Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Linuxi peale üle, milline distro valida? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 14, 15, 16  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ricom2ger
HV veteran
ricom2ger

liitunud: 15.04.2009




sõnum 04.12.2014 15:31:13 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
tsitaat:

saaks

osta kui saad. ütle mulle ka, kust said. ja miks sa arvad,et selle dv4k eest kuskil üle 20 euro maksta tahetaks?


Mina ei soovigi icon_smile.gif Kui ei saa kuskilt, siis minult saaks 2GB ehk 2x1GB 10.-
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Crypz
HV vaatleja

liitunud: 19.02.2015




sõnum 19.02.2015 22:45:45 vasta tsitaadiga

ise olen archi kasutanud oma läpaka peal 2-3 aastat. Bleeding edge kohta suht stabiilne, väga katki pole nii otseselt patchides läinudki.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007




sõnum 20.03.2015 21:11:19 vasta tsitaadiga

Olen Linuxi võõras inimene, va üksik üritus, kui kasutasin seda läpaka kõvakettalt andmete päästmiseks.
Iseenesest tundus vahva, kuid igapäevaelus läheb vaja Windows keskkonda.
Vanavanematel on kodus iidamast-aadamast lauaarvuti (2006?), millel hetkel jookseb XP. Küsib pidevalt update ja kuna piraatversioon, siis kiusab ka sellega.
Mõtlesin, et võibolla oleks mõistlik üle minna linuxile.. Kuidas arvate, kas Linux on pigem just selline ise näppimise asi või võiks seda kasutada ka seeniorite OSina ja just lihtsuse eesmärgil (ning ideaalis ka Eesti keelsel?)
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2015 21:18:06 vasta tsitaadiga

Seeniorite OSina on väga super, mida vähem windowsist teab seda parem icon_lol.gif
Ise paigaldasin ühele gigahertsise celeroni prose ja 256mb rammiga kastile Lubuntu. Kõik uuendused tehtud ja programmid koos ID kaardi toega paigas ja oligi kinkimiseks valmis. Kuulsin hiljem aint kiidusõnu.
Eks neid kergeid OSe ole veel, aga läksin mugavuse teed, kuna Lubuntu puhul knowhow tuleneb ubuntu baasist ja pole midagi ise leiutada vaja.

e: 2006 arvuti võib palju tähendada, aga võib ilmselt kaaluda ka estobuntut http://estobuntu.org/mis-estobuntu
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003




sõnum 21.03.2015 09:30:08 vasta tsitaadiga

warkriss kirjutas:
Olen Linuxi võõras inimene, va üksik üritus, kui kasutasin seda läpaka kõvakettalt andmete päästmiseks.
Iseenesest tundus vahva, kuid igapäevaelus läheb vaja Windows keskkonda.
Vanavanematel on kodus iidamast-aadamast lauaarvuti (2006?), millel hetkel jookseb XP. Küsib pidevalt update ja kuna piraatversioon, siis kiusab ka sellega.
Mõtlesin, et võibolla oleks mõistlik üle minna linuxile.. Kuidas arvate, kas Linux on pigem just selline ise näppimise asi või võiks seda kasutada ka seeniorite OSina ja just lihtsuse eesmärgil (ning ideaalis ka Eesti keelsel?)


paarile inimesele pandud XP asemele Mint Cinnamon'iga. Kaubandusliku välimusega, "kerge" ja funktsionaalne. Ainus mida mõlemad küsisid oli Firefox ja "võibolla igaks juhuks mingi office". Firefoxi said, officeks läks Libre, välja lülitamise "nupp" sai ka menüüst ära näidatud ja mõlemad jäid rahule. Enamike seenioride oskused piirduvad umbes samaga. Näitad ülielementaarse ära ja rohkem nad ei nõuagi.
Ise jäin ka rahule, osutus et ühel olnud Delli läpakaga töötas see Mint täitsa hästi. Läks sleepi ja tuli sealt välja ilma mingite müstiliste jamadeta.

KDE keskkond on enamikule "windowsiinimestele" IMHO täielik overkill, ainult ajab segadusse. Vana rauaga ei ole seda mälu jms ka jalaga segada.
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007




sõnum 21.03.2015 22:20:44 vasta tsitaadiga

Hetkel mõtlen siis Estobuntu kergekaalulise töölaua peale.
Kuna avastatakse põhiliselt netiavarusi ning vahel liigutatakse ka pilte, siis on väga hea, et sel on vaikimisi peal id-kaardi tugi ning samuti on see eesti keelne.
Kas Lubuntut saaks ka eesti keelseks teha?
Ning on neil ka vahet lihtsuse suhtes, et äkki mõnega on vaja käsurida kasutada (see ei oleks kindlasti neile sobiv variant)?
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.03.2015 00:28:55 vasta tsitaadiga

Kõik Ubuntud töötavad minuarust eesti keeles ka, igatahes mina panin Lubuntus küll eesti keele peale. Käsurea vajadust ei ole, algseadistuse teed ise, programme saab lisada pakihalduri kaudu, peamiselt on käsurida kasutatud, et kuna nii saavad osad inimesed asjad kiiremini tehtud, tegelikult võiks ka ju windowsis käsurea kaudu asju teha, aga miskipärast eelistatakse ikka graafilist lahendust icon_lol.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 22.03.2015 01:02:00 vasta tsitaadiga

warkriss, https://help.ubuntu.com/community/Lubuntu/Documentation/LanguageSupport
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk150
HV kasutaja

liitunud: 04.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.03.2015 17:15:37 vasta tsitaadiga

warkriss kirjutas:

Mõtlesin, et võibolla oleks mõistlik üle minna linuxile.. Kuidas arvate, kas Linux on pigem just selline ise näppimise asi või võiks seda kasutada ka seeniorite OSina ja just lihtsuse eesmärgil (ning ideaalis ka Eesti keelsel?)


ma tean ühte vanapässi, kes pani enda ee-pc le täiesti ise estobuntu peale, ja kasutab õnnelikult seda tänapäevani, koos ID kaardiga

Iseensesest, kui loeb postimeest ja vahest vaatab enda arveid, siis linux on way to go, sest Adobe ei taha uuendust, Firefox ei taha uuendust (nad uuendavad ennast ise kogu süsteemiga koos)

mina näen praegu asja nii: Linux ei sobi väga kitsale kontingendile (videotöötlus, pilditöötlus ja cadijad jäävad välja), ning on asendamatu kitsale kontingendile (arendajad)
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 23.03.2015 11:34:22 vasta tsitaadiga

Ma täpsustaks, et vaid teatud osa professionaalsest video- ja pilditöötlusest ning CAD süsteemide kasutajatest jääb välja. Samas näiteks Industrial Light and Magic (ILM) kasutab oma arvutigraafika loomiseks Linuxit laialdaselt juba üle kümne aasta.
Ja nagu siin keegi märkis hiljuti, Avid "mustad kastid" töötavad üldse FreeBSD peal.

http://www.creativeplanetnetwork.com/news/news-articles/linux-hollywood/381003

Hobikasutajale (ja ka profile) on Linuxil töötavat tasuta ja ka tasulist video- ja pilditöötlust ning CAD-i olemas juba päris palju. Ei ole neist ühegi töö jaoks enam Windowsi vaja.

Välja tunduvad jäävat Windows-only, ehk peamiselt Adobe, Autodesk jms toodete kasutajad üksiküritajatest suuremate firmadeni, tipptegijad aga kipuvad sageli just Linuxile kolima...

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 27.03.2015 00:12:29 vasta tsitaadiga

UG-NX on ka igale platvormile olemas. tuleb ainult Siemensilt küsida.
tagasi üles
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003




sõnum 27.03.2015 02:32:11 vasta tsitaadiga

mikk150 kirjutas:

mina näen praegu asja nii: Linux ei sobi väga kitsale kontingendile (videotöötlus, pilditöötlus ja cadijad jäävad välja), ning on asendamatu kitsale kontingendile (arendajad)


lisaks mängurid, vähemalt hetkel, enamik mängudest toodetakse Windowsi OSile.
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DJope
HV veteran
DJope

liitunud: 15.06.2003




sõnum 27.03.2015 02:58:28 vasta tsitaadiga

Lubuntu peal ID kaart ka töötab?
Kommentaarid: 152 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 141
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005




sõnum 27.03.2015 06:09:18 vasta tsitaadiga

aht0 kirjutas:
mikk150 kirjutas:

mina näen praegu asja nii: Linux ei sobi väga kitsale kontingendile (videotöötlus, pilditöötlus ja cadijad jäävad välja), ning on asendamatu kitsale kontingendile (arendajad)


lisaks mängurid, vähemalt hetkel, enamik mängudest toodetakse Windowsi OSile.


oleneb mängurist... 20% steami kataloogist on linuxile juba. üle 1000 mängu
tänapäeval on mängur tihti kes CSGO, Dota2, TF2 vms pelab - siis nendega probleemi linuxil pole..
suuri Triple A singleplayer mänge veel vähe võitu aga eks radapidi tuleb neidki.

eks see ole igaühe enda otsustada millised mängud kellelegi istuvad.

ma ei jõua oma 234 linuxi mängu mida ma steamis oman iialgi läbi mängida icon_wink.gif

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 27.03.2015 07:49:28 vasta tsitaadiga

DJope kirjutas:
Lubuntu peal ID kaart ka töötab?


Muidugi.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2015 10:56:55 vasta tsitaadiga

aht0 kirjutas:
mikk150 kirjutas:

mina näen praegu asja nii: Linux ei sobi väga kitsale kontingendile (videotöötlus, pilditöötlus ja cadijad jäävad välja), ning on asendamatu kitsale kontingendile (arendajad)
lisaks mängurid, vähemalt hetkel, enamik mängudest toodetakse Windowsi OSile.
Ma ise ütleks hoopis, et puudu võib olla mingitest suvalistest asjadest, mida ei oska ette ka näha. Näiteks fotode vaatamiseks on mu arust maailma parim soft Faststone Image Viewer mis töötab ainult Windowsis. Või kui mängudest rääkida siis ID Software tegi millalgi sellise lükke, et Quakelive töötab ainult Windowsis standalone programmina, enne töötas brauseripõhisena OSXi ja linuxi all. Jah, saab mööda ja õnnestub emuleerida - aga siiski.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 27.03.2015 12:21:26 vasta tsitaadiga

tsitaat:

ID Software tegi millalgi sellise lükke, et Quakelive töötab ainult Windowsis



viska pilk paki haldurisse. mulle tuli "quake" peale neli vastet..

tsitaat:

Näiteks fotode vaatamiseks on mu arust maailma parim soft Faststone Image Viewer mis töötab ainult Windowsis.


Ma loeks seda kiusuajamiseks. vastavad rakendused on olemas, iseasi kas nende disain meeldib.
tagasi üles
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 27.03.2015 12:28:22 vasta tsitaadiga

Shotwell, Picasa, veel on miskit.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 27.03.2015 12:28:26 vasta tsitaadiga

Shotwell, Picasa, veel on miskit.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2015 14:00:41 vasta tsitaadiga

Quakelive kohapealt kirjutasin ka, et "jah, saab mööda". Ega linuxi peal saab kõike teha kuni op.süsi emuleerimiseni välja. Niiet selles mõttes võib alati apelleerida sellele ning ütelda, et 100% on linux ja win võrdsed.

olavsu1 kirjutas:
Ma loeks seda kiusuajamiseks. vastavad rakendused on olemas, iseasi kas nende disain meeldib.
Loe milleks tahad. Asi pole ainult disainis, pealegi pole mõtet üksikutest näidetest kinni hakata. Eemalt vaadates on muidugi üks ja sama "pildivaatamisprogramm". Tuleb ise kasutada, et aru saada erinevustest. Eriti kui fullscreeni minna.

Ja üldse - põhirõhk on väljendil "minu arust". Samamoodi on igalühel mingid kindlad eelistused mida kõrvaltvaatajad ei oska ega saagi hinnata. Kellel on palju vaja telefoni panna hääletu peale ja sealt maha võtta saab hästi aru kui mõnus on füüsiline "mute" nupp. Võid kui palju rääkida sellest kuidas teistel tootjatel/telefonidel saab ka ja kuidas üldse pole mõtet jonnida. Aga see ei muuda olematuks seda, et mingis osas on üks süsteem märksa mugavam (osade inimeste jaoks).
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2015 14:13:28 vasta tsitaadiga

Imelikud kiiksud on jah mis järjest välja tulevad ja tööd häirima hakkavad, esialgu on kõik lill, ID kaart paigaldub, brauser töötab, ekraanil on õige ilmateade ja kell on ka sünkroonis.
Siis aga hakkab vaikselt tulema, youtube fullHD videod hakivad või jooksevad aeglaselt võrreldes windowsiga, telefonist suurte failide kopeerimina on kohutavalt aeglane protsess, mingid programmid kiiluvad kinni.

Kõik ülaltoodud tähendavad kohe foorumitesse sukeldumist, mõne kohta saad teada, et isegi bug on submittitud ja ehk kunagi jõutaks ka järjega selleni (kui vahepeal ei hakata tegelema uue väljalaskega või ei tule forki icon_lol.gif ), kuid hetkel ei aita see info sind kuidagi. Mitmed neist on aga seotud just mingite vanade draiverite vms asjadega, "linux ei ole süüdi, et see või teine oma tüürelite koodi ei jaga vms" jutt tavakasutajat ei huvita, tema tahab töötavat süsteemi.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 27.03.2015 15:11:54 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Shotwell, Picasa, veel on miskit.


Digikam - https://www.digikam.org/
tagasi üles
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 28.03.2015 16:11:28 vasta tsitaadiga

Youtube fullHD ei haki midagi isegi lahja inteli graafika peal, kui riistvara ei ole muuseumieksponaat (omab h264 kiirendust rauas) ja sa ei ürita neid jooksutada läbi flashi. Flash on ikaldus isegi Windowsis ja ka Windowsis sisuliselt poolsurnud juba. Video jaoks pole teda ammu juba mõtet kasutada ja Adobe seda ju Linuxile ei arenda enam ammu, üht ja sama muuseumieksponaati lapitakse vaid aeg-ajalt.

Telefonist failide kopeerimine aeglane? Mis telefonist?

Probleeme muidugi tuleb ette, aga kas Windowsis midagi sarnast ei juhtugi, et Windows on puhta ideaalne? Mõne muu asjaga ja teises kohas küll, aga Windows ei ole kaugeltki probleemivaba ning sama kehtib Windowsis töötavate programmide kohta - mõni on surnud ja uuendusi ei tule enam kunagi, mõni on arendusfaasis hüljatud jne. Bugiseid asju on maa ja ilm, lahendusi otsid samamoodi mööda veebi taga ja sageli ei leiagi.

Paljudele Linuxis korralikult töötavatele tasuta programmidele, millega Linuxi kauaaegne kasutaja võib olla harjunud, ei ole pea mingit analoogi Windowsis kasutamiseks, vähemalt mitte tasuta. Windowsi tugi teistele failisüsteemidele on olematu, kolmanda osapoole tarkvara ext failisüsteemile on vana ja mitte eriti usaldusväärne. Paljud Linuxis out-of-box töötavad riistvarajupid ei tööta Windowsis, sest pole kas 64-bitiseid draivereid või on viimane versioon Windows XP-le. Veel hiljuti polnud Windowsis >4 GB RAM-iga midagi pihta hakata (32-bitises pole siiani). Jne jne. Kolimine Linuxilt Windowsile on umbes sama tülikas kui vastupidine ja võiks täpselt sama jutu kirjutada Windowsi kohta linuxikasutaja vaatepunktist.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2015 16:40:17 vasta tsitaadiga

... võiks natuke vahet teha, kus teemas ja mida arutatakse. See siin pole kas või miks linux valida vaid kui valida, siis missugune distro. Minu soovitus oleks alustades kindlasti eemale hoida igat sorti teravate nurkadega arendusversioonidest ja samuti neist distrotest, mis lubavad maad ja ilmad kokku aga millel tausta ega ajalugu praktiliselt pole. Ubuntu/Kubuntu LTS versioon oleks alguseks väga hea, puhtalt maitse asi, kumba eelistada. Linux ongi valikute küsimus, seda ei sunni ega suru keegi peale ega esita tingimusi, kuidas seda kasutada. Loomulikult tuleb silmas pidada, et linuxilisi ei lükka edasi suured rahamäed, seetõttu tuleb päris palju oma peaga mõelda ja panustada oma aega sellesse, et süsteem saaks just su personaalsete vajaduste jaoks vastav. Kogemuse kasvades hakkab välja paistma päris palju eelised, mis esmalt välja ei paista aga selleni ei jõua kindlasti paari päeva või isegi kuudega, selleks läheb tõenäoliselt aasta või paar, vilumus ei teki üleöö. Linux ei ole reeglina nö. armastus esimesest silmapilgust, see kasvab aegamööda külge. Ma isegi ei ütleks, et kõik aspektid selles osas oleks 100% pragmaatiliselt põhjendatavad, inimesed on erinevad ja nii ka nende valikud ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003




sõnum 28.03.2015 19:17:28 vasta tsitaadiga

lightbluefox kirjutas:

Kõik ülaltoodud tähendavad kohe foorumitesse sukeldumist, mõne kohta saad teada, et isegi bug on submittitud ja ehk kunagi jõutaks ka järjega selleni (kui vahepeal ei hakata tegelema uue väljalaskega või ei tule forki icon_lol.gif ), kuid hetkel ei aita see info sind kuidagi. Mitmed neist on aga seotud just mingite vanade draiverite vms asjadega, "linux ei ole süüdi, et see või teine oma tüürelite koodi ei jaga vms" jutt tavakasutajat ei huvita, tema tahab töötavat süsteemi.


proovi siis FreeBSD'd?. Töölaua tagant pole just suurt vahet, mis OS seda käitab. 3D graafikakiirendus töötab samamoodi (Nvidia/Intel/Radeon [kuni ja k.a HD7xxx]). Toetatud töölauad: KDE, Gnome, MATE, Cinnamon, Lumina. PC-BSD on FreeBSD derivaat spetsiaalselt mõeldud desktopil kasutamiseks. ZFS veel vaikimisi failisüsteemiks. Võid ka stock FreeBSD installida ja selle otsa siis töölaua jaoks vajaliku paigaldada aga see võtab mõned tunnid ja eeldab algajal HandBook'i kasutamist. Mõnes osas on isegi vähem jebimist, ssd ketta jaoks TRIMi tugi on konkreetne ja ei nõua mässamist cron'iga nagu Linuxis
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Linuxi peale üle, milline distro valida? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 14, 15, 16  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.