Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Cookoo nutikell märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.09.2014 11:51:50 Ülevaade: Cookoo nutikell vasta tsitaadiga


Cookoo nutikell on esimene nutikell firmalt Connectedevice, mis sai alguse Kickstarter'ist ning mida esimest korda tutvustati üritusel CES 2013. Algselt oli kell mõeldud Apple toodetele, kuid nüüdseks on toetatud ka Android telefonid. Cookoo ise ei määra seda kella just nutikellaks, vaid pigem niiöelda "ühendatud" kellaks. Edasi loe miks see just nii on, juba allolevast ülevaatest.



Cookoo nutikell
Koduleht


Andmed:

  • Ekraani tüüp : Analoog kell, Digitaal displei.
  • Kella mehhanism: Jaapani analoog mehhanism
  • Kella materjal : Plastik korpus, roostevabast terasest esi- ja tagaosa, kriimustuskindel klaas ja kummist rihm
  • Korpuse diameeter : 44mm
  • Korpuse jämedus: 16.3mm
  • Bluetooth : Bluetooth® 4.0, Bluetooth Smart, Bluetooth Low Energy
  • Veekindlus : 5 ATM
  • Garantii: 1 year
  • Värvide saadavus: Sinine, roosa, hõbe, must ja valge. Piiratud väljaanne saadaval ka rohelises.


Pakendi sisu:

  • Cookoo nutikell
  • Kasutusjuhend
  • Kleeps
  • Taaskasutatav linnumaja


Pakend ja pakendi sisu:


See on ilmselt üks kõige huvitavamaid pakendeid, mida ma aastate jooksul olen näinud. Esiteks on pakend väga tugevast plastmassist ning peale toote pakendist väljavõtmist ei pea seda ära viskama. Nimelt pooldavad nad niiöelda rohelist mõtlemist ning kuna pakend on linnumaja kujuga, siis saabki seda kasutada linnumajana. Isegi ei pea midagi juurde puurima kuna ühte otsa on juba auk tehtud, kust väiksemad linnud sisse pääsevad. Muidu leiab pakendi külgedelt info kella funktsioonide kohta ning välja on ka toodud toetatud seadmed.


Pakendist leiab kella enda, kasutusjuhendi ja kleepsu.

Nutikell:


Selline see kell välja näeb, välimuse üle just nuriseda ei saa, pole midagi liiga silmapaistvat ning on pigem selline tagasihoidlikum kell. Mõlemal poolel on kaks nuppu ja lisaks üks keeratav nupp, kust saab kellaaega õigeks sättida. Kell ise on minu arvates küllaltki jäme, kuid kaalu poolest see väga raske ei ole - kuskil 75 grammi. Kella ümbris on plastmassist, klaasi ümbris ja kella alumine pool on tehtud roostevabast terasest ning klaasi reklaamitakse kui kriimustuskindla klaasina. Kuid kas see klaas on ka tegelikkuses kriimustuskindel, näitab aeg. Paari päeva jooksul, mil ma seda kella olen kandnud, ei ole ühtegi kriimu veel tulnud. Kella ehituse poolelt niipalju, et kell on jaotatud mõtteliselt kaheks osaks. Üks osa on see nutiosa ja teine on analoog osa. Nutiosal on kella sisse monteeritud ekraan, mis kuvab erinevaid teateid. Seierid aga tiksuvad omaette ning kellal on isegi kaks patareid. Üks on tavaline kellapatarei ja teine on suurem CR2032 patarei, mida leiab ka arvutite seest. Üllatav on ka patarei vastupidavus - 1 aasta. Võrreldes teiste nutikelladega, mida peab laadima iga paari päeva tagant, on see väga hea vastupidavusega. Kella analoogosa patareid tuleb vahetada kuskil iga kolme aasta tagant. Tootjad lubavad ka veekindlust, kuid keelatud on vajutada ja kruttida nuppe, kui oled kellaga vee all.


Kella rihm on tehtud pehmest kummist ning tänu sellele ka venib küllaltki palju. Üks suur miinus kummirihma puhul on see, et võtab väga kergelt enda külge igast tolmu. Rihma aukude osas on samuti väga hästi läbi mõeldud, peaks sobima nii väiksele kui ka väga jämedale käele. Kui soovi, siis kodulehelt saab ka teist värvi rihmasi osta ning kes väga tahab, saab kellasepa juures panna ilmselt ka teisest materjalist rihma.


Kella mõlemal poolel on kaks nuppu ning kõikide nuppude üles on kirjutatud ka märksõna, et saada aru mille jaoks mingi nupp on. Ühel kella poolel on command nupp, mode nupp ja kellaaja sättimise nupp. Teisel pool on connect ja light nupp. Nuppudest lähemalt rääkides, siis command nupuga saab saata erinevaid käske telefoni. Mode nupuga saab kella panna hääletu peale, et see ei piiksuks. Connect nupuga saab telefoni ühendada kellaga ja light nupuga saab displei valgustada, et näeks öösel kellaaega ja teateid. Üldiselt on nupud korralikud, kuid mind häirib natuke see, et need on kummist. Tagasiside kas vajutasid nüüd nupu alla või ei, pole kõige parem.


Vasakpoolsel pildil on näha kõikvõimalikud teated, millest telefon suudab teatada. Kõige ülal on Cookoo tekst, mis on koguaeg aktiivne. Cookoo tekst hakkab vilkuma, kui kaotab ühenduse telefoniga. Minu kasutuse ajal olen ma paar korda ühenduse kaotanud telefoniga. Kui miski sein kella ja telefoni vahele jääb, hakkab kell piiksuma ja annab märku, et kaotas ühenduse telefoniga. Peale piiksumise, hakkab ka Cookoo tekst kella peal vilkuma, et kaotas ühenduse. Cookoo teksti all on üks noot - see näitab kas kella piiksumine on sisse lülitatud või ei. Seda saab mode nupust reguleerida - kas piiksub või ei. Piiksumine on minu arvates piisavalt vali ning mina kuulsin küll iga kord kui kell piiksus. Piiksumise helitugevust kahjuks reguleerida ei saa. Peale selle, et kell piiksub, annab see ka väikse vibreerimisega märku, kui teade tuleb. Minnes vasakult edasi, on telefonitoru märk - see hakkab vilkuma kui keegi helistab. Kui tavaline teade tuleb, teeb kell ühe piiksu, aga kui keegi helistab, piiksub kell juba rohkem. Aga minnes edasi, siis järgmine teade on sõnumi või meili kohta ja kõige all on teade kui telefoni aku hakkab tühjaks saama. Sellest paremal on teade sõnumi kohta, näiteks Google Hangouts'i vestluse teade. Ja kõige paremal ülal on teade äratuse või mõne sündmuse kohta. Teade lõpetab siis vilkumise kui oled sõnumi ära lugenud või kõne lõpetanud. Suur miinus kõige selle juures on see, et kell ainult teatab. Kes näiteks helistab või mis sõnum saadeti, ei saa me enne teada kui oleme telefoni taskust välja võtnud ja vaadanud. Parempoolsel pildil on näha valgust mis aktiveerub vajutades light nuppu. Pimedas on siis näha ka teisi teateid läbi kumamas, kuid aktiivsed asjad on helesinist värvi.

Cookoo Life rakendus:


Et kella saaks telefoniga suhtlema panna, tuleb Play Store'st tõmmata Cookoo Life rakendus. Mina ühendasin oma Galaxy S4'ja kellaga ära ilma suurema vaevata. Panin rakenduse käima, paaritasin seadmed omavahel ära ja juba kell töötas. Siinkohal tasub mainida seda, et kell oli algselt mõeldud Apple toodetele. Tänu sellele on ilmselt ka IOS rakendus rohkem viimistletud ja natuke rohkemate võimalustega. Androidi rakendus ka täiesti toimib, kuid kui ma hakkasin erinevaid funktsioone katsetama, pani rakendus päris mitu korda ennast kinni. Kõige halvem asi selle juures on see, et kui rakendus ennast kinni paneb - kaotab telefon ühenduse kellaga. Kuid kui rakenduse jälle käima paned, ühendab kell automaatselt ennast telefoniga uuesti. Lisaks ei õnnestunud mul endal konto nende keskkonda registreerida, sest andis koguaeg errorit
Rääkides rakendusest, siis esimesel pildil on näha rakenduse esileht. Sinna tulevad kõik teated, mis annavad märku ka kellale. Siit saab ka käsitsi teated niiöelda loetuks märkida. All on kaamera nupp, mis käivitab kaamera rakenduse ning kui kellal command nuppu vajutada, teeb telefon pilti. Mulle kohe ei torkagi pähe, et mille jaoks seda tarvis võiks olla. Ainukene mis pähe tuleb on miski grupifoto, kuid see eeldab, et telefon tuleb enne hästi paika sättida kuskile. Kaameranupust paremal on nupp, millega saab kella piiksuma panna. See on ilmselt selle jaoks, kui peaks kell kaduma minema. Lisaks on ka tagurpidi funktsioon kui peaks telefon kaduma minema. Selleks hoiad kellal command nuppu kaks sekundit all ja telefon hakkab häält tegema. Rakendusest saab veel sättida, mis teateid sa kella tahad saata ja veel on näha ka ühendatud seadmeid.

Kokkuvõtteks võiks öelda niipalju, et muidu on igati vinge kell. Kuid siinkohal tekib pigem küsimus, et mis ma nende teadetega peale hakkan mis kellale märku annavad. Nii või naa peab telefoni taskust välja võtma, et seda teadet vaadata. Lisaks puuduvad sellel kellal nii pulsiandur kui ka GPS. Seega on see kell täielikult suunatud ainult teadete teada saamiseks.

Lõppsõna:


thumbs_up.gif Laheda disainiga
thumbs_up.gif Annab piiksumise ja vibreerimisega märku kui teade tuleb
thumbs_up.gif Peale vaadates tundub nagu tavaline kell
thumbs_up.gif Patarei peab vastu kuskil aasta
thumbs_up.gif Veekindel
thumbs_up.gif Saab helimärguandega mõlemaid seadmeid otsida
thumbs_up.gif Saab telefoniga pilti teha, vajutades kellal olevat nuppu
thumbs_up.gif Omalaadne pakend
thumbs_up.gif Ühildub Android kui ka IOS seadmetega


thumbs_down.gif Android rakendus pole kõige parem, vajab lihvimist
thumbs_down.gif Vähesed Android'i seadmed toetatud
thumbs_down.gif Puudub GPS ja pulsiandur
thumbs_down.gif Kellal ei näe täpsemat infot teadete kohta
thumbs_down.gif Kallis oma funktsionaalsuse kohta


Hind ja saadavus:

Eestis täiesti saadaval ning olemas ka Hinnavaatluses hinnaga 119€
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Cookoo nutikell
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.