Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Üldine arutelu ja krüptorahadega seotud uudised märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 201, 202, 203  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 15.10.2016 15:26:07 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Ma nüüd ei saa aru, kas see on ka reaalne tõsi või lihtsalt proovitakse maksudest kõrvale hiilida.

Ma ei tea absoluutselt mitte kedagi isiklikult, kellel oleks BTC kaevur õhksoojuspump.
Küll, aga tean väga paljusid, kellel on tavaline õhksoojuspump.

Jätkuvalt, makse makstakse produkti müümisel ja ka naturaalmajanduse korral ehk produkti vahetamisel teise (tarbe)eseme vastu.
Ainuke meetod, kuidas saaks makse "optimeerida" on see, et kui kaevad BTC-d ja raamatupidamises näitad BTC amortiseerumist teatud aja jooksul, näiteks 5 aastat.
Ma küll ei näe, kuidas sa peaksid suutma EMTA-le selgitada BTC amortiseerumist, kuid siiski võimalik see oleks.
Killer85 kirjutas:
Miks tingimata teenimise?
On täiesti tavaline praktika elamist mineriga kütta - käima pannakse sooja saamise eesmärgil.

Võtaks isegi mingi ~0,5KW kaevuri sooja tarbeks ligi - seda just sügiseks/talveks.


No mis häda mul siia foorumisse valetama tulla on?
Olen reaalselt ise nii kütnud. Samuti tunnen isiklikult inimesi nii siin- kui sealpool piiri, kes samuti toiminud on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tupsu
HV Guru
Tupsu

liitunud: 02.10.2002




sõnum 16.10.2016 23:11:05 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Ma nüüd ei saa aru, kas see on ka reaalne tõsi või lihtsalt proovitakse maksudest kõrvale hiilida.

Ma ei tea absoluutselt mitte kedagi isiklikult, kellel oleks BTC kaevur õhksoojuspump.
Küll, aga tean väga paljusid, kellel on tavaline õhksoojuspump.

Jätkuvalt, makse makstakse produkti müümisel ja ka naturaalmajanduse korral ehk produkti vahetamisel teise (tarbe)eseme vastu.
Ainuke meetod, kuidas saaks makse "optimeerida" on see, et kui kaevad BTC-d ja raamatupidamises näitad BTC amortiseerumist teatud aja jooksul, näiteks 5 aastat.
Ma küll ei näe, kuidas sa peaksid suutma EMTA-le selgitada BTC amortiseerumist, kuid siiski võimalik see oleks.
Killer85 kirjutas:
Miks tingimata teenimise?
On täiesti tavaline praktika elamist mineriga kütta - käima pannakse sooja saamise eesmärgil.

Võtaks isegi mingi ~0,5KW kaevuri sooja tarbeks ligi - seda just sügiseks/talveks.


Ukrainas toodetakse BTC kaevur -keskkütte katlaid. Juba mõned aastad ja sel aastal peaks tulema viimase põlvkonna protsessoriga.

Tegu on konkreetselt sooja tootmiseks mõeldud seadmega ja esimese versiooni täna kasutamisel ei kata saadav BTC müües mitte mingi valemiga kulutatud elektri hinda ja seda isegi mitte Ukraina hindadega.

http://en.hotmine.io/

Nii et anna mulle Ukrainaga viisavabadus (juba koputab uksele) ja ma toon ta ära.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 17.10.2016 12:44:03 vasta tsitaadiga

Tupsu, väga pro, mul on selle üle hea meel, et sellised lahendused eksisteerivad!
Siiski, ka selle katlaga kütmisel tekkinud BTC-de müümisel pead maksma riigimakse.

Siiski mainin, et EMTA tõenäoliselt ei tea ega saa ka kunagi teadma, kuhu rahakotti need BTC-d tekkisid ja kas need üleüldse tekkisid. Aga eks see kõik ole enda riskimise soov.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2016 14:14:01 vasta tsitaadiga

Nats OT, ent ehk saan siit abi... ega kellelgi surnud videokaarte pole, millel vendid korras?
Oleks vaja toimivat Radeon 7870XT ventilaatorit. Kaart, millel seda vaja on: http://www.club-3d.com/index.php/news/message.en/items/radeon-hd-7870-jokercard-incredible-value.html

BTW. ükspäev vaatasin dota2 tradingu ajaloost ja seal kasutati BTC trademiseks, et ei saaks "cashbacki" teha.. https://www.youtube.com/watch?v=ACJ4ZvdBrv8

edit: fan onise selline: https://www.aliexpress.com/item/87MM-PLA09215D12H-DC-12V-0-55A-4-Wire-42MM-Ball-Bearing-Cooler-Fan-HD7870-E6-2G/32698708082.html

_________________


viimati muutis rmc 19.10.2016 01:04:30, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 18.10.2016 18:26:02 vasta tsitaadiga

Kas on mõni rahakott ka, mida saab paigutada mälupulgale? Ehk "portable" versioon ning ei sisalda blockchaini, aga pole 100% online ka?

EDIT: Rahakoti programm, mitte rahakott ise.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pmq
HV kasutaja

liitunud: 29.01.2007




sõnum 18.10.2016 20:24:14 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Kas on mõni rahakott ka, mida saab paigutada mälupulgale? Ehk "portable" versioon ning ei sisalda blockchaini, aga pole 100% online ka?

EDIT: Rahakoti programm, mitte rahakott ise.

Mitmed lightweight programmid on USB pealt käitatavad: MultiBit, Electrum, ...
Kindlam variant oleks live linux pulgale, ja sinna sobiv rahakoti programm - siis pole erilist ohtu ka viirusega nakatunud hosti osas.
Mõlemal juhul arvesta, et mõistlik oleks privaatvõtmed dubleerida paberkandjale, USB pulk võib kaduda või töö lõpetada.

Lihtsalt pikemas perspektiivis hoiustamiseks on täiesti offline lahendus hea. Genereerid võtmed, prindid paberile, ja saadad mündid sinna aadressile.
Või hangi füüsilised mündid, mille turvahologrammi taga privaatvõti peitub: Casascius, Lealana, ...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aixi
HV kasutaja

liitunud: 13.07.2007




sõnum 22.10.2016 11:26:07 vasta tsitaadiga

Milllal Bitcoin müntide emiteerimise lõpetab
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.10.2016 14:03:44 vasta tsitaadiga

aixi kirjutas:
Milllal Bitcoin müntide emiteerimise lõpetab


2040 kui ma ei eksi. 24 aastat veel. icon_smile.gif

Edit: eksisin. 2140 siiski. 124 aastat veel. icon_smile.gif

Supply[edit]
Total bitcoins in circulation.[50]
The successful miner finding the new block is rewarded with newly created bitcoins and transaction fees.[64] As of 9 July 2016,[65] the reward amounted to 12.5 newly created bitcoins per block added to the blockchain. To claim the reward, a special transaction called a coinbase is included with the processed payments.[7]:ch. 8 All bitcoins in existence have been created in such coinbase transactions. The bitcoin protocol specifies that the reward for adding a block will be halved every 210,000 blocks (approximately every four years). Eventually, the reward will decrease to zero, and the limit of 21 million bitcoins[note 7] will be reached c. 2140; the record keeping will then be rewarded by transaction fees solely.[66]

https://en.wikipedia.org/wiki/Bitcoin
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aixi
HV kasutaja

liitunud: 13.07.2007




sõnum 22.10.2016 17:35:57 vasta tsitaadiga

https://et.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

Seal on öeldud et 2017. aastaks 3/4 nendest. Seejärel algab deflatsioon, sest uusi bitimünte enam ei teki.
Aga ma ei saa aru 3/4 ei ole ju sada protsenti siis mismoodi uusi münte ei teki
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 22.10.2016 18:11:12 vasta tsitaadiga

Praegu on ringluses ~16mill

Maksimaalne on 21mill
https://en.bitcoin.it/wiki/Controlled_supply#Projected_Bitcoins_Short_Term
https://blockchain.info/charts/total-bitcoins?timespan=all

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
aixi
HV kasutaja

liitunud: 13.07.2007




sõnum 23.10.2016 17:04:44 vasta tsitaadiga

Nii et kaevandamise lõppu pole veel niipea näha
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 28.10.2016 10:58:08 vasta tsitaadiga

aixi kirjutas:
https://et.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

Seal on öeldud et 2017. aastaks 3/4 nendest. Seejärel algab deflatsioon, sest uusi bitimünte enam ei teki.
Aga ma ei saa aru 3/4 ei ole ju sada protsenti siis mismoodi uusi münte ei teki
See on ilmselt keynsistide tõlgendus, kus kui inflatsioon on alla 2% siis algab väljapääsmatu deflatsioonispiraal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.10.2016 21:34:48 vasta tsitaadiga

Zcash trading läks käima, hind on otseses mõttes kuu peal: https://poloniex.com/exchange#btc_zec
Keegi kaevab ka ja millega?

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tannukas6
Aeg maha 1p
tannukas6

liitunud: 12.01.2011




sõnum 30.10.2016 06:38:01 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Zcash trading läks käima, hind on otseses mõttes kuu peal: https://poloniex.com/exchange#btc_zec
Keegi kaevab ka ja millega?

Keegi midagi seletas mulle, et ühe mündi hind 100btc. Poole päeva pärast vaadates oli 30btc ja nüüd 2btc. Loodan, et keegi siit launchi ajal sisse ei ostnud, trendi vaadates ei oska isegi prognoosida, sest sellisel kujul volatiilsus pole enne kunagi näinud.

Peaks siis olema, et iga mündi kaevandamine on võrdne iga teise mündiga. Ei saa aru kas siis pilukate peale ollakse juba nii kadedad, et nad kaevandamise enda külge on tsentraliseerinud? Nagunii on mingi paari kuu pärast 90% zcashi kaevandajatest amazoni või googli virtuaalserverid. Efektiivsustest ei oska isegi mitte alustada, kas see oli siis see münt mis oli maailmal puudu?

Soovin julgetele palju edu, et rahakott volatiilsusele vastu peaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2016 12:29:12 vasta tsitaadiga

Ostmine on viimane asi mis teha, pikk ja pidev hinnalangus on juba algselt sisse kirjutatud. Slow start ehk preminingut ei ole ja block reward on alguses pisike ja kasvab umbes esimene kuu aega. Mis kokku tähendab et alguses on münte ülivähe, kui kauplemine algas siis oli kogu ilma peale vast üks münt kokku. Ja mis juhtub kui nõudlus on aga pakkumist pole? Hind tõuseb absurdini, rohkem kui korra käis ka üle 1000btc piiri ja puudutas 3000piiri kah. Ehk siuke ümmargune miljon dollarit tükist.

Püsiva hinna jaoks oleks vaja teada tulevase püsiva emissiooni mahtu, aga ei viitsi enam numbreid otsida.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sanchos
Kreisi kasutaja
sanchos

liitunud: 25.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2016 13:08:39 vasta tsitaadiga

elukaz, ma kaevasin kuid ei ole stabiilne 280x videoga, kellel on R9 3** kaardid töötab kenasti. Minu farm 6*280x andis 85 sol kokku, 5*390 kaardid andsid 100 sol.
Mainisin prosega ka, i7-870 stok clock andis 4.5sol
on näha et Etheriumist on enamus ära läinud et kaevata zcash. kuid hind hakkab langema, praegu on umbes 700 münte välja kaevatud icon_biggrin.gif http://coinmarketcap.com/currencies/zcash/
jah hind polos oli 3200BTC mis umbes 2.3millioni $ mündi eest icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aixi
HV kasutaja

liitunud: 13.07.2007




sõnum 31.10.2016 19:17:51 vasta tsitaadiga

Aga kas mõnel krüptorahal on kaevandamisaeg juba läbi ka et siis ainult teenida saab teenustasudega
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tannukas6
Aeg maha 1p
tannukas6

liitunud: 12.01.2011




sõnum 01.11.2016 02:08:41 vasta tsitaadiga

aixi kirjutas:
Aga kas mõnel krüptorahal on kaevandamisaeg juba läbi ka et siis ainult teenida saab teenustasudega

Proof of stake münt nxt on kõik premine. kaevandajad kaevavad oma rahaga ainult teenustasusid. Töötab häsit arvestades seda, et premine raha jaotati ainult 73 inimese vahel laiali.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aixi
HV kasutaja

liitunud: 13.07.2007




sõnum 06.11.2016 01:23:49 vasta tsitaadiga

http://www.kryptoraha.ee/teenimine/

Ei saa aru tannukas. Siin öeldakse Selline väike ülekandetasu on võimalik, kuna kaevandajaid saab veel premeerida uute bitcoin’idega. Mida edasi, seda väiksemaks jääb selline premeerimisvõimalus ning tekib vajadus ülekandetasude kehtestamiseks

Et kuidas siis kui kaevandamist enam ei toimu siis kas osutan oma arvutiga ainult ülekandeteenust või
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 06.11.2016 01:39:30 vasta tsitaadiga

See on isereguleeriv turg - kui tahad, et sinu ülekanne teostataks, siis pead mingi teenustasu välja käima. Ja kui ülekande teostajaid jääb vähemaks ning ülekanded suurenevad, siis teenustasud tõusevad.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
aixi
HV kasutaja

liitunud: 13.07.2007




sõnum 15.11.2016 15:11:17 vasta tsitaadiga

Aga kuidas ma ülekande teostajaks võin saada pean mingi eraldi programmi paigaldama või
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pmq
HV kasutaja

liitunud: 29.01.2007




sõnum 15.11.2016 15:35:05 vasta tsitaadiga

aixi kirjutas:
Aga kuidas ma ülekande teostajaks võin saada pean mingi eraldi programmi paigaldama või

Kõik 'kaevandajad' ongi ülekande teostajad/kinnitajad.
Siin näed teenustasude suurusjärku ajas: https://blockchain.info/charts/transaction-fees
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
qwerty007
HV veteran
qwerty007

liitunud: 16.04.2003




sõnum 21.11.2016 11:37:19 vasta tsitaadiga

Mobiil on suur turvarisk http://blog.kraken.com/post/153209105847/security-advisory-mobile-phones
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2016 20:49:36 vasta tsitaadiga

Hetkel ei tasu Krakenisse sisse kanda, support vastas et on kursis nii et ma pole ilmselt ainuke kellel asjad kohale ei lähe. St kohale läheb aga balance ei muutu.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.12.2016 12:44:45 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Hetkel ei tasu Krakenisse sisse kanda, support vastas et on kursis nii et ma pole ilmselt ainuke kellel asjad kohale ei lähe. St kohale läheb aga balance ei muutu.

Oot mida kanda Krakenisse? BTC või EURi?

EDIT. EURid jõudsid küll kontole kohale. icon_smile.gif

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Üldine arutelu ja krüptorahadega seotud uudised mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 201, 202, 203  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.