Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Kujundamine »  PSD to vector ja fondi loomine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2014 12:24:37 PSD to vector ja fondi loomine vasta tsitaadiga

Algne probleem: lightroom watermark läheb väga uduseks, kui pilte vähendada (nt 900px) exportimisel.
Lahendus: https://forums.adobe.com/message/5660244#5660244
tsitaat:

...generate a font that includes your logo. Used FontLab for this, but any free font editor should do the job:

Make a new font, edit the letter „A“ and copy/paste/import your vector logo.


Minu watermark on PSD (raster) formaadis: download link
Mis formaati ma selle salvestama peaks, et mõni fondi loomise proge oskaks seda importida? (Proovisin edutult FrontLabi + tiff/bmp/pdf...)
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2014 15:57:54 vasta tsitaadiga

No kõigepealt peaksid vektoris tegema oma watermarki. icon_rolleyes.gif
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2014 16:37:21 vasta tsitaadiga

Küsin siis teisiti - kas seda raster PSD'd kannatab vector formaati konverteerida.
Kui jah, siis mis millega ja mis faili formaati (et Fontlab vms oskaks seda importida).
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2014 16:45:03 vasta tsitaadiga

Tõenäoliselt ei. Kui just ei ole mingisugust imepärast tehnoloogilist läbimurret toimunud millest ma midagi kuulnud ei ole. Tuleks ikka käsitsi vektoris valmis joonistada.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 27.12.2014 16:57:05 vasta tsitaadiga

Vahepeal on mitu postitust tekkinud, minu vastus on kirjutatud otseselt teema esimesele postitusele. Ei viitsinud seda enam ümber kirjutama hakata, vabandust.
________________________________________
Kui eesmärgiks on vaid ühe logo vektoriseerimine, siis miks sa sellest kõigepealt fonti luua ja siis vektorkujul uuesti nullist teha tahad? Et miks otse minna, kui ringi saab ka? icon_smile.gif
Või siis Lightroom ei oska vektoritega muul kujul hakkama saada, kui ainult ttf fontides? Viimasel juhul oled muidugi hädaolukorras.

Kui aga siiski vektorid Lightroomile võõrad ei ole, siis ürita ta lihtsalt vektorkujule konvertida. Need säbrud seal ei tule ehk väga teravalt välja, kui väga mahukaks ei taha seda logo ajada, aga ega selline säbruline font vähem ruumi ei võtaks ega suurendamisel parem välja näeks.
Ma Adobe tasulise kraamiga olen väga vähe kokku puutunud ja isevõtupoekesi üritan vältide, kui tasuta ja mulle piisavalt funktsionaalsed alternatiivid on olemas.

Näiteks sinu rasterkujutise suurendamisel 2x, kasutades lanczos filtrit (GIMP või Irfanview) ja siis Inkscape'is tema konvertimisel vektorkujule, kasutades 8 erinevat halltooni ja nurkade ümardus välja lülitatud, on tulemus selline.
10 skänni (halltooni) ja corner smoothing = 1 puhul on tulemus veidi parem. Üle 10 ma oma kodusel arvutil Windows 7 all teha ei saanud, Inkscape jookseb kokku. Vist on rammu liiga vähe masinal või Windows pidurdab...

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2014 18:32:15 vasta tsitaadiga

Dogbert, tänud konverteerimise ja selgituste eest thumbs_up.gif Kvaliteet tundub hetkel ok.
ps. Lightroom watermarkiks saab importida ainult png ja jpg formaati (paraku selle resize algoritm on väga nigel, mis muudab watermark'i udukoguks). Workaround on enda logo fond'inda importida.

Kuna FontLab SVG faili ei söö, konverteerisin selle omakorda suvalise online tööriistaga .ai (adobe illustrator) formaati. FontLab jooksis kokku (suvalise netist leitud .ai logo suutis importida ilusti).
Kas saab keegi versioon 2 tulemuse konverteerida .ai või .eps formaati? Tänud ette beer_yum.gif


viimati muutis puer 27.12.2014 18:33:45, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 27.12.2014 18:33:15 vasta tsitaadiga

Miks sa ta fontlabi tahad ikka sööta? Otse Lightroomi ei saa?

Ma salvestasin faili veel Windows emf, JavaFX fx, Open Document Format odg, pdf, Postscript ps, ja LaTeX tex formaadis. Ehk mõni sobib või kõlbab Adobe formaati konvertimiseks paremini kui svg. Adobe hirm svg vastu on ikka hull küll.

logo.7z

EPS formaati salvestasin ka, aga kuna mul selle avamise võimalust ei ole, siis ei saa ma kontrollida, mida Cairo export sellega tegelikult tegi: fady logo v2.eps

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2014 18:59:41 vasta tsitaadiga

Tänud Dogbert, EPS peale crashis ka FontLab icon_confused.gif Teiste formaatidega ei oska hetkel midagi ette võtta (kui just keegi mõnda vastavat fond'i loomise proget ei oska soovitada, mis neid formaate sööb).
Endiselt soov .ai fomaadi vastu icon_rolleyes.gif http://www.hot.ee/dogbert/fady%20logo%20v2.svg

Infoks: Lightroom watermark feature ei söö kahjuks vector formaadis faile - see tuleb talle fond'ina ette sööta (täpsemalt siin: https://forums.adobe.com/message/5660244#5660244).
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 27.12.2014 19:24:37 vasta tsitaadiga

Sant lugu siis küll.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kullar
HV kasutaja
kullar

liitunud: 26.11.2006




sõnum 28.12.2014 01:03:03 vasta tsitaadiga

Vaata kas see aitab: http://www.upload.ee/files/4432540/fady_logo_v2_copy.ai.html
_________________
Online Perekonna Eelarve, Keerukamad veebipõhised infosüsteemid jms
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2014 02:48:17 vasta tsitaadiga

Tänud kullar, kuid FontLab ei suuda ka seda importida. Veateade "This EPS file cannot be imported".
Suvaine logo netist, mida suutis importida ja fondiks teha ja seejärel ka Lightroomis watermark'ina näidata: http://all-free-download.com/free-vector/vector-logo/rhein_fire_logo_30470.html
Huvitab mis nende logode tehniline erinevus on, et minu logo ei suuda importida?
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 28.12.2014 19:59:26 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et kui on vaja fonti teha, siis ei saa sellist erinevate toonidega struktuuri sinna mitte kuidagi. Fondid on ikkagi ühevärvilised - taust ja täide. Küllap seepärast ka fontlab seda kujutist vastu ei võta, et ootab ikkagi ühevärvilist ühest pathist koosnevat vektorkujutist. Antud juhul on aga erinevaid pathe seal 9 - iga erinev halltoon on eraldi path.

Siin on GIMPis ühevärviliseks muudetud logo (eelnevalt 4x suurendatud lanczos filtrit kasutades) - üritasin leveli sättida selliseks, et võimalikult palju säiliks sellest säbrulisest struktuurist, aga jääksid võimalikult nähtavaks ka need "kihvad" tähtede sees. Siis konvertisin ta Inkscape'is ühevärviliseks vektorkujutiseks - üksainus path.
Ja eksportisin ta ka eps failiks. Netist leitud eps viewer näitab, et ta on seal sees igatahes olemas.

fady_mono.svg
fady_mono.eps

Proovi seda eps-i importida.

_______________________

Ma arvan, et see ei õnnestu ikkagi. Ma juba proovisin - tegin Inkscape'is sellest logost glyph-i ja importisin faili Fontforge'i ning proovisin sellest ttf-fonti genereerida...
Alustuseks olid probleemiks muidugi mitte-täisarvulised koordinaadid (non-integral coordinates). Need sai õnneks kõik korraga ära ümardada. Aga järgmine suur probleem on pathi lõikumine iseendaga kusagil või tõenäoliselt paljudes kohtades. Vähemalt pärast koordinaatide ümardamist. Kui neid kohti pole palju, siis pole see küll midagi hullu, aga ma ei hakanud seda täpsemalt uurima, sest viimane, tõenäoliselt ületamatu probleem on punktide liiga suur arv ttf sümboli jaoks - 1500 on lubatud, aga siin on ligi 6500 icon_smile.gif. Kui jagaks logo eraldi tähtedeks, siis ehk mahuks ka sinna lubatu sisse ära, aga lihtsalt ühe sümbolina teda kohe kindlasti nii peenel kujul ttf fondiks teha ei saa. Eraldi sümbolitena hulga nikerdamist. Kui viitsid, võid ise proovida muidugi.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2014 00:22:52 vasta tsitaadiga

Dogbert, sain importida viimase eps faili. Fondi teha ja importida Lightroom watermark'iks.
Tänud kaasa mõtlemast ja abistamast beer_yum.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Kujundamine »  PSD to vector ja fondi loomine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.