Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 122, 123, 124 ... 129, 130, 131  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 50 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 33 ]
50/50
6%
 6%  [ 24 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 61 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 231 ]
hääli kokku : 399

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.03.2024 18:10:04 vasta tsitaadiga

Aeron, toetudes selle teema minevikule, tuleb kahjuks kõik sinu väited üle kontrollida. Samuti on see juba mitmes kord, kus võrdled võrreldamatuid asju, või siis asju, millele sa ei kehtesta võrdseid tingimusi. Ja tihti selgub see, et algne väide ikka polnud päris see...
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.03.2024 21:06:12 vasta tsitaadiga

Mul ei ole midagi kontrolli vastu, mul on suhtumise vastu ja sellise nürimeelse mööda pusimise. Räägid üht, vastatakse teist jne.
See on järjekordne hea näide. Minu algse jutu point oli, et moddimine ei ole mingi suvaline olematu väike asi ja selle väite tõesust ei ole tunnistanud, aga virisemine mingi muu ebaolulise detaili üle jätkub.

Lisaks, milliseid võrreldamatuid asju ma nüüd siis võrdlesin? Kas sa mängid lolli või trollid?
PS5 life time salesi võrdlesin ühe modding cumminity sitei lifetime useriga. Milles see kurtegu on või milline minu võrdluse osa on nii eksitav ja minu pointi valesti esitav, et selle üle on vaja nii palju viriseda? Naine kiusab või mis värk on?

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.03.2024 21:30:26 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
PS5 life time salesi võrdlesin ühe modding cumminity sitei lifetime useriga.

Ei võrrelnud ju.
Aeron kirjutas:
...umbes sama palju inimesi kui PS5 täna kasutamas on.

Sinu sõnad.

"Täna kasutamas" ehk aktiivsed kasutajad ei ole sama, mis "life time sales". Oleks siis kõrvale pannud, palju on sel saidil aktiivseid kasutajaid näiteks veebruar 2024 jooksul. See, et sinna on aastate jooksul 48M userit regatud ei näita praeguse seisu kohta mitte midagi.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.03.2024 22:56:41 vasta tsitaadiga

SKG, palun loe siis uuesti, kui tõesti nii raske on aru saada. Kas sul on funktsionaalse lugemise või uskumise probleem hetkel?
PS5 on täna kasutusel 50 milj ca, 50 milj on sama suur number, kui Nexusmodsi lifetime user count. Ma ei oska seda lauset rohkem eesti keeles öelda.
See et sina tahad sinna otsida mingit muud kihti juurde - a la active users vs active users või whatever on sinu fantaasia ja mitte see mis mina ütlesin.


Kui sul on probleeme selle võrdlusega as such, siis räägi palun sisust, mitte ära tule ohkima selle üle mida öelnud ja fantaseerima seda mida ma öelnud ei ole.
Ma ei tahtnud öelda ei midagi vähemat või rohkemat, kui ma ütlesin ja me võimese sellest rääkida, aga ole siis oma süüdistustega vait vähemalt ja ära kujuta asju ette.
Ma ei ole kordagi öelnud, et lifetime sales on sama kui active users, ma isegi tõin selle eraldi välja.

Ja taaskord, minu point oli, et modding ei ole mingi väike suvaline asi ja seda illustreerib kenasti see et site-il on ca 80 milj vaatamist iga aasta ja 500k + modi.
Kui sul on sellega probleeme, siis räägime palun sellest, mind tegelikult tõesti ei huvita antud hetkel ps5 statistika.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2024 00:15:05 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
PS5 on täna kasutusel 50 milj ca, 50 milj on sama suur number, kui Nexusmodsi lifetime user count.

Xboxe on täna kasutusel 27 milj ca, 27 milj on sama suur number, kui Palworldi lifetime user count. icon_exclaim.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2024 09:54:23 vasta tsitaadiga

Aeron, Kas Sul on endal funktsionaalse mõtlemisega probleeme? Mis võrdlus üldse on aktiivsete kasutajate võrdlus kõikide registreeritud kasutajatega? Kõiki playstationeid kokku on müüdud üle 600 miljoni... koos handheldidega veel rohkem... mida Sa selle numbriga nüüd peale hakkad?


Kui Sa ei taha, et keegi Su võrdlustele vett peale tõmbaks, äkki siis ei teeks nii totakaid võrdlusi. SKG, võrdlus HV kasutajatega oli väga täpne, see, et aastate jooksul siia on palju reganud, ei tähenda, et siin reaalselt on need inimesed kõik täna kohal.
Mul endal võibolla on ka nexusmodis kasutaja, ei mäleta, see ei tähenda, et ma oleks aktiivne modija.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2024 11:26:25 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Xboxe on täna kasutusel 27 milj ca, 27 milj on sama suur number, kui Palworldi lifetime user count. icon_exclaim.gif

Niisamuti nagu sa saad öelda, et selle lifti kandevõime on 600 kg, või 1/2 Ford puntot või 1/10 Aafrika elevanti on ok öelda, et xboxe on tänakasutusel 27 milj tükki ja Palworldi lifetime kasutajate hulk on sama suur. KUI SA VÕRDLED HULKASID.

Foxxx, miks ma küll ei ole üllatunud, et sina ka ei oska lugeda...
Ma võrdlesin hulkasid. Hulksid on OK võrrelda ja seda tehakse koguaeg. Me võime rääkida millest need hulgad koosnevad, aga see on antud hetkel beside the point I WAS MAKING. Uus kassettraadio võib maksta 300 pingviinijäätist ,see on ok, maailm ei lähe katki.
Hulk on suur, suurus oli ainuke asi millele ma tähelepanu juhtisin, kui te sellest aru ei saa ma ei oska tõesti kuidagi aidata. Sa ei peagi midagi muud tegema, lõpetage palun üritamine teha sellest midagi, mis ta kunagi ei pidanud olema.

Võite lihtsalt rahulikult nentida, et jah, 50 milj on päris ok suurus, eriti silmas pidades, et site ise saab tänapäeval 72 milj külastust aastas.
Kas nii suur tung on kuidagi tõestada, et ps5 on hästi suur või mis tõbi nüüd siis kallal on?

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 19.03.2024 12:57:42, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2024 11:26:37 vasta tsitaadiga

Aeron, konsoolimeestel ei mahu pähe, et isegi kui üritada PC puhul kõik muud eelised ära nudida narratiivis "ärme peale mängimise ühtegi muud positiivset asja PC puhul arvesta" siis isegi siis jääb PC kasutajate jaoks alles mitmeid eeliseid nagu modimine, et muuta vanad mängud ilusaks, muuta uutes mängudes näiteks tegelane meeldivamaks, valida raskuse overhaul - mõni mäng raskemaks ja väljakutset pakkuvamaks, teine mäng lihtsamaks kaotades ära mingi väga ärritav mehaanika jne.

PC annab kasutajale mängu üle kõvasti rohkem kontrolli ehk siis kui oled mõne mängu vanillana surmani kordi ja kordi läbi mänginud siis saad sellegipoolest puhuda asja uuele elule ja mängida uute reeglitega või katseda igasugu pullide asjadega nagu mängides mingeid tasemeid asjadega mis pole seal veel mõeldud ja seetõttu hoopis teistmoodi jne.

Muidugi kui olla casual mängija kes toksab nädalavehtusel FIFA't siis muidugi ei ole taolised asjad argument.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2024 11:29:06 vasta tsitaadiga

Ma ei tea, Foxxx ja SKG mõlemad tegelt jagavad raua osas matsu küll. Suudavad PC kokku panna ja mõnikord on päris mõistlikud...
_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 19.03.2024 12:04:44, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2024 11:40:28 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Ma ei tea, Foxxx ja SKG mõlemad tegelt jagavad raua osas matsu küll. Suudavad PC kokku ja mõnikord on päris mõistlikud...


johhaidii...

kas keegi on siin teemas väitnud, et konsool üleüldiselt on parim mänguplatvorm? ei ole
konsool on hea ja piisav platvorm casual gamerile või "fifa toksijale" või kellelegi, kes tahab oma mänguvalikut laiendada eksklusiivide valikuga

enamus vaidlusi siin teemas tekivad ikka sinu enda vildakate ja punnitatud võrdluste ja püstituste üle, juba viimased ma ei tea mitukümmend lehekülge vist
seda sulle siin üritatkse järjepidevalt selgitada peaga vastu seina joostes

_________________
!!
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2024 12:18:32 vasta tsitaadiga

renx09, SKG/Foxxx seisukoht on olnud, et AINULT UUT rauda vaadates, hinna juures 500 € on konsool kõige parem asi.
See töötab siis kui 500 € eest ei tohib osta ainult uut rauda, mis peab 12L sisse ära mahtuma ning eriti palju erinevaid mänge ei tohi mängida, sest pead saama kõik mängud maha müüa ja kasutatud uued mängud FB marketist või kuskilt ostma.Kuigi plaadimängijaga konsool on 600 €...

Ja mina olen üritanud selgitada, et 600 € on 600 € ja osta selle eest mida tahad. Matemaatiliselt tundub, et kui kulutad 1000 € aastas mängimisele- nii nagu keskmine millenial kulutab USAS-s , siis 7a perioodi jooksul saad sa valides PC, oluliselt rohkem erinevaid häid mänge kui konsooli pidaja.
Va juhul, kui sa konsooli peal kõik mängud ostad kasutatult ja siis müüd maha kohe. Siis saad vist natuke rohkem mänge konsooli peal; ma seda ei arvutanud välja.

Also, vii ennast paremini kurssi. Konsool ei ole kunagi olnud platvorm, kus sa LAIENDAD oma mänguvalikult eksklusiividega, sest de facto on PC peal alati olnud ja saab alati olema enim eksklusiive ja ka üldisemas mõttes rohekm parema kõrge metaskooriga mänge. Konsool on olnud üsna mõistliku hinnaga kolakas oma generatsiooni alguses, millega mängida väikest - tänaseks pea olematut - valikut eksklusiive või siis ostad sa selle, sest su sõbrad on juba seal ökosüsteemis. Seegi argument hakkab kasvava xplay-ga ära surema. Nii et pmt hetkel tundub, et konsooli peamine argument tänapäeval on ,et ta on esimesed paar aastat võrreldes sama hinnaga PC-iga veidi parema pildiga. Jei.

Ja lõpetuseks, tule panusta siis sisuliselt kunagi ka midagi. Hetkel oled selline vend kes iga paar kuu tagant mingi natuke salvava onlineriga ujub välja ja ongi kõik. Wää wää, võiks olla parem. Tee siis paremaks.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 19.03.2024 12:42:32, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.03.2024 12:20:10 vasta tsitaadiga

Kui ma ostan 600 eurose PC praegu, siis kas tõesti saan sellega 7a mängida?
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2024 12:21:17 vasta tsitaadiga

Janis, loe eest poolt. Tõesti ei viitsi n+1 korda sama asja selgitada ja arvutada.

E:

Kui sa oleks mõelnud sellele teemale kaasa, siis sa saaksid aru, et sa küsid vale küsimust.
Tegelikult tahad sa teada, mis on sinu total cost of gaming mingis perioodis tulenevalt sellest milline gamer sa oled.
Kui paljuseid erinevaid mänge tahad mängida on kõige olulisem ja mis tüüpi mängud need on ka, muudavad omajagu; aga roughly on nii:

1. 7a peale, konsool + gold = 600 + 7 x psplusi aasta maks (80 usd aastas vms; saad paar random mängu kuus ka) [kulu kokku 1160 € ca]
2. Mängude hinna vahe on 20-30% enamasti, kui ostad reliisi eel siis 70% isegi mõnikord konsooli kahjuks. Kui ostad vanu mänge, siis pc on enamasti 30-50% soodsam.
Kuna minu arvutustes oli PC konsoolist 7a peale ca 650 e odavam, mis = ca 18 uut mängu vahet, ehk siis pmt kuskil 5,5 aasta peal peaks olema 0 punkt, pc-ga mis ostuhtekel on 1500 € ja kui ostad keskmiselt 1 mängu kuus.

3. kui oled kõva hangelda ja mängid ainult mänge mida saab hangeldada ,siis on konsool soodsam, 10% kõikidest uutest reliisidest on füüsilisel meedial.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 19.03.2024 12:56:35, muudetud 4 korda
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2024 12:24:24 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:

Also, vii ennast paremini kurssi. Konsool ei ole kunagi olnud platvorm, kus sa LAIENDAD oma mänguvalikult eksklusiividega, sest de facto on PC peal alati olnud ja saab alati olema enim eksklusiive ja ka üldisemas mõttes rohekm parema kõrge metaskooriga mänge. Konsool on olnud üsna mõistliku hinnaga kolakas oma generatsiooni alguses, millega mängida väikest - tänaseks pea olematut - valikut eksklusiive või siis ostad sa selle, sest su sõbrad on juba seal ökosüsteemis. Seegi argument hakkab kasvava xplay-ga ära surema. Nii et pmt hetkel tundub, et konsooli peamine argument tänapäeval on ,et ta on esimesed paar aastat võrreldes sama hinnaga PC-iga veidi parema pildiga. Jei.


lisaks PC-le!

Aeron kirjutas:

Ja lõpetuseks, tule panusta siis sisuliselt kunagi ka midagi. Hetkel oled selline vend kes iga paar kuu tagant mingi natuke salvava onlineriga ujub välja ja ongi kõik. Wää wää, võiks olla parem. Tee siis paremaks.


ma olen seda teemat algusest peale lugenud, ei ole huvi panustada, tänan
mängin nii pc kui kui ka konsooli peal ja olen rahul

salvav ja wää wää.. no comments

_________________
!!


viimati muutis renx09 19.03.2024 12:26:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.03.2024 12:26:30 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Janis, loe eest poolt. Tõesti ei viitsi n+1 korda sama asja selgitada ja arvutada.

Et siis ei saa jah?
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 19.03.2024 13:24:30 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Kui ma ostan 600 eurose PC praegu, siis kas tõesti saan sellega 7a mängida?

Lihtsale ei / jah vastusega küsimusele; suudab kodanik Aeron jälle genereerida "copy-paste" postituse, mis sisulisele arutelule midagi (uut) juurde ei anna kopp.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 19.03.2024 13:26:57 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Kui ma ostan 600 eurose PC praegu, siis kas tõesti saan sellega 7a mängida?


Kuna ühtegi tingimust/täpsustust pole, siis on vastus loomulikult "jah".
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 19.03.2024 13:34:34 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Janis kirjutas:
Kui ma ostan 600 eurose PC praegu, siis kas tõesti saan sellega 7a mängida?


Kuna ühtegi tingimust/täpsustust pole, siis on vastus loomulikult "jah".

Oled kindel, et 7 aasta pärast kõik mängud on sellel riistvaral mängitavad icon_rolleyes.gif

Auron kirjutas:

PC annab kasutajale mängu üle kõvasti rohkem kontrolli ehk siis kui oled mõne mängu vanillana surmani kordi ja kordi läbi mänginud siis saad sellegipoolest puhuda asja uuele elule ja mängida uute reeglitega või katseda igasugu pullide asjadega nagu mängides mingeid tasemeid asjadega mis pole seal veel mõeldud ja seetõttu hoopis teistmoodi jne.

See on mündi üks külg; teisalt kui kaugele saab modimisega minna, et me saaks endiselt rääkida autori algsest teosest / visioonist ja sellest saadavast kogemusest?

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 19.03.2024 13:49:24 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:
Oled kindel, et 7 aasta pärast kõik mängud on sellel riistvaral mängitavad icon_rolleyes.gif


Loe mu vastust. Olen kindel, et 7 aasta pärast on sellel riistvaral mängitavad samad mängud, mis praegu.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.03.2024 13:53:48 vasta tsitaadiga

Aga siin ju peab tonni vms eest aastas uusi mänge ostma, 600 eurone PC ei toimi siis. Isegi kohe alguses võib mõne uue mänguga raskeks minna.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2024 14:17:38 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
renx09, SKG/Foxxx seisukoht on olnud, et AINULT UUT rauda vaadates, hinna juures 500 € on konsool kõige parem asi.
See töötab siis kui 500 € eest ei tohib osta ainult uut rauda, mis peab 12L sisse ära mahtuma ning eriti palju erinevaid mänge ei tohi mängida, sest pead saama kõik mängud maha müüa ja kasutatud uued mängud FB marketist või kuskilt ostma.Kuigi plaadimängijaga konsool on 600 €...

Tundub, et oled jälle valesti aru saanud. See ei ole vähemasti minu seisukoht. Võrdle uut uuega ja kasutatud kasutatuga icon_exclaim.gif Common sense. Võttes võrdlusesse tutika konsooli, kuid kasutatud juppidest kokkulaotud arvuti ei ole siiras. See kui sa postitad video kuidas Linus võtab võrdlusesse tutika konsooli, kuid arvuti paneb kokku vanadest juppidest, mis olid kohati isegi katkised, pole aus võrdlus. Oleks samamoodi võinud võtta second hand PS5 200-300 eest.
Kasti välimus ja suurus... see selleks, kuid kui on valida kas väiksem ja vaikne kosnoolikasti elutoa telerilaua sisse, siis lärmakam PC tower tõesti ei sobi ju.
beastbeats kirjutas:
Auron kirjutas:

PC annab kasutajale mängu üle kõvasti rohkem kontrolli ehk siis kui oled mõne mängu vanillana surmani kordi ja kordi läbi mänginud siis saad sellegipoolest puhuda asja uuele elule ja mängida uute reeglitega või katseda igasugu pullide asjadega nagu mängides mingeid tasemeid asjadega mis pole seal veel mõeldud ja seetõttu hoopis teistmoodi jne.

See on mündi üks külg; teisalt kui kaugele saab modimisega minna, et me saaks endiselt rääkida autori algsest teosest / visioonist ja sellest saadavast kogemusest?

+1

Umbes sama nagu ekvalaiserist "tümpsu juurde keerata" - algsest/originaal heliteosest läheb see juba kaugele. Ei ütle, et vale, kuid see on juba teine mäng. Olen näinud neid uute tekstuuridega ja "läikivaid" GTA mod-e. Jah, visuaalselt tundub parem, kuid see pole ju enam sama teos. See on juba modija mäng, mitte Rockstari mäng.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2024 20:04:42 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:

See on mündi üks külg; teisalt kui kaugele saab modimisega minna, et me saaks endiselt rääkida autori algsest teosest / visioonist ja sellest saadavast kogemusest?


SKG kirjutas:

+1

Umbes sama nagu ekvalaiserist "tümpsu juurde keerata" - algsest/originaal heliteosest läheb see juba kaugele. Ei ütle, et vale, kuid see on juba teine mäng. Olen näinud neid uute tekstuuridega ja "läikivaid" GTA mod-e. Jah, visuaalselt tundub parem, kuid see pole ju enam sama teos. See on juba modija mäng, mitte Rockstari mäng.


Autori algne visioon ammendab ennast - olgu selleks asja loomise ajal olnud limiteeritud riistvaraline võimekus milletõttu visuaalid tänaseks kõvasti kannatavad, ebaõnnestunud mängumehaanika (muidu vägahea aga see kuradi asi...) või lihtsalt nüanss, et korrata samu asju samadel tingimustel ei paku enam midagi. See kas ja kuipalju keegi soovib mingit konkreetset asja muuta on juba jälle see va tore VABA VALIK - point selles, et valik on hea. Tihtipeale on modding community see kes näiteks esimesena fixib ära mingi jama nagu nõme stutter, udused tekstuurid või saab jagu sellest, et mäng lollisti dekstopile crashib.

Lisaks võib üsna kindel olla, et modijate kommuunil on üsna suur osa selles, et me tänapäev näeme niipaljude vanade heade mängude remastereid ja remake'e.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2024 01:46:41 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:
Janis kirjutas:
Kui ma ostan 600 eurose PC praegu, siis kas tõesti saan sellega 7a mängida?

Lihtsale ei / jah vastusega küsimusele; suudab kodanik Aeron jälle genereerida "copy-paste" postituse, mis sisulisele arutelule midagi (uut) juurde ei anna kopp.gif


Küsimus on nii halvasti küsitud, et ükskõik kuidas ma vastan pole keegi rahul. Ma siis vastan parem nii nagu mulle tundub õige vastata.
Sõna otses mõttes on küsimuse vastus jah, loomulikult saad. Ühtegi kitsendavat asjaolu ei ole ju.

Kui me aga räägime täna sellest, et mida tähendab gamer olla, siis me võiks vaadata seda ikkagi TCO (total cost of ownership) prisma läbi.
See, et sa ostad konsooli =! et saad mängida kõike, sest online jaoks on vaja subscriptionit ja samas toas sõbraga mängimiseks teist pulti jne.
Ja kuna mängud on 1/3 ca kallimad keskmiselt, siis mängib väga olulist rolli, et palju sa erinevaid mänge mängid.
Kui mängid aastas 10 erinevat uut mängu, siis 150-200 € teenid PC-ga tagasi, kui gold on ka, siis pane sinna selle hind ka otsa. Nii lihtne ongi.
Mängid vähe on konsool soodsam, mängid palju ei ole. Kui tahad hangeldada, siis saad veel odavamalt läbi konsoolil.

Muide,Tomshardware uuendab regulaarselt oma "most reasonable build for each price category" asju ja sealt saab inspiratsiooni:
https://www.tomshardware.com/best-picks/best-pc-builds-gaming

beastbeats kirjutas:

Auron kirjutas:

PC annab kasutajale mängu üle kõvasti rohkem kontrolli ehk siis kui oled mõne mängu vanillana surmani kordi ja kordi läbi mänginud siis saad sellegipoolest puhuda asja uuele elule ja mängida uute reeglitega või katseda igasugu pullide asjadega nagu mängides mingeid tasemeid asjadega mis pole seal veel mõeldud ja seetõttu hoopis teistmoodi jne.

See on mündi üks külg; teisalt kui kaugele saab modimisega minna, et me saaks endiselt rääkida autori algsest teosest / visioonist ja sellest saadavast kogemusest?

Ma ei saa probleemist üldse aru. Ega modimine sinult algset kogemust ära ei võta. Saad ikka mängida mängu nagu disainitud oli, lihtsalt kui see kogemus ennast ammendab, siis on sul reeglina tasuta võimalik saada väga palju erinevaid kogemusi sama raha eest.
Dota2 on nt WarCraft 3 custom map'il ehitatud minigame. HalfLife Alyx sisse on ehitatud palju erinevaid ja üsna mahukaid projekte jne. Skyrimist või Falloutist pole vist vaja rääkida.
Veider on kudiagi kritiseerida modimist kui midagi halba kuidagi.

SKG kirjutas:
Tundub, et oled jälle valesti aru saanud. See ei ole vähemasti minu seisukoht. Võrdle uut uuega ja kasutatud kasutatuga icon_exclaim.gif Common sense. Võttes võrdlusesse tutika konsooli, kuid kasutatud juppidest kokkulaotud arvuti ei ole siiras. See kui sa postitad video kuidas Linus võtab võrdlusesse tutika konsooli, kuid arvuti paneb kokku vanadest juppidest, mis olid kohati isegi katkised, pole aus võrdlus. Oleks samamoodi võinud võtta second hand PS5 200-300 eest.
Kasti välimus ja suurus... see selleks, kuid kui on valida kas väiksem ja vaikne kosnoolikasti elutoa telerilaua sisse, siis lärmakam PC tower tõesti ei sobi ju.

Ma ei ole omaarust kunagi olnud kasutatud konsooliga võrdlemise vastu, pigem on siin olnud konsooli poolel probleeme, et pc puhul vaadatakse mõnikord kasutatud GPU-d, mis on kasutaja seisukohast väga mõistlik samm.
Kui samas valida nautke oma pc juppe, siis mitmete tootajate juppide garantii on pikem kui konsooli 2 aastat. Nt xfx-i GPU-del on tihti 3-5a garantii, osadel asjadel limited lifetime warranty jne. Selles mõttes on väga ok võrrelda uue konsooliga, kus 2 aastat on lagi.
Teine asi mis pc puhul on see, et kui see pole sul just esimene PC, mis inimestel elu jooksul tuleb ette üsna tihti kahtlustan, siis sul ilmselt on üht-teist olemas. Ma saan aru konsooli puhul seda ei saa arvesse võtta, aga PC puhul väga tihti saab.
Mis nüüd vormi puutub ,siis usu mind, sa võid täiesti rahulikult ehitada midtower korpuse peale oma teleka laua ja hoiad laua võrra raha ka veel kokku.
Päris räme ja vägivaldne "reegel on see" et pc PEAB olema samades mõõtudes nagu konsool - kas see on mingi püha suurus va? PS5 välimuga käkk ei peaks küll kellegi elutuba rikkuma. Ma saan aru, et väike on hea, aga ma olen üsna kindel, et see mingi 10L vms ei ole hädavajalik.
Enamikele on täiesti ok mingi 20L suurune kast, mille osas on valik juba üsna ok ja pole mõtetult kallis ehitada. Või siis tõesti ,osta selline telekalaud mis pole riiulit täis ja sinna alla mahub iga seade ära.
Kuidas täpselt sellise laua alla ära mahtumiseks peaks olema vajalik 10L disain? Kes teab milline see "keskmine diivani laud" on, aga nii palju kui image search tulemusi andis siis ikka väga vähe on neid kuhu alla ei mahuks täiesti tavaline miditower kast ära.
Ise küll eelistaks ilmselt kuskile riiuline panna kasti, sest ei tahaks üle toa põranda kaablit vedada, aga kui vaip on pole viga.
Spoiler Spoiler Spoiler


Üks mõte veel. Minule vist tundub ,et kasutatud pc juppide kasutamine on umbes sarnane kasutatud mängude ostmisega selle nurga alt, et ainult 10% mängudest on füüsiliselt saadaval ja minu arvates see boonus on olukorras kus reaalsuses enamik tarbib valdavas osas digitaalset asju veidi kaheldav.
Sama asi aga veidi teistel põhjustel on olemasoleva riistvara kasutamisega. Kui me eeldame mingitki generatsioonide ülesust, siis pc puhul sul on raudselt kast, toide ja tõenäoliselt ka kettad olemas kui need on mõistlikult ostetud.
Selline nüanss ka veel ,et konsooli generatsiooni alguses ei ole kasutatud konsoole saadaval, aga kasutatud pc on igal ajal saadaval.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 20.03.2024 02:52:07 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Veider on kudiagi kritiseerida modimist kui midagi halba kuidagi.

Veider, et sa mu postitust selliselt tõlgendasid…

von Wu kirjutas:
beastbeats kirjutas:
Oled kindel, et 7 aasta pärast kõik mängud on sellel riistvaral mängitavad icon_rolleyes.gif


Loe mu vastust. Olen kindel, et 7 aasta pärast on sellel riistvaral mängitavad samad mängud, mis praegu.

icon_lol.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2024 12:13:03 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Tihtipeale on modding community see kes näiteks esimesena fixib ära mingi jama nagu nõme stutter, udused tekstuurid või saab jagu sellest, et mäng lollisti dekstopile crashib.

Tore kui keegi veel selliseid asju parandab, aga eelistaks platvormi, kus selliseid "seiklusi" poleks vaja teha. Kellele ikka meeldib kuskil modding-foorumites parandust otsida, et üldse normaalselt mängida saaks. Kui sellist asja loetakse PC gamingu osaks, siis konsoolidel sellest küll puudust ei tunne.



---
Järjekordne faktikontroll Aeron-i väidetele...

Aeron kirjutas:
Ja kuna mängud on 1/3 ca kallimad keskmiselt, siis mängib väga olulist rolli, et palju sa erinevaid mänge mängid.
Kui mängid aastas 10 erinevat uut mängu, siis 150-200 € teenid PC-ga tagasi, kui gold on ka, siis pane sinna selle hind ka otsa. Nii lihtne ongi.


Väide, et mängud on kolmandiku ehk 33% võrra kallimad - ei vasta alltoodud näite põhjal tõele. Reaalsus on 24% ehk siis nõks alla veerandi.

Väide, et kui mängida 10 erinevat uut mängu, siis teenib PC-ga 150-200 eur tagasi - ei vasta samuti tõele, alltoodud näite põhjal "teenib tagasi" 73 eur.

Mängud on valitud 2024 aasta Metacritic top-ist ja 80+, et ei saaks mingit kobisemist olla. Välja arvatud Tomb Raider, sest ei jagunud piisavalt 80+ multiplatform mänge.
Kõik mängud tulid välja kõigil platvormidel samal päeval, et oleks võimalikult võrdne võrdlus. Hinnad on AKS-ist ja ümardatud lähima euroni. Kontodega hangeldamist ei võtnud arvesse.
https://www.metacritic.com/browse/game/all/all/current-year/metascore/?platform=ps5&platform=pc&platform=xbox-series-x

Tomb Raider I-III Remastered
PC - 18 eur
PS5 - 21 eur
XSX - 27 eur

Tekken 8
PC - 46 eur
PS5 - 64 eur
XSX - 60 eur

Prince of Persia: The Lost Crown
PC - 30 eur
PS5 - 28 eur
XSX - 29 eur

Persona 3 Reload
PC - 52 eur
PS5 - 63 eur
XSX - 54 eur

WWE 2K24
PC - 44 eur
PS5 - 64 eur
XSX - 46 eur

Like a Dragon: Infinite Wealth
PC - 48 eur
PS5 - 49 eur
XSX - 49 eur

Balatro
PC - 10 eur
PS5 - 14 eur
XSX - 15 eur

Lil' Guardsman
PC - 15 eur
PS5 - 18 eur
XSX - 14 eur

Brothers: A Tale of Two Sons Remake
PC - 10 eur
PS5 - 18 eur
XSX - 20 eur

Helldivers 2
PC - 29 eur
PS5 - 36 eur
XSX - puudub!

KOKKU:
PC - 302 eur (100%, 10 mängu)
PS5 - 375 eur (124%, 10 mängu)
XSX - 314 eur (9 mängu!)

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 122, 123, 124 ... 129, 130, 131  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.