Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 102, 103, 104  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2013 13:49:20 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Sammalhabe, partitsioon ei ole ei ntfs ega ka fat seega win masinas kindlasti ei näe. Lisaks muudab asja keerulisemaks syno raid seadistuses olevatelt ketastelt info kätte saamine. Olulisemad andmed soovitaks veelkord dubleerida USB ketastele või teisele võrgus olevale võrgukettale.
Synology kasutab ext4'ja, mida saab Windowsist lugeda/kirjutada küll. RAID on omaette teema.

http://www.synology.com/en-global/support/faq/433
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 16.12.2013 13:52:30 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
indrekp kirjutas:
Sammalhabe, partitsioon ei ole ei ntfs ega ka fat seega win masinas kindlasti ei näe. Lisaks muudab asja keerulisemaks syno raid seadistuses olevatelt ketastelt info kätte saamine. Olulisemad andmed soovitaks veelkord dubleerida USB ketastele või teisele võrgus olevale võrgukettale.
Synology kasutab ext4'ja, mida saab Windowsist lugeda/kirjutada küll. RAID on omaette teema.
http://www.synology.com/en-global/support/faq/433

See tähendaks koheselt seda, et iga ketas tuleks eraldi partitsioonina tekitada ning kaob võimalus kasutada kettaid kiires raidis või vähendada riski ühe ketta riknemise korral. Backup peaks seda enam olema välisel kõvakettal eraldi, igal juhul peab see olemas olema.
Lõppkokkuvõttes ei tasu sellisena süsteemi üles ehitada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Edz
HV Guru

liitunud: 18.10.2002




sõnum 16.12.2013 14:08:56 vasta tsitaadiga

indrekp, mis kaameraid sa selle seadmega kasutada ja kas iga kaamera jaoks ostnud eraldi litsentsi? Ega mingit kolmanda tootja tarkvara pole proovinud?
_________________
M: Uued karbis Lenovo ThinkPad Pro dokid koos 90W laadijaga
O: Pakuvad huvi häbiväärse hinnaga Nintendo Switch mängud icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2013 14:35:43 vasta tsitaadiga

indrekp, backup tuleb alati eraldi teha, RAID ei ole backup. Kui kiirust on vaja siis saab seda RAIDiga tõsta küll - ma ise ei kujuta küll ette, miks peaks keskmises kodus Synology sees keskmise HDD kiirusest väheks jääma aga noh, ju on siis osadel seda vaja. Kui tihti VÄGA suuri andmemahte kopeerida näiteks... ju siis on inimestel sellised olukorrad.

Ma ise olen JBOD teed läinud, varukoopia on hoopis teises füüsilises lokatsioonis. Kõvakettaks on Synology's hetkel üksainus WD RED kuna kiirust on rohkem kui küllalt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sammalhabe
HV vaatleja
Sammalhabe

liitunud: 05.11.2001




sõnum 16.12.2013 15:19:14 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Just, RAID ei ole backup.


Mina RAIDi ei tahagi ja ei soovitagi. Gigabit võrgu kiirus on enamvähem samas suurusjärgus mis WD Red ketta kiirus ja pole mingit pointi STRIPE teha. Ma tõesti ei näe STRIPE'l mõtet, mingil hetkel võibolla saab 10% kiirust aga see enam ei puhu pilli kuna gigabit võrk on pudelikael selles komplektis. Nagu ma aru saan, siis ka MIRROR ei õigusta end, kuna üksiku ketta taastamine NASist väljaspool on kahtlane.

Ma kasutaks NASi ikka üksikute ketastena, siis lihtsalt on kaks või neli volüümi ühe asemel, vastavalt ketaste arvule.

Algne küsimuse mõte oligi rohkem see, et kui kettad on üksikult, kuda siis nende taastamine reaalselt õnnestuks kui NAS ise saba paneb aga kettad terved. Ma ei teagi miks kohe RAIDi peale jutt läks. Ma RAIDi kasutan ainult suurtes serverites ja siis ka 4+ kettaga RAID 5'd kasutusel, mitte stripe või mirror.

NASi puhul on RAIDi ihalus ületähtsustatud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
udumees
Kreisi kasutaja
udumees

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2013 15:48:18 vasta tsitaadiga

Huvitav miks see mirror siis nii üleliigne on?

Kui üks kõvaketas saba annab, saab hoiatuse ja võimalus kiiresti NAS pealt tähtsamad failid ära kopeerida üle võrgu. Siis juba vaatad kas leiad uue sarnase ketta katkise asemele või kaks täiesti uut...
Kui sul mirrorit pole ja ketas saba annab mis siis?

Selles suhtes olen nõus, et fotosid ja muud üliolulist stuffi hoian veel koopiana ka lisaks NASile lauaarvuti kettal. Synology võib ju ka hulluks minna.
Aga siis on võimalik info ketastelt võib-olla kätte saada:
http://www.synology.com/en-global/support/faq/579

_________________
"My doctor says that I have a malformed public-duty gland and a natural deficiency in moral fibre, and that I am therefore excused from saving Universes." - Ford Prefect
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2013 15:53:24 vasta tsitaadiga

Sammalhabe kirjutas:
NASi puhul on RAIDi ihalus ületähtsustatud.

Teagi nüüd, volla on see minu isiklik kiiks aga IMO on käideldavus ka kodu kontekstis oluline. Mul võib ju kogu see purk kuhugi teise lokatsiooni olla peegeldatud aga kui üks JBOD'i ketastest ikkagi vasta taevast lendab, siis seni kuni ma sinna uut ketast asemele pole saanud (garantii jms. kadalipud) ja vana datat tagasi kopeerinud, siis on töörütm ikkagi suuremal või väiksemal määral häiritud.

Lisaks väikese boonusena andis vähemalt minu 211j'le peegli kasutamine lugemiskirusele väikese boosti thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 16.12.2013 15:55:07 vasta tsitaadiga

Maitse asi, 5 ketta puhul oleks mul küll eriti totter 5 partitsiooni teha ja siis nendel erinevaid andmeid käsitsi laiali jagada, selles kartuses, et äkki läheb nas kast ise nahka.
Põhimõtteliselt las läheb, kõik olulisem kraam on välisel kettal dubleeritud ning aegajalt syncitud. Pealegi on olulist kraami läpakates ja telefonides mis on omakorda sünkroniseeritud mõlemasse seadmesse.
Et lihtsam ka 1 ketta rikke korral (mis on tõenäolisem) andmeid taastada on siiski RAID kasulik, eriti veel Syno enda raidi lahendus. Seal võivad olla erinevate suurustega kettad ning andmemaht võetakse alati maksimaalselt kasutusele, mitte nii nagu vanasti, kõige väiksema ketta järgi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sammalhabe
HV vaatleja
Sammalhabe

liitunud: 05.11.2001




sõnum 16.12.2013 15:57:46 vasta tsitaadiga

udumees kirjutas:
Huvitav miks see mirror siis nii üleliigne on?

Kui üks kõvaketas saba annab, saab hoiatuse ja võimalus kiiresti NAS pealt tähtsamad failid ära kopeerida üle võrgu. Siis juba vaatad kas leiad uue sarnase ketta katkise asemele või kaks täiesti uut...
Kui sul mirrorit pole ja ketas saba annab mis siis?


Nojah, siis on mirror õigustatud, samas kui sul peab backup nagunii füüsiliselt mujal veel olema, siis pole topelt mõtet ju asju juba kolmel kettal hoida, kalliks läheb. Mul on tutvusringkonnas kolm korda järjest WD NAS ise surnud, ketas (kettad) sees elus, üks kord neist ma pidin taastama ja jube nu** oli. Selleks uurisin, et ehk Synologi on ses suhtes etem ja peaks hakkama neid müüma/soovitama hoopis WD asemel, kuigi ka hind on krõbedam.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
udumees
Kreisi kasutaja
udumees

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2013 16:36:25 vasta tsitaadiga

Sammalhabe kirjutas:


Nojah, siis on mirror õigustatud, samas kui sul peab backup nagunii füüsiliselt mujal veel olema, siis pole topelt mõtet ju asju juba kolmel kettal hoida, kalliks läheb. Mul on tutvusringkonnas kolm korda järjest WD NAS ise surnud, ketas (kettad) sees elus, üks kord neist ma pidin taastama ja jube nu** oli. Selleks uurisin, et ehk Synologi on ses suhtes etem ja peaks hakkama neid müüma/soovitama hoopis WD asemel, kuigi ka hind on krõbedam.


Eks kõik taandub tõesti hinna/kvaliteedi suhtele. Aga minule tagab see südamerahu, et kõige väärtsulikumad asjad lausa kolme ketta pea laiali. Need asjad, mida kuidagi lihtsamini taastada saab - näiteks DVD/CD pealt uuesti rippida, väikese raha eest netist tõmmata või Steamis alla laadida, asuvad vaid NASi raidis.

Ma olen DVD-dest ja CD-de korduvast masinasse toppimisest pärast seda, kui lapsed mõned ää kriipisid, täiesti loobunud. Lugejatki pole elutoas. Elu käib nii, et ostan DVD või CD, ripin arvutis NASi ja siis läbi nutiteleka kenasti mängin kui ja millal tahan. Plaadid koguvad kapis pappkarbis tolmu.

Kettakaste pole mul muide kunagi katki läinud. Kõvakettaid aga küll. Praegugi vedeleb kodus 2x WD3200AAKS jurakaid, mis ainult paberiraskuseks või lapsele mängimiseks sobivad.... Pärast seda kui teine WD HDD suht järjest katki läks, tuligi otsus oma ühe kettaga Synology kahe kttaga mudeli vastu vahetada. Tigedaks tegi, et pidi jälle kõik uuesti rippima. Õnneks fotod olid ka arvutis olemas. Nii rumal polnud, et ühe kettaga NASi usaldan.

Praegu NASis aasta algusest 2x WD RED seeria. Loodetavasi parem kui need AAKSid.

_________________
"My doctor says that I have a malformed public-duty gland and a natural deficiency in moral fibre, and that I am therefore excused from saving Universes." - Ford Prefect
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sammalhabe
HV vaatleja
Sammalhabe

liitunud: 05.11.2001




sõnum 16.12.2013 17:38:12 vasta tsitaadiga

Kas keegi on proovinud või teab, et kas kaks Synology purki suudavad ennast ise ka sünkroniseerida, kui kiiresti see käib ja kas saab nad ühendada üle neti. Et kui panen teise samasuguse purgi firma teise kontorisse, teen neile näiteks oma VPNi jne. Millise süsteemiga nad oskaks üksteist mirrordada? Oletame, et uusi andmeid tuleb ainult ühelt poolt. Kas koopiat tehtaks kord öö jooksul, kord mingi teatud aja tagant või kopib ta kohe iga uuendatud faili "vennale" ka reaalajas? Ülevaatest silma ei jäänud aga keegi on kindlasti kokku puutunud teemaga ja pusinud, nüüd oleks võimalus targutada teistele ka icon_smile.gif

See oleks päris kõva argument, pole kuskil kohanud valmis lahendust ja siiamaani ajab asja ära kord öö jooksul mingi .cmd failis olev xcopy käsk või mõni vabavara soft, näiteks Cobian. Samas sama tootja purgid võiks osata end ise sünkida omavahel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 16.12.2013 18:27:13 vasta tsitaadiga

udumees, Blue seeria pole ette nähtud ka 24/7 töötama, sellest ka kiirem suremine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 16.12.2013 18:32:09 vasta tsitaadiga

Sammalhabe, vaikimisi Diskstationi tarkvara seda ei võimalda, aga on võimalik erinevat sünkroniseerimistarkvara paigaldada, näiteks Bittorrent Sync.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 16.12.2013 19:41:08 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Sammalhabe, vaikimisi Diskstationi tarkvara seda ei võimalda, ..


Ei ole ise kasutanud, kuid selline idee on peast läbi käinud, et kodus ei ole alati parim hoida kõiki turvakoopiaid oma digitaalsest elust, siis Qnap on sellisele asjale mõelnud: http://docs.qnap.com/nas/en/index.html?remote_replication.htm

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2013 19:59:23 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Sammalhabe, vaikimisi Diskstationi tarkvara seda ei võimalda, aga on võimalik erinevat sünkroniseerimistarkvara paigaldada, näiteks Bittorrent Sync.
Kindel?

http://forum.synology.com/wiki/index.php/Backup_the_Synology_server_to_a_remote_Synology_server_or_RSync_Server
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 16.12.2013 21:03:36 vasta tsitaadiga

Mark0, kas tegu on kahesuunalise reaalajas sünkroniseerimisega?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2013 21:09:31 vasta tsitaadiga

mikk36, point. Ma ei mõelnud jah mirrordamist/sünkimist mõlemas suunas, pigem ühes suunas. A la mul ja sõbral on mõlemal Synology ja teeme varukoopiaid teineteise Synology'desse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2013 22:17:56 vasta tsitaadiga

Sammalhabe kirjutas:
Kas keegi on proovinud või teab, et kas kaks Synology purki suudavad ennast ise ka sünkroniseerida

mikk36 kirjutas:
Mark0, kas tegu on kahesuunalise reaalajas sünkroniseerimisega?

Mark0 kirjutas:
mikk36, point. Ma ei mõelnud jah mirrordamist/sünkimist mõlemas suunas, pigem ühes suunas. A la mul ja sõbral on mõlemal Synology ja teeme varukoopiaid teineteise Synology'desse.

Kas see asi ei sobi?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 04.04.2002




sõnum 18.12.2013 00:29:54 Re: Ülevaade: Synology DS213j NAS vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:

Pane need üle iSCSI tööle, see pole nö traditsiooniline võrguketas. iSCSI miinuseks on see, et seda mitmele tava Windowsite korraga välja jagada pole mõistlik.


Aitüma, soovitamast, tegin ära. Tulemusega võib rahul olla icon_smile.gif Kõik programmid mis muidu võrgu share-i puhul pidurdasid, töötavad nüüd nagu vanasti.

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2013 21:10:35 vasta tsitaadiga

A, selline küsimus meenus. Kas see lugu, et suurte 4TB ketaste puhul hakkavad failid otsast ära kustuma kui 2TB on täis saanud, neid purke ei kummita?
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2013 21:29:23 vasta tsitaadiga

Dijital kirjutas:
A, selline küsimus meenus. Kas see lugu, et suurte 4TB ketaste puhul hakkavad failid otsast ära kustuma kui 2TB on täis saanud, neid purke ei kummita?

Pole küll sellisest anomaaliast kuulnud. Seda enam, et 4TB kettad on ametlikult toetatud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2013 21:40:24 vasta tsitaadiga

Kuskilt siitsamast foorumist mingi aeg lugesin kellegi kommentaare ühe kohta, kes oma kettaid suurte vastu vahetas. Vbl oli see mingi Windowsi teema ka.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2013 21:41:45 vasta tsitaadiga

See võis tõesti vabalt olla mingi ühe kettaga säästu-NAS'i teema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2013 22:06:09 vasta tsitaadiga

Leidsin üles. Kõvaketaste teemas oli sellest juttu. Umbes sealt algab see teema.
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=7850140#7850140

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2013 22:56:58 vasta tsitaadiga

Mul üle 4TB täis ja ei ole probleemi icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 102, 103, 104  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.