Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Microlab FC 530U märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.05.2012 09:45:16 Ülevaade: Microlab FC 530U vasta tsitaadiga


Microlab FC 530U kõlareid tutvustati 2011. aastal, ning tegemist on 2.1 kõlarisüsteemiga. Peale selle, et need kõlarid mängivad heli arvutist maha, toetavad need mahamängimist ka USB seadmelt, kui ka SD kaardilt. Lähemalt loe nendest kõlaritest juba järgnevas ülevaates.



Microlab FC 530U
Koduleht


    Võimendi andmed
    Koguvõimsus: 64, Watt RMS
    Võimsuse jaotus: 18х2+28, Watt
    Moonutus: 0,3, % (1Watt, 1kHz)
    Sagedus vahemik: 35-20 000, Hz
    Signaali/müra suhe: 75, dB
    Eraldatus: 45, dB
    Kõlarite andmed
    Satelliit kõlarite tüüp: 2,5,
    Satelliit kõlarite võimsus: 18, Watt
    Basskõlari tüüp: 5,25 eAirbass,
    Basskõlari võimsus: 28, Watt
    Materjal: Keskmise tihedusega puitkiudplaat
    Värv: dark wood
    Juhtpult : 1
    Liidesed
    Väljund: 2RCA
    Sisend: 2RCA
    Auxilliary: USB, SD card, 3,5 stereo
    Mõõtmed
    Satelliidid: 110 x 135 x 200, mm
    Basskõlar: 242 x 280 x 235, mm
    Toote kaal: 8,60, kg


Pakendi sisu

  • Basskõlar
  • 2 satelliitkõlarit
  • Kasutusjuhend
  • Garantii leht
  • Pult ja patareid
  • RCA to 3.5 mm kaabel


Pakend ja pakendi sisu:


Kuna ma olen varem Microlab'i tooteid omanud, siis oli pakendi kujundus äärmiselt tuttav. Nimelt paistab, et Microlab kasutab väga palju sama värvikombinatsiooni oma toodetega. Põhivärviks on muidugi valge, ning siis tekst kas musta või punase värviga. Aga mis seal ikka, pakendilt leiab jälle palju erinevat infot. On ära toodud, mis pakendist kõik peaks leidma. Kui ka info kõlarite kohta kümnes keeles. Pakendi eest leiab loomulikult pildi kõlaritest endast, kui ka paar märksõna kõlari kohta. Piltidelt on natukene ka näha, et pakend on transportimise ajal kannatada saanud.


Selliste kõlarite kohta lootsin ma pakendist natukene rohkem asju leida. Kuid pakendist leiab loomulikult kasutusjuhendi ja garantiilehe. Veel leiab puldi, mille kaudu saab kogu süsteemi juhtida. Puldi jaoks on loomulikult kaasas ka kaks AAA patareid. Ning lõppude lõpuks on kaasas veel ülemineku kaabel RCA'st 3.5 mm kaabliks. Selle kaabliga ühendatakse ka arvuti ja kõlarid ära.

Kõlarid:


Esmalt kui ma kõlarid pakendist välja võtsin, jääb koheselt basskõlar silma oma kaalu poolest. Kindlasti pole tegu kõige raskema basskõlariga, kuid kaasaskandmiseks ta just kõige mugavam pole. Kogu süsteem kaalub kokku 8.6 kg. Kõlarid on hästi lõppviimistletud, ning kasutusel pole mitte täispuit vaid keskmise tihedusega puitkiudplaat. Niimoodi väidab tootja. Kõlarite ees olevad katted on üldsegi riidest, ning lisaks on võimalik need katted ka ära eemaldada. Kuskil plastmassi, ega mõnda metalli ei kasutata, mis on igati positiivne. Kui siis ainukene koht on eesolev juhtpaneel, mis on plastmassist, kuid ei tohiks mõjutada heli.


Selline näeb välja basskõlar, ning ees hakkab koheselt silma plastmassist osa kus on ka nuppe näha. Sellest juhtpaneelist räägin ma juba järgmise pildi juures. Minnes edasi, siis basskõlaril oleva kõlari diameetriks on umbes 13 cm. Kate mis kõlarite ees, on võimalik ära võtta, ning hiljem ka tagasi panna ilma asja lõhkumata. Basskõlari võimsustaluvus on 28W, ning üldiseks sagedusvahemikuks on märgitud 35 Hz - 20000 Hz. Kuid täpsemalt pole basskõlari sagedusvahemikku märgitud, aga ma eeldan, et see on kuskil 35 Hz - 240 Hz.


Ülalolevatel piltidel on näha seda juhtpaneeli, kust saab erinevaid sätteid muuta. Seal on omakorda ka ekraan, mis näitab koguaeg mis ühendus on aktiivne kui ka helitugevus taseme. Maksimaalne helitugevus on 60, kuid üle 20 läheb juba päris valjuks kui otse kõlari ees istuda. Veel näitab ekraan seda, kui muudad bassi või treble tugevust. Bassi kui ka treble tugevust saab muuta vahemikus -6 kuni +6. Arvuti ühenduse puhul peab kasutama AUX ühendust, kui kasutada 3.5mm kaablit, näitab ekraan PC ühendust. Ja kui lased heli läbi USB pesa, näitab ainult helitugevust. Kui kasutada raadiot, näitab ekraan sagedust, mida hetkel kuulatakse. Eest leiab veel päris palju nuppe, kuid samas on osad nupud puudu, mis puldilt leiab. Aga eest leiab, sisse ja väljalülitamisnupu, kui ka USB ja SD kaardipesa. Veel on helitugevuse reguleerimiseks nupud, kui ka pausi nupp. Input nupust saab valida, kust heli maha mängitakse: USB ja SD, raadio, PC ja AUX. Ülemised nupud on eelkõige raadio ja andmekandja pealt mahamängimis nupud. Nendest nuppudest saab liikuda järgmise laulu või raadioni, ning keskel on ka pausi nupp.


Basskõlar on mõlemast küljest pruunjas must, ning pealt on basskõlar lihtsalt musta värvi. Kõlari all on sellised pehmendused mille peal kõlarit saab isegi libistada. Kuid mulle jääb mulje, et need kaua seal ei püsi, kui kõlareid koguaeg liigutada. Kõlari all need ei olegi nagu jalad, vaid pigem pehmendused mille peal kõlarid seisavad.


Basskõlari tagant leiab omajagu ühendusi, kui ka nupu. Taga on kaks RCA sisendit kui ka väljundit. Selle jaoks oligi kaasas üleminek RCA'st 3.5 mm kaabliks. Taga on ka antenn, mille saab päris pikaks tõmmata, ning mis püüab raadiosignaale. Veel on taga üks 3.5 mm ühendus, kust saab sisse lasta heli kas telefonist või mõnelt MP3'lt. Basskõlari toiteplokk on sisseehitatud, ning seega tuleb ainult voolujuhe, millel pole otsas adaptrit. Basskõlari tagant saab süsteemi ka täiesti välja lülitada, ning selle kõrval on ka kaitse, mida on võimalik ilmselt vahetada. Aga kui basskõlari tagant välja lülitad, kaovad ka salvestatud tugevus sätted. Ja nagu basskõlaritele tavaks, leiab tagant ka hingamisava. Sellest all on ka radiaator, mis jahutab seda kuumust maha, mida basskõlar toodab. Kui kõlareid ilmselt valjult kaua mängida, muutub see radiaator äärmiselt kuumaks.


Tavaliste kõlarite välimus on äärmiselt sarnane basskõlarile. Erinevad on muidugi ühenduste puudumine ja nuppude puudumine eest. Muus osas on täiesti sarnased. Nagu ka basskõlari puhul on võimalik kate eest ära võtta, ning hiljem see ka tagasi asetada. Kummagi kõlari võimsustaluvuseks on 18W, ning kokku teevad nad 36W. Need kaks kokku liidetuna on kannatavad rohkem võimsust, kui basskõlar ise.


Samuti on väikeste kõlarite materjal sama, mis basskõlaril. Täpselt sama pruunjas must imitatsioon, ning must värv nii peal kui taga. Ainukene asi mis mu silmi kriipis, oli kaabli välja tulemine kõlarist seest. Nimelt kui teistel firmadel on siinkohal mingid lahendused välja mõeldud, et juhe sellisest kohast puruks ei läheks. Siis nende kõlaritega ei ole midagi tehtud, ning pikema aja jooksul transportides võivad juhtmed sealt puruks minna.


Just paljude kõlaritega ei ole pulti kaasas, vaid pigem mingisugune kontroller millel juhe küljes on. Nendest kõlaritest on saadaval ka ilma raadiota versioon nimega FC-330. Nendel puudub pult ja on samuti kontroller, kust saab sättida. Aga nagu öeldud, on puldi põhjuseks ilmselt raadio. Aga enne sai räägitud sellest, et puldil on rohkem nuppe kui kõlari esipaneelil. Nimelt on erinevad sisendid nuppudena välja toodud, ning olemas on ka mute nupp. Samuti pole kõlaril küljes bassi ja treble nuppu, kuid puldil on. Puldi pealt saab veel sättida seda, et süsteem lülitaks ennast teatud aja pärast välja. Reset nupp asetseb samuti teiste nuppude seas, mis on natukene kehvavõitu koht sellise asja jaoks. Ja muidugi on olemas raadio nupud, et saaks kanaleid salvestada, ning siis nende vahel hüpata. Kokku on nelikümmend kohta, kuhu saab oma sagedused salvestada.

Testimine:

Helikaart: Creative Audigy 2 ZS

Üldine:

Paigalduse osas jällegi midagi keerulist polnud, kui siis see, et basskõlar kaalub päris palju. Samuti tuleb sobiv koht sellele leida, kuna basskõlar pole just pisikeste küllast. Peale seda kui paigas, on lihtne ja tavaline juhtmete ühendamine. Ainukene mis segadust tekitas oli see, et taga on 3.5 mm pesale kirjutatud PC, kuid vastavat juhet kaasas pole. Kaasas on ainult RCA juhtme üleminek 3.5 mm ühenduseks. Niisiis, kui oled juhtme arvuti taha ühendanud, tuleb kasutada üldse AUX sisendit kõlaritel. Teine asi mis mind häiris oli veel see, et juhtmed olid lühiksevõitu. Kui basskõlar natukenegi arvutist eemal asub, siis suure tõenäosusega juhe ei ulatu. Basskõlaril saab iseenesest pikema juhtme vahele osta. Kuid satelliitkõlaritega niimoodi teha ei saa. Minnes edasi, siis Msn'i hääl pole midagi erilist, vaid selline tavaline. Samuti pole heli puine nagu Edifieri kõlaritega. Mis jõle imelik asja juures on veel see, et maksimaalne helitugevus on 60, kuid enamus ajast on mul see alla kümne.

Mängud:

Mängude osas on need kõlarid piisavalt head. Proovisin jällegi kahte mängu: Portal 2 ja World Of Tanks. World Of Tanks'is on need kõlarid minu arvates päris korralikud. Eriti meeldib mulle just tulistamine seal, kuna vastavalt sellele tuleb päris korralik mürin ja pauk kõlaritest. Sama käib ka plahvatuste kohta seal mängus, mis on päris ägedad nende kõlarite taga. Muus osas nagu seal midagi erilist silma ei jäänudki. Portal 2 oli samamoodi mõnus, kuna seal on Portal gun. Nimelt kui sellega lased, käib iga kord vastav hääl, ning jällegi selline madal ja bassine hääl meeldib mulle väga nende kõlarite puhul. Veel proovisin ma Left 4 Dead 2'te ning samuti ei ole millegi üle nuriseda. Püssi tulistamised olid korralikud, ning zombie'de hääled vägevad. Samuti on tunda natukene ruumilist efekti osades mängudes, mis on igati hea.

Filmid:

Filmide kohta ei ole mul samuti midagi halba öelda, kuidagi nagu bassi oleks vähe osades kohtades. Kuid muidu on kõik korralik, heli on puhas ja dialoogid on samuti hästi kuuldavad. Dialoogide osas on ka see tähtis, et bassi liiga palju poleks dialoogis, ning siinkohal on kõik täiesti korras.


Muusika:

Muusika kuulamisel ma kuulasin jälle palju erinevat muusikat, nii elektroonilist kui ka instrumentaalset. Nii laulja kui lauljata. Üldiselt ma olen rahul, kuid osad laulud on liiga valjud, ning teised samas liiga vaiksed. Pigem on see tingitud lauludest endast, kuid pole seda varem nii tähele pannud teiste kõlaritega. Üks asi mis häiris oli ainult see, et kui bass panna kuue ehk maksimaalse peale - siis on bassi liiga palju, ning hakkab häirima. Seega ma hoian vähemalt muusika kuulamisel bassi taset natuke madalamal. Muusika kuulamisel proovisin ma kõlareid ka natuke valjemalt, kuskil 50 kandis oli helitase. Terve ruum väriseb päris korralikult, kuid sellist ülepeksmist ega sahinat ei ilmu. Kvaliteedi osas on samuti need kõlarid väga mõnusad, bass ei hakka muusikast üle käima. Ning ega ka satelliidid pole mingid pisikesed, mis teeksid pudelipõhjast tulevat heli. Kui keerad basskõlaril bassi maha, on muusika täiesti kuulatav ka ainult satelliitkõlaritega.

USB/SD esitamine:

Kui ühendada USB pulk külge, hakkab põhimõtteliselt kohe muusika mängima. Laulud esitatakse selle järgi, millal neid viimati muudetud on. Mingit shuffle nuppu ka pole, et hakkaks suvalist laulu mängima. Kui mängid laulu USB mälupulgalt maha, siis ekraani ees on ainult helitugevuse number. Seda mitmes laul mälupulga pealt mängib, või kui palju laule kokku on - ei näidata. Kvaliteedi osas ei ole millegi üle nuriseda, kuna minule vähemalt tundub olevat sama mis arvutis. Mis mulle samuti meeldis, oli see, et laulud vahetuvad kiirest. Tean autoraadioid, kus laul vahetab oma paar sekundit. Kuid siin vajutad nuppu, ning üliväikse viivituse järel on juba järgmine laul mängimas.

Raadio:

Raadioga on niimoodi, et on olemas 40 kohta, kuhu saab raadiosagedused salvestada. Kuid esmalt tuleb iga sagedus üles otsida, ning siis see salvestada sinu soovitud kohta. Peale seda saab ühe nupuvajutusega kanalite vahel käia. Õnneks see ei ole väga raske, kuna hoides all scan nuppu korraks, otsib ta ise üles järgmise raadiosageduse. Kuid kes soovib siis saab sagedusi ka ise otsida 0.1 kaupa. Kui kõlarid asuvad toas ja antenn pole välja sirutatud, siis minul vähemalt ühtegi signaali korralikult kätte ei saanud. Raadiotega on veel ka see, et heli tuleb päris palju valjemaks keerata võrreldes arvutiga. Kuna muidu on äärmiselt vaikne. Raadioga on veel see jama, et signaal peab tugev olema. Või muidu on sahinat ja kriginat hästi kuulda. Aga ise katsetades sain mõned raadiod päris hästi kätte, niimoodi, et taga sahinat ei olnud. Nii, et antenn teeb korralikult oma tööd. Ekraan ei näita ka mingit infot raadio kohta, nagu automakid seda teevad. Kui raadio on töös, on ekraanil näha ainult raadiosagedust.

Lõppsõna:


thumbs_up.gif Korralik heli
thumbs_up.gif Väga võimsad
thumbs_up.gif Kõlarid puidust
thumbs_up.gif Juhtpult
thumbs_up.gif Sisseehitatud raadio
thumbs_up.gif USB ja SD kaardilt muusikaedastamis võimalus



thumbs_down.gif Juhtmed liiga lühiksed




Hind ja saadavus:

Kõlarid on Eestis juba tükk aega saadaval olnud, ning olemas ka HinnaVaatluses. Kõige odavam hind on hetkel 77 €, kuid vaata lähemalt järgnevalt lingilt - Link


viimati muutis K3ndu 21.05.2012 10:15:10, muudetud 5 korda
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 19.05.2012 10:45:15 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Maksimaalne helitugevus on 60, kuid üle 20 läheb juba päris valjuks kui otse kõlari ees istuda.

tsitaat:
Mis jõle imelik asja juures on veel see, et maksimaalne helitugevus on 60, kuid enamus ajast on mul see alla kümne.

See oleneb ju sisendisse antava signaali allika väljundnivoost. Näiteks arvutist signaali andmise puhul oleneb mis asendis on parajasti (1) arvuti helitugevusnupp (sülearvuti puhul), (2) opsüsteemi helidraiveri helitugevuse liuguri asend, (3) muusikapleieri tarkvara helitugevuse liuguri asend. Kõik need kokku võivad nivood vägagi suures ulatuses mõjutada.

tsitaat:
Osad laulud on liiga valjud, ning teised samas liiga vaiksed. Pigem on see tingitud lauludest endast, kuid pole seda varem nii tähele pannud teiste kõlaritega.

Justnimelt helisalvestuste endi probleem. Tänapäeva heli ülekompresseerimise võidujooks. Mida valjemalt (subjektiivselt kuulates) tundub, seda rohkem on see ärakäkerdatud, üles serva kokkusurutud heliga salvestus. Naturaalne rikkumata salvestus peabki suhteliselt vaiksena ja õhulisena kõlama. Ning mida parem on kuulamise helisüsteem, seda selgemalt see erinevus peabki esile tulema.

tsitaat:
Üks asi mis häiris oli ainult see, et kui bass panna kuue ehk maksimaalse peale - siis on bassi liiga palju, ning hakkab häirima.

Igasugune tämbrite kunstlik peale/maha keeramine ongi ka üks helipildi rikkumise meetod. See on õigustatud mõnede ruumikõlaprobleemide ja kõlarite endi puudujääkide kompenseerimiseks (heade oskuste ja kogemuste olemasolul), kuid üldiselt tuleks muusikat kuulata tämbrid kõik nullasendis.

tsitaat:
Kummagi kõlari võimsus on 18W, ning kokku teevad nad 36W. Need kaks kokku liidetuna on võimsamad, kui basskõlar ise.

Tegelikult need passijärgsed võimsusnumbrid ei ole otseselt mitte helivõimsuse/valjususe näitajad. Need võivad olla võimendi poolt mingi lühema aja jooksul arendatava elektrilise võimsuse näitajad või hoopiski valjuhääldite maksimaalse elektrilise võimsuse taluvuse näitajad.

tsitaat:
Ainukene asi mis mu silmi kriipis, oli kaabli välja tulemine kõlarist seest.

See on jah kogu üldise disaini juures justnagu tegemata unustatud detail! Tundub nagu üks plast-kummi muhv või lohv selle väljatulekukoha ümber on panemata jäänud...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 19.05.2012 12:26:24 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Ja kui lased heli läbi USB pesa, näitab ainult helitugevust. Kui kasutada raadiot, näitab ekraan sagedust, mida hetkel kuulatakse. Eest leiab veel päris palju nuppe, kuid samas on osad nupud puudu, mis puldilt leiab. Aga eest leiab, sisse ja väljalülitamisnupu, kui ka USB ja SD kaardipesa. Veel on helitugevuse reguleerimiseks nupud, kui ka pausi nupp. Input nupust saab valida, kust heli maha mängitakse: USB ja SD, raadio, PC ja AUX. Ülemised nupud on eelkõige raadio ja andmekandja pealt mahamängimis nupud. Nendest nuppudest saab liikuda järgmise laulu või raadioni, ning keskel on ka pausi nupp.


Peaaegu mitte ühtegi sõna USB/SD/Raadio kaudu heli taasesitamisest ja selle kasutusmugavusest.
Ülevaate kirjutaja mainis, et on olemas ka ilma nende kolme komponendita kõlariversioon, kirjeldatav on aga natuke täiustatum, mille ostavad kasutajad, kes tahaks näiteks raadiost või USB pulga vahendusel muusikat kuulata.
Kuna ülevaatest on see osa välja jäänud, siis tundub, et seda nagu teha polekski võimalik icon_rolleyes.gif . Ilmselt on mõttekam osta kohe ainult kõlarid.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Plumbum
HV vaatleja

liitunud: 16.02.2009




sõnum 19.05.2012 12:37:13 Re: Ülevaade: Microlab FC 530U vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kummagi kõlari võimsus on 18W, ning kokku teevad nad 36W. Need kaks kokku liidetuna on võimsamad, kui basskõlar ise.


Ilge norimise tuju on. Kõlaritel, kui sellistel pole olemas mingisugust võimsust, kõlar on passiivkomponent ja ei oma, väljasta ega erita mitte mingisugust võimsust mitte mingil kujul.
Kõlaril võib ja ongi mingi võimsustaluvus millest üle minnes saab igasugu pulli ja s.tta. Näidatud võimsused on siiski võimendite väljundvõimsused.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 19.05.2012 13:42:57 vasta tsitaadiga

mu microlab fc550 kõllide sateliidid teevad oluliselt kõvemat häält kui bassikõll
üldiselt ei saagi aru milleks see bassi kõll on

võiks nagu tasakaalus olla helid aga ei saa ju

ma arvan et ma tegin vea kui need ostsin ja oleks pidand ostma midagi sellist nagu siin uudises

mul on see võimendi eraldi bassikast ... tahtsin seda et ei oleks laual suurt kasti kus voluumi juurde keerata
kaugjuhtimis pult on ka väga si** töötab siis kui ta tahab .. ostsin uue battarei sellele ja paneb ikka samamoodi segast

puldi ülemises ääres on väljalülitus nupp ja alumises ääres 2x vol- ja 2x vol+ ja vahel voluumi vajutades lülitab end välja ... samas voluumi ei saa vahepeal nii üless kui alla keerata neist nuppudest

dnb muusikat ei kannata väga kuulata nende kõlaritega sest kõik see bass mida dnb-st oodata lihtsalt ei tule välja neist kõlaritest
vol max on 80 ja kui keerata 60 peale siis juba hakkab kergelt bass järgi jõudma ja üle 70 siis hakkavad sateliidikad üle peksma ja pragisema
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.05.2012 14:24:00 vasta tsitaadiga

Plumbum, jälle targem selles osas.

jägaja, kirjutan juurde selle osa siis, oli kahe silma vahele see jäänud.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.05.2012 14:31:22 vasta tsitaadiga

K3ndu, selle komplekti kõige suurem feil on: Kogu loogika asub subwooferi kastis, mistõttu peab selle lauale panema..
Esiteks ilge kobakas. Teiseks heli on üsna takumikus. Eriti kui natuke kolisevam laud juhtub olema.

Vähe mõistlikum lahendus oleks FC 530 (ilma U'ta), tal on võimendi ja loogika karp eraldi.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 19.05.2012 15:31:44 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:
K3ndu, selle komplekti kõige suurem feil on: Kogu loogika asub subwooferi kastis, mistõttu peab selle lauale panema..
Esiteks ilge kobakas. Teiseks heli on üsna takumikus. Eriti kui natuke kolisevam laud juhtub olema.

Vähe mõistlikum lahendus oleks FC 530 (ilma U'ta), tal on võimendi ja loogika karp eraldi.


jah kuid pult on jälle kindlasti täielik jama ... täpselt samasugune loll pult nagu minu omal fc 550-l
samas see loogika karp on ka suht mõttetu .. omab klappide auku aga kui klapid sisse torkad siis kõlaritest hääl ei kao ära
voluumi nupp on seal ka selline mida kiiresti maha keerates tuleb oopis juurde
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.05.2012 15:38:31 vasta tsitaadiga

lopes39, minu pult on küll korralik, nupud töötavad ning iga nupp täidab oma funktsiooni.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 19.05.2012 19:24:21 vasta tsitaadiga

lopes39, keera arvutis helidraiveri equalizerist keskmisi-ülemisi maha kompenseerimiseks?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.05.2012 13:16:00 vasta tsitaadiga

lopes39, miks sa ei ühenda kõrvaklappe arvutiga?
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 20.05.2012 16:43:11 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:
lopes39, miks sa ei ühenda kõrvaklappe arvutiga?


mul on nad ühendatud arvutiga ja just sellepärast et kõlarites olev auk ei tööta nagu vaja
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 25.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.05.2012 18:33:36 vasta tsitaadiga

Kurat kõik on nii hea icon_lol.gif
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.05.2012 19:10:08 vasta tsitaadiga

lopes39, siis ju kõik korras.
Ei näegi väga põhjust miks peaks kõrvaklapid läbi kõlarite ühendama.
Isiklikult lükkan kõrvaklapid esipaneeli pessa. Kui klapid püsivalt järel, panen taha.... Eh ehh icon_lol.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mel92
HV vaatleja
Mel92

liitunud: 05.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.05.2012 09:08:30 vasta tsitaadiga

tsitaat:

ning üldiseks sagedusvahemikuks on märgitud 35 Hz - 20000 KHz.


Ehk siis vagedusvahemiku piir on 20 MHz. Tundub kuidagi palju icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 04.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.05.2012 09:18:17 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Nendest kõlaritest on saadaval ka ilma raadiota versioon nimega FC-530. Nendel puudub pult ja on samuti kontroller, kust saab sättida.


Tegelikult on selleks hoopis FC-330.
FC-530 - nagu ülal juba välja toodi - on eraldi võimendiga (ja puldiga) mudel.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonuera
HV vaatleja

liitunud: 20.07.2010




sõnum 21.05.2012 10:09:55 kõik on nii hea vasta tsitaadiga

Tegelikult pole kõik nii hea.

Toiteaalikas põhineb ilmselt tavaliselt trafol, mis põriseb nii hirmsasti, et magamiseks tuleb toide välja lülitada lülitist või saba seinast välja tõmmata.
Lihtsalt puldist välja lülitamine ei aita urisemise vastu.
Ka sisselülitatult urisevad kõik kõllid üsna jubedalt - ilmselt on varjestusega kokku hoitud, sest ka toas oleva mobiili mastiga lobisemised löövad täiega sisse.
Pärast toite sisselülitamist ei reageeri juhtnupud tükk aega.
Puldi ja nuppude loogika täiesti arusaamatu ja ebamugav.

Aga näeb hea välja vanamoodsa mööbli peal.
Teeb head heli, kui kõvemaks keerata niiet urinat enam ei kuule.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.05.2012 10:14:54 vasta tsitaadiga

tonuera, olin siiamaani ööseks koguaeg voolust välja võtnud, kuna tõstsin sülearvutist eemale alati. Nüüd peale ülevaadet ööbisin ühe öö kõlarite juures, ning siis oli tõesti ühe korra kuulda, et telefoni see hääl lõi sisse. Urisemise osas on vaid siis kuulda, kui hiirvaikus on toas. Mu vanad M-200 kõlarid tegid rohkem urinat, kui need kõlarid praegu. Selles suhtes on õigus sul, et kui puldist välja lülitada, toimib asi edasi ja telefon hääl lööb sisse. Sama ka urisemisega.

Mel92, ohjah valesti läinud, parandasin ära.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 25.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.05.2012 10:46:09 Re: kõik on nii hea vasta tsitaadiga

tonuera kirjutas:
Tegelikult pole kõik nii hea.

Toiteaalikas põhineb ilmselt tavaliselt trafol, mis põriseb nii hirmsasti, et magamiseks tuleb toide välja lülitada lülitist või saba seinast välja tõmmata.
Lihtsalt puldist välja lülitamine ei aita urisemise vastu.
Ka sisselülitatult urisevad kõik kõllid üsna jubedalt - ilmselt on varjestusega kokku hoitud, sest ka toas oleva mobiili mastiga lobisemised löövad täiega sisse.
Pärast toite sisselülitamist ei reageeri juhtnupud tükk aega.
Puldi ja nuppude loogika täiesti arusaamatu ja ebamugav.

Aga näeb hea välja vanamoodsa mööbli peal.
Teeb head heli, kui kõvemaks keerata niiet urinat enam ei kuule.


See on üks hullemaid asju arvutikõlarite juures, mis näitab kvaliteeti. Elusees ei ostaks omale selliseid kõlareid thumbs_down.gif
Review tuleb ilmselgelt üle vaadata.

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.05.2012 10:52:25 vasta tsitaadiga

Noname, ma ei ütleks küll, et see nüüd nii kuuldav on. Natukene ülepingutatud siiski. On kuulda, aga nagu öeldud, siis mina kuulen seda mühinat ainult siis kui hiirvaikus ja asun täiesti kõlarite juures.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Valtsweb
HV kasutaja

liitunud: 10.06.2002




sõnum 21.05.2012 11:08:43 Re: kõik on nii hea vasta tsitaadiga

tonuera kirjutas:
Tegelikult pole kõik nii hea.

Toiteaalikas põhineb ilmselt tavaliselt trafol, mis põriseb nii hirmsasti, et magamiseks tuleb toide välja lülitada lülitist või saba seinast välja tõmmata.
Lihtsalt puldist välja lülitamine ei aita urisemise vastu.
Ka sisselülitatult urisevad kõik kõllid üsna jubedalt - ilmselt on varjestusega kokku hoitud, sest ka toas oleva mobiili mastiga lobisemised löövad täiega sisse.
Pärast toite sisselülitamist ei reageeri juhtnupud tükk aega.
Puldi ja nuppude loogika täiesti arusaamatu ja ebamugav.

Aga näeb hea välja vanamoodsa mööbli peal.
Teeb head heli, kui kõvemaks keerata niiet urinat enam ei kuule.


Oman kah neid kõlareid ja kirjutan sellele ülevaatele alla (eelkõige selle surina/põrina osas) ööseks alati I/O lülitist välja.
Lisaks veel on mingi bug, kui vajutada raadio peale, siis näitab küll displeil sagedust, aga välja tuleb vaid sahin, kui vajutada teine eelseadistatud kanal ja tagasi eelnevale, siis saab alles raadiot kuulama hakata icon_smile.gif Parajad odavad nökerdised on icon_smile.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.05.2012 11:15:36 vasta tsitaadiga

Valtsweb, imelik, mul seda raadio probleemi küll ei esine.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 21.05.2012 17:23:06 vasta tsitaadiga

kas tõesti on hakatud trafode juures lakiga kokkuhoidma? ja pealegi pidi veel nii olema, et tootmisvigade kontrolli teeb lõpptarbija. nii et korraliku asja saamine on paras loterii.
tagasi üles
tonuera
HV vaatleja

liitunud: 20.07.2010




sõnum 22.05.2012 08:57:59 järelkontroll vasta tsitaadiga

Ma kardan, et see lakk sealt trafo seest on läinud vasakule.
Üldse tunduvad skeemilahendused väga kahtlsaed seal kõllides.

Ja järelkontroll on jäetud jah kasutaja teha.
Esimene poest toodud eksemplar ainult surises ja display peal segmendid ainult värelesid kahtlaselt.

Ma saan aru, et keegi toob neid maale ja püüab kahtlase kvaliteeediga kaubast "ainult positiivsete" reviewde abil lahti saada ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 22.05.2012 19:48:56 Re: kõik on nii hea vasta tsitaadiga

tonuera kirjutas:
Aga näeb hea välja vanamoodsa mööbli peal.


Jep, seda ta teeb thumbs_up.gif Sai selline mudel ühele vanemale inimesele ostetud: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/K%C3%B5larid/127621/
Näeb mööbli peal ilus välja ja suht lihtne kasutada, helikvaliteet on nii nagu ta on, aga häält ta teeb thumbs_up.gif Selle raha eest kärab küll.

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Microlab FC 530U mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.