Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 102, 103, 104
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
euforia
Kreisi kasutaja
euforia

liitunud: 26.02.2004




sõnum 09.02.2024 15:18:04 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
IP Kaamerate teema siin. Soovitan rohkem sinna kaeda.
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=604370
Mul fookus on, et kogu asi ka mu Synology DS'iga suhtleks, seepärast postitasin siia. Usun, et sain oma vastuse juba kätte. AI võimekust veel kasutada ei plaani, maja esine on suht tiheda liiklusega, nii et nägude või numbrite tuvastamine seal midagi ei anna. Maja tagune just vastupidi on piiratud ja suletud ala, peale ühe faasani sinna midagi suuremat kui tihane ei ole seni sattunud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 09.02.2024 15:19:31 vasta tsitaadiga

ot:
Dirty Harry kirjutas:
Ning mida keegi otsustab, on sügavalt otsustaja asi.

Välja arvatud siis, kui sa otsustasid valesti icon_smile.gif Korduvalt tõestatud, sh ka siin eespool.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2024 15:30:34 vasta tsitaadiga

euforia kirjutas:
RassK kirjutas:
IP Kaamerate teema siin. Soovitan rohkem sinna kaeda.
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=604370
Mul fookus on, et kogu asi ka mu Synology DS'iga suhtleks, seepärast postitasin siia. Usun, et sain oma vastuse juba kätte. AI võimekust veel kasutada ei plaani, maja esine on suht tiheda liiklusega, nii et nägude või numbrite tuvastamine seal midagi ei anna. Maja tagune just vastupidi on piiratud ja suletud ala, peale ühe faasani sinna midagi suuremat kui tihane ei ole seni sattunud.


https://www.synology.com/en-my/compatibility/camera
Suure tõenäosusega lihtsam on kui valid meelepärase kaamera välja (<- seda on palju raskem teha). Suhteliselt väike võimalus, et kaasaegne kaamera ei lähe sinna külge.
Ja kaamerat ära vaata lihtsalt päevase ilusa pildi järgi, nii saad kohe petta. Kindlasti öösel ja koos liikumisega, mis on neile kõige raskem combo üldse.

Lisaks objekti tuvastus on selleks, et lumised / vihmased / putukate rohked ööd su NASi salvestuspinda umbe ei tõmbaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 09.02.2024 15:40:40 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Lisaks objekti tuvastus on selleks, et lumised / vihmased / putukate rohked ööd su NASi salvestuspinda umbe ei tõmbaks.
Surveillance Station's saab salvetisi piirata päevadega, a'la säilita 30 päeva - jooksvalt kustutab vanemad salvestised ära. Kuna iga kaamera salvestised on suht sarnase suurusega, on ka salvestuspinna hõivamine pidevalt sama suurusjärk - säilitad salvestisi nii pikalt kui ruumi raatsid eraldada.
Kusjuures eelmise NAS-i puhul, kui salvestuspinda nappima hakkas, saigi esmalt Surveillance Station-is slavestiste päevade arvu kärbitud ja sedasi NAS-i ruumi juurde tekitatud.

_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2024 16:24:06 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
RassK kirjutas:
Lisaks objekti tuvastus on selleks, et lumised / vihmased / putukate rohked ööd su NASi salvestuspinda umbe ei tõmbaks.
Surveillance Station's saab salvetisi piirata päevadega, a'la säilita 30 päeva - jooksvalt kustutab vanemad salvestised ära. Kuna iga kaamera salvestised on suht sarnase suurusega, on ka salvestuspinna hõivamine pidevalt sama suurusjärk - säilitad salvestisi nii pikalt kui ruumi raatsid eraldada.
Kusjuures eelmise NAS-i puhul, kui salvestuspinda nappima hakkas, saigi esmalt Surveillance Station-is slavestiste päevade arvu kärbitud ja sedasi NAS-i ruumi juurde tekitatud.


Olen kursis jah nende valikutega. 30p 24/7 on ka siiski suhteliselt mõttetu lasta kui sa ei tea täpselt muust allikast, mis ajavahemik sind huvitab.
24/7 ma julgeks soovitada nii 2-3p (oleneb enda reageerimisajast), sest on asju, mis ei motion ega objektituvastus peale ei võta. Nt maamajal lendas talvel kraan ja pump muudkui pumpas vett paar päeva juurde maja ümbrusesse.
Olgugi, et suur hulk lund sulas ära, liikumine oli nii aeglane, et motion ei võtnud kaadritki peale.

Ideaalis 2-3p salvestad 24/7 ja kustutad. Motioni või paremal juhul objektituvastuse salvestuse paned pikemalt 30p / 60p vms oma soovide järgi. Põhimõtteliselt tundub olema võimalik Synology SS'ga aga ma veel jauran objektituvastuse markeerimisega välisest süsteemist. Esimese taseme support on ka selline, et jookse peaga vastu seina.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 09.02.2024 16:43:52 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Palju kodukasutaja NAS-ga üldse kiirust kätte saab kui 10G võrk panna? Seal võib siis juba miski muu pudelikaelaks saada.


Keeruline öelda, ma tean palju päris asjad annavad ja see jutt siin võtab muigama. 500 VM'ga mixed use klaster tarbib keskmiselt 300-400MB/s bandwidthi (30-40% 10G'st) ja nii 5-10k iops. Nendel on KOJU vaja 10G eetrit. Isegi, kui sa suudad piisava võimekusega SOHO NAS'i ehitada, tulevad sequential io puhul juba mujal piirangud ette, nii os'i, kui hüperviisori tasemel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2024 17:31:52 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
napoleon kirjutas:
Palju kodukasutaja NAS-ga üldse kiirust kätte saab kui 10G võrk panna? Seal võib siis juba miski muu pudelikaelaks saada.


Keeruline öelda, ma tean palju päris asjad annavad ja see jutt siin võtab muigama. 500 VM'ga mixed use klaster tarbib keskmiselt 300-400MB/s bandwidthi (30-40% 10G'st) ja nii 5-10k iops. Nendel on KOJU vaja 10G eetrit. Isegi, kui sa suudad piisava võimekusega SOHO NAS'i ehitada, tulevad sequential io puhul juba mujal piirangud ette, nii os'i, kui hüperviisori tasemel.


ot:
Ühesõnaga kui te ostuöödel, deklareerimistel jms suurema mahuga eventidel vastu hambaid saate ja kuskile järjekorda surutakse (või veel parem, lihtsalt HTTP error näkku lüüakse), siis saate aru, milliste (võrgu)arhitektidega meil siin tegemist on. Ei tasu imestada, et miks see e-tiiger üldiselt halvatud on tagajalgadest.


Ei ole adekvaatne võrdlus mõttetuid kohalikke veebiservereid võrrelda lanis suurte mahtude (blob, multimeedia) liigutamisega icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 09.02.2024 17:39:06 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Ei ole adekvaatne võrdlus mõttetuid kohalikke veebiservereid võrrelda lanis suurte mahtude (blob, multimeedia) liigutamisega icon_rolleyes.gif


Ma ütlesin mixed use, seal on kõike. Ja ma olen ehitanud/hallanud ka päris mitmeid striiminguplatvorme. Objektsalvestusest on ka kena vaade olemas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2024 18:24:35 vasta tsitaadiga

Ja siis ikka kohale ei jõua, et pakitud multimeedia striimimine pole sama, mis blobi liigutamine LANis nii kiirelt kui võimalik?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2024 20:05:57 vasta tsitaadiga

10G koduvõrgu gatekeeperid, mida veel võib HV foorumist leida icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2024 20:11:37 vasta tsitaadiga

keegi võiks kõigile neile tootjatele ka teada anda, et nad võivad oma poe kinni panna. foorumis öeldi, et pole mõtet nende kraami osta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2024 20:16:11 vasta tsitaadiga

taavi kirjutas:
keegi võiks kõigile neile tootjatele ka teada anda, et nad võivad oma poe kinni panna. foorumis öeldi, et pole mõtet nende kraami osta.


ot:
Meil on jah ainult Telia poodi vaja, kus suured petsid teavad, et kellelgi üle 100M välist linki pole vaja. Ime, et ruuteri cat kaablitele kiud tagasi pandi icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2024 20:21:27 vasta tsitaadiga

mhm, case closed. võib teema kinni panna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 15.04.2024 15:25:09 vasta tsitaadiga

Igaks juhuks jagan siin teemas ka. Kuna mul vana NAS Synology 920+ alles ja kasutuses veel aga sellel on ainult 1Gbit lan toetus, siis otsustasin proovida 2.5Gbit USB donglit seda

Siit otsisin endale sobiva installika vastavalt cpu koodnimele ning Syno versioonile. Selle järgi installisin SSH kaudu ning voila töötabki. Mul nagunii on juba 10Gbit portidega switch (koos 2.5Gbit) olemas ning uus Syno sai ka 10Gbit jupi külge. Uus arvuti tuleb ka 10Gbit kaardiga.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 15.04.2024 15:44:58 vasta tsitaadiga

Zonerman, on teemast läbi käinud, on kasutusel.
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11385587#11385587

Hetkel ootan mingit head RS seeriat 4xHDD intel prosega seadet millel 10G update võimalus. tänased valikud on veidi kitsad mõnes muus osas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 15.04.2024 19:57:09 vasta tsitaadiga

suht kehv valik uutel RS mudelitel jah.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 15.04.2024 23:39:11 vasta tsitaadiga

Jagage ikka oma reaalseid benchi numbreid ka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 102, 103, 104
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.