Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Silverstone PS06 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.07.2012 13:58:47 Ülevaade: Silverstone PS06 vasta tsitaadiga


Varasemalt olen ma Silverstone korpustest testinud PS05-te. Kuid täna on mul testimiseks PS06, mis peaks olema mõnevõrra rohkemate võimaluste ja lisadega, kui on seda PS05. Korpus tuli välja eelmise aasta kevadel-suvel, ning seepärast on tal olemas juba ka USB 3.0 ühendus. Täna on mul testimiseks aknata must versioon, kuid peale selle on saadaval veel kolm erinevat versiooni.



Silverstone PS06
Koduleht

Andmed:

  • Model No.
    SST-PS06B (black, blue trimming)
    SST-PS06B-W ( black, blue trimming + window)
    SST-PS06B-A (black, grey trimming)
    SST-PS06B-WA ( black, grey trimming + window)
  • Material
    Plastic & mesh front panel and 0.7mm steel body
  • Motherboard
    SSI-CEB,ATX up to 10.6”, Micro-ATX
  • Drive Bay
    External 5.25" x 5
    3.5” / 2.5” Hot swap bay
    Internal 3.5" x 4
  • Cooling System
    Front 1 x 120mm intake fan
    Rear 1 x 120mm fan slot
    Side --
    Top 180mm Air Penetrator 700/1200rpm, 18/34dBA
    Bottom 1 x 120mm fan slot
    Internal --
  • Expansion Slot
    8
  • Front I/O Port
    USB 3.0 x 2
    Audio x 1
    MIC x 1
  • Power Supply
    1 x Optional standard PS2(ATX)
  • Expansion Card
    Compatible with expansion card up to 12.2”
  • Limitation of CPU cooler
    179mm
  • Limitation of PSU
    Unlimited
  • Net Weight
    9.05 kg
  • Dimension
    210mm(W) x 525mm(H) x 520mm(D), 57.3 liters
  • Extra
    support Kensington lock


Pakendi sisu:

  • Silverstone PS06
  • Kasutusjuhend
  • Kruvid


Pakend ja pakendi sisu:


Sellises hinnaklassis ei saaks enam väga öelda, et tegu on odavklassi korpusega. Kuid pakendit vaadates, jääb küll selline mulje. Kuna tavaliselt vähegi kallimad korpused on värviliste pakendite sees. Aga see korpus on täitsa tavalise pruuni pappkarbi sees. Aga vaadates pakendit, siis on pakendil vähemalt korpuse pilt, et saaks aimu missugune see välja näeb. Hea on ka see, et on välja toodud võtmesõnad, mis selle korpuse juures head on.


Pakendi ühes otsas on ka korpuse andmed ära toodud, ning need samad andmed on mul ka ülevaate alguses välja toodud.


Korpus on pakendi sees jälle vägagi traditsiooniliselt pakendatud. Nimelt on korpus kilekoti sees, ning siis omakorda kahe penoplasti tüki vahel. Selle pehmenduse viga on see, et kui korpuse pakendist ära võtad, tekitab see pehmendus palju puru. Samuti kui see transportimisel puruks läheb, ei paku ta enam nii hästi kaitset. On ammu olemas juba paremad pehmendusmaterjalid, kuid tootjad neid eriti ei kasuta.


Peale korpuse enda leiab pakendist ikka väga vähe asju. See on iseenesest kerge pettumus, kuna oleks lootnud ikka rohkem asju. Alustades vasakult, leiame kasutusjuhendi, ning sellest paremal on USB 3.0 > USB 2.0 sisemise ühenduse üleminek. Ja lõpuks leiab pakendist veel väikse kruvikoti, kus pole ka kruve just väga palju. Ühtegi kaablivitsa ega sellist kaasas ei ole.

Korpus väljast:


Eest näeb korpus välja väga soliidne, ning puudub peaaegu, et sõrestik, mis paljudele ei istu. Korpuse esikülje äärtes jooksevad sellised kergelt hallid triibud, mis peaksid andma välimust juurde. Kuid kahjuks neid ei erista väga korpuse mustast värvist. Sellest korpusest on saadaval ka selline versioon, kus need hallid triibud on asendatud siniste triipudega, ning need hakkavad juba hoopis paremini silma. Aga minnes edasi, on korpusel kokku lausa viis 5.25 tollist dokki. Jääb mulle natukene arusaamatuks, et mida ma teen nende viie 5.25 tollise dokiga. Fractal Design on siinkohal läinud mõistlikku teed ja asendanud enamus 5.25 tollised dokid kõvaketta kohtadega. Minnes edasi, siis 5.25 tolliste dokkide all on hot-swap dokk, kuhu sa lükkad kõvaketta sisse, ning ongi arvutiga ühendus olemas. See toetab nii 3.5 kui ka 2.5 tolliseid kõvakettaid/SSD'si. Veel on korpuse esiküljel nii sisselülitusnupp kui ka taaskäivitusnupp. Teiselt pildilt on näha, et tehase poolt tuleb kaasa ka üks 120 mm ventilaator.


Sisselülitusnupp ja taaskäivitusnupp on peaaegu samasugused, ning ainuke erinevus on pilt nupu peal. Korpuse vasakul poolel on sisselülitusnupp ja paremal pool on taaskäivitusnupp.


Üks väga huvitav lahendus selle korpuse puhul on tolmufilter ees. Nimelt ei pea korpuse esipaneeli maha võtma, et saaks tolmufiltrit puhastada. Tolmufilter mis korpuse ees on, tuleb väga kergelt mõlema külje pealt välja, kui näppudega tõmmata. Seega teed filtri puhtaks, ning sama lihtsalt saad selle sinna tagasi lükata.


Pealt on korpus päris huvitava välimusega, ning tuletab mulle kergelt ühte In Win'i korpust. Nimelt on korpuse peal ala, kus saab hoida näiteks telefoni või kõvaketast, kui arvuti külge ühendatud. Iseenesest on see igati hea, kuid see eeldab seda, et sinu korpus ei ole laua all. Minul ta on laua all, ning korpuse pealt eriti ligi ei saa sellisel juhul. Selle korpusega tuleb kaasa kõigest kaks ventilaatorit, ning teine ventilaator asetsebki korpuse peal. Et pealmisele ventilaatorile ligi saada, tuleb vastav kate ära võtta. Õnneks käib see kate väga lihtsalt ära, ning sama lihtsalt käib ka tagasi. Tegemist on äärmiselt suure ventilaatoriga - 180 mm. Täpsemalt on tegu Silverstone tuntud ventilaatori seeriaga, millel nimeks Air Penetrator. Huvitav on ka see, et tehase poolt on pealmine ventilaator pandud korpusesse õhku sisse puhuma.


Korpuse peal on kaks USB 3.0 ühendust, ning mikrofoni ja kõrvaklapi pesa. Tasub ära mainimist ka see, et USB 3.0 pesadel on sisemised ühendused. Kui sinu emaplaadil puuduvad USB 3.0 sisemised ühendused, on kaasas ka üleminek USB 2-le.


Selle korpuse puhul on igati positiivne see, et sissevõtu kohtades on tolmufiltrid olemas. Ning nagu ka pildilt näha, on korpuse all üks ülipikk tolmufilter veel. Korpuse jalad on sellisest kummisest materjalist, ning seepärast see korpus ei libise kohe üldse põranda peal.


Korpuse küljekaaned on täiesti tühjad, ning pole siin ventilaatori kohta ega ka küljeakent. See on kerge pettumus, et aknata versioonil pole külje peal midagi. Kuid kes tahaks ikka külje peale midagi, siis on saadaval ka küljeaknaga versioon. Küljekaaned on kaalu poolest äärmiselt rasked, ning moodustavad korpuse kaalust väga suure osa. Esmalt kui võtsin kaane maha, oligi kerge üllatus, et nii raske küljekaas.


Korpuse tagumine osa on peaaegu, et samasugune nagu teistel korpustel. Mida tasuks mainida on see, et seitsme laienduspesa asemel on hoopis kaheksa laienduspesa. Taga on ka koht 120 mm ventilaatori jaoks, kuid tehase poolt seal ühtegi ventilaatorit pole. All on jällegi toiteploki koht, ning siit on näha ka kohta millest saab kinni võtta, et alumine tolmufilter välja tõmmata. Teisel pildil on näha nuppu, mis asetseb korpuse taga. Sellest nupust saab muuta pealmise 180 mm ventilaatori kiirust. Kui nupp on ühel pool - töötab ventilaator madalatel pööretel. Kui nupp on teisel pool - jällegi kiiremini.

Korpus seest:


Nagu ikka uuematel korpustel tavaks saanud, on korpus seest üleni must. Korpus toetab nii ATX emaplaate kui ka Micro-ATX emapaate. Videokaardi osas on maksimaalne pikkus 31 cm. Huvitav on ka see, et jalad mille peale emaplaat toetub on sellised kõrgemad osad. Kuid vasakult poolt need üldse puuduvad, ning need tuleb ise külge kruvida. Protsessori jahutuste osas mahutab see korpus kuni 179 mm kõrge jahutuse, mis peaks olema piisav. Kõige kõrgemad jahutused jäävad kuskil 165 mm kanti. Lähemalt räägin korpuse sisemusest juba järgnevate piltide juures.


Korpuse taga ei paista just palju ruumi olevat, kuid siinkohal tulebki ära mainida ühte asja. Nimelt kui korpuse kaane peale paned, siis see korpuse kaas on niimoodi tehtud, et see annab veel omakorda ruumi juurde. Niimoodi mahuvadki enamus kaablid korpuse taha ära. Siit on ka näha, et emaplaadi taha jääb suur auk, et oleks võimalik protsessori jahuteid võimalikult lihtne paigaldada. Samuti on selle suure augu kohal väike ava, et saaks protsessori toitejuhet sealt läbi vedada. Kaablite vedamiseks on ka üldiselt palju auke, kuid kummitihendid kahjuks puuduvad nendel aukudel.


Kõvaketta sahtleid on kokku kõigest neli tükki. See on iseenesest kerge pettumus, kuna 5.25 tolliste dokkide asemel oleks võinud olla parem rohkem kõvaketta kohti. Kõvaketta boks on ka eemaldatav, kuid selle eemaldamise mõte jääb natuke arusaamatuks. Kui selle ära võtad, siis polegi kõvaketast kuhugi panna. Pildilt on ka näha, et eest puhub üks 120 mm ventilaator kõvaketastele õhku peale. 3.5 tollise kõvaketta paigaldamine sahtlisse käib kruvivabalt. Tuleb natukene seda sahtlit ainult painutada, ning kõvaketas sahtlisse sobitada. Kui aga paigaldada 2.5 tolline kõvaketas või SSD, siis tuleb need kinnitada alt kruvidega.


Pildilt on näha, et 5.25 tolliste seadmete jaoks on kokku lausa 5 dokki. Milleks neid küll nii palju, jääb mõistatuseks. Vähemalt on igal dokil küljes kiirkinnitused, lükkad seadme paigale, ning seade kinnitub automaatselt. Sama lihtsalt tuleb ka lahti, vajutad kiirkinnituse ühe otsa alla ja ongi seade vabastatud.


Sellest sai juba ka ennem räägitud kuid korpuse laes on tehase poolt üks 180 mm Air Penetrator ventilaator. See ventilaator on ühendatud ka kiibi külge, et korpuse tagant saaks muuta selle ventilaatori pöörlemiskiirust. Täpsemalt öeldes saab valida ainult kahe kiiruse vahel, 1200 pööret minutis ja 700 pööret minutis.


Korpuse taga pole tehase poolt ühtegi ventilaatorit kaasas, kuid see eest on seal üks plastmassist raamistik. See on seal selle jaoks, et saaks sinna paigaldada ühe 120 mm ventilaatori ilma kruvideta. See raamistik on niimoodi ehitatud, et ventilaatorit sinna paigaldades kinnitub see automaatselt raamistiku külge.


Kokku on korpusel kaheksa laienduspesa, mis on ühevõrra rohkem kui tavaliselt. Laienduspesa katted on õnneks ka korduvkasutatavad, ning kinnituvad põidlakruvidega.


Uuematele korpustele omaselt on toiteplokk jällegi korpuse all. Huvitav lahendus on sellel korpusel ka toiteploki paigaldamise osas. Nimelt kinnitad toiteploki küll tagant kruvidega kinni. Aga kindluse mõttes saab toiteploki ette veel sellise metallist riba kinnitada.

Lõpptulemus:

Süsteem:

Emaplaat: Asus M4A89GTD PRO
Protsessor: AMD Phenom II X6 1090T 3.2 GHz
Jahutus: Antec Kühler H20 620 (Push-pull, Gelid Wing 12 PL 120 mm @ 750 RPM ja Silverstone 120 mm)
RAM: G.SKill Sniper 8 GB DDR3 PC-12800 1600MHz
Videokaart: Asus HD 6870 DirectCU 1GB
SSD: Intel SSD 320 Series 120GB SSDSA2CW120G310
HDD1: Hitachi 250GB HDP725025GLA380 7200rpm SATA
Toiteplokk: Silverstone Strider Plus 500W ST50F-P
OS: Windows 7 Ultimate 64-bit
Korpus: Silverstone PS06


Korpusesse komponentide paigaldamine ei olnud keeruline. Nagu ikka enamus korpustega tänapäeval, on ka sellel korpusel enamus asjade paigaldamisel kiirkinnitused ja lahendused. Ainukene asi mis jällegi aega võtab rohkem, on emaplaadi paigaldus. Kuid üldiselt on siiski paigaldus lihtne, ning sellega peaks igaüks hakkama saama. Ja kui ka ei saa, siis selle jaoks on kaasas ka piltidega kasutusjuhend. Kaablite peitmise üle ei saa samuti väga viriseda, kuna kaablid mahtusid taha korralikult ära. Üks asi mis häirib silma, on need valged-värvilised juhtmed, mis paistavad juba kaugelt silma. Siinkohal ongi osad tootjad need kaablid kas ära sleevind, või ongi lihtsalt paksem must juhe. Juhtmetest rääkides veel, siis kerge pettumus on ka see, et ühtegi kaablisidet ei ole kaasas. Kui ka endal oleks kaablisidemed olemas, siis ega nende jaoks eriti kinnituskohti pole.


Kui kõik esipaneeli juhtmed on edukalt külge ühendatud ja arvuti tööle pandud. Siis korpuse mõlema nupu kõrval hakkab põlema valge tuli. Vasakul pool põleb valge tuli koguaeg. Paremal pool see tuli aga vilgub, ning näitab sellega kõvaketta aktiivsust.

Lõppsõna:


thumbs_up.gif Soliidne välimus
thumbs_up.gif 180 mm Air Penetrator ventilaator kaasas
thumbs_up.gif Võimalik paigaldada kuni 8 ventilaatorit
thumbs_up.gif Tolmufiltrid sissevõtu kohtades
thumbs_up.gif USB 3 ühendus
thumbs_up.gif 2.5 tolliste ketaste tugi
thumbs_up.gif 8 laienduspesa
thumbs_up.gif Hot-swap dokk
thumbs_up.gif Ventilaatori kontroller 180 mm ventilaatoril
thumbs_up.gif Korpuse peal koht seadmete jaoks
thumbs_up.gif Mahutab ära kuni 31 cm pika videokaardi
thumbs_up.gif Mahutab ära kuni 179 mm kõrge protsessori jahuti
thumbs_up.gif Paigaldamine laienduspesadesse kiire ja lihtne



thumbs_down.gif Ainult kaks ventilaatorit kaasas
thumbs_down.gif Ainult neli kõvaketta kohta
thumbs_down.gif Kaablisidemeid ega muud sellist ei tule korpusega kaasa
thumbs_down.gif Kaablivedamis aukudel pole kummitihendeid





Hind ja saadavus:

Korpus on Eesti poes täiesti müügil, ning kõige odavam hind on hetkel 104.90 €. Lähemalt vaata juba HinnaVaatlusest:Link
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pohmakas,
käed värisevad
pohmakas,

liitunud: 11.06.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.07.2012 18:13:33 vasta tsitaadiga

Paar hooletusviga, kuid täitsa korralik ülevaade thumbs_up.gif
Piilun ka ise vaikselt korpuste poole, korjaks laua pealt jupid kokku ja viskaks sinna sisse, niiet korpuste ülevaated igati teretulnud.
Kommentaarid: 159 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-FoX-
HV Guru
-FoX-

liitunud: 26.04.2007




sõnum 02.07.2012 22:22:44 vasta tsitaadiga

Lauri Kiissel kirjutas:
Paar hooletusviga, kuid täitsa korralik ülevaade thumbs_up.gif
Piilun ka ise vaikselt korpuste poole, korjaks laua pealt jupid kokku ja viskaks sinna sisse, niiet korpuste ülevaated igati teretulnud.


Kui vähegi rahakott kannatab siis corsair graphite 600T thumbs_up.gif
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Korpused/216812/
http://www.youtube.com/watch?v=kLCwBkf4o94

_________________
Aita suve, söö lund!
Kommentaarid: 364 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 3 :: 305
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madest
Kreisi kasutaja
madest

liitunud: 02.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.07.2012 09:56:12 vasta tsitaadiga

-FoX- kirjutas:
Kui vähegi rahakott kannatab siis corsair graphite 600T thumbs_up.gif


+1
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2012 22:48:13 vasta tsitaadiga

-FoX- kirjutas:
Kui vähegi rahakott kannatab siis corsair graphite 600T thumbs_up.gif


-1

Säästa raha ja osta pcsto.ee 12€ eest codegeni korpus, toovad tasuta kohale ka ! Samasugusest metallist nagu kallimadki.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 05.07.2012 22:54:56 vasta tsitaadiga

-FoX- kirjutas:
Kui vähegi rahakott kannatab siis corsair graphite 600T thumbs_up.gif


Pigem siis juba Silverstone Fortress FT02
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
[raVen]
HV kasutaja
[raVen]

liitunud: 30.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.01.2013 11:10:55 vasta tsitaadiga

Kuna intervjueeritud isend on juba mõnda aega minu laual, siis täiendaks teemat oma arvamusega.

[-] Esimese asjana paigutaksin Air Penetratori olemasolu miinuste alla, see on ikka kohutavalt lärmakas vent ja tundub üsna kasutu,
sain oma süsteemi temperatuurid ka ilma selleta 20-25 kanti. Lisaks ei ole tänu sellele vendile mingit standardiseeritud kinnituskohta,
kuhu saaks paigutada suurema ehk 2x120 mõõdus vesijahutuse, tuleb väiksemaga leppida.

[-] Teise puudusena mainiks ära mürasummutusmattide puudumise, need saab küll eraldi lisada u. 35 euri mattide ja 12 euri paigalduse
eest, aga see ajab juba hinna päris krõbedaks. Võrdluseks näiteks Nexus Prominent 5 on 82 euri eest juba summutusega.

[-] Trapetsikujulisele power nupule on päris raske pihta saada.


[-] 5" pesadega ei oska ka mina midagi peale hakata, ruumi raiskamine. Ei kasuta isegi DVD-seadet enam tänapäeval, kui vaja,
saab välise USBi kaudu ühendada.

[+] Hot-swap pesa töölesaamisega oli alguses raskuseid, kuni leidsin, et BIOSis saab iga SATA pesa kohta hot swap funktsionaalsust
lubada/keelata. Päris mugav pesa neile, kes palju riistvaraga tegelevad või kellel käivad külas sõbrad ilma boxita kõvaketastega.
Konkurendid on küll läinud korpuse peal oleva pesa teed, kuhu on ehk pisut mugavam ketast suruda, aga hea, et niigi on.

[+] Filtrid teevad oma tööd hästi, korpuse sisse eriti tolmu ei satu. Enamik korpuseid, mida näen, on tunduvalt õhulisemad
ja lubavad tolmule vaba ligipääsu arvuti sisule.

[+] Eraldi kordaks veel üle disaini ja ehituskvaliteedi, väga soliidne korpus.

Üldjoontes letihinna eest suhteliselt vähe funktsionaalsust, aga kena näeb välja. Filtrid ehk on väike tasakaalustav boonus.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Silverstone PS06
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.