Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Oculus Rift, HTC VIVE, PS VR ja teised virtual reality headsetid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 123, 124, 125 ... 174, 175, 176  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 04.06.2017 11:15:13 vasta tsitaadiga

Scart. Kümneid kordi rohkem, kui on müüdud praeguse hetkeni! 2016 oli number umbes 6,3 miljonit, mis on sõna otses mõttes tilk merre, kui räägime massidesse minemisest.

https://uploadvr.com/report-6-3-million-virtual-reality-headsets-shipped-2016/
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dj-E
HV veteran
Dj-E

liitunud: 19.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.06.2017 11:32:29 vasta tsitaadiga

Avot kirjutas:
Scart. Kümneid kordi rohkem, kui on müüdud praeguse hetkeni! 2016 oli number umbes 6,3 miljonit, mis on sõna otses mõttes tilk merre, kui räägime massidesse minemisest.

https://uploadvr.com/report-6-3-million-virtual-reality-headsets-shipped-2016/

Kurat su loll mõla hakkab närvidele käima. Mis number siis sinu jaoks olema peaks, et sa jääksid rahule mõistega massidesse läinud??? 6,3 miljonit seadet müüdud ja võib julgelt öelda, et asi on massidesse läinud arvestades milline niššitoode see on. Sina vist rahulduks vaid miljardiga???
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
agen008
HV kasutaja
agen008

liitunud: 05.01.2005




sõnum 04.06.2017 11:49:13 vasta tsitaadiga

Dj-E kirjutas:
Avot kirjutas:
Scart. Kümneid kordi rohkem, kui on müüdud praeguse hetkeni! 2016 oli number umbes 6,3 miljonit, mis on sõna otses mõttes tilk merre, kui räägime massidesse minemisest.

https://uploadvr.com/report-6-3-million-virtual-reality-headsets-shipped-2016/

Kurat su loll mõla hakkab närvidele käima. Mis number siis sinu jaoks olema peaks, et sa jääksid rahule mõistega massidesse läinud??? 6,3 miljonit seadet müüdud ja võib julgelt öelda, et asi on massidesse läinud arvestades milline niššitoode see on. Sina vist rahulduks vaid miljardiga???


Mitte ainult miljard müüki, vaid ka hind peaks olema langenud mitu korda ja 20 AAA mängu peksid juba väljas olema 1 aasta jooksul. icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif Avot ei tea mitte sittagi vist selle kohta millist tööd peab üks stuudio tegelikult panustama, et ühte tõelist AAA mängu teha. Kurat me alles eksperimenteerime VR seadmetega ja see kukk juba nõuab Skyrim VR'i. kopp.gif

Noh, Fallout VR, Doom VR ja Silent Hill VR tulevad varsti välja, niiet not bad kui aus olla. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo77
HV Guru
Riivo77

liitunud: 20.11.2006




sõnum 04.06.2017 12:19:32 vasta tsitaadiga

ot:
Praktiliselt iga kord, kui siinses teemas on 10+ uut postitust lühikese aja jooksul, võib lahjemat sorti mürki võtta, et tegemist on järjekordselt Avot vs maailm vaidlusega. icon_cool.gif
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.06.2017 12:21:30 vasta tsitaadiga

No üks asi mis viitab sellele, et asi on massides on saadavus. Räägin siinkohal ainult Eestist. HV andmetel pole Rifti üldse kohapeal ja ainult 1 pakkuja icon_eek.gif
Vive on väidetavalt kohal aga arvan, et partnerlaos mitte Eestis. Pakkujaid 4tk aga hinnad suuremad kui MSRP.

Masstoote puhul küll nii kehvad numbrid olla ei tohiks. Isegi high end videokaardid on selle põhjal palju rohkem massides vaadates saadavust.
Ilmselt välismaal on parem olukord aga 6,3 miljonit seadet. Njaa. Usun, et 3D telekaid on praegugi kodudes rohkem icon_lol.gif
Seda mitu VR headsetti korraga müügis eri tootjatelt pole veel mingi indikaator. Pea iga teleritootja pakkus kah ilmselt 3D telereid.

Ma ei ütle, et VR nüüd massidesse ei lähe aga huvi (eriti meediapoolne) on hetkel jahtunud. Paar põlvkonda läheb ilmselt veel aega.
Ma ei tea mis numbrist alates Avot loeb asja massides olevaks aga mina pakuks ~75 miljonit. See teeks vist ühe headseti iga 100 inimese kohta oletades, et maa elanikkond on hetkel ~7,5 miljardit. Eks siis igal sajandal inimesel oleks VR headset. Hetkel on see ühel inimesel ~1200-st
Võrdluseks, et nutitelefone on hetkel 2,32 miljardil inimesel mis teeb ühe nutitelefoni 3,4 inimese kohta ja igal ~kolmandal on nutitelefon keskeltläbi. Vaieldamatult massides.
Facebooki kasutab hetkel 1,94 miljardit inimest, ehk iga ~neljas. Samuti massides.

Kui statistikat uskuda, siis aastaks ~2020 võiks tõesti olla 65-75 miljonil inimesel mingit tüüpi VR headset olemas mis tundub üsna aeglane kasv siiski. Samas kes teab - vb tulebki killer äpp/mäng mis asja plahvatuslikult kasvama paneb (ei -star trek see pole scart).

Statistika võetud siit:
https://en.wikipedia.org/wiki/World_population
https://www.statista.com/statistics/330695/number-of-smartphone-users-worldwide/
https://www.statista.com/statistics/264810/number-of-monthly-active-facebook-users-worldwide/
https://www.statista.com/statistics/671837/global-augmented-virtual-reality-installed-base/
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
agen008
HV kasutaja
agen008

liitunud: 05.01.2005




sõnum 04.06.2017 12:39:56 vasta tsitaadiga

Kogu see "massidesse mineku" argument on üldse täiesti mõttetu. Ma küsin veel kord - mida te täpsemalt siis lootsite? 300 miljonit müüki või 5 kordset hinna langust 1 aasta jooksul? Või lootsite, et mängide arendajad saavad suppervõimed ja kohe teavad kuidas head VR mängu teha JA kütavad välja mitu korraliku AAA mängu 1 aasta jooksul?

No tõesti inimesed. Mida te täpsemalt üldse tõestada üritate siin? icon_eek.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aap14
Kreisi kasutaja
aap14

liitunud: 20.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.06.2017 12:45:04 vasta tsitaadiga

Imho VR on juba seetõttu tulevik, et see ei väsita silmi sarnaselt arvutiekraani vaatamisega. Fookuskaugus on hetkel Oculusel 20m ja pärast tunniajast kasutamist imestasin, et kuidas headsetti peast võttes nägemine terav oli. Tulevikus võib tõenäoliselt fookuskaugust silmadele eraldi seadistada, mis tähendab, et ka lühinägelikud inimesed saavad selle panna nt. 4m peale kui 20m kaugusel objektid kergelt udused tunduvad.

Lähedale vaadates teevad silmaläätse lihased pidevalt tööd, et objektid lähedal oleksid teravad:
"By changing the curvature of the lens, one can focus the eye on objects at different distances from it. This process is called accommodation. At short focal distance the ciliary muscle contracts, zonule fibers loosen, and the lens thickens, resulting in a rounder shape and thus high refractive power."

Fookuskaugus 20m laseb silmadel aga puhata.

Meditsiiniline argument silmade säästmiseks on minu arvates igatahes tugev - mida rohkem arvutit kasutad, seda rohkem VR headsetti vajad.

_________________
Slow is smooth and smooth is fast
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.06.2017 12:49:02 vasta tsitaadiga

Noh, eks siin tuleb vaadata tehnoloogia ja brandi penetratsiooni eraldi.
Mulle endale tundub, et tehnoloogia on üsna edukas olnud.
http://www.gamasutra.com/blogs/MaxShields/20170315/293751/Technology_Adoption_and_the_State_of_Virtual_Reality.php

Me räägime ca 12 milj seadmest kombineeritult põhiliste tootjate vahel (+10 milj google cardboardi) + keegi ei tea mida hiina turg teeb oma Pimaxite ja muude loomadega.
Paari aasta kohta on see päris hea tulemus. Nõustun ka sellega, et suur alguse tuhin on vaibunud, sest uhkeid killer appe pole eriti palju peale tulnud.

Samas märke sellest, et asi liigub on omajagu, pmt kõik suuremad tegijad tegelevad selle tehnoloogiaga ning investeeringute mahud on suured.
https://www.technologyreview.com/s/607903/google-thinks-it-has-cracked-the-vr-adoption-problem - Googe , kes 10 milj cardboardi suutis maha müüa, ilmselt teeb mingi normaalse asja ning suudab seda hulka oluliselt kasvatada + neil on raudselt soft ka järgi tulemas.
Samas konkreetselt mängundust see ilmselt nii tugevalt ei mõjuta.

Ilmselt järgmine gen, kui juba on kogemused olemas tootjatel ning tegelikult inimeste teadlikus suurem, seadmed võimsamad, entry barrier madalam on suurem lootus hüppelisemale kasvule. Aga so far so good ning 20+ milj VR headseti ringluses nii toore tehnoloogia kohta tegelikult näitab inimeste huvi ja potentsiaali väga selgelt.

+ veel see, et ärid selle asja ümber tiirlevad:http://www.pwc.com/us/en/industrial-products/next-manufacturing/augmented-virtual-reality-mainstream-adoption.html

Päris massitooteks ei nimetaks veel, aga suund on olemas.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 04.06.2017 13:14:32, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.06.2017 13:01:34 vasta tsitaadiga

agen008 kirjutas:
Kogu see "massidesse mineku" argument on üldse täiesti mõttetu

O'Rly? icon_eek.gif . Ok mina sain siis valesti aru ja see ei peagi massidesse minema ja jääbki nišitooteks thumbs_up.gif
agen008 kirjutas:
Ma küsin veel kord - mida te täpsemalt siis lootsite?

Rohkem kui praegu?
agen008 kirjutas:
300 miljonit müüki või 5 kordset hinna langust 1 aasta jooksul?

150 miljonit müüki ja kahekordset hinnalangust. Väga odav see olla ei saagi. Juba puhtalt optika jms tehnika tõttu seal sees. Vähemalt PC HMD-st rääkides. Kuskil 400-500 kanti kukub, siis on juba ostetav aga see on puhtalt minu arvamus thumbs_up.gif
agen008 kirjutas:
Või lootsite, et mängide arendajad saavad suppervõimed ja kohe teavad kuidas head VR mängu teha JA kütavad välja mitu korraliku AAA mängu 1 aasta jooksul?

Seda ei lootnud absoluutselt. Tarkvara arendajad on viimased kelle peale loota uue raua massidesse minekul. Parem on kõik lahendused raua poolel ära teha. Kui sa jääd lootma, et arendaja implementeerib sinu vahva tarkvaralise featuuri mida riistvara toetab, siis oled selleks ajaks juba mulla all kui see ükskord laiemalt levima hakkab.
agen008 kirjutas:
No tõesti inimesed. Mida te täpsemalt üldse tõestada üritate siin? icon_eek.gif

Et asi pole massides? Kas see pole see mille üle viimased 40 posti siin vaieldud on? Samas ma ei tea. Võibolla ma lugesin valesti ja viimased 40 posti arutlesid hoopis koogiretseptide ja kodukaunistuste üle...
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 04.06.2017 13:14:51 vasta tsitaadiga

Tomorrow. + 1 thumbs_up.gif

Aeron kijutas: "Päris massitooteks ei nimetaks veel, aga suund on olemas. " + 1 thumbs_up.gif Ainuke asi, et mina olen seda suuna juttu kuulanud ja neelanud aastast 2012 alates. icon_wink.gif Ja kui veelgi kaugemale ajas tagasi minna, siis olen kõrvalt vaadanud ja ka proovinud 90 aastate VR "revolutsiooni". Selle ajajooksul on ikka päris palju vett merre jooksnud ja ootused on täittunud erineva vaheldusega. icon_smile.gif


viimati muutis Avot 04.06.2017 13:54:53, muudetud 5 korda
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
agen008
HV kasutaja
agen008

liitunud: 05.01.2005




sõnum 04.06.2017 13:35:39 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
agen008 kirjutas:
Kogu see "massidesse mineku" argument on üldse täiesti mõttetu

O'Rly? icon_eek.gif . Ok mina sain siis valesti aru ja see ei peagi massidesse minema ja jääbki nišitooteks thumbs_up.gif


Inimene palun loe mu postitust korralikult läbi. icon_biggrin.gif Võtmesõna siin on 1 aasta. Saad ehk aru perspektiivist ometi?

Tomorrow kirjutas:
150 miljonit müüki ja kahekordset hinnalangust. Väga odav see olla ei saagi. Juba puhtalt optika jms tehnika tõttu seal sees. Vähemalt PC HMD-st rääkides. Kuskil 400-500 kanti kukub, siis on juba ostetav aga see on puhtalt minu arvamus thumbs_up.gif


Just. Sinu isilkil arvamus. Aga tuleme reaalsusesse tagasi korraks. Parimal juhul saaksid loota 1 aasta jooskul 30% hinna langust, mis on umbes telefoni galaxy s6 hinna muutus 1 aasta jooksul olnud parimal juhul

https://pricespy.co.uk/product.php?pu=3026763

Ja see telefon on olnud juba väljas tükk aega.

Vaatame s7 hinna muutusi aasta jooksul:

https://pricespy.co.uk/product.php?pu=3499389

Hind võib kaootiliselt hüpata küll, aga mitte mingit kahe kordset languset ei näe ka siin, kuigi sellel asjal on suur toodang, nõudlus ja uus generatsioon tulemas praktiliselt iga aasta. Samas sina nüüd loodad VR jaoks kahe kordset hinna langust aassta jooksul. Ärka üles, härra. icon_eek.gif Lisaks VR hind on juba langenud tänu optimiseerimisele ja arvutite hinna langusele. Oculus on ka juba hinda langetanud.


Tomorrow kirjutas:
agen008 kirjutas:
No tõesti inimesed. Mida te täpsemalt üldse tõestada üritate siin? icon_eek.gif

Et asi pole massides? Kas see pole see mille üle viimased 40 posti siin vaieldud on? Samas ma ei tea. Võibolla ma lugesin valesti ja viimased 40 posti arutlesid hoopis koogiretseptide ja kodukaunistuste üle...


Ja ma ütlen sulle veel korra, et see on idiootne argument. icon_lol.gif See on sama hea kui hakata nutma selle üle, et isesõitvaid autosid on ikka vähem kui tava autosid. Sina ja Avot üritate VR kohta öelda halbu asju selle pärast, et see ei ole saavutanud ebarealistlikke tulemusi väga väikse aja jooksul. No mida iganes. icon_biggrin.gif Täiesti ajuvaba tõinamine,
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 04.06.2017 14:00:34 vasta tsitaadiga

agen008. Õpi lugema ja aru saama mida loed. Keegi ei nuta, keegi ei ole oodanud ebarealstlike tulemusi. Otse vastupidi, konsatateerisin vaid fakti, VR ei ole veel kahjuks massides. Mida kartsin/ennustasin ette juba aasta tagasi, teada saades tehnilise info tulevate headsettide kohta! Ei rohkem, ega vähem. Kõik ülejäänud selle teema ümber on sinu "kõhulahtisus".

viimati muutis Avot 04.06.2017 14:07:55, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
agen008
HV kasutaja
agen008

liitunud: 05.01.2005




sõnum 04.06.2017 14:05:52 vasta tsitaadiga

Avot kirjutas:
agen008. Õpi lugema ja aru saama mida loed. Keegi ei nuta


Ära hakka jälle keerutama. Mul on siiber juba su jamast. Sa oled korduvalt nutnud ja tõinanud kuidas su peakomplekt kogub tolmu ja kuidas asi on "nukker" ja et "kahjuks" oled pettunud.

Avot kirjutas:
keegi ei ole oodanud ebarealstlike tulemusi


Kurat ma just näitasin ju, et teie oodaused on ebarealistlikud. Ma just tegin seda mitu posti järjest. Kas sa üldse loed ka midagi?

Avot kirjutas:
Otse vastupidi, konsatateerisin vaid fakti, VR ei ole veel kahjuks massides. Mida ennustasin ette juba aasta tagasi, teada saades tehnilise info tulevate headsettide kohta! Ei rohkem, ega vähem. Kõik ülejäänud selle teema ümber on sinu "kõhulahtisus".


Saad sa ometi aru, et keegi ei ole kordagi arvanudki, et igal 6 aastasel on oma VR peakomplet juba 1 aasta jooskul. Mida sa õigemini oma arust ennustasid siin? Et Päike homme tõuseb? Palju õnne siis. Miks sa pead mitu lehekülge seda sama jama kogaeg kordama?

Muideks sa ise vist ei märganud ka, aga sa jälle tegid seda sama asja. Sa kasutasid sõna "kahjuks". Seega sa räägid endale vastu. Sa teadsid, et see on ebarealistlik oodata, et igal 4 aastasel titel on aastaks 2017 oma VR seade, aga samas sa oled pettunud, et seda ei ole juhtunud.

No mida... fki.... kopp.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 04.06.2017 14:13:40 vasta tsitaadiga

agen008. Millisest 1 aastast õige räägid? icon_smile.gif Mina olen vähemalt 26 aastat VR tulekut kõrvalt vaadanud ja ikka pole veel massides?! icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif

https://www.youtube.com/watch?v=rVn3H93Ysag

Kas tuli tuttav ette? Nalja peab ju ka ikka saama? icon_smile.gif icon_smile.gif


viimati muutis Avot 04.06.2017 14:17:50, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
agen008
HV kasutaja
agen008

liitunud: 05.01.2005




sõnum 04.06.2017 14:15:18 vasta tsitaadiga

Avot kirjutas:
agen008. Millisest 1 aastast õige räägid? icon_smile.gif Mina olen vähemalt 26 aastat VR tulekut kõrvalt vaadanud ja ikka pole veel massides?! icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif

https://www.youtube.com/watch?v=rVn3H93Ysag

Kas tuleb tuttav ette? icon_smile.gif icon_smile.gif


Oh hakkab jälle pihta. Hea küll, ma siis hakkan samat moodi paska loopima:

https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_autonomous_cars

Vaata. Isesõitvaid autosid on üritatud juba 20'datest alates teha ja ikka pole veel massides. Waauu, milline fail ikka.

Jeerum... kopp.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 04.06.2017 14:25:54 vasta tsitaadiga

agen008. Asja mõte ongi selles, et mina ei hakka sinule vastu väitma/vaidlema, et isesõitvad autod on juba massides. Sina ju annad selgelt mõista, et VR on massides, mis on ainult sinu illusioon! icon_wink.gif Lõetan sinule vastamise, kuna sa ei ole adekvaatne.

viimati muutis Avot 04.06.2017 15:22:20, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.06.2017 14:26:28 vasta tsitaadiga

agen008, Pakkusin välja, et 2020 aastaks mis teeb siis 4 aastat on mingisugune VR headset ~75 miljonil inimesel mida mina loen massides olevaks. 6-12 miljonit on numbrid mis siin välja on käidud minu jaoks laia levikut ei näita.

Sinu väljatoodud hinnalangused ei arvesta operaatorite ja edasimüüjatepooleseid flash müüke. Toon enda telefoni põhjal näite. Kui see eelmise aasta sügisel väljastati maksis see 500-550€. Nüüd sai seda mingi hetk osta vähem kui aasta hiljem 250 eest. Hetkel on hind 300 kandis. Seega hind langes kohati isegi üle poole, kuigi mahud on märgatavalt väiksemad vs Galaxy tippmudelid. Jutt käib Sony Xperia X Compact mudelist.

Sama lugu on uute graafikakaartidega. Tuleb uus seeria, siis keskklassi kaart suudab poole odavamalt pakkuda sama jõudlust mis vana seeria tipp kaart. Ja uue seeria tippkaart suudab sama raha eest pakkuda 30% paremat jõudlust vs eelmine tippkaart.
Selle loogika alusel suudaks uued PC HMD-d teha järgmist:
a) Poole odavam enamvähem sama riistvaraga.
b) Sama kallis vs praegused aga parema riistvaraga.

Ma ei näe, et sellised ootused tulevikku vaadates oleks ebarealistlikud. Pigem minu ootus gen1 seadmete kohta oli see, et install base oleks aastaga suurem. Ma ei kritiseeri riistvara võimekust või hinda (kui välja arvata eesti edasimüüjad oma olematu saadavuse ja hinnapoliitikaga). Samas see ei tähenda, et ma ei loodaks võimalikult lühikese aja jooksul installbase suurenemist, paremat riistvara ja madalamat hinda.
Mis puutub ootused vs pettumus, siis kas see pole mitte klassikaline human nature kus teatakse, et oodatav asi ilmselt ei täitu aga samas ikkagi väljendatakse pettumust, et see ei täitunud?
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
agen008
HV kasutaja
agen008

liitunud: 05.01.2005




sõnum 04.06.2017 14:34:13 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
sinu väljatoodud hinnalangused ei arvesta operaatorite ja edasimüüjatepooleseid flash müüke.


No selles ongi point. Telefonide maailmas on juba korralik turg üles ehitatud ja need asjad on meeletult populaarsed. VR aga on täiesti uus asi ja turg alles areneb. Seega panna asjale samad nõuded ja oodatused on absurdne.

Avot kirjutas:
Sina ju väidad, et VR on massides,


Viita seda postitust, kus ma seda öelnud olen. Aitäh.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.06.2017 17:03:09 vasta tsitaadiga

Tomorrow, aga VR device täna kõiki kokku on tegelikult ju 22 milj +, kui artikleid uskuda.
Google cardboard müüs 10 milj + jumal teab mis Aasias sünnib...
Masstooteks veel ei nimetaks, aga üsna popp on küll ja enamik inimesi teavad millest jutt (awareness) etc.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 04.06.2017 18:18:24, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 04.06.2017 17:56:36 vasta tsitaadiga

Olen siiski Euronicsis kohapleal näinud, HV vist seda poodi ei arvesta?

Tekkis selline küsimus, et kas "halb" kvaliteet VR-s pole mitte tingitud kehvas PC jõudluses. VR-s PEAB 90FPS garanteeritud olema, enamik uuemaid mänge ei jookse(nud) 1440p peal-gi 90FPS-i peal. Seega pidi video settingutes AA ja muud alla keerama. Isegi tavalisel ekraanil jätab selline lüke kohati mulje kehvast pildikvaliteedist, rääkimata VR-st, kus pikslid otse nina ette surutud. Lisaks tuleb VR puhul rohkem piksleid joonistada, seega video kvaliteeti veel allapoole keerata.
Siit tulebki küsimus, et kas ka "prerendered" jooksvad pildid, näiteks nagu 1080p+ Blu Ray filmid paistavad samasugused "pikslimered"? Ja kui asi Video Settingute põhja lükkamises, siis kas GTX 1080Ti jõudluse kättesaadavamaks muutumine muudab olukorda ka praegustel VR seadmetel? Ehk kui "ala Crysis 3 pakutavat pildiilu" saab nüüdsest @1440 90+FPS peal nautida, siis võiks VR ka parem lähedalt välja näha? http://www.anandtech.com/show/11180/the-nvidia-geforce-gtx-1080-ti-review/9
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 04.06.2017 18:37:23 vasta tsitaadiga

Aeron. Toode on popp, see on selge, selge on ka see, et asi areneb, paraneb, kõik võtab aega jne. Mõtlema paneb mind isiklikult see asjaolu, mis/milline asi VR juures saaks tavainimesed/massid seda ostma ja kasutama. Milline ja kui hea peaks selline headset olema ja kas tehnika/hinna suhe on ikka selleks lähiaeg valmis? Kus ja millal oleks VR headset vajalik ja enesest mõistetav, nagu seda on momendil näiteks telefonid jne... Milles peituks läbimurre. Mõtlen seda siiralt, mitte et mingit vaidlust agen008 stiilis arendada!
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dj-E
HV veteran
Dj-E

liitunud: 19.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.06.2017 23:55:33 vasta tsitaadiga

Avot kirjutas:
Aeron. Toode on popp, see on selge, selge on ka see, et asi areneb, paraneb, kõik võtab aega jne. Mõtlema paneb mind isiklikult see asjaolu, mis/milline asi VR juures saaks tavainimesed/massid seda ostma ja kasutama. Milline ja kui hea peaks selline headset olema ja kas tehnika/hinna suhe on ikka selleks lähiaeg valmis? Kus ja millal oleks VR headset vajalik ja enesest mõistetav, nagu seda on momendil näiteks telefonid jne... Milles peituks läbimurre. Mõtlen seda siiralt, mitte et mingit vaidlust agen008 stiilis arendada!

Kes üldse ütles, et VR peakski massidesse minema? Tundub, et see on siin mõne mehe luulu/fantaasia lihtsalt. icon_confused.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 05.06.2017 08:23:15 vasta tsitaadiga

Massidesse minek pole see kui igal mehel kodus.
Massidesse minek on see kui asja kasutatakse laialdaselt eri valdkondades ära.

Praegu seda tehakse ja paljud inimesed saavad sellest osa, mis siis et endal kodus pole.

Jutt et sisu pole on jama. Sisu on palju, aga raske on head kraami solgi seest leida ehk siis palju igasugu jura on müraks.

Avot elab paralleeluniversumis ja enda väidetele ta tõestust tuua ei suuda. Järelikult laest imetud jutt mis põhineb wnda tunnetel.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 05.06.2017 09:02:05 vasta tsitaadiga

Iga tervemõistusega inimene peaks tänaseks teadma, et VR eesmärk on massidesse minek. Mis on äärmiselt tähtis VR toodete hinnapoliitika ja tarkvara arengu suhtes. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 05.06.2017 17:16:24 vasta tsitaadiga

Avot kirjutas:
Iga tervemõistusega inimene peaks tänaseks teadma, et VR eesmärk on massidesse minek. Mis on äärmiselt tähtis VR toodete hinnapoliitika ja tarkvara arengu suhtes. icon_rolleyes.gif


Iga sinu mõistusega. Aga see vist ei sobi ühte lausesse sõnaga terve.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Oculus Rift, HTC VIVE, PS VR ja teised virtual reality headsetid mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 123, 124, 125 ... 174, 175, 176  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.