Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: ASRock X99M Extreme4 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kui tõenäoliselt ostaksid endale ASRocki emaplaadi ?
ASRock on väga hea firma.
8%
 8%  [ 3 ]
Vabalt, emaplaat nagu nad kõik.
30%
 30%  [ 11 ]
Kui hind hea on, miks mitte.
33%
 33%  [ 12 ]
Kasutaksin pigem enda tehtud vineerplaati.
25%
 25%  [ 9 ]
Mis on ASRock ?
2%
 2%  [ 1 ]
hääli kokku : 36

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2016 16:10:28 Ülevaade: ASRock X99M Extreme4 vasta tsitaadiga


Uue koduserveri jaoks, mis täidaks NASi ja VM hosti funktsionaalsust, oli vaja emaplaati, millel oleks kõvasti SATA III pesasid, ECC mälude tugi ning vähemalt 4 mälu pesa, et saaks vajadusel 64GB mälu paigaldada.
Valdava osa storage'st kasutab NAS ja valdavas osa mälust kasutaks loodav VM park. VM-i teema on õppimiseks ja testimiseks.

Ostu-eelsed nõudmised emaplaadile
    * 6+ kasutatavat SATA III pesa [Täidetud]
    * ECC mälude tugi [Täidetud]
    * Saab kasutada 32GB+ mälu [Täidetud]
    * 1x PCI-E x16 pesa [Täidetud]
    * 1x PCI-E pesa, mis on vähemalt x4 (kavas kahepordine gigabit võrkar osta mingi aeg lisaks) [Täidetud]
    * mATX formaadis [Täidetud]
    * Ei tohi olla punast värvi icon_biggrin.gif [Täidetud]
Ostu koht

Antud emaplaat maksis Faunderis 218.56€ 13.02.2016.

Lingid
HinnaVaatlus icon_arrow.gif https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Emaplaadid/507123/
Tootja icon_arrow.gif http://asrock.com/mb/Intel/X99M%20Extreme4/
Faunder icon_arrow.gif http://www.faun.ee/asrock-x99m-extreme4-x99-quadddr4-2133-sata3-raid-matx

Tehnilist juttu
Spoiler Spoiler Spoiler

Mis on karbis ?
    * Emaplaat ise
    * Paigaldusjuhend/Manuaal
    * Plaat draiveritega
    * I/O kaitse
    * SLI sild
    * 2 SATA kaablit
    * 1 Kõvaketta säästmistehnoloogia kaabel (YT video, kui kedagi huvitab, millega tegu. Ma ise ei kasuta seda featuuri.)
    * Kruvi, millega M.2 liistakas kinni kruvida
Pildid (Pildile vajutades näeb suuremat varianti.)
Spoiler Spoiler Spoiler

Sidur, Pidur, Gaas

Sidur - Korpuse kaante kruvid võiksid olla sellised, mis ei tule täiesti ära, ei kuku maha nii vms. Ma ei tea, kuidas neid kruvisid kutsutakse. [Lisatud 22.03.2016]
Pidur - Inteli I218-V võrguadapterile ei ole Windows 2012 draivereid, mistõttu saan praeguses olukorras kasutada ainult Qualcommi oma.
Gaas - Emaplaat oli vahtpakendi külge kaablisidemetega kinni pandud, mis oli minu jaoks äärmiselt meeldiv üllatus. Minu poolest võiks kõik nii oma emaplaate välja lasta (välja toodud 6. pildil).

PS icon_exclaim.gif Kunagi ennemuiste oli ASRocki maine päris halb ja kuni üsna hiljuti, aasta tagasi, või nii, arvasin ma ka, et nad toodavad kräppi. Kuid viimastel aastatel on nad palju kiita saanud välismaistes reviewdes ja otsustasin, et annan neile võimaluse.
Jutu point selles, et kuni ma pole siia kirjutanud, et mobo andis otsad, ärme siia ennetavalt heitimise kommentaare genereeri icon_biggrin.gif
Lisan küsitluse, kus saate oma arvamust avaldada antud firma kohta icon_biggrin.gif


viimati muutis sirius4k 27.03.2016 12:25:56, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mahno
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2016 17:11:39 vasta tsitaadiga

Ole nüüd, muidugi sa saad kasutada ka inteli kaarti server 2012 all.

https://www.reddit.com/r/techsupport/comments/2j6twg/solution_easily_use_an_intel_i218v_ethernetlan/
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2016 17:17:57 vasta tsitaadiga

Ma jõudsin ise ka selle häkini.
Hyper-V Serveril pole GUI-d ja ma eemalt ei suutnud seda kuidagi ära teha. Draiverid sain küll "installitud" pnputiliga, aga see ei teinud midagi paremaks.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mahno
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2016 17:59:14 vasta tsitaadiga

https://forums.servethehome.com/index.php?threads/intel-i354-working-with-hyper-v-server-2012-r2.3182/

Kas siit ei tule mõtteid?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2016 18:10:31 vasta tsitaadiga

Jõudsin täitsa sinnamaani, et laadisin selle versiooni serverisse, mida su esimeses lingis soovitati, kuid installerit kasutades öeldakse sulle, et OS versioon on vale. See oli esimene variant, mida ma proovisin.
Device Manageriga saaks ehk sundida need draiverid serverile kurgust alla, aga selleks peaksin ma eelnevalt saama Device Manageri külge olemasolevas masinas, sest kuigi eemalt saan Device Manageriga külge, ei saa ma niimoodi draivereid installida.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2016 18:47:04 vasta tsitaadiga

ma olen äsrokki kasutanud / selle otsa sattunud A/462 aegadest saadik. äsrocki plussiks on olnud läbi selle aja see, et nad on tootnud "odavaid upgrade" / combo asju. (478-pci-e, s775-pci-e-agp, s754 vs. 939, AM2(+)-AM3 jne) samas on see ka olnud nende häda, sest alati on väikses kirjas olulist infot selle kohta, millised mälud ja millised videokaardid kuidas mingite asjadega koos töötavad ja millised mitte. (ati X300/X500/X550 kaardid olid varaste pci-e ga plaatide blacklistis, mälusid pead AM2 vs AM3 l kasutama vastavalt, mitte seda mis on, kuigi plaadil on mõlemad pesad olemas). neil on häid asju (core unlock amd le) aga samal plaadil võib ka 1 mälupesa lambist surra. äsrocki võid võtta siis kui pole tegemist missioonikriitilise masinaga, raha palju pole ning oled omale väga hästi selgeks teinud, mida sa selle plaadiga tegema tahad hakata ja mis sul olemas on. kui joppab, töötab hästi ja kaua aga kiirustades omale kaela võtad ning tahad hakata sellega ökkima ja mökkima, saad suure tõenäosusega kuskilt valusalt vastu näppe. (core unlock ei ole klokk) asrock on samas klassis ECS iga, kellel on ka odavaid comboplaate aga kelle koostekvaliteet ja jupid, mida kasutatakse, kajastuvad hinnas ning hiljem vastupidavuses. gigabyte/msi on selles mõttes kindlamad valikud.


mida sa ei saa? pildile minnes ei saa sa dev. manageris draiverikausta talle "manually" ette näidata või? mis piirang see sul selline on? "setup.exe" st ei lähe enamus vajalikke asju külge. kehvemal juhul on vaja see setup.exe millegagi lahti pakkida algatuseks.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2016 19:50:38 vasta tsitaadiga

Kasutades pcppartpickeri filtreid, jäi sõelale kolm emaplaati ja järgmine kandidaat oleks olnud ASUS-e X99-M WS/SE, mis on 44€ kallim.
See kogusummaga arvestades ei ole just väga suur lisa, aga praegu ma vaatan siiski, et sain masina 44€ soodsamalt kokku icon_biggrin.gif

Ma seda klokkima ei hakka, ega mingeid vigureid tegema. Peab stabiilselt töötama ja kõik. Eemalt majandan, toite- ja võrgukaabel küljes ainult. UEFI-s on mittevajaminevad asjad kinni keeratud.
Loodan parimat ja ehk on nende kaup parem nüüd, kui see oli ~5a tagasi icon_biggrin.gif

PS icon_exclaim.gif Mu esmase postituse lõpus olnud tekst oli spetsiaalselt sulle mõeldud, kuna ma su rahulolematust antud firma suhtes mujal ka foorumis näinud icon_lol.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2016 20:26:36 vasta tsitaadiga

ma loodan,et sa mõistad, kust on mu seisukohad pärit. ma ei üldista ühe plaadi pealt. kindlasti kasutan teatud tingimustel äsroki plaate ka edaspidi. (core unlock). "iga töö jaoks on tööriist". kas sa panid oma plaadi külge korraliku toite? eriti selliste säästukate puhul määrab toide tema kestvuse. polnud väga ammu kui sai väga kindla soovi peale see plaat inimesele välja otsitud: http://www.asrock.com/mb/sis/k7s41gx/ sellega saavat teha masina, mis idles ca 7w voolu tarbib.

veel näiteid huvitavatest plaatidest antud tootjalt:
http://www.asrock.com/mb/Intel/P4i945GC/
socket 478 AGA pci-e ja DDR2. inteli 945GC.
http://www.asrock.com/mb/via/p4vm890/
socket 478 AGA pci-e kuid DDR, via p4m890
*socket 478 le by def PCI-E d pole.
socket AM2/AM2+/AM3 combo koos piirangutega.
http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-S%20UCC/?cat=Specifications
tsitaat:
*If you use AM3 / AM2+ CPU on AM2 chipset motherboard, the system bus speed will downgrade from HT3.0 (5200 MT/s) to HT1.0 (2000 MT/s), but the CPU frequency will not be influenced.

**For more information, please refer to the "CPU Support List".

ja natuke altpoolt:
tsitaat:
*The memory controller is integrated in the CPU.
AM2 and AM2+ CPUs can support only DDR2 memory.
AM3 CPUs can support DDR2 and DDR3 memory (not simultaneously).
AM3+ CPUs can support only DDR3 memory.

**Due to the operating system limitation, the actual memory size may be less than 4GB for the reservation for system usage under Windows® 32-bit OS. For Windows® 64-bit OS with 64-bit CPU, there is no such limitation.

***Support with AM3 / AM2+ CPU

üks õnnetu plaat oli see:
http://www.asrock.com/mb/intel/z97%20anniversary/
korraga oli rauateemade all 3-4 teemat, milles kurdeti antud plaadi ikaldamist. miga komplekt rändas tallinnast tartusse mulle. veel hädasem on olnud vaid gigabyte dualbiosi ikaldamine.

veelkord, kui sa teed omale selgeks, milleks sul on plaati vaja ja mis sul olemas on, võid saada kenasti töötava asja aga kui uisa-päisa rapsima hakkad, lendad nende samade tärnide otsa ning vahetamise ja kohandamise peale raiskad ekstra aega ja raha.

ma olen kõikide nende plaatide kallal käppapidi olnud. AM3 e käima saamiseks tuli masinates mälusid ringi tõsta.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2016 20:30:39 vasta tsitaadiga

Kui Z97 välja arvata, siis tundusid mingid iidvanad probleemid olevat. Ja ma täitsa tean ja on endal kogemust olnud, kui nad täielikku saasta tegid vanasti. Vanasti all pean silmas, kui 775 Inteli kõige uuem platform oli.

Toiteks kasutan Corsairi AX760, võiks kärada küll. Päris juust ei ole.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2016 20:36:23 vasta tsitaadiga

uuemate asjadega on selline "mänguruum" ära kadunud paratamatult. komponentide jõudlud tõuseb ning selliseid vägistamisi nagu pci-e vs. 478 pole enam vaja teha.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
.:MDK:.
HV veteran
.:MDK:.

liitunud: 24.12.2002




sõnum 21.03.2016 20:49:18 vasta tsitaadiga

Vineerplaat ikka parim. hevi.gif

Tegelikult on ASRock täitsa normaalne säästuarvuti komplekteerimiseks. thumbs_up.gif

_________________
Experience is gained immediately after it is needed.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siniger
HV kasutaja

liitunud: 20.07.2007




sõnum 21.03.2016 23:36:41 vasta tsitaadiga

tsitaat:

** 1 PS/2 hiire/klaviatuuri pesa (keegi kasutab ikka veel sellise otsaga hiirt/klaviatuuri ?)

no näiteks on dual boot masina jaoks vajalik.
elab mul selline kastis, algul oli harjumatult väike, kuid sellevõrra saab muud stuffi ju kasti juurde lisada icon_cool.gif
siiani, ehk siis pea 7 kuud on täiesti rahuldavalt toiminud.

_________________
Kui Teil läheb hästi ärge muretsege, see läheb mööda.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2016 23:52:17 vasta tsitaadiga

tsitaat:


** 1 PS/2 hiire/klaviatuuri pesa (keegi kasutab ikka veel sellise otsaga hiirt/klaviatuuri ?)


mul on 4 pordine ps2 kvm kasutusel. kui plaadil vastavaid pesi pole, plaat majapidamisse ei tule.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.03.2016 00:00:55 vasta tsitaadiga

Selge, seega mingi nõudlus on endiselt olemas. Ma ise legacy värke ei toeta. Samas ei ole see üksi ka argument, mille pärast asi ostmata jätta.. nagu näha.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomes
HV kasutaja

liitunud: 22.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.03.2016 12:13:10 vasta tsitaadiga

Kas C236 langes välja ja X99 sai valituks oma 10 SATA pordi tõttu? Näiteks Intel DBS1200SPL on küll pisut kallim (~250€), kuid lisaks saab ka kaughalduse (lisades veel ~50€ mooduli, siis koguni KVM võimekusega).
Voolutarvet oled mõõtnud?
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.03.2016 14:18:42 vasta tsitaadiga

tomes kirjutas:
Kas C236 langes välja ja X99 sai valituks oma 10 SATA pordi tõttu? Näiteks Intel DBS1200SPL on küll pisut kallim (~250€), kuid lisaks saab ka kaughalduse (lisades veel ~50€ mooduli, siis koguni KVM võimekusega).
Voolutarvet oled mõõtnud?
Kui ma masinat teoorias kokku panema hakkasin ja juppe otsisin HVs ning pcpartpickeris, siis ma küll ei leidnud Skylake platformil serveri komponente icon_confused.gif Mitte, et mul oleks eelistusi X99 vs C236 osas.
Ja 10 SATA porti on ka muidugi parem, kui 8 icon_biggrin.gif
Nüüd tagant järgi vaadates näen, et oleks odavam tulnud sellel platformil. Aga õnneks ülearu suurt vahet pole ja ma ei ütleks, et mul midagi puudu on icon_biggrin.gif KVMist puudust ei tunne.

Mul pole praegu millegagi mõõta, huvitaks ennast ka. Peale seda, kui olen 8800GTX asemele pannud mõistlikuma, low-end passiivse videokaardi, mis tühja kuuma ei toodaks ja niisama elektrit ei raiskaks, tahaks kindlasti teada saada, palju server tarbib voolu.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: ASRock X99M Extreme4
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.