Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Kuidas ja kuhu teha oma fotoblogi märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Juan Pablo
HV veteran

liitunud: 20.11.2005




sõnum 01.07.2016 09:03:15 Kuidas ja kuhu teha oma fotoblogi vasta tsitaadiga

Ma olen uurinud netist mitmeid võimalusi aga mis oleks parim eri kategooriad jne.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ampsu
Kreisi kasutaja
ampsu

liitunud: 28.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.07.2016 10:22:51 vasta tsitaadiga

Wordpress. Kui ise ei oska, siis leidub hunnik inimesi, kes ära teevad.
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.07.2016 10:53:05 vasta tsitaadiga

Kui põhirõhk pildil ning teksti läheks vaja ainult pealkirja või allkirja kirjutamiseks, pole Wordpress üldse hea valik. Proovisin mitmete "Photo" teemadega seda kodustada ja ei saanud endale sobivaks. Peamine puudus oli seesama kategoriseerimine ning ka navigeerimise loogika. Võibolla kui tõesti tellida kelleltki täiesti custom lahendus, saab ka Wordpressiga sobiva asja. Aga ma kahtlustan, et sel juhul ei piirdu väljaminek kuni 50 euroga.

Mina soovitan vaadata Koken'it (http://koken.me).

Edit. Küsiti ka kuhu teha blogi. Mina olen Virtuaal.com teenustega väga rahul. Kui sul on probleem, vastatakse ka väga hilja õhtul ja nädalavahetusel. Ja keegi ei ilgu ega plõksi kui idiootseid küsimusi küsid icon_smile.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 02.07.2016 10:53:43 vasta tsitaadiga

erko kirjutas:
Kui põhirõhk pildil ning teksti läheks vaja ainult pealkirja või allkirja kirjutamiseks, pole Wordpress üldse hea valik. Proovisin mitmete "Photo" teemadega seda kodustada ja ei saanud endale sobivaks. Peamine puudus oli seesama kategoriseerimine ning ka navigeerimise loogika. Võibolla kui tõesti tellida kelleltki täiesti custom lahendus, saab ka Wordpressiga sobiva asja. Aga ma kahtlustan, et sel juhul ei piirdu väljaminek kuni 50 euroga.

Mina soovitan vaadata Koken'it (http://koken.me).


Tasuta themed on suht nadid aga tasulistest leiab väga okei lahenduse ka alla 50euri. Mul hetkel selline: http://pildi.guru
Tegu tasuts theme ja veidi enda sättimisega
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ampsu
Kreisi kasutaja
ampsu

liitunud: 28.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.07.2016 13:00:00 vasta tsitaadiga

RustyZ kirjutas:
erko kirjutas:
Kui põhirõhk pildil ning teksti läheks vaja ainult pealkirja või allkirja kirjutamiseks, pole Wordpress üldse hea valik. Proovisin mitmete "Photo" teemadega seda kodustada ja ei saanud endale sobivaks. Peamine puudus oli seesama kategoriseerimine ning ka navigeerimise loogika. Võibolla kui tõesti tellida kelleltki täiesti custom lahendus, saab ka Wordpressiga sobiva asja. Aga ma kahtlustan, et sel juhul ei piirdu väljaminek kuni 50 euroga.

Mina soovitan vaadata Koken'it (http://koken.me).


Tasuta themed on suht nadid aga tasulistest leiab väga okei lahenduse ka alla 50euri. Mul hetkel selline: http://pildi.guru
Tegu tasuts theme ja veidi enda sättimisega

www.themeforest.net ja leiad sealt ikka lõpmatuseni variante. Kui on vaja kuvada mingit sisulehti ka, siis võid rahumeeli võtta mingi kõva multi-purpose teema, mida saad tuunida ilma piirideta.
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 02.07.2016 15:04:27 vasta tsitaadiga

Squarespace ofc
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enigma
Kreisi kasutaja
enigma

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.07.2016 01:37:14 vasta tsitaadiga

Pigem teha Facebooki fotoblogi.(seda saad tasuta teha)Jälgijaid saab kordades rohkem olema.Sest kui teed veebi mingile x aadressile võib 0 või 1 külastust päevas olla.
Siis on veel fotokommuun http://www.deviantart.com Kus teised liikmed saavad pilte kommenteerida ja hinnata.On ka suurem tagasiside.
Või siis www.photo.net (on tasuline) Vanamoodne kuid toimiv.
Muidu ise lasin wordpressile kodulehe teha.Programmeerija tegi.Polnud kõige odavam( 3 kohaline summa) kuid tulemusega jäin rahule.
Aga enda fotoblogi on Facebookis.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 18.07.2016 09:38:05 vasta tsitaadiga

fotoblogi peaks ka ikka olema facebookist väljaspool. Facebooki saad kasutada vägevamate tabavustega pilgupüüdmiseks kuid eraldiseisvasse blogisse saad panna täiskvaliteediga pilte ja ehitada välimuse selliseks nagu ise tahad...
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
markedmen
HV kasutaja
markedmen

liitunud: 25.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.07.2016 09:49:06 vasta tsitaadiga

Tumblr peaks ju ka sobima, seal võib neid jälgijad täitsa normaalse kiirusega leida ja vaeva nähes päris suureks kasvada
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 18.07.2016 11:58:43 vasta tsitaadiga

Kui eraldi lahendust looma ei taha hakata, siis samuti soovitan olemasolevaid (tasuta) teenuseid kasutada. Veidi piiritletum, aga siiski juba loodud lahendus, mis töötab ja kus on ka külastajad olemas. Ehk nii öelda kvaliteetne distributsioon.

Kõigepealt struktuur paika panna.
Kas üks foto võib asuda rohkem, kui ühes kategoorias? See piiritleb päris paljud süsteemid.
Sest kui ühel fotol võib olla rohkem, kui üks kategooria, siis kataloogisüsteemi (faili dubleerimata) kasutada ei saa. Pigem siis peaks kasutama sildilahendust (tags).

Samas WordPress "baaslahendusena" töötab, aga tõenäoliselt pead soetama mingid tasulised lahendused - välimus (theme) ja/või galerii plugin.
On võimalik ühendada ka Facebook albumitega, mis automaatselt sünkroniseerib ja kuvab veebilehel pilte, kui lisad FB-s albumisse.
Näiteks: https://wordpress.org/plugins/facebook-albums/

Seda pole küll uuendatud päris tükk aega, aga hetkel tundub töötavat. Eks tõenäoliselt senikaua, kuni FB midagi kardinaalselt muudab.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee


viimati muutis LKits 19.07.2016 09:48:09, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.07.2016 12:12:39 vasta tsitaadiga

RustyZ kirjutas:


Tasuta themed on suht nadid aga tasulistest leiab väga okei lahenduse ka alla 50euri. Mul hetkel selline: http://pildi.guru
Tegu tasuts theme ja veidi enda sättimisega


ot:
Lugesin su harju ralli turvaalade seiklusi - ütleks, et eestis on need turvaalad üldse maru kahtlased. Ühes kohas pead olema teest mingi 10m kaugusel metsavahel - sinu ja tee vahele jääb hunnik mände jne + suhteliselt 0% võimalus, et sinna välja sõidetakse. Teises kohas aga võid teest 1m kaugusel olla ning võimalus olemas, et kui kellelgi käest läheb siis võib sinna ka sisse lennata... Füüsikaseadusi ka suurt ei tunta

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enigma
Kreisi kasutaja
enigma

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.07.2016 22:45:09 vasta tsitaadiga

Ma hästi ei saa aru miks teha anonüümne fotoblogi.
Olen tuntud prominent ja soovin oma kunsti salaja teha? Siis küll.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 19.07.2016 08:24:35 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
RustyZ kirjutas:


Tasuta themed on suht nadid aga tasulistest leiab väga okei lahenduse ka alla 50euri. Mul hetkel selline: http://pildi.guru
Tegu tasuts theme ja veidi enda sättimisega


ot:
Lugesin su harju ralli turvaalade seiklusi - ütleks, et eestis on need turvaalad üldse maru kahtlased. Ühes kohas pead olema teest mingi 10m kaugusel metsavahel - sinu ja tee vahele jääb hunnik mände jne + suhteliselt 0% võimalus, et sinna välja sõidetakse. Teises kohas aga võid teest 1m kaugusel olla ning võimalus olemas, et kui kellelgi käest läheb siis võib sinna ka sisse lennata... Füüsikaseadusi ka suurt ei tunta


ot:
No neil ei ole turvaettevõtetes praktikut kes matsu jagaks. Seal peaks olema keegi kes on pikalt ralliga tegelenud vms.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
.::A::.
HV vaatleja

liitunud: 01.07.2003




sõnum 06.10.2016 23:17:16 vasta tsitaadiga

Kas otsid tasulist või tasuta lahendust? Otsisin ise ka tükk aega oma fotodele sobivat kodu ning lõpuks otsustasin Exposure kasuks, kuna kasutamine tundub käepärane ja eelkõige seetõttu, et näeb väga kena välja. Sait ise sobib ideaalselt storytellinguks ja kuna ise ka päris palju seeriaid/reisipilte teen, siis sobib mulle hästi. Samas olen endale teinud ka nö "portree" ja "looduse" kaustad, kuhu siis vastava teema fotosid lisan. Lisaks saab ka ise tag´e lisada ning läbi selle fotosid organiseerida. Tasuta versiooni puhul saad ainult 3 erinevat kausta luua, tasulisega piiramatult. Samuti eemaldab tasuline versioon kogu saidi brändingu ehk jääb ilus plain look. Samuti saab osad kaustad privaatseks teha, kui soovid isiklike pilte jagada, ning kasutada oma domeeninime. Praegu vist ka kampaania, et saad aastaks tasuta .com või muu lõpuga domeeninime.

Olen nüüd ise ca 3 kuud seda tasulist versiooni kasutanud (8 € kuu) ning seni väga rahul. Mõnest asjast tunnen puudust (nt fotode automaatne kuupäeva järgi reastamine üles laadimisel nagu google photol), aga üldiselt rahul. Meeldib veel see, et fotodele saab vahele ja lisaks ka pikemaid tekste kirjutada, kui vajadus tekib.

Kui otsustad proovida (kasvõi esialgu tasuta versiooni), siis oleks tore, kui selle lingi kaudu liituksid https://exposure.co/join?source=via-picturetravels-94638

Alternatiividena võid vaadata veel http://pixieset.com/ See ka visuaalselt kena, aga ma jätsin välja just seetõttu, et ei saa teksti lisada (võimalik, et tasulises versioonis saab).

Tasuta alternatiividest veel Flickr ja no siis ka Google Photos.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 07.10.2016 07:14:18 vasta tsitaadiga

Lihtsalt niisama mainin ka, et fotosid ei pea tingimata majutama samas keskkonnas, kus on veebileht.
Saab ka kasutada näiteks Google Photos teenust, kuhu saab lisada "kadudega" (lossy) kvaliteet ning lõpmatu arv pilte. Kvaliteet siiski kehva ei ole ehk karvaseks ei tee - lihtsalt vähendatakse, et ei oleks mingeid 10mb fotofaile, mis ekraanilt paberile kunagi ei jõua.

Siis saab luua näiteks WordPress baasil veebilehe, kuhu saab igasugu huvitavaid elemente juurde lisada, kujundada spetsiaalse kauni esilehe/avalehe, teha galeriide jaoks eraldi alamleht, lisada blogipostitustele galeriisid juurde jne - väga paindlik, võib-olla lihtsalt mõneti keerulisem üles seadistada.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Kuidas ja kuhu teha oma fotoblogi
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.