Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 277, 278, 279 ... 546, 547, 548  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas oleksid nõus windows 10-t teenusena ostma ehk iga kuu kasutamise eest maksma?
Kindlasti mitte
65%
 65%  [ 373 ]
Pigem ei
27%
 27%  [ 155 ]
Pigem jah
5%
 5%  [ 32 ]
Kindlasti jah
1%
 1%  [ 8 ]
hääli kokku : 568

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2017 00:47:18 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Olen täiesti nõus, aga Win10 as a service viskab selle loogika aknast välja. Juhul kui sa just pidevalt WU kinni ei keera ja sama versiooni peal ei püsi. Uueneb ju OS piidevalt ja tekivad uued bugid, vanad kaovad ära, asjad liiguvad teisele kohale. Nagu laps lööks kokkupandud puslel iga kuu paar tükki välja ja need sobituvad siis hoopis teise otsa icon_lol.gif


Win10 puhul peabki ju WU kinni olema, et windows liigselt ei omavolitseks. Kui on soov uuendused peale lasta, tuleb see korra lahti keerata ja uuendused ära installida ning siis jälle kinni. Vähemalt mulle ei istu see kohe teps mitte, et windows mingil hetkel teatab, et on luba küsimata uuendusi installinud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wrx123
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2017 00:56:32 vasta tsitaadiga

Eriti äge on see, kui WU neti nii kooma tõmbab, et Youtube videod ega Twitchi striimid enam normaalselt ei mängi. icon_smile.gif
Ja seda vinget featuuri kutsutakse "Background Intelligent Transfer Service"...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2017 01:31:31 vasta tsitaadiga

Ongi ju intelligentne, kui pisipehmel on vaja oma asju ajada, siis sinu asjad lükatakse tagaplaanile icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008




sõnum 19.04.2017 07:32:49 vasta tsitaadiga

Mõelge nüüd palun dambjuuseri tasandil ka. On ju neid inimesi, kes kuulevad kõlakaid, et kõik WU-d on pahad ja keeravad samamoodi kinni.. siis tuvastatakse mingi auk, kuritarvitatakse ja nad jäävad ohvriks, sest auku pole lapitud (mis läbi WU tegelt lükati juba ammu). Keda süüdistab kasutaja? Ikka Microsofti, sest nemad ju keerasid WU kinni.
Samamoodi oli kunagi Windows Vista tulekuga UAC (veebis väidab, et mistahes installimisel küsib, aga tegelikkuses see nii pole olnud). See ju keerati ka suure hurraaga vait.. ma olen isiklikult nii mõnegi rakenduse installimise ära jätnud seetõttu, et UAC märku andis. Ühel korral oli pahalane ametliku installeri külge sattunud (tarkvaral endal polnud tarvis ühtegi muudatust mu arvutiga teha).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 19.04.2017 09:07:13 vasta tsitaadiga

Õige antiviirus võtab sellis installeri enne rajalt maha, kui see masinasse salvestubki.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2017 09:13:19 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
Õige antiviirus võtab sellis installeri enne rajalt maha, kui see masinasse salvestubki.

Paljud ei saa isegi aru, et nende uuel arvutil 30 päeva pärast antiviiruse trial aegub ja lasevad sama rõõmsalt edasi. Kogetud nähtus. Nagu ka see, et kõigi uute arvutite ostjate arvates on Office'i täisversioon Windowsi osa ja tuleb alati arvutiga "tasuta" kaasa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2017 10:24:03 vasta tsitaadiga

Et siis vana Control Paneliga ongi kõik uues versioonis? icon_eek.gif icon_confused.gif thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
S.I.L.L.U
HV veteran


liitunud: 26.06.2003




sõnum 19.04.2017 10:29:10 vasta tsitaadiga

Betamax, ei ole, lihtsalt päris igalt poolt ei leia seda enam icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2017 10:34:24 vasta tsitaadiga

Kuhu see peidetud on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2017 10:48:59 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Et siis vana Control Paneliga ongi kõik uues versioonis? icon_eek.gif icon_confused.gif thumbs_down.gif

No ma ei tea aga minul on ta ilusasti olemas. Kasutan küll Classic shelli - äkki see teab kuskohas asub eusa_think.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 19.04.2017 11:13:32 vasta tsitaadiga

Betamax, sätted-isikupärastamine-kujundused-töölaua ikoonid. icon_wink.gif
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2017 11:18:26 vasta tsitaadiga

Loetavas keeles, palun icon_lol.gif
Aga vist leidsin juba. Tüütu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 19.04.2017 11:20:46 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Loetavas keeles, palun icon_lol.gif
Aga vist leidsin juba. Tüütu.


Mul on eestikeelne.
Tüütu jah.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008




sõnum 19.04.2017 11:25:25 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
Õige antiviirus võtab sellis installeri enne rajalt maha, kui see masinasse salvestubki.

Seda nüüd küll, samas mina eraldi antiviirust ei oma, igast saasta ei sikuta ja NoScript on ka töös. Sõnastasin enne veits valesti ka ehk, UAC pistis kisama ühe self-extracting arhiivi peale (miskipärast oli rakendus nii veebis üleval, tagantjärele mõeldes ei olnud neil vist kuigi head kavatsused).

Control paneli otsinguga leiab ülesse küll.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2017 11:38:29 vasta tsitaadiga

Ma olin juba harjunud paremklikiga Stardil ja sealtkaudu leidma. Brr, tüütud muudatused. Milleks üldse seda X-Boxi värki kogu aeg (eriti Professional versioonile) kaasa toppida? thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 19.04.2017 11:42:17 vasta tsitaadiga

UAC mini teada ei kontrolli pahalasi, lihtsalt kui asi tahab installeeruda süsteemialasse,.siis kargab ja küsib. Sõltub muidugi UAC seadistusest. Teamviewei installeri peale kargas kah, on see siis pahalane või? Või Officet installides hüppas ka ja küsis luba. See pole kahjuks pädev näitaja.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008




sõnum 19.04.2017 11:48:12 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
UAC mini teada ei kontrolli pahalasi, lihtsalt kui asi tahab installeeruda süsteemialasse,.siis kargab ja küsib. Sõltub muidugi UAC seadistusest. Teamviewei installeri peale kargas kah, on see siis pahalane või? Või Officet installides hüppas ka ja küsis luba. See pole kahjuks pädev näitaja.

Ma jah pidasin silmas neid ise lahtipakkivaid asju, mis ei tohiks küsida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2017 12:15:22 vasta tsitaadiga

Ollaz kirjutas:
Samamoodi oli kunagi Windows Vista tulekuga UAC (veebis väidab, et mistahes installimisel küsib, aga tegelikkuses see nii pole olnud). See ju keerati ka suure hurraaga vait.. ma olen isiklikult nii mõnegi rakenduse installimise ära jätnud seetõttu, et UAC märku andis. Ühel korral oli pahalane ametliku installeri külge sattunud (tarkvaral endal polnud tarvis ühtegi muudatust mu arvutiga teha).

UAC-l on alati olnud erinevad "astmed". Vistal oli see nö "põhja" keeratud ja küsis vaat, et pea iga asja üle. Win7-l oli juba aste madalamaks keeratud by default. Samamoodi ka erinevatel Win10 versioonidel võib kontrolliaste erineda.
Isiklikult ma absoluutselt vihkan seda alates sellest kui see tuli. Tegelikult ei muuda see otseselt midagi turvalisemaks. Lihtsalt lollkasutaja ehmatab ära, et too oma süsteemi pekki ei keeraks ja see ongi asja eesmärk. neile kes teavad mida nad teevad on tegu täieliku tüütusega mis küsib üle kas ma olen kindel, et ma soovin seda asja paigaldada või seda sätet muuta. Jah soovin küll. Ega ma kogemata klaviatuuri pihta ei läinud.

UAC paraku kohtleb kõiki nagu lollkasutajaid ja sellel puudub igasugune õppimisvõime. Näiteks indekseerimine õpib ära milliseid asju ja kust sa otsid. Otsing õpib ära ja soovitab asjakohaseid tulemusi. Igasugu prefetch asjad laevad mällu tihedamaltkasutatavaid asju aga UAC-l pole isegi sisemist whitelisti MS installerite hashidest mis loetaks turvaliseks (kui hash klapib) ja ei küsita kinnitust kas sa tahad MS Office paigaldada vms.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 19.04.2017 12:26:28 vasta tsitaadiga

lollkasutajale ei anta õiguseid selliseid asju teha, s.t. ei mingit administraatori kasutajanime/parooli.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 19.04.2017 13:17:04 vasta tsitaadiga

No ma keerasin kindluse mõttes kodustel masinatel UAC põhja,.ilma minu paroolita ei paigaldu miski, veidigi on asjad kontrolli all. Hüppab jah,.aga sarnaselt Linuxiga ei häiri. Samas kui juuser paigaldab midagi, mis süsteemiala ei näpi,.siis on kenasti kuss ka sellise kangusega. Tütar sai nii Spotify endale paigaldatud ilma UAC kisata.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2017 13:41:51 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Ma olin juba harjunud paremklikiga Stardil ja sealtkaudu leidma. Brr, tüütud muudatused. Milleks üldse seda X-Boxi värki kogu aeg (eriti Professional versioonile) kaasa toppida? thumbs_down.gif


Aga vajuta siis vasaku klikiga starti ja hakka kirjutama, kui con oled ära kirjutanud, siis peaks juba control panel tulemustes näha olema kui sul just hunnikut sarnase nimega muid progesid pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 19.04.2017 13:53:56 vasta tsitaadiga

Mis see creators update siis paremaks teeb ja on seda mõtet siis paigaldada ? Nagu ma aru saan siis pean ise seda kuskilt tõmbama hakkama ja kas see midagi pekki ei keera ? ühel siin ei läinud mängud tööle icon_rolleyes.gif win update aken näitab mul sellist kirja et Good news! The Windows 10 Creators Update is on its way. Want to be one of the first to get it? icon_biggrin.gif

Kunagi win paigaldas tõmbas ise automaatselt suuremad uuendused ära kui need väljas olid... (win7,win8,win8.1) nüüd nii laisaks läinud et kasutajad peavad ise otsima ja vaeva nägema ? Muidugi see jälle hea et vaba valik kas tahad seda või ei taha ? keegi peale ei pressi ....
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2017 14:00:57 vasta tsitaadiga

mulle tuli see update juba WU kaudu kuigi pidi ise klikkima, et tahan selle installida. Kas see midagi paremaks teeb, otsusta ise:
https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/04/11/whats-new-in-the-windows-10-creators-update/
mina isiklikult sealt nimekirjast midagi väga kasulikku enda jaoks ei leia, aga see on juba vägagi personaalne, mis kellegi jaoks oluline on
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2017 15:11:28 vasta tsitaadiga

Kas keegi oskab pakkuda mis läks valesti?

Ühele vanemale delli läpakale sai peale pandud see uuendus ning peale uuendust elasteaed.eu väljalogimisnupp jooksutab chrome brauseri kokku (selle nupu vajutamisel peaks avanema aken mis küsib, kas oled kindel, et tahad väljuda) - täielikult külmub chrome ära, aitab ainult task manageriga tapmine.
Samas T420 peal kus ka sama uuendus installitud seda probleemi ei esine.

Enne creators update toimis mõlemas arvutis normaalselt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2017 15:18:45 vasta tsitaadiga

Kas chrome incognito aknas ja/või teise profiiliga on sama jama? Puusalt tulistades kahtlustaks, et probleem on chrome mitte windowsiga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 277, 278, 279 ... 546, 547, 548  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.