Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tulekahju - kas töötab veel? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2012 15:02:28 vasta tsitaadiga

Päris uputada ei tasu. Pigem väiksemas koguses jupphaaval puhastada ja võimalusel kohe ära kuivatada.
Ma ei oska muidugi öelda, kuidas see pulber-arvutijupi koostisosa-destilleeritud vesi omavahel reageerida võib. Ohutuse mõttes proovi mõne vähemolulise detailiga alguses.
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erxe
HV kasutaja


liitunud: 28.06.2002



Online

sõnum 26.07.2012 21:17:16 vasta tsitaadiga

ot:
Kas see juhtum? Kuidagi tuttav tundus... http://www.ohtuleht.ee/486223
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ristok
HV kasutaja

liitunud: 13.07.2011




sõnum 26.07.2012 23:41:29 vasta tsitaadiga

erxe kirjutas:
ot:
Kas see juhtum? Kuidagi tuttav tundus... http://www.ohtuleht.ee/486223

see samune jah.. ainult, et printerist see tuli algust ei saanud. meedia paneb pange
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 27.07.2012 01:23:32 Re: Tulekahju - kas töötab veel? vasta tsitaadiga

fg kirjutas:
ot: kas majas on ka kummitanud või varem midagi "kahtlast" toimunud?
Tegelane on päris vahva.
Õnnelik õnnetus.
Spoiler Spoiler Spoiler

ot:
Sellised kummitused peale tulekahju ei esine paraku mitte esimest korda.
Kaks pilti Kuldnoka tn. pommikorterist paar aastat tagasi:
1.PILT - Vaadake paremal all nurgas, kusjuures saab vaadata sedasama kohta veel kahte eri moodi tulemusega...
http://pilt.delfi.ee/show.php?mode=0&id=8878245&salt=fhd9OP.jpeg
2.PILT - Vaadake paremal servas ülevalpool (vajab natuke rohkem tähelepanu)...
http://pilt.delfi.ee/show.php?mode=0&id=8878231&salt=qRt4AZ.jpeg
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ristok
HV kasutaja

liitunud: 13.07.2011




sõnum 27.07.2012 04:14:50 Re: Tulekahju - kas töötab veel? vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
fg kirjutas:
ot: kas majas on ka kummitanud või varem midagi "kahtlast" toimunud?
Tegelane on päris vahva.
Õnnelik õnnetus.
Spoiler Spoiler Spoiler

ot:
Sellised kummitused peale tulekahju ei esine paraku mitte esimest korda...

pidin hommikuni ootama, et magama minna.. icon_eek.gif icon_biggrin.gif

Mis aga põhiline.. pärast hulka NÜHKIMIST ja PINTSELDAMIST sain arvuti lõpuks puhtaks ja viskasin kokku. Aega võttis terve päeva! Tulemusena töötab nagu omalajal kuid vendid teevad häält nagu midagi oleks vahel. (niikuinii plaan vedelikjahutusele) Pulber on teinud oma töö. Ülejäänud funksib täielikult.. siiani. Muud nagu öelda ei oskagi. Loodan, et õrn pulbrikiht siin-seal erilist temperatuuriprobleemi ei tekita. Niisiis, mida mina sellest loost õppisin - kui jätta arvuti põlevasse ruumi ning seejärel tulekustutiga üle lasta, on lootust seda veel tööle saada! icon_wink.gif

Lisaks mõned pildid:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.07.2012 06:43:29 vasta tsitaadiga

Huvitav oleks ikka teada millest see tuli siis lahti läks. Kõigil on meil kodus kümbeid seadmeid mis pidevalt ooteresiimis. Piisab kui üks kärsama hakkab ja plastmastist korpuse põlema põlema paneb.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 27.07.2012 07:52:49 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Kas enne tulekahju ka mõni pilt sama nurga alt olemas on

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.07.2012 12:31:49 vasta tsitaadiga

Täpsemalt huvitaks, mis asjad enne seda põlengut X-ga tähistatud kohtades olid icon_rolleyes.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ristok
HV kasutaja

liitunud: 13.07.2011




sõnum 27.07.2012 12:50:30 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
Huvitav oleks ikka teada millest see tuli siis lahti läks. Kõigil on meil kodus kümbeid seadmeid mis pidevalt ooteresiimis. Piisab kui üks kärsama hakkab ja plastmastist korpuse põlema põlema paneb.

Seda ei tea. No arvatavasti oli lühis või ülekuumenemine. Samas nurgas kus oli tuli, oli üks kõlari kaabel, mida ma paar aastat tagasi pikemaks lappisin. Seal oli üks liite koht, mis nüüd arvatavasti järele andis.

Tegin väikese skeemi, et oleks parem aru saada:
Spoiler Spoiler Spoiler




Marie kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Kas enne tulekahju ka mõni pilt sama nurga alt olemas on

Kahjuks mitte.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.07.2012 12:57:08 vasta tsitaadiga

Ega siin rohkem võimalusi siis eriti polegi, kui to kõlarikaabel.
Klapib kh suht hästi põlengu alguskohaga.

(kui elektrikaablit seal all jooksmas ple)

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.07.2012 12:59:27 vasta tsitaadiga

Madalpinge Kõlarikaabel nüüd küll midagi süüdata ei tohiks... icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 27.07.2012 13:07:27 vasta tsitaadiga

Pulberkustutis on mingit sorti pulbriline sool. Koolitusel Päästeameti spets igatahes ütles, et kui seda pulbrit elektroonikaseadmetesse satub, siis pole nende seadmetega hiljem teha muud kui maha kanda ja soovitas meil arvuteid jm elektroonikat sisaldavates ruumides pulberkustutid asendada CO2 kustutitega või vähemalt CO2 kustuti neile lisada, et oleks mingi valikuvõimalus.
Pulberkustutiga võib küll kustutada pingestatud seadmeid, aga pulber ise ikkagi juhib mingil määral elektrit ja lisaks soodustab oksüdeerumist, nii et elektroonika rikub ära.

Koduse majapidamise kustutamiseks soovitatakse vahtkustuteid pulberkustutite asemel. Just elektroonika säästmiseks ja järelkoristamise lihtsustamiseks, sest pulber satub igale poole - ka sinna kus tuld ei ole ja on äärmiselt nakkuv ja raske eemaldada.

____________________________

Wiki andmetel on pulberkustutite sisuks üsna tavalised soolad, valge pulber võib olla näiteks söögisooda või kaalium(bi)karbonaat. Võib olla ka kaaliumkloriid, aga väidetavalt seda enam ei kasutata eriti, kuna on äärmiselt korrodeeriva toimega.
Hall pulber võib olla kaaliumkarbonaadi ja karbamiidi segu.

____________________________


Ventikad saaks ka kindlasti ära puhastada, tuleb nad vaid laiali kõik lammutada. Kaua see kooslus aga sul töövõimelisena veel püsib, ei oska vist keegi ennustada. Ime et käima said igatahes, soovin õnne!

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 27.07.2012 13:14:34, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 27.07.2012 13:11:59 vasta tsitaadiga

V6imendi k6larijuhe, kui on liialt peenike, v6ib küll lühise korral kokku sulada, kuna teda läbivad k6vad amprid lühise korral.
Ja kui v6imendi väljundhkaitse maha ise ei p6le v6i kui seda skeemis üleüldse pole, siis annab k6larijuhet sulatada küll.

Postitatud Sony Ericsson mobiililt
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ristok
HV kasutaja

liitunud: 13.07.2011




sõnum 27.07.2012 13:13:55 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Madalpinge Kõlarikaabel nüüd küll midagi süüdata ei tohiks... icon_rolleyes.gif

Ei tea.. samas ega seal kedagi teist kah ei käinud, kes oleks võinud selle tahtlikult põlema süüdata. icon_neutral.gif

Dogbert kirjutas:
...pulber ise ikkagi juhib mingil määral elektrit ja lisaks soodustab oksüdeerumist, nii et elektroonika rikub ära.

icon_eek.gif loodan, et see TÖÖTAV arvuti mingi ajutine asi pole...
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 26.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.07.2012 13:18:24 vasta tsitaadiga

RistoK kirjutas:
icon_eek.gif loodan, et see TÖÖTAV arvuti mingi ajutine asi pole...

Sõltub sellest, kas see arvuti ikka on puhas või lihtsalt paistab puhas olevat.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 27.07.2012 13:19:19 vasta tsitaadiga

Seda juttu meile räägiti igatahes. Mul endal kogemus puudub.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.07.2012 13:21:53 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
V6imendi k6larijuhe, kui on liialt peenike, v6ib küll lühise korral kokku sulada, kuna teda läbivad k6vad amprid lühise korral.
Ja kui v6imendi väljundhkaitse maha ise ei p6le v6i kui seda skeemis üleüldse pole, siis annab k6larijuhet sulatada küll.

Postitatud Sony Ericsson mobiililt


tahanteada, ma sügavalt kahtlen kas tal seal mitme kilovatine PA süsteem püsti oli, et tuba sellisel meetodil põlema panna... icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ristok
HV kasutaja

liitunud: 13.07.2011




sõnum 27.07.2012 13:26:23 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
RistoK kirjutas:
icon_eek.gif loodan, et see TÖÖTAV arvuti mingi ajutine asi pole...

Sõltub sellest, kas see arvuti ikka on puhas või lihtsalt paistab puhas olevat.

No nii palju ma tean, et videokaardi vahelt ma seda puhastada ei saanud, sinna jäi mingi kiht peale. Peale selle, emaplaadil mõned kohad kuhu ma ligidale ei pääsenud. (nagu õrn tolmukiht) Ja eks toitekas on ka seda kindlasti natukene täis.. aga nii palju kui ma surveõhuga ja muude vidinatega maha sain, tegin puhtaks.

Dogbert kirjutas:
Seda juttu meile räägiti igatahes. Mul endal kogemus puudub.

Seda küll jaa.. aga no eks aeg näitab. Ma usun, et kui see pulber tõesti midagi teeb, siis lähiajal peaks tunda andma. icon_neutral.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 27.07.2012 14:01:12 vasta tsitaadiga

Need soolad kipuvad üldiselt õhuniiskust siduma, siis muutub soolakiht kergelt elektrit juhtivaks ning lisaks tekib korrosioon. Jama teeb see igatahes.

Kuna need soolad on aga vees lahustuvad, siis ma ise oleks suruõhu ja pintseldamise asemel pesemise teed läinud - oleks masina laiali lammutanud, kõik ventikad küljest võtnud ja siis voolava kraanivee all pikalt ja korralikult loputanud ja siis kraanivees vannitanud korduvalt ja lõpuks destilleeritud vees vannitanud, et kraanivee soolad ka maha saaks. Ja siis päikese käes nädalakese kuivatanud, et igalt poolt mikropilude vahelt ka vesi kaoks.

Sedasi saaks puhtaks emaplaadi, graafika- ja muud kaardid, mälud.

Kõvaketaste puhul tuleks mingit muud strateegiat rakendada, sest ketta korpust ei tohi uputada ega loputada mingil juhul. Kõigepealt õhuava ümbrus puhtaks ja tükk teipi peale, siis suruõhk, pintslid, lapid. Lõpuks, kui korpus on puhas, siis õhuava vabaks ja elektroonikaplaat maha ja samal viisil veega puhtaks nagu muud plated.

Toiteka puhul loobuks üldse üritamisest ja selle kannaks maha - keritud poole ja mähiseid veega pesta ei tasu vist icon_rolleyes.gif Kõrgema pinge tõttu on risk ka suurem. Võib uue tulekahju põhjustada.

Ventikad lammutaks laiali, kuullaagrid võtaks välja ja loputaks ka korpused ja tiivikud üle, kuivataks, õlitaks, määriks ja paneks kokku.

See on mida mina teeks oma arvutiga. Ma ei ütle, et ma seda teistele soovitaks, sest mingit garantiid selle õnnestumiseks ei ole ja võõrast sedasi kahjustatud masinat ma üldse ette ei võtaks.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ristok
HV kasutaja

liitunud: 13.07.2011




sõnum 27.07.2012 14:07:31 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Need soolad kipuvad üldiselt õhuniiskust siduma, siis muutub soolakiht kergelt elektrit juhtivaks ning lisaks tekib korrosioon. Jama teeb see igatahes.

Kuna need soolad on aga vees lahustuvad, siis ma ise oleks suruõhu ja pintseldamise asemel pesemise teed läinud - oleks masina laiali lammutanud, kõik ventikad küljest võtnud ja siis voolava kraanivee all pikalt ja korralikult loputanud ja siis kraanivees vannitanud korduvalt ja lõpuks destilleeritud vees vannitanud, et kraanivee soolad ka maha saaks. Ja siis päikese käes nädalakese kuivatanud, et igalt poolt mikropilude vahelt ka vesi kaoks.

Sedasi saaks puhtaks emaplaadi, graafika- ja muud kaardid, mälud.

Kõvaketaste puhul tuleks mingit muud strateegiat rakendada, sest ketta korpust ei tohi uputada ega loputada mingil juhul. Kõigepealt õhuava ümbrus puhtaks ja tükk teipi peale, siis suruõhk, pintslid, lapid. Lõpuks, kui korpus on puhas, siis õhuava vabaks ja elektroonikaplaat maha ja samal viisil veega puhtaks nagu muud plated.

Toiteka puhul loobuks üldse üritamisest ja selle kannaks maha - keritud poole ja mähiseid veega pesta ei tasu vist icon_rolleyes.gif Kõrgema pinge tõttu on risk ka suurem. Võib uue tulekahju põhjustada.

Ventikad lammutaks laiali, kuullaagrid võtaks välja ja loputaks ka korpused ja tiivikud üle, kuivataks, õlitaks, määriks ja paneks kokku.

See on mida mina teeks oma arvutiga. Ma ei ütle, et ma seda teistele soovitaks, sest mingit garantiid selle õnnestumiseks ei ole ja võõrast sedasi kahjustatud masinat ma üldse ette ei võtaks.

Haha.. kui ma seda kõike tegema hakkaksin, läheks mul arvatavati mingi nädal! icon_lol.gif aga samas see võib kõik jupid päästa.. oleksid võinud seda siis mainida kui mul arvuti lauali oli icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.07.2012 14:18:02 vasta tsitaadiga

Ise olen plaatide puhastamiseks kasutanud mingit aerosoolipõhist vedelikku, nime täpselt ei mäleta aga on just mõeldud trükkplaatide üle ujutamiseks ja liigne vedelik aurustub iseseisvalt, plaat jääb 5-10min. oodates kuiv. Tavaliselt kasutan siis kui olen mõne plaadi ära remontinud. Tahma kärsand juppidest ja jootevedelikest eemaldab hästi. Olen mõelnud veel, et ostaks juurde lakki mida saaks peale tinutamist joodetud kohad üle tõmmata. Ei tea mis selle asja nimi võiks olla.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.07.2012 14:21:34 vasta tsitaadiga

Samas mingit klaasi, pudelit vms polnud kuskil tolle põlemiskoha ja akna vahel icon_rolleyes.gif
Kust päike sisse paitaks, klaasi "suurendusluubina" kasutaks ja mingi x aja pärast on pind piisavalt kuum et süttida.

Selliseid juhtumeid ikka maailmas on.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 27.07.2012 21:31:09 vasta tsitaadiga

RistoK kirjutas:

Haha.. kui ma seda kõike tegema hakkaksin, läheks mul arvatavati mingi nädal! icon_lol.gif aga samas see võib kõik jupid päästa.. oleksid võinud seda siis mainida kui mul arvuti lauali oli icon_biggrin.gif
Ma varem ei märganud seda teemat, sorry. Vett soovitati varem ka, aga mitte nii spetsiifiliselt ja loomulikult ei tohi tervet masinat uputada - kettad oleks köögad kohe ja ventikate kuullaagritele see ka head ei tee. Toiteploki kuivaks saamisega oleks ka jama rohkem kui rubla eest, kuigi see läheb küllap aia taha nagunii.
Tööd on koos kuivatamisega nädalaks muidugi vähemalt, aga lootus, et masin ehk vaatamata sellele õnnetusele oma moraalse vanaduspõlveni ikkagi välja veab, on ka mõned korrad suurem. Garantiid sellegipoolest muidugi mitte mingit.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 26.08.2002




sõnum 27.07.2012 21:46:14 vasta tsitaadiga

ei juhtu selle veega pesemisega midagi, kui korralikult ja kiirelt ära kuivatada Jälgida tuleks pesemise suunda, et ei uhaks sodi kohtadesse, kust raske kätte saada. Küllalt on omal ajal vastkomplekteeritud plaate sooja veega puhtaks pestud, kuna piiritus kulus muuks tarbeks ning see oli lihtsa vaevaga tulemuslikeim. icon_cool.gif
keemiast on head vahendid CRC-l. Kontakt WL on päris hea asi sodi maha uhtmiseks- pääseb ka peenetesse kohtadesse vahele ning peale sodi lahti lahustanud, aurustub ise peaaegu jäägitult. Kui sellest ei aita, siis eelnevalt kontakt 60. Olen kasutanud erinevate tööde juures ka muid ning muude tootjate vahendeid , kuid need 2 on suhteliselt "pommikindlad".
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 28.07.2012 11:22:09 vasta tsitaadiga

Veega pesu korral on ikkagi oluline selle pestava tegelase icon_cool.gif üleloputamine destilleeritud veega. Midagi pole teha, tavavesi sisaldab ise kõikvõimalikke ühendeid ja neid siis omakorda pestaksegi destilleeritud veega välja.

Vanasti käis puhastus kogu aeg, et puhastusvahenditeks olid piiritus ja destilleeritud vesi. Igasugu muu keemiline värk on hilisema aja leiutis ja on mõeldud laiskadele icon_smile.gif , kes ei viitsi tehnikat tundide viisi piirituses või destilleeritud vees leotada.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tulekahju - kas töötab veel? mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.