Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Linuxi peale üle, milline distro valida? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ErkiT_old
HV kasutaja

liitunud: 27.07.2012




sõnum 23.06.2013 09:48:44 Linuxi peale üle, milline distro valida? vasta tsitaadiga

Hey!

Terve elu olen põhimõtteliselt Windowsi kasutanud, aga nüüd tuli idee millegi uue peale üle minna. Olen siin näppinud erinevaid distrosid Ubuntu, OpenSuse, Mint, Mandriva. (Live CD pealt ja mõne ka installinud)
Siiski ma ei oskagi midagi tarka valida. Kõige rohkem näpitud Linuxidest on mulle meeldinud Fedora? Kas keegi kasutab ja soovitab seda igapäevaseks kasutamiseks?
Olen üle keskmise kasutaja, saan käsurea pealt ka asjad installitud kui vaja. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkelv
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2004




sõnum 23.06.2013 09:58:42 Re: Linuxi peale üle, milline distro valida? vasta tsitaadiga

ErkiT kirjutas:
. Kõige rohkem näpitud Linuxidest on mulle meeldinud Fedora? Kas keegi kasutab ja soovitab seda igapäevaseks kasutamiseks?


Mina kasutan ja soovitan icon_smile.gif
-------------------------------------------
Loomulikult soovitab iga kasutaja oma lemmikdistrot, seega on sellised küsimused üsna mõttetud icon_razz.gif
Lõpuks pead lähtuma siiski oma vajadustest ning tegema valiku oma sisetunde järgi, mis kujuneb tavaliselt välja peale mitme erineva distro proovimist. Seega edu sulle katsetamisel.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KoldK
HV veteran
KoldK

liitunud: 05.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.06.2013 10:00:32 vasta tsitaadiga

Debian on ka väga asjalik. Eks see olegi teie enda teha suurelt jaolt, et milline istub & meeldib kõige enam.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ErkiT_old
HV kasutaja

liitunud: 27.07.2012




sõnum 23.06.2013 10:04:30 Re: Linuxi peale üle, milline distro valida? vasta tsitaadiga

mihkelv kirjutas:
ErkiT kirjutas:
. Kõige rohkem näpitud Linuxidest on mulle meeldinud Fedora? Kas keegi kasutab ja soovitab seda igapäevaseks kasutamiseks?


Mina kasutan ja soovitan icon_smile.gif
-------------------------------------------
Loomulikult soovitab iga kasutaja oma lemmikdistrot, seega on sellised küsimused üsna mõttetud icon_razz.gif
Lõpuks pead lähtuma siiski oma vajadustest ning tegema valiku oma sisetunde järgi, mis kujuneb tavaliselt välja peale mitme erineva distro proovimist. Seega edu sulle katsetamisel.


Mm okei, ilmselt kütan siis ka Fedora peale üle. icon_biggrin.gif See on minu jaoks kõige soliidsem tundunud. Kujutan ette, kui palju närvirakke ma kaotan, et kõige uuega ära harjuda. icon_rolleyes.gif Aga asi on põhimõttes, et midagi uut juurde õppida. Windows on pinda hakanud käima. Väheke vaheldust muudab ehk tuju paremaks. icon_lol.gif

Edit: kuidas Libreoffice ja MSOffice vaheline ühilduvus ka on? Siin mul pidevalt vaja dokumente koostada ja neid saata, ei tahaks, et keegi poolvigaseid asju saaks MSOffice-s avades. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 23.06.2013 10:29:54 vasta tsitaadiga

MSO-d saab wines kenasti jooksutada.
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003




sõnum 23.06.2013 15:34:09 vasta tsitaadiga

OpenSuse.. yast on üleprahi, nii graafilises keskonnas kui konsoolil.
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Skorzeny
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.06.2013 17:54:26 vasta tsitaadiga

Ega sa midagi mõistlikku siit ei kuule - kõik soovitavad seda, mida ise kasutavad, icon_cool.gif
Ise ikka otsustad.
Kui Fedora meeldis, siis kasutagi.
Kui aega vabalt käes ja soovid miskit erinevat - proovi Foresight'i.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 23.06.2013 19:29:32 vasta tsitaadiga

Olen kõiki enamlevinud distributsioone pikemalt katsetand, praegugi proovin uued ära, kuigi ma enamust enam aktiivselt ei kasuta. Praegu kasutan Ubuntu 13.04, Fedora 18 ja openSuSe 12.3. Minu arust on ka Fedora kõige parem, aga algajatele soovitan siiski Ubuntut, sellega on alates 12.04-st kõige vähem mässamist.
LibreOffice ja MSOffice ühilduvusega on nii ja naa. Mina ei nurise kuna eriti keerulisi dokumente ei koosta ja tööl ka LibreOffice, nii et ühilduvusprobleeme pole. Naisel on vaja koostada dokumente kus palju graafikuid diagramme, pilte jms ja tema rahul ei ole, kuna firmas kasutatakse MSOfficet ja vahel on dokumendid üsna segi, kuigi ta on õppinud korralikult vormindama.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dksvertix
HV kasutaja
dksvertix

liitunud: 28.09.2012




sõnum 24.06.2013 00:41:39 vasta tsitaadiga

Kunagi sai ka enamus distroosi läbi käidud. Tollal jäin Linux Mint peale (baseerub Ubuntul ja toetab veel lisaks Debian packageid).
No muidugi, tollal oli 2 eesmärki Linuxi valimisel: et too töötaks mu läppari peal ja, et minusugune Linuxi newbie saaks kõige põhilisema tehtud tolle peal.
Väga paljud distrood põrusid läbi mõlemaga ja lõpuks jäid ainult Ubuntu ja Linux Mint, millest valisin suurema tarkvaratoe pärast Linux Minti. Seda proovimist tegin 5 aastat tagasi. Osad distrood on vahepeal arenenud, natukene, ja teised ikka veel koopas.
Spoiler Spoiler Spoiler

Lihtsama interneti browsimise, muusika kuulamise, videode vaatamise ja office dokumentide aretamise saab ikka tehtud. Peaasi, et ei midagi liiga keerulist.
Ei ole eriti motiveeritud tööjõud selle kõige taga.

Spoiler Spoiler Spoiler


Ei LO-l, AOO-l, ega muudel vabavaradel pole 100% tuge MSO dokumentidele. Microsofti formaadi dokumentatsioon on 6000 lehte pikk.
Nõme on ka see, et vabavarade autorid kirjutavad programme pigem enda (koolitöö või konkurssi) jaoks, mitte lõpp-kasutajatele. Ei mingit konkurentsi kommerts programmide vastu. Puudub tõsine motivatsiooni.
See, kui ilusti töötab miskit MSOs, see töötab väga väärakalt xO-s. Microsofti monopol igavesti.


Kui praegu vaadata, mida Google räägib...
Power useritele soovitatakse Gentood. Paaris üldises edetabelis 1. Ubuntu, 2. Linux Mint ja 3. Fedora. Üks artikkel soovitab soojalt algajatele just Linux Minti. Kõige parima välimusega Linuxite top 3: 1. Linux Mint, 2. Ubuntu, 3. Fedora.
Ja siis on veel üks (natuke aegunud) sait, kust saab lugeda miskit...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 24.06.2013 01:45:12 vasta tsitaadiga

Ise olen ka peale pikka distrode proovimist jäänud Mint peale, just ühilduvuse jms. pärast. Ubuntu on üks populaarsemaid distrosi ja paljud programmid on tehtud just seda silmas pidades ja õnneks Mint toetab seda peaaegu täielikult, sest baseerubki sellel. Ubuntu ise minujaoks ei sobinud, sest Unity jms. piirab liialt mugavat kasutamist ja selle välja rookimine on palju raskem kui alternatiivne distro leida!
Eelneva kasutaja spolereid lugedes võib ka mainida lisaks, et pole endalgi valutu olnud Linuxi peale kolimine ja siiani pole 100% seda veel teinud. Tasuta tarkvara siiski ja ei saa loota, et see igas mõttes parem on kui miljonitega üles ehitatud tasulised operatsioonisüsteemid/programmid (Kernel jms. on linuxil super aga just ülejäänud kraam tekitab probleeme) Sellega tuleb lihtsalt arvestada ja leppida, maksma vähemalt ei pea ja mida rohkem on kasutajaid seda rohkem tuleb ka paremaid programme jms. Linuxile!

Tavakasutaja saab igatahes Linuxi all oma tööd tehtud ilma probleemideta, kui arened natuke ja tekivad vähe "eksootilisemad" soovid, kui kogemus, mis "out-of-the-box" pakutakse, siis saad kenasti vaeva näha icon_smile.gif (Viimati ajas lausa naerma kui võimatuks võib muutuda ülimalt lihtne soov muuta Linuxi hiire tundlikkus 1:1 Windowsiga ja eemaldada täielikult desktopi, browseri ja videoplayerite "tearing" ekraanilt... siiani ei ole see õnnestunud ja hakkan vaikselt loobuma juba ja lepin olukorraga.)

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Online

sõnum 26.06.2013 21:50:09 vasta tsitaadiga

Ise olen viimasel ajal Pear OS 7 t kasutanud, näeb hea välja ning kiire ka. Muidugi maitse asi mis kellelegi meeldib.
_________________
pWn
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
silver010
HV veteran
silver010

liitunud: 31.10.2003




sõnum 26.06.2013 22:13:20 vasta tsitaadiga

Mis oskate Arch Linuxi kohta öelda, tundub, et lööb laineid siin ja seal...
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005




sõnum 26.06.2013 22:28:00 vasta tsitaadiga

silver010 kirjutas:
Mis oskate Arch Linuxi kohta öelda, tundub, et lööb laineid siin ja seal...

kui linuxit sügavamalt õppida tahad siis väga hea valik.
ehk siis kui lõpuks kõik paika saanud oled siis väga kiire ja mugav kasutada (loomulikult tuleb arvestada uuendustega mis süsteemi aeg ajalt pahupidi keerata võivad kuna tegemist rolling release distroga)
kes aga tahab archi põhjal "kasutajasõbralikumat" distrot, võiks proovida manjaro linuxit

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
illukas
HV kasutaja

liitunud: 09.11.2006




sõnum 27.06.2013 13:26:03 vasta tsitaadiga

Alguseks unustage ära mingid pisikesed ja tundmatud linuxilised. Lõpuks tekib ikkagi häda kasutajal abi ja PAKETTIDE saamisega (ehk hakakb mingi kompileerimise jutt...).
Esmaseks üleminekuks soovitan võtta distrowatchist ülemisest otsast mõningad suured distrod.... Kõik vajalikud paketid on olemas, know-howd terve internet täis, uuendused ja patchid tulevad kiiresti, palju kasutajaid tagab suure abistajakonna jne jne jne

Esimeseks tutvuseks sobivad (milel know-how on netis kõige rohkem):
Fedora (koodekite ja muu multimeedia mured)
Debian, Mint
Ubuntu

Ülejäänutega saad alati pärast edasi mässata....
PS wini emuleerimiseks sobib paremini virtualbox- alusplatvorm on linux ja kui wini vaja jooksutada lased virtualboxist käima
Programmidega tutvumiseks:
http://viki.pingviin.org/Windowsi_programmide_vasted_Linuxis

Linuxi probleemidega antud foorum kõige asjalikum
Kui "kangemat" abi vaja on siis küsi näiteks meilt www.inlink.ee
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 27.06.2013 14:25:03 vasta tsitaadiga

pwn13 kirjutas:
Ise olen viimasel ajal Pear OS 7 t kasutanud, näeb hea välja ning kiire ka. Muidugi maitse asi mis kellelegi meeldib.

Baseerub Ubuntul nagu ma tean, aga kas Ubuntule mõeldud Eesti ID-kaardi tarkvara töötab?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.06.2013 14:30:47 vasta tsitaadiga

ubuntu , estobuntu on vast kõige mõttekam alguseks.
_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Online

sõnum 27.06.2013 14:42:36 vasta tsitaadiga

harakas kirjutas:
pwn13 kirjutas:
Ise olen viimasel ajal Pear OS 7 t kasutanud, näeb hea välja ning kiire ka. Muidugi maitse asi mis kellelegi meeldib.

Baseerub Ubuntul nagu ma tean, aga kas Ubuntule mõeldud Eesti ID-kaardi tarkvara töötab?

Ausalt pole enam ammu ID kaardi softi kasutanud ühelfi Os-il. Iseenesest ubuntu baasil oleval loomal väga suuri raskusi vast olla tohiks.
Eespool mainitud estobuntu ka täitsa okei. Kuigi samas tahab vb veits kabedamat arvutit et normaalselt joosta.

_________________
pWn
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.06.2013 15:26:33 vasta tsitaadiga

Väga hästi töötab
_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Megadux
HV kasutaja
Megadux

liitunud: 17.10.2005




sõnum 27.06.2013 15:36:12 vasta tsitaadiga

Soovitan Kubuntut. Kasutan seda juba paar aastat igapäevaselt töö tegemiseks. Windowsilt üleminejal on selles ilmselt lihtsam orienteeruda kui Ubuntus.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipi666
HV Guru
vipi666

liitunud: 22.07.2007




sõnum 29.06.2013 14:05:04 vasta tsitaadiga

Terv!
Kasutusel Latitude D420, mis teatavasti nõrga prosega. Mis Linuxit sellele soovitatakse? Installfile võiks ka pisike olla, mobiilne nett ja kuradi aeglane.
Palun nõu ja tänud ette juba.

_________________
* kui ma väike olin panin raudtee peale kive ja vaatasin kuidas rong nendest üle sõidab.
üxkord jäi rong seisma ja rongijuht viskas mind suure mutriga vastu jalga.
*mulle meeldib teistele inimestele anda asju hoida ja siis kõrvalt vaadata ja naerda kuidas keegi seisab asi käes
Kommentaarid: 625 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 6 :: 456
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-kasutaja-
Kreisi kasutaja
-kasutaja-

liitunud: 21.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.06.2013 14:07:10 vasta tsitaadiga

vipi666 kirjutas:
Terv!
Kasutusel Latitude D420, mis teatavasti nõrga prosega. Mis Linuxit sellele soovitatakse? Installfile võiks ka pisike olla, mobiilne nett ja kuradi aeglane.
Palun nõu ja tänud ette juba.



http://www.lubuntu.net/

tux.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ErkiT_old
HV kasutaja

liitunud: 27.07.2012




sõnum 29.06.2013 14:45:01 vasta tsitaadiga

Miks keegi üldse Linuxit kasutab? Eriti need kes Windowsi pealt Linuxi peale üle läinud on? icon_rolleyes.gif
Oleks huvitav teada. icon_smile.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 29.06.2013 15:01:28 vasta tsitaadiga

Minu põhjused:
1. Windowsi areng on minu jaoks tuksi keeratud ja win7 aegub varsti.
2. Lihtsam säilitada kontroll masina üle (mis programmid jooksevad ja mida teevad)
3. Kiirem (Linux võib küll isegi aeglasem olla aga vaata 2. punkti)
4. Stabiilsem ja vähem muret töötava süsteemiga (Algul võib palju tööd olla, et asi enda käe järgi saada aga kui kord juba korras, siis käib aastaid probleemideta)
5. Piisavalt kohandatav oma käe järgi. (Viimastel aastatel on see võimalus küll vähenenud aga siiani ei anna Windowsi suletusega võrreldagi)
6. Hind, ei paku huvi iga paari aasta tagant uuesti OS osta.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005




sõnum 29.06.2013 15:26:17 vasta tsitaadiga

ErkiT kirjutas:
Miks keegi üldse Linuxit kasutab? Eriti need kes Windowsi pealt Linuxi peale üle läinud on? icon_rolleyes.gif
Oleks huvitav teada. icon_smile.gif

Minu põhjused:

1.Kohendatav oma käe järgi ilma bloat tarkvarata.
2.Kiirem, stabiilsem süsteem (kui kõik paigas)
3.Läbipaistvus - kogu info mis miskit teeb on näha.
4.Viiruste vaba[peaaegu] (ei pea koormama mingisuguste viirusetõrje programmidega)
5.Saab ise kaasa lüüa arenduses
6.Pakimajandus - kerge uuendada kogu süsteemi k.a programme
7.Ei maksa sentigi (kui just toetada ei taha)
8.Huvitav arengul silma peal hoida (just nimelt on paljud innovatiivsed lahendused tulnud linux arendajatelt mis hijlem ka teistesse OS'idesse topitud)

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erik111
HV Guru

liitunud: 21.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 29.06.2013 17:06:57 vasta tsitaadiga

Ubuntu on ka väga asjalik asi. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 181 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Linuxi peale üle, milline distro valida? mine lehele 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.