Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Feiyu tech G4 gimbal 3 axis (go pro) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
excalibur
HV Guru
excalibur

liitunud: 24.01.2003




sõnum 13.03.2015 16:52:07 Ülevaade: Feiyu tech G4 gimbal 3 axis (go pro) vasta tsitaadiga


Soetasin omale Go Pro 4 ning kasutades selgus, et käest filmimise tulemus ei kannata mittemingisugust kriitikat. Pilt on hüplev ja veniv ja väga närviline oli vaadata. Uurisin siis maad ning jäid silma gimbalid. Sondeerisin erinevaid variante. Ning tellisin lolli peaga nö. noname gimbali millel pidid olema kõik samad omadused mis originaalil.

Kauba saabudes oli selge, et õige kaubaga tegu pole. Esimeseks ja ka kõige hullemaks probleemiks osutus gimbali iseesenelik pööramine, st hoiad riista paigal aga kaamera lihtsalt vaikselt keerab kaamera viltu.
Rohkemat mul polnudki vaja objekti tagasi saatmiseks. Olles eelnevalt vaadanud Feiyu tech G3, kuid miinuspooleks oli G3-l väljaspool korpust asetsevad juhtmed. Mis iseenesest juba on probleem kuna juhtmetel on komme igale poole takerduda. Nagu ka selgus youtube ülevaadetest. Lisaks veel G3 e 3 patarei vs G4 2 patarei erinevus. Naljakas on see, et mõlemal tuleb kaasa 4 patareid, pluss laadija mis on mõeldud kahele patareile. st G3 kasutamiseks pead laadima kaks täis ning siis veel ühe. Esimese gimbali tellimisel oli üks plusspool nimelt selle saatmise ja tagastamisega möödus mõnigi nädal mille jooksul Feiyu teatas oma uuest G4 gimbalist millel juhtmed peidetud ja niisama uuendatud pluss siis eelmainitud 2 patareid kolme asemel. Tellisin siis kohe ametlikult et vältida jamasid kuna aeg tiksus ning mul oli gimbalti vaja pooleteist kuu pärast.

Ametlik koduleht
http://www.feiyu-tech.com/G4-en.php

Ametlik ostulink
http://www.aliexpress.com/store/product/Fei-Yu-tech-Newest-G4-3-axis-handheld-gimbal-for-gopro-3-3-4/1297077_32240265334.html
Hind 350USD
Hind koos saatmise ja EU maksudega ca. 360-380Euri (sõltuvalt kursist)

Karp ja sisu

Spoiler Spoiler Spoiler


1 Gimbal
2 Euro ja usa adapterid
3 Softiga USB
4 Patarei laadija
5 Juhe
6 Pikemad kruvid
7 Paberimajandus

Moded:
Kaameral on kokku neli erinevat kasutamis mode mida saab muuta mugavalt käepidemel olevast led nupust.

Mode 1 Hoiab horisonti võimaldades keerata paremale vasemale
Mode 2 Keerab vasakule paremale ja üles alla sõltuvalt käepideme asendist
Mode 3 Keerab kaamera tagurpidi võimaldades filmida maadligi.
Mode 4 Lukustab konkreetse vaatepunkti ja jääb seda hoidma

Videod
Testvideo
Spoiler Spoiler Spoiler

G4 akukestvus
Spoiler Spoiler Spoiler

G4 pikendus
Spoiler Spoiler Spoiler

Modes
Spoiler Spoiler Spoiler

Softi uuendamine kallibreerimine
Spoiler Spoiler Spoiler


Kalibreerimine

Spoiler Spoiler Spoiler

Olen oma gimbalil juba 3 kalibreerimist teinud kuna G4 võib suvalisel ajal otsustada et ei hoia päris otse kaamerat enam. Ma ei tea mis seda põhjustab kuid nii on. Pole läbiv probleem st ei esine alatihti. Võib olla teen mina midagi protseduurilist valesti icon_smile.gif
Kuid kaasas olev softiga usb ja kodukalt tõmmatud softiga saab kõik ilusti paika krudida. Lisaks saab veel g4 opereerimiskiirust muuta slow, normal või fast. Ise kasutan fasti kuna teised on ikka väga aeglased.

Kasutamisvõtted

Võiks arvata, et tegu on imerelvaga mis kõik ette taha ära teeb. Tegelikult tuleb jälgida mõningaid reegleid, et saada hea tulemus. Esiteks tuleks gimbalit hoida filmimisel stabiilsena liigne vehkimine jääb võnkumisena peale. Teiseks pulga opereerimine on lihtne ja õpitav. Kogu protsessi saab juhtida käes oleva pulgaga mille saab kiiresti selgeks. Jõuga ja liigse väänamisega asi ei tööta kuna tekivad liiga järsu pööranguga jõnksutamised jne jamad.
Lisaks võib veel arvutis programmisiseselt veel lisa stabilisatsiooni kasutada. Mis teeb video juba steriilselt sujuvaks. Minu arvates ebaloomulikuks nagu aegluubis hõljuks. Kui selline variant kindlasti vahest kulub kellelegi ära!


Plussid
Pikk akukestvus (4.5h)
Stabiliseerimisvõime
Kerge
Kompaktne
Pulk mahub täpselt taskusse nii, et kaamera jääb välja. st mugav vedada ei pea käeotsas rippuma pidevalt
Võimalus osta käepideme pikendus eraldi juurde
Võimalik juurde osta mobla kinnitus millega saad suurelt filmitavat jälguda
Softi uuendamise võimalus
Võimalik kaabliga gimbali akudest go prole voolu võtta (mõte küll puudub kuid võimalus seegi)

Miinused
Kinnituskruvid võivad korpust kahjustada kui ei süvene
Üllatusena võib vahest nullist välja viia kaamera st viltu filmima hakata
Lühikese varrega peab rohkem pingutama, et stabiilsem saaks pilt (pikendusega lihtsam)
väljalülitatuna võib kaamera lääts minna vastu gimbali nurka eriti batterypaciga
Null vaikuses jääb G4 opereerimsheli peale. Nupuvajutused samamoodi. (selleks peab surmvaikus olema)

Kokkuvõtteks:
Kinnisilmi võib saada häid kaadreid igast asendis ja oludes.
Kui on säärane raha mugavusele välja käia siis soovitan igati. Videod on ideaalsed ja röökivalt parem tulemus kui käest filmides. Seda et tegu on hea ja vajaliku asjaga sai selgeks kui reisil tuldi asja uurima ligi 10 korral et kust sain ja räägi lähemalt! Näib, et mitte ainult mina polnud hädas icon_smile.gif


viimati muutis excalibur 13.03.2015 17:30:39, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 4 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.03.2015 17:09:31 vasta tsitaadiga

excalibur, Ülevaadet kirjutades palun arvesta ka HV avalehega: (Nähtav pilt + sissejuhatus), tegin korrektuurid.
Muu OK thumbs_up.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
maxman321
Kreisi kasutaja
maxman321

liitunud: 14.11.2006




sõnum 02.04.2015 08:54:35 vasta tsitaadiga

Väga vinge vidin! thumbs_up.gif
Peaks vist endalegi organiseerima selle. Mäesuuskadega / lumelauaga sõites ja samal ajal filmides jääb jõhker vibra ja värin kaadrile.

Edit:
excalibur, kas kaalusid ka seda varianti või tegu on FeiYu G3-ga (mingi odav koopia originaalist)?
Genesis ESOX
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
excalibur
HV Guru
excalibur

liitunud: 24.01.2003




sõnum 02.04.2015 23:13:56 vasta tsitaadiga

esimene oli järgi tehtud originaal ilmselt mille ma lolli peaga tellisin.
G3 on 100 odavam g4st kuid miinuseid võrreldes g4ga on küll ja veel. Selle pärast ma nats tõin siia võrdlusi sisse esimeses postis. G4 kõvasti edasiarendatud.

välimus on küll sellega sarnane mille ma aguses tellisin seda ei soovitaks. Vaata youtuub on vigaseid videoid täis
Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 4 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 06.04.2015 14:52:51 vasta tsitaadiga

Niiet sel odaval koopial on ainult tarkvaraline halbus?

Hinnavahe ikka jõhker. Näiteks kopterile vaatan seda 50€. Kui originaal on 350€. Õhu ostmine?
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
excalibur
HV Guru
excalibur

liitunud: 24.01.2003




sõnum 06.04.2015 15:34:46 vasta tsitaadiga

Tekitab murepilvi selline asi kui esimene random ostetud gimbal segast peksab. (iseeneselik pööramine) Kuskil põlveotsas tehtud ja jah näeb täpselt samasugune välja (mõned kirjad välja arvatud) . Sarnane näeb välja ainult pildit, kooste kvaliteet ka alla igasugust arvestust võrreledes originaaliga,. ainukese vahega et QC kleepekat pole, mis räägib enda eest. Ma ei süvenenudki kas viga oli pulgas või softis. Lihtsalt eeldasin, et asi töötab kohe karbist välja võttes.
Kohe pärast tellimist loll nagu ma olen avastasin netist mitu sama toodet mis vigased kohe ostes.
Sel hetkel otsustasin, et lihtsam originaal tellida! Kuna ei tea kuidas edasise garantiiga lood jne mured
praegu kiire pärast panen video mis netist leidsin
Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 4 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nunnu
Kreisi kasutaja
nunnu

liitunud: 25.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2015 09:04:09 vasta tsitaadiga

link :: FEIYUTECH FY G4 3 AXIS

thumbs_up.gif vidin
Panen Inglismaa ebay lingi. Hind tundub soodsam.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
excalibur
HV Guru
excalibur

liitunud: 24.01.2003




sõnum 07.04.2015 15:57:43 vasta tsitaadiga

Ma langesin ka sarnasesse lõksu, Tellisin ka inglismaalt, et lähemal ja odavam. Ennem ostu soovitan tungivalt küsida, et kas tegu on originaal feiyu tootega,
Vastasel juhul meenutab see kuklase mäkkide müüke kus poole hinnaga hulgi müüakse odavamalt kui originaali võimalik osta on.
Tegu võib olla os(d)ava rippofiga ehk koopiaga.
Minagi langesin välimuse ohvriks (et pildil on samasugune kui originaal). Nupud logisesid ja saadetul puudusid kirjad ja QC kleepekas

siin üks funnygo näide
Spoiler Spoiler Spoiler

Lisaks mul on tunne, et nad proovivad kõik katkised gimbalid sel moel maha parseldada. Kuna müüja on eraisik, kes on need kuskil koos muu kaubaga hiinast konteineriga tellinud. Jama ju kui praak kätte jääb.
Ehk loll jätab katkise asja omale ja ei saada tagasi. Kui saadabki siis debiil maksab saatmised omast rahast kinni vahet pole.
Isegi kui koopia gimbalitel ongi korralikult töötavaid isendeid. Siis kahtlane, et suvaline inimene eestist tellin vidina ja sellel esinevad kõik veasümptomid mis võimalik.
Kui raske on võtta gimbal karbist välja ja proovida selle töötamist enne saatmist, et vältida jamasid. Seda millegi pärast ei tehta. Lenin ütles, et liiga palju kokkusatumisi, et uskuda.

Tellin kauba ametlikult ja oh mis ime asjad töötavad... ilma agade ja juradeta
Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 4 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ozc
HV vaatleja

liitunud: 11.03.2003




sõnum 21.08.2015 13:20:51 vasta tsitaadiga

Muideks, Prokaamera 399€ hind on väga hea hind sellele arvestades Hiinast tellimisel lisanduva valuutakursi mõju, maksude ja transpordiga.
_________________
-Oscurità consigliori-
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Feiyu tech G4 gimbal 3 axis (go pro)
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.