Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 123, 124, 125 ... 129, 130, 131  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 50 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 33 ]
50/50
6%
 6%  [ 24 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 61 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 231 ]
hääli kokku : 399

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2024 13:00:22 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Auron kirjutas:
Tihtipeale on modding community see kes näiteks esimesena fixib ära mingi jama nagu nõme stutter, udused tekstuurid või saab jagu sellest, et mäng lollisti dekstopile crashib.

Tore kui keegi veel selliseid asju parandab, aga eelistaks platvormi, kus selliseid "seiklusi" poleks vaja teha. Kellele ikka meeldib kuskil modding-foorumites parandust otsida, et üldse normaalselt mängida saaks. Kui sellist asja loetakse PC gamingu osaks, siis konsoolidel sellest küll puudust ei tunne.


Konsool pole kunagi olnud selline platvorm kus "mingeid probleem kunagi pole". Olgu need siis riistvaralised a'la kasvõi kassettide ajastust kus tuli "kasseti peale puhuda" kui ei hakand tööle või siis seivide kustumine. Playstation'i aeg kus mingil hetkel ei lugend plaate muidu kui keerasid konsooli külili või siis RROD xbox360 puhul YLOD PS3 puhul jne.jne. Mingid hädad on saatnud ka konsoole koguaeg.

Samamoodi ei ole ajast mil konsoolid hakkasid olema koguaeg online enam seda kus konsoolimängud olid viimase piirini lihvitud vaid kuna nüüd sai samamoodi mänge patchida siis võis ülejala teha ja kiiresti välja lasta. Piltlikult öeldes ei ole kaasaegne konsool mõneti muud kui PC millel lihtsalt oma OS ja kohe peale käivitamist tuleb "steam" ette. Mängude crashimist, freezemist jne. tuleb ka konsoolidel ette kui ka buge'e kus mõnes mängus ei lähe mäng mingist punktist edasi kuna mingi quest flag ei uuenda end ära jne. Konsooliga on lihtsalt see häda, et kui on probleem siis ootad millal devid oma armust asjaga tegelevad - PC'ga on lootus, et saab "seigeldes" abi varem.

Näiteks üks viimasemaid mänge millepuhul kasutasin siis nö. mod'i mis mängu toimimist paremaks tegi oli FFVII integrade ehk siis remake. Kuna konsoolid on lahjad siis kasutati seal sellist asja nagu "dünaamiline resolutsioon". PC peal tõmbas see aint pildikvaliteeti alla aga devvid olid olnud niisaisad, et spetsiaalselt polnud optsiooni pannud kus saaks valida kas ON/OFF. Jällegist tuli appi modding community kus väikse lihtsa failiga sai selle välja lülida ja kasutajakogemust parandada icon_wink.gif
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2024 14:42:07 vasta tsitaadiga

SKG, moddine ei ole ju enamasti "parandmine", see on olemasolevalt inspiratsiooni võtmine millegi uue loomiseks.
Kui me räägime modimise väärtusest, siis on see ikkagi uute elamuste loomine, see et fixid on ka, on tore, aga vähemalt sama tähtis või veel tähtsam on new content.

Tead, sa hakkad muutuma tõsiselt häirivaks oma suhtumisega.
Tee ise oma kontrollid siis korralikult ja ürita kunagi midagi üldse väite, ilma fakte toomata.
Jah, ma antuke puusalt pakkusin 1/3 aga:

1. ma ei onud seal juures jobu teiste vastu
2. mul on actual alus sellel väitel, erinevalt sellest mögast, mis sa siin ajad nüüd.
Kui sa juba tuleb niimoodi mölisema, siis tee oma töö korralikult vähemalt.
Sinu antud mängudega ja AKSi hindadega on hinnavahe 71%.
Täpselt nii nagu ma enne juba olen n+1 korda kirjutanud.
Ma eeldan siin, et sa ei manipuleerinud andmetega, see oleks new low.

Jah, mõnede ps5 mängude puhul saab osta endale uue konto koos selle mänguga ja siis on mõni mäng törts odavam, aga siis on sul 5 aasta pärast 50 psn kontot. Tundub mõnus.
Kõnelauste pigem odavate mängude puhul teenid tagasi ~ 110 €, 10 mängu pealt.
Kui need mängud oleksid aga kõik 60 € mängud, siis oleks vahe umbes nii nagu Tekken 8 puhul on, mis on 15-25 € per mäng. Eks arvuta ise mis number 10 mängu peale tuleb. Spoiler - 150-250
Suurepärane töö ühesõnga, just debunked yourself.


Spoiler Spoiler Spoiler


Ma olen mingi 100x seda satistikat teinud ja ALATI on tulemus sama.
Selle asemel, et keegi ütleks, et tänks, et viitsid ostida ja arvutad, on mingi pime raev ja virisemine.
Nagu ei suudeta ära mahutada oma pähe, et konsoolidel ongi mängud kallimad. Nii lihtsalt on.
Ja kui sa mängid palju erinevaid mänge, siis sa maksad sadu eurosid aastas rohkem konsooli peale mängude hankimiseks.

Mis nüüd teeme, hakkame iga kord kui SKG suu lahti teeb ülema "johhaidi, jälle mingi delusional fantasy tuleb sealt" ja läheme kollektiivselt super anaalselt kontrollima?
Sounds like fun. Not.

Rohkem head tahet ja lahkust võiks olla siin teemas.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2024 15:10:39 vasta tsitaadiga

Sinu matemaatika ei klapi kohe mitte kuidagi.

Isegi kui me võtame ülevalt kelleima PS5 mängu - 64 eur ja korrutame selle 10-ga saame 640 eur. Võtame ekstreemuse ja eeldame, et kõik PS5 mängud maksavadki 64 eur/mäng ja soodsamaid pole. Et kolmandik ehk 33% soodsam olla, peaks kümne arvutimängu hind olema 480 eur ehk siis 48 eur/mäng. Seega peame ignoreerima fakti, et kalleim arvutimäng ülal oli 52 eur (ehk 23% soodsam, mitte 33%). Ainult siis "teeniks tagasi" 10 mänguga 160 eur.

Aga reaalsus on siiski miskit muud kui sinu järjekordne umbes pakkumine.

Keegi polegi vastupidist väitnud, et konsoolidel mängud kallimad poleks. Kuid vahe pole nii suur kui sina näidata üritad.


Auron, keegi polegi ju väitnud, et konsoolidel probleeme poleks, kuid neid esineb vähem kui arvutil. Konsoolid on lollikindlamad.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2024 15:25:38 vasta tsitaadiga

Aeron, Ma arvasin alati, et kõik Su väited on puusalt?
Minu arust tegi SKG väga kena tabeli. Mul on raskusi Sinu teooriate jälgimisega, kõigepealt jaurad Sa kuidas me üldse ei arvesta Sinu palavalt armastatud indie mänge, sest neid pole plaadil, nüüd on indie mängud, nüüd tahad sa neid suure ja kalleid mänge mida saab plaadil? Make up your mind icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2024 15:56:17 vasta tsitaadiga

Pidev väravapostide liigutamine käib kui "tulemused ei sobi". Ei teadnudki, et oleksin pidanud spetsiifilised 60-eurosed konsoolimängud cherrypickima thumbs_up.gif

Sai valitud 2024 parimad Metacritic multiplatvorm mängud, mis tulid välja samaaegselt igal platvormil.

PC peale ostetuna 302 eur ja PS5 peale ostetuna 375 eur. Ehk siis arvutil 24% soodsam ja kümne mängu pealt 73 eurot võitu. Mitte aga 33% soodsam ja 150-200 eur kokkuhoidu.
Oleks Helldivers 2 Xboxi peal ka, siis oleksid vahed veelgi väiksemad, aga see selleks.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2024 17:17:37 vasta tsitaadiga

Mõltemisdefitsiit?
Aeron kirjutas:
Ja kuna mängud on 1/3 ca kallimad keskmiselt, siis mängib..

- on minu tsitaat.
Ehk siis kui meil on tekken 8, mis maksab pc peal 40,47 €, siis PS5 versioon peab maksma vähemalt 54 €, et mu väide oleks tõene.
Kui TombRaider maksab pc peal 16,39 €, siis peab ta PS5 peal maksma vähemalt 21 €, et väide oleks tõene.
Persona 3 47, 35 pc peal, peaks maksma vähemalt 63, et väide oleks tõene.

Hämmastav on ka see mõtlemise tase, et tood välja mingid 10 € maksvad mängud ja ootad nendelt sama suurt säästu kui suurte mängude pealt.
Fenomenaalne tõesti. Isegi selle odava pudi-padiga on samas minu välja käidud 150 € vahemik üsna lähedal (124 €)...

Sinu näide on ka väga imelik, sest kalleim arvutimäng üleval on Persona3 natuke alla 48 € (ma ei tea kust sa selle 52 sinna võtsid btw - hallutsiongeenid?), mis täielikult kinnitab, et isegi sinu valesti arusaadud ja arvutatud %-ide (minu kahjuks sealjuures) juures on minu teadlikult konservatiivselt valitud puusalt pakutud prediktsioon vettpidav. Ära ei taha väsida juba?

SKG kirjutas:
Pidev väravapostide liigutamine käib kui "tulemused ei sobi". Ei teadnudki, et oleksin pidanud spetsiifilised 60-eurosed konsoolimängud cherrypickima thumbs_up.gif
Sai valitud 2024 parimad Metacritic multiplatvorm mängud, mis tulid välja samaaegselt igal platvormil.
PC peale ostetuna 302 eur ja PS5 peale ostetuna 375 eur. Ehk siis arvutil 24% soodsam ja kümne mängu pealt 73 eurot võitu. Mitte aga 33% soodsam ja 150-200 eur kokkuhoidu.
Oleks Helldivers 2 Xboxi peal ka, siis oleksid vahed veelgi väiksemad, aga see selleks.


Palun lõpeta see väärinfo peale surumine ja elementaarse arvutusoskuse puudumise agressiivne demonstreerimine.
Siin on screenshot ja hinnad ning iga üks saab ise arvutada, kes minu matemaatikas kahtleb.
Spoiler Spoiler Spoiler

NB! kohad kus pildil erineb ps5 hind kõrval olevast väljatrükist on ps5 otsingu hinnaks konto müügi hind.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 20.03.2024 17:27:35, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2024 17:18:43 vasta tsitaadiga

Aeron, Kas ma just lugesin, et 3.53 on 1/3 40.47st?
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2024 19:15:29 vasta tsitaadiga

Aeron, mulle tundub, et sa tegid vea ja ei klikkinud mängudel. Ava pakkumised ja näed teisi summasid. Ja nii kõigi mängudega.
Kasvõi kõige esimene mäng - Tomb Raider. Sina väided, et selle saab osta 16.39 eur eest, kuid avades pakkumised on reaalsus midagi muud:
Spoiler Spoiler Spoiler

Ja juhul kui sa selle sama vea tegid iga mänguga - ei kontrollinud, kas reaalselt selline pakkumine eksisteerib, siis küll väikesed summad, kuid kümne mängu peale tuleb suur ja arvestatav viga sisse.

Aeron kirjutas:
Ehk siis kui meil on tekken 8, mis maksab pc peal 40,47 €, siis PS5 versioon peab maksma vähemalt 54 €, et mu väide oleks tõene.

Tekken on PC peal 45.34 eur
Spoiler Spoiler Spoiler

Aeron kirjutas:
Kui TombRaider maksab pc peal 16,39 €, siis peab ta PS5 peal maksma vähemalt 21 €, et väide oleks tõene.

Tomb Raider on PC peal 17.71 eur
Spoiler Spoiler Spoiler

Aeron kirjutas:
Persona 3 47, 35 pc peal, peaks maksma vähemalt 63, et väide oleks tõene.

Persona 3 on PC peal 52.19 eur
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2024 20:09:14 vasta tsitaadiga

Hmm, kuna ma kontrollisin ka seda, et mida müüakse - key vs account - siis käisin ikka hinnad läbi. Kui sa ka käisid nüüd, siis on huvitav olukord...
_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2024 21:17:18 vasta tsitaadiga

Seega kui sul pole vastu panna täpsemaid hindasid, jääme selle matemaatika juurde, mille algselt välja tõin.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2024 23:17:10 vasta tsitaadiga

Hei, siiski mitte päris. Käisin rida realt kõik hinnad üle ja uuendasin tabeli.
Aitäh, et tähelepanu juhtisid. Ma arvan, et nüüd on meil parim võimalik versioon nendest andmetest.
Spoiler Spoiler Spoiler

Tulemused on täpselt meie mõlema nägemuste vaheapealsed.
Ehk siis PS5 puhul need 10 mängu kokku maksvad 395,53 € ja PC puhul 297,86 €.
Vahe on 97,67 €, mis on 32,79% odavam PC peal.
Ma usun, et minu eksimus 0.21 % osas on andeksantav ning võime 1/3 hinnaväite lugeda siiski korrektseks.

Mis nüüd puutub võidetud rahasummasse, siis see sõltub väga palju sellest, kui kalleid mänge ostad.
Antud näite puhul, ei tulnud 10 peale 150 € kokku, tuli 97,67. Aga ma usun, et me mõlemad saame aru, et kui sa ostad big name titleid, siis on säästud suuremad ja kui vaadata mis on vahe per mäng kallimate mängude puhul, siis:
Tekkeni puhul 64 vs 46, WWE puhul 64 vs 43 või Like a dragon puhul 63 vs 48 on võimalik vabalt säästa 10 kuni peaaegu 20 € per mäng ja see 150 € ei ole üldse raske täis saada.

Seega ma teeks ettepaneku, et me ikkagi jääks selle juurde, et mängud on ca 1/3 kallimad ning võid 150+ € säästa, kui ostad natuke suuremaid mänge.
Kui seda vaadata 7 aasta perspektiivis, siis tuleb kenasti 1050 € kokku sellest. MP tax otsa ja ongi gaming pc võrra kokku hoitud ...

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2024 00:09:11 vasta tsitaadiga

Aeron, Ei, Big name title puhul ostad plaadiversiooni, mille saab kenasti maha müüa kui oled lõpetanud ja saab seeläbi varem rohkem kulutatu tagasi teenida.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2024 02:34:57 vasta tsitaadiga

Aeron, ei tea, kuidas sina seda matemaatikat teed. Ei tule kohe kuidagi sellised summad kokku. Tundub, et sul ikka veel miskit nihu seal.
Isegi kui anda PC-le eelis ja jätta PS5 wallet hinnad välja ning Steam Gift-id sisse, ei tule 33% erinevus, vaid 27% ning hinnavõit on 80 eur, mitte 150-200.

Tomb Raider I-III Remastered
PC - 17.71 eur
PS5 - 20.73 eur

Tekken 8
PC - 45.08 eur
PS5 - 64.12 eur

Prince of Persia: The Lost Crown
PC - 29.76 eur
PS5 - 27.46 eur

Persona 3 Reload
PC - 52.19 eur
PS5 - 66.13 eur

WWE 2K24
PC - 43.47 eur
PS5 - 64.33 eur

Like a Dragon: Infinite Wealth
PC - 47.99 eur
PS5 - 49.49 eur

Balatro
PC - 9.58 eur
PS5 - 13.81 eur

Lil' Guardsman
PC - 14.60 eur
PS5 - 18.40 eur

Brothers: A Tale of Two Sons Remake
PC - 10.39 eur
PS5 - 18.31 eur

Helldivers 2
PC - 28.68 eur
PS5 - 36.62 eur

KOKKU:
PC - 298.91 eur (100%)
PS5 - 379.40 eur (127%)


Ei saa nõustuda sinu kalkulatsiooniga, ega väidetega. Tüüpiline väravapostide pidev liigutamine, nii kuidas sinule sobilik on. Enne rääkisid Metacritic topi mängudest ja kui nende põhjal praktiline näide tuua, mis sinu dogmaga ei kattu, siis läheb jutt hoopis kindlate valitud mängude peale, just because.. icon_lol.gif Sinu algne väide oli "kui mängid aastas 10 erinevat uut mängu", mitte "kui mängid aastas 10 kõige kallimat konsoolimängu" vms.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2024 03:37:25 vasta tsitaadiga

Me jageleme mingite üksikute % üle ja minu väide oli algselt umbes 1/3, tõsi 27 on juba umbes 1/4, aga olgu.
Good enough for me.Need mõned % ja mõned eurod on suures pildis väike vahe.

Üldiselt hakkab tunduma, et siin teemas vist ei ole mõtet eriti midagi rääkida, sest kontekst läheb kaduma ja siis kohe lappama.Ma vist olen siin liiga kaua olnud...

Ma proovin siis korra veel kuidagi rahulikult sinu segaduse leevendada ja eks näis kuidas see läheb...

"Enne rääkisid Metacritic topi mängudest" - metecriticu top mängude juurde jõudsime kunagu ammu juba konsooli poole tõttu. Algselt (me räägime aastatest tagasi) keerles jutt selle ümber, et pc peal on 10 000+ mängu ja häid mänge, mis on vb dekaadid vanad, aga ikka veel mitmel põhjusel relevantsed. Kuna selline lai sortimendi nägemus ei sobinud ja öeldi, et keegi nii või na aei mängi neid mänge, siis lõpuks kuidagi ma ei mäleta ka enam kuidas, jõudsime sinna, et kui midagi vaadata,siis võiks vaadata mingeid universaalselt häid mänge ainult, kuna nendel ehk on mingi ajas püsi väärtus vms. See tõttu sai võetud aluseks metascoorid ja joon kuhugi lambist tõmmatud. Olen seda joont sellest ajast jälginud ja minu meelest nö "objektiivselt heade" mängude hulk on hea märk platvormi tervislikust seisundist. Reeglina ei ole ka nii, et kõrge metaskooriga mänge on hästi palju ja allpool on oluliselt vähem, enamasti on ikka seal kus palju häid mänge, ka palju keskpäraseid ja veel rohkem kesiseid.

" kui nende põhjal praktiline näide tuua, mis sinu dogmaga ei kattu, siis läheb jutt hoopis kindlate valitud mängude peale"
Ma olen alati üritanud kuidagi üldistada, sest kui sa tegeld suurte teemadega, siis ilma ei saa. Siin teemas on väga raske, sest üldistamine ja satistika on vist inimestele võõrad. Mul ei ole varem seda probleemi olnud, aga olgu, siin on ja whatever.
Minu jutt ei läinud kindlatele mängudele, mul oli lihtsalt selgitus pakkuda olukorrale.
Kui mänge hinna vahe ümardatult on 1/4 (see I play nice), siis see kui palju sa võidad, sõltub sellest, kui suur see 1/4, siis tegelikult on.
10 € mängu puhul 1/4 kallim mäng on 12.50 maksev mäng ja võidad 2.5 €.
40 € mängu puhul on 1/4 10 € ja võidad 10 € per mäng.

Kuna Foxxx on siis väitnud ,et tema mängib ainult suuri mänge, siis oma peas seda 150-200 € "teenimise" mõtet mõlgutades nägi see välja umbes nii, et kui ostad siis neil konsooli parimaid mänge (sest kõik muu garbage vms), siis need maksavad enamasti kuskil 60 € kandis (võtsin meelega konservatiivse suure mängu hinna), ja 60st eurost 1/4 on 15, seega 150 mängu puhul võiks umbes 150 € kokku hoida. Mõnikord veab rohkem, mõnikord vähem, aga midagi umbes sellist. Siin ei saagi olla universaalset õiget vastust, sest mõnikord võib ka topis olla (nagu sinu toodud mängude näitest näha) suur osa väiksemaid mänge. Ma arvasin, et see on loomulik ja normaalne tõdemus, aga sellest sai hoopis mingi shit show. No mis siis ikka. 1/4 kehtib, aga teenimisnumber natuke muutub.

Ma loodan, et see lahtikirjutatud kujul mõttelend, vastab ka sinu "just because"-ile.
Siin ei tomu mingit teadlikku verstapostide liigutamist, on lihtsalt elu ja its a bit messy and thats ok too.

"Sinu algne väide oli "kui mängid aastas 10 erinevat uut mängu", mitte "kui mängid aastas 10 kõige kallimat konsoolimängu" vms."
- paistab, et I stand corrected. No siis on nii.

Ei viitsi eriti mõelda, et mida see kõik tähendab mingis suuremas kontekstis, seda pole võimalik siin normaalselt kokku panna anyway. Its never good enough.
Need on lihtalt minu mõtted, ei pretendeeril mingile auhinnale või tõele. Ei viitsi rohkem ka vaielda. Mängige mida tahate, kuidas tahate, ostke ja vahetage ja ma teen sama.

beer_yum.gif

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2024 03:55:40 vasta tsitaadiga

Aeron, See ei ole ju üldistamine kui sa hakkad kindlaid mänge või kindla hinnaga mänge välja valima. Nende kahe variandi vahel on see Metacritic top parem, et kellegi meist pole kontrolli, mis mängud sinna satuvad - hindade poolest täiesti juhuslik valik, kuid tegu on heade mängudega. Kui võtad äärmuse ja soovid hakata teadlikult just ainult kallimaid konsoolimänge oma väite kinnituseks võrdlema, siis ei ole see enam üldistamine.
Anekdootlik näide, kuid minu kalleim konsoolimäng on Forza Horizon 5, mis maksis 2022 aastal ~40 eur. Siiani on kõik soetatud PS5 ja XSX mängud alla selle jäänud.

tsitaat:
Need mõned % ja mõned eurod on suures pildis väike vahe.

Kokkuvõttes on ikka päris suur vahe kui võtame aastas 10 mängu ja arvestame hinnavõiduks 80 eur või 150-200 eur ja korrutame selle 7 aastaga. Ei ole väike vahe. See on seesama TCO, mida oled rõhutanud.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."


viimati muutis SKG 21.03.2024 11:20:49, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2024 10:53:49 vasta tsitaadiga

SKG, Mul on ka Forza Horizon 5 kõige kallim, aga kõige kallim PC mäng icon_biggrin.gif maksin 100 eurot selle eest. Ärme igaks juhuks detailidesse lasku ja teeme kohe järelduse, et üldiselt on PC mängud 60 eurot kallimad icon_biggrin.gif

Aeron, Mõtlemisega ei ole siin midagi pistmist, andmed on mis nad on, aga presenteerimine on omaette kunst, Sinu presenteerimine on erakordne näide cherry pickimisest. Sa tahad võrrelda võrreldamatut. Kasutatud asju uute vastu, Kogu ajaloo kasutajate hulka aktiivsete kasutajatega ja mängude osas Pandimaja tüüpi poodlemist kaubamajaga ja kui keegi tuleb välja, et kaubamajast ostetut plaati on võimalik edasi ka müüa jaurasid mitu postitust kui vale see on, samal ajal ei ole Sul mingit probleemi osta kohast, kus Sul pole mingit garantiid, kellele Su raha läheb.

Mul on väga kahju, et Sa oled olnud keskkonnas kus kõik nõustuvad sellega, mis Sa ütled ja ei kontrolli Su fakte, sest see on ilmselt põhjus, miks täna Sul on väga keeruline aktsepteerida, et Sul ei ole kõiges õigus isegi kui Sa nii väga usud seda.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2024 12:55:17 vasta tsitaadiga

Mängude hinnaüle pole tegelt mõtet ülearu vaielda - see on vana teada tuntud tõde, et konsoolimängud on uuena samast PC mängust törtsu võrra kallimad ja pikemas perpektiivis on steamis allahindlusi tihedamini, tihtipeale suuremaid jne. Aga siit edasi on raske mingit põhjapanevat statistikat teha palju keegi kindlasti säästab, sest on terve hunnik nüanse nagu:

Mängjate keskmine vanus on ajajooksul päris palju tõusnud ehk vägapaljudel inimestel on ka muud kohustused ja nad ei osta ega mängi läbi arv X mängu kuus/kvartalis/aastas. See tähendab, et on aega soodukaid oodata ja ei pea kohe uut asja täishinnaga kahmama.

Samuti ei saa rusikareeglina võtta aluseks mingi saidi hinnangute top 10't vms. sest seal hinnatakse igat mängužhanri temas omas mahlas - kui aga inimest konkreetne žhanr ei huvita siis ei ole vahet kui hea selles žhanris konkreente mäng on - näiteks mingi jalkamäng võib saada 99/100 aga mind see ei koti niikuinii.

Ehk kõik oleneb kes mida ostab, millal ostab jne. Kuivalt võttes day 1 täishinnaga - jahh, tuleb PC peal veits odavam aga imho pole see määrav ja sellega aastatega pensionisammast ei kogu.

Pigem võiks siin võrrelda seda kummal platvormil tulevad varem soodukad ja kummal on need soodukad suuremad aga siis tuleks vaadata mingit pikaaja statistilist kõverat, et konkreetne mäng sama ajajooksul ja mis on olnud parim hind, kellel olnud head soodust rohkem jne. Läheb liiga peensustesse.

Suures plaanis peensusteni lahkama hakata mikrodetaile pole ka mõtet.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 21.03.2024 20:13:36 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Kuna Foxxx on siis väitnud ,et tema mängib ainult suuri mänge, siis oma peas seda 150-200 € "teenimise" mõtet mõlgutades nägi see välja umbes nii, et kui ostad siis neil konsooli parimaid mänge (sest kõik muu garbage vms), siis need maksavad enamasti kuskil 60 € kandis (võtsin meelega konservatiivse suure mängu hinna), ja 60st eurost 1/4 on 15, seega 150 mängu puhul võiks umbes 150 € kokku hoida.

For reference, PS5 attach rate on 10 mängu, XSX attach rate on 6.55 mängu. Eelajaloolisel ajal, Sega Master sai attach rateks 20 mängu. Isegi Steami keskmisel kasutajal ei ole rohkem kui 13 mängu. Veelgi enam, kui attach rate oleks Eestis sarnane ülejäänud maailmaga oleks meil ka ametlik Playstationi ja Xboxi regiooni tugi siin. Ehk sinu Joe average jaoks, ei mängi paari mängu aastas ostmisel see hinnavahe suurt miskit rolli. Ei osteta allahindluste pärast vaid sellepärast, et tuli mäng mida on oodatud ja tahetakse mängida, vahet pole mis see hind on. Ning kui räägime lastest, kellel vaba aega nagu muda, siis selle mure lahendab Game Pass. Ka ei tasu alahinnata järelturgu mängudele mis plaatide peal on.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2024 22:29:01 vasta tsitaadiga

d3t, seal vist siiski PS4 mängud ka sees? Aga muidu 2023 aasta viimases kvartalis müüdi tõesti ~11 tarkvaraühikut ühe PS5 konsooli kohta.
tsitaat:
With 54.8 million PlayStation 5 consoles shipped through the end of December that means 8.2 million units were shipped from October to December.
...
There were a total of 89.7 million games sold on the PlayStation 5 and PlayStation 4 for the quarter.

https://www.vgchartz.com/article/459946/ps5-ships-548-million-units-as-of-december-2023/

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 23.03.2024 21:01:14 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Mängude hinnaüle pole tegelt mõtet ülearu vaielda - see on vana teada tuntud tõde, et konsoolimängud on uuena samast PC mängust törtsu võrra kallimad ja pikemas perpektiivis on steamis allahindlusi tihedamini, tihtipeale suuremaid jne. Aga siit edasi on raske mingit põhjapanevat statistikat teha palju keegi kindlasti säästab, sest on terve hunnik nüanse nagu:

Mängjate keskmine vanus on ajajooksul päris palju tõusnud ehk vägapaljudel inimestel on ka muud kohustused ja nad ei osta ega mängi läbi arv X mängu kuus/kvartalis/aastas. See tähendab, et on aega soodukaid oodata ja ei pea kohe uut asja täishinnaga kahmama.



Ma huviga loen seda absurdset debatti hindade üle. Ma ise ei lisa kommentaari, miks ma PC peal endiselt olen. See on tundlik teema siin foorumis reeglite pärast icon_lol.gif

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2024 17:30:41 vasta tsitaadiga

https://steamcommunity.com/games/593110/announcements/detail/4149575031735702629

Tundub, et nüüd on siis nii, et kuni 6 inimest saavad kontot jagada.
"While we know that families come in many shapes and sizes, Steam Families is intended for a household of up to 6 close family members."

...ja samal ajal saab ühte librarit kasutada, aga sama mängu samal ajal mängida ei saa.
"Of course! Let's say that you are in a family with 4 members and that you own a copy of Portal 2 and a copy of Half-Life. At any time, any one member can play Portal 2 and another can play Half-Life. If two of you would like to play Portal 2 at the same time, someone else in the family will need to purchase a copy of the game. After that purchase, there are two owned copies of Portal 2 across the family and any two members can play at the same time."

3rd party kontot nõudvate mängude puhul on arusaadavad piirangud.
"In addition, not all games can be shared due to technical limitations. For example, titles that require an additional third-party key, account, or subscription in order to play cannot be shared between accounts."

Bani oleks parem mitte saada:
"If a family member gets banned for cheating while playing your copy of a game, you (the game owner) will also be banned in that game. Other family members are not impacted."

Ehk siis pmt kui sul on 6 sõpra, siis saaks enamikke mänge osta 6 peale täiesti legitly ning mängida saab samal ajal küll 1 korraga (kuigi ilmselt offline mode trick endiselt töötab).
Mis tähendab, et väga suure osa pc mängude hinna saab jagada 6-ga icon_smile.gif

Üks viis kuida seda teha oleks valida välja 1 "papa" konto ja sinna igaüks giftib nt 20 € ja siis koos otsustatakse mida selle eest osta. Suht easy management ka, samas kui keegi näeb, et teda tõmbab mõni mäng rohkem, siis võib vabalt tema kontole võtta ka mängu, sest kõikide inimeste mängud on ühiselt jagatud ning siis jäävad sellele inimesele talle tähtsamad mängud.

5-6 € per uus mäng on ikka väga neat! Odavam kui lõunal käia. Ja erinevalt konsoolidest, see ei kehti 10% big name title-ite osas ainult ja hangeldama ei pea.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2024 19:01:14 vasta tsitaadiga

Aeron, Muidu mis seeni sa sööd? Tahaks ka vist..

Aga xboxil on muuseas see aastaid nii olnud, et ühe konto külge saab mänge osta ja 2 inimest saab sama mängu ka korraga mängida. Ometi pole veel kordagi siin keegi seda välja käinud, et see on moodus raha kokkuhoida..
Kommentaarid: 292 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 31.03.2024 19:27:23 vasta tsitaadiga

eShelobik kirjutas:

Aga xboxil on muuseas see aastaid nii olnud, et ühe konto külge saab mänge osta ja 2 inimest saab sama mängu ka korraga mängida. Ometi pole veel kordagi siin keegi seda välja käinud, et see on moodus raha kokkuhoida..


Sest mitte keegi ei osta mitte ühtegi mängu Xboxile ju icon_lol.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2024 21:30:00 vasta tsitaadiga

eShelobik, mis ma nüüd siis valesti ütlesin?
Xboxist pole mõtet erititi rääkida jah ,sest kahte konsooli 1 pc-ga võrrelda pole pointi ja ps > xbox senini siin teemas vähemalt.
Also, kui konsoolimehed ise ka oma platvormi ei tunne, siis kes peaks tundma?

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2024 22:42:54 vasta tsitaadiga

eShelobik kirjutas:
Aeron, Muidu mis seeni sa sööd? Tahaks ka vist..

Aga xboxil on muuseas see aastaid nii olnud, et ühe konto külge saab mänge osta ja 2 inimest saab sama mängu ka korraga mängida. Ometi pole veel kordagi siin keegi seda välja käinud, et see on moodus raha kokkuhoida..

PSil sama asi, üks seob konto oma home konsooliga ning peale seda võib teise kasutajasse logida, teine saab mängida siis, kui on mänguga kontosse logitud.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 123, 124, 125 ... 129, 130, 131  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.