Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  ONLINE-intervjuu Teliaga 8. veebruaril, intervjuu on lõppenud märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2016 19:39:33 vasta tsitaadiga

Ja VoIP x-seadme sees on lubatud sest...?
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004




sõnum 08.02.2016 19:59:20 vasta tsitaadiga

Telia kirjutas:
arnis kirjutas:
Miks peavad seeniorid maksma alusühenduse hinda ainult selle jaoks, et nende lauatelefon töötaks ja telefoninumber ära ei võetaks?
Reaalselt liiklust pole grammigi ning internetti pole neil üldse vaja. Televisioon on ühistus lahendatud juba
enne kui Elion seda pakkuma hakkas.

Minu vanaema teeb paar kõnet välismaale iga kuu, maksab selle kõne eest korralikku hinda, kuid
alusühenduse hind on suur tükk sellele lisaks.



Kuna kõik Telia teenused baseeruvad internetilahendusel, lisandub internetipaketi puudumisel TV- või lauatelefoni teenusele alusühenduse tasu.


Ja see alusühenduse tasu on kuu pealt kukkunud number?
Et vastus lühikeseks ei jääks, sooviksin ikka selgitust, kuidas see alusühenduse tasu ennast põhjendab.
Võrreldes seda näiteks konkurentsivõimelise netiühendusega, on alusühenduse tasu umbes 40% sellest icon_rolleyes.gif

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku.
Ka korteriühistud ja ettevõtted.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markz
HV kasutaja

liitunud: 22.06.2011




sõnum 08.02.2016 20:24:50 vasta tsitaadiga

Telia kirjutas:
Hiid kirjutas:
kas koduinternetis on torrent piiratud või ei?





Mingeid eripiiranguid Koduinterneti paketi puhul pole.


Sellegipoolest huvi pärast proovides torrent normaalselt ei toiminud. me_noot.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2016 20:41:05 vasta tsitaadiga

Siis oli jama kuskil mujal. Kui selle ühenduse võtsin, siis prooviks tõmbasin torrentist ühe ubuntu iso olla. Tuli maksimumkiirusel. Aga kui uurid natuke kuidas p2p(mida on muuhulgas ka torrent) töötab, siis selle puhul pole mingit garanteeritud kiirust ja mõnel juhul võib olla, et ei saagi torrentit kätte, kui piisavalt jagajaid pole.
Siin on sulle üks suvaline näide proovimiseks http://releases.ubuntu.com/15.10/ubuntu-15.10-desktop-amd64.iso.torrent
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 08.02.2016 20:49:12 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Ja VoIP x-seadme sees on lubatud sest...?

Telia pole minuteada ühtegi teenust oma käega kusagil piiranud.
Sama nagu IPTV oma seadmetega on lubatud, on ka VOIP
On toetatud lahendus ja on oma lahendus. Suurema raha eest ka erilahendus.

Kui sa mõtled just seda, miks voip parameetrid on väljas ja iptv parameetrid mitte, siis pean esimest vist ajalooliseks põhjuseks.
Voip töötab igal võrgul ühtemoodi, iptv aga igal tehnoloogial isemoodi, samuti pole viimane just eriline standard, erinev on see igal iptv pakkujal.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2016 20:53:04 vasta tsitaadiga

Ei veena. Ning ma olen jälle liiga palju aega täiesti vales kohas kulutanud. Surnult sooja ei saa.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mazdagti
HV veteran
mazdagti

liitunud: 28.05.2005




sõnum 08.02.2016 22:05:47 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
napoleon kirjutas:
Hiid kirjutas:
a miks sa tasuta SMSe ei taha? Või mis vahet seal on, kui palju sa neid saad? icon_rolleyes.gif


See pole ju mitte tasuta vaid "tasuta". Ehk maksad iga kuu nende sõnumite eest mingi kuumaksu olenemata sellest kas üldse mõne sõnumi saadad.
Saad aru, et sõnum peaaegu et ei kasutagi võrguresurssi ja paketi hind ei langeks absoluutselt. Arvuta ära, kui suur on SMSi maht vs sinu poolt tiritud gigabaidid. SMSi osakaal jääb protsendiskaalal sinna nano- osakonda.


Ületa see paketti limiit ja näed mis iga sõnum maksab icon_idea.gif MinuEMT puhul oli vähim pakett vist 50sms-i ja lisas kohe 3.xx€ icon_exclaim.gif Seega pean su unistuse purustama sest tasuta lõunaid. Pakett kus on 100 min ja 100 sms maksab 3.99 ja ainult 100 min. maksab 2.99, seega miks pean maksma iga kuu 1€ kui saadan 1 sõnumi? See teeb sõnumi hinnaks 1€ icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif Konks aga on selles et seda lihtsalt 100 min saab võtta ainult kuutasuta paketiga kus 100MB maksab 1€ icon_idea.gif JOKK innocent.gif

Siin eespool keegi rääkis ka mingist mobiil-id sõnumite kasutusest, võin öelda et mul naisel on hetkel MinuEMT pakett kus pole ka valitud sõnumeid ning ei kajastu küll et Mobiil-ID tekitaks arvel sõnumite reale üüratu numbri sõnumeid kuigi kasutab seda ligemale 100x kuus icon_idea.gif

Kahjuks ei kommenteeritud ka minu järelpärimist selle mahupiirangu erineva info kohta ning korralageduse kohta erinevatest allikatest info kohta icon_sad.gif

_________________
No ikka täitsa kagu nukas!
Kommentaarid: 153 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 135
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2016 22:17:51 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Ei veena. Ning ma olen jälle liiga palju aega täiesti vales kohas kulutanud. Surnult sooja ei saa.

Mark0, see info rippus mingi periood Elioni lehel ilusti üleval. IPTV on multicast @ VLAN 4. Lisaks rippusid kanalinimekirjad ka üleval.

See, et tavakodanik ei suuda endale selgeks teha misasi on multicast ja vlan4, ei ole küll nüüd Telia süü. Telia ei ole ennast kordagi reklaaminud koolitusfirmaks.
Kogu info mida vaja saab Telialt, kui mina küsisin ilusti viisakalt tollal Elioni käest, et ma jälestan teie ruuterit, kust kaudu DTV inimlike vahenditega saab, sain kohe vastuse, et korterlahenduse korral on DTV multicast VLAN4'l.

Nüüd peab iga ehitaja ise teadma igasuguseid multicasti iseärasusi, nagu see, et ta röögitakse igasse porti, mis selle vlani peale seatud. Ehk kui teil on võrgus 4 vaatajakohta ning kõik vaatavad erinevat HD kanalit, siis võrgukoormus 4*8Mbps, ehk 32Mbps multicasti röögitakse igasse vlan4 porti. Selle kõige lihtsamaks likvideerimiseks on kasutada IGMP snooping'uga switchi. Küllaga seda reeglina teha ei taheta, kuna lisa karbikest vaja, siis lahendatakse see IGMP proxy'ga.
IGMP proxyga on selline nali, et isegi HV foorumis on teemad, kus proxysse lüüakse subnet 10.0.0.0/23, mis tähendab, et osad adred jäävad suunamata. Õigem on panna 10.0.0.0/8, kuna osa möginat on ka 10.248.x.x peal. Mingi läbu(nt videolaenutus) oli ka 84.50.149.x peal, aga ei mäleta, et seda oleks pidanud proxisse panema, võimalik et peab, aga see ei olnud minu mälu järgi üldse multicast, vaid tavaline striim. Mis iganes, puhas fantaasia, kuidas lahendada, sest võrgunduses ainuõiget konfi ei ole.

Ja mis puutub DTV üle teleka äppi, siis pakun, et ainuke variant ongi kasutada IGMP proxyt sest vastasel juhul ei ole sul telkus tavalist netiühendust.
Kuna LG on räme tõbras ning minu telkule tuli ainult pseudo webOS 2.0 ehk mingi 1.5 jura, ma ei ole saanud katsetada, kas õnnestub tava internet üle wifi anda, ning DTV üle kaabli läbi IGMP snoopingut teostava switchi.
Ja usu mind, Telia 99.9% töötajatest ei teagi misasi vlan on, veelvähem IGMP. Sellepärast ongi neil mingi perverssne all in one ruuter, millega on paras jaanituld teha. Keskmise kasutaja jaoks töötab ta aga imeliselt.

Kogu jura lühidalt, kui sul on konkreetne küsimus, millele saab konkreetselt vastata, siis seda Elionist on siiani saanud. Kui su küsimus on kategooriast, kuidas töötab teie võrgus DigiTV siis ei tea keegi kuidas vastata. Mina isiklikult hakkaks jaurama teemal, et jumal lõi ühed ja nullid ning inimesed. Esimesi nimetatakse bittideks, viimaseid mölakateks... Ja peale seda saaks ilmselgelt uut tööd otsida icon_rolleyes.gif
Ehk kui küsida elionilt, mis IP pealt töötab filmiriiul, ei saa nagu oma ruuteriga asja käima, siis selle vastuse peale paari päeva saab.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Margus9
HV vaatleja

liitunud: 05.02.2005




sõnum 08.02.2016 22:22:08 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:


1. Tegin veel ühe shoti kus on märgitud nii boksis lisatud salvestusi, ning proovisin ka uusi lisada, need peaks mul hetke pärast boksis näha olema:

2. Nagu ütlesin, nende soovituste näitamise mainin üle kuid olen kuulnud, et see personaliseerimine on Telias laual.
3. Arusaadav, et klient soovib, nii nagu vanasti on olnud. Minumeelest see üksiku osa salvestamine oli kohati ka katki ja kunagi ei olnud kindel kas see üks saade tekkis sinna või mitte, samuti jooksis valik kokku kui märkisin ühe osa, võtsin maha lisasin sarja või tegin seda mitmest kohast erineval ajal, teleris ja veebis. Küsimus ei olnud aga selles mis vanasti oli, pakkuja peab oluliseks ka arenguid ja trende. Vanasti ei saanud telekavast tagasi kerida ja saadet käivitada, nüüd saab, seega kompromiss peaks olemas olema, oma salvestuste kaust sarjade salvestustega mis on märgitud ning kui on vaja üksikut saadet, valin saate kavast ja käivitan. Nii või naa võib tekkida olukord kus saade jäi märkimata ja kavast saab seda ikka vaadata. Küll aga ei ole mina esindaja ja avaldan oma kasutuskogemusele põhinevat arvamust.


1. Selle peale tekib küsimus, et ega te Telias tööta ja nende sisevõrku kasuta, nimelt oli näiteks peale vana.minutv.ee kadumist olukord kus Telia sisevõrgust sai sinna endiselt ligi aga mujalt mitte ja siia tekkis olukord, et Telia klienditoele helistades öeldi, et "kuidas ei tööta, praegu vaatan ja töötab" aga jutt muutus kui palusin läbi mobiilvõrgu sinna logida... Igatahes minul läbi MinuTV muudele kui MinuTV kanalitele (näiteks TV3) salvestust lisada ei luba, kui PC versioonist (proovisin nii erinevaid brausereid kui välja ja uuesti sisse logimist) või Android äpist rääkida ja ka Telia tugi kinnitas vähemalt vahetult peale nimemuutust, et hetkel on see probleem.
2. Näitamise mainimise osa jääb arusaamatuks...
3. Kusjuures avastasin, et see võimalus on Android äpi all endiselt olemas, lihtsalt TV-s ja PC-s on kadunud. Ühe võimaluse lisandumine ei peaks tähendama, et varasem võimalus ära kaotatakse, a´la "teeme uue menüü ja kaotame rohkemate funktsioonidega puldi ära." See, et ühe funktsiooni lisandumisel peab ühe vana võimaluse ära võtma kõlab nagu jookseks uue Digi/Minu TV keskkond flopi pealt, et ruumi rohkemateks funktsioonideks ei ole ja nii kohati tundubki kuna seda laadimist kujutavat rõngast näeb peale nimevahetust rohkem kui võiks mõistlik olla (valguskaabli otsas).
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2016 22:39:27 vasta tsitaadiga

ThedEviL, aitäh aga minu küsimus oli hoopis teisel tasandil - protsessiline, mitte tehniline. Nagu enda algses küsimuses kenasti ka screenshot'iga viitasin - on võimalik panna üles info Amino/Motorola/LG/Samsungi/VOD/catchup/misiganes kohta - kust IP'lt misaasi tuleb, kas on vaja igmp proxy't, mille jaoks on igmp proxy't vaja jne. Kena väike tabel ja mõned kommentaarid juurde. Su enda postituses on juba paras osa infokilde olemas.

Telia on vägagi "koolitusfirma", abiinfo ja juhendid on mõnel teisel teemal kenasti olemas. Aga vaat' see TV-teemal hakkab arusaamatu põtkimine peale.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 09.02.2016 07:43:18 vasta tsitaadiga

Margus9, Kasutasin lehte koduses arvutis, võimalik, et see on testkeskkond millesse mind suunatud on, igal juhul on see siis millalgi ka väljas. Ma ei tulnud siia pikalt spekuleerima, esitasin oma argumendid.

Mark0, Võta juba endale pähe, et enne kui küsima tulid, tegid tühja tööd. Oleks võinud mõelda, kellele on kasulik avaldada kogu oma võrgustruktuur omaenda kodulehel, ning selgitada, kuidas mingi asi töötab.
Kogu tegevus, nagu sa tead, käib vajaduspõhiselt, kulupõhiselt jms.

Kes tahab ja oskab see saab ilma kodulehetagi, kes ei taha ja ei oska, ajab koduleht pigem segadusse ja tekitab lisaküsimusi. Siin on lihtne vastuolu Telia ja kliendi vajadustega.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2016 07:57:49 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Võta juba endale pähe, et enne kui küsima tulid, tegid tühja tööd. Oleks võinud mõelda, kellele on kasulik avaldada kogu oma võrgustruktuur omaenda kodulehel, ning selgitada, kuidas mingi asi töötab.

Ei ole ka see jutt kuigi veenev icon_razz.gif

_________________
There are 10 types of people, those who understand binary and those who don't.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  ONLINE-intervjuu Teliaga 8. veebruaril, intervjuu on lõppenud mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.