Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia digitaaljaama telefon internetitelefoniks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 26.08.2016 11:59:07 vasta tsitaadiga

Mul neid Telia liini otsas viis tükki paralleelis (kõige tavalisemad tänapäevased juhtmega); küsimus ongi selles, et kas need kannatab kõik korraga ruuteri taha toppida, ilma et sellest karbist suitsu ja sädemeid pilduma hakkaks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 26.08.2016 12:24:46 vasta tsitaadiga

Zuumbox kirjutas:
Mul neid Telia liini otsas viis tükki paralleelis (kõige tavalisemad tänapäevased juhtmega); küsimus ongi selles, et kas need kannatab kõik korraga ruuteri taha toppida, ilma et sellest karbist suitsu ja sädemeid pilduma hakkaks?


Nõup. Sul oleks tarvis üht baasjaama ja 5 toruga. Alternatiiv on koduseid hakkama koolitama mobiilikasutuseks. Isegi, kui need 5 järgi paned, võib tekkida olukord, kus telefonid ei helise. Välja helistada saad ja muidu kõik töötab, kuid ruuter ei anna piisavalt nimipinget välja, et telefon heliseks.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 26.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.08.2016 13:01:09 vasta tsitaadiga

Zuumbox kirjutas:
küsimus ongi selles, et kas need kannatab kõik korraga ruuteri taha toppida, ilma et sellest karbist suitsu ja sädemeid pilduma hakkaks?

Peadki katsetama, muud võimalust pole. Aga viie telefoni ühendamise võimalikkuses ma sügavalt kahtlen. Lükkasin enda TG784 telefoniväljundi testriga lühisesse, umbes 20mA andis välja, kohalik analoogjaam andis mäletamist mööda omal ajal umbes 50mA välja. Seega võib oletada, et ega seal suurt koormust taha ikka panna ei kannata. Midagi suitsema muidugi ei hakka, lihtsalt mingi koguse korral telefonid enam ei helise. Oleneb sellest, mis asi konkreetselt seda helinat seal telefoni sees tekitab.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 26.08.2016 13:10:34 vasta tsitaadiga

Oki-doki, selge. Kui katsetada kannatab, siis pole hullu. Mul nad mugavuse mõttes üle maja laiali; kui vaja, saab ka mõnest loobuda. Ausalt öelda, ega seda fikstelefoni peale mobiiliajastu tulekut niiväga enam vaja polegi olnud; rohkem nagu selline põhimõtte värk icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 26.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.08.2016 13:17:36 vasta tsitaadiga

Mõnel telefonil ehk kannatab selle helisemise välja ka lülitada, juhul kui naabertoa telefoni helin kuuldav on.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 17.09.2016 16:09:53 vasta tsitaadiga

Nonii, tehti siis ka minul lõpuks see vabatahtlikult sunniviisiline voipimine ära. Oma telefonimajandust kriitilise pilguga üle vaadates on reaalne seis siiski neli telefoni (ühele oli minu teadmata kinga antud icon_smile.gif ), üks nendest juhtmevaba, kolm tavalised juhtmega suvalised juustud. Sisse helisevad kõik ilusti, seega ruuteril võhma jätkub. Minu jaoks on probleem lahendatud thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006




sõnum 22.09.2016 13:51:44 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:

Vairant on ka oma nutitelefonis Hallo äppi kasutada, nii on telefon koguaeg kaasas.


Kohe kasutaks, kui Telia suudaks sellele ka HF toe valmis teha. Praeguseks paraku selge, et seda ei juhtu.

http://uudised.err.ee/v/majandus/4ee433a7-d499-42d5-b624-a690d8616aa4/ametid-traatsidel-tootavate-lauatelefonide-kadumise-tottu-peaks-koik-ostma-mobiiltelefoni

_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 22.09.2016 13:58:05 vasta tsitaadiga

ivokas,

tegelikult on juba praegu 3CXPhone for Android rakenduse peal võimalik aktiveerida Bluetooth tugi ja kõnesid läbi käed-vabad süsteemi teha.

Ma ei näe mõtet leiutada Hallo rakenduse asemel ratast, kui on olemasolev tugi olemas. Piisab internetitelefoni kasutajanime 372xxxxxx@elion.ee ja kasutajanime sisestamisest. Domeeniks on elion.ee ja proxy on proxy.emm.elion.ee.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anton
HV veteran


liitunud: 17.07.2002




sõnum 16.10.2016 20:04:23 vasta tsitaadiga

Telia kliendikultuur on näkkusülitamine. Vägisi võeti ära ISDN telefonid ja pakuti ka asemele VoIP-i. Kahjuks on aga VoIP selline telefonisüsteem, et kui elekter läinud on ka telefonid läinud. ISDN-il jääb aga põhinumber ikka tööle. Lisaks oli pakutav ka kallim. Nii et palju õnne Telija klientidele. Oodaka aga edasi, millal tulevad uued "uuendused" teie arvelt.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 16.10.2016 20:08:19 vasta tsitaadiga

Anton kirjutas:
Telia kliendikultuur on näkkusülitamine. Vägisi võeti ära ISDN telefonid ja pakuti ka asemele VoIP-i. Kahjuks on aga VoIP selline telefonisüsteem, et kui elekter läinud on ka telefonid läinud. ISDN-il jääb aga põhinumber ikka tööle. Lisaks oli pakutav ka kallim. Nii et palju õnne Telija klientidele. Oodaka aga edasi, millal tulevad uued "uuendused" teie arvelt.


Pisar tuleb silmanurka.
Kas tõesti mingit lahendust murele ei pakutud kuidas jääks vähemalt üks telefon tööle, või et teenus vastaks vajadustele ja oleks mõistliku hinnaga?
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 16.10.2016 20:11:19 vasta tsitaadiga

Ise suur mees. Ära ulu nagu väike laps, kellelt komm ära võeti ja osta teenust mujalt. Elisa pakkus CENTREXi ja TopConnect samuti.
Piinlik juba lugeda.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 16.10.2016 20:19:45 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Ise suur mees. Ära ulu nagu väike laps, kellelt komm ära võeti ja osta teenust mujalt. Elisa pakkus CENTREXi ja TopConnect samuti.
Piinlik juba lugeda.


PS. kuigi see pole nutjale oluline info aga Telia tegi viimaseid suuremaid kliente voip jaama ISDNile, kliendi jaoks ei muutunud väliselt midagi, kohapeal ikka NTd ja jaam.
Väiksemad piirkonnad voip trakt ja kohapeal voip jaama ISDN, ehk ruuter ja ISDN gateway, ning kliendi ISDN jaam.

Tegelikult naerma ajab kui palju on Telia nõus raha kulutama selleks, et klient rahul oleks. See läks maksma tohutu hulga raha, et klient saaks oma vana ISDN lahenduse säilitada.
Veidi vähem aga mitte vähe läksid maksma ISDN lahenduste voipi viimised kus tehnik tuli ja paigaldas Cisco telefonid ja adapterid, et klient saaks vähemalt samaväärse teenuse ja pigem uusi võimalusi juurde.

Igal juhul tundub, et klient on tänamatu mõlema asja suhtes. Selge on ju niikuinii see, et kui voolu pole võid päevaks äri sulgeda, see on paratamatu kui just megaupsi/generaatorisse ei investeeri mis maja töös hoiab. Üksi selle ühe ISDN telefoninumbri pärast nutta on ajulage kui samal ajal võiks kriitiline kõne mobiilile suunduda.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 16.10.2016 21:06:43 vasta tsitaadiga

Ma sain mediatrixi jah. Mina olen rahul. Hoonet jahutataks jõeveega ja katusel päikesepaneel. Mitte kunagine analoog. Aegajalt põletas isdn pordi äike maha. nüüd on optika. Ainus vask on ruuteri ja mediatrixi vahel.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005




sõnum 18.10.2016 15:31:40 vasta tsitaadiga

Telia meil käis ka ja vihjas, et peaks ISDN PRI-st loobuma. Ma siis vihjasin vastu, et Telia pole ainuke, kes ISDN-i pakub. Kui vaja, läheme Elisasse üle!

Selle jutu peale oli kohe kliendihalduril mokk maas icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2016 15:57:58 vasta tsitaadiga

Ma ei teadnudki et keegi ISDN i enam kasutab. Mille poolest see vdsl ist parem on?
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 18.10.2016 15:58:36 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Telia meil käis ka ja vihjas, et peaks ISDN PRI-st loobuma. Ma siis vihjasin vastu, et Telia pole ainuke, kes ISDN-i pakub. Kui vaja, läheme Elisasse üle!

Selle jutu peale oli kohe kliendihalduril mokk maas icon_biggrin.gif


Elisa pakub aegade algusest sama ISDNi lahendust mida ka Telia asenduseks täna pakub ISDN gateway mille taga on voip server.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005




sõnum 18.10.2016 16:32:02 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:
Ma ei teadnudki et keegi ISDN i enam kasutab. Mille poolest see vdsl ist parem on?


VDSL on andmesideks, ISDN kõnesideks.

Loomulikult võib ka ISDN-i üle DSL lasta. Ise olen kasutanud E1 over SHDSL ühendusi.

indrekp kirjutas:
Reaper kirjutas:
Telia meil käis ka ja vihjas, et peaks ISDN PRI-st loobuma. Ma siis vihjasin vastu, et Telia pole ainuke, kes ISDN-i pakub. Kui vaja, läheme Elisasse üle!

Selle jutu peale oli kohe kliendihalduril mokk maas icon_biggrin.gif


Elisa pakub aegade algusest sama ISDNi lahendust mida ka Telia asenduseks täna pakub ISDN gateway mille taga on voip server.


Vähemalt ca 10 aastat tagasi juurutas Elisa agaralt ISDN over SHDSL tehnoloogiat, mis oli EWSD-ga ühendatud. VoIP-ist polnud siis haisugi.

Mis vahepeal on muutunud, ei tea. Lõppkasutaja jaoks tähtis, et kõik töötaks. Et saaks vahendusjaama jaoks kuskilt kõnekanalid kätte. VoIP on variant, aga nõuaks uut riistavara ja kõvasti seadistamist.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 18.10.2016 16:46:50 vasta tsitaadiga

Tore, kuid roadmap on ära tehtud. ISDN kanalil tõmmatakse pistik tagant ära. Viimase Elisasse mineku sooviga võitsid lagi pool aastat. Mõistlik oleks kliendihalduriga arutada, kuidas uue süsteemi sisse saaks.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 18.10.2016 19:26:23 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Tore, kuid roadmap on ära tehtud. ISDN kanalil tõmmatakse pistik tagant ära. Viimase Elisasse mineku sooviga võitsid lagi pool aastat. Mõistlik oleks kliendihalduriga arutada, kuidas uue süsteemi sisse saaks.


Täna on ja jääb Telias tööle mitu ISDN lahendust, jaamast ISDN port nagu ka vanasti kuid mitte läbi digijaama vaid läbi nö IP jaama ehk tavalise DSLAMi kaudu ISDN kaardiga.
Kui koht on liiga väike selleks, et vastavat sõlme paigaldada, siis veetakse kliendi juurde Inteno ruuter, olgu siis vask või optika ning selle järel Mediatrix gateway ning klient saab oma S0 või S2 kätte.
Nende lahenduste sulgemisega kiiret pole kuid neid pakutakse ainult olemasolevatele klientidele ISDN ümberehituseks. Tööd ja kulud kannab Telia.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005




sõnum 20.10.2016 11:30:10 vasta tsitaadiga

Nii, nüüd on käes meie kord, Telia ISDN ehitatakse VoIP-i peale ringi.

Küll aga ei meeldi, et Telia oma Inteno junni vahele torkas. Veel üks karp, mis võib kokku joosta. Seega teenuse töökindlus selle all kannatab.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 20.10.2016 13:44:16 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Nii, nüüd on käes meie kord, Telia ISDN ehitatakse VoIP-i peale ringi.

Küll aga ei meeldi, et Telia oma Inteno junni vahele torkas. Veel üks karp, mis võib kokku joosta. Seega teenuse töökindlus selle all kannatab.


Mitte et vanade ISDN digijaamadega aegajalt probleeme oleks olnud, NT purgid mis vahel enne olid, said samuti aegajalt otsa.
Kui klient soovib ISDN jaama säilitada siis tuleb purkidega leppida.
Ise paneks netid switchid UPSi taha ja PoE switchi mille järel Cisco Voip telefonid aga eks kulud on vaja ka kontrolli all hoida.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 11.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2016 07:27:31 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Nii, nüüd on käes meie kord, Telia ISDN ehitatakse VoIP-i peale ringi.

Küll aga ei meeldi, et Telia oma Inteno junni vahele torkas. Veel üks karp, mis võib kokku joosta. Seega teenuse töökindlus selle all kannatab.

Ehitati kah see ISDN jaam üle VoIP-i peale. Küsimus suurele ringile. Kui vanasti oli sedasi, et numbrinäidu jaoks oli vaja süsteemitelefoni siis kuidas nüüd on? Oskab kogu see uhke sisteema ka numbrit näidata kui on tavaline ekraaniga telefon mis toetab numbrinäitu? Tookord tehnikult uurides mainis, e tnagu võiks aga kui numbrinäiduga tavatelefon külge lükata ei näita midagi.
Vahele pisteti peale inteno veel ka Mediatrix 3000 series seadeldis.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 25.10.2016 07:46:33 vasta tsitaadiga

Tere hommikust! Mediatrix oskab numbrilisi koode saata DTMF või FSK baasil.
Vaja teada ainult telefoni tootjat ning saab vastavalt numbrit seadistada.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005




sõnum 25.10.2016 11:24:15 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:


Mitte et vanade ISDN digijaamadega aegajalt probleeme oleks olnud, NT purgid mis vahel enne olid, said samuti aegajalt otsa.
Kui klient soovib ISDN jaama säilitada siis tuleb purkidega leppida.
Ise paneks netid switchid UPSi taha ja PoE switchi mille järel Cisco Voip telefonid aga eks kulud on vaja ka kontrolli all hoida.


POE switchid ja VoIP telefonid on niikuinii, samuti kõik UPS-i taga. Lihtsalt see liides, millega telefonijaam välismaailmaga suhtleb, on E1. Nagu tuttavatega rääkides kuulnud olen, siis see on tavaline konfiguratsioon paljudes suuremates firmades.

Kulude kokkuhoiu mõttes oleks vast üldse mõistlik lauatelefonidest loobuda. Tean ka selliseid firmasi, mis seda teed on läinud.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 25.10.2016 18:26:50 vasta tsitaadiga

Mobiiltelefon on võrdlemisi soodne lahendus tõesti.

1000 numbri peale sai 0.69 senti pakkumisi....

Kui välismaale/lt helistamine soodsamaks läheks ainult.

Hetkel on 4 numbrit aktiivsed, millest üks on TOLL-FREE, et välismaa jukud sisse helistada ja muresid kurta saaks.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia digitaaljaama telefon internetitelefoniks mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.