Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Tahvelarvutid ja e-lugerid »  Kindle Paperwhite märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Supiplex
HV veteran
Supiplex

liitunud: 11.12.2002




sõnum 18.12.2012 10:43:17 Kindle Paperwhite vasta tsitaadiga

Üks ad-supported Kindle Paperwhite on nüüdseks kaks nädalat pihus olnud, üks raamatuhakatis läbi loetud.
Kommentaare:

- Viriseda ei oska. E-lugeja nagu muiste. Loen ja naudin teravat pilti; silmad ei väsi jne.
- Mahtuvuslik puuteekraan on meeldivalt tundlik ja kasutajaliides ergonoomiline. Ma veidi kartsin et nuppude kadumine vähendab kuidagi mugavust, aga ei saa seda väita.
- Tõesti, sisseehitatud taustvalgus pisut tõstab kontrasti tugevalt valgustatud ruumis. Voodis lugemislambi valguses keeran taustvalguse minimaalseks ja on õige pisut parem kui ilma. Aga ma seda üle ei tähtsustaks.
- Aku kohta vara öelda, aga tundub et nõrgaks keeratud taustvalgus+wifi ikka sööb veidi - kolm kuud on veidi palju lubatud icon_smile.gif. Pool akut on alles veel.
- Ametlikud kaaned on suured ja rasked, kaaluvad poole rohkem kui seade ise ja lisavad märgatavalt paksust. Ühelt poolt on soliidsem käes hoida, teisalt ei mahu enam põuetaskusse ära. Kui reisile kaasa ei võtaks, oleks võinud kaaned ostmata jätta.

Üldhinnang - igati tubli riistapuu.


_________________
The young lady had an unusual list,
Linked in part to a structural weakness.
She set no preconditions.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Face/Off
HV vaatleja
Face/Off

liitunud: 17.12.2012




sõnum 18.12.2012 12:34:59 vasta tsitaadiga

Kuidas on ekraani selgus täiesti pimedas toas, vaatasin hiljuti Nook Simple Touch with GlowLight tutvustust ning seal oli test ekraani selgus täiesti pimedas toas, ei ütleks, et see väga selge oli?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 18.12.2012 12:43:42 Re: Kindle Paperwhite vasta tsitaadiga

Saan ma õieti aru, et said 2 nädalat ilma laadimiseta hakkama? Palju aktiivses olekus töötunde on tulnud umbes?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 18.12.2012 12:54:47 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
aktiivses olekus
Kui tuld ei kasuta ning wifi väljas peaks akukestvus sõltuma puhtalt ja ainult lehekülgede pööramise arvust ning see jääb tuhandetesse. Tule voolutarvet paraku ei tea kommenteerida.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 18.12.2012 13:02:13 vasta tsitaadiga

Ma mõtlesin tulega ikka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Face/Off
HV vaatleja
Face/Off

liitunud: 17.12.2012




sõnum 18.12.2012 13:32:46 vasta tsitaadiga

Kas on võimalik kuskilt Eestist osta Kindle Paperwhite, Nook Simple Touch või Nook Glowile kaani?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Supiplex
HV veteran
Supiplex

liitunud: 11.12.2002




sõnum 18.12.2012 15:27:23 Re: Kindle Paperwhite vasta tsitaadiga

Face/Off kirjutas:
Kuidas on ekraani selgus täiesti pimedas toas, vaatasin hiljuti Nook Simple Touch with GlowLight tutvustust ning seal oli test ekraani selgus täiesti pimedas toas, ei ütleks, et see väga selge oli?


Teravusel pole iseenesest viga midagi. Aga pimedas helendavat ekraani lugedes väsivad silmad ära. Vaateväli peaks teoorias ühtlaselt valgustatud olema.

sukelduja kirjutas:
Saan ma õieti aru, et said 2 nädalat ilma laadimiseta hakkama? Palju aktiivses olekus töötunde on tulnud umbes?


Sellest on veel vara rääkida, ma olen teda üksainus kord laadinud ja peale seda palju mänginud ja uurinud. Lugenud olen umbes 4-5 tundi, taustvalgus keskmisel tugevusel. Samas proovinud wifis surfata ja poest raamatuid otsida jne.

_________________
The young lady had an unusual list,
Linked in part to a structural weakness.
She set no preconditions.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Face/Off
HV vaatleja
Face/Off

liitunud: 17.12.2012




sõnum 18.12.2012 22:04:51 vasta tsitaadiga

Kui palju tuleb kohaletoimetamis tasu maksta, kui tellida kindle paperwhite amazonist uk või usa?

Kas toode tuuakse kulleriga koju?

Plaan varsti e-lugerit ostma hakata, aga ei tea välismaalt toodete ostmisest midagi. Hetkel on silma jäänud: Kindle Paperwhite, Nook Simple Touch ja Nook Glow, aga neid kõiki saab ainult välismaalt osta.

Kas kõik välismaa e-raamatute poed: amazon, barnes&noble, google books jne. nõuavad, et sul oleks krediitkaart?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012




sõnum 19.12.2012 02:23:32 vasta tsitaadiga

Kindle Paperwhite'i ja erinevaid Nook'e saab praegu tellida ainult Netikulleri kaudu. Tõenäoliselt hakkab Amazon millalgi mitte väga kauges tulevikus Paperwhite'i ka otse Eestisse müüma, nagu ta on seda teinud enamiku varasemate mudelitega. Barnes & Noble müüb oma Nook lugereid ainult USA elanikele.

Barnes&Noble ja Google minu teada Eestisse e-raamatuid ei müü. Amazon müüb. Vajalik on krediitkaart, aga sobib ka virtuaalne kaart, nagu näiteks http://www.seb.ee/krediitkaardid/virtuaalkaart (ma ei tea, kas teistel pankadel on ka midagi sellelaadset). Kui sa tahad tulevikus osta e-raamatuid Amazonist, siis ära parem muretse endale Nook Simple Touchi või Nook Glow'd, nendega Amazoni e-raamatuid lugeda ei saa, vähemalt mitte legaalsel teel. (Illegaalselt on võimalik ja isegi mitte eriti keeruline, aga lihtsam on kohe Kindle soetada).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kala
HV vaatleja

liitunud: 15.11.2001




sõnum 19.12.2012 09:24:23 vasta tsitaadiga

swedi deebet+ toimib ka amazonis
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Face/Off
HV vaatleja
Face/Off

liitunud: 17.12.2012




sõnum 19.12.2012 12:28:30 vasta tsitaadiga

Kas nendelt lehtedelt ei saa Nook Simple Touchi osta: link ja link.

Kuidas ei saa Barnes & Nobles ja Googlist osta e-raamtuid, kui osta, kas siis e-raamatud ei avane. Kui on nt. Nook Simple Touch, siis saab arvutis amazonase e-raamatuid osta ja konvertida epubi formaati.

Peaks amazonases ikka selle maksmise süsteemi toimima saama, sest peale raamatute ilmselt ostaks sealt veel midagi.

Mis kindle mudeleid on hetkel võimalik Eestist osta?

Uurisin veidi kaarte (krediit-, virtuaal- ja deebet pluss kaarte), siis tundub neist kõige mõistlikum endale deebet pluss kaart hankida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012




sõnum 19.12.2012 16:38:41 vasta tsitaadiga

Esimeselt lingilt (otse B&N-st) ei saa Nooki osta. Teiselt lingilt, Amazoni kaudu, aga ülla-ülla, isegi saab (proovisin)!

B&N ja Google ei müü sulle e-raamatuid, kui sul on Eesti krediitkaart ja IP-aadressi järgi asud sa Eestis (ka proovitud).

Sa saad jah arvutis Amazoni e-raamatuid osta, aga nad on kaitstud DRM-iga (Digital Rights Management) ja selleks, et neid konvertida, peab enne DRM-i eemaldama. See tegevus on enamikus arenenenud riikides (sh. Euroopa Liidus) ebaseaduslik. Muidugi, niikaua kui sa teed seda isiklikuks otstarbeks ega hakka oma DRM-ist vabastatud raamatuid edasi müüma või netis levitama, vaevalt keegi sulle hõlma hakkab.

Otse Amazonist on hetkel võimalik Eestis osta Kindle Keyboardi ja Kindle Basicut. Netikulleri kaudu on võimalik osta vist kõiki Kindle mudeleid.


viimati muutis videvlane 19.12.2012 16:50:40, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Face/Off
HV vaatleja
Face/Off

liitunud: 17.12.2012




sõnum 19.12.2012 16:45:28 vasta tsitaadiga

Plaan ka endale teha varsti deebet pluss kaart ning proovin need levinumad e-raamatute poed ka ära enne e-readeri ostu.

Kas enamike e-raamatutega ei ole see kohustus, et ei tohi peale isiklikuks tarbeks e-raamatut kasutada. Kus sina ostsid Kindle Paperwhite ning kui palju tuli lisaks tootele juurde maksta?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012




sõnum 19.12.2012 17:29:20 vasta tsitaadiga

Jah, on ikka kohustus, et ainult isiklikuks otstarbeks. Ilma DRM-ita raamatuid võib täiesti seaduslikult isiklikuks kasutamiseks konvertida. Aga kui raamat on kaitstud DRM-iga, siis selle eemaldamine on ebaseaduslik ka isiklikuks otstarbeks (mis ei tähenda muidugi, et seda ei tehta).

Täienduseks: kui sa ikka kindlasti tahad Nook Simple Touchi, siis saad epub-formaadis raamatuid osta nt. Kobo e-poest http://www.kobobooks.com/ Valik on päris hea, kuigi Amazoni omast loomulikult väiksem, hind tuleb eestlasele tihti isegi soodsam kui Amazonist ostes.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Face/Off
HV vaatleja
Face/Off

liitunud: 17.12.2012




sõnum 20.12.2012 12:57:23 vasta tsitaadiga

videvlane kirjutas:
Täienduseks: kui sa ikka kindlasti tahad Nook Simple Touchi, siis saad epub-formaadis raamatuid osta nt. Kobo e-poest http://www.kobobooks.com/ Valik on päris hea, kuigi Amazoni omast loomulikult väiksem, hind tuleb eestlasele tihti isegi soodsam kui Amazonist ostes.

See on päris hea variant, üldiselt usun, et ma väga palju siiski inglise keeles ei loe. Nook Simple Touch meeldib mitmes mõttes, esiteks on odavam, meeldib välimus, toetab kohe epubi ning arvan, et mul pole tausta valgustus vaja kuna silmale parem on ikka valgustatud ruumis lugeda ning nook simple touchi home leht tundub loogilisem kui kindle paperwhite home leht.

Lugesin hiljuti vist e-lugerite teemast, et 10.12 oli ringvaates e-lugerite tutvustus, vaatasin eile selle ära, pean tunnistama, et ringvaates kindle paperwhite tundus palju atraktiivsem kui peale youtubis kindle paperwhite tutvustus videode vaatamist. Seal öeldi, et mitu kuud võib võtta kindle paperwhite kätte saamine, kas see oli tõsi ning kas sellist olukorda võib tekkida ka kui tellides amazonases, netikullerist või krisotomusest?

Uurisin veidi netikullerist e-lugeri tellimisest, siis tundub kui sa lisa tasulisi asju juurde ei pane, siis hind mis toodete juures on jääb, USAs on palju soodsam tellida Kindle Paperwhite või Nook Simple Touch. Kas USAst tuleb kaua kohale e-reader?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zebra
HV kasutaja
Zebra

liitunud: 18.03.2004




sõnum 20.12.2012 13:23:17 vasta tsitaadiga

Face/Off kirjutas:
Seal öeldi, et mitu kuud võib võtta kindle paperwhite kätte saamine, kas see oli tõsi ning kas sellist olukorda võib tekkida ka kui tellides amazonases, netikullerist või krisotomusest?
Uurisin veidi netikullerist e-lugeri tellimisest, siis tundub kui sa lisa tasulisi asju juurde ei pane, siis hind mis toodete juures on jääb, USAs on palju soodsam tellida Kindle Paperwhite või Nook Simple Touch. Kas USAst tuleb kaua kohale e-reader?

Mina tellisin Kindle Paperwhite 05.11 USAst ja siis oli juba Amazonis kirjas, et
Due to popular demand, orders placed today are expected to ship in the week of December 17th.
15.11 küsisin Netikullerist, kui kaugel minu tellimus on.
tsitaat:
Teie tellimise hetkel oli Amazonis kirjas, et eeldatav shipping on 17.12, siis üsna suure tõenäosusega nii ka on. Muidugi on võimalik ka et nad saadavad varem selle välja kui võimalik, aga loota selle peale ei saa. Seega Tallinnasse jõuab see tellimus ilmselt ikka jaanuari alguses.

Kokku läks maksma 138€

Täna veel infot juurde tulnud ei ole, kui kaugel on kõik
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Face/Off
HV vaatleja
Face/Off

liitunud: 17.12.2012




sõnum 20.12.2012 14:06:10 vasta tsitaadiga

Mul on selline tunne, et pühade ajal teen investeeringu ja ostan Nook Simple Touchi netikullerist, kas netikulleris deebet kaardiga maksta saab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.12.2012 14:10:48 vasta tsitaadiga

brixxx, lõpeta ära. See on järjekordne küsimus, mille vastuse saab kas kõnealuselt firmalt või lausa nende kodulehelt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 20.12.2012 23:36:05 vasta tsitaadiga

Uurisin hetkel veidi USA ja UK amazonist e-raamatute ja mp3de ostu, UK amazonisest ei saa eestlased osta e-raamatuid ning USAs saab ilmselt ainult need, kellel on kindle, kas kuidagi läbi arvuti pole võimalik tellida amazoni e-raamatuid. MP3 albumeid ei saanud USA ega UK amazonist tellida. Kas kuidagi MP3si saaks ka tellida, leidsin ühe artisti (Howard Keel), kelle albumeid tahaks tellida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gemini
HV Guru

liitunud: 03.12.2001




sõnum 20.12.2012 23:43:38 vasta tsitaadiga

brixxx kirjutas:
USAs saab ilmselt ainult need, kellel on kindle, kas kuidagi läbi arvuti pole võimalik tellida amazoni e-raamatuid.

https://read.amazon.com/ ehk Kindle Cloud reader aitab... Ei pea omama riistvaralist Kindlet.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 21.12.2012 00:38:48 vasta tsitaadiga

gemini kirjutas:
brixxx kirjutas:
USAs saab ilmselt ainult need, kellel on kindle, kas kuidagi läbi arvuti pole võimalik tellida amazoni e-raamatuid.

https://read.amazon.com/ ehk Kindle Cloud reader aitab... Ei pea omama riistvaralist Kindlet.

Sellest oli palju abi, aga mul tekkis probleem kui ma tellisin siit ''The Lost Symbol'' ning läksin Kindle Cloudsi, siis avanes raamat, aga kui panin Kindle Cloudsi kinni ning hiljem läksin sinna uuesti, siis oli raamat kadunud, kas raamat on jäädavalt kadunud või saab midagi teha, proovisin uuesti tasuta kindle e-raamatuga, siis ei kadunud e-raamat kuhugi. Leidsin juba probleemi, amazonil on probleeme makstud summat kätte saada, ilmselt ikka ei saa VISA deebet kaardiga maksta, ilmselt teen homme või ülehomme SEB virtuaalkaardi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012




sõnum 21.12.2012 00:46:03 vasta tsitaadiga

Cloud Readeri kohta ei oska miskit öelda, ostetud raamat peaks su kontol igal juhul alles olema ja alla laadida saad teda piiramatu arv kordi. Ise Cloud Readerit ei kasuta, kui ei ole füüsilist Kindle'it, siis parem installi tasuta app arvutisse või telefoni, millega saad oma Kindle raamatuid lugeda (ka offline). Sobiva appi leiad siit: http://www.amazon.com/gp/feature.html/ref=sv_kinh_1?ie=UTF8&docId=1000493771
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 21.12.2012 01:01:18 vasta tsitaadiga

videvlane kirjutas:
Cloud Readeri kohta ei oska miskit öelda, ostetud raamat peaks su kontol igal juhul alles olema ja alla laadida saad teda piiramatu arv kordi. Ise Cloud Readerit ei kasuta, kui ei ole füüsilist Kindle'it, siis parem installi tasuta app arvutisse või telefoni, millega saad oma Kindle raamatuid lugeda (ka offline). Sobiva appi leiad siit: http://www.amazon.com/gp/feature.html/ref=sv_kinh_1?ie=UTF8&docId=1000493771

Ma vaatasin seda linki, millegi tõttu ei töötanud see rakendus Windows 8 arvutis. Hetkel olen kahe vahel, kas eelistada Kindle Paperwhite või Nook Simple Touch kuna nüüd kui uurisin veidi amazonis e-raamatute ostmist, siis ei tundu eriti mugav e-raamatute ostmine, kui nt. Kobo e-raamatute poodi kasutada, siis tundub palju mugavam, tundub ka Barnes & Noble e-raamatute ostmine mugavam, kuigi eestlased sealt osta ei saa. Uurin mõnda aega veel e-raamatu poode võibolla ostan hoopis Kobo Touch. Kui vaadata e-raamatute formaatite toetusi, siis Kobo e-luger toetab kõige rohkem formaate, saab lugeda nii epub kui mobi formaate.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012




sõnum 21.12.2012 01:24:34 vasta tsitaadiga

Olen ostnud e-raamatuid nii Amazonist kui Kobo e-poest (lisaks veel paljudest muudest kohtadest) ja kasutusmugavuselt on Amazoni e-pood minu meelest teistest küll tunduvalt üle. Mul on muidugi Amazoni kontoga seotud krediitkaart, füüsiline Kindle ja kaks registreeritud Kindle appi ka, raamatuid ostan põhiliselt siiski arvutist.

Kobo Touch tundub muidu päris kobe luger küll, kaaluks vbl isegi, aga mulle eriti ei meeldi lugeda puutetundlikult ekraanilt (näpujäljed!)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 21.12.2012 01:44:23 vasta tsitaadiga

videvlane kirjutas:
Olen ostnud e-raamatuid nii Amazonist kui Kobo e-poest (lisaks veel paljudest muudest kohtadest) ja kasutusmugavuselt on Amazoni e-pood minu meelest teistest küll tunduvalt üle. Mul on muidugi Amazoni kontoga seotud krediitkaart, füüsiline Kindle ja kaks registreeritud Kindle appi ka, raamatuid ostan põhiliselt siiski arvutist.

Kobo Touch tundub muidu päris kobe luger küll, kaaluks vbl isegi, aga mulle eriti ei meeldi lugeda puutetundlikult ekraanilt (näpujäljed!)

Amazonist ei meeldinud tellida kuna ei laadinud kohe mobi faili, vaid suunas Cloud Readerisse ning Kobo Touchi juures on hea, et seda saab Rahvaraamatust osta, võibolla jaanuari algul ostan Kobo Touchi kui tulen Tallinna tagasi. Hetkel on lugemise huvi, olen ühe raamatu juba läbi lugenud ning ilmselt mõne päevaga loen ka teise raamatu ära, hetkel loen põhiliselt 3.5'' LCD mobiili ekraanilt, aga silmad väsivad suhteliselt kiiresti ära.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Tahvelarvutid ja e-lugerid »  Kindle Paperwhite mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.