Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Keelefoorum »  Arvutustehnika vs Arvutitehnika ? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas eelistad sõna Arvutustehnika või Arvutitehnika ?
Arvutustehnika
13%
 13%  [ 7 ]
Arvutitehnika
72%
 72%  [ 37 ]
midagi muud...
0%
 0%  [ 0 ]
Erapooletu
13%
 13%  [ 7 ]
hääli kokku : 51

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 21.11.2012 12:22:45 Arvutustehnika vs Arvutitehnika ? vasta tsitaadiga

HV paari ärifoorumi pealkirjad on "Arvutustehnika müük", "Arvutustehnika ost" ja sama sõna esineb lisaks veel ka mitme alamfoorumi kirjeldavas peenes tekstis.

Äkki oleks õigem "Arvutitehnika müük", "Arvutitehnika ost" ?

EKI'st praegu kohe selle kohta ametlikku arvamust üles ei leidnud, kuid samas on täiesti olemas:
- TTÜ Arvutitehnika instituut
- TÜ Arvutitehnika õppekava
- sõna arvutitehnika kasutavad ka mitmed arvutipoed, nagu (juhuslikud näited: 1a.ee, Photopoint)
- NETI.ee kogu arvutiriistvara teemas esineb arvutitehnika läbivalt, peaaegu iga lingi kirjelduses

(Arvutustehnika on minu arvates rudimentaalne vorm ajastust, kus arvutid sõna otseses mõttes ainult arvutamiseks kasutatavad olid. Sinna hulka kuulusid/kuuluvad ka kalkulaatorid, vändaga Feliks ja arvelauad!)


viimati muutis WAV 21.11.2012 12:26:50, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2012 12:23:28 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Äkki oleks õigem "Arvutitehnika müük", "Arvutitehnika ost"

thumbs_up.gif

_________________
{ Talu/suvila blogi }
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 21.11.2012 12:37:50 vasta tsitaadiga

Küllalt samaväärsed ja rohkem maitseasi.
Kui ametlikke nimetusi tahad, siis otsingus jäi kohe esimesena ette "Informaatika ja Arvutustehnika Instituudi As" ja "Informaatika ja Arvutustehnika Kool" ja ka muidu on "arvutustehnika" sõnana laialt kasutusel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2012 12:41:03 vasta tsitaadiga

Lisasin valiku Erapooletu.
_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 21.11.2012 12:42:00 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Küllalt samaväärsed ja rohkem maitseasi.

Minu jaoks on sisuline erinevus olemas:
Näiteks... Väline kõvaketas, LCD monitor ja LAN kaabel sobiksid loogiliselt arvutitehnika alla, kuid natuke imelik on neid nimetada arvutustehnikaks...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 21.11.2012 13:00:27 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
Mnator kirjutas:
Küllalt samaväärsed ja rohkem maitseasi.

Minu jaoks on sisuline erinevus olemas:
Näiteks... Väline kõvaketas, LCD monitor ja LAN kaabel sobiksid loogiliselt arvutitehnika alla, kuid natuke imelik on neid nimetada arvutustehnikaks...
Kuidas võtta. Välise ketta võib tänapäeval näiteks ka teleriga ühendada jne. Ja temas sisalduv kontroller on teatud mõttes ise mikroarvuti ja arvutab....
Seetõttu see sinu sisuline erinevus on väga hägune.
Ja ilmselt ma jään arvamusele, et terminid on võrdväärsed. Vahetage kui enamus rahvast kasvõi lihtsalt tüdinenud on vanast ja foorumi programmeerijail paremat teha pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2012 18:58:49 vasta tsitaadiga

Kõrvaklapid arvutavad?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2012 19:00:52 vasta tsitaadiga

Muudetud.
_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2012 19:33:00 vasta tsitaadiga

miki kirjutas:
.. või "Lauaarvutite ning nende lisaseadmete müük ja vahetus" / ".. ost" - viimase puhul jääks ära teemad, kus tehtakse sülearvutiga seotud teemad aegajalt just sinna; ~1 päevas

Ka üsna asjalik mõte. Arvuti asedada lauaarvutiga, et oleks selgesti eristatud lauaarvutid ja süle/pihu/tahvelarvutid.

Kuna on olemas Süle-, pihu- ja tahvelarvutite müük/vahetus, siis võiks ka lisaseadmete müük olla samas formaadis ehk siis Süle-, pihu- ning tahvelarvutite lisaseadmete/varuosade müük/vahetus.

Aga tekib küsimus - kas varuosi neile foorumi kaudu osta ei saagi? Seega peaks Süle-, pihu-, tahvelarvutite ja lisaseadmete ost olema Süle-, pihu-, tahvelarvutite ja lisaseadmete/varuosade ost.

Mainin ära, et kui Ctrl+F kasutada märksõnaga "arvutus", siis leiab veel nii mõndagi. icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 21.11.2012 19:42:31 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
Kõrvaklapid arvutavad?
Pigem nii, et kõrvaklapid on kasutusel ka näiteks raadiotega/plaadimängijatega jne. icon_wink.gif
( Või on see sinu jaoks liiga kõrge pilotaaž icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif )
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 21.11.2012 19:44:58 vasta tsitaadiga

ÕS-is on olemas sõna "arvutustehnika"
ÕS-is puudub sõna "arvutitehnika"

puudumine ei tähenda, et see vale on, aga seda peaks lähemalt uurima, miks sellist lihtsana tunduvat sõna ÕS-is ei ole, aga "arvutustehnika" on
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 21.11.2012 19:49:04 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
ÕS-is on olemas sõna "arvutustehnika"
ÕS-is puudub sõna "arvutitehnika"

puudumine ei tähenda, et see vale on, aga seda peaks lähemalt uurima, miks sellist lihtsana tunduvat sõna ÕS-is ei ole, aga "arvutustehnika" on
võib-olla puudub selle pärast, et varemalt kasutatii seda tavaliselt lahku kirjutatuna
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2012 19:51:08 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
LiivaneLord kirjutas:
Kõrvaklapid arvutavad?
Pigem nii, et kõrvaklapid on kasutusel ka näiteks raadiotega/plaadimängijatega jne. icon_wink.gif
( Või on see sinu jaoks liiga kõrge pilotaaž icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif )

Kui võtta kõrvaklappe kui raadio/plaadimängijate lisaseadmeid, siis millise alafoorumi alla sina need asetaksid? Mina sellist alafoorumit ei suuda leida. icon_confused.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 21.11.2012 20:00:45 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
Mnator kirjutas:
LiivaneLord kirjutas:
Kõrvaklapid arvutavad?
Pigem nii, et kõrvaklapid on kasutusel ka näiteks raadiotega/plaadimängijatega jne. icon_wink.gif
( Või on see sinu jaoks liiga kõrge pilotaaž icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif )

Kui võtta kõrvaklappe kui raadio/plaadimängijate lisaseadmeid, siis millise alafoorumi alla sina need asetaksid? Mina sellist alafoorumit ei suuda leida. icon_confused.gif
Su mõtted liiguvad täiesti valedel radadel ja tundub, et siin konkreetses teemas eelnevast jutust pole sa suurt midagi aru saanud.
Nad on universaalsed ja kõlbavad väga mitmesse kohta. Sinu püüe hirmkitsalt liigitada on antud juhul küll mööda. Mingiks liigituseks võiks vaid helitehnika sõna nende puhul kasutada, kui sa seda niiväga vajad........
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online

sõnum 21.11.2012 20:03:55 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
Kui võtta kõrvaklappe kui raadio/plaadimängijate lisaseadmeid, siis millise alafoorumi alla sina need asetaksid? Mina sellist alafoorumit ei suuda leida. icon_confused.gif


Loe "Muu tehnika ost/müük/vahetus" alafoorumi kirjeldust".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2012 20:11:28 vasta tsitaadiga

von Wu, loen:
tsitaat:
Kõik muu tehnika (MP3 Player, Audio-videotehnika jne. (v.a autod, pesumasinad, muruniidukid jne.)), mis ei lähe arvutustehnika alla. Kelladest on lubatud vaid digitaalsed eriotstarbelised kellad (flash mäluga, pulsianduriga jne.)

Lisaseadmetest pole seal juttugi.

tsitaat:
Su mõtted liiguvad täiesti valedel radadel ja tundub, et siin konkreetses teemas eelnevast jutust pole sa suurt midagi aru saanud.
Nad on universaalsed ja kõlbavad väga mitmesse kohta. Sinu püüe hirmkitsalt liigitada on antud juhul küll mööda. Mingiks liigituseks võiks vaid helitehnika sõna nende puhul kasutada, kui sa seda niiväga vajad........

Tore-tore. Paneme need siis kõikidesse alafoorumitesse.

Kui mina müün oma kõrvaklappe Philips Wireless Hi-Fi Headphone SHC8545, siis kus ma seda teha tohin? Mina kasutan neid lauaarvutiga. Mitte mobiiliga ega sülearvutiga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 21.11.2012 20:18:05 vasta tsitaadiga

Küsi seda modedelt/administratsioonilt, mulle adresseerid küll ilmaasjata selle küsimuse. von Wu pakutu on mõnes mõttes õige, sest ostja ei pea ju neid ainult lauaarvutile vajama, võib-olla ostjal ongi just ainult sülearvuti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2012 20:21:08 vasta tsitaadiga

Mnator, aa, et kui ma tahan neid kõrvaklappe müüa ka neile, kes saaksid seda kasutada sülearvutitega, mobiilidega, mängukonsoolidega või muu tehnikaga, siis võin sama toodet müüa korraga kõigis neis vastavates alafoorumites? icon_razz.gif

Mul on millegipärast karvane tunne, et seda teha ei tohiks, aga parandage, kui ma eksin. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 22.11.2012 10:17:56 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
Mnator, aa, et kui ma tahan neid kõrvaklappe müüa ka neile, kes saaksid seda kasutada sülearvutitega, mobiilidega, mängukonsoolidega või muu tehnikaga, siis võin sama toodet müüa korraga kõigis neis vastavates alafoorumites? icon_razz.gif

Mul on millegipärast karvane tunne, et seda teha ei tohiks, aga parandage, kui ma eksin. icon_smile.gif
Mis alusel korraga icon_question.gif Sinu ebaloogilisus annab silmad ette igale blondiile icon_wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 22.11.2012 10:34:39 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
ÕS-is puudub sõna "arvutitehnika"
http://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=arvutitehnika&F=M
Täitsa olemas icon_rolleyes.gif
Samas on sealt puudu näiteks autotehnika icon_smile.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 22.11.2012 16:08:58 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
dvd vader kirjutas:
ÕS-is puudub sõna "arvutitehnika"
http://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=arvutitehnika&F=M
Täitsa olemas icon_rolleyes.gif
Samas on sealt puudu näiteks autotehnika icon_smile.gif

juhin tähelepanu, et see ei ole ÕS ja see seletav sõnaraamat ei seleta praegusel juhul midagi, et mis erinevus seal oleks

Mnator kirjutas:
võib-olla puudub selle pärast, et varemalt kasutatii seda tavaliselt lahku kirjutatuna

see vaevalt küll et õige on, "arvuti tehnika" tähendaks ühe konkreetse avutiseadme sees või küljes olevat tehnikat, ja "arvutitehnika" seda ei tähenda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 22.11.2012 16:41:47 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
dvd vader kirjutas:
ÕS-is puudub sõna "arvutitehnika"
http://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=arvutitehnika&F=M
Täitsa olemas icon_rolleyes.gif
Samas on sealt puudu näiteks autotehnika icon_smile.gif

juhin tähelepanu, et see ei ole ÕS ja see seletav sõnaraamat ei seleta praegusel juhul midagi, et mis erinevus seal oleks

Mnator kirjutas:
võib-olla puudub selle pärast, et varemalt kasutatii seda tavaliselt lahku kirjutatuna

see vaevalt küll et õige on, "arvuti tehnika" tähendaks ühe konkreetse avutiseadme sees või küljes olevat tehnikat, ja "arvutitehnika" seda ei tähenda
Kas sa juhuslikult ei toonud esile arutluse all oleva väljendi nõrga külje? "arvutitehnika" ja "arvuti tehnika" on kõnes eristamatud, neil saab korralikult vahet teha vaid kirjapildis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 22.11.2012 16:50:59 vasta tsitaadiga

icon_rolleyes.gif Mnator, üritasin mõista, aga kahjuks ma ei saa aru, mis kõne asjasse puutub üldse ja kuidas see peaks olema seotud sõnade kokku-lahkukirjutamise mitteoskamisega
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 22.11.2012 17:05:15 vasta tsitaadiga

No kuule, kui kõnes on eristamatu, et millest jutt ja peab pikalt-laialt seletama vahe tegemiseks, siis on ju paha variant. Ise ju väitsid eespool, et tähendus ei ole sama. Või mida sa seal eespool oma lausega "see vaevalt küll et õige on, "arvuti tehnika" tähendaks ühe konkreetse avutiseadme sees või küljes olevat tehnikat, ja "arvutitehnika" seda ei tähenda" siis tegelikult öelda tahtsid, seleta lahti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2012 18:58:28 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
LiivaneLord kirjutas:
Mnator, aa, et kui ma tahan neid kõrvaklappe müüa ka neile, kes saaksid seda kasutada sülearvutitega, mobiilidega, mängukonsoolidega või muu tehnikaga, siis võin sama toodet müüa korraga kõigis neis vastavates alafoorumites? icon_razz.gif

Mul on millegipärast karvane tunne, et seda teha ei tohiks, aga parandage, kui ma eksin. icon_smile.gif
Mis alusel korraga icon_question.gif Sinu ebaloogilisus annab silmad ette igale blondiile icon_wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Võttes arvesse su viimast postitust, siis võib aru saada, et sinu loogika ei ole minu omast põrmugi parem, pigem vastupidi. icon_eek.gif

Kuna sa ei tahtnud mu postitusest aru saada, siis kirjutan puust, punaselt ja pikalt, mida mu mõte tähendas. Ma tahan müüa kõrvaklappe, aga mitte ainult nendele kasutajatele, kes sirvivad arvutitehnikat, vaid ka nendele, kes loevad ärifoorumeid sülearvutite seas, võib mobiilide, või hoopis mille muu tehnika teemas. Siin võib muidugi vaielda vastu, et tuleks kasutada otsingut koos kategooriaga, aga siis teine mõte ... :

Kui tahan müüa kõrvaklappe, siis mille järgi otsustada, millisesse teemasse need kuuluvad?

Või kui alafoorumitel pole vahet, siis võiks üldse ära kaotada need alafoorumid, mille reeglid kattuvad üks-ühele ja panna kõik kokku, sest niikuinii on filtreid kasutades võimalik enda jaoks välja valida sobiv kategooria, ost/müük/vahetus või tootjafirma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Keelefoorum »  Arvutustehnika vs Arvutitehnika ? mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.