Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: NOCTUA NF-S12A PWM/FLX/ULN märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
hillar1993
HV kasutaja

liitunud: 01.11.2010




sõnum 28.02.2013 00:52:52 Ülevaade: NOCTUA NF-S12A PWM/FLX/ULN vasta tsitaadiga


Alustan oma ülevaadet sellega, et tänan Noctua't, kes saatis mulle selle toote ülevaate eesmärgiga. NF-S12A ventilaatorid on pärit uusimast seeriast S12, mis on keskendunud ventilaatori müratasemele. Need ventilaatorid on kokku omandanud üle 250-ne auhinna ning soovituse. NF-S12A jahutuse iseärasus on selle labade disainil koos "Anti-Stall" nupukestega ja uuendatud AAO raamistikul. NF-S12A tuleb kolmes versioonis : PWM, ULN ja FLX.


NOCTUA NF-S12A PWM/FLX/ULN
Noctua

Andmed:




Funktsioonid ja tunnusjooned:

Inglise keeles:

    Anti-Stall Knobs : The NF-S12A’s Anti-Stall Knobs reduce flow separation phenomena in medium to high impedance situations and thereby increase the fan’s stall margin. This means that the NF-S12A is even more versatile than its renowned predecessor and can achieve better performance on heatsinks and radiators.
    AAO Frame : Noctua’s AAO (Advanced Acoustic Optimisation) frames feature integrated anti-vibration pads as well as Noctua’s proprietary Stepped Inlet Design and Inner Surface Microstructures, both of which further refine the fan’s performance/noise efficiency.
    Stepped Inlet Design : Noctua’s Stepped Inlet Design adds turbulence to the influx in order to facilitate the transition from laminar flow to turbulent flow, which reduces tonal intake noise, improves flow attachment and increases suction capacity, especially in space restricted environments.
    Inner Surface Microstructures : With the tips of the fan blades ploughing through the boundary layer created by the Inner Surface Microstructures, flow separation from the suction side of the blades is significantly suppressed, which results in reduced blade passing noise and improved airflow and pressure efficiency.
    Integrated Anti-Vibration Pads : Integrated Anti-Vibration Pads made from extra-soft silicone minimise the transmission of minute vibrations while maintaining full compatibility with all standard screws and other mounting systems.
    Custom designed PWM IC with SCD : Supporting fully automatic PWM speed control, the NF-S12A PWM uses Noctua’s novel, custom designed NE-FD1 PWM IC that integrates Smooth Commutation Drive (SCD) technology. By providing smoother torque impulses, SCD suppresses PWM switching noises and thus makes the fan quieter at low speeds.
    SSO2 Bearing : The NF-S12A features the further optimised second generation of Noctua’s renowned, time-tested SSO bearing. With SSO2, the rear magnet is placed closer to the axis to provide even better stabilisation, precision and durability.


Pakend:



Pakend on tootel tehtud papist. Pakendi esiküljel on näha toote iseärasusi ning selle versiooni ( FLX, PWM või ULN ).
Pakendil on nii ees kui ka taga kaaned. Esikaane avamisel on vasakul küljel toodud välja "Anti-Stall" nupukeste tehnoloogia detailides. Paremal poolel näed läbi plastikakna ventilaatorit ja anti-vibratsioonilisi kinnitusi, kui soovid kinnitada ventilaatorit korpuste seintele ning vältida sellega kaasnevat müra. Lisaks sellele näed ka paremalt poolt seda, mis on tootega kaasas.



Pakendi taga on kirjas erinevates keeltes NF-S12A tootekirjeldus ja toote kohta käivad andmed.
Avades pakendi tagaküljel oleva kaane saad lugeda lühikirjeldusi toote tunnusjoonte kohta.

Pakendi sisu:


FLX :

    Pikenduskaabel
    Helimadaldus kaabel ( L.N.A edaspidi )
    Ultra helimadaldus kaabel (U.L.N.A Edaspidi)
    4x Ventilaatori kruvi
    4x Anti-Vibratsioonilist kinnitit
    3:4-pin adapter

ULN:

    Pikenduskaabel
    Ultra helimadaldus kaabel (U.L.N.A Edaspidi)
    4x Ventilaatori kruvi
    4x Anti-Vibratsioonilist kinnitit
    3:4-pin adapter

PWM:

    Pikenduskaabel
    Y-kaabel
    Helimadaldus kaabel ( L.N.A edaspidi )
    4x Ventilaatori kruvi
    4x Anti-Vibratsioonilist kinnitit




Üleval asuval pildil on PWM versiooni sisu. Teistes pakendites olid erinevad kaablid, kuid sisu paigutus oli samasugune.



PWM, FLX ja ULN pakendite suurim vahe seisneb erinevates kaablites.
Kõige raskem oli eristada L.N.A kaablit ning U.L.N.A kaablit, sest välimusel neil vahet ei ole olnud. Kuid, kui vaatasin silti, millel ühel oli peal NA-RC10 ja teisel NA-RC12 sain aru, et U.L.N.A kaablil on suurem seerianumber.
PWM pakendisse on veel lisatud Y-kaabel, mis lubab sul korraga ühendada järgi kaks ventilaatorit. Kuna see kaabel on 4-pinniga, siis lubab see lisaks kahele ventilaatorile muuta ka nende kiiruseid ühekorraga.
Veel oli FLX ja ULN pakendites kaasas 3:4-pin adapter, mis lubab sul ühendada ventilaatori otseselt toiteploki külge, juhul, kui on juba ülejäänud ventilaatoripesad kasutusel.

Ventilaatorid ja kaablid




Üleval asuval pildil on hetkel näidatud NF-S12A PWM versiooni .
Nagu ikka Noctua ventilaatorid on olnud, siis ei ole ka see erinev. Noctua ventilaatorite värvikombinatsioonid on beežikad - pruunid, mis jätavad kergelt tagasihoidva mulje tootest.
NF-S12A ventilaator on uuendusliku disainiga, mille labad on teravama nurga all. Labad teevad veel eriliseks nupukesed labade all servades. Need on "Anti-Stall" nupukesed, mille tehnoloogia on selline, et need takistavad õhuvoolul liikumist vastu ventilaatori liikumissuunda ning ei luba õhuvoolul tekitada turbulentsi.
Ventilaatori labasid ümbritseb AAO raamistik, mis on disainitud eemaldama mürataset ning samas ka hoidma ventilaatori võimsust. Raamistiku nurkades asetsevad vibreerimise vastased kummist padjakesed, mida saab vajadusel eemaldada.
Kuigi eri versiooni ventilaatorid on välimuselt ühesugused, siis on ventilaatoritel lisaks kaablitele veel üks erinevus - selleks on voolutarbivus, mis on märgitud toote tahaküljele. ULN versioonil vajab 0.6 amprit ning 0.72W ja FLX ning PWM ventilaatorid vajavad 1.44W ja 0.12 amprit.


NF-S12A kaabel on kaetud põimitud riidest, mis takistab ventilaatori kaablil kahjustuda ning samas ei ole nii silma riivav.
ULN ja FLX versiooni ventilaatorid vajavad 3-pinnist pesa, aga PWM versioon vajab 4-pinnist pesa. Vajadusel kui sul ei ole 4-pinnist pesa, siis saad ka kasutada 3-pinnist pesa, kuid sel juhul ei saa sa kasutada ventilaatori PWM funktsiooni, mis lubab sul muuta ventilaatori kiirust.

FLX (Flexible) versioon annab sulle paindlikuse muuta jahutusvõimsuse, mürataseme või nende vahepealse variandi vahel. Kiirusteks on 1200/900/700 RPM. See komplekt ei anna sulle täieliku kontrolli ventilaatori kiiruse jaoks.

Teiseks versiooniks on ULN (Ultra-Low Noise), mis on mõeldud arvutikasutajale, kes on paljunõudlik madala mürataseme suhtes. See versioon lubab sul valida 800 RPM'i ja 600RPM'i vahel. Ka see komplekt ei luba kasutajal muuta kiirust vastavalt vajadusele.

Kolmandaks versiooniks on PWM ( Pulse-width modulation ), mis on varustatud NE-FD1 PWM IC kiibistukuga, mis tagab sulle madala voolutarbivuse ning madala helitasemega võimsuse.

Testimine


    Emaplaat: GigaByte P67A-UD3-B3
    Protsessor: Intel I5-3570K @ 3.40 GHz
    Heatsink : SilverStone NT06-P + NF-S12A PWM/FLX/ULN
    RAM: Corsair XMS3 6GB @ 1600MHz
    Videokaart: Sapphire HD Radeon 6850 1GB DDR5
    HDD: Samsung 250GB HD250HJ SATA
    Toiteplokk: Seasonic SS-650HT 650W
    Korpus: In Win Mana 136
    Windows: Windows 7 Ultimate 64-bit
    Testimise tarkvara: Prime95 ja SpeedFan


Testimisel kinnitasin valitud ventilaatori SilverStone NT06-P jahutust ( Ülevaade lähiajal ).

Helitest:
Mürataset kuulasin ma kõrva järgi, sest mul puuduvad vajalikud vahendid testimiseks. Tarkvara ma kasutada ei raatsinud. Samas jäi see helitest nõrgaks, kuna arvuti tekitab taustmüra. Arvuti on vaid nii vaikne, kui seda on selle kõige mürarikkam komponent ( minul oli selleks videokaart ). Ainult PWM versioonil saab kiiruseid muuta.
PWM: Katsetasin, milline on müratase, kui ma ei kasutanud L.N.A kaablit ning võrdlesin seda sellega, kui ma kasutasin L.N.A kaablit madala kiiruse peal oli müra tasemete vahe vaevu kõrvaga kuulda. Aga, kui tõstsin kiiruse 100%, siis oli kergelt kuulda heli, mida tekitas ventilaator. Isegi koos L.N.A kaabliga.
ULN: Katsetasin esmalt, milline on müratase, kui ma L.N.A ja U.L.N.A kaablit ei kasuta. Tulemus oli selline, et mitte mingisugust heli ei olnud kuulda. Siis ostustasin, et kasutan L.N.A kaablit ning proovin sellega, teadsin, et see saab vaid vaiksemaks teha ning sama proovisin ka U.L.N.A kaabliga. See oli suhteliselt uskumatu, kui vaikne saab olla üks ventilaator.
FLX: Katsetasin esmalt ilma L.N.A ja U.L.N.A kaabliga ja siis proovisin ka nendega. Kergemat heli oli vaid kuulda ilma kaablita. Kaablid tegid oma tööd hästi.

Jahutuse test:
Alustasin sellega, et ühendasin CPU FAN pessa pikenduskaabli, sest liiga tülikas oleks olnud koguaeg ronida uuesti käsipidi jahutuse alla. PWM ventilaatori jaoks kasutasin ma NA-EC1 pikenduskaablit ning ULN ja FLX kasutasin ma NA-EC2 kaablit, mis kusjuures andsid täiesti teise tulemuse. NA-EC2 ja NA-EC1 kaabli vahe seiseb selles, et NA-EC1 on 4-pinnine ning NA-EC2 kaabel vaid 3-pinnine.
Testimine toimus minul nii, et esmalt ma valisin ma ventilaatori ning siis kasutasin SpeedFan'i, et kätte saada selle tegelikud pöörded minutis. Kui see oli tehtud, siis lasin seista arvutil ilma kasutamiseta 5-10 min ning seejärel võtsin SpeedFan'i järgi core0 tulemuse. Teiseks tegin sama katsetades erinevate kaablitega (L.N.A ja U.L.N.A ). PWM versioonil valisin madalaimaks kiiruseks 30% ( tegelikkuses sai ka kiiruse panna 0% peale, mis seiskas täielikult ventilaatori )
Kui see oli tehtud, siis kasutasin Prime95 tarkvara ning koormasin oma protsessori 100% peale, mis tõstis temperatuuri suurel määral. Toimisin samamoodi.

Tulemused

Ventilaatorite kiirused:
PWM :
Ventilaatori maksimaalne kiirus: 1266RPM
Ventilaatori maksimaalne kiirus koos L.N.A kaabliga : 1042RPM
Ventilaator kiirusel 30%: 490RPM
Ventilaator kiirusel 30% koos L.N.A kaabliga: 472RPM
FLX:
Ventilaatori maksimaalne kiirus: 865RPM
Ventilaatori maksimaalne kiirus koos L.N.A kaabliga : 694RPM
Ventilaatori maksimaalne kiirus koos U.L.N.A kaabliga : 409RPM
ULN:
Ventilaatori maksimaalne kiirus: 576RPM
Ventilaatori maksimaalne kiirus koos U.L.N.A kaabliga : 513RPM

PWM:

PWM LNA:

FLX:

ULN:


Kokkuvõte

Kokkuvõtteks võin öelda, et ventilaatorite sihtgrupiks sobiks siiski need, kes armastavad oma töölaual vaikust - ükskõik, kas vaatad filmi või kui tegeled dokumentidega, mis vajavad keskendumist. NF-S12A seeria lubab sul valida kolme erineva versiooni vahel : ULN,FLX,PWM.
See küll on kõigi oma otsustada, mis on kõige parem või halvem valik, aga minu meelest on siiski halb idee osta omale ULN versioon, sest koormuse all võib jääda see high-end protsessorite puhul lahjaks. Parim valik oleks minu meelest PWM versioon, kus on sul oma valik, palju sa pöördeid hetkel vajad ning samas on keskmises arvutis piisavalt palju lärmi, et selle ventilaatori müra kuulda ei oleks.

Eestis on hetkel vaid tooded müügil OX-is, kus on hindadeks : PWM 25€, ULN 34€ ja FLX versioon maksab 33€.



Kui leiate kusagilt mõne vea või tahate täpsustust, siis andke mulle teada.


viimati muutis hillar1993 28.02.2013 11:48:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
.:MDK:.
HV veteran
.:MDK:.

liitunud: 24.12.2002




sõnum 28.02.2013 02:00:50 vasta tsitaadiga

Milliste kriteeriumite järgi kujunes see lõpp-skoor?
_________________
Experience is gained immediately after it is needed.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online

sõnum 28.02.2013 02:05:39 Re: Ülevaade: NOCTUA NF-S12A PWM/FLX/ULN vasta tsitaadiga

hillar1993 kirjutas:
Mürataset kuulasin ma kõrva järgi, sest mul puuduvad vajalikud vahendid testimiseks. Tarkvara ma kasutada ei raatsinud.


Mida see peaks tähendama?
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiki
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2003




sõnum 28.02.2013 08:10:49 Re: Ülevaade: NOCTUA NF-S12A PWM/FLX/ULN vasta tsitaadiga

hillar1993 kirjutas:

Ventilaatori maksimaalne kiirus: 5765RPM

Sellist pööretega ventikas sobiks ju väiksemale lennumasinale.
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hillar1993
HV kasutaja

liitunud: 01.11.2010




sõnum 28.02.2013 11:48:12 vasta tsitaadiga

.:MDK:. kirjutas:
Milliste kriteeriumite järgi kujunes see lõpp-skoor?


Selle ma võtsin disaini, jahutusvõimsuse, mürataseme ja hinna alusel.

von Wu kirjutas:
hillar1993 kirjutas:
Mürataset kuulasin ma kõrva järgi, sest mul puuduvad vajalikud vahendid testimiseks. Tarkvara ma kasutada ei raatsinud.


Mida see peaks tähendama?


On tarkvarasi, mis suudavad lugeda helikõrguseid, aga need vajavad piisavat riistvara sinna vahele.

Wiki kirjutas:
hillar1993 kirjutas:

Ventilaatori maksimaalne kiirus: 5765RPM

Sellist pööretega ventikas sobiks ju väiksemale lennumasinale.


Heh, lihtne trükiviga
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taun0
HV veteran
Taun0

liitunud: 22.07.2003




sõnum 28.02.2013 16:16:11 Re: Ülevaade: NOCTUA NF-S12A PWM/FLX/ULN vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
hillar1993 kirjutas:
Mürataset kuulasin ma kõrva järgi, sest mul puuduvad vajalikud vahendid testimiseks. Tarkvara ma kasutada ei raatsinud.


Mida see peaks tähendama?


Mulle jääb ka see sügavalt arusaamatuks. Toote üks oluline argument jääb testimate kuna arvutis teeb mingi teine komponent rohkem häält....??? Miks objektiivseid omadusi testitakse subjetiivselt ja vastupidi?

_________________
www.elektron.ee
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mati_p
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.02.2013 16:27:15 vasta tsitaadiga

Mitte et ma midagi halvasti öelda tahaks, aga... Milleks sellised ülevaated?

* Copy-paste tooteinfo tootja kodulehelt - sellise info suudab igaüks ise ka üles leida. Võiks selle vähemalt äragi tõlkida, kui oma sõnadega ei oska kirja panna.
* Pakendi kirjeldus - no milleks? 99% inimestest ei huvita ülevaate juures, mis materjalist või mis värvi on toote pakend ja mida ühe või teise külje pealt lugeda saab.
* Toote tegelik testimine - noh, mis ma oskan öelda. Valus oli. Väga. Infot ka palju ei saanud. Aga vähemalt oli valus lugeda.


Aga mida mina ka tean kirjutamisest eksole. Ei suutnud enam vait olla.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online

sõnum 28.02.2013 20:19:43 vasta tsitaadiga

Hangi endale kas või mingi odava otsa mikrofon, too ventilaatorid pikendusjuhtmega arvutist eemale ja siis salvesta nende heli ükshaaval samalt kauguselt ja vahepeal mikri seadeid muutmata.
Pärast pane helifailid ülevaate juurde, saab vähemalt võrrelda, milline ventilaator kõvemat häält teeb. Selline asi on kahjuks küll suhteline, aga parem kui mitte midagi.

E: helirõhu mõõtja saab ka odavalt: http://www.soundgroup.ee/?p=rent&rent=heli&id=228 Täpsus on muidugi ± 3.5dB icon_sad.gif
Enne mõõdad taustamüra ära ja siis hakkad vaatama kui palju mingi vendi heli sellest üle on. See eeldab muidugi üsna madalat taustamüra.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.02.2013 22:28:52 vasta tsitaadiga

Mobiiliga saab kh need detsibillide mõõtmised ära teha enam-vähem, pole mingit eraldi asja vaja.
Hind on ausaltöelda ikka paras kirves.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 28.02.2013 22:59:16 vasta tsitaadiga

Ah, olge nüüd. hillarpoiss sai endale tasuta sodi ja pidi ülevaate valmis punnitama thumbs_up.gif thumbs_up.gif
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ABC
HV kasutaja

liitunud: 30.12.2010




sõnum 01.03.2013 17:07:19 vasta tsitaadiga

Kas ta nüüd päris sodi sai, aga tasuta küll jah.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2013 23:34:13 vasta tsitaadiga

Juba müügis kah: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=567078 thumbs_up.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2013 23:44:21 vasta tsitaadiga

Peaks kh lunima hakkama vist.
Tea kas AK annaks terve kasti ülevaate eesmärgil icon_cool.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taun0
HV veteran
Taun0

liitunud: 22.07.2003




sõnum 02.03.2013 00:15:14 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Juba müügis kah: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=567078 thumbs_up.gif


Ma ei tea miks aga see ülevaade näeb kuidagi nii kole välja nüüd.

Miks raisata sisu? Pakkunud nad kohe ülevaate lõpuks müüki? icon_biggrin.gif

_________________
www.elektron.ee
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
AllanK20
HV Guru
AllanK20

liitunud: 08.02.2009




sõnum 02.03.2013 00:41:37 vasta tsitaadiga

tasuta saadud, siis tuleks ka tasuta ära anda, imho

ei tea, kas asja tasuta andmisel ülevaate jaoks on ka mingid piirangud, või ongi diil see, et teen mingi pinnapealse ülevaate valmis ja siis paiskan müüki - teenin taskuraha.

_________________
joodan ja mõõdan
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hillar1993
HV kasutaja

liitunud: 01.11.2010




sõnum 04.03.2013 22:02:19 vasta tsitaadiga

Muidugi ma teen ülevaate ja kui jupp endale ei sobi, miks siis sodi kodus hoida. Ma valin välja, mida on hetkel mõistlik endale hoida ja mis ei meeldi läheb otselennus müüki. Nii lihtne see ongi.
von Wu: Nüüd ongi plaanis endale korralik mõõtja muretseda.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.03.2013 22:35:57 vasta tsitaadiga

http://www.anandtech.com/show/6830/cpu-air-cooler-roundup-six-coolers-from-noctua-silverstone-and-cooler-master
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: NOCTUA NF-S12A PWM/FLX/ULN
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.