Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: 14V 750mA Päikesepatarei, Inverter, Aku märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
excalibur
HV Guru
excalibur

liitunud: 24.01.2003




sõnum 29.05.2009 15:05:32 Ülevaade: 14V 750mA Päikesepatarei, Inverter, Aku vasta tsitaadiga

Kuna perifeeriasse minek ja ei tahaks seinapistikutest sõltuda siis otsustasin leida alternatiive. Ainukeseks variandiks osutus päikeseenergia. Nagu paljud teavad üritasin osta netipoest, kuid see üritus läks luhta kuna pole kindel kas kaupa üldse EL-i lastakse ja kaua sellega aega läheb (kuna aega mul limiteeritud) Netis surfates sattusin ühele inimesele kes tegeleb sarnaste asjadega. Saime mõnde korrad kokku katsetasime ja komplekteerisime järgmise konfiguratsiooni.
Tingimuseks oli see, et minu läptop peab selle lahendusega töötama.

Mina pean seda ise kaasas vedama ja ei saa kaalu eriliselt suureks ajada siis ka teatud piirangud. Kuid kui kodukasutusse võtta võimsam aku ja solar statsionaarselt seinapeale panna siis pisemaid asju ei pea vooluvõrku panemagi. telefonid, läptopid jms. kokkuhoid seegi.

Päikesepatarei Topray Solar Briefcase
Päiksepatareil kaasas veel sigaretisüütaja emane ja isane otsik.



Spec

power 13w max
working voltage 14V
Working current 750mA
Mõõdud 510x375x40
Kaal 4,4kg

Inverter TE-12-300


Aku HGL 12-12

Spec
12V 12AH/20HR

Selle akuga peab 17" läpparit 5h üleval max võimsusel. Kui kasutada 12v pistikut siis umbes 30% kauem.
Müüja teadis rääkida, et aku pidi seisma täislaetuna 2a (kergete kadudega)

Kogu kupatuse kaal kokku on 9kg
Kogumaksumus 2200 kr mis pole üldsegi hull

Kauplesin kaubapeale veel poolehinnaga Päiksepatareitaskulambi (led)
Millel taga vänt polaarööde icon_smile.gif ja muidu päikese puudumise tarbeks.




Tänase päiksega ühendasin läppari külge ja täisvõimsusel jookseb ilusti. Mugavaks teeb inverteril olev tavapistik kuhu saab ühendada siis ükskõik mille kuigi see pole kõige ökonoomsem ver. voolu tarbida akult.
Kuna pole jõudnud sellest seadmest 100% sõltuda veel siis reaalsed kogemused tulevad siis kui ma olen kaugel kaugel ja mul HinnaVaatluse jaoks netti ja aega jagub

Komplektile lisades võimsama aku pidi suvilates jms kohtades telekad jms ära toitma.

Kellel huvi sarnase koosluse vastu võib mulle psi kirjutada annan teile kontaktid


viimati muutis excalibur 29.05.2009 16:47:45, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 4 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sammer
HV kasutaja

liitunud: 09.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.05.2009 16:35:21 vasta tsitaadiga

Mis aastaks ta end siis ära tasub?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
excalibur
HV Guru
excalibur

liitunud: 24.01.2003




sõnum 29.05.2009 16:41:18 vasta tsitaadiga

Minu olukorras kus mina seda kasutan on ta juba ennast juba tagasigi teeninud icon_smile.gif
Kui sa kodust kasutamist mõtled siis ilmselt kasumisse ei saa niipea kuid kui kuhugi vaja minna on siis ei pea voolupärast muretsema. Loomulikult pesumasinat tööle ei pane icon_lol.gif ja eesti energiale voolu müüma ei hakka icon_smile.gif kuid suurema akuga räägitakse vaatavad telekat jms
Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 4 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.05.2009 18:45:25 vasta tsitaadiga

See VRLA aku kaotab oma laetust mitte aastate vaid päevadega. Osad uuemad geelipõhised akud on pikka aega laetuse säilitamiseks vähe paremad...
Too inverter läpaka toiteahelas on saatanast. Igasugune pinge muundamine = soojuse tekitamine mis omakorda = kaduma läinud energiaga. Mida suurema astmega muundad seda rohkem sooja eraldub.
Õige oleks jagada ahel kahelpool akut vastavalt siis laadimis ja toiteahelaks ning läpatsile ammutada toidet läbi autolaadija, kus toimub pinge muundamine vaid kümnekonna V piires. Vähem sooja = suurem kasutegur = pikem kasutusvälp!

Edu thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
excalibur
HV Guru
excalibur

liitunud: 24.01.2003




sõnum 29.05.2009 18:54:19 vasta tsitaadiga

usun, et mul asja ajab ära. polegi extreme tingimustesse mineja, kus iga watt arvel. peaasi, et gpsid, tel ja läpparid õhtuseks filmiseansiks või mõneks mänguks vastu peab. hommikul jälle täis. Päris milli ei tahaks selle asja alla panna.

seda utolaadja asja mulle juba seletati. selle peaks vist korraldama
Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 4 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RyDos
HV kasutaja

liitunud: 04.10.2007




sõnum 02.06.2009 03:08:42 ... vasta tsitaadiga

kas keegi oksab sarnast süsteemi väkesele eepc-le välja pakkuda võiks olla kergem ning võiks toimida ainult päikese olemasolul seega aku vajadus pole ks suur...
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2009 07:48:24 vasta tsitaadiga

Selleks, et eeepc akut laadida on vajalik siiski üks suurem aku selles paneeliga ahelas. põhjus lihtne, päikesevalgus pole konstantne ja sellest tulenevalt on küllalt arvestatavad voolu kõikumised sealpool ahelas. üks ~7Ah'ne aku vahepeal siluks neid kõikumisi suurepäraselt...

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
excalibur
HV Guru
excalibur

liitunud: 24.01.2003




sõnum 02.06.2009 10:23:35 vasta tsitaadiga

see sama süsteem kõlbab väga edukalt ja see on kõige kergem variant. väiksema paneeliga on jama rohkem kui kasu. võimalik, et vahepuhvriks on võimalik veel väiksem aku vahele panna mujalt erilist võitu ei saa.
Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 4 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
electron
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2004




sõnum 04.06.2009 09:34:48 vasta tsitaadiga

BReaK da iCE kirjutas:
See VRLA aku kaotab oma laetust mitte aastate vaid päevadega. Osad uuemad geelipõhised akud on pikka aega laetuse säilitamiseks vähe paremad...
Too inverter läpaka toiteahelas on saatanast. Igasugune pinge muundamine = soojuse tekitamine mis omakorda = kaduma läinud energiaga. Mida suurema astmega muundad seda rohkem sooja eraldub.
Õige oleks jagada ahel kahelpool akut vastavalt siis laadimis ja toiteahelaks ning läpatsile ammutada toidet läbi autolaadija, kus toimub pinge muundamine vaid kümnekonna V piires. Vähem sooja = suurem kasutegur = pikem kasutusvälp!

Edu thumbs_up.gif


See sõltub pigem ahela parameetritest. Sisulist vahet pole kas tõmbad trafoga pinge 12 voldilt 220 voldile või 20 voldile. SEE energia vahe on sisuliselt olematu. Aga autolaadijat kasutades tõstad pinget ainult ühe korra (inverteri korral tõstad pinge kõigepealt 220V ja seejärel uuesti langetad umbes 20V peale). Kõige parem variant oleks muidugi kui saad sama väljundiga päikesepatarei, mis läpaka aku tahab. Samas sellisele pole vaheldit lihtne leida (ehk siis inverterit teisisõnu).

_________________
Tuleb lihtsalt täiega panna!!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skazisesto
HV vaatleja

liitunud: 07.01.2006




sõnum 11.06.2009 09:16:38 vasta tsitaadiga

http://www.humanedgetech.com/shop/home.php?cat=4
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sillu
HV kasutaja
Sillu

liitunud: 24.10.2002




sõnum 11.06.2009 15:31:43 vasta tsitaadiga

muundamiste vähendamiseks võiks välise akupaki nimipinge tõsta 24V peale ja siis sellele vastav päiksepaneel juurde. paari ampri ulatuses ülevalt alla muundamine on lihtsam ja väiksem. akupaki energiakoguse samaks jätmisel ei suurene ka mass. massi kaotamiseks võiks aga kaaluda LiPo akude kasutamist, hind on muidugi krõbedam, aga sääst mõõtmetes ja massis on märgatav, samas koormusvoolus on võit.
12V tarbijate olemasolul tuleks jätta võimalus akupaki lülitamiseks 12V peale(12V akud rööpi) või kasutada väikest muundurit. ühtlasi soovitan sellele komplektile lisada USB ots, millele saab toite parajaks nt Recom kiviga(90%+ kasutegur)

_________________
pole asju, mida ei saa p****e keerata
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Motiv8
Kreisi kasutaja
Motiv8

liitunud: 11.07.2003




sõnum 18.06.2012 11:56:13 vasta tsitaadiga

Kaevan eriti vana teemat, aga paremat päikeseenergia kasutamise kohta HVst ei leidnud. Kas 2012 on mingeid paremaid ja kergemaid, kuid mitte eriti kalleid süsteeme tulnud turule, ise leidsin Solargorilla + Powergorilla, tootjalt: Powertraveller ? Kasutus oleks sama, läpaka, mobiili laadimine hea kui saaks mingi valgustuse ja külmikugi, kuid viimane pole primaarne?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Asjamees
HV kasutaja
Asjamees

liitunud: 07.04.2002




sõnum 05.09.2012 10:11:44 vasta tsitaadiga

A üks kõrvaline küsimus - milleks valgustus? Sul on ju Päike...
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: 14V 750mA Päikesepatarei, Inverter, Aku
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.