Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  Dropbox on muutunud kaks korda turvalisemaks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.08.2012 21:40:22 Dropbox on muutunud kaks korda turvalisemaks vasta tsitaadiga


Kaks korda sisselogimist kinnitada on palju turvalisem kui omada ühte konto parooli. Nüüdseks on taolise tippturvalisusega liitunud ka Dropbox. Turvakoodi saamiseks peab Dropboxile andma telefoninumbri, saadetakse sms, kus asub turvakood.

Loe edasi Digi.ee-st
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
helar66
HV kasutaja

liitunud: 12.03.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.08.2012 22:26:28 vasta tsitaadiga

Juba ammu olen seda võimalust Googles kasutanud. Tore, et üha rohkem tootjaid seda pakuvad thumbs_up.gif

viimati muutis helar66 27.08.2012 11:46:19, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 27.08.2012 02:09:12 vasta tsitaadiga

Iga kord sisselogimise jaoks peab telefon alati käepärast olema, et turvakoodi saada?
Turvalisem küll, kuid mugavuse arvelt ja lisaks peab siis alati meeles pidama, et kusagilt logides oleks telefon alati ka kaasas...

Mõneti nagu häirib see juba, et järjest rohkem teenuseid inimestele tehakse sõltuvaks just telefonist, telefoni omamisest, telefonilevist, telefoniakudest...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lord Ami
HV veteran
Lord Ami

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.08.2012 06:24:52 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
Iga kord sisselogimise jaoks peab telefon alati käepärast olema, et turvakoodi saada?
Turvalisem küll, kuid mugavuse arvelt ja lisaks peab siis alati meeles pidama, et kusagilt logides oleks telefon alati ka kaasas...

Mõneti nagu häirib see juba, et järjest rohkem teenuseid inimestele tehakse sõltuvaks just telefonist, telefoni omamisest, telefonilevist, telefoniakudest...


Pole küll Dropboxi oma proovinud, aga Google annab võimaluse arvuti meelde jätta (30 päevaks).
Samuti saab luua nn rakenduste koode, millega saab e-kirja kliendi üles seada. Seega valikuid on mitmeid. 2-way-verification on üks põhjusi, miks ma julgen ka vähe sensitiivsemat informatsiooni Google Drive's hoiustada.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 27.08.2012 08:08:45 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
Iga kord sisselogimise jaoks peab telefon alati käepärast olema, et turvakoodi saada?
Turvalisem küll, kuid mugavuse arvelt ja lisaks peab siis alati meeles pidama, et kusagilt logides oleks telefon alati ka kaasas...

Mõneti nagu häirib see juba, et järjest rohkem teenuseid inimestele tehakse sõltuvaks just telefonist, telefoni omamisest, telefonilevist, telefoniakudest...
Kui muidu on lihtne anonüümse või varikonto tagant tegutseda, siis telefoninumbri sundus teeb selle keerulisemaks icon_wink.gif icon_wink.gif icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 27.08.2012 08:24:40 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Kui muidu on lihtne anonüümse või varikonto tagant tegutseda, siis telefoninumbri sundus teeb selle keerulisemaks

Kõnekaardi numbri kasutamine selle jaoks on samamoodi anonüümne ju?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.08.2012 08:49:08 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
Iga kord sisselogimise jaoks peab telefon alati käepärast olema, et turvakoodi saada?
Turvalisem küll, kuid mugavuse arvelt ja lisaks peab siis alati meeles pidama, et kusagilt logides oleks telefon alati ka kaasas...

Mõneti nagu häirib see juba, et järjest rohkem teenuseid inimestele tehakse sõltuvaks just telefonist, telefoni omamisest, telefonilevist, telefoniakudest...


Miks ei võiks telefoni kasutada turvalisuse tagamisel? Nagunii on igaühel telefon ning selle kasutamine on kõige lihtsam ja odavam lahendus maksimaalse turvalisuse tagamisel, sest sel juhul pead sa omama ka füüsiliselt telefoni, et saaks sisse logida. Minu arvates on tegemist sama turvalise lahendusega kui ID-kaart - lukustub pärast kolme parooli ning asub arvutist eraldi. Väga hea lahendus thumbs_up.gif
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 27.08.2012 09:17:05 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
Mnator kirjutas:
Kui muidu on lihtne anonüümse või varikonto tagant tegutseda, siis telefoninumbri sundus teeb selle keerulisemaks

Kõnekaardi numbri kasutamine selle jaoks on samamoodi anonüümne ju?
Ma ju kirjutasingi, et keerulisemaks (mitte ei väitnud võimatuks).
Ja mõne acta-tüüpi seaduse mõjul võidakse kõnekaardi numbrid muuta tulevikus põlu all olevateks taolise identifitseerimisprotsessi suhtes... ma ei imestaks põrmugi taolise edasise arengukäigu suhtes.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 27.08.2012 09:46:13 vasta tsitaadiga

UB kirjutas:
Miks ei võiks telefoni kasutada turvalisuse tagamisel? Nagunii on igaühel telefon ning selle kasutamine on kõige lihtsam ja odavam lahendus maksimaalse turvalisuse tagamisel, sest sel juhul pead sa omama ka füüsiliselt telefoni, et saaks sisse logida. Minu arvates on tegemist sama turvalise lahendusega kui ID-kaart - lukustub pärast kolme parooli ning asub arvutist eraldi. Väga hea lahendus thumbs_up.gif

"Nagunii on igaühel telefon..."

Igaühel ikka ei pruugi olla, mõnel on näiteks ainult lauatelefon või siis midagi muud...

Muide, mina just loobusin mobiiltelefoni kasutamisest, kuid hoopiski skype kasuks - minu kui paikse inimese jaoks täiesti optimaalne rahulikum lahendus. Lisaks e-mail'ile.
Võib-olla olen siis lihtsalt ajast ees oma ideoloogiaga. Mobiiltelefoni kasutamist alustasin juba 1980ndatel (Altai), siis olin kah omamoodi veidrik üldises kontekstis.


Jabur ongi see, et tänapäeval on hakatud tõsimeeli eeldama, et kõik inimesed on täpselt ühesugused, et kõigil on mobiiltelefon, auto, pangaarve...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 27.08.2012 10:08:21 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
UB kirjutas:
Miks ei võiks telefoni kasutada turvalisuse tagamisel? Nagunii on igaühel telefon ning selle kasutamine on kõige lihtsam ja odavam lahendus maksimaalse turvalisuse tagamisel, sest sel juhul pead sa omama ka füüsiliselt telefoni, et saaks sisse logida. Minu arvates on tegemist sama turvalise lahendusega kui ID-kaart - lukustub pärast kolme parooli ning asub arvutist eraldi. Väga hea lahendus thumbs_up.gif

"Nagunii on igaühel telefon..."

Igaühel ikka ei pruugi olla, mõnel on näiteks ainult lauatelefon või siis midagi muud...

Muide, mina just loobusin mobiiltelefoni kasutamisest, kuid hoopiski skype kasuks - minu kui paikse inimese jaoks täiesti optimaalne rahulikum lahendus. Lisaks e-mail'ile.
Võib-olla olen siis lihtsalt ajast ees oma ideoloogiaga. Mobiiltelefoni kasutamist alustasin juba 1980ndatel (Altai), siis olin kah omamoodi veidrik üldises kontekstis.


Jabur ongi see, et tänapäeval on hakatud tõsimeeli eeldama, et kõik inimesed on täpselt ühesugused, et kõigil on mobiiltelefon, auto, pangaarve...
Ei, see on lihtsalt (suur)firmadele ainsana huvipakkuva alamhulga tunnus, kellelt saab kõige rohkem raha koorida.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.08.2012 13:11:57 vasta tsitaadiga

Onneks pole veel telefoninumbrit kysinud. Kui kohustuslikuks muutub, tuleb ilmselt teise teenusepakkuja juurde yle minna.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  Dropbox on muutunud kaks korda turvalisemaks
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.