Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: BlackBerry Passport märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 05.06.2015 02:53:40 Ülevaade: BlackBerry Passport vasta tsitaadiga

Passport’i esimest korda nähes, arvasin, et tegemist on peamiselt araabia nafta šeikidele suunatud Porsche disaini Stuudio poolt üllitatud naha ja alumiiniumiga kaetud telefoniga, millel on astronoomiline hind ning mille soetamiseks on lihtsam kohe Dubaisse sõita, kui hakata seda siit Euroopast otsima. Ja sinna paika see jäi, süvenemata millega tegelikult tegemist on.

Kuid millalgi aasta algul, kui BBClassic müüki tuli, hakkasin ma mõtlema oma BBCurve'i väljavahetamise peale. Ongi teine mind juba mõned aastad ausalt teeninud. Hakates Classicu kohta rohkem informatsiooni koguma peatusin ma ka Passport’l. Sellest hetkest alates, kui ma lõplikult aru sain, millega tegu on, ei olnud enam kahtlust, millise ma neist valin.

BlackBerry Passport hinnapakkumised icon_arrow.gif https://www.hinnavaatlus.ee/search/?Query=blackberry+passport&submit=otsi&Type=products

Saage tutavaks - BlackBerry Passport



Enne, kui ma soetamiseni jõudsin, hekseldasin läbi hunniku erinevaid ülevaateid inglise ja saksa keeles, mida Dr. Google ja Youtube pakkuda suutsid (vt allpool). Mis ülevaadetesse puutub, siis ma arvan, et ma õiendan selle punkti kohe alguses ära.
Tänapäeval, kus üldlevinud dogma ütleb, et see õige nutitelefon on standartnee 16:9/16:10 puutetundliku ekraaniga seadeldis (brick), mida õhem seda parem ja millel töötab vastavalt maailmavaatele kas siis iOs või Android (me võime ju siia lisada ka pisipehme, et korrektne olla ) ei ole väga palju ruumi teisitimõtlejatele. Ja nagu me ajaloost teame, ei ole teisitimõtlejate käsi väga hästi käinud (Rumalad).

Ajaloost on teada mitmeid mitte konventsionaalseid lähenemisi toote disainile. Esimesena tuleb mulle meelde Nokia 7260 ja siis oli vist veel 7280 ning veel mõned. Kui edukad nad olid, ei oska ma nüüd öelda.
Arvestades üldlevinud HD/FullHD dogmat võib Passport’i võtta kui ketserlust, mida pigem tuleriidal nähakse, kui poelettidel. Ja poelettidelt seda naljalt ei leia.

Aga miks peaks keegi tänapäeval, kus vastavalt usutunnistusele ja nahavärvile käib kole maade jagamine, üldse Blackberry valima? Frau Merkel kindlasti eelistaks Bundestag’i istungitel oma SMS’e jätkuvalt Nokiaga saata, kui BSI, jättes julmalt kõrvale Telekom’i poolt pakutava, ei sunniks teda paar tuhat eurot maksvat secusmart kiibiga Blackberryt kasutama, Ja ega Obama käsi kergemini ei käi. Ja DoD kaastöötajatest ei peaks vist üldse rääkima (mässavad teised veel).

Kuid see ei ole põhjus miks ma omale Passporti valisin ja seda teile tutvustada soovin.

Kui mobiiltelefonid laiemalt levima hakkasid, kandis see õige seade NOKIA kaubamärki. Teised olid, kuidas nüüd ilusti öelda, „imelikud“. Sama on nutitelefoniga. See õige nutitelefon on klahvidega ja kannab Blackberry kaubamärki. Ma usun, et turgu valitsevad Apple ja Android seadmed on igati ausad ja asjalikud. Samsungi S6 Edge on tehnoloogiliselt võttes igati äge ja selle kohta on raske midagi halba öelda. Samuti Kazam Tornado 348, või kes iganes õhema seadme välja mõtleb. Kuid nad jäävad pigem meelelahutuse valdkonda, ega klassifitseeru minu jaoks kui see õige „smartphone“. Kusjuures, kui tänapäeval tahta omale seadet, mille ainus funktsioon oleks helistamine ja SMS’de saatmine, siis me oleme jälle tagasi NOKIA juures (omamoodi irooniline).


Ja kui veel BSI’st ja Blackberryst rääkida, siis, et Secusmart’i osta oli viimane sunnitud Saksamaa Liiduvalitsusega eri lepingu sõlmima, mis võimaldab ametil BB10 (QNX) lähtekoodiga tutvust teha ja kohustab BB’it BSI’i informeerima võimalikest (turva) probleemidest.

Aga nüüd telefonist.



Unboxing
Pakendi sisu:
Passi meenutav esmane kasutusjuhend
Laadija, 1300mA
MikroUSB kaabel
Kõrvaklapid koos tagavara otsikutega
Veel paberikraami
Ning telefon ise

Unboxing pildis:
Spoiler Spoiler Spoiler




BB Passport - Pro ja contra neile, kes ei viitsi alljärgnevat lugeda, kiire kokkuvõtte erinevate ülevaadete põhjal (vt allpool, päris lõpus).

Pro
Üldilme: disain
Riistvara: võimekus; multi tasking; SD kaart ja selle kasutamine välise HDD-na
Aku: kestvus
Ekraan: lahutusvõime (453ppi); formaat (1:1)
Klaviatuur: Tundepuutlik QWERTY klaviatuur
Rakendused: App'id - Võimalus kasutada Androidi App'e
Tarkvara: BB Blend; Erinevad kasutaja profiilid; E-mail
Kaamera
Turvalisus

Contra
Üldilme: disain; suurus; kuju; kaal
Aku: sisseehitatud, ei ole vahetatav
Ekraan: formaat (1:1)
Klaviatuur: klaviatuuri olemasolu; klahvide harjumatu asetus (ei ole võimalik kasutada ühe käega).
Rakendused: App'de puudumine; osade mängude ja app'de tööle saamine võib olla raskendatud
Tarkvara: BB OS10 (harjumatu, võõras); BB OS10 on aeglane
Kaamera: võimekus jätab soovida

---

Korpus
Telefoni mõõtmed: 128 x 90.3 x 9.3 mm
Telefoni kaal: 196g

Lugedes ja vaadates erinevaid ülevaateid, siis peamine, mida ette heidetakse on telefoni suurus (laius) ja mitte konventsionaalne kuju. Tegelikult ei ole telefon üldse nii suur, kui nad seda väidavad. Jah, kõrvaäärde tõstes on natuke naljakas tunne, kuid see on vist kõigi vähegi suuremate mudelite puhul. Kuid see-eest on kõrgust jälle vähem. Veel kurdetakse, et Passport ei ole ühe käega kasutatav. Kui telefoni käes hoida, siis tõepoolest jääb telefoni vastaspoole ülemine nurk pöidla haardeulatusest välja. Kuid ma arvan, et see ei ole ka selleks mõeldud.

Telefon on sisuliselt ehitatud robustse roostevabast terasest raami sisse. Inspiratsioon selleks olevat saadud ehitusel laialdast kasutamist leidva „H“ profiiliga talast. Seda detaili on raske ignoreerida, ainuüksi kaalu pärast. Esiküljel on Samuti kolm metallliistu ning üks on veel tagaküljel.



Vaata ka: The Guild : Joseph Hofer

Telefoni tagakülg on kaetud mati, mitte emaldatava, tekstuurilt kummi meenutava, plastikust kattega. Eemaldatav on ainult tagumise külje ülemine osa, mis katab nanoSIM ja microSD kaardi pesasid. Selle katte eemaldamine on omaette kunsttükk. Iga kord, kui ma seda olen püüdnud kätte saada, taban ennast mõttelt, et nüüd midagi murdub. Siiamaani on need olnud minu sõrmeküüned.



Tagumise külje ülemises osas asub veel ülejäänud pinnast veidi eemalduv 13MP kaamera saar, kus asuvad lisaks LED välgule kaks neljast mikrofonist.



Suurema osa telefoni esiküljest võtab enda alla 4,5 tollise diagonaaliga ekraan (sellest allpool). Selle all on puutetundlik, 29 klahviga taustvalgustusega kolmerealine QWERTY (antud juhul siis QWERTZ, kuna telefon sai soetatud Saksamaal) klaviatuur. Esiosa ülaosas asub teine 2MP kaamera ning veel kuular.



Telefoni ülemises otsas on 3,5mm pesa ja käivitus/ekraani lukustus nupp. Paremal küljel on klassikalised Blackberry kontrollnupud: kaks heli tugevust reguleerivat ning nende vahel „play/pause“ nupp. Telefoni alumises servas on stereo valjuhääldite avad, mikrofoni ava ning microUSB pesa.





Telefon istub mõnusalt käes, midagi ei nagise kusagilt ning korpus ei ole painutatav.

Kaal on Passporti juures minu jaoks oluline faktor. Pea 200g pintsakutaskus on natuke palju, kuid see-eest istub seade turvaliselt käes. Kui ma esimest korda iPhone6 kätte võtsin, tahtis see kõige pealt põrandaga tutvust teha, kui turvakaabel ei oleks seda takistanud.


Klaviatuurist ja tekstitöötlusest.
Nagu ma eespool juba mainisin on telefonil puutetundlik, 29 klahviga, taustvalgustusega, kolmerealine QWERTZ (DE) klaviatuur. Klahvid on Blackberryle omaselt meeldiva voolujoonelise disainiga. Vajutades osutavad klahvid kergelt vastupanu ja annavad vaikse „nõksu“ näol meeldivat tagasisidet.



Numbrite sisestamiseks kuvatakse vajadusel ekraani allaserva puuduvad elemendid numbrite, sümbolite ja kirjavahemärkide näol. Hoides näiteks „o“ tähte kauem all, pakub telefon välja valiku vastavaid diakriitilise märgiga tähti.


Ekraanitõmmis telefoni salasõna sisestamise aknast. Vajutades „@123“ kuvatakse kaks lehekülge sümboleid.

Et teksti sisestamist kiirendada, soovitab telefon sagedamini kasutatavaid sõnu. Valik koosneb kolmest võimalikust sõnast, vastavalt vasakul, keskel ja paremal, mille välja valimiseks tuleb näpuga vastava sõna all üle klaviatuuri alt ülesse viibata. See tegevus vajab harjutamist, et ära tabada see õige liigutus. Vastasel juhul tabad sa ühte virtuaalsel klaviatuuril olevat sümbolit. Alati on võimalus sõna ise puudutusega välja valida. Eelistan viimast.

Et sõna kustutada tuleb klaviatuuril paremalt vasakule viibata või „Backspace“ klahvi kasutada. „Shift“ ja „Backspace“ annavad „Delete“ funktsiooni.
Toksates klaviatuuri kaks korda kuvatakse luupi meenutav struktuur, mis võimaldab muuta kursori asukohta. Seda, kas siis ekraanil, või kasutades navigeerimiseks puutetundliku klaviatuuri.



Telefoni laius teeb ühe käega teksti sisestamise suhteliselt ebamugavaks. BBCurve mida ma siiani kasutasin on Samuti füüsilise klaviatuuriga, millelt teksti sisestamine pöidlaga on täitsa tehtav, kuid kahe käega on seda oluliselt mugavam teha.

Erinevates ülevaadetes on ühe käega teksti sisestamise ebamugavust, kui negatiivset omadust esitletud. Kindlasti on kasutajaid, kes eelistavad teksti sisestamiseks üht kätt, kuid mina nende hulka ei kuulu ja mind selle võimaluse puudumine ei ole veel seganud.

Kui BBCurve’st veel rääkida, siis hoolimata telefoni väiksusest eelistan ma julge 99%’l juhtudel kahte kätt. Ainuüksi „shift“ ja „alt“ klahvide pärast. Passport’il on see kahjuks suhteliselt ebamugavaks tehtud. See on tõenäoliselt minu silmis kõige suurem puudus selle telefoni juures üldse. Ühest küljest oleksid kaks „shift“ ja üks „alt“ klahvi väga praktilised, kuid disaini seisukohalt on need tõenäoliselt välja jäetud. Ja olegem ausad, nii on ka ilusam.

Teisest külest oleksid nad võinud need virtuaalkujul ekraanile tekitada. Ühest „shift“ klahvist, mis vasakule kuvatakse jääb väheks. Teksti sisestamise kiirendamiseks võiks see paremas servas dubleerituna olla. Kuid see on tarkvara probleem ning loodame, et see lahendatakse tulevikus (tegelikult ma kahtlen selles).


Mälu
Telefonil on 32GB sisemist mälu ning 3GB muutmälu (RAM)
SD kaart: toetab kuni 128GB microSD kaarti

Nii sisemist mälu, kui ka microSD kaarti saab krüpteerida. MicroSD kaart on aga sellisel juhul kasutatav ainult selle telefoniga, kus see krüpteeriti. Peale „security wipe“ protseduuri teostamist telefonil, muutub krüpteeritud SD-kaart loetamatuks, kuna võti kustutatakse ära.

Kuidas reaalselt/füüsiliselt „security wipe“ välja näeb ja kas andmed on hiljem välise tarkvaraga taastatavad, ma ei tea. Turvalisuse seisukohast oleks seda siiski huvitav teada. Eriti juhul, kui telefon „kaduma“ läheb ning kellelgi tekib süvendatud huvi selle sisu vastu. Kui kellelgi on sel teemal kogemusi, palun anna teada.



Telefoni mälu ja mäukaardi krüpteerimiseks tuleb sisestada seadme [i]password, kui see on aktiveeritud. Kuidas alternatiivsed lukustamis meetodid siin toimivad, ma ei tea. Allpool veidi täpsemalt krüpteerimisest[/i]


Heli
Telefonil on stereo valjuhääldid
Kui rääkida heli kvaliteedist ja numbritest tasuks tutvuda gsmarena ülevaatega.

Kõne kvaliteet vastuvõtjal on super (sõltub muidugi suuresti vastuvõtja telefonist). Tehes Skype kõne arvuti ja Passporti vahel, siis arvutisse sissetulev kõne, kasutades hands-free süsteemi, ületas kordades kõik minu ootused. Ma kasutan enamasti telefoniga helistamisel kõrvaklappe ja enamus juhtudel on kõne kvaliteet talutav (tihti kohutav), kuid nii puhast ja selget heli ei olnud ma varem kogenud.

Loe helist veel siit (Link kahjuks mingil põhjusel ei tööta. Vali menüüst "BB10" ja leia sissekanne "Blackberry Passport Review Part 2: So how does it sound?")


Aku
Mahutavus: 3450mAh
Aku ei ole vahetatav

Kui pidada kinni mõningatest reeglitest, kestab Passport’i aku julgelt 2 (t)ööpäeva:
a) Bluetooth ja WiFi lülitada sisse ainult siis, kui sa seda reaalselt kasutad. Kuue tunniga sööb WiFi ligi 25% aku mahust.
b) Ekraani heledus on enamuse ajast kõige madamale sätitud.

Laadimis aeg pakendis oleva laadijaga on ca 3-3,5h, st 5% -> 100%, sõltuvalt sellest, kui palju sa samaaegselt telefoni kasutad.
Olles BBP’d nüüd kaks kuud kasutanud ning nii mõnedki korrad laadida unustanud, olen kõigil juhtudel teise päeva probleemideta õhtusse saanud. Seega aku kohapealt minul etteheiteid ei ole.



Telefoni on võimalik energiasäästu reziimile lülitada, kuid unustades WiFI ööseks sisse, sain pildil oleva tulemuse


Alloleval ekraanitõmmisel on näha erinevate rakenduste aku protsentuaalne kasutus. Nb 1440x6411px
Spoiler Spoiler Spoiler



Ekraan
Ekraan: IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Suurus: 4.5 inches (~56.5% screen-to-body ratio)
Lahutus: 1440 x 1440 pixels (~453 ppi pixel density)
Puutetundlikus: up to 10 fingers
Ekraani kaitse: Corning Gorilla Glass 3

Nagu andmetest näha on ekraan mitte-konventsionaalselt ruudu kujuline, laiem ja suurema „ppi“ arvuga, kui enamus müügil olevatest telefonidest (september 2014).

Kui seni olid klaviatuuriga Blackberry'id suhteliselt väikese erkaaniga, (Classic on Samuti suht väikese ekraaniga – 3,5’’ diagonaal, 720 x 720 pix ja 294 ppi) mis raskendas minu silmis peale helistamise ja SMS’de muu otstarbelise kasutamise. Ekraan oli lihtsalt väike. Siis Passporti tulekuga on olukord kardinaalselt muutunud. Ruudukujulise ekraani kontseptsioon on iseenesest geniaalne. Tavaline A4 formaadis tekstidokument on ilusti loetav. Mugavuse huvides võid telefoni külili keerata ning kasutada puutetundliku klaviatuuri üles-alla kerimiseks. Siis ei varja sõrmed ekraanil olevat teksti.
Jah, filmide vaatamine on harjumatu ülesse ja alla tekkivate mustade väljade tõttu. Kuid see ei ole antud telefoni primaarne ülesanne. Ega ole takistuseks mitte vaatamiseks.
Nüüd kaks kuud hiljem ei ole mul ekraani mõõtmete kohta jätkuvalt midagi halba öelda. Ekraan on fantastiline.



Teie mobiiltelefon palun!


Kaamerast
Tagumine kaamera: 13 MP, 4128 x 3096 pikslit, autofookus, OIS, LED välk
Video: 720p ja 1080p; 30 ja 60fps, stereo heli
Ettevaatav: 2 MP, 720p

Parim kaamera on see, mis sul on kaasas.

Kõik olulised pildid saavad Passport’iga tehtud (välja arvatud kassipoja pildistamine, nagu erinevad ülevaated seda veenvalt tõestanud on). Kuid komandeeringus tehtud turistikad saavad olema kenad, veenvad ja neid ei pea häbenema.

Kuid olgem ausad, uurides toodetud faili 100% suurendusega on tegu katastroofiga, mis ei kannata väga kriitikat (võrreldes DSLR toodetava materjaliga). Jah, sensori suuruses on „teatav“ erinevus.

On olukordi, kus suurus on oluline. Kuid antud juhul pean ma andma punkti Apple'le. 13MP vajadust on minule isiklikult raske maha müüa. Rääkimata 16MP või 20+ MP.

Hoolimata tehnoloogia meeletust arengust sensorite valdkonnas, postitatakse sotsiaalmeedias jätkuvalt miljardeid pilte minatuurses formaadis mis ei ole viimase 15 aastaga väga muutunud. Millist eesmärki täidab madalakvaliteediline mitme megabaidine fail, kui instagram’i jõuab sellest tugevalt kärbitud versioon, kus kõik on ilus?

Jah, HDD ei maksa tänapäeval suurt midagi. Olles üle elanud mõned HDD hävingud, ei tõuse käsi ostma kodukasutajale mõeldud ketast. Ja närvide edasise säilimise huvides on neid mõistlik paaris arvuna osta.

Antud juhul on innovatsiooni turundusosakonna käes ja numbritel on dogmaatilne väärtus. Aga siinkohal tuleb meil uuesti mõelda suuruse peale ning peatuda Apple majaseina formaadis reklaamidel, kus ülaservas on vaevu loetav teadaanne : „optimized for large print.“



maja seina kattev pilt ...



... ja natuke väiksem pilt raudteejaamast.


Ja ärme unusta, et 99% piltidest, mis me teeme, ei jõua kunagi seinale.

Kui nüüd tagasi tulla telefoni enda juurde, siis üks-ühele ekraani küljesuhe osutub piltide järeltöötlusel väga mugavaks. Töövahendid ei varja fotot ennast ära, vaid paigutuvad selle alla. Kaasas olev pilditöötlus rakendus on lihtne ja enamus vajalike võimalusi on olemas (Brightness, Contrast, Staturation, White Balance and Sharpness). Seda on rohkem, kui tavakasutaja tahta oskab.
Mis puudub, on faili suuruse muutmise võimalus. Kui fotot kirja manusesse lisada, pakub telefon välja lisaks algsele suurusele veel kaks võimalust - medium ja small. Näiteks suuruse small korral muudetakse 2,3MB foto 166KB suuruseks. Kuid mulle meeldiks pildi suurust ise oma ära nägemise järgi muuta. Kuid selle puudumine on pigem teisejärguline.

Huvitava võimalusena saab pildistada ka siis, kui telefon on lukustatud. Selleks tuleb näppu mõned sekundid kaamera ikoonil hoida kuni käivitatakse kaamera app. Pildiga edasi toimetamiseks tuleb sul siiski sisse logida.



Rakenduse käivitumine lukustatud telefonil



Vasakul all olev tabalukk on kohas, kus normaalselt pääseks tehtud pilte vaatama, takistades sisselogimata kasutamisel piltide vaatamist.
Paremal oleva ikooni kaudu pääseb seadete menüüsse. Keskel paremal asub video salvestamise nupp ning vasak käivitab ette vaatava kaamera.


Telefoniga tehtud videot saad näha siin. Filmitud pimedas, muusikud asuvad ca 10m seljataga. Lisatud on telefoniga kaasas oleva video editor'ga "old video" efekt ning muudetud must-valgeks.

Pildinäited:
Spoiler Spoiler Spoiler



Blackberry OS10
BB10 paseerub QNX’l mille Blackberry 2010’l aastal ostis, kõigepealt BBPlayBook tahvelarvutis ning 2013 aastal lõplikult Z10’l kasutusele võttis. Passportis on kasutusel versioon 10.3.1 või uuem. BB10 on navigeerimise seisukohalt äärmiselt lihtne. Minu meelest oluliselt lihtsam, kui Android või iOS. Kogu UI’s navigeerimine baseerub viipamisel. Navigeerimiseks ei ole vaja „home“, „back“ vms nuppe.
1) Peale ekraani lahti lukustamist kuvatakse sulle „home screen“ (nimetame seda töölauaks), mis toimib ka „task managerina“. Kui sul hetkel avatud rakendusi ei ole saab seadetest töölaua kuvamise välja lülitada. Ühest küljest on see mugav, kuna siis kuvatakse sulle kohe app’ide lehekülg. Kuid teisest küljest, lähtudest esteetikat vms, on tühi ekraan omamoodi tore (rahustav, ilus, kuidas keegi soovib).
2) App’id asuvad töölauast paremal
3) Hub vasakul.
4) Et töölauale tagasi saada, viipad ekraani alt servast ülespoole. Töös olev app minimeeritakse ja see asetub väikese ruuduna töölauale. Puudutus app’il aktiveerib selle. Sulgemiseks tuleb puudutada minimeeritud rakendusel vasakul all olevat risti.
5) Ekraani ülaservast alla viibates pääsed telefoni või app’i seadetesse.
6) Rakenduse sisesesse menüüsse pääseb kolme punkti või kolm kriipsu kujutava nupu kaudu.



Tühi töölaud. Sellest vasakule jääb Hub, millest mul ekraanitõmmist ei ole, ja paremale jäävad appid



Rakendused. Nagu näha ei ole võimalik kõiki rakendusi kustutada. Kustutamiseks tuleb näppu hoida mõned sekundid ikooni kuni ilmub prügikast ja siis lihtsalt sellel klikida. Ja läinud ta ongi



Töölaud. Töösolevad rakendused on minimeeritud. Rakenduse sulgemiseks tuleb vajutada ristil.


Music player
Rakendus helifailide taasesitamiseks. Tundub olema suhteliselt paljude võimalustega ja igati aus, kuid ma ei ole sellesse veel jõudnud põhjalikult süveneda. Kuna minu vana BB Curve leiab jätkuvalt kasutust media playerina. BB OS7 vastav rakendus on oluliselt lihtsam ja lollikindlam kasutada, seega ei oska ma seda siin rohkem kommenteerida.

Player jätab meelde viimati mängitud loo, seda ka peale app’i pangestumist. Olen nüüd seda paar korda kogenud. Täpne tekke põhjus on mulle jätkuvalt arusaamatuks jäänud.
Erinevalt BB Curve’s, kus heli tugevuse nuppe saab kasutada järgmise või eelmise loo valimiseks, siis Passport’il need ei kahjuks tööta. Kahju.


Mis iganes siin juhtus, jumal teab. Aga muusikat on võimalik edasi kuulata, kuni veateate kinnitamiseni


Blackberry Hub
Hub on koht, kuhu BB10 kogub kokku kogu telefonisse saabuva kommunikatsiooni – kirjad erinevatelt e-posti kontodelt, SMS, telefoni kõned, jne.
Sisse tulevast kirjast/sõnumist antakse märku telefoni esiküljel oleva tulukesega. Samuti kuvatakse teade ekraanile, kui sa ekraani lahti lukustad. Et kirja lugeda pead sa siiski sisse logima, kui telefon on salasõnaga kaitstud.
Hub toimib ka kalendri jätkuna, kuvades kõige ülesse sinu järgmisena tulevad termiinid. Et neid näha tuleb Hub’is olevat sissekannete nimekirja allapoole sikutada.
Väga praktiline rakendus, saan ainult positiivset öelda.


Sissetulevad kirjad ja teated kuvatakse töölaual

Calendar
Kalender töötab koos Remember app’iga, näidates viimase meeldetuletusi. Samuti näitab ära, millal sa pead hommikul ülestõusma, ning millal sul tööaeg on (kui oled selle määratlenud). Igati asjalik ja ülevaatlik rakendus. Sisaldab palju erinevaid võimalusi aega planeerida ja ajakava kuvada, rohkem, kui ma oodata oskasin.
Aja ja sissekannete kuvamiseks on peale „day“, „week“ ja „month“ valiku veel „agenda“ võimalus. Selles ei ole iseenesest midagi uut ja erinevad ajahaldamise programmid võimaldavad seda, kuid seni on need minus pigem segadust tekitanud, kui reaalselt abiks olnud. Kuid see on esimene kalender, kus ma seda kasutada suudan ja isegi praktiliseks pean. Võimalik, et põhjus peitub asjaolus, et kuvatakse ainult minu sissekanded, mitte kogu meeskonna omad. Nüüd kaks kuud hiljem, leiab ainult „agenda“ kuvamine kasutust. Väga rahul.


Remember
Remember, nagu nimi juba vihjab, on märkmete ja ülesannete haldamise rakendus. Sisestatud ülesanded kajastuvad kalendris. Nii ülesandeid, kui ka märkmeid saab sorteerida gruppidesse. Märkmete puhul saab anda grupile(kataloogile) erinevaid värve, millede arv on küll piiratud kuuega, kuid see mind esialgu ei sega. grupis olevad märkmed sorteeritakse vastavalt pealkirja järgi tähestiku järjekorda.
See on selle telefoni tõenäoliselt üks kõige lahedam rakendus.

Peale tekstimärkmete tegemist on võimalik veel heli salvestada. Siseruumis üles võetud heli klaviteet, võrreldes ühe suvalise allalaetud rakendusega, on super. Minu jaoks täesti piisav. Kas kvaliteedi erinevus tuleneb allalaetud rakenduse oskamatusest kõigi mikrofonidega opereerida, ei oska ma öelda. Võib ainult oletada. Kui kellelgi on täpsemat informatsiooni, anna palun teada.


Kontaktidest ja sünkroniseerimisest
Me kõik teame, et tasuta lõunaid ei ole olemas. Kuna see on suhteliselt valus tõde, eelistame me seda ignoreerida. Nagu paljud meist, kasutan ma Gmaili oma eraeluliseks kirjavahetuseks. Kasutan seda alates ajast, kui kontosid veel kutsetega jagati ja olen üldiselt pakutava teenusega rahul. Rämpspost on muutunud võõrsõnaks ja ma ei ole pidanud muretsema postkasti mahu pärast. Vastutasuks saab google tutvuda kogu minu kirjavahetusega. Kui nüüd järele mõelda, on hind suhteliselt karm. Aga see on teine teema, kellel huvi siis täpsemalt siit.

Esimene asi, mida google, peale eposti konto sisse seadmist telefonis tegi oli kontaktide üleslaadimine. Ta tegi seda kiiremini, kui ma aru sain. Sarnase kogemuse osaliseks sain ma mõned aastad tagasi ühe Android telefoniga, kuid ma olin selle vahepeal jõudnud unustad, sest ma ei kasutanud BB Curve’i kirjade saatmiseks. Õnneks ei olnud ma oma kontakte veel Passporti üle toonud ja kogu juhtum piirdus ainult lihtsa ehmatusega.

Töö e-mailid toimivad üle Microsoft Exchange ActiveSync’i (olen IT kauge inimene, seega parandage mind, kui valesti sai) ja selle sisseseadmiseks oli olemas tööandja poolne juhend. Õigete serveri nimede ja pordi numbriete olemasolul sujus kogu protsess valutult. Võimalik on kontaktide sünkroniseerimine, kuid ma ei kasuta seda.

Samuti sujus hotmail.com konto sisseseadmine valutult, kuna musta töö tegi telefon minu eest ise ära. Ka seal on võimalik kontaktandmete sünkroniseerimist oma äranägemise järgi seada.


Flickr
Et kasutada Android’i rakendusi, tuleb lubada ekraani alla serva navigeerimist lihtsustava riba kuvamist. Ilma selleta ei ole võimalik rakenduse sees navigeerida, kuna BB10 ei ole „back“ nuppu. Rakendus muidu on ok.


Docs to go
Kõigi Blackberry’dega vaikimisi kaasa tulev rakendus word'i, excel'i ja powerpoint'i failidega töötamiseks. Ei vaja vist pikemat kirjeldamist.


Instagram
Väidetavalt töötab BB10’ga. Kuna iGrann töötab probleemideta, ei hakanud ma sellega rohkem tegelema.


SNAP
SNAP on üle Google Chrome ja vastava BBPlaybook app’i installeritav Google Play klient, mis võimaldab sealt Android app’e installeerida. Internetist/YouTube’st leiab selleks juhiseid. Installeerimine on suhteliselt lihtne ja jõukohane kõigile, kellel vähegi huvi on.





Weather
Ilma app, kena visuaalne ja ülevaatlik. Annab ka järgmise nelja päeva prognoosi. Päikese tõusu/loojangu ning tuulekiiruse ning suuna. Saad määratleda omale olulised asukohad, millede ilma saad vajadusel vaadata (näidates info vastavalt kohalikule kellaajale). Ilmaennustus on suhteliselt adekvaatne, millega tasub arvestada. Töötab ja kaebusi ei ole.





Fail Manager
Kena ülevaatlik ja kergesti navigeeritav. Failide ja kataloogidega toimetamine on lihtne ja mugav. Rakendus kuvab vajadusel eelvaate, võimaldades faili sisuga tutvuda ning edasiseks muutmiseks avab selle vastavas rakenduses.
Keeruliseks läheb, kui kataloogi puu sisaldab suuremal arvul faile, kust sa plaanid sirvimise teel vajaliku üles leida. Teades näiteks faili nime või osa sellest on mõistlik kasutada assistenti otsimaks sobivat.





Sellel rakendusel on mõned veidrused, millest ma täpselt aru ei ole veel saanud, Üks on OS’i poolne minule arusaamatu kataloogide linkimine. Siis esineb veel mingi probleem failide ja kataloogi õigustega, vms. Mingil hetkel suutsin ma (kogemata) tekitada kataloogid, mida mul ei olnud võimalik hiljem kustutada (kuna nad said minu jaoks valesse kohta) tingituna „read-only“ seisundist.

Tundub, et sarnane probleem on ka teistel olnud. Lahendst sellele hetkel ei ole.
Nagu sellistel olukordadel tihti, on lahendus füüsiline, ehk andmekandja formateerimine.





Maps
Suhteliselt lihtne ja ülevaatlik.
Tundub, et rakendus on rohkem liiklusvahendiga kasutajale mõeldud, kui jalamehele. Kuvab liiklusinfot ja seda saab kasutada navigaatorina. Andes ette teekonna, teatab teadustaja sulle võimalikest teele jäävatest ummikutest ja liiklusõnnetustest.
Sisenedes ühesuunalise liiklusega tänavasse vastas suunas, võiks ta viisakalt teada anda, et see ei ole mõistlik tegevus, selle asemel soovitab ta sul ära poorata tänavasse mida sul antud olukorras ei ole kuidagi füüsiliselt võimalik teha.
Kuna tegu on vaikimisi kaasatuleva rakendusega, võiks see näidata minimaalset ühistrantspordiga seotud infot nagu peatused. Võõras linnas/linnaosas võib sellest mingil hetkel päris palju abi olla.
Siinkohal pean ma seda kaardirakendus ka natuke siunama, kuna ta teeb laisaks ja hävitab igasuguse üllatusmomendi, võttes võimaluse ära eksida ja ennast kohtadest leida, kuhu sa ei plaaninud jõuda. Paha-paha!








Adobe Reader
Vaikimisi kaasa tulev rakendus pdf failide vaatamiseks. Rakenduse avades kuvab ta sulle vaikimisi kõik telefonis leiduvad pdf failid. Kui neid mõned on, ei ole hullu, aga kui nende arv nelja kohaline on, on see natuke segav, sest esimese hooga tekib kiusatus see vajalik nimekirjast üles otsida (rumal mõte). Sobiva faili leidmine sirvija abil on jällegi mugav ja lihtne. Alternatiivina on võimalus hakata otse töölaual (ilma rakendust käivitamata) otsitava faili nime sisestama, millepeale koostatakse sulle jooksvalt nimekiri sobivatest dokumentidest. Sama funktsioon on olemas varasemates BB klaviatuuriga telefonides.


Assistant
Assistent on tore rakendus. Ma arvan, et sellelt on palju nõuda mõistmaks minu tugeva aktsendiga öeldud päringuid.
Üheks võimaluseks rakendust käivitada on vajutada mõned sekundid pause/play nuppul telefoni paremal küljel.
Juhul kui otsitav asub telefonis siis kuvatatakse tulemus, muul juhul, teostab assistent otsingu bing.com leheküljel.





Amazon Appstore
Amazon Appstore’st on võimalik Android rakendusi alla laadida.

Sellel rakendusel on kalduvus ennast mitte välja lülitada, jäädes taustale tööle, mis on omamoodi häiriv kulutades näiteks 48h jooksul 0,5MB andmeside mahtu ja 0,5% aku mahust
Tehtud ostud kajastuvad sinu amazon kontol.


Mängud
Tootja poolt ei ole neid eelnevalt telefonisse paigaldatud.


Device Switch
Algselt oli plaanis ka sellest kirjutada, kuid kuna kaks mobiilside teenuspakujat ei suuda ega taha omavahel suhelda, et mu vana numbrit üle tuua, ei ole ma seda veel kasutanud ning pean sellest kunagi hiljem kirjutama.


BB kasutusjuhendist ja turvalisusest
Tean, kasutusjuhendit lugeda ei ole üldse cool..., kuid ma tegin seda.

"If you forget your password, it can't be recovered. BlackBerry recommends that you back up your data regularly. By default, for security reasons your device data is deleted when an incorrect password is entered ten times."

Esimene küsimus, mis mulle seda lugedes pähe tuli, oli, et kas kogu mälupiirkond kirjutatakse "1" üle? Kuid vastust ma sellele ei tea.

"If you can't remember the password for your BlackBerry device, the only way to change your password or regain access to your device is to delete all of your data by completing a security wipe."

"Your BlackBerry device password can't be recovered or changed if you don't enter your current password correctly. For security reasons, the only way that you can reset your password without knowing your current password is to delete all of your device data. You can do this by entering an incorrect device password multiple times."

"After you turn on BlackBerry Protect in your device settings, visit http://protect.blackberry.com and sign in with your BlackBerry ID. On the BlackBerry Protect website, you can view the current location of your device on a map, make it ring (even if it's in silent mode), or display a custom message on your locked device to provide instructions about how to contact you. If your device is stolen, you can remotely lock it, change the password, or delete all of the data from your device.
"

Kui WiFi on sisse lülitatud, toimis telefoni lokaliseeriminie suhteliselt täpselt. Samuti sõnumi saatmine. Kui valjult telefon karjuma hakab, ma ei proovinud. Juhul kui kellelgi on sellega kogemusi, siis oleks huvitav teada, kuidas oli.
Veel on võimalik näha veebilehe kaudu aku täituvust.



BB veebilehekaudu saadetud sõnum kuvatakse, kui telefonilt ekraaniluku maha võtad ja kaob sisselogimise järgselt.


Blackberry Protect on iseenesest kena mõte, kui see toimiks üle mobiilside võrgu. Wifi on mul vaikimisi väljalülitatud ja see võtab tõenäoliselt hulga nädalaid, enne kui uus „omanik“ telefoni WiFi aktiveerib. Ma oleks nõus päris mitu kopikat maksma, kui telefoni kadumise järgselt oleks võimalik juurdepääs üle mobiilside võrgu.

"Your BlackBerry device creates and stores an encryption key when you turn on encryption. Your device uses this encryption key to access encrypted files on your media card.
Turn off encryption or back up your encrypted media card files before a security wipe. A security wipe is designed to delete your device data including the encryption key. Without the encryption key, your device can’t access your encrypted media card files."


Veel Blackberryst ja turvalisusest:
Why BlackBerry Holds Long-Term Value For Investors.
"The majority of people (>90%) agree or strongly agree that consumers have lost control over what information is gathered about them by both corporations and governments."

"On the phone, users know their material is easily hacked or monitored, but not much of an alternative is given. We have come to accept that this data is collected and used, and simply hope it is not used against us."



Lisatarvikud

a) Hard shell
Minu vana BB armastas kontakti asfaldiga, kuni ma sellele ümbrise muretsesin (ma ei tea miks, kui alates sellest eelistab ta enam mitte maha kukkuda). Püüdes sellest kogemusest õppida sai ümbrisele kohe algusest peale mõeldud.

Ühe võimalusena võib soetada Blackberry enda toodetava hard shell’i, millel on natuke kummi meenutav tekstuur.
Ilma ümbriseta on telefon oluliselt stiilsem ja elitaarsem. Ümbris teeb ta jällegi omamoodi robustsemaks. Samuti on telefoni ümbrisega kergem käes hoida. Taskusse panemiseks või sealt kätte saamiseks on ümbris jälle kehva. Telefon poetub valutult ümbrisesse, kuid sealt kätte saamine on nõuab mõningast pingutust.

Ise olen ümbrisega väga rahul ja soovitan sellele kindlasti mõelda. Olles mõned korrad ümbrise koju unustanud, pean ma tunnistama, et telefoni kasutamine ilma selleta on suhteliselt harjumatu (ebamugav). Seda peamiselt halva käespüsimise tõttu. (vt eespool)

Hard shell’iga tuleb kaasa veel ekraanikaitse.


b) Sync pod
Asetades Sync pod’i kirjutuslauale vaatab telefon sind kerge nurga alt, võimaldades näiteks videokõnesid teha, või nii sama tööks kasutada. Kusjuures kirjutamiseks on Sync pod ebamugav, kuna telefoni peab teksti sisestamise ajal fikseerima.

Sync pod’i kasutamist koos telefoni hard shell’iga on tugevalt sub-optimaalne. Et seda teha, tuleb eemaldada sync pod’i vastav kate, kuid sellisel juhul, istub telefon microUSB laadija otsas, toetudes ainult sellele icon_exclaim.gif.

Mis mulle Sync pod’i juures meeldib, on võimalus BBP kasutada töötamisel laual teise/kolmanda ekraanina.





c) Kõrvaklapid
Kõrvaklapid on minu hinnangul kahjuks väga kehvad. BBCurve’ga kaasatulnud olid asjalikud ja mugavad. BBP omad aga lintja juhtme ja ebamugavate kõrvas käivate otsikutega kahjuks mitte. Nad oleks võinud telefoni komplekti lisada inimlikud kõrvaklapid ja seda siis selle võrra kallimalt müüa. Kuid alati on võimalik, et kellelegi need meeldivad ja nad on rahul. Ei tea.


d) MicroUSB to VGA ja MicroUSB to HDMI üleminekud
Nende soetamine on päevakorral, seda peamiselt ppt tõttu. Idee on kasutada BBP iganädalasel töörühma koosolekul. Kui nii kaugele jõuan, annan teada.


Kokkuvõtteks
Oma esimest BB ei valinud ma turvalisuse pärast. QWERTY oli selleks põhjuseks. Kuid olles telefoni korra rongi unustanud (sain selle õnneks, tänu ausale leidjale varsti tagasi) hakkasin ma tõsisemalt sellele mõtlema.

Passporti eelised tulevad välja siis, kui sa teda sihipäraselt kasutad. Tööga seotud sisu telefoni kopeerimine võttis mul mõned nädalad aega, kuna ma pidin kogu oma kataloogi puu ja arhiivimajanduse ümber korraldama (varundamine oli arvutite ja kõvaketaste põhine, mitte nii väga sisupõhine). Kui relevantsed artiklid, seadused ja raamatud hakkasid telefoni täitma, omandas Passport hoopis teise tähenduse. Oluline informatsioon on sul praktiliselt koheselt käepärast ja probleemideta loetav. Koosolekul või kusagil koridoris vestluse käigus on väga mugav, kui vajaminev artikel või seadus on taskust võetav. See on nagu king, mille pead kõigepealt sisse käima. Ma arvan, et selle protsessi, jätsid enamus arvamust avaldanud tehnoloogiaajakirjanike tegemata.

Blackberry Passport omab mõnusalt arenguruumi. Alustada võiks klaviatuurist, mis iseenesest on super, kuid „shift“ klahv võiks olla dubleeritud. Probleem on iseenesest tarkvaraline ja ma usun, et see segab ka teisi ning on lootust lahendusele.

Siis on veel arusaamatud failisüsteemi „read-only“ seisundsse minekud, millest osa on lahendatavad restardiga või mälukaardi korraks eemaldamisega telefonist, kuid mitte kõik. Peamisest jamast vabanesin mälukaardi formateerimise abil. Mis täpselt juhtus, on mulle arusaamatuks jäänud. Esialgu ma seda rohkem kogenud ei ole.

Blackberry üldiselt ei ole laiale auditooriumile suunatud ettevõte, rääkimata telefonidest, mida ta pakub. Samuti ei ole Passport mõeldud igaühele. Ja võib-olla on ka nii parem. Nüüd kaks kuud hiljem, olles pidanud mõned korrad BBCurve kasutama teksti sisestamiseks, olen ma igal korral tulist kurja vandunud miniatuurse klaviatuuri tõttu.

Kõigest kasvuraskustest hoolimata on Passport üks lahedamaid asju, mis minu kätte kunagi sattunud on. Kui sa plaanid lähitulevikus omal telefoni vahetada, siis Passport’i tasub kindlasti kaaluda. See on esimest korda kätte võttes „imelik“, kuid peale paari nädalat muutub asendamatuks.

Hiljaaegu, sattusin ma Porsche Design Studio poolt kujundatud Blackberry P9983’e müügil nägema. Ei olnud teine üldse nii kallis. Ainult 1600€.

Juhul, kui Passport peaks olema viimane asi, mida Blackberry enne oma eksistensi lõpetamist välja laseb (milles ma väga sügavalt kahtlen), on see midagi erakordselt lahedat. Ja ma arvan, et nad võivad selle üle uhked olla.

WORK WIDE



Link





Spoiler Spoiler Spoiler


viimati muutis degrass 07.06.2015 20:14:40, muudetud 4 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.06.2015 09:05:30 vasta tsitaadiga

Super ülevaade thumbs_up.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inca
HV Guru
inca

liitunud: 02.06.2003




sõnum 05.06.2015 09:09:29 vasta tsitaadiga

Üks korralikumaid ülevaateid, mida siin keskkonnas näinud beer_yum.gif
Maps sektsiooni viimase lausega ei saa aga kuidagi nõustuda. Tänu igasugustele navigaatoritele ja kaardirakendustele "kes teavad ju paremini", olen sattunud sellistesse kohtadesse, mis sõna otseses mõttes elu lõpuni meelde jäävad. icon_wink.gif

_________________
KASS
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 05.06.2015 09:50:57 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kuidas reaalselt/füüsiliselt „security wipe“ välja näeb ja kas andmed on hiljem välise tarkvaraga taastatavad, ma ei tea. Turvalisuse seisukohast oleks seda siiski huvitav teada. Eriti juhul, kui telefon „kaduma“ läheb ning kellelgi tekib süvendatud huvi selle sisu vastu. Kui kellelgi on sel teemal kogemusi, palun anna teada.

"Security wipe'i" tehes kirjutatatakse andmed mõned korrad üle /dev/random'i poolt genereeritavaga. Seega pole võimalik andmeid taastada.
Ka on pärast seda võimalik telefoni kasutada ainult kontoga , millega oldi sisse logitud telefoni puhastamasime ajal. Väidetavalt ei aita ka tarkvara vahetus.
Juhul kui 10 korda telefoni salasõna sisestada, pühitakse andmed.
BlackBerry Protect toimib ka üle mobiilivõrgu. Juhul kui andmeside lubatudud.

Oleks võinud rohkem rääkida Blendist ja Hubist. Hub on asi mis eraldab BB OS10 teistest platformidest. Ja ausalt öeldes üks suurimaid põhjuseid, mis siiani BlackBerry't kasutan.

Tarkvara on aeglane kasutades Androidi rakendusi. Kogu Androidi runtime on sendbox'itud ja see teeb rakendused aeglasemaks.

Kui ühtegi rakendust lahti pole, saab töölaua välja lülitada. Kiirendab telefonis navigeerimist.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 05.06.2015 11:47:03 vasta tsitaadiga

raipekass kirjutas:
Eelmine nädal välja tulnud huvitav lugemine keda teema sügavamalt huvitab

Ma teen väikese kokkuvõtte. BlackBerry ajaloo tumedaim päev oli 14. November 2008 aastal. Sellel päeval lansseeriti BlackBerry Storm. Telefon mis pidi olema konkurendiks iPhone 3G-le. Kõige halvem telefon ajaloos. Selle telefoni juures oli kõik valesti. Riistvara oli liiga aeglane. BBOS 5 polnud mõeldud töötamaks puuteseadmetel. Veebibrauser lihtsalt ei töötanud. Telefon ise oli liiga paks ja vajas endiselt nelja füüsilist nuppu esipaneelil.
Telefoni kõige innovatiivsem element oli ühtlasi ka osa, mis muutis lihtsalt keskmise seadme täielikuks junniks. See oli SurePress ekraan. SurePress oli puuteekraani tehnoloogia, mis ekraanile vajutamisel andis füüsilise tagaside. Erinevalt vibramootoriga tagasisidest emuleeris ekraan nupule vajutamist. Tõesem oleks öelda, et enamuse ajast ei emuleerinud. Põhimõtteliselt on see hea idee. Kahjuks puudus tollal tehnoloogia säärase funktsionaalsuse korralikuks implementeerimiseks. Ainuke viis seda teha, oli muuta kogu ekraan füüsiliseks nupuks. See aga suurendas telefoni mõõtmeid ja muutis kogu seadeldise ebatöökindlaks (tõele au andes sai BlackBerry SurePress tehnoloogia tööle Storm 2 telefonis aga siis oli juba liiga hilja). Idee oli lausa nii hea, et Apple võtab selle tulevaste põlvede iPhone'ides. Loodetavasti seekord väga hästi töötavana.
Eelnevalt mainitud puuduste tõttu oli garantiikorras tagastatud telefonide hulk üle mõistuse suur. Väidetavalt oli müüdud telefonide ja tagastuste vahekord üks-ühele.
Ajaloos on vähe näited toodetest mis ainuisikuliselt rikuvad firma reputatsiooni.

Järgmisena võiks kirjutada OS10-ne innovatiivsetest lahendustest. Tänasel päeval on paljud nendest igale telefonikasutajale endasmõistetavad. Mõned aastad tagasi olid need aga tõeliselt uuenduslikud lahendused ja sellest hoolimata sai operatsioonisüsteem kriitikutelt taguda.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.06.2015 13:16:01 vasta tsitaadiga

raipekass, kuidas on Su postitused seotud konkreetse mudeliga? Ajaloos on kõigil firmadel olnud paremaid ja halvemaid otsuseid.

***

Äärmiselt hea ja põhjalik ülevaade. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 05.06.2015 14:22:10 vasta tsitaadiga

inca kirjutas:

Tänu igasugustele navigaatoritele ja kaardirakendustele "kes teavad ju paremini", olen sattunud sellistesse kohtadesse, mis sõna otseses mõttes elu lõpuni meelde jäävad. icon_wink.gif

See on ju tore, kui tehnoloogia meie elu põnevamaks teeb icon_biggrin.gif

pacho kirjutas:

"Security wipe'i" tehes kirjutatatakse andmed mõned korrad üle /dev/random'i poolt genereeritavaga. Seega pole võimalik andmeid taastada.

Sobib.

pacho kirjutas:

Ka on pärast seda võimalik telefoni kasutada ainult kontoga , millega oldi sisse logitud telefoni puhastamasime ajal. Väidetavalt ei aita ka tarkvara vahetus.

Veel parem. Üks põhjus juures, miks BB valida

pacho kirjutas:

BlackBerry Protect toimib ka üle mobiilivõrgu. Juhul kui andmeside lubatudud.

Minul kahjuks ei toiminud. Võibolla olin liiga kärsitu ja ei viitsinud oodata. Kuid igal juhul on tegemist väga positiivse võimalusega.


Hub'st oleks võinud jah rohkem kirjutada. Algselt ka plaanisin, kuid see oleks tahtnud liiga palju pilditöötlust, näitamaks seda töös. BB Blend tahab eraldi ülevaadet. Ehk kirjutad?


raipekass kirjutas:

"Losing the Signal: The Untold Story Behind the Extraordinary Rise and Spectacular Fall of BlackBerry"

Tänud viite eest, kindlasti tellin.

Tänud lugejatele!

Parandasin näpukaid ja kohendasin natuke teksti. All pilt, mis näitab telefoni suurust võrrelduna nimekaimuga.
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ABC
HV kasutaja

liitunud: 30.12.2010




sõnum 05.06.2015 14:49:24 vasta tsitaadiga

degrass, Tõeliselt vägev ülevaade.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ocb
HV vaatleja
ocb

liitunud: 09.11.2009




sõnum 05.06.2015 15:33:06 vasta tsitaadiga

Kasutan ise BB Passporti aasta algusest. Enne seda Z10, Bold, Storm icon_smile.gif
Passport on klass omaette, kaks päeva võttis harjumist kujuga, aga enam ei suuda neid piklike ekraaniga telefone üldse vaadata. Lugeda, töötada on selle seadmega väga mõnus. Toetab suurepäraselt kõiki vpn standardeid, CISCO gw-de seadistused on eelseadistatud (valid seadme tüübi järgi sisuliselt). Aku kestvus on fantastiline. Blend on üks igavene lahe vigur, sisuliselt kui telefoni koju unustad, saad sellesse "remote desktopiga" sisse logida. Kontoris olles telefoni kõrva äärde panema ei pea, vastad kõnedele laua tagant
Kiidaksin ka BB Assistanti, ok, see pole suurepäraseim aga erinevalt teistest, oskab see otsida näiteks e-maile saatjalt X ajavahemikul Y-D. Üsna kompleks-otsinguid oskab teha. Autoroolis väga kasulik.
Ma telefoni taskus ei kanna, aga kui kandagi, siis lai ta on, aga istudes soonib vähem kubemesse kui pikliku kujuga telefon icon_smile.gif Meeldivad veel otseteed, mis on võimalik iga klahvi alla nö peita.
õhtuti diivanis lebotades naine ei taha ka oma ilublogisi enda iphonest lugeda vaid haaratakse minu telefoni järgi icon_smile.gif
Hiljuti tegi ka korraliku pooleteise-korruselise õhulennu, tulin trepist alla ja lipsas dressika taskust.. kandilised nurgad on nüüd veidi ovaalsemad, ekraanil kriime siiski pole, tagaosa sai mõne kriimu, aga töötab kõik endiselt. väga vastupidava korpusega.
Turvalisuse osas meeldib screen lock pildina, kõrvaltvaataja võib vaadata kuidas ma luku maha võtan, aga aru ta ikka ei saa. Ehk see ei ole tüüpiline joone sikutamine.. http://helpblog.blackberry.com/2014/02/how-to-use-picture-password-in-blackberry-10-os-version-10-2-1/
HUB on samuti asendamatu, ilma selleta ei kujuta elu ettegi.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 05.06.2015 17:32:48 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:

pacho kirjutas:

Ka on pärast seda võimalik telefoni kasutada ainult kontoga , millega oldi sisse logitud telefoni puhastamasime ajal. Väidetavalt ei aita ka tarkvara vahetus.

Veel parem. Üks põhjus juures, miks BB valida



Väike täpsustus. "Anti Theft" on uus funktsionaalsus alates tarkvaraversioonist 10.3.2.
Püüdes vale kontoga sisse logida, tuleb järgmine hoiatus.
Spoiler Spoiler Spoiler

Sellest ei ole võimalik mööda minna. Konto on seotud riistvara PIN numbriga ja seda pole võimalik muuta.
Sai proovitud mitmeid viise.
Tavaline Security Wipe
Kirjutasin telefoni tarkvarapartitsioonid nullidega üle, paigaldasin uue tarkvara.
Paigaldasin autoloaderist uue tarkvara. Ilma igasuguse andmete eemaldamiseta.
Ainukese asjana ei proovinud vanema tarkvaraversiooni paigaldust. Kuna see tuli pähe postituse kirjutamise ajal. Siiani pole kellelgi õnnestunud 10.3.2-e pealt väiksema versiooninumbri peale tagasi minna. Samas pole keegi ka spetsiaalselt süsteemi nõrkusi otsinud.

Üldiselt on see väga hästi implementeeritud funktsionaalsus.

degrass kirjutas:
BB Blend tahab eraldi ülevaadet. Ehk kirjutad?



Ma kasutan versioone mis normaalsele kasutajale huvi ei paku.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raipekass
HV kasutaja

liitunud: 31.08.2004




sõnum 06.06.2015 12:34:01 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
raipekass, kuidas on Su postitused seotud konkreetse mudeliga? Ajaloos on kõigil firmadel olnud paremaid ja halvemaid otsuseid.

Mul ei olnud küll kuidagi mõttes Blackberryt halvustada. Päike kustub ka kunagi ära, ega see ei vähenda tema tähtsust mingil ajahetkel kui ta eredalt põles. Mind ennast lihtsalt huvitab viimasel ajal tehnika ajalooline pool rohkem, miks kunagi mingeid otsuseid tehti ja kuidas mingi asi mingit teist asja mõjutas. Rohkem kui arutelud millisel mudelil on rohkem coresid või gigbaite jms. OP postitus teemal on väga korralik ja põhjalik ja leidsin, et "vürtsitan" seda seda natuke. Võibolla tundub kummaline aga imo on normaalne teada oma lemmik device kohta näiteks inimesi kes selle loomise taga olid ja mida nad mõtlesid ja tundsid kui seda seadet disainisid.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.06.2015 14:48:21 vasta tsitaadiga

raipekass, thumbs_up.gif
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 07.06.2015 10:59:24 vasta tsitaadiga

Lisasin ülevaatesse telefoniga tehtud video, mida saab näha siin. Filmitud pimedas, muusikud asuvad ca 10m seljataga. Lisatud on telefoniga kaasas oleva video editor'ga "old video" efekt ning muudetud must-valgeks. Arvuti ekraanilt vaadata ei kannata ega soovita, kuid telefonis on ok.


ocb, picture password'i idee on lahe ja seda on palju kiidetud, kuid ma olen vist liiga rumal selle töölesaamiseks. Uurin seda asja veel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2015 14:21:18 vasta tsitaadiga

Väga hea ülevaade thumbs_up.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif

P.S. Korrigeerisin mõned tehnilised apsakad (mälu GB asemel oli MB)
BlackBerry Passport hinnapakkumised HinnaVaatluses icon_arrow.gif https://www.hinnavaatlus.ee/search/?Query=blackberry+passport&submit=otsi&Type=products

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ocb
HV vaatleja
ocb

liitunud: 09.11.2009




sõnum 08.06.2015 08:03:07 vasta tsitaadiga

ocb, picture password'i idee on lahe ja seda on palju kiidetud, kuid ma olen vist liiga rumal selle töölesaamiseks. Uurin seda asja veel.[/quote]

Lihtsalt selgitades - valid pildi (see võib olla ükskõik milline, valid ise või teed ise), valid numbri (0-9) ja seadistamisel määrad ära, kuhu sa enda valitud numbri täpselt pildil paigutad. Pilt taga ei liigu, aga numbrid antakse ette suvaliselt ja läbisegi ning siis on vaja õige number õigesse kohta liigutada. Endal on mul pilt Lõuna-Eesti maastikust ja "saladuskatte" all ütlen et minu valitud number on 8 ja millise puuladva või varju kohale see liigutada tuleb on minu teada. Kõrvaltvaataja võib seda pealt jälgida, aga aru ta ikka ei saa, sest numbreid on palju (reas 8, tulbas 7).
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 08.06.2015 14:46:51 vasta tsitaadiga

degrass, trikk on näpu õige numbri peale mitte panemine. Paned näpu suvalise koha peale ja liigutad kogu võrku. Kui katad numbri näpuga, siis on seda väga raske saada õige koha peale.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 08.06.2015 15:21:51 vasta tsitaadiga

pacho icon_cool.gif
V6imalik, et selle taha see jäi. Aga eks ma proovi veel
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mafia
HV veteran
Mafia

liitunud: 02.11.2005




sõnum 09.06.2015 16:40:05 vasta tsitaadiga

Väga hea ülevaade! Pani mind antud telefoni kohta rohkem uurima, mis päädis tolle BB tellimisega icon_biggrin.gif
_________________
Bawse
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 10.06.2015 11:36:53 vasta tsitaadiga

Mafia kirjutas:
... Pani mind antud telefoni kohta rohkem uurima, mis päädis tolle BB tellimisega icon_biggrin.gif

thumbs_up.gif , kui migratsioon on toimunud (eeldan, et praegune telefon ei ole BB?), jaga palun muljeid, kuidas läks.
Telli kindlasti telefonile ka hard shell, v6i vähemalt proovi. Kui ei sobi, saad tagasi.

ocb, pacho, sain picture password'i tööle. Number tuleb lihtsalt rahulikult 6ige koha pealt viia, siis töötab. icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TGEgL
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2013




sõnum 11.06.2015 12:32:37 vasta tsitaadiga

degrass, tänud kokkuvõtte eest

No oli mul vaja seda artiklit näha :)
Ma ju ei taha uut fööni enne, kui mu Q10 on otsad andnud aga nüüd pani küll mõtlema, et äkki ikka võtaks Passport'i ligi ja pärandaks Q10 lapsele.

Ma olen oma Q10 väga rahul ja ei vahetaks seda ei Apple ega Andoid vastu mitte mingil juhul. QWERTY klaver on nii palju mugavam ja kiirem.
Ma ei tea, kus OP selle võttis aga OS10 on kõike muud, kui aeglane.

_________________
Kõik roheine vajab CO2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yyrakyyra
HV vaatleja

liitunud: 31.03.2006




sõnum 02.09.2015 14:41:55 vasta tsitaadiga

Kas keegi mainiks ka midagi Eesti operaatori võrgus toimivuse kohta?!? Native, mitte roaming, kui see midagi loeb!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 12.09.2015 09:57:18 vasta tsitaadiga

yyrakyyra kirjutas:
Kas keegi mainiks ka midagi Eesti operaatori võrgus toimivuse kohta?!? Native, mitte roaming, kui see midagi loeb!


Uuri täpsemalt teemast: BB10.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TGEgL
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2013




sõnum 06.10.2015 15:15:08 vasta tsitaadiga

Kas mõni Passport on siia perifeeriasse ka juba jõudnud? Kuidas toimib?
Hinnaks pakub ebay.co.uk £317 (€ 427) ja rohkem.

Blackberry Passport Silver (hõbedane) £384.89

_________________
Kõik roheine vajab CO2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: BlackBerry Passport
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.