Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Arvustus: Macbook Air (2014) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Maestr0
HV vaatleja

liitunud: 11.01.2013




sõnum 15.12.2014 14:01:03 Arvustus: Macbook Air (2014) vasta tsitaadiga


Macbook Air on sülearvuti, mille omanikuks saades tekib peaaegu vastupandamatu ihk teiste inimeste ees sellega uhkeldada. Ja kusjuures on millega hoobelda: Air on unibody korpusega imeõhuke ning praktiliselt õhkkerge aparaat, mis vast iga tehnikafännil suunurgast tati tilkuma paneb.

Õunafirma ultrabook on väga lihtsakoelise välimusega kuid samas pole see näotu. Hoopis vastupidi, hõbehall alumiiniumkorpus ning õrnalt kumav õuna kujutis kaanel annab seadmele üsnagi esindusliku mulje. Korpuse välimisel küljel ei leia ühtegi üleliigset auku ega kõverust, rüperaali korpus on igast küljest praktiliselt peegelsile. Minule, kes pole varem Macbook‘i näppinud oli üllatuseks see, et ma ei leidnud Air‘l ventilaatori õhuava sealt, kus see traditsioonilt rüperaalidel asub, ehk siis korpuse alumisel poolel. Mõnehetkelise otsingu järel leidsin selle siiski üles. Apple’i insenerid on õhuava paigutanud sinna, kuhu arvutikasutaja pilk ei ulatu: raali tagumisele servale, mis on minu arvates ideaalne koht.​

Air‘i külgedele vaadates leiame käputäie porte ning pesi: kaks USB-pesa, ühe Thunderbolt’i pesa, kõrvaklappide ühenduspesa, mälukaardi pesa, mikrofoni augud ning ühe pesa voolujuhtme jaoks. Minu arvates jääb sellest napiks. Ma saan täiesti aru, et pesade vähesus on tingitud ruumi puudusest, kuid minu jaoks on ebameeldiv see, et masinal pole internetikaabli pesa, mis on minu jaoks kriitiliselt tähtis arvuti osa.

Kaane üles tõstes näeme 13-tollist ekraani, chicklet-klaviatuuri ning puutepaneeli. Kuvar on antud seadmel üsna viisakas: värvide edastus on korralik, vaatenurk lai, pilt ekraanil on terav ning ekraanile pole mul ühtki pretensiooni. Sõrmistik ning puuteplaat väärivad eraldi jutu tegemist.

Kui mina hakkan uue masinaga tööd tegema, siis esimese paari kuu jooksul on mul raskusi klaviatuuriga harjumisega. Macbook Air-ga seda probleemi polnud. Kohe esimest korda kaane üles tõstes ning kirjutama asudes oli tunne, nagu oleksin kogu elu selle klaviatuuriga trükkinud. Klahvistik töötab mõnusalt, sujuvalt ning klahvidele vajutades on kuulda mõnusalt vaikset klõbinat. Märkimisväärne on ka klaviatuuri taustvalgustus, mis teeb pimedas trükkimise lihtsamaks ning annab seadmele omanäolise võlu juurde.

Minule meeldis Air-i puhul kõige rohkem selle puuteplaat. Kui ma avastasin, mida kõike sellega teha saab, mängisin sellega üks järgmised tund aega, kuna seda oli tõesti lahe ja mugav kasutada. Mina olin harjunud, et rüperaali puuteplaadiga ei saa midagi targemat teha, kui kursorit liigutada ja klikida. See puuteplaat avas mulle silmad.

Riistvara

Antud sülearvutil on üsnagi tagasihoidlike näitajatega komponendid, kuid see ei takista teda jooksutamast praktiliselt igat tarkvara, mida talle ette antakse. Sellega saab probleemideta veebis surfata, dokumente koostada, filme vaadata ja teha kõike seda, mida üks tavakasutaja oma aparaadilt nõuab. Masin on varustatud 4GB-se RAM-ga, mida kahjuks ei saa iseseisvalt kuidagi suurendada. Muidu saab teatud mudelitele lisada 4GB juurde, aga seda ainult seadme ettetellimisel, ning selle eest tuleb üsna viisakas rahasumma välja käia. Püsimälu saab suurendada mälukaardi abil, aga see pole vast kõige mugavam variant. Seega pole võimalik Air‘i praktiliselt kuidagi täiustada. See on sünnist surmani samasugune.


Arvuti töömüra on minu jaoks väga tähtsaks näitajaks. Ma ei kannata välja, kui kuulen arvuti jahutusüsteemi undamas nagu õhkutõusva reisilennuki propeller, see on minu jaoks lihtsalt vastik ning mul tekib tahtmine tolmuimeja kätte võtta ja arvuti silmapilkselt puhtaks teha. Aktsepteeritavaks müratasemeks on ehk ainult puhta arvuti vaikne nurrumine.

Testimise ajal ei kuulnud ma kordagi, et Macbook’i ventilaator mingisugust häält teeks. See arvuti ei teinud üleliigset piuksugi ning mulle jäi mulje, et mul pole süles mitte täisväärtuslik sülearvuti, vaid nutitelefon, mis on rüperaali kuju võtnud. Igatahes Air‘i ventilaatori töömüra oli minu kõrvade jaoks lausa muusikaks, sest polnud kuulda isegi vaiksematki suminat (“What is the music of life? Silence, my brother“).

Mina kasutasin seda arvutit üsna palju netis surfamiseks ning kirjatööks ning aku pidas vastu pea kaks ööpäeva. Reede õhtul kella 5 paiku oli aku 100% täis ning alles pühapäeva õhtul hakkas raal uuesti särtsu nõudma. Ega ma seda aparaati väga palju ei koormanudki, paar tundi päevas ning sedagi kergeks veebis surfamiseks ning arvutiga tutvumiseks. Kuid sellegi poolest jõudsin järeldusele, et seadme aku peab silmapaistvalt kaua vastu. See on antud kompuutri üks suurimaid plusse. Veel üheks aspektiks, mis oli minu jaoks üsna sümpaatne on rüperaali töökiirus. Kõik rakendused avanesid, toimisid ja sulgusid praktiliselt silmapilkselt. Arvuti ärkab uneolekust kõigest 1-3 sekundiga, välja lülitub ligikaudu 8 sekundiga ning uuesti sisselülitumiseks kulub kõigest 17,8 sekundit. Sellist võimsust ma taoliselt pealtnäha vähevõimsalt masinalt ei oodanud.


Tarkvara
Üks asi, mis mind Apple‘i toodetest eemale hoiab on selle tarkvara. Minu, kui Windows‘l üles kasvanud inimese jaoks on Mac OS X midagi täiesti võõrast ning tundmatut, millest ma hea meelega eemale hoiaksin. Minul oli arusaam, et OS X on üle mõistuse keerulise kasutajaliidesega opsüsteem, mida minul tuleks hakata 0-st kasutama õppida ning see võtaks meeletult palju aega ning kulutaks asjatult närvirakke. Kuid selle OS-ga lähemalt tutvudes ja saades käed-küljes kogemuse, on minu arvamus muutunud. Apple’i lauaarvuti opsüsteemi on kerge kasutada, harjumine võtab loomulikult aega, aga usun, et keskmine kasutaja võib sellega juba esimese nädala jooksul harjuda. Mina hakkasin sellega harjuma juba esimese kolme päeva jooksul ning midagi hirmutavat ma selles opsüsteemis ei leidnud.


Uue Macbook-ga tuleb kaasa suur hulk äppe, mida ma küll ei julgeks nimetada turdvaraks, kuid universaalselt kasulikeks ei tahaks ma neid ka nimetada. Ütleme nii: need rakendused pole kohandatud kõigi jaoks. Yosemite‘l on suurt rõhku asetatud just ühenduvusele iSeadmetega, mis on kasulik vaid nendele, kellel on ka muud Apple’i seadmed. Aga kasutajatele, kel muid Õuna seadmeid pole, nendest uutest rakendustest ning funktsioonidest mingisugust tolku ka ei ole.
Alates 2013.aastast annab Apple arvuti ostjatele tasuta kaasa kontoritarkvara paketti iWork ning mõningaid iLife rakendusi. Nende rakendustega mängimine ning proovimine oli küll huvitav, kuid võimaluse korral paigaldaks ma arvutile endale sobilikumad alternatiivid.
Spoiler Spoiler Spoiler


Kokkuvõte
Macbook Air on premium-klassi sülearvuti, mis on silmatorkavalt stiilse ja esindusliku disainiga aparaat. Rüperaal on äärmiselt õhuke ja kerge, kuid vaatamata sellele on arvuti jõudluselt üsnagi korralik tööloom. Hooneid projekteerida ning keeruliste 3D-mudelite loomiseks selline masin ei sobi, küll aga vähem nõudlike ülesannete täitmisega saab see suurepäraselt hakkama.
Air sobib ideaalselt tudengitele, ajakirjanikele ning muudele tegelinskitele, kellel on vaja käigupealt arvutis mõnd tööd teha. Kaas lahti ning masin ongi tööks valmis. Kuid paraku ei sobi see hard-core Windows’i ning muude avatud platvormide austajatele ning neile, kes otsivad universaalset masinat, millesse saab suvalise juhtme sisse torgata, ükskõik millise rakenduse paigaldada, arvuti lahti võtta, mudida ning teha seda mis pähe tuleb. Macbook Air on loodud kindlale kasutajaskonnale ning ta toimib just nii, milliseks insenerid ning programmeerijad on ta loonud. See ei tee rohkemat ega vähemat.
Need kes hindavad kvaliteeti, mugavust, töökiirust ning kelle jaoks on tähtis ka Õuna logoga hooplemine, ostku endale Apple’i Macbook Air. Need, kes hindavad arvuti puhul midagi muud, valigu pigem mõne teise tootja masin.

_________________
Tehnikaroti blogi http://thetechnorat.wordpress.com/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
markedmen
HV kasutaja
markedmen

liitunud: 25.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.12.2014 14:37:44 vasta tsitaadiga

Võta palun nende piltidega midagi ette, väga väga ebamugav on nii lugeda.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012




sõnum 15.12.2014 16:02:49 vasta tsitaadiga

sisutühi lugemine
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.12.2014 16:06:13 vasta tsitaadiga

Mingi delfi õuna reklaamirubriik või?
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jansaman
HV kasutaja

liitunud: 14.04.2003




sõnum 15.12.2014 17:27:33 vasta tsitaadiga

Vabandust, kas reklaam?
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Arvustus: Macbook Air (2014)
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.