Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Rein Raud: ACTA, XIX sajandi pohmelus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2012 14:08:42 Rein Raud: ACTA, XIX sajandi pohmelus vasta tsitaadiga


Rein Raud kirjutab Eesti Päevalehe arvamusloos: "Kõik viimasel ajal korraga esile kerkinud seadusandlikud initsiatiivid — ACTA, SOPA, PIPA ja RWA — on näiliselt justkui mõeldud autorite õiguste kaitseks, aga tegelikult seisavad nende taga korporatsioonid, mis elavad autorite töö viljast. Kusjuures see toimub vastuolus demokraatia normidega ja piirab inimeste põhiõigusi, nagu Korffi ja Browni raport sedastab. Mõtteviis, mille järgi internetiteenuse pakkuja on kaasvastutav selle tarvitaja võimalike õigusrikkumiste eest, sarnaneb oletusega, et kohviku omanik on kaasvastutav selles kohvikus planeeritud pangaröövi eest. ACTA loogika kohaselt peaks ta siis ju paigutama laudade alla mikrofonid ja monitoorima peetavaid vestlusi. Igal juhul nõuab selline valvetöö suuri rahalisi kulutusi ja nagu alati, maksab need kinni lõpptarbija."

"Peale selle saaksime Eesti ACTA-ga liitumise korral ka kinnituse, et meie valitsus ei esinda ühes olulises küsimuses meie, vaid välismaiste korporatsioonide huve. Ma pole kindel, kas valitsus ise suudab sellest aru saada, et noorema põlvkonna intelligentsema osa usalduse kaotus infovabaduse küsimuses võib hakata kujundama nende suhtumist oma riiki laiemalt. Ka mina ei taha oma elus teist korda sattuda skisofreenilisse olukorda, kus kohaliku võimu poolt kaitstavad seadused on ise mu meelest osaliselt kuritegelikud ja seetõttu ei saa ma seaduslikku korda kui niisugust tema üheski punktis tingimusteta usaldada."

Loe edasi EPL-st.

_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2012 14:15:28 vasta tsitaadiga

Väärt lugemine kõigile, nii ACTA pooldajatele kui vastastele! thumbs_up.gif
_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 15.02.2012 15:14:00 vasta tsitaadiga

See on ju ammu teada, et see, kui edukas muusik on, sõltub sellest kui hästi sa publisheride taguotsa lakkuda oskad. Nemad on need kes sind promovad hullusti, ja kui sa oled mingi kräpitegja a la JuBi ja hull marketing taga, siis lõpetad miljonärina. Aga Indie kes toodab paremat muusikat kui ükski neist "multiplatinum selling singers"itest, siis söö peost suhu. Tänu sellele läheb ka suurem osa kasumist publisheridele, kes siis enda taskutesse rohkem tahavad toppida ja peabki kohe ACTA poole pöörduma.
_________________
GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2012 17:28:38 vasta tsitaadiga

Rõõm näha, et kultuuriringkonnad ka asja üle tõsiselt arutleda oskavad ja tahavad. Ammu oleks selliseks debatiks aeg olnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005




sõnum 15.02.2012 22:04:53 vasta tsitaadiga

fallout3 kirjutas:
Rõõm näha, et kultuuriringkonnad ka asja üle tõsiselt arutleda oskavad ja tahavad. Ammu oleks selliseks debatiks aeg olnud.


Tegelikult olekski vaja, et autorid ise sel teemal laialdasemalt arvamust avaldaks, mitte nende suuvoodrid autorikaitsest jm. Teoorias on see seadus ju nende jaoks loodud.

_________________
Geek it til it MHz
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 15.02.2012 22:19:23 vasta tsitaadiga

Lotharius kirjutas:
fallout3 kirjutas:
Rõõm näha, et kultuuriringkonnad ka asja üle tõsiselt arutleda oskavad ja tahavad. Ammu oleks selliseks debatiks aeg olnud.


Tegelikult olekski vaja, et autorid ise sel teemal laialdasemalt arvamust avaldaks, mitte nende suuvoodrid autorikaitsest jm. Teoorias on see seadus ju nende jaoks loodud.



ühe autoriga, Pajusaar, on olnud kokkupuudet, ta kiitis väga oma suuvoodreid.
tagasi üles
Risku
HV vaatleja
Risku

liitunud: 18.11.2002




sõnum 15.02.2012 22:54:32 vasta tsitaadiga

Ma juba kujutan ette, kuidas Mehhiko ja Süüria pirab pahaaimamatult Pajusaare laule, kui äkki Pajusaar ACTA toel uksed maha lööb ning hakkab neile kahjunõudeid esitama.
_________________
Loopige mind vobladega, kroonide ja rubladega!
It acquires because of the cotton 100% and true goodness is understood.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 15.02.2012 23:05:57 vasta tsitaadiga

ma arvan et seal Mehhikos ja Süürias piratakse pigem Terada Mitsuo aka Tsunku♂ loomingut kui täiesti tundmatu Pajusaare oma.
tagasi üles
Risku
HV vaatleja
Risku

liitunud: 18.11.2002




sõnum 15.02.2012 23:22:24 vasta tsitaadiga

ACTA pooldajate üks argumente ju oli, et kaitseb eesti autorite õiguseid Mehhikos ning Süürias. Sealt hakkavad lisaks Pajusaarele ka Toomas Anni ja Meie Mees roppu raha saama.
_________________
Loopige mind vobladega, kroonide ja rubladega!
It acquires because of the cotton 100% and true goodness is understood.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2012 23:35:52 vasta tsitaadiga

Mulle öeldi Välisministeeriumi ümarlaual EAKO poolt, et Burkina Fasos saavad Eesti autorite õigused kaitstud icon_biggrin.gif
_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 16.02.2012 00:19:04 vasta tsitaadiga

nagu siin oleks autorit kes djemble (aafrika nutimobla) peale muusikat kirjutanud.....
tagasi üles
sigakoer
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.01.2004




sõnum 16.02.2012 02:03:56 vasta tsitaadiga

Risku kirjutas:
ACTA pooldajate üks argumente ju oli, et kaitseb eesti autorite õiguseid Mehhikos ning Süürias. Sealt hakkavad lisaks Pajusaarele ka Toomas Anni ja Meie Mees roppu raha saama.


Süüriast ei hakka üldse rääkima, aga meeldiv oli kuulda, kuidas Mehhiko parlament lükkas ACTA tema praegusel kujul ühehäälselt tagasi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tyrademaa
HV vaatleja

liitunud: 21.01.2012




sõnum 16.02.2012 10:24:48 vasta tsitaadiga

tehku mis tahavad aga piraatluse vastu nad ei suuda võidelda.
Ja ma ei saa aru mida nad vinguvad.
Mõni muusik esitab ühe laulu ja on üle õõ kuulus + miljonid tiksuvad autori kontole. ja ikka neile ei piisa icon_biggrin.gif

ma võiks küll laulda isegi kui mulle makstakse 1000 eurot laulu eest icon_biggrin.gif ma ajaks kohe sõpradega kamba kokku icon_biggrin.gif

Ja pealegi. Demokraatlikus riigis on ikkagi Rahvas see kes valitseb.
Aga ometi tehakse ikkagi meie eest Otsuseid, ja teavitatakse alles siis kui riik on ränga pasa sees ja siis ka veel toovad lolle vabandusi ette.
Kui eesti peaks ACTA Vastu võtma siis ma müün küll kõik seadmed, mis kasutavad interneti, maha!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 16.02.2012 11:50:46 vasta tsitaadiga

sigakoer kirjutas:
Risku kirjutas:
ACTA pooldajate üks argumente ju oli, et kaitseb eesti autorite õiguseid Mehhikos ning Süürias. Sealt hakkavad lisaks Pajusaarele ka Toomas Anni ja Meie Mees roppu raha saama.


Süüriast ei hakka üldse rääkima, aga meeldiv oli kuulda, kuidas Mehhiko parlament lükkas ACTA tema praegusel kujul ühehäälselt tagasi.



Arusaadav et Mehhiko valitsus ACTA tagasi lükkab. Nad ei taha oma mafiarahvalt kuuli nagu Mehhiko politseinikud neid kuule iga päev saavad.
tagasi üles
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Rein Raud: ACTA, XIX sajandi pohmelus
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.