Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Sony Xperia Z1 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 08.10.2013 22:07:47 Ülevaade: Sony Xperia Z1 vasta tsitaadiga

Sony telefonide lipulaev Xperia Z1 on jõudnud lõpuks ka Eestis müüki. Endal õnnestus Inglismaalt tellides see kätte saada paar nädalat tagasi, altpoolt leiate minu, kui igipõlise Samsungi kasutaja, muljed Sony lipulaevast. Aga alustaks siiski Sony Xperia Z1 tähtsamatest andmetest.



5" FullHD 1920x1080 LCD ekraan
20.7MPix kaamera 1/2.3" sensoriga
Vee- ja põrutuskindel (IP58)
Unibody alumiinium korpus
3000mAh aku
4 tuumaline 2.2Ghz protsessor
Hind 679€
Põhjalikumad andmed leiab siit http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z1-5596.php
Info Sony lehel http://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-z1/


Olen olnud Samsungi tipp telefonide kasutaja juba üle 5 aasta(i8910, Galaxy S2, Galaxy S3) ning S4 jätsin vahele selletõttu, et erinevust S3-st sellel peaaegu, et polnudki. Seda aga ei saa öelda Z1 kohta, mis on palju soliidsema(ja ka suurema) korpuse sisse mahutatud, kui S4. Suurusel on oma põhjus, nimelt on Z1 vee- ja põrutuskindel, seda muidugi teatud maani, ehk siis standardini IP58, nendest standarditest saab täpsemalt lugeda siit http://www.mpl.ch/info/IPratings.html. Lühidalt kannatab Z1-ga minna ujuma basseini või jõkke ning omal kohal on see ka nt ATV-ga mudas mütates, merre aga ei ole lubatud minna, kuna soolane vesi rikub ajapikku ära tihendid.


Samas soliidsus on asi, millega Samsung täielikult oma tipp-telefonide juures on feilinud - maksta 600-700€ plastmassi tüki eest on ikka korralik tarbija petmine. Sony teisest küljest on alati pannud rohkem rõhku välimusele (nt. Sony Arc) Z1 on valmistatud 1 alumiinium tükist, mille külge on kruvitud emaplaat, kaamerad, kõlarid ning 2 kriimustuskindlat(järjekordselt mingi maani) klaasi.

Tänu sellele näeb telefon tõeliselt soliidne välja, asjal on muidugi ka oma miinus külg, nimelt taskust väljavõttes on päris raske aru saada, mis pidi on telefon käes ja vähe sellest, et sassi läheb ülemine ja alumine pool, sassi läheb ka esi- ja taga külg.


Telefon on saadaval 3 erinevas värvitoonis - must, valge ning lilla


Sony on Z1 sisse istutanud 20.7Mpix kaamera, mis evib lausa 1/2.3" sensorit, samal ajal kui 95% mobiilides on kasutusel 1/3". Mida suurem sensor, seda rohkem valgust mahub pildile ja seda pimedamas saab pilti teha.


Juhul, kui toas või õues päris pime pole, on võimalik Z1-ga täiesti talutavad pildid saada, kaasa aitab sellele kindlasti ka objektiiv, millel on ava f.2 Avadega on jällegi niipidi, et mida väiksem number see on, seda suurem ava on, ehk siis seda kindlamalt tulevad hämaras pildid välja, samas kaotab jällegi teravussügavuses, mis teinekord võib pildid teha hoopiski kenamaks.


Mõned võrdlus-testi pildid Z1 vs ZL vs S3 vs S2

Spoiler Spoiler Spoiler



Erinevaid Sony Z1-ga tehtud piltide näidiseid leiab siit

Spoiler Spoiler Spoiler


Siin võrdlus Z1 vs Lumina 1020
Spoiler Spoiler Spoiler


Üks korralik pildi review ühelt healt ja pilte teha oskavalt saidilt - http://connect.dpreview.com/post/4485507296/shootout-sonyxperiaz1-vs-nokia1020-vs-lgg2-vs-samsunggalaxys4zoom

Endal pole kahjuks olnud aega "ilu" pilte väga teha, aga parema mulje ehk saabki lennult tehtud piltidest - esimene pool albumist on pildistatud Z1-ga, teine pool Canon 60d+ 28-300 IS L Canon obje (60d-ga pildistaja pole pildistamises just väga kõva käpp)
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.724357557590322.1073741868.100000482547030&type=1&l=2d40b694a6
Ilm oli sombune ning mitmed pildi on tehtud sõitvas-hüppavast autost, tulemusega võib rahule jääda, sest umbes 90% piltidest olid selged, kuigi mitmetel võiks müra olla vähem, aga netist vaatamiseks kõlbavad küll


Üks mis kindel, tänu valgustundlikule sensorile ning suurele avale tuleb toas tehtud piltidest 5-st 4 selget välja, samal ajal mõne teise telefoniga samadest tingimustes pildistades saab 5-st 1 selge pildi. Olen proovinud käest erinevates tingimustes S2, S3, S4, lumina 1020 ja Z, kui selget pilti taga ajada, siis Z1 oli neist kõigist peajagu üle. Samas on siin väike aga juures, nimelt Z1-le meeldib pilte üle teravustada ja seda eriti suuremate ISO-de puhul. Asi on kinni tarkvaras, mis liiga lihtsalt läheb kergemat teed ning ISO "Auto" seades lükkab selle kasvõi 3200-ni, numbrini millega isegi suured peegelkaamerad hätta jäävad, aga neil on kasutada kordades rohkem sensori pinda. Enda telefoniga pildistangi 2 seades - Auto, mis käivitub siis, kui ma füüsilist pildistamise nuppu telefoni küljel vajutan ning mis toimib isegi siis, kui ekraan on lukus(tuleb all hoida pool sekki). Teine variant on Manual mode, mis käivitub ekraanil olevat kaamera app-i näppides, manual modes olen pannud ISO jõuga 200 peale. Loodetavasti Sony mõne järgmise softi uuendusega saab mürastest piltidest lahti, tänu mürasusele said nad mitmetelt testijatelt väga halbu hindeid kaamera osas ning nt GSM arena saidil oleva võrdluses on uue Z1 pildid halvemad, kui vanema Z-i omad, mida nad muidugi päriselt ei ole.
GSM Arena review http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z1-review-987p8.php

http://www.phonearena.com/news/Sony-Xperia-Z1-low-light-samples-roundup_id47416#2-


Mulle endale meeldib ka see, et kui kaamera nupust käivitada ja seda all hoida tehakse sarivõte, mis võib olla kasulik nt autoroolis mõnest põnevast asjast pilti tehes või kui midagi muud on vaja kiirelt pildistada ja pole aega telefoni piisavalt näppida. Olemas on ka eraldi sarivõtte variant, siis teeb telefon 60 pilti ühe sekundiga! Ja mitte väikeseid videost välja lõigatud kaadreid vaid 8 MPix-liseid kvaliteetseid pilte, kohati jääb tunne, et see aeg võiks olla 3 sekundit ning 20 pilti sekundis, sest 1 sekund saab tõeliselt kiiresti otsa ja siis on valida pea 60 samasuguse pildi vahel.


Kaameral on olemas ka AR efekt, mis suudab reaalajas inimestele maskid ette panna või hoopis dinosauruse mööda elutoa põrandat jalutama saata, kusjuures kaamerat liigutades jäävad maskid pähe ning dinosaurus jälgib kenasti põranda- või kapi äärt. Lastele igati põnev atraktsioon, ainus miinus on see, et seda tilu-lilu pildistades jäävad maskid ja mütsid natuke näost mööda, kuigi kaameras paistsid õige koha peal olevat.

Link


Filmides on omakohal nägude autofookus, mis toimis üllatavalt hästi, ainult et kui see unustada maha võtta ja filmida nt ringrajal sõitu, siis selget pilti ei tasu üleliia tihti loota.
Siin mõned videod Porsche ürituselt
Panamera driftib 4 inimest autos auto24ringil, filmitud tagaistmelt http://youtu.be/haG3Ygp86xY
Cayenne ronib üle takistuse 2 ratast vahepeal ainult maaga ühenduses http://youtu.be/38VRhQ-9Fo4
991 4s Launchcontrolliga vs 991 4s kontrollita 0-100-0 dragrace http://youtu.be/e3w8z8JxmT4
Drifti taksodest väike lõik http://youtu.be/6rquKDRndKI
Cayenne sõidab suure külgkalde peal http://youtu.be/fR2NdBiGMU0
911 kõrvalistmel http://youtu.be/86VdjaDXD8U

Minu ja kindlasti ka paljude teiste jaoks on tähtis, et aku kaua vastu peaks. Sellesosas on Sony esirinnas, eelkõige tänu 3000mah akule. Kõneaja testis on saavutatud 27 tundi, ooteaega lubatakse 36 päeva ning videosid on mitmed testijad üle 10h saanud jutti vaadata. Ise nii põhjalikke aku teste pole teinud, aga tean öelda, et kui S2 pidas keskmiselt 1.5 päeva, S3 2 päeva, siis Z1 peab 3 päeva muretult minu telefoni kasutuse juures vastu. 3 päeva kasutust koosneb üldiselt 4h ekraanist, 1h kõnedest ja 1h endomonost. Eks see ole kindlasti personaalne ning paljud suudavad ka 1 päevaga pildi taskusse lasta. Aku pikale kasutusele aitab kindlasti ka kaasa Stamina mode, mis lülitab wifi ja data välja, samal ajal keelab programmidel telefoni Awake olekusse ajada, seda saab muidugi ka välja lülitada.


Z1 protsessor on üks kiiremaid, mis hetkel telefonidesse paigaldatud on, iseküsimus kas sellest kiirusest ka kusagil kasu on, sest minu silma jaoks töötas isegi S2 moditud softiga lagi vabalt, Z1 on muidugi keerulistemates kohtades kiirem, aga kas mingi rakenduse avamine võtab 0.1 või 0.2 sekundit nüüd küll eriline ajakulu pole. Igatahes testidest on ette näidata nt selline tabel -


Samsungilt üle tulnuna on minu jaoks hoopis suurim miinus kasutusmugavus, mis kindlasti oleks ka siis eksisteerinud, kui ma Sony pealt Samsungi peale oleks läinud. Põhiline miinus on minu jaoks Home nupu füüsiline puudumine, selle asemel võetakse 5" ekraanilt ruumi vähemaks ning joonistatakse nupud sinna peale, mis küll õnneks videot vaadates kaovad, aga siiski nõme kompromiss disaini ning kasutusmugavuse vahel. Järgmine asi mis häiris oli menüüd, need on nüüd kõik valged, põhjus AMOLED ning LCD tehnoloogia erinevuses, esimesel on kõige energiakulukam kuvada valget pilti, teisel aga musta pilti. Ja siis tuleb muidugi telefoniraamat koos dialeriga, Samsung on enda oma täiuslikuseni viimistlenud, mida aga ei saa öelda Sony oma kohta, isegi lihtabased vasakule-sõnum, paremale helista swiped puuduvad. Õnneks puudub aga Samsungi telefonide suurim telefoniraamatu apsakas, nimelt mingil põhjusel ei suuda isegi kõige kiiremad Samsungid peale mõningast kasutamist telefoniraamatut või kõnelogi avada peale ~1-2 sekundilist ootamist. Sellest on mitmetes foorumites pikalt juttu olnud, aga Samsung pole viitsinud asja käsile võtta ning jõle tüütu, kui on kiire ja pead kähku helistama, aga telefon avab ja avab. Sony telefoni raamatu mure lahendasin eXdialeriga, mille tõmbasin android marketist ning millel oli olemas isegi skin SG4 jaoks, lisaks töötab telefoniraamat nüüd palju kiiremini ning olemas on ka mitmeid lisafunktsioone.


Mina tellisin telefoni Inglismaalt Clovest ning sellega tuli kaasa ka Sony Smartwatch 2, mis sünkroniseerib end üle NFC, kasutust on leidnud see minul Endomondo programmiga, kus kuvab nt rattaga sõidetud aja, km ning ka südametöö kella ekraanile. Lisaks saab sellega vastu võtta kõnesid, lugeda e-maile või SMS-e, kahjuks KIT-i kombel kellaga rääkida ei saa(kuigi Z1 enda mikrofon oli nii hea, et pidime töö juures näpuga peale koputama, et aru saaks, et kas mikrofon töötab kella või laual vedeleva telefoni sees) Ahjaa, albumi pilte on ka võimalik kella pealt vaadata(kõlab naljakalt onju icon_smile.gif )

Samuti on olemas Sonyl veelgi paremad kaamerad sellele telefonile nimelt QX10 ja QX100, need kujutavad endast kaasaskantavaid objektiive, mis töötavad juhtmevabalt. Eeliseks on nende puhul optiline zoom ning suurem sensor, mis tagab palju parema pildi kvaliteedi, ainult hind on neil suht müstiline - 250$ ja 500$
http://www.dpreview.com/news/2013/09/04/sony-reveals-dsc-qx10-and-qx100-NFC-wi-fi-connected-camera-modules-for-smartphones


Telefonil on olemas 3.5" kõrvaklapi pesa, mis erinevalt eelmisest mudelist ei vaja vee alla minnes lisa katikut. Küll aga vajavad kummist-plastikust katikut SIM kaart, SD mälukaart ning micro-USB mälupesa. Viimasele pistiku külge sobitamine on õhtul pimedas voodis ainult meestele jõukohane ülesanne icon_lol.gif õnneks on olemas ka alternatiivne laadimismoodus nimega magnetic dock. See on mugav ka nt videode vaatamisel, juhul kui keegi omab sadomasohistlike kalduvusi ning naudib 5" ekraanilt mitmeid tunde filmide vaatamist. Kahjuks Inglimsaalt tellides seda kaasa ei tulnud, aga pidavat tulema Eestist ostes.


Uuematest tehnoloogiatest on olemas TV-ga ühendamiseks mõeldud Mirroring, mille abil uuemad Sony ja ka näiteks Samsung telerid suudavad kuvada üle wifi täpselt sama pilti, mis telefonilgi ees on.

Android on hetkel veel 4.2, aga vähemalt foorumites on juttu, et lähiajal saabub Sony poolt ka 4.3

Ekraan on LCD 5" Full HD 1920x1080 441ppi, millele on peale kleebitud Sony poolt kaitsekile. Tehnoloogiad on Triluminios ning X-Reality. Viimast on võimalik ka aku säästmise nimel välja lülitada ja kasu pidavat sellest olema eelkõige piltide ning videode vaatamisel. Sellest tulenev kasu on vähemalt minu silmis küsimärgi all, vahet pole ma igatahes märganud kui olen display menüüst need sisse-välja lülitanud. Küll on aga vahe sees, kui võrrelda LCD ekraani AMOLED ekraaniga, LCD vaatenurgad on alati halvemad ning must on samuti hallika varjundiga, ei tea kas nendest tehnoloogiatest on kasu, aga õnneks ei pidanud väga suurt sammu pildikvaliteedi osas tagasi tegema, S3 AMOLED-iga võrreldes, pluss poole pealt on LCD värvid loomutruumad ning aku peab ka paremini vastu. Ekraanil libiseb näpp ehk isegi tiba paremini, kui S3 AMOLED-il. Kuna telefon on unibody metall korpuse sees ning kasutatud on ka kaitsekile siis pillamise testis esineb Z1 igati hästi, kui välja arvata see, et lõpuks ikkagi pilti ette ei võta(arvatavasti tuli LCD kaabel lahti, vähemalt pilt näeb selline videos välja)

Link


Link


Mõõtmed on 144.4 x 73.9 x 8.5 mm ning kaalu 169g. Mis on tugevalt rohkem, kui keskmine 5"-ne telefonil, eks see ole kõik lõivu maksmine veekindlusele ja tugevale metall korpusele. Enda kurvastuseks pidin tõdema, et kui S3-e oli võimalik veel täielikult kasutada 1 käega, siis Z1 kandiline disain ning paksema korpuse puhul on ühe käega kasutamine keeruline, võimalik on hakkama saada küll, aga mugav see enam pole. S4-ja on võimalik 1 käega kasutada, aga keeruline on vajutada home-back nuppe, kuna asuvad liiga all ääres ning telefoni mahapillamise oht on suur. Z1-ga saab küll alumiste nuppudega kenasti hakkama, sest all osas on ~1cm+ vaba ruum(S4-l ~0.5cm), küll on aga selle puhul raskendatud pöidlage kaugematesse erkaani nurkadesse jõudmine.


Kuna tegemist on veekindla telefoniga, siis on kõlaritest tulev heli märgatavalt halvema klaliteediga, kui nö tavalistes telefonides. See kehtib nii muusikat kuulates, kui ka helistades. Ma ei olegi aru saanud, kas telefonil on stereo kõlarid või mitte, internetist leiab vastukäivat informatsiooni, igatahes isegi kui on stereo, siis on kahju, et nad on kõlarid kõrvuti asetanud ning stereo effekti pole kuulda nagu nt oli Samsung i8910-l. Samas pole teised kurtnud, et nad mind halvasti kuuleksid ja võimalik, et kõne kvaliteeti saab parandada uue softiga, hetkel on valikus 3 erinevat seadet, aga ükski pole minu jaoks "see õige".

Link


Telefon on kasutuses olnud üle 2 nädala ning arvestades, et olen proovinud igasugu erinevaid programme allalaadida ning samal ajal mitmeid telefoni tööks vajalikke asju disablenud applicationite alt võib lugeda täitsa heaks tulemuseks, et telefon pole kordagi kokku jooksnud. Küll aga olen täheldanud paaril korral aku kiiret tühjenemist - tundus et see oli seotud auto bluetooth seadmest lahti ühendumisega, st auto jäi garaazhi aga telefon jäi läbi bluetoothi autot taga igatsema ning otsimise peale suutis mõne tunniga 10% akut ära süüa, samas öö jooksul telefoni aku tühjeneb keskmiselt 1-2%. 2x olen täheldanud ka seda, et kõne ajal ei saa ekraani kasutada, pilt on must, kui kõne lõpetada ja uuesti helistada siis kõik töötab, aga nt speakeri peale ei saa sellisel puhul panna.

Erinevalt S2-st mis sai suht lihtsalt rahvatelefoniks ning millest paremat 200-300€ telefoni mina hetkel ei tea, ei ole Z1-l lootust selleks saada. Eelkõige suuruse pärast, mis paljude jaoks on selge overkill. Samas kui te nüüd vaatate oma telefoni kasutuseks kulunud aega battery managementi alt, siis neid, kes kasutaks telefoni rohkem rääkimiseks, kui facebookis või netis surfamiseks siit vaevalt palju leiab. Üldiselt ongi ekraani kasutus 4-5h, samal ajal kulub kõnedele ehk 1h. Teisisõnu, telefoni ei kasutata enam rääkimiseks vaid hoopis interneti ja sotsiaalmeedias surfamiseks. Neid kasutades on suurus kindlasti eelis, mitte miinus. Eks näis kuidas Sony Eestis müügikampaaniat tegema hakkab, aga suht kindlalt jääb see Samsungi meeletule reklaami tampimisele alla ning piirdub pigem telefoni operaatorite poolse reklaamimisega.

Link


Kokkuvõtteks olen veendunud, et tegemist on parema telefoniga, kui Samsung S3 ja olen rahul oma margi vahetusega. Sellega ka vabandused, et liiga tihti kõlas Samsungi nimi Sony ülevaates, aga nagu isegi aru saate, siis minu jaoks oli tegemist suure sammuga jätta üks tootja koos vanade harjumustega ning hakata uut ning võõrast kasutama.

Plussid
Aku, mis peab väga hästi vastu
Kaamera, mis teeb hämaras häid pilte
Korpus, mis näeb välja soliidne ning on tugev
Veekindlus, millest võib kasu olla isegi siis, kui ujuma ei lähe(umbes 30% mu tuttavate telefonidest leiavad otsa niiskuskahjustuse tõttu)
Kiire protsessor, millest küll reaalset kasu ei tõuse, aga vähemalt töötavad kõik asjad viivituseta nagu nt iPhone-l
Füüsiline pildistamise nupp


Miinused
Puudub füüsiline Home nupp
Tihti kasutatav microUSB asub plastiku all peidus
Kaamera teeb auto seades müraseid pilte
Natuke liiga suur ühe käega kasutamiseks
Raske

Mainekas ajakirjas PCAdvisor pesitseb Z1 hetkel II kohal telefonide edetabelis.
http://www.pcadvisor.co.uk/test-centre/mobile-phone/3210667/14-best-smartphones-of-2013/

1. LG G2
2. Sony Xperia Z1
3. iPhone 5S
4. HTC One
5. Samsung Galaxy Note 3
6. Sony Xperia Z
7. Samsung Galaxy S4


edit: 12.jan.2014

Peale viimast uuendust olen märganud selliseid asju -
+ Aku peab veelgi kauem vastu, 3-4 päeva on täitsa tavaline laadimise tsükkel
+ Wifi levi läks tuntavalt paremaks
+ Kaameraga Auto seades müra vähem, kui varem
+ Ekraan ei ole enam nii kollase tooniga, kui varem

Miinustena aga olen avastanud kasutamise käigus mõne kuuga sellised asjad -
- Fotoka välklamp on väga nõrk, eriti kui võrrelda nt Galaxy S4-ga
- Kõlaritest tulev heli jama, lisaks on ka paljud teised kurtnud, et nad ei kuule mind väga hästi
- Wifi levi tuntavalt nõrgem, kui S4-l

Lisaks avastasin enda jaoks üllatavalt mugava asja, mida igalt telefonilt ei leia - randmepael, mis mägedes matkates oli igati omal kohal

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!


viimati muutis wirx 12.01.2014 18:30:39, muudetud 9 korda
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
yodalr
Kreisi kasutaja
yodalr

liitunud: 19.11.2003




sõnum 08.10.2013 22:09:13 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif
_________________
kraater.ee
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003




sõnum 08.10.2013 22:20:03 vasta tsitaadiga

xperia zr puhul olen micro-usb kasutanud ainult rom-ide flashimiseks.
laadimine käib ainult dockis ning failivahetus airdroidi abil.
veekindluse säilitamiseks võiks neid plastikuid võimalikult vähe kangutada.
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.10.2013 22:23:07 vasta tsitaadiga

Kas see laadimisdokk tuli telefoniga (Z1) kaasa?
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.10.2013 22:32:34 vasta tsitaadiga

See dokk on ZRga ka kaasas, mõnus asi. Aga ylevaates vast môeldud ikka androud 4.2 ja varsti 4.3, mitte 2.2
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.10.2013 22:38:34 vasta tsitaadiga

tsitaat:

See dokk on ZRga ka kaasas, mõnus asi.

Seda ma tean jah, endalgi ZR icon_smile.gif
Küsimus oli Z1 kohta, kuna mainiti, et tihti peab microUSB pesa avama laadimiseks.

EDIT: sain vist vastuse, et Z1-l seda kaasas polegi icon_rolleyes.gif

Link

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 08.10.2013 22:40:28 vasta tsitaadiga

Täiendasin ülevalpool, Z1-ga seda kaasa ei tulnud. Androidid ka õiged nüüd.
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 08.10.2013 23:08:43 vasta tsitaadiga

Kui palju sellest põrutus- ja veekindlusest kasu on? Selles mõttes kui tihti juhtub, et mobla maha või vette võib kukkuda?
_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siven
HV veteran
siven

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.10.2013 23:28:41 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Kas see laadimisdokk tuli telefoniga (Z1) kaasa?


ostsin elionist z1 ja laadimis alus oli kaasas. kirjas on ka neil seal et tleb kaasa:d
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.10.2013 23:29:43 vasta tsitaadiga

siven, Z1 karbis endas sees polnud, anti eraldi kaasa?
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 08.10.2013 23:41:09 vasta tsitaadiga

486 kirjutas:
Kui palju sellest põrutus- ja veekindlusest kasu on? Selles mõttes kui tihti juhtub, et mobla maha või vette võib kukkuda?
On kasu siis, kui sa vette pillad selle. Isagi endal suutis kuidagi maha pillata vette niimoodi, et tulemuseks oli tuksis telefon (S2).
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 09.10.2013 00:12:12 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
486 kirjutas:
Kui palju sellest põrutus- ja veekindlusest kasu on? Selles mõttes kui tihti juhtub, et mobla maha või vette võib kukkuda?
On kasu siis, kui sa vette pillad selle. Isagi endal suutis kuidagi maha pillata vette niimoodi, et tulemuseks oli tuksis telefon (S2).

selleks on kotid ja muud lisa värgid et sellist saamatust ära hoida.
See Z1 disain on nõme kuna display ümber on liiga palju tühja ja kasutud ala. Nii et mobla ka palju suurem kui peaks olema.
Ja aku pole ka tegelt suurem asi veebis surfates jääb enamus top phonnides kõvasti alla!

_________________
zero


viimati muutis 486 09.10.2013 00:21:24, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 09.10.2013 00:20:42 vasta tsitaadiga

Selle üleliigse alaga on nii ja naa. Kui ekraani ääres pole pinda, siis läheb näpu külg pidevalt pihta ekraanile, isegi S3-ga juhtus seda pidevalt, S4 meestel on pidevaid absakaid kindlasti veelgi rohkem. Samas eks ta teisesküljest ole muidugi nõme, et ekraani äärtes on liiga palju kasutamata pinda.
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 09.10.2013 00:27:39 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Kui ekraani ääres pole pinda, siis läheb näpu külg pidevalt pihta ekraanile, isegi S3-ga juhtus seda pidevalt, S4 meestel on pidevaid absakaid kindlasti veelgi rohkem.


G2l ma seda küll ei märganud veel. Aga pole veel väga palju kasutanud kah.

_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tranneL
Kreisi kasutaja
tranneL

liitunud: 17.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2013 00:28:23 vasta tsitaadiga

Ostsin endale kaks Z-i ühe Klickist (Poola komplektsus) ja teise EMT-st (Skandinaavia komplektsus) peamine vahe, et Skandinaavia komplektuses on karp kolm korda suurem ja dokk ning kaitsekiled on kaasas. UK ei pidanudki dokke enamasti saama ja Skandinaavia, kust EMT jt ostavad saavad need sagedamini. Dokk on hea asi, siis ei pea seda veekindlat luuki lahti kakkuma ja muuks kui uuenduste tegemiseks pole vaja USB-d enam icon_smile.gif
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 09.10.2013 01:00:01 vasta tsitaadiga

486, kui pead silmas web browsingu all GSM arena testi, siis oli vigane Z1, seda mitmes kohas juba räägitud ja nad ise ka mainisid, et tegemist oli eel-production mudeliga. Kurb, et nad ainult korraliku mudeliga pole veel võtnud vaevaks oma testi korrata, sest GSM arenas on alati kõige põhjalikumad testid olnud.
Võta näiteks siit review lahti http://www.pcadvisor.co.uk/reviews/mobile-phone/3470988/xperia-z1-vs-galaxy-note-3-comparison-review/

Seal kirjas nii -
Despite this, battery life is a strong point of the Note 3. Using it for email and web browsing, listening to music on the commute, a little social media and some video watching, I could easily get through 24 hours on a single charge. More importantly there was enough juice left over the next day to get in to the office.
The Note 3 is not the handset that will make the great leap forward in terms of battery life. But it is up there with the best current handsets, in my limited experience of it.
The Xperia Z1 is similar... but better. We were wondering, at the beginning of the review process whether the impressive specs of the Z1 would result in poor battery life. After all, that meaty processor and whopping screen have to get power from somewhere.
However, quite the opposite is true now we've tested the Xperia Z1 thoroughly. The phone comfortably lasts a day of regular use, and then struts through a second. We're pleased with this performance, which has only been matched recently by the iPhone 5C.

Ja kui me nüüd GSM arena lahti võtame http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_3-review-996p3.php saame sealt vastuseks 9:04 web browsingut.
Samal ajal vaadates GSM Arena Z1 reviewd http://blog.gsmarena.com/the-sony-xperia-z1-battery-tests-are-done-heres-the-score/ vaatab sealt vastu 5:59, mis kuidagi ei saa parem, olla kui 9:04
Seal samas testis sai GSM arena 6:12 video vaatamist, aga paljud testijad on saanud jällegi tugevalt üle 10h.


Niiskuse kahjustuse saamiseks ei pea telefoni vette pillama, küll ja küll on tuttavatel lihtsalt lambist katki läinud telefon, hiljem garantii aga nõuab raha diagnostika eest, sest niiskus sees. Sisse saab see sinna näiteks vihma käes, kunagi sai N95 emaplaati vahetatud, sest üks titt sai selle enda kätte ja lutsis seda. Üks tuttav jällegi täna alles ütles, et vähem, kui aasta vana S2 saadeti garantiis pikalt, sest niiskust saanud, kuigi tuttav väidab, et ei saanud. Emaplaadi remont 240€, samal ajal kasutatuna maksavad 150€ S2-d.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
TauC
HV Guru
TauC

liitunud: 23.04.2007




sõnum 09.10.2013 01:03:27 vasta tsitaadiga

Mul on aasta tagasi augustis ostetud Acro S (siis oli tippmudel) ja võin väita, et meie sitas suusailmas on Sony hea valik, sest ekraan töötab ka kindaga, märjana ja lumisena. Samuti ei pelga ka niiskes taskus olemist (veeklaas meeldis ka icon_lol.gif ). Minu üleminek oli ka tol hetkel Samsungilt ja esimeste päevadega sai selgeks, et taga pole küll midagi igatseda. Soovitan kindlasti dockiga varianti, väga mugav ja käepärane.
Kommentaarid: 328 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dominus
HV Guru
Dominus

liitunud: 05.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2013 04:09:43 vasta tsitaadiga

Väga põhjalik ülevaade thumbs_up.gif
Telefon täitsa asjalik ja mina olen rahul. Aku tühjenemine natuke hirmutab ainult.
Kõik suht nulli keeratud(vahest Wifi sees) ja akult tiksub -1% iga ~5min tagant icon_eek.gif Ei tundu väga loogiline.
Vbl. mingi firmware või Wifi bug, nagu siin mainitud
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 1 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.10.2013 07:23:16 vasta tsitaadiga

Tõesti korralik ülevaade. thumbs_up.gif

Disaini osas on eerikupoeg Arc ja Sony Xperia Z ikka korraliku disainiga, mis mulle meeldivad. Siis enda päris telefon Sony Xperia S on tegelikult paras plastist jurakas, miskite näotute plastdetailide liitekohtadega.

Z ja Z1 visuaalselt peaks vist sarnased olema? Näinud Z1 ise ei ole.
Olen kõrvutanud enda S ja tuttava Z mudelit ja visuaalse pildi poolest võtaksin alati Z mudeli.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
villu70
HV Guru
villu70

liitunud: 19.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2013 07:30:30 Re: Ülevaade: Sony Xperia Z1 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
......
Natuke liiga suur ühe käega kasutamiseks
......

Teiste miinustega saab hakkama aga see suurus on minujaoks liig. Kui autoroolis ühe käega ei saa telefoni opereerida siis ..... thumbs_down.gif .
Kommentaarid: 139 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.10.2013 07:55:35 vasta tsitaadiga

Autoroolis ju ei peakski telefoniga mängima icon_neutral.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2013 08:23:36 vasta tsitaadiga

Hea ülevaade thumbs_up.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 09.10.2013 08:54:10 vasta tsitaadiga

Võibolla peaks tõesti Eestis sisse seadma mimimaalse telefoni mõõdu 5" selleks, et keegi neid autoroolis ei näpiks. Igapäev kohtab ikka mõnda uimerdist kes moblaga jutustab või facebookib roolis. icon_smile.gif
Huvitav kuidas politsei sellepeale vaatab, kui smartwatchiga sms-e roolis lugeda. Keelatakse käekellad autos? icon_biggrin.gif

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
konstaabel
HV vaatleja

liitunud: 01.12.2010




sõnum 09.10.2013 09:24:59 vasta tsitaadiga

Äkki räägid kellast ka rohkem, kaua aku peab vastu, palju seda üldse kasutad reaalselt? Lihtsalt nüüd valin, kas tellida Clovest kellaga, või siit dokiga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonis12
HV kasutaja

liitunud: 18.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2013 10:29:50 vasta tsitaadiga

Kõige suurem miinus on hind muidugi. Ma ei kujuta hästi ette, mis vägi või võim paneks mind sellise hinnaga, nagu antud juhul Z1 ostma icon_eek.gif ja autoroolis kahjuks ei olegi lubatud telefoni näppida, mis iseenesest on muidugi hea. Kellele neid laipasid või vigaseid inimesi ikka vaja on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Sony Xperia Z1 mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.