Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Fractal Design Define XL märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.07.2012 14:12:25 Ülevaade: Fractal Design Define XL vasta tsitaadiga


Varasemalt olen ma Fractal Design'i korpustest testinud Define R3 ja Arc Midi Tower'it. Täna on mul testis Define XL, mis on Fractal Design'i kõige suurem ja raskem korpus - kaaludes tühjana 17.95 kg. Välimuse poolest meenutab ta Define R3, kuid samas on ta tehtud suuremaks. Valida on ka kahe värvi vahel - Black Pearl ja Titanium Grey. Minul on täna testimiseks Black Pearl USB 3.0 versioon.


Fractal Design Define XL
Koduleht

Andmed:

  • 4x 5,25" bays, 1x 5,25" to 3,5" converter included
  • Mini-itx, micro ATX, ATX and E-ATX motherboards
  • 10x HDD trays. 4x HDD trays in the HDD cage in the main chamber. This HDD cage is removable and rotatable.(Space ~330mm with HDD Cage and without ~480mm) 6x HDD trays in the lower HDD chamber. These HDD cages are fixed.
  • A total of two 140mm fans and one 180mm fan included. Front 140mm fans are mounted with removable, washable filter. A fan controller is included, for mounting in one of the rear expansion slots.
  • Pre-fitted with dense noise absorbing material in both side panels.
  • ModuVent™ feature, allowing the user to choose between an optimal low noise level, having the cover mounted or optimal airflow by removing the cover and mounting a fan for intake.
  • Maximum PSU length: Supports PSU's with a depth of maximum circa 180mm
  • Maximum Graphic Card lenght: Supports graphic card lengths up to 330mm when removable HDD-Bay is in place
  • Maximum CPU cooler height: Supports CPU coolers with height of 180mm
  • Internal USB 3.0 header
  • Expansion slots: 7+1
  • On top of front panel: 2x USB 2.0, 2x USB 3.0 and Audio I/O
  • Internal USB 3.0 header
  • Case size (WxHxD): 232x560x561.3mm
  • Net weight: 17.95kg


Pakendi sisu:

  • Fractal Design Define XL
  • Kasutusjuhend
  • Kruvid
  • Ventilaatori kontroller
  • 5.25 > 3.5 esipaneeli kate
  • Kaablivitsad


Pakend ja pakendi sisu:


Siiamaani kõik Fractal Design'i korpused mida ma testinud olen, on olnud samasuguse pakendi sees. Sama lugu on ka Define XL mis on tumedates värvides pakendi sees. Pakendil on traditsioonilised must ja hall värv, ning siis natukene ka sinist värvi. Pakend koos korpusega kaalub kuskil 20 kg, nii, et seda transportida enam päris mugav pole. Pealegi puuduvad külgede peal käte jaoks ka kohad, mis teeb transportimise veel ebamugavamaks. Aga üldiselt leiab pakendi pealt erinevat infot korpuse kohta, mis võib poest ostes tulla kasulikuks. On välja toodud korpuse head küljed, kui ka tehnilised andmed.


Korpuse pakendamise poolelt on jällegi mindud laialt levinud viisil. Nimelt on korpus kahe penoplasti tüki vahel, ning siis omakorda veel kilekoti sees. Iseenesest on see pakendusviis piisav, kuid penoplasti asemel oleks tahtnud näha mõnda teist materjali.


Pakendi sisu on korralik, ning peale korpuse leiab veel palju erinevaid asju. Esmalt leiab loomulikult kasutusjuhendi, ning sellest vasakul asetseb 5.25 > 3.5 tolline esipaneeli kate. Fractal Design'ile omaselt on korpusega kaasas loomulikult ventilaatori kontroller, mis toetab kuni kolme ventilaatorit. Ja loomulikult on korpusega kaasas ka kruvikott, kust leiab erinevaid kruve kui ka kaablivitsasi.

Korpus väljast:


Esimest korda kui seda korpust eest vaatasin, jääb mulje, et tegu on Define R3'ga. Tegelikkuses on tegemist ikkagi Define Xl'ga ja välimuselt on nad väga sarnased. Esiosa on muidu täiesti tühi, kui just ust lahti ei tee. Uks jätab kerge mulje, et tegu on metallist uksega, kuid tegelikkuses on metalli imitatsiooniga plastmass. Ukse taga vaatab vastu jällegi väga sarnane pilt. Koheselt tuleb meelde jällegi Define R3. Aga minnes edasi, siis alumises osas käib veel väiksem uks lahti, kuhu taha saab paigaldada kaks 140 mm ventilaatorit. Tehase poolt on juba ka üks 140 mm ventilaator kaasas. Siin on ka see hea, et Fractal Design on siinkohal välja mõelnud sellise lahenduse, et kruvisi ei pea kasutama ventilaatori paigaldamiseks. Kahe ventilaatori kõrval-vahel on ka üks hästi väike nupp - taaskäivitusnupp. Seal kus tavaliselt asetsevad 5.25 tollised seadmed, saab paigaldada ka ühe 120 mm ventilaatori. See tähendab seda, et kolm 5.25 tollist kohta muutuvad kasutuks. Ainult kõige ülemine 5.25 tolline koht jääb vabaks, kui ventilaator paigaldatud.


Küljekaaned on mõlemast küljest peaaegu, et tühjad. Ainult vasakpoolsel küljel on koht ühe 120/140 mm ventilaatori jaoks. Fractal Design nimetab ise seda ModuVent™ tehnoloogiaks. See tehnoloogia tähendab seda, et sa saad valida kas vaiksuse või jahutuse vahel. Kui ventilaatorit ei taha kasutada seal, siis müramatt on selle augu ees ja müra välja ei pääse. Kui kasutad ventilaatorit, kaotad vaiksuse, aga saad juurde parema jahutuse.


Esimeselt pildilt on näha ka seest seda mürasummutusmatti ventilaatori ava sees. Lisaks sellele on ka mõlemad küljekaaned kaetud veel müramatiga, et vähendada heli väljapääsemist korpusest. Mürasummutusmatt mis asub ventilaatori ava ees on võimalik eemaldada nelja kruviga. Küljekaante kaalust rääkides, siis kaaluvad need ikka metsikult. Kohe päris raske on neid tõsta sealt külje pealt ära ja alguses pani lausa imestama kui rasked need on.


Korpuse põhja all midagi erilist polegi peale tolmufiltri, mis asetseb toiteploki all. Kuna korpuse alumisse ossa ei saa ühtegi ventilaatorit paigaldada, ei ole rohkem ühtegi tolmufiltrit samuti all. Loomulikult leiab korpuse alt jalad, millele korpus toetab. Jalad on äärtest hõbedased ja keskelt kummist, et vähendada vibratsiooni.


Minule tuli jällegi üllatusena see, et korpus on pealt täiesti tühi. Kui Define R3 oli peal ventilaatori jaoks tehtud koht, siis sellel korpusel see puudub. On tehtud hoopis teine lahendus, kuid sellest räägin juba hiljem. Ilmselt on üritatud selle korpusega saavutada ülim vaiksus, ning sellepärast on see ventilaatori ava pealt ka eemaldatud. Teisel pildil on näha korpuse peal asetsevaid nuppe ja pesi. Alustades vasakult, siis esmalt leiame mikrofoni ja kõrvaklapi pesa. Sellest paremal on kohe sisse- ja väljalülitusnupp, mille ümber ja ees on ka LED tuli. Peale seda on paremal veel kaks USB 2.0 pesa ja USB 3.0 pesa.


Alustades ülalt, siis kõige ülal on väikene sõrestik kust korpuse sees ülemine ventilaator õhku välja puhub. Mulle tuli see üllatusena, kuna nägin esimest korda sellist jahutuse lahendust. Sellest all on kohe ventilaatori koht, kuhu saab paigaldada kas 120 või 140 mm ventilaatori. Tehase poolt on juba ka üks 140 mm ventilaator kaasas. Loomulikult leiab emaplaadi sisend ja väljund ühenduste koha, kui ka laienduspesad. Laienduspesi on kokku 7 + 1. Ehk siis üks asetseb teistest eemal, kuhu on võimalik paigaldada ventilaatori kontroller, mis korpusega kaasa tuleb. Tagant leiab kaks auku vesijahutuse jaoks ja täitsa all on ka koht toiteploki jaoks.

Korpus seest:


Väga huvitav lahendus mida ma pole tükk aega näinud on jahutuskambrite lahendus sellel korpusel. Nimelt on korpus jagatud kolme osakonda. Esmalt on ülemine osakond, kus on emaplaadid, 5.25 tollised seadmed kui ka paar kõvaketast. Teine osakond on ainult kõvaketaste jaoks, mis asetseb all paremal. Kolmas osakond on mõeldud ainult toiteplokile. See tähendab seda, et üks komponent ei mõjuta teise komponendi temperatuuri. Lisaks sellele on igal kambril oma ventilaatorid. Peamisel kambril on üks 140 ja 120 mm ventilaatori sissevõtt. Välja puhub sellel kambril taga asetsev 120/140 mm ventilaator ja laes asetsev 180 mm ventilaator. Samuti kui külje peale üks 120/140 mm ventilaator paigaldada, on üks õhu sissevõtu koht juures. Teine osakond mis on mõeldud ainult kõvaketastele, puhub külma õhku peale üks 140 mm ventilaator. Kõvaketta ja toiteploki kambrit eraldab ka vahesein, kuid kes soovib, saab selle eemaldada, kuna see on kinnitatud pöidlakruviga. Rääkides korpusest üldisemalt nüüd, siis korpusesse mahub ära kuni kümme 2.5/3.5 tollist ketast. Maksimaalne protsessori jahutuse kõrgus on 180 mm, kui ei kasutata vasaku külje peale paigaldatavat ventilaatorit. Maksimaalne videokaardi pikkus on toetatud kuni 330 mm, mis on hetke seisuga piisavalt. Kui kõvaketta boks ära võtta, on seda ruumi veel rohkem. Minu andmetel peaks kõige pikemad videokaardid olema kuskil 310 mm pikad. Emaplaatide osas on toetatud järgmised emaplaadid: Mini-ITX, Micro ATX, ATX ja E-ATX.


Korpuse taga on ka piisavalt ruumi, et sealt läbi vedada kõik kaablid. Et korpus summutaks võimalikult palju helisid, on ka protsessori jahutuse paigaldamiseks mõeldud augu ette kate pandud. Kuid kui on vaja seda kasutada, siis see kate on kinnitatud kõigest ühe pöidlakruviga.Kuid ilmselt on see kate ka selle jaoks, et eraldada ära kambrid. Kaablite vedamiseks on samuti piisavalt auke, ning toiteploki jaoks on tehtud veel üks ekstra suur auk. Igati positiivne on ka see, et aukudel on kummitihendid, mis parandavad lõplikku väljanägemist. Pildilt võib jääda mulje, et alumised kõvaketta boksid on seinaga eemaldatud, kuigi tegelikkuses nii pole. Korpuse taga on jäetud ka päris palju kohti, et kaablivitsadega saaks juhtmeid kinnitada. Ainukene asi mis häirib on see ülemine auk, kust saab protsessori toitejuhtme läbi vedada. See võiks olla rohkem paremal pool.


Korpuse all on kokku kuus ketta sahtlit, ning siit pildilt on näha ka, et see vahesein on pöidlakruviga kinnitatud. Ketaste paigaldus käib sellel korpusel samamoodi nagu teistel Fractal Design korpustel. Paned ketta sahtlisse, ning siis kruvid alt kinni. Peale seda on vaja sahtel lükata oma kohale ainult tagasi.


Ülemises kõvaketta boksis on kokku neli ketta sahtlit, ning lisaks sellele on võimalik see boks üldse ära eemaldada. See tähendab seda, et ees asetsev 140 mm ventilaator saab videokaarti ja muid komponente paremini jahutada. Kui on soovi, siis saab seda boksi hoopis keerata 90 kraadi, näoga emaplaadi poole. Igati hea on muidugi ka see, et kõvaketta boks on jällegi kinni kõigest kahe pöidlakruviga.


Kui Define R3'l oli kokku kõigest kaks 5.25 tollist seadme kohta, siis Define XL on neid kokku lausa neli. Siin tuleb ka ära märkida, et kaasas on ka üleminek 3.5 tolliste seadmete jaoks. See tuleb kasulikuks kui on soovi mõni esipaneel või ventilaatori kontroller paigaldada. Kui enamus tootjaid on 3.5 tolliste seadme koha oma korpustelt ära hüljanud, siis Fractal Design on seda siiamaani oma korpustele paigaldanud. Nagu ka varem sai mainitud, siis 5.25 tolliste seadmete ette on võimalik üks 120 mm ventilaator paigaldada kruvivabalt.


Esmalt leiab korpuse tagant veel ühe 140 mm ventilaatori, ning laest 180 mm ventilaatori. 180 mm ventilaator on väikse nurga all, ning puhub õhu hoopis korpuse tagant välja, mitte pealt. See on esimene korpus, millel ma näen üldse sellist lahendust.


Kuna tegu on äärmiselt suure korpusega, oli laienduspesade arv kergelt üllatav. Tavaliselt on suurematel korpustel vähemalt 8 laienduspesa, kuid sellel korpusel on neid kõigest 7. Kokku on küll kaheksa, kuid see kaheksas ei ole see, mis on kasutatav näiteks videokaartidega. Kuna laienduspesi on kokku seitse, on ilmselt Quad SLI või Crossfire lahendus välistatud. Kuid siin oleneb juba missuguseid videokaarte ka kasutada.


Kui korpuse jalad tõstavad toiteploki niigi maast üles, siis korpuse sees on veel omakorda jalad millele toiteplokk toetub. Toiteplokkidest rääkides veel, siis kõige pikem toetatud toiteplokk on 180 mm.


Selle katte saab samuti eemaldada, kuna see on kinnitatud kõigest ühe kruviga. See aga tähendab seda, et peamise ja toiteploki kambri õhk on omavahel ühenduses, mis mõjutab ka temperatuure. Üldiselt on nimoodi korpus ehitatud, et vaheplaadid saab üldse ära eemaldada, ning terve korpus on ühises õhuringluses.

Lõpptulemus:

Süsteem:

Emaplaat: Asus M4A89GTD PRO
Protsessor: AMD Phenom II X6 1090T 3.2 GHz
Jahutus: Antec Kühler H20 620 (Push-pull, Gelid Wing 12 PL 120 mm @ 750 RPM ja Silverstone 120 mm)
RAM: G.SKill Sniper 8 GB DDR3 PC-12800 1600MHz
Videokaart: Asus HD 6870 DirectCU 1GB
SSD: Intel SSD 320 Series 120GB SSDSA2CW120G310
HDD1: Hitachi 250GB HDP725025GLA380 7200rpm SATA
Toiteplokk: Silverstone Strider Plus 500W ST50F-P
OS: Windows 7 Ultimate 64-bit
Korpus: Fractal Design Define XL


Kui muidu võiks lõpptulemusega rahule jääda, siis minul rikkusid lõpptulemuse ära jällegi USB 3.0 kaart ja kaasasolev ventilaatori kontroller. Kui USB 3.0 kaart on andeksantav, siis ventilaatori kontroller küll ei ole. Õnneks on Fractal Design selles osas teinud edasiarendust ja Define R4 on ventilaatori kontroller juba esiukse taga. Ilmselt kui kunagi peaks tulema Define XL versioon 2, on ventilaatori kontrollerit oodata samuti ukse taga. Kui oleks nüüd veel selline toiteplokk, millel sleeving ulatuks juhtmete lõpuni, oleks lõpptulemus ikka väga korralik. Üldiselt oli väga mõnus selle korpusega töötada, ning erinevate komponentide paigaldus väga lihtne. Väga meeldis mulle see, et just ees asetsevad ventilaatorit on kõik võimalik paigaldada kruvivabalt. Ainuke asi mis selle korpuse puhul muret tekitab on see, et kuskile pole 240 mm radiaatorit paigaldada. See tähendab seda, et kes omab Corsair H100 komplekti, võib sellest korpusest heaga loobuda. See tasuks samuti mainimist, et mul on küll lühike toiteplokk. Kui kellelgi peaks olema pikem toiteplokk, võib tulla probleeme kaablite vedamisega alumisest august.

Korpuse taha jäi küll omajagu juhtmeid, kuid korpuse kaas läks siiski väga kergelt peale. Mõndade korpustega on see probleem, et juhtmed saad taha peidetud, aga kaane peab jõuga peale panema. Samuti tasuks mainimist see, et kuna tegu on kõrgema korpusega kui tavaliselt, peaks olemas olema mingisugune protsessori toitejuhtme pikendus. Kuna muidu ei pruugi juhe ulatuda või peab juhtme otse emaplaadi pealt läbi vedama. Siit on ka näha, et korpuse kaablid on kõik kenasti musta kaabli sees. Siinkohal tuli mul meelde viimane Silverstone korpus, kus need kaablid olid sleevimata ja mis polnud kohe üldse ilusad. Rääkides ventilaatoritest, siis kui nad on maha keeratud, ei ole neid absoluutselt kuulda. Kuid kui põhja keerata, on kuulda siiski vuhinat. Siin mängib loomulikult oma rolli ka mürasummutus, mida on sellel korpusel igal pool. Kuid nagu võib arvata, ei suuda ükski korpus summutada helisid sajaprotsendiliselt.


Sisse- ja väljalülitusnupu taga on ka sinine LED mis annab märku sellest, kui arvuti töötab.

Lõppsõna:


thumbs_up.gif Tagasihoidlik välimus
thumbs_up.gif 3 ventilaatorit kaasas
thumbs_up.gif Võimalik paigaldada kuni 6 ventilaatorit
thumbs_up.gif Tolmufiltrid sissevõtu kohtades
thumbs_up.gif 2 x USB 3.0 pesa
thumbs_up.gif 2.5 tolliste ketaste tugi
thumbs_up.gif 3.5 tollise seadme koht
thumbs_up.gif Ventilaatori kontroller kaasas
thumbs_up.gif Kümme 2.5/3.5 tolliste ketta kohta
thumbs_up.gif Kolme kambrisüsteem
thumbs_up.gif Väga hästi saab kaablid ära peita
thumbs_up.gif Palju ruumi komponente paigaldades
thumbs_up.gif Mahutab ära kuni 330 mm pika videokaardi
thumbs_up.gif Mahutab ära kuni 180 mm kõrge protsessori jahuti
thumbs_up.gif Paigaldamine laienduspesadesse kiire ja lihtne



thumbs_down.gif Ainult 7 laienduspesa
thumbs_down.gif Uks avaneb ainult ühele poole
thumbs_down.gif Kallis mõne jaoks
thumbs_down.gif Pole ruumi 240 mm vesijahutuse radiaatori jaoks
thumbs_down.gif Ventilaatori kontrolleri kaablid sleevimata




Hind ja saadavus:

Korpus on Eestis täiesti saadaval, ning odavaim hind on hetkel 139,71 €. Kui plaanis seda korpust osta, siis soovitan kas poest uurida või vaadata ennem tootekoodi, et kas tegu on USB 3.0 versiooniga. Lähemalt vaata hindasi juba HinnaVaatlusest - Hinnavaatlus


viimati muutis K3ndu 23.07.2012 07:13:45, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
noxton
HV Guru
noxton

liitunud: 02.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.07.2012 20:28:58 vasta tsitaadiga

ilus ülevaade, sama korpus jäi mullegi silma vahepeal thumbs_up.gif aga siiski jäin matx-i peale
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 169
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killerwave
HV Guru
Killerwave

liitunud: 04.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.07.2012 08:57:13 vasta tsitaadiga

Mõnus suur korpus ja üldiselt kenasti lahendatud, aga pisut suur minu jaoks, ei mahu laua alla ära sedaviisi, et mugavalt saaks ka pealmisi pesasid kasutada. Lisaks puudub pealmine ventilaatori koht.
OT: Ega keegi ei oma infot millal Define R4 meie maale saabuda võiks?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.07.2012 09:13:22 vasta tsitaadiga

Killerwave, mis sul selle pealmise ventilaatoriga on?

Täitsa olemas ja puhub ju taha?icon_biggrin.gif

Arvutikeskuse teemas HV's midagi räägiti Define R4'st, mine uuri sealt.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Killerwave
HV Guru
Killerwave

liitunud: 04.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.07.2012 09:50:42 vasta tsitaadiga

K3ndu kirjutas:
Killerwave, mis sul selle pealmise ventilaatoriga on?

Täitsa olemas ja puhub ju taha?icon_biggrin.gif

Ei usu ise sellesse lahendusse ja uurindes netist natukene, ei kiideta ka teiste poolt seda, pidavat vähe õhku sealt kaudu liikuma ning müra mida see ventilaator tekitab ei muuda asja paremaks(põhimõtteliselt tekitatakase tuuletunnel seal, müra>õhu liikumine) ja prose temp. on liiga palju kõrgem võrreldes teiste mitmete kastidega(mitte küll miagi meeletult halba, aga siiski).
Muidugi mind häirib et peab lisapikendust kasutama ühe emaplaadi kaabli jaoks, aga see pigem suure kasti eripära.(või toiteploki puudus...)
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004




sõnum 23.07.2012 07:12:18 vasta tsitaadiga

Ohjahh ... on olemas pÖidlakruvid (sõnadest pöial ja kruvi), pÕidlakruve ei ole.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.07.2012 07:14:32 vasta tsitaadiga

Miki-Hiir, ma vabandan ennast sellega välja, et ma olen saarlane. kopp.gif
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.07.2012 09:03:36 vasta tsitaadiga

Väga spetsiifilisele klientuurile mõeldud korpus kuna laienduspesasid kõigest seitse thumbs_down.gif XL korpusel võiks neid ikkagi rohkem olla kui tavamudelil. Ju siis korpus mõeldud rohkem vaikseks koduseks serveriks või muuks sääraseks, kus oluline vaikus ja suur mahutavus andmetalletusseadmete jaoks.
_________________
M: AMD Ryzen 5 7600X Box
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 23.07.2012 09:55:43 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser, pigem ütleks, et 8 laienduspesa on väga spetsiifilisele klientuurile. ATX emaplaatidel on vaid 7 laienduspesa jaoks ruumi, kaheksas laienduspesa korpustel on 4x 2-slot jahutusega videokaardi jaoks.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.07.2012 10:43:22 vasta tsitaadiga

mikk36, aga miks peaks siis tavaksutaja, kellele piisab 7-st laienduspesast, muretsema XL korpuse- miks ei peaks piisama tavalisest "väikesest" mudelist?
_________________
M: AMD Ryzen 5 7600X Box
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 23.07.2012 10:50:43 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
mikk36, aga miks peaks siis tavaksutaja, kellele piisab 7-st laienduspesast, muretsema XL korpuse- miks ei peaks piisama tavalisest "väikesest" mudelist?
XL võib ainult laienduspesade kohta käia?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.07.2012 11:02:18 vasta tsitaadiga

Mitte ainult, aga kui juba XL, siis võiks ta ju ka kusagilt suurem olla. Hetkel on siis erinevuseks +2 3,5" ja +2 5,25". Lisaks veel 2cm pikemad videokaardid ja 1,5cm kõrgem CPU jahutus. (R4-s on veel 5mm ruumi võrreldes R3-ga) icon_rolleyes.gif Minu arvates mõttetu "võit" 50 lisaraha eest icon_neutral.gif icon_rolleyes.gif Aga jah, eks Fractalil ole oma klientuur vaikust armastavatest arvutikasutajatest, kellele pole probleemi see raha leida icon_wink.gif
_________________
M: AMD Ryzen 5 7600X Box
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 23.07.2012 11:04:12 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser, seega vastasid ise ära, et kust see XL tuleb, mure lahendatud.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dumbass
HV kasutaja
Dumbass

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.07.2012 20:08:07 vasta tsitaadiga

Ise olen kah USB3.0 variandi omanik ning tooksin välja mõned enda arvates negatiivsed punktid:
thumbs_down.gif Kaasas oleva ventilaatorite regulaatori asukoht ja sile nupp, muudavad selle kasutamise raskeks.
thumbs_down.gif Ette välja toodud USB-pesad jätavad korpuse hinnaklassi arvestades odava mulje.

Minu korpusel olid ka mõned kettasahtlid kõveraks väändunud etteulatuvate "kõrvadega", jällegi asi, mida sellises hinnaklassis korpuselt ei ootaks.

Aga muidu on väga mõnus korpus, pea birdshotikindel. icon_smile.gif LINKY

_________________
Fortuna non penis in manu non recipe.
Mitme arvuti vahel failide syncimiseks kasuta lihtsat ja mugavat Dropbox-i (ning toeta minu ja sinu dropboxi 500 megabaidise boostiga icon_biggrin.gif).
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaan.sirke
HV vaatleja

liitunud: 07.11.2011




sõnum 03.09.2012 12:18:29 vasta tsitaadiga

http://www.overclock.net/t/1022573/project-rusty-cage-fractal-design-define-xl-gpu-waterblocks-installed-new-pics/30

Siin on ka hästi näha, et Crossfire täitsa töötab selle karbi puhul.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Fractal Design Define XL
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.