Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: OnePlus X märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mTim
HV Guru
mTim

liitunud: 19.10.2004




sõnum 05.04.2016 01:09:06 Ülevaade: OnePlus X vasta tsitaadiga


Minu nõuded telefonile pole väga kõrged, ometi ootan ma head välimust ja kvaliteeti. Kiirus muidugi on esmatähtis ja seda ka mitut programmi korraga jooksutades.

OnePlus X põhiandmed:

Mõõtmed: 140 x 69 x 6.9 mm
Kaal: 138 g
Ekraan: 5" AMOLED
Andmeside: 2G, 3G, 4G
OS: Android 5.1.1
Kiibistik: Snapdragon 801
CPU: Quad-Core 2.3GHz Krait 400
GPU: Adreno 330
RAM: 3GB
Mälu: 16GB
Kaamera: 13MP, LED välk
Aku: Li-Po 2525mAh

Dual-Sim või Uno-Sim & kuni 128GB SD mälukaart.

Ülevaade:

Telefoni olen omanud ca 2 kuud ja ostetud on see HV'st vähekasutatuna. Kõik mis OnePlus kodulehelt tellides saadakse, sain minagi:
Valge 2A EU laadija + punane lapik USB juhe ca 1m.
Carbon kaitsetagakaas.
Silikoon kaitsetagakaas.
Kaitsekile oli juba peale kleebitud.
Sim pesa avamisnõel.

NFC, Infrapuna ja 5GHz Wi-Fi puudumist loetakse paljudes ülevaadetes selle telefoni miinusteks. Hetkel veel ei oska mina NFC'st ja 5GHz Wi-Fist puudust tunda. Ja teleka juhtimiseks kasutan app'i läbi koduvõrgu, seega nendest asjadest ma rohkem juttu ei tee.

Ekraan
Nagu AMOLED ikka, on ekraan kirgaste värvide ja sügava mustaga. IPS ekraanidest ma tean vaid niipalju, kui teiste omasid olen näppinud ja mulje ei ole olnud ühegagi hea. AMOLED ekraan on mul telefoni valimisel alati olnud tähtis argument ja pole veel ühtegi IPS ekraaniga nutitelefoni omanud. AMOLED on lihtsalt alati parema mulje jätnud. Vinguda ei oska ka X'i ekraani üle

Jõudlus
Internetiülevaated räägivad, et OnePlus X omab juba vananenud tehnikat, isiklikult pole sellest veel aru saanud. 3GB mälu pole veel väheks jäänud, siiamaani on alati 1GB vaba olnud. Eelmisel telefonil jäi just mälu väheseks. Mängin ka vahel mänge ja mängimisel läheb telefon kaamera poolsest otsast tuliseks. Jõudlusest pole väheks jäänud ei mängimisel, kui ka mitut app'i korraga kasutades.

Andmeside
Wi-fi võrke leiab edukalt, paremini kui naise Lumia 520. Kõne ja andmeside auke pole täheldanud, teel olles on 4G 90% ajast olemas (ei tea kas see sõltub telefonist või ainult teenusepakkujast). GPS'iga pole kordagi probleeme olnud.

Kasutusmugavus
Kuna mul on telefon tavaliselt silikoonümbrises, ei oska libedust jms hinnata. Küll aga istub 5" minu käes hästi ja suuremat ei sooviks. X'i taskust väljavõttes, ei ole võimalik eristada ülemist alumisest otsast ja pidevalt satub telefon tagurpidi kätte. Eristamine käib kõige kiiremalt leides kõrvakuulari pilu. Häirib ikka veel ka puutenuppude valgustuse puudumine (kuigi vähem kui alguses), seda eriti pimedas, kus ei saa aru mis pidi see krdi telefon käes on.

Double-Tap Wake Up ja Gestures on aegajalt unised, ehk nõuavad kordamist. Ei tea millest see tuleneb aga selle telefoniga on mul palju rohkem "kogemata vajutusi" kui varasemate puutetundlike telefonidega. Näiteks pöidlaga küünitades tunnetab telefon, et vajutan ekraani alla paremasse nurka jms.

Heli
Kui helisev telefon tundub minujaoks vali (vb helina eripära), siis GPS häälkäsklused (Waze) on naeruväärselt vaiksed. Töökaaslaste Lumia 925 ja HTC One lausa karjuvad sellest üle.

Kaamera
Minu jaoks rahuldav. Manuaalis on vb võimalik täitsa hea pilt saada kuna kõik on näpitav. Pildistamiskiirus on kiire, kaamera käivitub kähku. Erinevad võimalused videoks: Time-Lapse, Slo-Mo.

Näidisvideo:
Hämaras toas, ilma LED valgustuseta valgusallika filmimine
Spoiler Spoiler Spoiler


Näidispildid:
Spoiler Spoiler Spoiler


Aku
Minu kasutuse puhul, ~2,5h Waze, paar tundi mängimist, 30-60min helistamist, peab päeva vastu, olen ka 2 saanud aga ma ei tea kunagi päeva ette, seega panen õhtuti reeglina laadima. Aku laeb 20lt protsendilt 60-90 minutiga täis. 1A autolaadija suudab laadida ka Waze jooksutades ja samal ajal mängides.

Välimus
Suurepärane. Kuigi tänapäeval näevad kõik telefonid välja suhteliselt samasugused, siis on see maitseasi. Ainult tagaküljel olev OnePlus logo on täiesti piisav. Kui välimus on maitseasi, siis kõik õnneks hindavad koostekvaliteeti, mis tõesti sellel telefonil on suurepärane, kuskilt ei suuda leida ühtegi viga. Miinuseid on niipalju, et tagaküljele tekivad sõrmejäljed. Kahjuks/õnneks elab minu telefon koguaeg silikoonis, niet mul võiks tagakülg üldse ka puudu olla. Nupud teevad toreda "nõksu" kui neid vajutada, mis tähendab, et on aru saada, et nuppu on vajutatud.
Menüü on mustana ilus ja aktsent värvi valimine on tore. Menüüd kahjuks näeb vaid settingutes, ülejäänud on nagu google ikka.

Hind
Ei tunne, et oleks maksnud liiga palju. Minupuhul pigem erand. Antud telefoni eest, oleks olnud nõus isegi rohkem maksma. Hinna/kvaliteedi suhe on minumeelest ülekaalukalt kvaliteedi poole.

Pluss/Miinus
Kuna plusse on palju ja ilmselt on need kõigile erinevad, toon välja vaid miinused:
Liigne kuumenemine mängides.
Ekraani all olevad nupud on ilma valgustuseta.


Küsige, kui midagi huvitab. Pole varem ülevaadet kirjutanud.

_________________
"I have never followed a rule. That is my rule. Do you follow? I don't." The Joker
Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004




sõnum 05.04.2016 12:10:45 vasta tsitaadiga

Kui lai on must riba erkaani ümber? Täpsemalt siis see "raam"

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mTim
HV Guru
mTim

liitunud: 19.10.2004




sõnum 05.04.2016 12:22:15 vasta tsitaadiga

Ülevalt ja alt on 14mm ja külgedelt 3mm telefoni servani
Külgedel on see 3mm juba kumer. Sellist eraldi riba nagu pildil ei olegi

_________________
"I have never followed a rule. That is my rule. Do you follow? I don't." The Joker
Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nsaotmg7
HV vaatleja

liitunud: 11.11.2009




sõnum 07.04.2016 17:00:39 vasta tsitaadiga

Olen seda telefoni omanud suht 4 kuud nüüdseks. Kel meeldib videosi teha, ei soovita selle kaameraga mudelt.Muude omaduste poolest väga hea ja olen rahul.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.04.2016 03:55:55 vasta tsitaadiga

Laps sai selle jõuludeks ja on väga rahul, 5 klassis kellelgi nii head riista ei olevat. Kui ta uue telefoni klarbist väja võttis ja oma esimest androidi kasutama õppis siis kaesin pisut lähemalt. Kätte võttes ja näperdades tundsin isegi pisut kadedust. Mul on ju 4 aastat üks ja sama Nokia 1020 (mis ei ole ära ka lagunenud, niiet ei näe põhjust uut osta). Lapse One Plus X maksis €265 ja ega ei teagi midagi paremat selle raha eest. Koostöö kvaliteet tundus üllatavalt hea. Enda oma tundus kõrval nagu plastikust käkk, ehki maksin ju omal ajal mingi €700 ringis.
Filmimist ei testinud aga pilte tegi okeilt. Mul on enda Nokia 1020 Carl Zeissi optika, 42 megapiksliga ja normaalse sensoriga aga makrod tulid lapse OnePlusX paremad.
Mina annan oma dabro!


minu miinus: ekraan läheb tööle kui räägid (kõnelukusti normaalselt ei tööta)
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mTim
HV Guru
mTim

liitunud: 19.10.2004




sõnum 07.10.2016 08:09:26 vasta tsitaadiga

Eile 6.10.16 tuli Android Marshmallow update, lasin peale. Kõik sujus tõrgeteta, siiamaani on kõik ok thumbs_up.gif
_________________
"I have never followed a rule. That is my rule. Do you follow? I don't." The Joker
Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tteam
Kreisi kasutaja
tteam

liitunud: 20.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2016 15:19:01 vasta tsitaadiga

Kõnelukustiga oli minulgi probleeme, kui oli kasutusel OxygenOS. Nüüd kus kasutan Cyanogeni, pole kordagi ette tulnud. Ise olen omanik olnud peaaegu aasta ja jagub ainult kiidusõnu. Ilus telefon ja hää koostekvaliteet (PS. ma olen seda sorti kasutaja kellel telefon hästi käes ei püsi).
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: OnePlus X
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.