Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Windowsi korrastamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004




sõnum 28.12.2013 14:07:47 Windowsi korrastamine vasta tsitaadiga

Olen kindel, et igale arvuti inimsele on mõni sugulane, tuttav pöördunud palvega "tee mu arvuti kiireks" või "kas kuidagi saaks arvuti puhtaks ?". Tavaliselt tõesti on arvutisse igasugu jama installeeritud ning arvuti võõras inimene ei saagi aru, miks aasta tagasi arvuti enam normaalselt ei tööta.

Kuidas oleks sellisele "clean up" ülesandele hea läheneda ? Tavaliselt ise olen kasutanud "käsitöö" varianti:
- uninstallid pahna
- lasen virus scanniga üle
- registry clean
- spyware destroyer
- startup list cleanup
- mitte kasutatave teenuste välja lülitamine
- jälgin protsesse et sinna mõni pahavara poleks külge poogitud.

Kuidas saaks paremini või Windowsi maailmas pole paremat moodust ? Juhul kui kellelgi on teadmisi selle kohta, kuidas näiteks IT firmad selliseid ülesandeid lahendavad võiks ka siia kirjutada. thumbs_up.gif

_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
commer
HV Guru
commer

liitunud: 03.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2013 14:16:32 vasta tsitaadiga

ccleaner teeb mitu asja sellest listist icon_wink.gif
_________________
Arvutite hooldus ja komplekteerimine Tartumaal
Tasuta dropboxi konto + lisa 500mb ruumi
Kommentaarid: 861 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 667
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011




sõnum 28.12.2013 14:16:44 vasta tsitaadiga

Ma olen räigelt laisk, mul ccleaner seadistatud igal käivitusel kõik võimaliku puhtaks lööma, käib kah.
_________________
pWn
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JOKKER666
HV veteran
JOKKER666

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2013 16:28:55 vasta tsitaadiga

ccleaneri puhastused võik kohe peale pahna mahainstallimist teha. Lähevad muud skännid kiiremini. HD defgrament on ka hea lüke.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 28.12.2013 16:29:50 vasta tsitaadiga

Manuaalne lähenemine on töökam, aga siiski puhtam.
Revo Uninstalleriga lased pahna maha.
Siis lased näiteks viirusetõrje, CCleaner, SpyBot, Malwarebytes asjadega üle.
Ja siis startup/service clean ja siis kui tahad teed defragi (see võtab kõige kauem aega, aga automaatne W7 on piisav - see lülita sisse).

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Lord Ami
HV veteran
Lord Ami

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.12.2013 13:38:44 vasta tsitaadiga

Ise käitun reeglina järgnevalt:

1. TFC masin puhtaks TFC
2. Adwcleaneriga üle kontrollida - restart
3. CCleaner Slim peale ning samuti puhastus (enne eemaldan Suvandid - Täpsemalt teise valiku eest märke).
Lisaks võtan linnukesed brauserite "Ajalugu" ehk History eest.
Seejärel eemaldan programmid, mida pole vaja. Mõistagi sellega on nii, et kui neid väga palju on, siis eemaldan need, mis arvutiga tööle lähevad või muidu koormata võivad. Lisaks vahetan nt Adobe Reader'i Sumatra PDF vastu välja.
Viimaks vaatan Startupi/Ajastatud ülesanded üle.

4. Olen mitu kuud kasutanud Wise Care 365 (portable saadaval).
Pärast installi eesti keelsena Süsteemi puhastuse alt:
- registri puhastus
- üldine puhastus (valitud ainult esimene "Windows'i süsteem")
- Süsteemi salendus - olen reeglina eemaldanud sealt kõik, v.a Windowsi töölaua pildid.
Süsteemi häälestus alt "Optimeeri".

Kui selle Wise Care installid, siis Menüü - seaded eemalda kõik märgistused.

Malwarebytes'iga ka üks kontroll. Lisaks võib ju Patchmypc.net programmid ära uuendada, kui on kiire nett.

Kõige lõpuks Auslogics Disk Defrag tavaline defrag. Võib ka Defrag ja Optimize teha, enda valik. Palju aega on.


Samas kõik oleneb arvuti seisukorrast. Pelgalt startupile jne vaadates võtan kasutusele ka teised tööriistad.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 30.12.2013 13:42:37 vasta tsitaadiga

pwn13 kirjutas:
Ma olen räigelt laisk, mul ccleaner seadistatud igal käivitusel kõik võimaliku puhtaks lööma, käib kah.
Mida täpsemalt igal käivitusel puhastada on?
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakunne
HV veteran
sakunne

liitunud: 15.12.2004




sõnum 05.01.2014 18:41:55 vasta tsitaadiga

Lord Ami, Wise Care 365 on tõesti hea asi, mis sa arvad, kas pro versioonile minek on mõistlik icon_rolleyes.gif

Millised teised proged sellelt http://www.wisecleaner.com/download.html lehelt on ka kasutatavad
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Lord Ami
HV veteran
Lord Ami

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2014 20:11:25 vasta tsitaadiga

sakunne kirjutas:
Lord Ami, Wise Care 365 on tõesti hea asi, mis sa arvad, kas pro versioonile minek on mõistlik icon_rolleyes.gif

Millised teised proged sellelt http://www.wisecleaner.com/download.html lehelt on ka kasutatavad


Siin on veel tunde miskine giveaway
http://sharewareonsale.com/s/free-wise-care-365-pro-39-95-value

Free vs Pro ma väga suurt vahet ei näe. Ise pole ostnud/ei kasuta Pro varianti, kuna puudub vajadus. Vähemalt mina arvan nii...
Teisi programme pole väga kasutanud kuna Wise Care sisaldab paljusi neist. Kui, siis Uninstallerit nt ja Autoshutdowni võiks soovitada. Kuigi uninstalleriks kõlbaks paremini Revo. Endale meeldib hoopis Geek Uninstaller, sest see on lihtne ja kerge kasutada.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakunne
HV veteran
sakunne

liitunud: 15.12.2004




sõnum 05.01.2014 20:20:37 vasta tsitaadiga

Lord Ami, Revo on ju ka ometi lihtne ja kerge kasutada ja teeb ikka korraliku töö .... tundub vähemalt icon_rolleyes.gif
_________________
Kuna ei pruugi õigel ajal foorumisse sattuda:
SMS: 5051598 [võõraid tel. ei vasta]
Email sakunne@seenior.ee
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
crv
HV kasutaja

liitunud: 09.07.2004




sõnum 05.01.2014 21:51:13 vasta tsitaadiga

Ccleaner
tavaline Malwarebytes ja http://www.malwarebytes.org/antirootkit/
AVG tasuta antiviirus
Defrag (http://www.piriform.com/defraggler) ka vahest ning probleeme pole juba aastaid olnud. icon_smile.gif

.. vahepeal kasutasin Malwarebytes asemel spyboti, aga esimene tundub tõhusam.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lord Ami
HV veteran
Lord Ami

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2014 23:25:28 vasta tsitaadiga

sakunne kirjutas:
Lord Ami, Revo on ju ka ometi lihtne ja kerge kasutada ja teeb ikka korraliku töö .... tundub vähemalt icon_rolleyes.gif


Mnjah aga võrreldes nt Geek Uninstalleriga, on Revos palju rohkem teksti jne jne icon_biggrin.gif
Eks Revo ole tõhusam, aga mulle ta väga ei istu. Pealegi Geek Uninstaller on portable icon_smile.gif
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011




sõnum 05.01.2014 23:56:17 vasta tsitaadiga

Jetclean ka üks kabe proge.
_________________
pWn
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 06.01.2014 04:07:33 vasta tsitaadiga

Katsetasin ka teatud põhjustel nii Ccleanerit kui WiseRegCleanerit, aga kumbki ei anna võimalust mingi kindla tarkvara kõikvõimalikke jälgi registrist kustutada! icon_neutral.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakunne
HV veteran
sakunne

liitunud: 15.12.2004




sõnum 07.01.2014 01:17:46 vasta tsitaadiga

Lord Ami, kirjutas:

Eks Revo ole tõhusam, aga mulle ta väga ei istu.
Proovisin Geek'i mitme aegunud triali uninstallil, ta ikka ei leidnud mahajäänud asju, samas, kui Revo leiab enamasti iga juurest midagi, teiseks on Revol programmide jälgimise võimalus, niiet hiljem saad ikka päris puhtaks thumbs_up.gif

Lord Ami, Sa vaata seda teemat, äkki tead midagi öelda:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=596923
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Lord Ami
HV veteran
Lord Ami

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2014 03:21:38 vasta tsitaadiga

Kahjuks ei oska aidata icon_sad.gif

Revo jah ses suhtes parem. Eks proovin ümber harjutada.

Muide, olen viimased 2 nädalat kasutanud ka sellist programmijuppi - http://ghostbuster.codeplex.com/
Siiani probleemideta töötanud. Sobib igasugu iganenud/eemaldatud seadmete uninstalliks (peaaegu automaatne, vaja ainult roosad märked valida parema klikiga).
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.02.2011




sõnum 07.01.2014 12:02:26 vasta tsitaadiga

sakunne kirjutas:

Proovisin Geek'i mitme aegunud triali uninstallil, ta ikka ei leidnud mahajäänud asju, samas, kui Revo leiab enamasti iga juurest midagi, teiseks on Revol programmide jälgimise võimalus, niiet hiljem saad ikka päris puhtaks thumbs_up.gif


Revo Uninstaller... Ei leidnud netist enam. Mitmes kohas oli Revo´le ette heidetud midagi taolist: kui proged on Revo´ga installitud ja pärast Revo´ga mahainstallimidel võivad registris vajalikud asjad kaotsi minna.
Mul inglise keel olematu, aga sain translate abil umbes nii aru, et salvestatakse registri muudatused ja pärast mõne proge eemaldamist need kustutatakse, samas võib osasi registri kirjeid vaja minna mida mujal kasutatakse või mis vahepeal muutunud. Vabandan mu uduse jutu pärast, ei tea ma registrist suurt midagi.
Mis laadi Revo programmide eemaldamise värgiga täpsemalt tegu võis olla... kas siis kui proge on installitud kontekstmenüüst valitud (install with Revo Uninstaller) ja pärast eemaldatakse Revoga või midagi muud? On kellelgi midagi selle kohta silma jäänud?
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online

sõnum 07.01.2014 12:26:44 vasta tsitaadiga

Kui revo ei oska aru saada, kas mõni teek on ühiskasutuses (ja neid on win puhul tohutult), siis loomulikult teeb revo täieliku sigaduse. Korralikud installerid jätavad logisse jälje, et millised teegid on ühiskasutuseks ettenähtud, milliseid installi käigus ei olnud vaja üle kirjutada ja on seega juba ühiskasutuses jms. Kui taolised logid on minema roogitud, siis võib selline oluline info osalt hävida (osalt, kuna uninstallerid oskavad ka veidi seda taastada registry alusel). Seega, kui kettail ülimat ruumipuudust pole kimbutamas, siis ei tasu tegelikult nii hirmsasti kõike minema kustutada.......... (On muidugi igasuguseid ajutisi failikesi, mida võib vabalt kustutada aga see nõuab siiski teadmist, et millega on tegemist.)
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spooky
HV kasutaja
Spooky

liitunud: 25.02.2005




sõnum 07.01.2014 12:28:43 vasta tsitaadiga

Ise kasutan CCleaner'it koos CCEnhacer'iga ja Auslogics'u triot - Disk Defrag'i, Registry Cleaner'it nind Registry Defrag'i. Windows jookseb ka pärast neljandat aastat nagu uus.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 07.01.2014 12:31:31 vasta tsitaadiga

Revo ongi tolle nimi.
Revoga programmi mahalaskmise eelis on see, et Revo eemaldab registrist kõik programmiga seotud sissekanded ning samuti arvutis asuvad failid.
Ehk siis ei jää mahalastud programmist midagi järele icon_smile.gif

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dksvertix
HV kasutaja
dksvertix

liitunud: 28.09.2012




sõnum 07.01.2014 12:37:53 vasta tsitaadiga

Lase kõvaketas tühjaks ja reinstalli OS ja saadki pahnast lahti ja arvuti kiiremaks.

Ajutisi faile ja "luurefaile" oskab kustutada enamus vabavara aga selliseid imetööriistu, mis arvuti kiiremaks teeks, pole olemas. Vaja osta parem raud pigem.

Revoga jah see hea asi, et kui installid mõne programmi Revoga, siis ta logib kogu programmi tegevuse ja pärast saad tolle programmi Revo abiga 100x kiiremini eemaldatud ja veel nii, nagu poleks sul seda olnudki. Viimane ainult juhul, kui installisid programmi esimest korda. Ja see on ka probleem, et see installatsiooni logimine ei ole intelligentne ehk siis, kui installatsiooni ajal töötab veel mingi programm, siis ka see logitakse ja Revoga tehtava uninstalli ajal lähevad ka tolle programmi failid. Osade programmide uninstalli logisi saab Revo kodulehelt.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2014 12:50:20 vasta tsitaadiga

Nii vahva on lugeda kuidas inimesed oma windowsiga võitlevad. icon_biggrin.gif Ma ise võitlen ka vahest, kui aega ja tuju. Aga enamasti aitab kõikse paremini ikka clean install.
Teine arvuti on macair. Varsti saab juba kolm aastat ja pole ma siin midagi puhastanud ja ei ole mul ka viirusetõrjet ja külastanud olen kõiksuguseid veebilehti ja avanud kõik kahtlased kirjad ja ei midagi!
Võtan aga diivanilt läpaka, tõstan kaane üles ja 2-3 sekundi pärast võin juba postkasti minna vmi. Kõik on endiselt nii nagu siis kui ma ta ostsin.
Pean tõsist plaani lauaarvuti ka mingi apple toote vastu vahetada. Või siis mingi linuxi terivaat sinna peale lasta. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 308 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 07.01.2014 13:03:31 vasta tsitaadiga

Ei soovita neid custom programmide installereid kasutada, mis jälitavad/salvestavad programmi installeerimise käiku.
Põhjus ongi lihtne, sest äkki sul käib mingi teine programm, mis genereerib vajaliku faili ja Revo salvestab ning pärast laseb maha.

Laske lihtsalt Revoga programme maha, ärge installeerige tollega icon_wink.gif

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2014 13:37:03 vasta tsitaadiga

Miks te nii registripuhastajate fännid olete? Need võivad "fixida" sadu ridu, eemaldades uninstallidest maha jäänud faile, aga see ei tee arvutit kiiremaks, pigem on oht mingi vale rida maha kustuada ja sellega just probleeme tekitada.
Kasu on neist nt mõne pahavara eemaldamisel, aga selleks on parem nt HJT ja eemaldada konkreetselt too rida.

Googeldage "should i use registry cleaner".
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online

sõnum 07.01.2014 14:03:20 vasta tsitaadiga

lightbluefox kirjutas:
Miks te nii registripuhastajate fännid olete? Need võivad "fixida" sadu ridu, eemaldades uninstallidest maha jäänud faile, aga see ei tee arvutit kiiremaks, pigem on oht mingi vale rida maha kustuada ja sellega just probleeme tekitada.
Kasu on neist nt mõne pahavara eemaldamisel, aga selleks on parem nt HJT ja eemaldada konkreetselt too rida.

Googeldage "should i use registry cleaner".
Eks nad suured sitasikutajad ole ja pirajad........
Normaalsetel arvutikasutajatel taolisi probleeme ei teki.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Windowsi korrastamine mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.