Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Scythe Easy Mobile Rack märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.05.2012 11:13:30 Ülevaade: Scythe Easy Mobile Rack vasta tsitaadiga


Scythe Easy Mobile Rack on äärmiselt värske toode Scythe'lt, mis tuli välja kõigest paar nädalat tagasi. Tegemist on dokiga, mis läheb 5.25 tollisesse korpuse pessa. Ning peale seda saab kiirelt ühendada oma 3.5 tollised kõvakettad arvuti külge. Kuidas ja mismoodi, loe lähemalt juba ülevaatest.




Scythe Easy Mobile Rack
Koduleht

Andmed:

  • Tootekood: SCEMR-1000 JAN: 4571225050102
  • Mõõtmed: 148.5mm x 42.5mm x 177mm (L x K x S)
  • Toetatud OS: Windows XP / Vista / 7
  • Toetatud meedia: 3.5-tolline HDD
  • Kaal: Umbes 180g
  • Lisatarvikud: Kruvid
  • Pakendi mõõtmed ja kaal: 225 × 49 × 154mm · 260g



Pakend ja pakendi sisu:


Kuna ma olen varem Scythe pakendeid näinud, siis oli see koheselt tuttav. Nimelt on Scythe toote pakendid alati äärmiselt kirjud. Pakendile mahutatakse nii palju infot, teksti ja pilte kui palju võimalik. Iseenesest on see hea, kuna kui lähed poodi, saad kogu vajaliku info pakendilt kätte. Aga pakendi esiküljelt leiab tootest endast pildi, kui ka veel mitu pilti selle kasutamisest. All on ka ära toodud, et toetatud on nii tavalise suurusega kõvakettad, kui ka õhemad. Kogu asja juures lisab kirjudust juurde veel see, et tekst on nii inglise keeles kui ka jaapani keeles. Pakendi taga on väikene õpetus, kuidas vastavad asjad paigaldada. Kuna ühtegi kasutusjuhendit kaasas pole, siis on kasutusjuhend pakendi peale toodud. All on väiksema tekstiga ka ära toodud, et tootel on kaks aastat garantiid.


Huvitav on see, et ma seda toodet üheltki loetavalt Scythe lehelt ei leia. Lõppude lõpuks leidsin ma selle ainult Scythe Jaapani lehelt, ning andmed sain ka kätte Google Translate'ga. Aga pakendi ühel küljel on kuues keeles ära toodud toote andmed. Ning sellest paremal on ka kirjas, mida pakend peaks sisaldama. Pakendist peaks leidma doki enda, kui ka 8 kruvi.


Lootsin, et pakendist leiab midagi rohkemat, aga ei. Pakendist tuligi välja ainult kaheksa kruvi ja dokk ise. Oleks võinud ju kasvõi SATA kaabli kaasa panna.

Dokk:


Dokk on üleni igast küljest musta värvi, ning värvide vahel valida ei saa. Nii, et kellel on valget värvi korpus - peab natukene pettuma. Pakendi peal on näiodatud, et dokk tuleks kinnitada kaheksa kruviga. Kuid mul endal oli probleeme sellega, et kruviaugud ei sobinud hästi minu korpusega. Samas tasub võimalikult paljude kruvidega kinnitada, kuna see aitab vähendada vibratsiooni. Mõõtmetelt on dokk õigete suurustega, et mahuks korralikult 5.25 tollisele kohale. Kuna dokk on tehtud plastmassist, siis tal väga palju kaalu pole - kõigest 180 g. Doki taga on ka ühendused, et dokk saaks toimida. Nimelt tuleb külge ühendada üks SATA vooluotsik, kui ka üks SATA kaabel. Aga nagu mainitud, ei ole SATA kaablit tootega kaasas. Veel tasub mainimist see, et tegemist on SATA 6 otsikuga, ning kuidagi saab ilmselt ka 2.5 tollise ketta sinna ühendada. Kuid sellisel juhul pole see seal kindlalt kinni.


Doki alus on samuti plastmassist ja nagu ka pildilt näha, korjab see näpujälgi päris hästi. Ning all on ära toodud ka tootekood.


Nagu öeldud on paigaldus peaaegu, et äärmiselt lihtne. Tänapäeva korpustel on veel 5.25 tolliste kohtade jaoks kiirkinnitused, mis võtavad paar sekundit. Kui dokk paigas, tuleb külge ühendada veel ka SATA kaabel. Kuid peale seda tuleb üks negatiivne aspekt, nimelt on tänapäeva korpustel ketta boksid keeratud 90 kraadi, ning asuvad allpool. Kuna see dokk asub ülalpool, tuleb kuidagi üks SATA voolukaabel üles tuua. Teine võimalus on muidugi ka moleks üleminek SATA toiteks. Veel parem oleks iseenesest see, kui dokiga oleks mingisugune SATA toite pikendus kaasas. Aga peale seda kui juhtmed on ühendatud, ei jää muud üle kui kõvaketas dokki lükata. Kui kõvaketast paigale lükkad, siis ees olev kate liigub samamoodi kinni. Nimelt on doki sees mehhanism, mis tõmbab ukse kinni, kui kõvaketast sisse lükkad. Sama lihtsalt tuleb kõvaketas ka ära kui ta sisse läheb. Kui teed selle ukse/katte lahti, tuleb kõvaketas ise küljest ära, ning peale seda on see võimalik juba ise ära võtta. Siinkohal peaks arvestama muidugi ka sellega, et kõvaketas ei saa mingisugust jahutust ja läheb päris kuumaks.


Testimine:


  • Dokis sees oli testimisel Samsung HD200HJ
  • Programm millega testin:
    CrystalDiskMark 3.0.1 x64


Testi tulemused:



Peab ütlema, et testi tulemused kõikusid natukene ja kõikumisvahemik oli kuskil +-3 MB/s. Ilmselgelt juhtub sama ka teistega, kuid nende testimise ajal jäi mul tulemuseks sellised numbrid. Mingeid kiipe ega muud sellist dokil kasutusel pole. On ainult vahelüli, et kõvaketas saaks ühendust. Neid tulemusi polegi väga palju kommenteerida, kuna tulemused on samasse auku. On ainult väikesed kõikumised, mida esineb iga seadmega vähesel või suuremal määral.


Lõppsõna:


thumbs_up.gif SATA 6 Gb/s ühendus
thumbs_up.gif Toetab 3.5 tolliseid kõvakettaid
thumbs_up.gif Võimalik kiirelt kõvakettaid vahetada arvuti küljes
thumbs_up.gif Odav



thumbs_down.gif Pole saadaval teistes värvides
thumbs_down.gif 2.5 tollised kettad pole toetatud
thumbs_down.gif Pole miskit, mis jahutaks kõvaketast





Hind ja saadavus:

Kuna toode on veel nii uus, siis seda Eestis veel saadaval pole. Kuid soovituslik hind peaks jääma kuskile 15 € kanti.


viimati muutis K3ndu 24.05.2012 06:15:59, muudetud 5 korda
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.05.2012 12:03:16 vasta tsitaadiga

icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
Ah et nüüd testitakse Sata pistikute kiirusi
icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
Ja veel leitakse erinevus neis... Satal 1 pistik vahel ja kiirus kohe 2MB/s tõuseb? Noo sellisel juhul ma soovitaks neid dokke nt 100tk jadasse toppida, saaksime 200MB/s kiiruse tõusu icon_rolleyes.gif
icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Online

sõnum 21.05.2012 13:26:41 vasta tsitaadiga

ThedEviL Mõnikord on spetsiaalselt kiusupärast pandud ketta ja kaabli vahele SATA aeglustaja (enamustel välistel Esata karpidel). Antud karbil õnneks vist mitte.
A muidu saab Eestist ka (must) ~10€ga millel on ka eraldi jahutus.
Ei mõista miks suhteliselt vähe kasutatakse neid ja valik on ka poodides olematu. Väga mugav on nii thumbs_up.gif
Näiteks mingit ketast vaja testida, käigupealt klõps välja ja ketas sahtlisse ja testima või keegi toob sulle vindiga staffi jne jne.


viimati muutis DVDRW 21.05.2012 13:28:04, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 25.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.05.2012 13:27:13 vasta tsitaadiga

See kiiruse mõõtmine on jah päris naljakas icon_biggrin.gif
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KyBer
HV veteran
KyBer

liitunud: 27.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.05.2012 13:35:02 vasta tsitaadiga

Võiks testida ka temperatuuride erinevust, karbis ja ilma.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.05.2012 13:43:23 vasta tsitaadiga

Läbimõtlemata toode minu jaoks. Oleks mingi suvalise plastikust raami sinna juurde leiutanud ja komplekti lisanud, et saaks 2,5-tolliseid kettaid ka kasutada. Pole ju raske - liides identne 3,5-tollise omaga.
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 21.05.2012 15:20:14 vasta tsitaadiga

K3ndu, lase rohkem kordi testi läbi, et stabiilsem tulemus saada. 2x 100MB ei ole tõsiselt võetav testimine.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.05.2012 15:27:40 vasta tsitaadiga

mikk36, eks ma lähipäevadel tee 500 MB x 3 uuesti siis, kui nii soov. Kuigi arvan, et see midagi ei muuda. Kõik kolm tulemust on tehtud samade sätetega.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 25.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.05.2012 16:07:51 vasta tsitaadiga

Mida seal testida? Seal pole ju mingit kontrat vahel? Segased peast.
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.05.2012 17:21:23 vasta tsitaadiga

Noname, selles osas on sul õigus. Teine asi oleks veel SSD'ga, kuid pole nii kiiret hetkel käepärast.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 21.05.2012 19:33:33 vasta tsitaadiga

K3ndu, 5x vähemalt, et eemaldada suuremad kõikumised.
Antud ülemineku puhul on ofc testimine täiesti üleliigne, kuid lihtsalt edaspidiseks reaalsete seadmete puhul.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
.:MDK:.
HV veteran
.:MDK:.

liitunud: 24.12.2002




sõnum 22.05.2012 18:49:16 vasta tsitaadiga

K3ndu kirjutas:
Noname, selles osas on sul õigus. Teine asi oleks veel SSD'ga, kuid pole nii kiiret hetkel käepärast.

SSD ei muuda midagi. Seal ei ole mingit elektroonikat, lihtsalt tavaline üleminek.

_________________
Experience is gained immediately after it is needed.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 22.05.2012 18:51:11 vasta tsitaadiga

Põhimõtteliselt väidad sa K3ndu praegu seda, et pikema juhtmega on kõvaketas kiirem.
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.05.2012 18:57:36 vasta tsitaadiga

maatriks, mis osast jutt?
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 22.05.2012 19:03:17 vasta tsitaadiga

"Peab ütlema, et testi tulemused kõikusid natukene. Kõigumisvahemik oli kuskil +-3 MB/s. Kuid siiski võrreldes teistega, oli see dokk tsipake kiirem"
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.05.2012 19:20:58 vasta tsitaadiga

maatriks, no, nagu ütlesin, et tulemused kõikusid.

tsitaat:
Ilmselgelt juhtub sama ka teistega, kuid nende testimise ajal jäi mul tulemuseks sellised numbrid.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 22.05.2012 19:22:14 vasta tsitaadiga

K3ndu, kõikusid siis kõikusid. Sinu väide on jätkuvalt selline, et pikema juhtme otsas on kõvaketas kiirem. Ehk siis lollus.
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.05.2012 19:55:27 vasta tsitaadiga

maatriks, kus kohast sa seda välja loed? Ma ei tea kas ma olen pime või vihjad sa kaudselt millelegi.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 22.05.2012 20:54:57 vasta tsitaadiga

Saad sa aru, see dokk ei saa võrreldes teistega kuidagi kiirem olla. EI SAA. Ja ei olegi, SATA ja DOCK on TÄPSELT sama kiired, MITTE MINGIT vahet neil ei ole, sõltumata sinu vigastest mõõtmistulemustest.
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.05.2012 21:58:22 vasta tsitaadiga

maatriks, ma olen sellest aru saanud, ning teadsin seda ka testides. Kuid tõin selle igaksjuhuks välja võrreldes Silverstone TS07 ja tavalise SATA pesaga. Sa ei saa testides kunagi 1:1 tulemusi, ning sellest ka erinevad tulemused. Võrdlusmoment on ka sellepärast välja toodud, et vahest leidub igasuguseid kalasi, ning sellest tulevad kehvemad tulemused. Kuid nagu öeldud, siis sellel küll kontroller puudub, kuid tulemused võib ikkagi teada anda.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 22.05.2012 22:07:48 vasta tsitaadiga

Mille sa täpsemalt välja tõid siis? Et su mõõtmistulemused pole ühtlased? Kalad saavad tulla siis, kui mingi loogika on vahepeal, sama juhtme otsas mingit vahet ei ole ega tule.
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.05.2012 06:15:26 vasta tsitaadiga

maatriks, no ei saa aru, ma räägin ju, et tulemused KÕIGUVAD. Ma ei saa kunagi 1:1 sama tulemusi, olgu kasvõi sama kaabel ja sama ühendus. Sellest ka peale paari testi saadud tulemus on võrdlus teiste seadmetega.

Üldiselt ma ei viitsi rohkem vaielda sellise asja üle, sinule jäägu sinu arvamus. Ma olen juba mitu korda seda korrutanud, milles asi. Kui ei taha aru saada, siis ära saa.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 23.05.2012 09:25:44 vasta tsitaadiga

Üritasin lihtsalt selgitada loogikaviga sinu katsetustes. Kahju, kui HV avalehel eksponeeritavas ülevaates on kirjas valed järeldused.
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 23.05.2012 11:08:04 vasta tsitaadiga

K3ndu, vaidluse mõte on selles, et seda seadet ei peaks sa üldse kiiruse osas testima, sest pole elektroonikat, mis mõjutaks kuidagi tulemusi.

Kui jääd oma seisukoha juurde, siis kas hakkame varsti nägema ka ülevaateid eri SATA ja USB kaablitest, kus tood välja nende erinevaid kiiruseid?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.05.2012 11:15:42 vasta tsitaadiga

mikk36, no ma ei hakka seda enam ka eemaldama, kui on testitud siis on testitud. Või kas tõesti häirib see teid nii palju, et eemaldan selle?

Asi ei olnud ju kaablites. Vaid olid erinevad seadmed. SATA oli otse emaplaadilt. USB3 on läbi Silverstone TS07, millel on elektroonika vahel. Ning see mobile rack on tõesti otse, rohkem toodud mul välja, et võrrelda TS07. Kuid nagu näha, pole erinevust olla siiski.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Scythe Easy Mobile Rack mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.