Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Steelseries Sensei [RAW] märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.07.2012 12:55:08 Ülevaade: Steelseries Sensei [RAW] vasta tsitaadiga


Steelseries Sensei [RAW]'i tutvustati selle aasta märtsikuus, kuid alles paar päeva tagasi teatati, et see on lõpuks saadaval. Tegemist on põhimõtteliselt Sensei väikse vennaga, kuna hiirelt on ära eemaldatud protsessor, LCD ekraan ja sisseehitatud mälu. Veel saab valida ka kahe versiooni vahel, kas kummiga kaetud pealmine osa või läikiv pealmine osa.



Steelseries Sensei [RAW]
Koduleht

Andmed:

  • Weight: 90 grams (0.2 lbs)
  • Height: 38.7 mm (1.5 in)
  • Width: 68.3 mm (2.7 in)
  • Length: 125.5 mm (4.9 in)

  • Frames per second: 12000
  • Inches per second: 150
  • Mega pixels per second: 10.8
  • Counts per inch: 90 – 5670
  • Maximum acceleration: 30 G
  • Sensor data path: True 16 bit
  • Lift distance: ~2 mm
  • Maximum polling: 1000 Hz



Süsteemi nõuded:

  • USB pesa
  • Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OS X
  • Interneti ühendus hiire tarkvara tõmbamiseks


Pakendi sisu:

  • Steelseries Sensei [RAW]
  • Kasutusjuhend
  • Steelseries kleeps
  • Teiste toodete reklaamraamat


Pakend ja pakendi sisu:


Pakend on jällegi vägagi omane Steelseries'ele, kuna on nii musta värvi kui ka oranži värvi. Natukene on isegi ka halli värvi, et hiire pilt välja paistaks pakendi pealt. Nagu ma alguses mainisin, on sellest hiirest saadaval kaks versiooni. Pakendilt loeb välja, et mul on rubberized versioon ehk kummiga kaetud versioon. Pakendi taga on erinev info, mida sa hiire kohta tahad teada. Lisaks on välja toodud ka tehnilised andmed, mis on minul ka ülal ära toodud. Ära on näidatud ka hiire tagumise osa LED intensiivsus, mis on sätitav tarkvarast.


Kui ma õieti mäletan, siis tavalisel Sensei pakendil oli samuti pealt lahti käiv osa, et saaks hiire sobivust käega proovida. Sama on ka Sensei [RAW]'iga, ning papist kaas on väikse krõpsuga pealt kinni. Kaane siseküljelt leiab veel erinevat infot hiire kohta, kui ka võrdlustabeli Sensei ja Sensei [RAW] vahel. Sealt saab kasutaja täieliku ülevaate nende kahe hiire vahel, kui ta varem kursis polnud.


Pakendi sisu on samuti väga sarnane eelmiste Steelseries toodetega. Esmalt leiab loomulikult kasutusjuhendi, kui keegi ei peaks hiire paigaldamisega hakkama saama. Teiseks leiab Steelseries'e kleepsu. Ning kolmandaks on selline õhuke reklaamraamat, kus reklaamitakse teisi Steelseries'e tooteid.

Hiir:


Nagu öeldud on hiir kaetud kummiga, mis on selline mõnus materjal. Ilmselt see läikiva kattega versioon on täpselt samasugune nagu oli seda Kinzu V2. Kummiga kaetud hiired tunduvad üldse olevat ühed levinumad, kuna see on mõnus nii käele, ning peale selle ei libise käsi selle materjali peal. Praegu minul kasutusel olev Razer Lachesis on täpselt samasuguse materjaliga kaetud. Ainukene miinus võikski olla see, et erinevad jäljed ja plekid jäävad väga kergesti näha. Rääkides hiire kaalust, siis kaalub hiir 90 g. See pole iseenesest midagi liiga kerget, ega ka liiga rasket. Hiirel on kokku seitse nuppu, mille funktsioone on võimalik muuta. Kaheksas nupp on selle jaoks, et saaks hiire tundlikuse vahel valida.


Hiire mõlemas küljes on kaks nuppu, mis on programmeeritavad. Ehk siis sa saad anda neile funktsiooni, et nuppu vajutades hakkab sinu loodud makro tööle. Teine valik on, et nupust hakkab mingisugune programm tööle ja kolmas on see, et nuppu vajutades kirjutab ta sinu loodud teksti. Neljas valik on muidugi ka see, et nupu saab üldse keelata töötamast. Üldiselt on nupud hästi asetatud, ning kui mina hiirt käes hoian, siis mina neile nuppudele kogemata vastu ei lähe. Ja ega need nupud ka liiga kergelt alla ei lähe, ning tuleb natukene ikka vajutada. Ehk siis kogemata vastu minnes, üldjuhul ei juhtu midagi. Nupud ise ei ole enam kaetud sellest kummist materjaliga, vaid on tavalisest plastmassist.


Hiire alumine osa annab vähemalt hiirele natukene kontrasti juurde. Hiire alumine osa on kergelt läbipaistev, ning natukene on isegi trükkplaati näha. Asja juures on ka see huvitav, et kui hiir töötab ja valgustus samuti, siis hiir kumab alt kergelt valgust. Kuna tegu on laserhiirega, siis seda punast valgust mida optilised sensorid tekitavad, ei ole. Hiire all on kolmes nurgas ka padjakesed, mille peale hiir toetub ja libiseb. Steelseries soovitab neid teatud aja tagant ka vahetada, kuna need kuluvad lõpuks ära.


Hiire juhe on jällegi vägagi levinud pikkusega - 2m. Juhe ise on kaetud jällegi nailoniga, et peaks kauem vastu. Juhtmel on isegi mingisugune muster sellega tekitatud, et lisada ilmselt välimust omakorda veel juurde. Juhe ise on ka tavalisest paksem, ning sellepärast ei taha ta hästi ka painduda. Üldse on see juhe kuidagi puine ja kõva, mis pole üldse meeldiv. USB ots on selline nagu ikka, ühele poole on sisse pressitud USB märk ja teisele poole Steelseries'e märk.


Siin on näha seda nuppu, kust saab valida kahe hiire tundlikuse vahel. Kõik on tarkvarast muudetav, mis tundlikuse vahel sa vahetada nupust tahad. Rulliku taga on ka üks valgetest tuledest, mida saab sättida kas pulseerima, põlema või üldse välja lülitada. Rulliku ja selle nupu vahel on veel üks väike tuli. Kui seda ülemist nuppu vajutada, jääb see põlema. Kui veelkord vajutada - kustub. Sellega saad sa endale märku anda, mis tundlikuse astme peal hiir hetkel on.


Hiire taga on veel Steelseries logo, millel on täpselt samad valikud mis ees asetseval tulel. Peab ka mainima, et neid tulesi tarkvarast eraldi kontrollida ei saa, vaid kui lülitad välja - lülituvad mõlemad.

Tarkvara:


Mis mulle Steelseries'e puhul meeldib, on see, et kõik tooted kasutavad sama tarkvara. See tähendab seda, et kui mul on mitu Steelseries'e toodet, ei pea ma igale tootele oma tarkvara tõmbama. Pildi ülemisest vasakust nurgast on näha sinu järgi ühendatud seadmed. Vasakul on veel ka hiire profiilid, mis osad tulevad kohe tarkvaraga kaasa. Hiir ise salvestab endasse ainult ühe profiili. Aga tarkvaras saab neid profiile juurde teha kui ka kustutada. Valida saab siin ka kas parema käelise nuppude asetuse või vasaku käelise nuppude asetuse. Paremal on ka kõik nupud ära toodud, millele saab anda erinevaid funktsioone. Need funktsioonid seletasin ma juba ennem küljenuppude juures ära. Lisaks saab nende paremal asuvate nuppude tausta värvi kui ka teksti värvi muuta.


See on tarkvaras koht, kus saab paika sättida CPI'd ehk tundlikkuse kui nuppu vajutad hiire peal. CPI'd saab sättida 90 astme kaupa kas väiksemaks või suuremaks. Veel saab valida siit Polling rate, mis määrab selle, kui kiiresti hiire andmed saadetakse arvutisse. Ja kõige alumisest tulbast saab valida hiire valguse tugevuse, kui ka pulseerimis takti.


Siit aknast saab valida selle, et kui mingi programm käivitub, siis hakkab sinu valitud hiire profiil tööle.


Neljas aken on minu arust üks huvitavamaid. Kui vajutad alt Start nuppu, hakkab programm sinu hiireklikke lugema. Mängid mingi pikema mängusessiooni, ning peale seda saad siis vaadata kui palju mingeid nuppe vajutasid.

Kasutamine:

Kasutasin hiirt paar päeva erinevate tegevuste jaoks arvutis, ning üldiselt olen ma hiirega rahul. Hiir tundub käe all mugav, kuigi alguses natukene harjumatu. Hiir on piisavalt pikk, et terve käsi sirutada üle hiire, ning laius on samuti igati sobiv. Alguses mis mind häiris oli see, et hiire juhe oli nii kõva, ning sellisel juhul oli kohe tunda kui juhe liikus mööda hiiremati äärt. Internetis liikudes tuli kasuks vasakpoolsed nupud, kuna nendega saab liikuda edasi-tagasi. Parempoolsed nupud on sätitud niimoodi, et keriksid lehte üles ja alla. Siinkohal jäin ma truuks siiski rullikule kuna parempoolsed nupud sobivad kerimiseks ainult siis kui on vaja kiiresti näiteks lehe alla kerida. Mängude osas proovisin ma jällegi World Of Tanks'i kui ka GTA: Episodes From Liberty City ja GTA IV. World Of Tank'sis tulid just küljenupud kasuks, kuna nende alla sai sättida kas paranduse või tulekustuti. Samuti on sellisel juhul see CPI nupp kasulik, kuna mängides suurtükkidega, tuleb suurema tundlikkusega säte kasulikumaks. GTA IV ja EFLC mängudes ma küljenuppudele ma erilist otstarvet ei leidnudki, kuid see eest oli igati mugav selle hiirega mängida. Hiire täpsuse üle ei saa nuriseda, ning selliseid äkilisi kursori hüppamisi ekraanil samuti polnud. Materjalide osas töötab hiir enamus materjalidel, kuna hiirel on kasutusel laser sensor. Hiire nupud teevad minul veel päris valjusi klõpse. Tingitud on see ilmselt sellest, et hiir on uus ja nupud sissekulumata. Kes otsib hiire juures vaikseid klõpse, peaks sellest hiirest igas tahes hoiduma.

Lõppsõna:


thumbs_up.gif Neli küljenuppu
thumbs_up.gif CPI nupp
thumbs_up.gif Mõnus materjalivalik
thumbs_up.gif Hea ja lihtne tarkvara
thumbs_up.gif Valgustussüsteem
thumbs_up.gif Mugav
thumbs_up.gif Sobib ka vasakukäelistele


thumbs_down.gif Hind
thumbs_down.gif Juhe paks ja kõva




Hind ja saadavus:

Hiir tuli alles välja, ning Eestis veel väga normaalse hinnaga saadaval pole. Kuid OX.ee's on hiir juba saadaval, ning hinnaks on 73 €. See on peaaegu sama hind mis tavalisel Sensei'l.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KoldK
HV veteran
KoldK

liitunud: 05.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.07.2012 10:32:12 vasta tsitaadiga

Väga hea ülevaade, kõik vajalik välja toodud. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.07.2012 12:37:20 vasta tsitaadiga

Palju olulist on kõrvale jäetud siinses ja enamustest teistes HV hiirte ülevaadetes.

Hiire trackimise võimekuse kohta, mis on üks olulisemaid aspekte gamer hiire juures, on öeldud ainult 'täpne'.
Kas esineb accelerationit?
Kas ja kuidas töötab prediction?
Milline on maksimaalne tracking speed?
Trackimise juures oleks sobilik teha mõned testid paintis pikslisuuruse pliiatsiga - siis on näha kas joon on sujuv või on karvane ja halb tracking / jitter.

Mis materjalist on hiire jalad? Kuna see on suht kõrge hinnaga hiir, siis ma oletan et 100% teflon. Kui hästi hiir libiseb?
Kuidas hiire nuppude vajutused tunduvad? Rasked või kerged? Küljenuppude kohta on midagi kirjas, aga põhinuppude? Siin oleks hea võrrelda nuppude vajutamist teiste hiirtega. Kuidas scrollwheel tundub? Kuidas middleclick tundub?
Kuidas hiire kuju tundub erinevate grip stiilide juures? Kas ja kui hästi sobib hiir claw, palm ja fingertip gripi jaoks? Siin oleks sobilik välja tuua ülevaatja käe suurus mingi konkreetse mõõtenumbriga.


Üks näide korralikust gaming hiire ülevaatest: link
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.07.2012 13:41:00 vasta tsitaadiga

skyTronic, üritan vastata sinu esitatud küsimustele.

Accelerationi osas ma testisin nüüd ja minul seda igas tahes ei esinenud.
Prediction paistab hiirel isegi olevat, kuna kõige tavalisemas Paint testis tulid kastid korralikud välja, kuid jooni tehes need jooned just väga sirged ei olnud ja kaldusid kõrvale pidevalt.

Tegin ka testi selle programmiga, mis sinu korralikus ülevaates tehti:




Hiire libisemise kohta ei ole mul midagi halba öelda, libiseb minu Roccat Taito peal piisavalt hästi.
Ma ei oskagi öelda kas tegu on nüüd Teflon jalgadega või mitte, pigem tundub mulle et ei ole.
Steelseries ise kirjutab jalgade kohta niimoodi:
tsitaat:
Material: High performance UPE material covers 16 % of mouse bottom to ensure maximum glide. We recommend changing glides regularly as they will eventually be worn down.


Hiire nuppude vajutused tunduvad tavalised, ei midagi kerget ega rasket. Olen tundnud hiiri mille vajutused on rasked, ning võrreldes nende hiirtega on selle nupuvajutused sulgkerged. Sama käib ka küljenuppude kohta, vajutused on kerged aga peab lihtsalt rohkem alla vajutama kui tavaliselt teiste hiire puhul. Nimelt on selle nupud rohkem välja ulatuvad, kui minu praegusel Razer Lachesis'el.

Täpselt sama jutt, rulliku kerimine on kerge ning allavajutamine samamoodi. Selleks, et rulliku nuppu alla vajutada, ei ole vaja jõudu kasutada. Üks asi millest ma ise järeldan selle rulliku vajutamiskerguse on juba see, et ma sulgen ja avan sakke brauseris keskmise hiireklõpsuga. Kui see käiks liiga raskelt, ei kasutaks ma seda.

Käe osas on mul ilmselt tavalisest natukene väiksem käsi. Ise ma eelistan tavaliselt iga hiire puhul claw käe asetust, kuna on lihtsalt käe sisse jäänud niimoodi. Muidugi saab kasutada ka palm asetust, ning seda asetust kasutades pääseb endiselt väga hästi küljenuppudele ligi. Ilmselgelt on tootjad sellega ka arvestanud, et on olemas kaks erinevat käeasetust, ning sellejärgi ka hiir disainitakse. Palm asetusega peab arvestama ilmselt sellega, et terve käsi ei pruugi kõikidel inimestel hiire peale ära mahtuda, ning käe tagumine osa jääb siis kas mati peale.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ragnarök
HV vaatleja

liitunud: 23.07.2010




sõnum 26.07.2012 17:07:59 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Pakend on jällegi vägagi omane Steelseries'ele, kuna on nii musta värvi kui ka oranži värvi. Natukene on isegi ka halli värvi, et hiire pilt välja paistaks pakendi pealt.

icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
For Christ's sake! Iga kord kui teie ülevaateid loen saan kõhutäie naerda! Ma eeldan, et te ei ole väga vana ning ei huvitu ka ilukirjanduslike tekstide lugemisest. Kokkuvõtteks: õigekiri, lauseehitus ja oskus eristada olulist ebaolulisest (pakendi visuaalse poole kirjeldus ei ole tähtis, kui just ei ole tegu õrna karbiga mis on saatmisel viga saanud või mõne muu eriti märkimisväärse nüansiga)! Lisaks ei ole raske tekst spelleriga "üle lasta".

Sellisel kujul ei ole nendel ülevaadetel mingit mõtet, sest antud kirjutised "uudiste" all pigem õõnestavad HinnaVaatluse kredibiilsust. Seega oleks õigem need lihtsalt foorumisse paigutada või palgata toimetaja. Ja kui tõesti on huvi eestikeelsete ülevaadete järele, võib ju kasutada ka tõlketekste välismaistest portaalidest.

NB! Vabandan juba ette, kui kedagi suhtumine häirib!
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aX
Kreisi kasutaja
aX

liitunud: 03.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2012 17:30:47 vasta tsitaadiga

ragnarök kirjutas:
tsitaat:

Pakend on jällegi vägagi omane Steelseries'ele, kuna on nii musta värvi kui ka oranži värvi. Natukene on isegi ka halli värvi, et hiire pilt välja paistaks pakendi pealt.

icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
For Christ's sake! Iga kord kui teie ülevaateid loen saan kõhutäie naerda! Ma eeldan, et te ei ole väga vana ning ei huvitu ka ilukirjanduslike tekstide lugemisest. Kokkuvõtteks: õigekiri, lauseehitus ja oskus eristada olulist ebaolulisest (pakendi visuaalse poole kirjeldus ei ole tähtis, kui just ei ole tegu õrna karbiga mis on saatmisel viga saanud või mõne muu eriti märkimisväärse nüansiga)! Lisaks ei ole raske tekst spelleriga "üle lasta".

Sellisel kujul ei ole nendel ülevaadetel mingit mõtet, sest antud kirjutised "uudiste" all pigem õõnestavad HinnaVaatluse kredibiilsust. Seega oleks õigem need lihtsalt foorumisse paigutada või palgata toimetaja. Ja kui tõesti on huvi eestikeelsete ülevaadete järele, võib ju kasutada ka tõlketekste välismaistest portaalidest.

NB! Vabandan juba ette, kui kedagi suhtumine häirib!


Tore, et kodanik viitsib jebida icon_smile.gif Eks kirjaoskus tuleb aja ja kogemustega, ent see pakendi värvispektri kommenteerimine on antud foorumi/eriala raames olulise info solkimine ebaolulisega.... icon_cry.gif
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Steelseries Sensei [RAW]
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.