Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Noctua NH-C14 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2011 17:19:07 Ülevaade: Noctua NH-C14 vasta tsitaadiga


Esmalt tänan ma Noctua't kes varustas mind selle ülevaate eksemplariga. Noctua NH-C14 on protsessori jahutus Noctua'lt, mida tutvustati juba tükk aega tagasi ja jahutusel endal on 6 kuumustoru. Jahutus toetab ka kõiki uuemaid socket'eid ja kaasa tuleb kaks 140 mm ventilaatorit. Samuti on tegemist suhteliselt madala jahutusega, mis tähendab, et see jahutus sobib väga hästi ka väiksematesse korpustesse.



Noctua NH-C14
Koduleht

Andmed:

Üldandmed

  • Socket compatibility
    Intel LGA1366, LGA1156, LGA1155, LGA775 & AMD AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1 (backplate required)
  • Height (without fan)
    105 mm
  • Width (without fan)
    140 mm
  • Depth (without fan)
    166 mm
  • Height (with fan)
    130 mm
  • Width (with fan)
    140 mm
  • Depth (with fan)
    166 mm
  • Weight (without fan)
    700 g
  • Weight (with fan) [/b]
    850/1000* g
  • Material
    Copper (base and heat-pipes), aluminium (cooling fins), soldered joints & nickel plating
  • Fan compatibility
    140x140x25mm / 120x120x25mm
  • Warranty
    6 Years

    Ventilaatori andmed

  • Model
    Noctua NF-P14
  • Bearing
    SSO-Bearing
  • Rotational Speed (+/- 10%)
    1200 RPM
  • Rotational Speed with L.N.A. (+/- 10%)
    900 RPM
  • Rotational Speed with U.L.N.A. (+/- 10%)
    750 RPM
  • Airflow
    110,3 m³/h
  • Airflow with L.N.A.
    83,7 m³/h
  • Airflow with U.L.N.A.
    71,2 m³/h
  • Acoustical Noise
    19,6 dB(A)
  • Acoustical Noise with L.N.A.
    13,2 dB(A)
  • Acoustical Noise with U.L.N.A.
    10,1 dB(A)
  • Input Power
    1,2 W
  • Voltage Range
    12 V
  • MTBF
    > 150.000 h


Pakendi sisu:

  • 2x NF-P14 ventilaator
  • Low-Noise Adapter (L.N.A.)
  • Ultra-Low-Noise Adapter (U.L.N.A.)
  • NT-H1 termopasta
  • SecuFirm2™ Mounting Kits
  • Noctua metallist kleeps



Pakend ja pakendi sisu:


Pakend on nagu tavaks ikka Noctua'l, et enamus pakendist on valge, kuid leiab ka sinist värvi, kuhu peale on tavaliselt kirjutatud info mida sa tahad teada jahutuse kohta. Lisaks on valgel alal pakendil jahutusest pilt, mida oli näha ka NH-D14 pakendil ja ilmselt aitab see mingil määral ka ära tuvastada mis jahutus on pakendis. Pakendi suuruse poolest on ta umbes 1 cm madalam kui NH-D14'l, kuid see eest natukene jällegi laiem. Teisel pildil on näha kogu info, mis on ka mul üleval ära toodud. Kolmandal pildil on pilt jahutusest ja paar infokildu mis sellel jahutusel head on. Samuti on üles nurka kirjutatud ka mudeli nimi, et ei ajaks sassi mõne teise Noctua jahutusega.


Esimesel pildil on näha pakendil olevaid pilte, kus seletatakse ära kui palju võtab jahutus ruumi erinevates kombinatsioonides. Lisaks on pakendile peale kirjutatud mida pakend sisaldab peale jahutuse enda, need samad asjad on ka mul ülal välja toodud. Teisel pildil on näha, et on 6 erinevas keeles välja toodud jällegi selle jahutuse head omadused. Ja kolmandal pildil on jällegi väiksed pildid ja nende kõrval kirjeldus selle jahutuse omadustest, keda huvitab, siis on võimalik seda teksti lugeda ka NH-C14 kodulehel.


Peale jahutuse enda leiab pakendist päris palju asju, esmalt ülal vasakus nurgas on Intel'i kinnituskomplekt. Sellest paremal on koheselt AMD kinnituskomplekt ja AMD kinnituskomplektist ülal on ka kruvikeeraja mida Noctua paneb kaasa oma jahutustega. AMD kinnituskomplekti all on koheselt väikene kaustik, kus vahel on kasutusjuhendid AMD'le ja Intel'ile. All vasakus nurgas on üldised asjad ja nendest räägib lähemalt järgmise pildi juures. Ja all paremas nurgas on veel omakorda toetusraam mille saab jahutuse külge kruvida, et toetaks ventilaatorit ja jahutust.


Alustades vasakust ülalt nurgast, on esmalt kaasas ka NT-H1 termopasta, kuid mida ma märganud olen on see, et jahutustega kaasas olevad NT-H1 tuubid on vähem täidetud kui poest ostetud tuubid. Termopastast paremal on Noctua metallist kleeps. Metallist kleepsu all on neli kruvi, et saaks mõne ventilaatori korpuse külge panna ja kui soovi, on kaasas ka kummikinnitused millega saab samuti ventilaatori korpuse külge kinnitada. Kaasa tuleb ka neli metallist seibi, ja need on selle jaoks, et saaks ventilaatori kinnitada korpuse külge - nii 120 mm aukudega kui ka 140 mm aukudega. Ja lõppude lõpuks on kaasas ka päris palju juhtmeid, esmalt on kaasas Y jagaja, mis tähendab, et ühendad kaks ventilaatorit jagaja külge, ja ühendad otsa emaplaadi külge. See säästab sellest, et kaks ventilaatorit hõivab ära kaks ühendust emaplaadi küljes. Sinist värvi otstega juhtmed on U.LN.A adaptrid ja neid on kaks tükki mõlema ventilaatori jaoks. U.L.N.A adapter on selle jaoks, et ventilaator pöörleks väiksematel pööretel ja tekitaks vähem müra. Ja mustade otstega juhtmed on L.N.A adaptrid ja need on ka selle jaoks, et ventilaatorid pöörleksid väiksematel pööretel. U.L.N.A adaptrid kasutades pöörleb ventilaator 750 pööret minutis ja L.N.A adaptrit kasutades pöörleb ventilaator 900 pööret minutis.


Jahutus:


Selline näeb jahutus välja ja nagu Noctua puhul tavaks ikka, on kasutusel pruunide labadega ventilaatorid, millel puuduvad LED tuled. Jahutus kaalub 850 g ilma ventilaatoriteta ja 1000 g koos ventilaatoritega, see tähendab omakorda, et see jahutus kaalub umbes 200 g vähem kui Noctua NH-D14. Materjalidest on kasutusel vask ja alumiinium, kuid nagu ka NH-D14 puhul, on ka sellel jahutusel kuumustorud ja tald nikliga ära kaetud. Jahutuse tald ja torud on vasest ja ribid radiaatoril on alumiiniumist. Jahutusega tuleb kaasa ka kaks 140 mm ventilaatorit Noctua NF-P14, mis on väga tuntud ventilaatorid oma heade jahutuseomaduste poolest.


Alt näeb jahutus välja selline ja nagu ka jahutuse peal, on ka jahutuse all üks 140 mm ventilaator. Jahutuse alt vaatab koheselt vastu ka jahutuse tald mis on nikliga ära kaetud, kui ka kuumustorud mida on kokku kuus tükki.


Nagu eelmise pildi juures juba mainisin, on jahutuse tald nikliga ära kaetud, kuid ka lõppviimistlus on tallal väga sile ja puhas. Talla ääres on ka neli kruvi ja kui tahad jahutuse külge paigaldada tuge, mis toetab ventilaatorit ja jahutust mingil määral, tuleb kaks kruvi lahti kruvida ja see tugi sinna kahe kaasasoleva kruviga kinni kruvida uuesti.


Mõlema otsa pealt näeb jahutus päris lahe välja, ühel pool otsas on näha kuute kuumustoru ja teises otsas on näha kust kuumustoru otsad välja tulevad. Samuti on teisel pool otsas jälle sisse pressitud ka Noctua märk, mis oli ka NH-D14'l. Kuue kuumustoru vahelt ja radiaatori alla jookseb välja ka üks metallist riba ja ilmselt on see selle jaoks, et kui jahutuse paindub alla, siis see toetab jahutust.


Külgede pealt on näha jällegi Noctua kavalat leiutist ventilaatorite paigaldamiseks. Paigaldus on väga lihtne ja võtab kõigest paar sekundit ja samas seisavad ventilaatorid ka kinni väga hästi. Ventilaatoritel on küljes traadid mis on võimalik ära võtta ja mõne teise ventilaatori külge panna, kui selleks on soovi. Radiaatori plaatide tihedus on suhteliselt keskmine ja ei ole nad liiga tihkelt koos ega ka liiga laialt lahku. Radiaator tundub väga sarnane olema D14 moodi, kuid nad erinevad siiski mingil määral ja ainuke sarnasus on see, et nad on alumiiniumist ja nendel on kuus kuumustoru.


Võttes ventilaatori pealt ära, vaatab vastu hästi viimistletud radiaator ja kummist pehmendused radiaatori küljes. Kuid kummist pehmendused on eelkõige selle jaoks, et vähendada vibratsiooni ja müra, mida tekitavad ventilaatorid. Lisaks on radiaatori sees kaks auku kust on võimalik jahutus hiljem kinni kruvida. Samuti on siit pildilt näha, et kuumustorud hargnevad päris korralikult laiali ja niimoodi saab kuumus radiaatoris võimalikult hästi laiali liikuda.


Ja alt on selline vaade kui oled ventilaatorid küljest ära võtnud, nagu ka radiaatori peal, on ka radiaatori all kummist pehmendused, et ventilaatorit ära ei kriibiks kui seda sinna vahele lükkad ja paigaldad.


Talla peal on mingil määral ka väikene radiaator, et osa kuumust niimoodi välja ajada ja eriti aitab sellele kaasa veel ka ventilaator mis tallale otse peale puhub. Talla peal on ka kaks kruvi ja nagu ma varem mainisin on radiaatori sees kaks auku. Need augud ongi selle jaoks, et saaks nendest aukudest kruvikeerajaga kruvid kinni keerata. Jahutuse talla peal on veel üks väike kruvi ja seda on võimalik lahti keerata ainult kuuskant võtmega ja see omakorda vabastab selle toetuse mis algselt kohe jahutuse küljes on.


Siin on ka pilt sellest toest mille saab jahutuse külge kruvida ja mis tuleb komplektis kaasa. Kui oled selle sinna külge kruvinud, siis peab arvestama sellega, et ventilaatori on endiselt võimalik ära võtta ja tagasi panna, kuid on see ainult natukene raskendatud.

Ventilaator:


Nagu juba ennem mainisin tuleb jahutusega kaasa kaks ventilaatorit ja nende ventilaatorite nimedeks on NF-P14. Ventilaator on nagu Noctua'l tavaks ikka pruuni värvi labadega ja raamistik ise on beeži värvi. Ventilaator pöörleb kiirusel 1200 pööret minutis ja L.N.A adapriga 900 pööret minutis ja U.L.N.A adapriga 750 pööret minutis. Õhku liigutab ventilaator 110,3 kuupmeetrit tunnis ja maksimaalne heli mida ventilaator tekitab, on 19,6 dBA. Voolu võtab ventilaator kõigest 1.2 W mis on äärmiselt vähe võrreldes teiste ventilaatoritega. Töötab ta 12 V peal ja elueaks on tal 150000 töötundi. Juhe on sleevitud mis on jällegi igati positiivne asja juures ja ühenduseks on mõlemal ventilaatoril 3 pinnine otsik.


Ventilaatori labadel on ka siksakid sees, ja kodulehel on ka ära seletatud nende kasulikkus. Kindlasti on neil ka see eesmärk, et teha oma ventilaatoreid teistest teistsugusemaks ja sellisel juhul ka natuke lahedamaks.

Paigaldus ja lõpptulemus:


Seda olen ma juba ka varem maininud, kuid Noctua paigaldussüsteem on endiselt mu lemmik, kuna see on kõige lihtsam. Esmalt kui võtad vana jahutuse maha tuleb emaplaadi eest kruvid lahti keerata. Peale seda tuleb võtta kruvid mis on kaasas ja need AMD stock tagaplaadist läbi ajada, kui kruvid on läbi tuleb plastmassist kõrgendused kruvide otsa panna. Peale seda ei jää muud üle kui kruvid metallist kinnituste külge kruvida ja ongi paigas. Peale seda tuleb veel termopasta peale kanda ja jahutus peale panna. Ja siis tulevad kasuks need kaks auku radiaatori sees, kust paned kruvikeeraja läbi ja ei jää muud üle kui jahutus ainult kinni keerata. Ja lõppude lõpuks veel ka ventilaatorid külge panna. Nagu ka Noctua ise reklaamib, jätab see jahutus mälude osa vabaks ja ka piltidelt on näha, et mälude pealmine osa on peaaegu, et täiesti puhas. Kuid endiselt võib probleeme tekitada mõned kõrgema radiaatoriga mälud, kuna kuumustorud mis tulevad jahutuse juurest on ikkagist esimese mälu kohal. Kuid selle vastu peaks aitama ka see, kui keerad jahutust 180 kraadi.


Heli ja müra:
Kui ventilaatorid töötavad täispööretel teevad nad päris palju lärmi nii, et neid on kuulda korpusest. Kuid kui kasutada U.L.N.A adaprtit on ventilaatorid peaaegu, et hääletud ja ainukesed helid mis kuulda on, tulevad juba teistelt ventilaatoritelt ja jahutustelt.

Testimine:

Kuidas ma testisin?

Jahuteid testiti sellises arvutis:
Emaplaat: Asus M4A89GTD PRO
Protsessor: AMD Athlon X3 435 2.9 GHz @1.5V
SSD: Intel SSD 320 Series 120GB SSDSA2CW120G310
RAM: G.SKill Sniper 8 GB DDR3 PC-12800 1600MHz (@1600 MHz, 1.5V, 9-9-9-24)
Videokaart: Asus HD 6870 DirectCU 1GB (@950/1100 MHz. 1.2V)
Toiteplokk: Corsair HX520
Windows: Windows 7 Ultimate 64-bit
Korpus: Xigmatek Pantheon


  • Ventilaatori pöörded on BIOS-es põhjas
  • Volt on pandud 1.5V peale, et eraldaks eriti palju sooja
  • Temperatuure mõõdan HWmonitoriga
  • LOAD test tehakse Prime 95'ga
  • IDLE temperatuur saavutatakse sellega, et arvuti seisab umbes tund aega puutumata töölaual
  • Toatemperatuur on 23 kraadi juures
  • Kasutan termopastat mis jahutusega kaasas



Nagu oli arvata saab C14 suhteliselt hästi jahutamisega hakkama ja on peaaegu, et D14 kandadel. Kuid siinkohal pean rõhutama, et kuna elame sellises regioonis kus õhutemperatuur kõigub päris palju, on ka jahutused erinevate toatemperatuuridega testitud. Seepärast saab see tabel olema viimane selline ja lähisajal testin ma jahutused kõik uuesti läbi ja panen diagrammi tulemused, kui palju kraade oli jahutus soojem toatemperatuurist. Kuid siin tabelis on veel C14 Gelid GX-7 ja Spire Gemini vahel mis on igati hea tulemus, kuid endiselt jääb paar kraadi alla Noctua NH-D14'le mis peaks endiselt olema õhkjahutuste kuningas.

Lõppsõna:


thumbs_up.gif Jahutab väga hästi
thumbs_up.gif Madala kõrguse präast mahub ka väiksematesse korpustesse
thumbs_up.gif Vaikne
thumbs_up.gif 2 kvaliteetset ventilaatorit kaasas
thumbs_up.gif Noctua NT-H1 termopasta kaasas
thumbs_up.gif Metallkleeps kaasas
thumbs_up.gif L.N.A ja U.L.N.A adaptrid kaasas
thumbs_up.gif Kerge paigaldada
thumbs_up.gif Kvaliteetne
thumbs_up.gif Nikliga kaetud
thumbs_up.gif 6 aastat garantiid



thumbs_down.gif Kallis
thumbs_down.gif Raske
thumbs_down.gif Lärmakas täispööretel




Hind ja saadavus:

Jahutus on täiesti müügil Eestis ja olemas ka Hinnavaatluses ja kõige odavam hind on hetkel 77.90 €.


viimati muutis K3ndu 26.10.2011 19:11:11, muudetud 8 korda
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2011 18:54:06 vasta tsitaadiga

Raibe on raske jah.

Huvitab kuidas emaplaat vastu peab kui selline raskus küljes ripub?
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2011 19:08:20 vasta tsitaadiga

PCman kirjutas:
Raibe on raske jah.

Huvitab kuidas emaplaat vastu peab kui selline raskus küljes ripub?


Minul oli Noctua NH-D14 siin kolmveerand aastat peal ja sai mõõda LAN'i vahet käidud ja pidas vastu igastahes.icon_biggrin.gif
Loomulikult sai transportimise ajaks külili pandud, sest muidu poleks tahtnud neid tagajärgi näha.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004




sõnum 19.10.2011 19:13:01 vasta tsitaadiga

Kenasti peab vastu, mul üle aasta rippunud emaplaadi küljes Prolimatech Megahalemis, mis kaalub 790 + vent lisaks ...muidugi on kast üldiselt ka paigal.
PCman kirjutas:
Raibe on raske jah.

Huvitab kuidas emaplaat vastu peab kui selline raskus küljes ripub?
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2011 19:17:54 vasta tsitaadiga

Hea kuulda. Oligi plaan üks Fractali korpus ja mingi Noctua jahutus panna. Nüüd vähemalt see raskuse info teada.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2011 19:20:35 vasta tsitaadiga

Täna teatas Noctua muideks veel, et kes Noctua jahutuse ostnud ja LGA 2011 plaadi, need saavad tasuta 2011 kinnitused kui tšekkidest pildid.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
eltso
HV veteran
eltso

liitunud: 03.02.2010




sõnum 19.10.2011 20:12:16 vasta tsitaadiga

Endal ka d14 ripub kuu aega mobo küljes ja kui mobo on ikka korpuse külge kruvitud, siis ei näe muret icon_smile.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2011 20:17:54 vasta tsitaadiga

mis elukas see ulna veel on? takistile fancy nimetus antud?
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 19.10.2011 20:20:37 Re: Ülevaade: Noctua NH-C14 vasta tsitaadiga

K3ndu kirjutas:

Ventilaatori labadel on ka siksakid sees, kuid mis otstarvel jääb mõistatuseks ja ainuke põhjus miks need olla võivad, on see, et lisada välimust ventilaatoritele juurde.. Pigem ma arvan nii, et need siksakid aitavad kaasa pigem sellele, et hakkab tekitama müra või vuhinat.


Mis siin ikka oletada, tootja kirjeldab oma lehel nende ventilaatori sälkude eripära
http://www.noctua.at/main.php?show=nine_blade_design&lng=en

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2011 20:30:33 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
K3ndu kirjutas:

Ventilaatori labadel on ka siksakid sees, kuid mis otstarvel jääb mõistatuseks ja ainuke põhjus miks need olla võivad, on see, et lisada välimust ventilaatoritele juurde.. Pigem ma arvan nii, et need siksakid aitavad kaasa pigem sellele, et hakkab tekitama müra või vuhinat.


Mis siin ikka oletada, tootja kirjeldab oma lehel nende ventilaatori sälkude eripära
http://www.noctua.at/main.php?show=nine_blade_design&lng=en


No selge, pole teadnudki, et neil selline leht eksisteerib, kus need ära seletatakse.

time123 kirjutas:
mis elukas see ulna veel on? takistile fancy nimetus antud?


Nii ta on jah.icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Player1
HV kasutaja
Player1

liitunud: 02.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2011 20:36:58 vasta tsitaadiga

time123 kirjutas:
mis elukas see ulna veel on? takistile fancy nimetus antud?

lna- low noise adapter (900 RPM)
ulna- ultra low noise adapter (750RPM)
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2011 20:40:40 vasta tsitaadiga

Siit annaks ju edasi veel minna. Näiteks ZNA - zero noise adaptor, kus võiks juhe lihtsalt ühendamata olla. Täitsa kõva reklaami annaks teha, et neil on 0 dB adapter kaasas
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Helbeke
HV kasutaja
Helbeke

liitunud: 05.01.2002




sõnum 20.10.2011 08:26:38 vasta tsitaadiga

K3ndu, tee endale õigekiri selgeks! Sind on lausa valus lugeda.
_________________
i like my sugar with coffe and cream
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 20.10.2011 08:49:24 vasta tsitaadiga

Helbeke kirjutas:
K3ndu, tee endale õigekiri selgeks! Sind on lausa valus lugeda.


Võta parem virisemisvastaseid ravimeid. Pole sel kirjatükil häda midagi.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Helbeke
HV kasutaja
Helbeke

liitunud: 05.01.2002




sõnum 20.10.2011 09:38:11 vasta tsitaadiga

Ilmselt pole sa ka eriti koolis käinud.

Esimeses lõigus on 9 viga ja stiilivääratust. Kogu kirjatüki peale neid üle lugeda ei jaksakski.

_________________
i like my sugar with coffe and cream
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004




sõnum 20.10.2011 10:24:54 vasta tsitaadiga

Põhimõtteliselt nõus - on jah päris kole lugeda. Hooti tundub, et kirjutaja eesmärk on juttu võimalikult pikaks venitada ja siis tekivad tõelised värdlaused, mis kordavad iseennast. Stiilivigadest ei hakka rääkima.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pohmakas,
käed värisevad
pohmakas,

liitunud: 11.06.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2011 12:54:38 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Võttes ventilaatori pealt ära, vaatab vastu hästi viimistletud radiaator ja kummist pehmendused radiaatori küljes. Kummist pehmendused on head just sellepärast, et ventilaatorit ära ei kriibiks vastu radiaatorit, kuna radiaator ise on tavaliselt väga teravate äärtega.

Kummist pehmendused on siiski müra ja vibratsiooni vähendamiseks. Sellist varianti, et need on ventilaatori mittekriipimiseks kuulen küll esimest korda ja ausaltöelda väga loll variant sul välja mõeldud icon_rolleyes.gif

Samuti nõustun nendega, kes õigekirja- ja stiilivigadest räägivad, vanust peaks juba piisavalt olema, et koolis õigekiri selgeks saanud oleks. No offence.
Kommentaarid: 159 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 20.10.2011 22:09:14 vasta tsitaadiga

Mulle sattus vist mingi vanem variant. Seda lisaklambrit, vms vidinat ei ole, mis sinna talla ja ventika vahele käib ja üks vent on 2 juhtmega, mitte 3'ga. Samas milleks mõlemale 3 juhet? 1 on ju RPM jaoks ja ma ei kujuta ette, kuidas süsteem pärast aru saab, kui kiirelt vent käib, kui saab korraga 2 signaali ühe klemmi peale. icon_confused.gif

Ise istutasin jahutuse selliselt, et puhuks mäludele peale, 180 kraadi teistpidi, mis ülevaate piltidel. Paigaldus on tõesti lihtne ja mugav. Vente ei hakkand maha kakkumagi üldse, pääseb labade vahelt ka ilusti kruvikaga keerama. Võrreldes eelmise zalmani jahutusega, CNPS9500, kui õigesti mäletan, on prose temp samas olukorras (full load, bios seaded/OC sama) 20C jahedam (60C vs 80C realtemp andmete järgi) ja vaikus ka majas. Võrreldes zalmani ühe 92mm ventikaga, on need 2 140mm venti täispööretel kõvasti vaiksemad.

D14 vaatasin ka, aga selle sändvitši kuju kohe üldse ei meeldi ja fakt, et 2x140mm asemel on 140+120mm vendid.

e:

Vendi juhtmete kohta ajasin ilmselt jama, splitteril ju 1 otsas 3 ja teises 2 juhet. doh.gif Ventika juhtmeid praegu kakkuma ei hakka, aga vist oli ikka mõlemil 3 juhet.

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Noctua NH-C14
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.