Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  Ravolink märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ftv
HV vaatleja

liitunud: 20.09.2013




sõnum 20.09.2013 23:57:11 E-Pood Ravolink - ei saa ühendust vasta tsitaadiga



Jagan alljärgnevalt ühte hetkel veel lõpplahenduseta lugu. Hetkel minu hinnang on, et Ravolink kasutab ebaausaid kauplemisvõtteid. Eks uus nädal näitab kui hapu asi veel on ning kas äkki firma kõrvad pea alla panemas ja lüpsab veel netist viimast.

Käesoleva nädala esmaspäeval (16.09.2013) sai siit HinnaVaatluse lehelt ühtesid kaupasid otsitud, et millised pealinna kauplused müüvad. Nii sattusingi siit Ravolink lehele. Firma müüb ainult online, kauplust ettevõttel pole. Kodulehel näitas, et kauba tarneaeg 1-2 päeva. Hind tundus ka mõistlik. Sai kaup (mitu tüki) veebist ära tellitud ja arve ka makstud. Edasi aga ei juhtunud midagi. Sai oodatud reedeni (20.09.2013). Siis otsustasin asja uurida, võtsin lahti ettevõtte kontaktid, kus näitas et tööaeg E-R 9.00-17.00, lõuna 13-00 - 13-30. Saigi siis helistatud firmasse. Kuid keegi toru vastu ei võtnud. Osadel kordadel kutsumine katkestati. Olles piisavalt katsetanud, tekkis idee ise kohale minna ja vaadata, mis kurat seal toimub.

Firma kontor asub Nõmme külje all, Mäealuse 3A C korpuses. Ligipääs on Mäealuse 3A kompleksi sisehoovist. Olles lõpuks firma välisukse taga, selgus et sisse saamine polegi nii lihtne. Firma sildi peal oli tekst, et vajutage nuppu, kuid millist ja kuidas, selle kohta info puudus. Kuna ukse peal olid veel teiste samas blokis asuvate firmade kontorid, sai helistatud esimesse ettejuhtuvasse, kust tuldi ja välisuks avati. Ukse avaja teadis öelda, et Ravolink suletud mõnda aega, vist puhkavad. Sai siiski edasi mindud teisele korrusele, kus Ravolink kontor väidetavalt peaks asuma. Esimese ukse peal oli paber kleebitud "V.Sihi vastas e vasakut kätt". Sai siis edasi uuritud, kus see Sihi vastas vasakut kätt asub. Jõudsin ukseini mille kõrval oli silt Ravolink. Ukse enda peale aga oli kleebitud paber teibiga, kus öeldi, et kõik on puhkusel 6.-23.09.2013. Kodulehel niisugune info puudus. Mitte kuskil kodulehel ei olnud tellimust tehes ega ka tellimuse kohta tulnud arve automaatemailis ühtegi märget väidetava puhkuse kohta.

Firma väidetavalt puhkab, kedagi kontoris ei ole ega ka telefonidele ei vasta. Ometigi veebis võetakse tellimusi vastu, väitega, et tarneaeg on 1-2 päeva.



Kauplemisvõte on kaupleja tegevus, tegevusetus, teguviis või esitusviis, kommertsteadaanne, sh reklaam, ja turustamine, mis on otseselt seotud kauba või teenuse reklaamimise, pakkumise, müügi või tarnimisega tarbijale. Kauplemisvõte on ebaaus, kui see on vastuolus ametialase hoolsuse nõuetega ja/või moonutab või tõenäoliselt moonutab oluliselt keskmise tarbija majanduskäitumist. Eksitav tegevusetus on kui oluline teave jäetakse esitamata või esitatakse ebaselgelt, arusaamatult, mitmetähenduslikult, ebaõigel ajal (eksitav tegevusetus §12³ lg 6)).

Kas firma on päriselt puhkusel või on see mingi hädavale silt seal, ei oska hetkel kommenteerida. Küll aga on imelik, miks peaks just vahetult peale suvehooaja lõppu, sügisel kui just tarbijad lähevad ju aktiivsemaks, heast peast terve firma puhkusele minema? Ei tundu ju loogiline.

Hetkel saab asjast teavitatud Tarbijakaitse Ametit ning uuel nädalal hakkab asja edasi uurima. Praeguse info valguses aga peaks HinnaVaatlus küll Ravolinki oma viidetest maha võtma, kuna asi on rohkem kui kahtlane.

Natuke pilte kah. Tootepilt on illustratiivne ja pole seotud tellitud kaubaga.





tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m1
HV kasutaja

liitunud: 09.01.2002




sõnum 21.09.2013 11:29:27 vasta tsitaadiga

Telefoni ei võeta ehk sellepärast vastu et inimesed on kontorist väljas.

Mina suhtlesin nendega neljapäeval ja reedel maili teel ja sain väga kiirelt vastused.
Reedel tegin 1200 eur TV-le tellimuse ja täna toodi kaup koju kätte.

Nii et see eelmise postituse info on liialdatud. Võibolla tarneajast ei peetud kinni sinu puhul, aga firma siiski toimib ja mina olen nende teenusega rahul.
Arvan et võiks HV-s taastada nende hinnakirjad ja pakkumised.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ftv
HV vaatleja

liitunud: 20.09.2013




sõnum 21.09.2013 18:59:24 vasta tsitaadiga

m1 kirjutas:
Telefoni ei võeta ehk sellepärast vastu et inimesed on kontorist väljas.

Mina suhtlesin nendega neljapäeval ja reedel maili teel ja sain väga kiirelt vastused.
Reedel tegin 1200 eur TV-le tellimuse ja täna toodi kaup koju kätte.

Nii et see eelmise postituse info on liialdatud. Võibolla tarneajast ei peetud kinni sinu puhul, aga firma siiski toimib ja mina olen nende teenusega rahul.
Arvan et võiks HV-s taastada nende hinnakirjad ja pakkumised.


Tänud infokillu eest! Rõõm kuulda, et sul on paremini läinud.

Siiski, ma ei saanud aru, milles seisnes liialdus minu esitatud infos? Esitatud on faktid, millede põhjal on antud vastav hinnang, et Ravolink kasutab ebaausaid kauplemisvõtteid.

Ma olen seisukohal, et hetkel HinnaVaatlus on toiminud õigesti eemaldades firma.

Kauplemisvõte on ebaaus, kui see on vastuolus ametialase hoolsuse nõuetega ja/või moonutab või tõenäoliselt moonutab oluliselt keskmise tarbija majanduskäitumist. Eksitav tegevusetus on kui oluline teave jäetakse esitamata või esitatakse ebaselgelt, arusaamatult, mitmetähenduslikult, ebaõigel ajal (eksitav tegevusetus §12³ lg 6)).

Antud juhul ütleb koduleht, et firma ei ole puhkusel ja teenindus peab olema E-R 9.00-17.00 (va lõuna 13:00 -13:30) kättesaadav. Kodulehel pole infokildugi puhkusest. Leian, et firma peab ikka ise nüüd otse HinnaVaatlusega ühendust võtma ja tõendama, et tegutseb. Käesoleval hetkel on firma jätnud tarbija väga olulisest infost teavitamata. Eks Tarbijakaitseamet, keda on samuti asjast teavitatud, uurib asja täpselt järgi ja annab oma hinnangu.

Kui Ravolink oleks kodulehel teavitanud, et on hetkel puhkusel, ei oleks ma sealt tellinud ja ei saaks keegi ka ettevõtet süüdistada ebaausates kauplemisvõtetes. Paraku on just Ravolink see, kes esitab kodulehel eksitavat teavet, mitte mina. Aga eks aeg annab arutust, mis mu tellimusest lõpuks saab. Hetkel pole firmaga ühendust ühelgi moel saanud (email, helistatud ja kohal käidud).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceco
HV vaatleja

liitunud: 24.09.2013




sõnum 24.09.2013 22:41:04 vasta tsitaadiga

Sai eelmisel aastal umbes samal ajal kõvaketas tellitud, Pärast läks kaks nädalat, et kaup kätte saadda kuigi lubatud tarneaeg oli 1-2 päeva. Valetavad ilmselt teadlikult.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ftv
HV vaatleja

liitunud: 20.09.2013




sõnum 25.09.2013 17:23:44 vasta tsitaadiga

Sain minagi eile lõpuks oma kauba kätte. Tuli emaili peale lakooniline teade ja kõik. Käisin kohapeal ja võtsin oma kauba. Ei ühtegi selgitust ega vabandust, et mis või miks selline tsirkus. Tundub, et seal tegutseva isiku jaoks ongi nii täiesti normaalne. Minu jaoks igatahes mitte. Seega esimene ja viimane kord kui selle ettevõtmisega mingit tegemist teen. Oma kogemuse põhjal soovitan kõigil ringiga mööda käia.

Tarbijakaitse Turujärelevalve osakond on juba käesoleval aastal varasemalt ka nendega tegelenud:
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Re-Flex-
Kreisi kasutaja
-Re-Flex-

liitunud: 30.08.2005




sõnum 05.01.2014 15:35:16 vasta tsitaadiga

Oleks selline küsimus ,et plaan osta ka Sealt telekas...Kuid mis moodi toimub Garantii juhul kui ma peaks seda vajama 2 aasta jooksul? Läbi nende toimib see ? Mis siis kui nad enam ei eksisteeri kuid garantii veel kehtiv ?
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Voyage
HV Guru

liitunud: 07.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2014 15:40:11 vasta tsitaadiga

Mina näiteks viisin otse garantiiremonti teostavasse esindusse, näidates Ravolinki ostutsekki. Probleeme ei tekkinud.
Kommentaarid: 713 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 577
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
welz
HV vaatleja

liitunud: 13.02.2004




sõnum 06.01.2014 01:00:55 vasta tsitaadiga

Pakun ka kogemusi!

Tellisin ca 1000 eurose teleri. Suhtlemine oli kiire ja asjalik, kauba sain ka paari päevaga kätte. Kuid veidi katsetades, ei vastanud toode paljudes aspektides minu ootustele. Mul oli internetist ostes õigus lepingust 14 päeva jooksul taganeda ja kaup 30 päeva sees peale teatamist tagastada. Kirjade saatmisel sain aga ähvardavaid vastuseid, et loe tingimusi, vaatame kauba üle ja kui on näha, et telerit on kasutatud, jääb kaup poodi jms. Asi tal see kraaps sinna siis tõmmata, liiatigi oli juba pakendist välja võttes jalal väike iludefekt. Tarbijakaitse oli minu poolel, ütles, et kirjuta avaldus. Kuid mul polnud isu ja aega vägikaikavedu pidama hakata.

Igatahes, olge selles suhtes ettevaatlikud!
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spooky
HV kasutaja
Spooky

liitunud: 25.02.2005




sõnum 16.01.2014 19:16:02 vasta tsitaadiga

Mitu aastat tagasi sai sealt tellitud ruuter. Kui see peeti läks, pidin ise koos arvega garantiiga tegelevasse ettevõttesse minema. Uue ruuteri sain asemele. Mitu SD-kaarti sai ka Ravolingist ostetud ja kuu aega tagasi muretsesin sealt teleka. Viimase tellisin telefoni teel, kuna Ravolingi koduleht kalas. Seega mul probleeme pole olnud thumbs_up.gif
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
isandkarl
HV vaatleja

liitunud: 22.01.2014




sõnum 06.02.2014 10:24:01 vasta tsitaadiga

Tellisin emaplaadi ja videokaardi. Maksin arvega. 2 päeva pärast helistati, et asjad on olemas ja saadeti e-mail koos täpsete kontaktidega ja google mapsi lingiga. Läksin ise järgi. Asukoht on veidi suurest teest eemal ja sisehoovis, kuid tänu täpsetele juhistele leidsin koha probleemideta üles. Teenindus on hea. Positiivne kogemus.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terminator
HV Guru
terminator

liitunud: 06.11.2001




sõnum 05.04.2014 01:34:25 vasta tsitaadiga

Plaanis see 46" Sony TV tellida 477eur-kas kellelgi viimaseid kogemusi et vöib ikka usaldada?

https://www.hinnavaatlus.ee/products/Koduelektroonika/Telerid/318664/

_________________
2023 QULBIX Q140 12kW 280Nm el.ratas 5999€
1996 MB E250 W124 OM605 TÜV 5/2025 3000€
Jura E8 750€ (poes 1299€)
Kommentaarid: 494 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 373
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Taun0
HV veteran
Taun0

liitunud: 22.07.2003




sõnum 24.07.2014 14:35:30 vasta tsitaadiga

Tellisin kauba(23.07.2014) ja tasusin. Lehel näitab, et neil on neid laos 5tk. Helistasin eile, ei võeta vastu. Helistan täna, samuti ei võeta vastu. Lähen kohale (ja mitte lõuna ajal), uks on lukus. Helistan uuesti, ei võeta vastu.

Tõsiselt ebameeldiv ja ebaproffesionaalne ettevõte. Sellist kogemust ei sooviks kellelegi.

_________________
www.elektron.ee


viimati muutis Taun0 24.07.2014 14:48:31, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.07.2014 14:47:33 vasta tsitaadiga

Saan aru, et inimesed, kes sellest firmast midagi ei tea (näiteks selles teemas kirjeldatust), ostavad sealt ja pärast on pettunud/nördinud/vihased. Aga pikaajalised foorumikasutajad, kes teavad antud teemast, tellivad sealt ikkagi ja siis on pettunud, et mingi jama oli icon_eek.gif
Minu jaoks kaotas see firma igasuguse respekti pärast seda juhtumit: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=3727067#3727067
Kommentaarid: 690 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taun0
HV veteran
Taun0

liitunud: 22.07.2003




sõnum 25.07.2014 18:02:34 vasta tsitaadiga

Betamax, ei teadnud sellest teemast midagi. Irooniline on, et ka mina tellisin mälukaarte (on kiiresti vaja). Olen kunagi ammu sealt kaupa tellinud ja probleemi ei olnud, ei osanud sellist kukkumist eeldada. Aga eks näis.

Edit: raha kanti tagasi vastusega:

Tere
Kahjuks me oleme puhkusel kuni 03.08
Tagastame summa
vabandage

Ühesõnaga, soovin siinkohal ravorlingile head puhkust. Jätkake samas vaimus!

_________________
www.elektron.ee
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
djdanx
HV kasutaja
djdanx

liitunud: 12.08.2004




sõnum 10.09.2014 14:36:28 vasta tsitaadiga

tellisin 27" monitori, 2 päeva hiljem sain kätte ja ei ütle midagi halba thumbs_up.gif
_________________
teostan töid : magento
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zhaakal
HV vaatleja

liitunud: 19.11.2014




sõnum 19.11.2014 12:11:34 vasta tsitaadiga

Kirjutan ka oma kogemuse.

Tellisin pühapäeval 16.11.14 Samsung Galaxy S5'e (Kodulehel näitas et laos olemas 5+tk). Järgmisel päeval, esmaspäeval, sain juba oma telefoni kätte. Minu poolt igatahes ainult positiivsed emotsioonid selle firma suhtes.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomv
Kreisi kasutaja
Tomv

liitunud: 14.01.2007




sõnum 02.12.2014 12:35:11 vasta tsitaadiga

-edit- lugesin seda teemat veel ja eespool on sarnane postitus minu omaga ka toodud. Vabandan, aga küsimus jääb ikkagi õhku: kas selle vastu me midagi teha saame?

Kuna varem neilt tellinud olen ja kõik on korras olnud, siis ei näinud vajadust internetti läbi kammida enne uue ostu sooritamist. Nüüd aga ajas Ravolink mu harja punaseks küll. Vaatasin HVst telekaid ning Ravolingi oma osutus mitte ainult kõige soodsamaks, vaid omas ka telekaga mitte komplektis olevat pulti laos. Seega sai otsustatud nende kasuks. Esitasin tellimuse ära, kuid tegin telefoninumbris näpuvea. Pärast mitmekordset ebaõnnestunud helistamiskatset läksin uuesti nende kodulehele, et ehk on vale telefon. Suurepäraselt pealkirjastatud lehel "KONTAKT+HOLDUSKESKUSED" komistasn kogemata toreda kirja otsa: "NB Ravolink OU on puhkusel kuni 14/12/2014 a". MIDA?! Loen nüüd, et ka teistel on selliseid probleeme olnud. Kas tõesti ei saa seaduse silmis neid kuidagi korrale kutsuda?
OÜ Ravolink Ostutingimused kirjutas:

5.2 Kui Teenuse kasutaja valinud
kohaletoimetamise viisiks kulleri, siis toimub kaupade
kohaletoimetamine kulleriga 2-7 tööpäeva jooksul. Kõik
saadetised
on kindlustatud kliendile üleandmise hetkeni.

Tarbijakaitseseadus kirjutas:

§ 12 3. Eksitav kauplemisvõte
(1) Eksitav kauplemisvõte on nii eksitav tegevus kui ka tegevusetus.
(2) Kauplemisvõtet peetakse eksitavaks, kui sellega esitatud teave on ebaõige või kui faktiliselt õige teabe esitusviis petab või tõenäoliselt petab keskmist tarbijat ja selle mõjul teeb või tõenäoliselt teeb keskmine tarbija tehinguotsuse, mida ta muul juhul ei oleks teinud. Teave on ebaõige, kui see sisaldab valeandmeid ühe või mitme alljärgneva asjaolu kohta:
...
2) kauba või teenuse peamised omadused;
...
(3) Käesoleva paragrahvi lõike 2 punktis 2 nimetatud kauba või teenuse peamised omadused on muu hulgas:
...
11) kättetoimetamise tingimused;
...
(4) Kauplemisvõte on eksitav ka siis, kui selle mõjul konkreetses olukorras, arvestades kauplemisvõtte kõiki asjaolusid, teeb või tõenäoliselt teeb keskmine tarbija tehinguotsuse, mida ta muul juhul ei oleks teinud

Samamoodi on ilmselt muude paragrahvide vastu (mida praegu ei viitsi otsida) eksitud. Ei saa ju minna puhkusele ja jätta tööle oma veebipood, võtta vastu tellimusi, saata välja arveid ja neile märkida maksmise tähtajaks 1 tööpäev arve kättesaamisest. Mul tegelikult selle telekaga ei põle ja võin ära oodata. Kui muidugi nad selle lõpuks ka saadavad..

Küsimus aga, kas neid kuidagi korrale kutsuda ei saaks? Saab ju veebipoe kinni panna või mingi mõistlikuma teate läbivalt kodulehele riputada, et keegi kes asju tõesti ASAP vajab tünga ei saaks kui Ravolingi personal järjekordselt undercover puhkusele minna otsustab. Või see ongi nende müügitaktika?

_________________
jah
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
.Scorps.
HV Guru
.Scorps.

liitunud: 24.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2015 14:36:00 vasta tsitaadiga

Praegu on nende koduleht igatahes maas:

tsitaat:
Forbidden
You don't have permission to access / on this server.

Apache/1.3.37 Server at www.ravolink.ee Port 80


On keegi seal kohal käinud viimasel ajal, töötavad nad üldse veel?

_________________
Tere hommikust! icon_smile.gif
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.02.2015 15:05:16 vasta tsitaadiga

HV-le jäi viimane arve neil maksmata, e-mailidele ei vastanud.
Lülitasime nad süsteemist välja.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sahasrahla
HV kasutaja

liitunud: 19.06.2011




sõnum 16.02.2015 19:52:27 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
HV-le jäi viimane arve neil maksmata, e-mailidele ei vastanud.
Lülitasime nad süsteemist välja.
Kas sellistel puhkudel ei võiks ka esimest postitust täiendada vastava viite või märkega?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  Ravolink mine lehele eelmine  1, 2, 3
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.