab terve igaviku.
Täna aga jõudis kohale SSD ketas ja nüüd oleks vaja windows saada uue kettapeale.
Kuidas ma seda teeksin, et ei peaks formatit tegema? Vanal kettal sai windows pandud eraldi partitsiooni.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2016 16:33:00 vasta tsitaadiga

võta Macrium Reflect ja klooni partitsioon uuele kettale. kui kloonitud, siis lihtsalt buudi uuelt kettalt.
http://www.macrium.com/reflectfree.aspx

_________________
nooope!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heix35
HV vaatleja

liitunud: 19.10.2014




sõnum 28.09.2016 16:41:24 vasta tsitaadiga

Kas see kloonib siis terve ketta või saan eraldi partitsiooni ainult kloonida? ssd peale kõik kraam ära ei mahu


Oih, ei näinud et sa kirjutasidki partitsioon. Sellega on siis selge. Aitäh
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Uuendamine windows xp pealt windows 10 peale.
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.