Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Arctic P402 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2012 13:50:36 Ülevaade: Arctic P402 vasta tsitaadiga


Arctic P402 klappe tutvustati selle aasta juunikuus, kuid alles nüüd on need klapid saadaval. Arctic pole just väga tuntud oma audiotoodete poolest, vaid pigem just jahutuste poole pealt. Täna ongi mul testimiseks üks nende kõrvaklapi paar, millel on küljes ka väike mikrofon. Eelkõige on nende klappide puhul pandud rõhk mugavusele, helile ja kompaktsusele. Kuid kas see nii ka on, loe lähemalt juba ülevaatest.



Arctic P402
Koduleht

Andmed:


  • Kandmis stiil: Supra-aural
  • Sagedus vahemik(Hz-kHz): 20 Hz - 20 kHz
  • Mõõtmed (Pakend): 204 P x 84 L x 206 K mm
  • Takistus(ohm): 32 Ω
  • Tundlikkus(dB/mW): 101 dB +/- 5dB at 1 kHz
  • Mikrofoni tundlikkus: -42 dB +/- 5 dB
  • TRRS adapter: T-T, R1-R1, R2-S, S-R2
  • Juhtme pikkus: 1.2 m koos 3.5 mm juhtmega
  • Toote kaal: 130 g
  • Garantii: 2 aastat
  • Tootekood: HEASO-ERM43-GBA01
  • UPC: 0000000000000
  • Bruto kaal: 0.8 kg


Pakend ja pakendi sisu:


Jällegi on pakend vägagi omane Arctic'ule. Nimelt on iga Arctic'u toode mida ma siiamaani näinud olen, pakendatud läbipaistva plastmassi sisse. Ühest küljest on hea, et näeb toodet sealt läbi. Teisest küljest, ei ole see just väga põrutuskindel. Aga nagu pakendi esiküljelt näha, siis siit näeb isegi tükikest kõrvaklapist. Kuid pakendi esiküljel on ka pilt kõrvaklappidest endast. Välja on ka toodud, et töötab nii arvuti, tahvlite kui ka telefonidega.


Taga on ära toodud ka kogu vajalik info kõrvaklappide kohta. Arctic'u puhul on ka see huvitav, et ta teeb oma kõikide toodete kohta hinnangud, et mis aspektides on see toode hea ja milles halb. Pakendi tagant leiab veel ka sageduste diagrammi, kus näidatakse ära, et sagedused mängivad ühtlaselt ja ükski heli pole liialdatud. Veel on ka kolm väikest pilti, kus ühel pildil näidatakse ära, et kaasas on ka ülemineku juhe.


Kuna nutitelefonitel on natuke teistsugune 3.5 mm otsik, kui arvutil ja muudel seadmetel. Siis Arctic on kaasa pannud selle jaoks adaptri, mis peaks toetama kõiki tänapäevasemaid mudeleid. Huvitav on muidugi see, et kasutades seda üleminekut arvuti küljes, tuli heli samuti läbi. Ära peaks mainima ka selle, et pakendist peale ülemineku ja kõrvaklappide rohkem midagi ei leia.

Arctic P402:


Sellised need klapid pakendist välja võttes välja näevad. Ja nagu näha, siis lastes neil seista, lähevad kõrvaklapi padjad omavahel kokku. See tähendab, et kui kõrvaklapid pähe paned, suruvad ka padjad ennast pea ümber. Klapid kaaluvad kõigest 130 g, mis teeb nendest ühed äärmiselt kerged kõrvaklapid. Ilmselgelt on need klapid tehtudki selleks, et neid oleks kerge kaasas kanda. Sellisel juhul sobivad need hästi ka näiteks sportimiseks, kuna nad on kerged. Kuna tegu on Supra-aural kõrvaklappidega, tähendab see seda, et nad ei kata kogu kõrva ära, ning sellisel juhul lastakse ka rohkem välishelisi sisse. Supra-aural kõrvaklappide eesmärk ongi olla võimalikult kerge, ning selle all kannatavadki teised faktorid kõrvaklappide juures. Kõrvaklappide sagedusvahemik on 20 Hz kuni 20 kHz, mis on selline täiesti tavaline vahemik. Tundlikkus on kõrvaklappidel 1 kHz juures 101 dB +/- 5dB. See on natukene vähem kui minu praegustel kõrvaklappidel nimega Speedlink Xanthos - 117 dB ± 4 dB. Garantii on neil klappidel kokku 2 aastat.


Ilmselt, et klapid kauem vastu peaks on mõlemad klapid väljast kaetud metalliga. Metalli peale on joonistatud ka firma logo, milleks on lihtsalt Arctic. See metallist osa ilmselt aitab natukene paremini ka välishelisi summutada, kuid annab sellega natukene kaalu juurde. Siit pildilt on näha ka juhet, mis tuleb ühe padja seest välja, ning läheb ülalt läbi teise kõrvaklapi padja sisse. Mõlemad kõvaklapi padjad on keeratavad lausa 180 kraadi, kui kellelgi on vaja neid nii palju keerata. Ja padjad ise seisavad kõigest kahe metallist toru vahel kinni, mis ei tekita just palju usaldust vastupidavuse osas. Kui on soovi, siis saab need padjad ka küljest ära võtta, kuid arvestama peaks sellega, et juhet puruks ei tõmba.


Kõrvaklappide pealmine osa, mis toetub pea peale on tehtud sellisest kummisest materjalist. Kuid õnneks on mõlema toru sees alumiiniumleht, mis annab lootust, et need nii kiiresti puruks ei lähe. Pildilt paistavad mõlemas küljes need metallist torud. Neid tõmmates, saab klappe mingil määral ka reguleerida üles alla. Muidu on see pealmine osa pea peal mugav, ning pikemal kasutamisel ta pealaele haiget tegema ei hakka.


Kõrvaklapi padjad on pehmest materjalist, ning kõrvadele haiget ei tee. Kes soovib, siis saab neid patju ka keerata, kuid eriti selleks vajadust ei tohiks olla. Kõrvaklappide sisemine osa, mis jääb kõrvaklapi padja keskele, on äärmiselt kõva. Kui tavaliselt on ka seal mingisugune pehmendus, siis nendel kõrvaklappidel on seal lihtsalt riie ees. See võib juba aja jooksul hakata haiget tegema. Nagu öeldud on tegu Supra-aural kõrvaklappidega, mis tähendab, et padjad ei kata tervet kõrva ära. Kuigi nende kõrvaklappide padjad tunduvad olema piisavalt suured, siis piisavalt suured nad pole. Kõrvaklapi patjade läbimõõt on 7,5 cm.


Mikrofoni andmete kohta vaikitakse nii kodulehel kui ka pakendi peal. Ainukesed andmed mis välja on toodud mikrofoni kohta on tema tundlikkus. Mikrofoni tundlikkus on -42 dB +/- 5 dB. Võrreldes Speedlink Xanthos'ega, on Xanthos'e tundlikkus suurem: -54 dB ± 3 dB. Mikrofon on kohe kõrvaklapi juhtme küljes, ning töötab ainult siis kui on kas tahvelarvuti või telefoni külge ühendatud. Kui kõrvaklapid on arvuti taha ühendatud, siis seda mikrofoni kahjuks kasutada ei saa. Nagu ma olen aru saanud, siis need kõrvaklapid ei paistagi olevat suunatud väga arvutile.


Nagu paljudel firmadel kombeks, on ka nende kõrvaklappide 3.5 mm otsik kaetud kullaga, et saada parem ühendus. Rääkides juhtmest, siis mind üllatas see kui peenikene nende kõrvaklappide juhe on. Kui tavaliselt on kõrvaklappidel ikka paksem juhe. Siis nendel klappidel on see sama peenike kui nööpkõrvaklappidel.


Testimine:

Alustades nende mugavusest, siis mugavusega saab vähemalt rahul olla, ning kõrvad valutama ei hakka kasutades. Ainukene asi mis häirib on muidugi see, et kõrvaklapi padjad ei kata tervet kõrva ära. Kui muusikat kuulata, siis välishelisi ei ole kuulda. Kuid kui kõrvaklapid on lihtsalt peas ja sealt helisi ei tule, on välishelisi väga hästi kuulda. Seega välishelide summutus just kõige parem pole. Sama käib ka klappide enda kohta, nende klappidega ma kuskil ühistranspordi bussis muusikat kuulata eriti ei tahaks. Kuna siis teaks terve buss, mis muusikat ma kuulen. Ehk siis ühesõnaga pääsevad ka helid kõrvaklappidest väga lihtsalt välja. Kui heli põhja keerata, siis kõlbavad need kõrvaklapid lausa minikõlariteks.

Muidu kui rääkida kõrvaklapi heli esitusest, siis selle üle ei saa väga nuriseda. Heli on selge, kuid mitte kristallselge. Vahest mul tekkis isegi tunne, et bass käib muudest helidest üle, ning taustalaulu väga ei kuulnudki. Kuid see polnud kõikide lauludega, vaid just mõndade lauludega. Kodulehelt reklaamitud ülivõimas bass on ennast samuti isegi õigustanud, kuna sellest just puudust ei ole. Kui heli põhja keerata, siis on samuti positiivne see, et helid ei muutu ebaselgeks. Mängude osas ma proovisin samuti paari mängu, ning millegi üle nuriseda ei saa. Helid üle ei peksa, ning bass mis klappidel on, annab eriti hästi tunda just sõjamängudes.

Üldiselt ma ütleks kokkuvõtteks nende klappide kohta niimoodi, et arvutis kasutamiseks ma neid kõvaklappe ei ostaks. Küll, aga ostaks ma need kõrvaklapid kas telefoni või mõne MP3 mängija jaoks. Mulle jääb neid kõrvaklappe testides mulje, et need on mõeldud asendusena nööpkõrvaklappidele. See, et mikrofoni ei saa arvutis kasutada on juba suur möödalask. Heli on neil talutav oma hinna eest, kuid kui plaanis arvuti kõrvaklappe osta, vaataks ma teisi kõrvaklappe.

Lõppsõna:


thumbs_up.gif Kerged ja kompaktsed
thumbs_up.gif Bass
thumbs_up.gif Üleminek telefoni 3.5 mm otsikule
thumbs_up.gif Patjade kõrgus reguleeritv
thumbs_up.gif Rahuldav heli


thumbs_down.gif Välimus jätab odava mulje
thumbs_down.gif Mikrofoni ei saa arvutiga kasutada
thumbs_down.gif Heli pääseb liiga palju välja




Hind ja saadavus:

Eestis pole neid kõrvaklappe veel saadaval, kuid Arctic'u kodulehel on hind 31.92 €.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2012 14:06:02 Re: Ülevaade: Arctic P402 vasta tsitaadiga

K3ndu kirjutas:
thumbs_down.gif Mikrofoni ei saa arvutiga kasutada

Tulevikumuusika. Uuematele sülearvutitele pannakse juba samasuguseid pesasid nagu telefonidel - mikrofon ja heliväljund ühes.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2012 14:09:04 vasta tsitaadiga

Betamax, ma olen seda märganud ja. Mul tuli meelde, mu väiksel ASUS'el selline pesa täitsa olemas. Proovin lähipäevadel ära kas toimib siis 2 in 1 lahendusena.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2012 14:19:51 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mikrofoni ei saa arvutiga kasutada

WTF???
Tõsiselt või?
Nagu päriselt või?
Oled sa ikka täiesti kindel?
Häbi ei ole?

Minu 2.5a vanal lenovol on täpselt selline pesa

Ja kurat, reviewde vorpijana võiks selgeks saada kaamera valgetasakaalu funktsiooni.
Teeks nii, et valge on valge, mitte vastavalt su tujule, kas kollane või sinine.
tsitaat:

Tundlikkus on kõrvaklappidel 1 kHz juures 101 dB +/- 5dB. See on natukene vähem kui minu praegustel kõrvaklappidel nimega Speedlink Xanthos - 117 dB ± 4 dB

Millega sa mõõtsid? Kui sa seda ei mõõtnud, siis ära väida asju, mida sa loed karbi pealt.
tsitaat:

Ilmselt, et klapid kauem vastu peaks on mõlemad klapid väljast kaetud metalliga.

Tegelt ka usud seda?
Minult lagunevad küll klappidel need svammipadjad, mitte korpus.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2012 14:26:46 vasta tsitaadiga

ThedEviL, lauaarvutiga ei saa tõesti seda kasutada, kuna tal on ainult üks otsik. Sülearvutiga sama lugu ilmselt kui ei ole seda universaalset pesa.

Proovisin nii mikrofoni pessa ühendada kui ka tavalisse pessa. Ikka, ei tuvasta arvuti ühtegi mikrofoni.

Svammpadjad ilmselt kuluvad nii või naa aja jooksul ära, aga metall on loogiliselt võttes tugevam kui plastmass. Kuna need klapid näevad niigi haprad välja, siis ma ei kujutaks ette kui see oleks ka plastmass veel.

Pildid on tehtud seebikarbiga automaatrežiimis, sellest on ka tingitud erinevad värvid. Samuti muutub pildistamiskoht pidevalt. Eks ma järgmistel kordadel uurin neid lähemalt.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2012 14:31:17 vasta tsitaadiga

Vaata neid klappe lähemalt.. See plekitükike ei anna talle tugevuselt mitte midagi juurde

Sinu väide
tsitaat:

lauaarvutiga ei saa tõesti seda kasutada, kuna tal on ainult üks otsik

"Oleks sama kui PCIe videokaardid ei ole lauaarvutile mõeldud kuna minu omal puudub selleks vastav pesa"
Hakkab ka lauakorpustele neid 4pin headset pistikuid tekkima.
Seniks link
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 26.07.2012 14:32:29 vasta tsitaadiga

K3ndu, metallikihikest ümbritseb ju plastik nendel klappidel?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2012 14:38:02 vasta tsitaadiga

Sorry K3ndu, aga sinu reviewd tunduvad järjest enam mingid lasteajalapse kritseldused.
Sa ei viitsi teha pilte.
Sa teed ebamääraseid järeldusi.
Sinu hindamisskaala on kergelt öeldes üksluine.
Pool sinu reviewdest baseerub pakendi kirjeldusel. (alguses oli kolmveerand, seega vähemalt areng)

Lisaks sinu teadmiste pagas tehnoloogia vallas on tugevalt vajaka. Jube raske oli lüüa guuglisse: "4pin headset" ning vaadata mis lahendused on arvutitele?
Kas sa mitte ei mõõtnud passiivsete sata pistikute kiirust kõvakettaga? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2012 14:49:48 vasta tsitaadiga

ThedEviL, sellisel juhul oleks Arctic võinud ju vastava ülemineku kaasa panna... Siiamaani ma pole veel kohanud lauaarvutitel vastavat ühendust. Lisaks ma polnud teadlik sellisest asjast absoluutselt, et sellistsorti üleminek on olemas.

Kust otsast ma sul pilte ei viitsi teha, koguaeg ma olen üritanud teha võimalikult korralikud pildid. Et poleks mingi udukogu.
Kui on vajadust, võin ma iga toote ülevaate juures hindamisskaala ära seletada.

Heli eest ma andsin neli punkti, kuna heli ei ole kristallselge, aga samas täiesti kuulatav.
Välimuse eest ma andsin kolm punkti, ning siia alla ma liigitaks ka kvaliteedi. Nimelt tunduvad need kõrvaklapid kvaliteedi poolest olema nõrgad, ning ega ka välimusel endal midagi silmatorkavat pole.
Hind - 30 eurot, pigem ootaks, et sellised kõrvaklapid oleks veel odavamad. Kuigi hind ei ole siiski kõige hullem.

Pakendite osa ma olen ammu vähemaks võtnud ja kaua võib selle üle viriseda. Nagu ma olen öelnud ei kao see osa kuhugi. Tüüpiline eestlane, ainult üks vingumine, muud ei ole. Aga, et teeks ise midagi, seda ei ole. Eks sa palun tee paremini.

Selles ma pean nõustuma, et kõrvaklapid ei ole minu cup of tea, aga kui pakuti, siis miks mitte seda tutvustada.


mikk36, plastik ümbritseb, aga mingi roll on nii või naa sellel. Kasvõi juba kaalu osas, muidu oleks sulgkerge või isegi liiga kerge, siis metall balansseerib seda mingil määral. Ma siiski jään arvamusele, et see metallosa seal tugevdab seda üldist patja.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Rebel_
HV kasutaja

liitunud: 29.01.2010




sõnum 26.07.2012 15:04:29 vasta tsitaadiga

Arctic ongi odava rämpsu tootja.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2012 15:57:10 vasta tsitaadiga

K3ndu kirjutas:
ThedEviL, lauaarvutiga ei saa tõesti seda kasutada, kuna tal on ainult üks otsik.

Tegelikult saab - ühendad antud klapid mikrofoni pessa ja väljundheli tuleb kõlaritest või teistest kõrvaklappidest icon_wink.gif
Meil uute Lenovote puhul kasutatakse seda varianti väga edukalt, ehk siis kasutuses on sisseehitatud mikrofon ja heli tuleb klappidest.
Ja Windows 7 all tuleb vahel veidi keberniitida heliseadistusega, et asi toimiks. Lisaks Skype'i puhul tuleb käsitsi määrata, sisend ja väljund programmi enda seadete alt.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002




sõnum 26.07.2012 19:24:38 vasta tsitaadiga

Rebel_ kirjutas:
Arctic ongi odava rämpsu tootja.

Miks sa üldistad? Jahutid on kahtlemata üle keskmise head, hinna ja kvaliteedi suhe on vägagi hästi paigas. Arcticu viga on pigem see, et nad pürgivad kõigetootjaks.

_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Erx15
HV kasutaja
Erx15

liitunud: 09.08.2008




sõnum 27.07.2012 00:07:12 vasta tsitaadiga

Selle ülemineku kohta oleks võind ikka selgitava teksti ka kaasa panna, muidu jääb arusaamatuks miks selline julla on kaasa pandud. Kas või see lõik Articu lehelt otse tõlgituna oleks piisanud, praegune jutt on väga segane.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rebel_
HV kasutaja

liitunud: 29.01.2010




sõnum 27.07.2012 10:19:06 vasta tsitaadiga

djstallion kirjutas:
Rebel_ kirjutas:
Arctic ongi odava rämpsu tootja.

Miks sa üldistad? Jahutid on kahtlemata üle keskmise head, hinna ja kvaliteedi suhe on vägagi hästi paigas. Arcticu viga on pigem see, et nad pürgivad kõigetootjaks.


Jahuteid ma silmas pidasingi, on ka odavad ja kõikuva kvaliteediga.

1 jäi mul lihtsalt seisma peale 1,5. aastat.
1 läks paigaldamisel katki.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 27.07.2012 10:56:56 vasta tsitaadiga

Rebel_: Ventilaatori poolne töölepingu lõpetamine 1,5 aastaga pole mingi näitaja, kuna kõikide firmade ventikad oskavad aeg-ajalt üsna kiiresti oma töölepingu üles öelda. icon_smile.gif

Näiteks: Mingi tolm, liiv, kassi/koerakarv poob ventikatiiviku kinni ja kogu lugu, vent rohkem ringi ei käi ja siis siunatakse tootjat. Kugi tootja pole süüdi, sest tema pole seda liiva-tolmu ventilaatori sisse toppinud.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Arctic P402
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.