Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Microsoft Lumia 640 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
MONGO
HV kasutaja
MONGO

liitunud: 17.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.06.2015 23:22:01 Ülevaade: Microsoft Lumia 640 vasta tsitaadiga

Kuna minu rumaluse tõttu lõpetas alles pooleaastane G2 töölepingu pidin asuma uue telefoni otsingutele. Olles kindel oma suutmatuses asju korralikult hoida seadsin prioriteediks odavama hinnaklassi. Samas ei suuda ma kasutada kehva ja väikse ekraaniga telefone ning internet peab olema kiire ehk siis kindlasti 4G. Üks olulisemaid kriteeriume oli minu jaoks ka tunne mis tekib telefoni kätte võttes - seetõttu odavaid samsunge ja huaweisid isegi ei kaalunud.
Tänu gsmarena-le leidsin mõned põnevad variandid millede hulgast sai esinduses ka sobiv välja valitud - Microsoft Lumia 640 LTE.

https://www.hinnavaatlus.ee/products/Mobiiltelefonid/Mobiiltelefonid/563888/




TEHNILISED ANDMED
Spoiler Spoiler Spoiler


KOMPLEKTI SISU
-Telefon
-Aku
-Laadija (tavaline, ei saa kasutada datakaablina)
-Paberimajandus

ESMAMULJE
Telefoni kätte võttes märkasin esimesena kui kerge see on, andmetesse süvenemata võin öelda, et tundub kergem kui eelnevad G2 ja L9, ka kallimad Lumiad ja teiste tootjate kõvemad mudelid jätavad raskema mulje. See kergus on tingitud muidugi korpuse materjalist milleks on plastik.
Miinuspoolele võiks kanda et ekraanisuuruse kohta on ka väiksemaid teledone, paksus on normaalne aga raamid võiksid natuke väiksemad olla. Samas konkurentidega võrreldes ei pea tõesti mitte midagi häbenema.
Arvestades samas hinnaklassi on tegu väga tugeva tükiga - ei teki tunnet et telefon laguneks käes ära nagu teatavate konkurentide puhul. Mingeid erilisi naginaid pole täheldanud, korpus on ühes tükis ning istub hästi. Ise oman musta mudelit ja matt korpus on väga mõnus käes hoida. Proovisin ka värvilisi ning kuigi need on kõrgläikega ei tekkinud ka nendega tunnet et võiks telefoni pillata. Nuppe pole palju ning kuigi olen juba harjunud tagakaanel asuvate nuppudega siis etteheiteid nende asukohale või kasutusmugavusele ei teeks.

EKRAAN
Telefoni sisse lülitades on ilmselgelt esimene asi mida märkad ekraan. Nüüd tulenevalt hinnast on 5" ekraan varustatud ainult 720 punktitihedusega, mis ei anna tegelikult retina kasutuskogemust välja. Olen siiski rahul, pikslid ei kraabi silmi. Värvid on erksad ja ekraan piisavalt ere ka päikese käes vaatamiseks. Automaatne ereduse reguleerija töötab hästi aga siiski lülitasin selle puhtalt isiklikust harjumusest välja.

KAAMERA
Antud mudelil pole carl zeiss objektiivi ega ka mingeid erilisi tarkvaralisi vigureid mis kaamerat eriliseks teeksid. Kvaliteet on piisav momendi jäädvustamiseks. Piltide kvaliteet jääb oluliselt alla nii G3, S6, S5, mis on ka loogiline, muidugi. Seda eriti detailide ja müra poolest hämaras, ka piksleid on üsna vähe. Arvestades siiski hinnaklassi ei nõua väga rohkem, valges tehtud pildid on üsna korralikud. Videot salvestame 1080 resolutsioonil ja oleme sellega rahul, detaile on vähevõitu ainult.

RIISTVARA
Raua poolest on tegu tagasihoidliku mudeliga ning midagi erilist ei oodanudki. Olin valmis leppima aeglase telefoniga kuid meeldiva üllatusena pean tõdema, et kõik jookseb ilusti. Opsüsteemis, brauseris ega ka kuskil mujal jõnkse ega aeglust ei täheldanud. Mingeid benchmarke jooksutama ei hakanud kuid nagu ikka on nõudlikumad asjad mängud. Proovitud sai GT Racing 2 ja Hill Climb Racing. GT jookseb ilusti kuigi ka graafika on automaatselt kehvem kui paremate kividega masinatel, silmailu siiski jagub piisavalt, eks oma osa ole ka suht madalal resolutsioonil. Veidral kombel HCR jooksis kehvemini, mängitavus ei kannata eriti aga sujuvust võiks rohkem olla.

Mis on kehvake on sisemälu hulk aga seda saab laiendada mälukaardiga ning WIN lubab ka appe kaardile laadida, väga meeldiv.

Aku kestvus on hea, ala nädala omanud telefoni ning kuigi näpin ja uudistan seda veel palju siiski 24 tundi pole küsimustki. Panen üldjuhul õhtuti igaks juhuks laadima kuid mingeid napikaid pole veel tulnud. Paistab, et mõne aja pärast kui uudistamist vähem saab ka 2 päeva hakkama.

ÜHENDUVUS
Tegu on siis LTE mudeliga, millle olemas WIFI, NFC, Glonass, GPS ehk millegist tõenäoliselt puudust tundma ei pea. Wifi leviga olen rahul, ühendused ei jama kuskil ja kõik paistab sujuvat. Samuti saab luua pääsupunkti, muidugi koos turvameetmetega. GPS töötab tõesti väga kiiresti ja sujuvalt, eks glonassi olemasolu annab ka tunda.

TARKVARA
See oli siis minu jaoks telefoni ostmisel suurim kõhklus, Windows 8.1. Olen suur androidi austaja olnud siiani. Küll aga otsustasin alternatiive kaaluda, eeskätt kuna riistvara pool, eriti telefoni ehitus, välimus ja ekraan loevad mulle palju. Julgelt enamus vastava hinnaklassi androide tundusid kätte võttes nagu 50 eurised lutsud mis lagunevad hetkega. Ehk siis esimene windows, väga harjumatu, väga kinnine tundub veel hetkel. Samas tegin palju eeltööd ja suuremad lastehaigused on läbi põetud, mingeid olulisi järeleandmisi funktsionaalsuses tegema ei pea.
Teaberiba pleval servas on olemas, teeb oma töö üsna hästi, muidugi konfigureerida seda põhimõtteliselt ei saa, samas pole veel ka vajadust tundnud. Menüüde süsteem on veel harjumatu, samas peamenüü on väga meeldiv, saab sättida ilusti oma käe järgi asjad ära. Ka mingeid menüüde rägastikes ekslemisi pole veel ette tulnud.

Üks veider asi mida täheldasin, suurt faili ei saanud mobiilandmeside kaudu alla laadida, pidin wifit kasutama.

Here maps oli üks argumente miks lumia valitud sai kuna mäletan veel vanu nokia navi süsteeme ja olen ka viimasel ajal positiivset kuulnud sellest. Igati olen rahul sellega, täpne, mugav kasutada, tasuta offline kaardid, ei oska otseselt midagi juurde tahta.

Miinuspoolele kannaksin selle et mõistlikku drive appi pole veel leidnud, kasutan seda väga palju ja tunnen tõesti puudust, Leidsin ajutise lahenduse drive veebilehe avaekraanile kinnitamise näol, saan hakkama aga androidi kautusmugavus on selle koha pealt teine maailm.

Peagi tuleb mudelile ka windows 10 välja, umbes kuu aja pärast. Siis kindlasti täiendan ülevaadet,

KOKKUVÕTE
Väga hea hinnaga telefon, mille kasutamisel mingeid suuri puudujääke ei tähelda. Kindlasti tugev alternatiiv androidiga konkurentidele. Ekraan on hea, tarkvara mugav ja lihtne, kaamera kasutatav, tugev pluss on telefoni välimus ja ehitus.Kuna tegu on lumia ühe uuema mudeliga on ka tarkvarauuendused mõnda aega kindlasti tulemas.

Hindks 9/10 ja tugev soovitus odavamas hinnaklassis suurema ekraanimõõduga asjaliku nutitelefoni vajadusel.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 05.06.2015 04:42:50 vasta tsitaadiga

HERE drive, HERE transport, HERE maps - neid on sul navi jaoks vaja, lööb kõik muu pika puuga.

Kui menüüderägastikku näha tahad, proovi settingsite alt mingit konkreetset asja leida - ka peale 2 aastat kasutaja olemist on vahel probleeme (neid on seal ringi liigutatud üle versioonide) icon_smile.gif
Õnneks WP10 peal on juba parem settings menüü (nagu windows 10 peal) ja päises otsing samuti.

Huvitav, et sul aga HCR venitab. Ma Lumia 820 peal (kehvem kui 640?) mängisin GTA: San Andreast, see küll tõksutas kohati aga oli mängitav. HCR aga jookseb nagu lill...

Tore näha, et mõni Androidlane on julgenud WP-d testida - kindlasti on harjumatu näha telefoni mis samas hinnaklassis kuid sujuvam ja parema koostega.

Kui varsti WP10 täisversiooni telefonide peale saab, läheb asi veelgi ilusamaks. Notification menüü on parem, sõnumite kiirvastamine, ka recently installed list on imehea icon_smile.gif

Suurim puudus on siiski tarkvaraarendajate vähene huvi oma asjade portimisele - näiteks instagrami äpp on siiani beta staadiumis, selliseid näited on veelgi.
Lootus on, et Windows 10 universaalrakenduste pakkumine suurendab seda huvi...

_________________
Jogani pogani pooh
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pluto
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2002




sõnum 05.06.2015 09:25:08 vasta tsitaadiga

Androidilt WP telefonile üle minnes on soovitatav kogu google ökosüsteem microsofti oma vastu vahetada, st näiteks onedrive ja outlook.com, kuna Google keeldub WP-le programme tegemast/edasi arendamast, see siis puudutab nii gmaili, gdraivi, waze jms.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chesm6mmi
HV Guru
chesm6mmi

liitunud: 08.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.06.2015 09:47:59 vasta tsitaadiga

pluto kirjutas:
Androidilt WP telefonile üle minnes on soovitatav kogu google ökosüsteem microsofti oma vastu vahetada, st näiteks onedrive ja outlook.com, kuna Google keeldub WP-le programme tegemast/edasi arendamast, see siis puudutab nii gmaili, gdraivi, waze jms.


Misasja? Gmaili saad kenasti kasutada, waze töötab kenasti, gdraivi tõesti ei kasuta ja originaali vist pole aga dropbox kenasti olemas jne. Ainuke asi mis minujaoks puudu on google keep, st miski asendusprogesi on aga originaali mitte.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mambo10
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2002




sõnum 05.06.2015 10:27:51 vasta tsitaadiga

Dropbox ilusti olemas ning kohalik mailiapp või siis outlook asendavad vabalt gmaili appi, kuigi seda on samuti võimalik kasutada.

Lisaks on antud telefoniga kaasas Office 365 Personal litsents (sh 1TB onedrive), mida saab ka arvutis kasutada.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 05.06.2015 10:36:36 vasta tsitaadiga

Sellest telefonist on veel veidi suurem versioon ka - Lumia 640XL. 0,7 tollit tuleb ekraanile juurde.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pluto
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2002




sõnum 05.06.2015 10:52:58 vasta tsitaadiga

chesm6mmi kirjutas:
pluto kirjutas:
Androidilt WP telefonile üle minnes on soovitatav kogu google ökosüsteem microsofti oma vastu vahetada, st näiteks onedrive ja outlook.com, kuna Google keeldub WP-le programme tegemast/edasi arendamast, see siis puudutab nii gmaili, gdraivi, waze jms.

Misasja? Gmaili saad kenasti kasutada, waze töötab kenasti, gdraivi tõesti ei kasuta ja originaali vist pole aga dropbox kenasti olemas jne. Ainuke asi mis minujaoks puudu on google keep, st miski asendusprogesi on aga originaali mitte.

Dropboxi ju automaatset salvestust/üleslaadimist teha ei saa, st onedrive peab igal juhul kõrval töötama, ka google drive-le saab ligi, samuti Megale, aga pole siiski integreeritav telefoni toimimisse. Waze töötab, aga kui enam ei peaks töötama, siis uuendusi pole mõtet oodata, isegi horisontaalvaadet ei tehta sellele.
See vestlus sobib juba WP teemasse, mitte siia.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chesm6mmi
HV Guru
chesm6mmi

liitunud: 08.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.06.2015 11:33:53 vasta tsitaadiga

pluto kirjutas:
chesm6mmi kirjutas:
pluto kirjutas:
Androidilt WP telefonile üle minnes on soovitatav kogu google ökosüsteem microsofti oma vastu vahetada, st näiteks onedrive ja outlook.com, kuna Google keeldub WP-le programme tegemast/edasi arendamast, see siis puudutab nii gmaili, gdraivi, waze jms.

Misasja? Gmaili saad kenasti kasutada, waze töötab kenasti, gdraivi tõesti ei kasuta ja originaali vist pole aga dropbox kenasti olemas jne. Ainuke asi mis minujaoks puudu on google keep, st miski asendusprogesi on aga originaali mitte.

Dropboxi ju automaatset salvestust/üleslaadimist teha ei saa, st onedrive peab igal juhul kõrval töötama, ka google drive-le saab ligi, samuti Megale, aga pole siiski integreeritav telefoni toimimisse. Waze töötab, aga kui enam ei peaks töötama, siis uuendusi pole mõtet oodata, isegi horisontaalvaadet ei tehta sellele.
See vestlus sobib juba WP teemasse, mitte siia.


Ole hea mees ära siis rohkem oskamatut juttu aja kah, dropbox laeb kenasti automaatselt kõik üles kui sul ta nii seadistatud on. Või kui ei lae siis mul lihtsalt miskine üks miljonist windows phone vist icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pluto
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2002




sõnum 05.06.2015 12:27:18 vasta tsitaadiga

chesm6mmi kirjutas:
pluto kirjutas:
chesm6mmi kirjutas:
pluto kirjutas:
Androidilt WP telefonile üle minnes on soovitatav kogu google ökosüsteem microsofti oma vastu vahetada, st näiteks onedrive ja outlook.com, kuna Google keeldub WP-le programme tegemast/edasi arendamast, see siis puudutab nii gmaili, gdraivi, waze jms.

Misasja? Gmaili saad kenasti kasutada, waze töötab kenasti, gdraivi tõesti ei kasuta ja originaali vist pole aga dropbox kenasti olemas jne. Ainuke asi mis minujaoks puudu on google keep, st miski asendusprogesi on aga originaali mitte.

Dropboxi ju automaatset salvestust/üleslaadimist teha ei saa, st onedrive peab igal juhul kõrval töötama, ka google drive-le saab ligi, samuti Megale, aga pole siiski integreeritav telefoni toimimisse. Waze töötab, aga kui enam ei peaks töötama, siis uuendusi pole mõtet oodata, isegi horisontaalvaadet ei tehta sellele.
See vestlus sobib juba WP teemasse, mitte siia.

Ole hea mees ära siis rohkem oskamatut juttu aja kah, dropbox laeb kenasti automaatselt kõik üles kui sul ta nii seadistatud on. Või kui ei lae siis mul lihtsalt miskine üks miljonist windows phone vist icon_biggrin.gif

Dokumente ei lae, vähemalt minu 930, võib-olla kasutan valet proget siis. St kui võtan dropbxis exeli lahti, muudan ja tahan salvestada, siis ei luba, pean ikka seda ümber nurga läbi telefoni mälu või läbi onedrive tegema, sest muid salvestuskohti valikus pole, dropboxisse saab ainult jagada.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 05.06.2015 13:06:54 vasta tsitaadiga

Dropbox töötab nagu onedrive ainult Office 2016 ja Windows Phone 10-ga, mis on mõlemad hetkel arenduses veel... (imho)
Alla selle võib olla pisut manööverdamist...

_________________
Jogani pogani pooh
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004




sõnum 08.06.2015 16:11:43 vasta tsitaadiga

Töötelefonina ka see taskus. Minu jaoks on kõige suurem miinus USB tethering puudumine. Äkki toovad Windows 10 jaoks tagasi.
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 09.06.2015 03:50:42 vasta tsitaadiga

Riivo kirjutas:
Töötelefonina ka see taskus. Minu jaoks on kõige suurem miinus USB tethering puudumine. Äkki toovad Windows 10 jaoks tagasi.


Lisaks WiFi-le on Win10Mobile peal Bluetooth, kaablit mitte icon_sad.gif

_________________
Jogani pogani pooh
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004




sõnum 09.06.2015 07:49:58 vasta tsitaadiga

R A T kirjutas:
Riivo kirjutas:
Töötelefonina ka see taskus. Minu jaoks on kõige suurem miinus USB tethering puudumine. Äkki toovad Windows 10 jaoks tagasi.
Lisaks WiFi-le on Win10Mobile peal Bluetooth, kaablit mitte icon_sad.gif
Nutune lugu siis. Bluetooth on WP8 puhul ka. Kummaline argument seal teemas Microsofti esindajalt, et USB on aegunud, kui nad Bluetooth neti jagamist edasi toetavad. USB on kiirem, stabiilsem ja mugavam seadistada.
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 09.06.2015 08:13:43 vasta tsitaadiga

Riivo kirjutas:
R A T kirjutas:
Riivo kirjutas:
Töötelefonina ka see taskus. Minu jaoks on kõige suurem miinus USB tethering puudumine. Äkki toovad Windows 10 jaoks tagasi.
Lisaks WiFi-le on Win10Mobile peal Bluetooth, kaablit mitte icon_sad.gif
Nutune lugu siis. Bluetooth on WP8 puhul ka. Kummaline argument seal teemas Microsofti esindajalt, et USB on aegunud, kui nad Bluetooth neti jagamist edasi toetavad. USB on kiirem, stabiilsem ja mugavam seadistada.


Olen absoluutselt nõus, USB-iga saad vajadus jagada ka lauaarvutile...
Lisaks kõikide raadiote tööshoidmine nõuab rohkem voolu, kui USB-i kaudu data edastamine.
Isegi olene sellele issuele 3 vote andnud icon_smile.gif

_________________
Jogani pogani pooh
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004




sõnum 10.06.2015 16:55:47 vasta tsitaadiga

Võimalik, et ainult selle telefoni probleem, võimalik, et WP üldine, kuna Google keeldub Wazele uuendusi tegemast, aga ma ei saa isegi "Terms and conditions" lehelt edasi, kuna Accept nupp on kaetud.
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 11.06.2015 11:41:06 vasta tsitaadiga

Teksti lõpuni kerisid?`Lambist pakun, ma ei tea, kas see tegelikult vajalik on...
_________________
Jogani pogani pooh
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004




sõnum 11.06.2015 12:01:06 vasta tsitaadiga

Jah, ikka. Lõpuks sain edasi ka. Kui õigest kohast kerida, siis saab selle musta nuppudega rea ära peita või esile tuua. Hea nipp mitmes olukorras. Alguses jäin jänni ka Bing otsingu kaudu piltide vaatamisest väljumises, sest siis kadus tagasi nool alt ära.

Ülevaate juurde tagasi tulles:
tsitaat:
Üks veider asi mida täheldasin, suurt faili ei saanud mobiilandmeside kaudu alla laadida, pidin wifit kasutama.
Selle sai küll seadetest paika.

Siiski on tarkvara juures probleemiks ikkagi Google appid. Lisaks vanale Waze versioonile on Microsofti ametlik YouTube app ainult m.youtube.com brauseris avamine. Näiteks ei saa pilti telekasse suunata nagu Androidi või iOS versiooniga. Või ma jälle lihtsalt ei leidnud õiget kohta?
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
number
külaline






sõnum 11.06.2015 16:16:59 vasta tsitaadiga

...

viimati muutis number 20.02.2019 01:24:34, muudetud 1 kord
tagasi üles
martmaalt
HV vaatleja

liitunud: 07.10.2011




sõnum 09.10.2015 16:19:12 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
Sellest telefonist on veel veidi suurem versioon ka - Lumia 640XL. 0,7 tollit tuleb ekraanile juurde.


Omandasin paar päeva tagasi selle labida icon_biggrin.gif
Kaamera juurde on kirjutatud Zeiss! Pilte teeb üsna ilusaid.
Windows on peale aastatepikkust puhta androidi (nexused) kasutamist üllatavalt "karge ja puhas", nagu tundrahommik oktoobris. Töötab, kiiresti ja loogiliselt.
Here drive.... thumbs_up.gif
Muidugi kasutuselevõtt eeldab nii 10-kond restarti, windows ju. Näiteks Here ei hakanud hääljuhendeid jagama ilma restardita, mingid muud äpid tahtsid kah restarti jne.
Ekraan on hea (minu silmad piksleid ei näe), klotsid suured, värvid ilusad. Teeb kõike mida vaja: helistab, meilib, veebis surfab, dokumente avab jms esialgu päris hästi. Wini äpipoes leiduvad mulle vajalikud asjad kah tasuta.
Hetkel 8.1 Lumia Denim, lubatakse lähitulevikus Win-10 peale uppida.
Igal juhul teretulnud vaheldus äratüüdanud androidile
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Microsoft Lumia 640
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.