Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Autorikaitsjate esindaja: kassetitasu tuleks võtta ka digilahendustelt märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2016 10:09:51 Autorikaitsjate esindaja: kassetitasu tuleks võtta ka digilahendustelt vasta tsitaadiga


Niinimetatud kassetitasu vaidluses autorikaitsjaid esindava advokaadibüroo Glimstedt sõnul peaks Eesti täiendama tühja kasseti tasule õigustatud salvestusseadmete nimistut ning hakkama hüvitama tasusid ka teenustes nagu Spotify.

Edasi saab lugeda: http://majandus24.postimees.ee/3856507/autorikaitsjate-esindaja-kassetitasu-tuleks-votta-ka-digilahendustelt

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2016 10:15:26 vasta tsitaadiga

no see on juba idootsus, ma juba maksan spotify eest, miks peaks veel mingile ühingule maksma kes asjaga üldse seotud pole?
_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2016 10:17:34 vasta tsitaadiga

Väljapressimise- ja katuse pakkumisega on ajalooliselt tegelenud tavaliselt maffia. icon_rolleyes.gif
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2016 10:21:59 vasta tsitaadiga

Kas kuskilt sellega seotud kohtuotsuseid lugeda ka saab?
_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004




sõnum 01.10.2016 12:06:21 vasta tsitaadiga

See juba päris hea huumor icon_lol.gif icon_lol.gif
Tahaks ka neid seemneid proovida.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 01.10.2016 14:14:31 vasta tsitaadiga

ma arvan et kui see läbi läheb siis spotify paneb eestis ja eestlaste jaoks teenuse kinni. ja kui spotify'le nõnda käru keeratakse siis loobuvad ka teised rahvusvahelised teenused eestlaste teenindamisest.
tagasi üles
SirVorkars
Kreisi kasutaja
SirVorkars

liitunud: 24.12.2003




sõnum 01.10.2016 14:20:01 vasta tsitaadiga

Kui nii edasi läheb, siis varsti peab metsast korjatud kukeseene eest ka tasusid maksma hakkama.....
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2016 14:26:39 vasta tsitaadiga

SirVorkars kirjutas:
Kui nii edasi läheb, siis varsti peab metsast korjatud kukeseene eest ka tasusid maksma hakkama.....

Kui sa neid naabri Mallele edasi müüd, siis peadki tulumaksu maksma icon_lol.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2016 14:28:58 Re: Autorikaitsjate esindaja: kassetitasu tuleks võtta ka digilahendustelt vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Niinimetatud kassetitasu vaidluses autorikaitsjaid esindava advokaadibüroo Glimstedt sõnul peaks Eesti täiendama tühja kasseti tasule õigustatud salvestusseadmete nimistut ning hakkama hüvitama tasusid ka teenustes nagu Spotify.


Keegi üldse aru saab mis see lause tähendab? Kui kirjutada see kahes osas välja nagu:
Eesti peaks täiendama tühja kasseti tasule õigustatud salvestusseadmete nimistut.
Eesti peaks hakkama hüvitama tasusid ka teenustes nagu Spotify???

Error icon_confused.gif

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kimi
HV vaatleja

liitunud: 02.02.2012




sõnum 01.10.2016 15:05:48 vasta tsitaadiga

Ikka puhta idiootsus. Ma ei ole sellesse teemasse süvitsi läinud aga kui ma juba mingi teenuse eest maksan (ostan laulu, maksan Spotify'le), siis mille pärasat peaks ma veel andmekandja eest maksma?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
painkillah
HV Guru
painkillah

liitunud: 06.04.2003




sõnum 01.10.2016 15:08:13 vasta tsitaadiga

Sest sa potentsiaalselt kasutad seda andmekandjat autoriõigustega materjali talletamiseks vms. Nagu ka oled sa potentsiaalne vägistaja sest sul on riist. Loogika.
_________________
www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 6 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 01.10.2016 15:34:07 vasta tsitaadiga

Ulme... Aga elu oleks tõesti ilus, kui kõigile hakataks hüvitama hüpoteetilisi kahjusid, või on autorid või õigemini nende katusepakkujad mingi übermench, et just nemad tahavad saada tasu oma toote eest ja siis veelkord tasu selle eest, et "aga äkki ikka on toote eest saadud tasu liiga väike ja äkki meid tüssatakse"... Nii...
Seoses sellega, et mul lauluhäält ei ole, aga teoreetiliselt võiks olla, nõuan kõigilt eesti elanikelt hüvitist selle eest, et mul on jäänud saamata tulu, mis ma oleksin saanud siis, kui ma laulda oskaksin. icon_razz1.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 01.10.2016 16:34:50 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Seoses sellega, et mul lauluhäält ei ole, aga teoreetiliselt võiks olla, nõuan kõigilt eesti elanikelt hüvitist selle eest, et mul on jäänud saamata tulu, mis ma oleksin saanud siis, kui ma laulda oskaksin. icon_razz1.gif


ameerika kohtus läheks see läbi kui täiskuu ajal hagi sisse anda.
tagasi üles
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 01.10.2016 19:34:29 vasta tsitaadiga

Huvitav on see, et autorikaitsjate esindajad pole kuskil kunagi välja öelnud, miks tegelikult peaks neile mingit tasu maksma. Kui ma olen ostnud õiguse teatud pala kuulata, siis on autorid oma tasu juba saanud. Miks peaks andmekandaid või esitamise vahendeid veel eraldi maksustama? Seda enam, kui nendega tehakse enamasti hoopis midagi muud, mitte ei käidelda autorikaitse alla kuuluvat teoseid. Kassettidest ja cd plaatidest võib veel kuidagi aru saada, aga mälupulgad ja telefonid?

Võiks küsida ka teistpidi. Kui see maks kehtestatakse, mida maksu maksja siis selle eest saab? Kas peale seda võib igaüks misiganes teel hankida ükskõik kelle loomingut ja selle salvestamine on legaalne? Loogiline ju oleks ...

Advokaadid ja kohtunikud ratsutavad seaduste ja dogmade seljas, mis on välja mõeldud analoogajastul, kus inimesed salvestasid kellegi loomingut raadiost või ei tea kust. Lihtsalt ei taheta aru saada, või pigem tehakse nägu, justkui ei saadaks aru, et need meetodid ja vahendid on ammu ajaloo prügikastis. Antud kohtuasja puhul kinnitas kohus, et maksu võib küsida küll, lihtsalt ei suudetud kokku leppida, kui palju täpselt. Sama loogika kohaselt võiks näiteks maalritel tekkida õigustatud ootus maaletoodud pintslite pealt maksu nõuda, sest kui keegi ise oma seina üle värvib, jääb neil ju tulu saamata. Või kirjanikud paberi ja pliiatsite eest? Praktiliselt igal alal võiks leida mingi toote, mille poest ostmisel vähenevad teoreetiliselt kellegi sissetulekud. Mis püha lehm see autor või esitaja siis õige on, et ainult teda igal võimalikul viisil toetama ja poputama peab? Valdav enamus meie "teostest" on tavaline äriprojekt ja võiks end kuhjaga ära tasuda ka esinedes, digitaalseid koopiaid müües, ning füüsilisi plaate või raamatuid välja andes. Kui ei tasu, siis järelikult keegi ei taha selliseid teoseid tarbida. Ilmselgelt ei rikasta selline kräpp meie kultuuri ja autoril pole lihtsalt annet. Tuleb leida mingi muu amet, just nagu igal teisel alal.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005




sõnum 01.10.2016 20:53:53 vasta tsitaadiga

Ma saan aru, et vanasti oli see teema, et tühi kassett osteti sageli seetõttu, et see mingi autorikaitse all oleva materjaliga täita, aga Spotify samasse auku panna on ikka lollus.
1. Nagu teisedki öelnud, siis kasutaja maksab selle eest
2. Sa saad seal laule alla laadida, aga ainult siis, kui sa teenuse eest tasud ja see on täiesti legaalne
3. Kui sa tahaks neid alla laetud laule levitada kellelegi edasi, siis nende sealt kätte saamine ei ole päris sama lihtne, kui vanasti kasseti pealt teisele kopimine ja tõenäoliselt suvaline vemps sellega hakkama ei saaks.

_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 01.10.2016 21:08:19 vasta tsitaadiga

Las ma nüüd, mõtlen. Autorikaitse all olevate materjalide kopeerimine, dubleerimine, repodutseerimine on seadusega keelatud. Samuti on keelanud selle autor, tootja, looja jms.

Mida kuradit ma seda kassetimaksu siis iga mäletseva seadme pealt maksma pean?

Antud ühing elabki ju ainult sellest, et teeb autoritega mingi lepingu ja siis korjab enda elatamiseks raha, otsides mingeid seaduse auke kus kohast veel rohkem kümnist küsida.
Ainult sellest aru ei saa miks valitsus nii loll on ja laseb sellisel jamal jätkuda.

Kunagine kassetimaks oli pigem kellegi ämber ja lasti läbi, nüüd seda laiendada kõigele oleks veel suurem ämber.
Lähen laulan avalikus kohas omaloomingut, salvestan, müün netis ja lähen ka valitsusse oma äsjaloodud laulumees oü'ga seadust nõudma, et kõik mälupulgad jms. peavad mulle 1€ sisse tooma.

Loodan edasisele riigimeeste mõistmisele, et nad ei pea oma iPhone sisemise mälu eest makse maksma hakkama.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2016 22:05:17 vasta tsitaadiga

Kas mitte spotify juba ise autoritasusid ei maksa loo autoritele? Et siis eesti autorikaitse bande tahab topelt tasu võtta? Nad jäävad ju muidu sealt nutsusaajate ringist välja....

Spotify on teenus mitte digitaalne salvestusmeedia kuhu ma saan ise midagi salvestada.... Täiesti müstika kuidas need autorikaitsjad on mõistuse kaotanud ja € silme ees on...
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2016 22:15:50 vasta tsitaadiga

Lugege mõttega see spotify rida läbi, riik tahab neile peale maksta.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.10.2016 03:09:36 vasta tsitaadiga

Wow. Autorikaitsjate ahnus on põhjatu.
Kõik austatud autorid, lõpetage muidusööjatele maksmine - jääb äkki teile endile rohkem tulu alles.

Dinosaurused ei suuda ajaga kaasas käia, seega nuputavad uusi meetodeid mil moel inimesi veelgi koorida.

_________________
Amazon - will not buy!
Kommentaarid: 205 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 186
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.10.2016 05:48:24 vasta tsitaadiga

http://www.riigikohus.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-9-16
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 02.10.2016 11:43:46 vasta tsitaadiga

UrmoZ kirjutas:
Wow. Autorikaitsjate ahnus on põhjatu.
Kõik austatud autorid, lõpetage muidusööjatele maksmine - jääb äkki teile endile rohkem tulu alles.

Dinosaurused ei suuda ajaga kaasas käia, seega nuputavad uusi meetodeid mil moel inimesi veelgi koorida.



Ehh, autorid seaavad sealt nutsu ja mitte vähe. mõni on kiidelnud, et EAÜ'st makstavad tasud on suuremad kui palk, mida helilooja tööga teenib.

autorid hakkavad ise maksma alles siis kui prooviruumi/stuudiosse lähevad, aga selleks ajaks võtvat mõni ennast autori kaitse hingekirjast maha, muidu läheb stuudiotöö väga kalliks.
tagasi üles
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 02.10.2016 14:20:30 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:

Ehh, autorid seaavad sealt nutsu ja mitte vähe.


honorarid on üleval www.eau.org
Valdav enamus saab alla 100€/kuus. Üle 2000€/kuus sai aastal 2014 ainult 4 autorit. Ilmselt lähevad sealt veel ka mingid maksud maha. Uurisin nii bilansse, kui ka muid aruandeid ja kahjuks on sealt raske üheselt aru saada, palju nad omale tasku pistavad. Tundub muidugi, et sellise pisikese businessi kohta elavad nad suht rasvaselt, kui 2014 alguses oli neil raha 850000€, lisaks deposiite 4,2M€ eest ja nad on suutnud omale ~550000€ eest kinnisvara soetada. Kui honorare korjati 2014 a. ainult 1,6M€, siis on neil seda raha ikka roppu moodi üle.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Online

sõnum 02.10.2016 20:58:05 vasta tsitaadiga

Kas autorikaitse-organisatsioonide sünnimaal ja kohas kus neil on praeguseks kõige suurem võim käes, ei ole ajalooliselt nende organisatsioon just välja kasvanud organiseeritud kuritegevusest? Minu meelest on sellest lausa filme tehtud, kuidas omal ajal USA-s maffia väga otseselt oli seotud nii meelelahutustööstuse kui plaadifirmadega, millest omakorda moodustati nende katusorganisatsioonidena RIAA ja MPAA, mille käitumine ja töömeetodid ka tänapäeval organiseeritud kuritegevusest palju ei erine. Otseselt mõrvasid pole just nendega seostada vist suudetud, aga väljapressimiseks kasutatakse väga edukalt ära USA kohtusüsteemi ja hulk seadusi on loodud puhtalt nende kasumi suurendamiseks.
Eks väiksemate riikide tütarorganisatsioonid üritavad samu meetodeid kasutada, teha seadusandjale piisavalt ajupesu, et terve riik seadustega enda lõa otsa rakendada ja katuseraha maksma panna.

Et kassetitasu on juba algselt täiesti ebaloogiline ja ebaõiglane, siis striiminguteenustelt sama põhjendusega lisatasu nõuda on hüper-ebaloogiline. Kui keegi peakski, jumal hoidku, seda striimi salvestama omale kuhugi, siis kassetitasuna on ju selle eest juba korra makstud! Aga kus sa sellega, korduvalt maksmine ühe ja sama asja ja lausa mittemillegi eest on ju algusest peale nende organisatsioonide eesmärk olnud, põhjenduste idiootsus ei häiri neid endid seepärast mitte põrmugi. Rahateerull on käes ja muudkui triigivad sellega endale seadusi.
Nende kasum peabki vähenema tänu tehnoloogia arengule ja striiminguteenuste tekkimisele. Kui raha organisatsiooni ülalpidamiseks enam ei jagu, on aeg laiali minna. Aga kus sa sellega, kui on mittemillegi eest kõva palka saama harjutud, siis kes sellest ikka loobuda tahab. Ja lähebki hülgemölamootor jälle käima. Oleks ainult seadusandjal julgust nad peesse saata kõige täiega.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olka
HV kasutaja
olka

liitunud: 25.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.10.2016 08:42:11 vasta tsitaadiga

Kas nende esindajaga on võimalik online intervjuud korraldada, saab paljudele küsimustele vastused. See Spotify niiöelda topeltmaksustamine tundub tobe.
_________________
You, all gonna make me loose my mind, loose my mind
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teretalv
HV veteran

liitunud: 15.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.10.2016 12:31:20 vasta tsitaadiga

tsitaat:

opeltmaksustamine tundub tobe.

minuteada topeltmaksustamine toimub eestis massiliselt ja on saanud lausa normiks. ka kütuseturul nii kütusemüüja maksab käibemaksu kui ka ostja

_________________
Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Autorikaitsjate esindaja: kassetitasu tuleks võtta ka digilahendustelt mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.