Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  P2V VM failide kätte saamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009




sõnum 08.06.2016 13:22:17 P2V VM failide kätte saamine vasta tsitaadiga

Istun väikse probleemi otsas. Serverimajutuses (Linxtelecom) istub üks vana, kuid vajalik masin, aga oleks see vaja kulude kokkuhoiu mõttes viia kuhugi pilve (näiteks AWS). Sisaldab sellisel määral OS-i (CentOS 5) ja seal jooksva appserveri konfi, et selle nullist püstipanemine ei tule kõne alla ning seetõttu hakkasin uurima erinevaid P2V lahendusi. Kahjuks aga pole hetkel leidnud ühtegi head (ja eelistatult tasuta) softi, mis saaks hakkama lihtsalt näiteks ESXi peal jooksva virtuaalmasina failide loomisega. vmware Converter on hetkel ainuke tasuta lahendus, mis saaks kenasti Linux masina konverteerimisega hakkama, aga see nõuab konverteerimiseks Destination süsteemi, mis peab olema juba ESXi hypervisor. Minu lihtne soov oleks, et need samad failid, mis tekitatakse ESXi-l virtuaalmasina jaoks, loodaks kuhugi lokaalsele kõvakettale ilma, et peaksin panema mingi ajutise purgi kuhugi püsti ainult selle jaoks, et need failid kätte saada sealt. Kui mu probleemipüstitus jäi natuke arusaamatuks, siis võin küsimise peale täpsustada probleemi iva.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.06.2016 13:33:48 vasta tsitaadiga

tsitaat:

et peaksin panema mingi ajutise purgi kuhugi püsti ainult selle jaoks, et need failid kätte saada sealt.

Olin kunagi sama küsimusega hädas. Lõpplahendus oligi teha destination süsteem ikkagi.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009




sõnum 08.06.2016 14:13:37 vasta tsitaadiga

Leidsin vist ajutise lahenduse tänu mingile youtube videole. Nimelt tuleks installida vmware workstation kohalikku masinasse. Ja sealt siis teha import virtual machine. Ning see peaks ideaalis laadima tegema sellest füüsilisest masinast kohalikku arvutisse virtuaalmasina. Õnneks tundub, et saab määrata failide destination asukoha välisel kõvakettal. VMWare Converter tuleb ka uuesti installida client-server profiiliga.

Edit: Nope see ka ei tööta ikka. Nüüd annab workstation 12 mingit tala, et ei suuda converterisse connectida. Selline asi teeb suht kurvaks juba. Üha enam tundub, et peab kas kõik süsteemid pilve deployma või siis kui füüsilist masinat kasutada, siis tulevikku arvestades Windows Serveri peale panna äpid ja asjad jooksma kui vähegi võimalik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurask
Kreisi kasutaja


liitunud: 07.11.2003




sõnum 08.06.2016 22:10:53 vasta tsitaadiga

Mina sain selle asja kuidagi vmware workstationiga tehtud, täpselt küll ei mäleta mis kuhu installitud oli, tegu oli xp-ga.
Pakun, et lanis oli windows7 vmware workstationiga ja siis workstationis käivitasin mingi wizardi, mis ise käis ja korjas andmed xp-st (pushitava kliendiga). Võib-olla, et installisin converteri xp-sse.

Samas ma hakkan seda nädala pärast jälle tegema uues kohas icon_smile.gif

_________________
IT haldus | IT hooldus | CarrotArrow.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009




sõnum 08.06.2016 22:15:11 vasta tsitaadiga

Nii palju kui ma vmwarei dokumentatsioonist aru sain tundub jah et windowsiga on asi lihtsam.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurask
Kreisi kasutaja


liitunud: 07.11.2003




sõnum 08.06.2016 23:08:39 vasta tsitaadiga

Aga klooni/backupi ära hdd mingi bootiva kloonijaga, ja siis booti vmware workstationist üles see kloonija ja taasta/klooni, linux võiks osata ju käima minna küll teise riistvaraga?
_________________
IT haldus | IT hooldus | CarrotArrow.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mank1
HV kasutaja
mank1

liitunud: 18.06.2003




sõnum 09.06.2016 18:34:14 vasta tsitaadiga

http://blog.dontneedcoffee.com/2010/02/p2v-linux-to-vmware-esx-or-vmware.html

Ja kui on vaja ikkagi ESXi siis selle saad vmware workstationisse installida. Converter mu teada ei tööta vmware workstationiga.

https://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=2034803
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009




sõnum 09.06.2016 19:53:08 vasta tsitaadiga

Ostsin kasutaja Miccer käest 2TB ketta ja paari päeva pärast saan oma olemasoleva ESXi kasti peal proovida seda lahendust. Praegused 2 500GB SSD-d ei vea hetkel välja seda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
peacemaki
HV kasutaja

liitunud: 10.05.2005




sõnum 16.06.2016 12:09:12 vasta tsitaadiga

See lahendus ei töötaks?

https://kb.acronis.com/content/36151
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MrAndu
HV kasutaja
MrAndu

liitunud: 26.07.2007




sõnum 16.07.2017 01:29:55 vasta tsitaadiga

backupi veeamiga ära ja restore AWS'i? või replikeeri...
(veeam trial on täis featuritega)
peast ei mäleta aga vaja on b&r ja cloud connect'i, võimalik et Availability Suite's sees mõlemad

_________________
Ma pole mingi spetsialist kuigi võiks ju olla...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  P2V VM failide kätte saamine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.