Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Androidi nutiseadmega heli salvestamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2016 04:35:18 Androidi nutiseadmega heli salvestamine vasta tsitaadiga

Kui mõttekas on kasutada helisalvestuseks Androidiga nutiseadmeid?
Millised eelised ja puudused on neil võrreldes digitaalsete taskusalvestajatega nii odavamast kui kallimast otsast?
Kas mõnele telefonile või tahvlile saab ühendada välise mikrofoni 3,5 mm pistiku kaudu?

Mul endal on selline tahvel nagu Lenovo A7-30 A3300-H. Akumahutavust jagub, rakendusi helisalvestuseks samuti. Tundub olevat funktsionaalne ja asja eripärasid (mikrofoni asukoht) tundes saab salvestuste kvaliteeti veidi tõsta. Kuid selle tahvli sisemine mikrofon on siiski keskpärane.
Üks mõeldav variant oleks leida sellele asjale USB-helikaart. Millised on toetatud? Kas näiteks Oomipoe "alla-10-euroseid" pisikesi
helikaarte saab kasutada? Nii saaksin külge ühendada enda Shure Beta 58A mikrofoni, millele ma tegin XLR->3,5mm kaabli ja mis arvuti taga
salvestab nii hea kvaliteediga, kui helikaart lubab.
Kui odavalt saaks spetsiaalse Androidi poolt toetatud USB-mikrofoni, mis annaks rohkem kvaliteeti, kui tahvli sisemine mikrofon?
Kas on veel mingeid võimalusi? Näiteks ringhäälingusagedustel töötav raadiomikrofon (saaks tahvli sisseehitatud raadiot kasutada)?
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 29.09.2016 14:59:37 vasta tsitaadiga

Kui arvuti taga su mikker töötab, peaks ta telefoni küljes ka töötama. Mingit sobivat üleminekut on loomulikult vaja nelja klemmiga 3,5mm pistikult kolme klemmiga pistikupesa peale, mis mikri pistikuga sobib.

Praegu proovisin, et ühe Lenovo süleka jaoks ostetud kaabel (AVK417-030), mis 4-klemmiga pistiku pealt kahele 3-klemmiga pesale mikri ja kõrvaklappide jaoks üle läheb, täitsa töötab Nexus 5X küljes. Nii kõrvaklapid kui mikker.

Täpselt sama kaablit hetkel ei leidnud, aga Galadoris on sarnane Hama toode: https://www.galador.ee/1310-audio-video-kaablid-ja-adapterid/2831711-hama-54573-klinken-adapter-3-5-mm-klinken-stecker-auf-2x-3-5-mm-klinke Hind on kergelt kummaline küll.... See mis mul siin käes on, maksis täpselt 10x vähem.

Ahhaa, oomikas ikka aitab hädast välja, seal minu juhtmest "ainult" 2x kallimalt samasugune: https://www.oomipood.ee/product/ab_03_leminek_3_5mm_av_pistik_4_pin_2_3_5mm_stereo_pesa_3_pin

Ah, nüüd leidsin "headset adapter" otsinguga Galadorist ka natuke normaalsema hinnaga toote: https://www.galador.ee/1310-audio-video-kaablid-ja-adapterid/2885062-delock-adapter-stereo-jack-male-3-5-mm-2-x-stereo-jack-female-3-5-mm

Ja kallima hinnaga on neid seal veel päris mitu erinevat valida.

Salvestusäppe ma pole palju näppinud, aga Smart Voice Recorder tundub kasutatav olevat, olen mõnel korral salvestanud sellega.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.10.2016 21:36:55 vasta tsitaadiga

Leidsin sellise helikaardi:


Google Play andis mulle USB toega helisalvestusäpi AudioFi.

Toimib. Kui hästi, seda hakkan testima.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 08.10.2016 23:50:13 vasta tsitaadiga

Kas see on siis parem kui seadme sisemine helikaart?
Selle välise seadmega on see lugu, et ta on lisaseade, mis tarbib energiat. Ja et ta on kindla peale mõeldud töötama PC küljes, kus energiaga nii kitsas pole kui mobiilseadmetel, siis küllap on ta ka telefoni enda omaga võrreldes üsna janune. Kaheksa kanalit ju väljundiks ka veel telefoni kahe asemel.

Kui kasutad 3,5mm pesas mikrit, siis saad samal ajal USB pesasse toite pista.
Kui sul USB otsas see jupstükk ripub, siis pead töötama kas puhtalt aku pealt või muretsema OTG kaabli, mille kaudu saab ka toidet anda. Ja ainult mingi osa droididest on võimelised samal ajal välist toidet tarbima, kui nad USB hostina töötavad (st mingi USB välisseade on küljes).

Ühesõnaga, igavene jant sellega, palju igasugu "kui"-sid.

Miks siis telefoni/tahvli oma sisend ei kõlba, et selline kaadervärk külge tuleb riputada talle?

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2016 08:22:01 vasta tsitaadiga

Tahvli aku on juga maad parem, kui telefoni oma ja see lubab teha katsetusi. Plaanin katsetada välist mikrofoni nii tahvli enda kõrvaklapiaugus kui ka välise helikaardi taga. Need pisikesed helikaardid ei tohiks palju võimsust tarbida.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 09.10.2016 13:37:55 vasta tsitaadiga

Seda tarbitavat voolutugevust oleks mõtet mõõta, vähemalt esimesel katsetamisel. Selline vidin kulub alati ära:

https://www.galador.ee/1804-vorguehituse-tooriistad/3076795-gembird-usb-power-meter-emu-01-3-5v-7v-max-3a

või odavamalt ja suuremate võimalustega: https://www.aliexpress.com/wholesale?&SearchText=usb+power+meter

Tarkvaraliselt võib ka proovida, aga see äpp vajaks riistvaralise ampermeetriga kalibreerimist: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manor.currentwidget&hl=en

Arvutile mõeldud USB vidinad võtavad üllatavalt palju energiat teinekord, nad ei ole säästlikkusele orienteeritud. Tahvliga on muidugi suurem akumaht käes, aga sülearvutiga võrreldes ikkagi vähem.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2016 15:05:04 vasta tsitaadiga

Ostsin ka selle audiojagaja, mis klappidele ja mikrile eraldi pesad annab, seesama 5.50 maksev jubin.
Selgus, et Shure Beta 58A mikker töötab helikaardi taga, kuid ei anna mingit signaali jagaja küljes. Kui jagaja otsas istub Shure, siis töötab ikkagi tahvli enda sisseehitatud mikrofon. Küll aga töötavad jagaja küljes kenasti igasugused tavalised odavad arvutimikrofonid, mida mul vedeleb. Äpi VU-meetri ja koputamisega saab selgeks, milline mikker töötab. Tahaks Shure kah jagaja otsas toimima saada. Helikaardiga ei leidnud ma võimalust seada mikrisisendi tundlikkust, mida otse külge ühendatud mikrofoni puhul saab mõne äpiga kenasti teha (Smart Voice Recorder jne).
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2016 15:43:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ostsin ka selle audiojagaja, mis klappidele ja mikrile eraldi pesad annab, seesama 5.50 maksev jubin.

Neid on 2e varianti. Sa ostsid vale.
link

mul on tartus üks droidiga töötav kaabel olemas. Võin laenata prooviks. Päriseks ei anna.
Maksis täpselt 10 korda rohkem kui need alibaba tutikarva jämeduse traadiga käkid.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 09.10.2016 16:11:09 vasta tsitaadiga

Kui ta vale jagaja võttis, siis ei tohiks ka need odavad arvutimikrid seal otsas töötada.
Jah, kaks "standardit" on nelja klemmiga pistikutel, aga viimase aja droidiga telefonid töötavad mõlema variandiga. Vähemalt teeb seda Moto G 1st gen ja Nexus 5X, teiste telefonide suhtes ma nii kindel ei ole ja mu eelmised telefonid vajavad kumbki erineva standardi headsetti. Ühesõnaga, tundub sedasi, et kaasaegse droidi riistvara on universaalne ja tarkvaraliselt lülitatakse sisse üks või teine režiim, sõltuvalt külgeühendatud headsetist. Võimalik, et seadmele peab lisaks mikrile olema külge ühendatud ka kõrvaklapid, et seade õigele režiimile lülituda oskaks.

Kas oli koos selle mikriga jagaja külge ühendatud ka mingid kõrvaklapid? Kui polnud, siis proovi, äkki lihtsalt ei osanud seade õiget režiimi valida, kui kõrvaklappide takistus pole mõõdetav. Seda muidugi eeldusel, et seade on universaalse 3,5mm liidesega.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2016 20:42:56 vasta tsitaadiga

Jah, tahvlil on universaalne 3,5 mm pesa. Shure mikker ei tööta olenemata sellest, kas külge on ühendatud kõrvaklapid. Sellest olenemata samas töötavad odavad arvutimikrid. Samuti töötab kenasti üks 3,5 mm ühendusega Speedlink "käed-vabad"-komplekt, millel mikrofon on vahetükina juhtmesse pandud.
Ma ei tea, mis tüüpi need arvutimikrid on. Vähemalt osad neist pidavat olema elektreetmikrid. Küll aga tean, et Shure on dünaamiline. Takistuse erinevus mikrofonidel on suur. Shure takistus on veidi üle paarisaja oomi, arvutimikril paar kilo-oomi.
Leidsin oma kola hulgast veel ühe tundmatu tootja dünaamilise mikri, takistusega veidi üle 300 oomi.
Seegi ei tööta selle jagaja otsas. Näib, et et mu tahvel toetab suure takistusega mikrofone.
Väiksema takistusega isendid töötavad välise helikaardiga.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 14.10.2016 19:06:38 vasta tsitaadiga

Kassmees, mikrivõimu läheb vaja, et dünaamilist üldse ühendada saaks. isegi see https://www.thomann.de/intl/behringer_xenyx_302_usb.htm peaks suutma asja ära ajada.

arvutite mikrite pesad on vaikimisi fantoomtoitega, ehk siis ainult elektreetide jaoks.
tagasi üles
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.10.2016 05:04:22 vasta tsitaadiga

Veidi võhikumate jaoks on mõistlik tähte närida ja vältida asjade segiajamist. Fantoomtoide ja eelpinge on erinevad asjad. Fantoom on kondemikrite teema. Eelpinge ehk bias on elektreetmikrite jaoks. Fantoom jääb vahemikku 11-48 V, eelpinge on paari voldi ringis. Tavalise arvuti helikaart lubab kasutada mõlemat sorti mikreid, seal on eelpinge eraldi klemmil ja dünaamilise mikri puhul kasutatakse lisaeelvõimendust. Vähemalt nii ma netiallikate infost aru sain. Osad Androidi seadmed lubavad dünaamilist mikrit kasutada. Kuid minu tahvli sisend ilmselt on vaid elektreetide jaoks tehtud. Seega jah, dünaamikule tuleb eelvõim panna või kasutada edasi välist helikaarti.

http://blog.shure.com/top-8-microphone-myths-exposed/

Skeeme eelpinget toitena kasutava eelvõimu jaoks isegi leidub... http://www.hobby-hour.com/electronics/computer_microphone.php
Eriti mugav oleks selline asi valmiskujul saada.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 16.10.2016 08:51:09 vasta tsitaadiga

android/ios pigem sobib kaugjuhtimis puldiks. niiöelda käepikendus http://usa.yamaha.com/products/apps/cl_stagemix/?mode=model#page=2&mode=paging see konkreetne on aid ios seadme jaoks.
tagasi üles
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2017 02:16:22 vasta tsitaadiga

Kassmees kirjutas:
Ostsin ka selle audiojagaja, mis klappidele ja mikrile eraldi pesad annab, seesama 5.50 maksev jubin.
Selgus, et Shure Beta 58A mikker töötab helikaardi taga, kuid ei anna mingit signaali jagaja küljes. Kui jagaja otsas istub Shure, siis töötab ikkagi tahvli enda sisseehitatud mikrofon. Küll aga töötavad jagaja küljes kenasti igasugused tavalised odavad arvutimikrofonid, mida mul vedeleb. Äpi VU-meetri ja koputamisega saab selgeks, milline mikker töötab. Tahaks Shure kah jagaja otsas toimima saada. Helikaardiga ei leidnud ma võimalust seada mikrisisendi tundlikkust, mida otse külge ühendatud mikrofoni puhul saab mõne äpiga kenasti teha (Smart Voice Recorder jne).


Selgus, et mul võisid kaablid olla vigased. Jootsin neid kokku igasugusest vanakraamist. Kasutatavad XLR pistikud olid kulunud jne.
Nüüd ostsin Oomikast 3,5-XLR kaabli ja mikrofon hakkas tahvli küljes otse ühendatuna tööle. Ilma välise helikaardita.
Üks mu enda kokkutinutatud kaablite kahtlasele seisundile viitav märk on helikvaliteet. Varem oli salvestatav heli üsna kitsa ribaga, näiteks flöödid olid salvestustes väga tuhmid. Nüüd tegi kvaliteet suure hüppe.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 17.01.2017 15:19:41 vasta tsitaadiga

Mis äppi kasutad nüüd?
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2017 15:57:09 vasta tsitaadiga

Ma olen kasutanud diktofoniks seni Sony rakendust, lihtne ja piisavalt laia seadistusvõimalusega:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonymobile.androidapp.audiorecorder

Aga huvitaks ka, et mida Kassmees kasutab.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2017 04:11:56 vasta tsitaadiga

Välise helikaardiga sai kasutada vaid AudioFi-nimelist vidinat, sellel on helikaardi jaoks draiver sees. Mu tahvli Androidil välise helikaardi tugi puudub ja seetõttu teised salvestusrakendused ei tunne välist helikaarti.

Otse ühendatud mikritega olen proovinud mitmeid. Kriteeriumid on, et salvestaks wav-i ja võimaldaks mikri tundlikkust sättida.
Seni mu arvates kaks parimat:
PCM Recorder, millel saab mikri tundlikkust käsitsi jooksvalt seada. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kohei.android.pcmrecorder
Ja Smart Voice Recorder, millel on võimalus enne salvestuse alustamist mikrofoni automaatseks kalibreerimiseks helivaljuse järgi. Salvestuse lõpetamisel annab kohe klaviatuuri ette ja laseb kasutajal salvestusele omal valikul nime panna. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andrwq.recorder
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Androidi nutiseadmega heli salvestamine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.