Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Lubuntu 22.04 crash märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.08.2023 04:37:57 Lubuntu 22.04 crash vasta tsitaadiga

Mänguarvutiga juhtus huvitav asi. Sellel on juba mõnda aega Lubuntu, mille all ma Eurotrucki mängin.
Peale järjekordset "apt-get update" ja "apt-get dist-upgrade" tegin restardi. Kui masin taas üles buutis, siis märkasin - Start menüüst on kadunud Steam ja OBS Studio. Eurotruck ja Steami kaustad olid alles. Katse käivitada Steami käsurealt andis vastuseks, et pole installitud, mängu toimimist ma ei testinud.
Tegin igaks juhuks taas reboodi. Tulemus: graafika ei tulnud enam üles, Lubuntu buutis käsureale. "sudo apt install --reinstall lubuntu-desktop" käsk pani graafika taas käima.
Edasi installisin taas Steami ja OBSi. Selgus, et nende seaded olid säilinud ja midagi uuesti seadistada ei olnud vaja ja ka mängu seaded olid alles.

Arvuti selline: prose i5 3340, mälu 8 giga, video amd rx470 ja ketas mingi 120 gb ssd.

Millest selline crash võis tekkida?
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.08.2023 13:16:33 vasta tsitaadiga

Proovi teinekord apt-get upgrade teha. Selle dist-upgrade juures on ju öeldud, et võib mõned pakid eemaldada
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.08.2023 17:33:18 vasta tsitaadiga

Tegelikult ju dist-upgrade ütleb sulle, mida ja mis pakkidega ta teeb. Viska järgmine kord pilk peale enne kui enterit annad, siis pärast juba kohe tead mida tagasi installida või mida veel üle vaadata.
Pakihalduri dependency hell jõuab varem või hiljem ikka seisu, kus lahendamiseks on lihtsam mingid asjad ajutiselt maha installida. Rolling release distrotel tulevad nad nii nagu juhtub. Release põhistel distrotel lükataksegi sellised asjad release upgrade aega. Ja eks ta ju täpselt sellel põhjusel siiamaani paljudel distrotel selline et "me ei luba, et asjad tööle jäävad, kui tahad kindel olla, tee reinstall."

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 07.08.2023 08:12:16 vasta tsitaadiga

garudal on oma setup. Kui tuleb mingi change siis ütleb eemaldatakse lisatakse pakk ja paigaldatakse tagasi. Saab updateda ka commandist kuid ikkagi safu on oma update tool. ID kaart on natuke mässamist kuid terve kompott toimib. Ubuntu katki minemise pärast ma neid enam ei kasutagi isegi mitte kloone. Just nimelt update pärast kui ütleb et seda pakki ei ole enam vaja eemaldatakse upgrade pärast ja siis on peale rebooti juhe koos. Hea kui pilt ette jääb on olnud kordi kust recoverisse ei saa ka. Üleüldiselt kui midagi eemaldatakse linuxis siis heaga paigalda asjad tagasi kui ütleb pole vaja enam. Ubjuntudel seda tuleb ette pidevalt. Probleemsed kohad on ubjuntudel ka conflicting packages. Ehitad ubjuntu ülesse siis tuleb suurem upgrade ja siis ka probleemid algavad.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hmls
HV vaatleja
hmls

liitunud: 31.08.2010




sõnum 17.08.2023 09:23:52 vasta tsitaadiga

Veits OT aga soovitaks teisi OS Ubuntu asemel. Garuda, Endeavour, Fedora või äärmisel juhul Mint mis on hea Ubuntu põhine stabiilne ka.

Üldiselt on apt tülikas package manager mida peab ise koguaeg administreerima. Archi põhiste os'ide pacmani + aur süsteem on hulka töökindlam. Tõepoolest kirjuta sisse, installi ja unusta.


Minu Linux OS areng oli Ubuntu -> Mint -> Manjaro(<-- ei soovita) -> Garuda. Garuda on super kvaliteetne ja kiire OS. Läparitel on ikka vahel mõni kernelist tuleven bug aga siis saab kernelit vahetada.

Üldinfona ka teistele huvilistele, kui Linuxis pelada siis tasub varakult vaadata AMD GPU kuna korralikud open source driverid selleks otstarbeks.

-------
ID tarkvara töökindlus Linuxi peale on auklik kuna seda maintainib 1 inimene mulle tundub. Mul pole ka aega debuggida iga 2 kuu taagant mis tal viga on. Ma sain systemctl abiga käima, tarkvara töötab aga browseri plugin ei tööta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Supiplex
HV veteran
Supiplex

liitunud: 11.12.2002




sõnum 17.08.2023 23:23:41 vasta tsitaadiga

Ärge üle pingutage. Kes pruugib apt-i vastavalt lihtsatele ettekirjutustele (mida napoleon ja kaabakas juba välja tõid), selle jaoks on ta äärmiselt usaldusväärne tööriist. Mitte mingeid probleeme ei tule ette "pidevalt", kui ise tüli ei nori.

Samuti OT: naljakas on lugeda, et Debiani (Ubuntu, ...) pakihalduri asemel soovitatakse RedHati (Fedora, ...). Omal ajal sündis tänu RedHatile mõiste "dependency hell" icon_smile.gif

_________________
The young lady had an unusual list,
Linked in part to a structural weakness.
She set no preconditions.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hmls
HV vaatleja
hmls

liitunud: 31.08.2010




sõnum 19.08.2023 06:16:42 vasta tsitaadiga

Üks selge eelis AUR / PACMAN > apt kui sa tegeled tarkvara arenduse / koodimise / hackimisega --> Kui ma installin midagi AURi või pacmani kaudu ma saan korraliku uue versiooni. Minu kogemus Mintis oli.. Error --> 1. osa on vana --->2. osa uus 3. osa Ei ole. Seda ütlen teades et Mint on tegelikult väga stabiilne, lihstalt osad moodulite installimine on ülearu keerukas ja tüütu tegevus. See et ma installin mingit elementaarsed kraami nagu neovim 2h ei tee mu päeva paremaks (uus versioon pole aptis). Vastupidi, ma võin CLI's midagi kasulikku teha.

Mina eelnevatel põhjustel apti peale tagasi ei tule, pole aega.

Distrode valikut on, probleemi pole. Tundub et enamus linuxi distrosid ja DE liiguvad õiges suunas. icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Lubuntu 22.04 crash
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.