Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Gelid GX-7 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.09.2011 14:22:18 Ülevaade: Gelid GX-7 vasta tsitaadiga


Esmalt tänan ma Gelid'i kes varustas mind selle ülevaate eksemplariga. Gelid GX-7 on uus protsessori jahutus Gelid'ilt mida tutvustati 2011 aasta augustis ja millel on 7 kuumustoru ja üks 120 mm ventilaator. Jahutus toetab kõiki uuemaid socket'eid ja lisaks on võimalik paigaldada ka teine ventilaator radiaatori külge.


Gelid GX-7
Koduleht


Andmed:

  • Air Flow (CFM/CMH): 75.6 / 128.6
  • Bearing: Nanoflux Bearing
  • Cable Length (mm): 500
  • Current (A): 0.45
  • DC Voltage (V): 12
  • Fan Dimensions (mm) 120 (l) x 120 (w) x 25 ( h )
  • Fan Speed (RPM): 600 - 1800
  • Heat Sink Dimensions (mm): 130(l) x 65 (w) x 159 ( h )
  • LED Color: Blue
  • Life time MTTF at 40C ( h ): 100'000
  • Noise Level (dBA): 10 - 26.8
  • Number of LED: 4
  • Static Pressure (mmAq): 2.66
  • Warranty (years): 3
  • Weight (g): 720 (heatsink and fan)


Toetatud socket'id:

Intel: Socket 1156 / 1155 / 1366 / 775 /
AMD: AM2 / AM2+ / AM3 / AM3+ / FM1

Pakendi sisu:

  • Gelid GX-7
  • Kasutusjuhend
  • Üks 120 mm ventilaatorit
  • Gelid kleeps
  • Termopasta
  • Ventilaatorite kinnitusklambrid
  • Kruvid ja kinnitused



Pakend ja pakendi sisu:


Pakend on tumedates värvides nagu enamus Gelid'i tootedki, mida pole on palju plastmassi mida oli näha Gelid Icy Visioni puhul kus kogu jahutus ja komplekt oli plastmasskarbi sees. Pakendil on ka sang, et saaks jahutust näiteks poest ostes, koju viia käe otsas, mitte ei hoia seda süles. Ülal paremas nurgas pakendil on Gelid'i logo ja keskel on suurelt kirjas GX-7 ehk jahutuse nimi. Selle all on kirjas lühikene tutvustus, et on seitse kuumustoru ja, et kaasas on Wing 12 PL Blue ventilaator. Ja täitsa all on ka pilt jahutusest mis on igati tähtis, kuid selle jahutuse puhul on ka niimoodi ,et ühestki küljest ei näe läbi, et oleks jahutust näha.


Pakendi paremas küljes on kirjas kogu info mida sa tahad teada jahutuse kohta. Samuti on neli põhiasja välja toodud, mis sellel jahutusel head on.


Pakendi tagumises küljes on kirjas mis socket'id ja protsessorid toetatud on, kui ka pildid kinnitusstest mida läheb sul vaja jahutuse paigaldamiseks. Ja all on ka pildid sellest mismoodi peaks ventilaatorid ja jahutuse paigaldama, et saaks parima tulemuse.


Pakendi vasakus küljes on ikoonide ja sõnade ära toodud veel kuus asja mis sellel jahutusel head on. Alustades ülalt vasakust on esmalt kirjas, et on 7 "power" kuumustoru, teiseks on kirjas, et ventilaatoril on nanoflux laagrid millest ma pole varem kuulnudki ja eestikeelset nimetust ei oska nimetadagi. Ja lõppude lõpuks on ülal reas veel seletus, et ventilaatoril on LED tuled. Minnes teise ritta ja alustades vasakult on pilt, et tegemist väga vaikse jahutusega, teisel pildil on näha ja kirjas, et ventilaatori labad on eemaldatavad ja see on hea just sellepärast, et neid oleks parem puhastada. Ja viimasel pildil on kirjas, et on PWM kontroll mis tähendab, et ventilaator reguleerib oma pöördeid ise. Ja minnes edasi on pakendi alumises pooles pildid jahutusest erinevatest kohtadest.


Võttes pakendi lahti leiab sealt seest valge karbi kus on sees kõik vajalik ja ka jahutuse. Kahjuks kui tegin pilti unustasin jahutuse teistpidi keerata ja sellepärast ei ole ventilaatorit pildil näha, kuid tegelikkuses on see jahutuse all siin pildil.


Jätsin pildilt jahutuse ja ventilaatori välja ja nagu näha tuleb kaasa päris palju asju. Kuid pildi vasakus pooles on kinnitused Intel'ile ja AMD'le ja tagaplaat on universaalne mõlemale. Siis on palju kruve ja kinnitusi mida läheb vaja jahutuse paigaldamiseks. Veel leiab pakendist Gelid kleepsu ja ka Gelid GC 2 termopasta, ja ka kasutusjuhendi. Ja lõppude lõpuks leiab veel kinnitusklambrid mida on kokku neli ja mis tähendab, et kokku on võimalik paigaldada kaks ventilaatorit.


Siin pildil on ülejäänud pakendi sisu ja selleks on jahutus ise ja Wing 12 PL ventilaator, mille peab hiljem jahutuse külge paigaldama.


Jahutus:


Jahutuse üldine pilt on selline ja lähemalt räägin ma sellest järgnevate piltide jooksul. Kuid nüüd rääkides andmetest siis jahutus on 130 mm pikk, 65 mm lai ja 159 mm kõrge. Kaaluks on 720 g koos ventilaatoriga ja umbes 600 g ilma ventilaatorita.


Kui tavaliselt on jahutused mõlemast küljest samasugused, siis selle jahutusega on teine lugu, kuna mõlemad pooled on erinevad. Ühel poolel jookseb radiaator ühte punkti ja on keskel ühinemiskoht, teisel pool on radiaator väljapoole ja saavad keskel kokku. Mis sellel küljel viga on mis väljapoole on see, et kui ventilaator külge paigaldada, siis madalamatel pööretel tahab ventilaator vastu radiaatorit käia. Mõlemal pool on radiaatorit tehtud väga hästi kohad, et ventilaator sobituks hästi radiaatori külge. Paljudel radiaatoritel on lihtsalt tehtud radiaator valmis ja siis mingit moodi ventilaator läheb radiaatori külge. Selle jahutuse puhul on kõik läbi mõeldud ja ventilaatori jaoks on spetsiaalselt kohad kuhu ta jääb ja ei liigu sealt paigast ära. Samuti oli ka pakenditel kirjas, et on spetsiaalne ehitus ja, et oleks radiaatori maha jahutamine võimalikult hea.


Mõlemad küljes on radiaatoril samasugused ja radiaatori küljed meenutasid mulle koheselt Spire Gemini jahutust, millel oli samuti küljed sellised. Kuid nagu ka pildilt näha on radiaatori ääred kõik ühes tükis ja tehtud on see ilmselt sellepärast, et soojusülekanne oleks parem madalamatelt kihtidelt kõrgematele.


Tegemist on ühe huvitavaima pealmise osaga jahutusel mida ma näinud olen. Peal on kummist kate ja see on nelja kruviga pealt kinni, kui on soovi saab selle ära võtta. Igati äge lahendus ja kui peaks olema aknaga korpus, on see kindlasti huvitavam ja lahedam, kui lihtsalt jahutuse pealmine osa, kust on näha kuumustoru otsi välja paistmas. Peamises osas on mõlemas otsas kirjas ka GX-7 mis aitab jahutust ära tuvastada kui ka kleeps mis jahutuse keskel on.


Esmalt kui jahutuse pakendist ära võtad on sellel talla all ka kaitsev kleeps, kui osadel jahutustel on all kleeps nii, et võtad ära ja enam tagasi ei saa panna, siis selle jahutuse kaitsekleepsu saab tagasi panna. Jahutuse tald on vasest mis tähendab, et kuumuse ülekanne torudesse peaks olema päris hea. Lisaks on selle jahutuse puhul kasutusel ka teistsugune disain, et kaks kuumustoru on teiste kuumustorude peal ja püüavad seekaudu rohkem sooja kui nad oleksid kuskil talla ääres.


Siin ka pilt jahutuse talla pealmisest osast ja nagu näha ei ole sellel jahutusel siin peal omakorda veel väikest radiaatorit nagu Spire Gemini''l oli. Kuid siin pildil on näha need kaks kuumustoru millest ma just rääkisin, need asuvad teiste kuumustorude peal ja püüavad selle kuuma kinni veel omakorda mis esimesed kuumustorud kinni ei püüa. Kuumustorud ise on ilmselt vasest nagu tavaks ikka, kuid need kuumustorud paistab olevat nikliga veel üle kaetud olevat, et lisada jahutusele välimust ja poleks neid koledaid vasktorusi.


Siin veel kaks pilti kuumustorudest teiste nurkade alt.


Gelid Wing 12 PL Blue:
Koduleht


Originaalselt on pakendis üks selline ventilaator, kuid kaasas on neli klambrit ja seepärast on võimalik jahutusele külge panna kaks ventilaatorit. Seda ka Gelid tegi ja pani lisaks kaasasolevale ventilaatorile lisaks kaasa veel ühe ventilaatori, et saaks kaks tulemust: üks ühe ventilaatoriga ja teine kahe ventilaatoriga.



Ventilaatori pakend on selline ja siin on kasutusel jälle täielikult plastik nagu ka termopasta puhul, kui ka Icy Vision puhul. Kuid kui võtta siis plastikpakend on sellepärast hea, et sa näed täielikult missugune toode on, mitte, et ostad ära ja lähed koju ja saad alles siis teada missugune välja näeb. Kuuid nagu ka pildilt näha on esiküljele kleebitud kleeps, et ventilaatori labad on sinise UV'ga. Ja pakendi alumise osas on kirjas ventilaatori nimi ja lühikene kirjeldus. Selle pakendi avamine on äärmiselt lihtne, kuna igas nurgas on kinnituskoht mille lükkad lahti ja hiljem võid uuesti kinni suruda, nii, et on korduvalt kasutatav pakend.


Pakendi tagumises küljes on kuus asja kirjeldatud paari sõnaga ja väikse pildiga mis head sellel ventilaatoril on. Osad need väiksed pildid on juba tuttavad jahutuse pakendi pealt kus need olid ka. Siis on natukene pikem kirjeldus nanoflux laagritest millest ma pole varem kuulnudki. Peale seda on kirjeldus PWM kontrolli üle ja ka kirjeldus LED tulede kohta. Ja täitsa all on kõige tähtsam, ehk andmed mida sa võid tahta teada.


Pakendist leiab peale ventilaatori enda veel neli kinnituskruvid mis kahjuks pole musta värvi. Leiab veel ka neli kummikinnitust mida on mugavam paigaldada kui kruvidega. Ja mida ma pole varem ühegi ventilaatoriga näinud, on see, et ventilaatoriga tuleb kaasa ka Gelid kleeps mille saab korpuse külge kleepida. Kui ikka ostad neid ventilaatoreid mitu tükki saab korpuse päris korralikult täis kleepida nendest. Mida ma selle ventilaatoriga veel oleksin tahtnud näha oleks see, kui kaasas oleks olnud ka adapterid 5V ja 7V peale.


Ventilaatori ühendus on samuti musta värvi ja ei ole seepärast kogu tööd tühja tehtud, kuna juhe on mustalt sleevitud ja ventilaatori üldvärv on ka must. Ühenduseks on nelja pinnine ühendus mida on võimalik ühendada emaplaadi kolme pinnise ühenduse külge kui ka nelja pinnise ühenduse külge. Kuid kui ühendad selle ventilaatori kolme pinnise ühenduse külge, kaotab ventilaator PWM kontrolli ehk siis emaplaat ei reguleeri enam ta pöördeid.


Ventilaator on üleni musta värvi ja labad on sinist värvi UV ja see tähendab, et pimedas need labad paistavad kui sinist värvi väikse valgustusega. Vaadates ventilaatori keskele on seal kirjas, et ventilaator töötab 12 V peal ja võtab voolu kuni 0.45 A, see omakorda tähendab, et tarbivad need kuni 5,4 W mis on äärmiselt palju ventilaatori kohta. Samuti on ventilaatori peale ära märgitud maksimaalsed pöörded ja selle ventilaatori puhul on maksimaalsed pöörded 1800 pööret minutis. Rääkides edasi veel andmetest, siis ventilaator liigutab õhku kuni 75,6 kuupjalga minutis. Ventilaatori küljes oleva kaabli pikkuseks on 500 mm ehk 50 cm ja sellest peaks piisama ka kõige kaugemal olevate ühenduste külge ühendamiseks. Rääkides pööretest veel, siis ventilaator töötab vahemikus 600 - 1800 pööret minutis ja elueaks on ventilaator 100000 tundi. Kaalub ventilaator 120 g ja häält teeb vahemikus 10 - 26.8 dBA.


Gelid GC Extreme:
Koduleht


Gelid pani lisaks jahutusele kaasa veel Gelid GC Extreme termopasta, mis on saanud palju kiidusõnu erinevatelt lehtedelt.



Gelid GC Extreme termopastat olen ma ennemgi kasutanud, kasutasin ma seda Gelid Icy Vision jahutuse ülevaates kus see andis päris häid tulemusi. Kuid rääkides pakendist, siis pakendist leiab termopasta enda mis on päris suur tuub ja peaks piisama pikaks ajaks. Veel on kaasas plastmassist spaatel millega saab termopasta laiali ajada protsessori peale. Pakendi esiküljel on veel neli asja mis teevad selle termopasta heaks ja veel on ka erinevate auhindade pildid mida see termopasta on saanud ülevaadetest.


Pakendi tagumises küljes on äärmiselt palju teksti ja kirjeldatakse seda termopastat mida TechPowerUp! on kirjutanud. Lisaks on taga veel diagramm kus võrreldakse erinevate termopastade tulemusi ja nagu ka pildilt näha on võitjaks Gelid GC Extreme. Mis selle pakendi puhul negatiivne oli see, et seda pakendit oli väga raske avada kätega ja, et pakendit avada tuli kasutada kas nuga või kääre kuna pakendi ääred on nii tugevalt kinni pressitud, et kätega seda lahti ei tõmba.


Siin ka lähemalt pilt termopastast endast ja pintslist mis pakendis on.


Termopasta ise on hallikat värvi ja esmalt kui tuubist selle välja lasksin tuli kõige väga ühtlaselt nagu oleks kivistunud. Kuid tegelikkuses kui olin selle laua peale ära lasknud oli tegemist päris viskoose pastaga.


Paigaldus:


Kuna minu süsteemiks on AMD, siis valisin ma endale esmalt välja õige kinnitusplaadi, mis oli kirjas nii kasutusjuhendis kui ka pakendi peal. Nagu pildilt näha on võimalik kinnitust paigutada kahte moodi ja sellest oleneb ka mismoodi jahutus on korpuses. Üldiselt on selle külge panemine väga lihtne, kuna tuleb kõigest nelja kruviga kinni keerata ja kõik.



Minnes paigaldusega edasi, siis kui jahutuse külge on kinnitused kruvitud tuleb võtta tagaplaat mis on universaalne ja seega saab seda kasutada nii AMD puhul kui ka Inteli puhul. Emaplaati ma paigalduseks arvutist ära ei pidanud võtma ja seepärast pidin aint korpuse tagant selle külge lükkama. Peale seda tuli tagaplaadist kruvid läbi ajada ja teiselt poolt mutritega kinni keerata. Ja peale seda oli viimane etapp, tuli veel termopasta peale kanda ja siis jahutus peale panna. Kui need tehtud ei jäänud muud üle, kui vedruga kruvidega neljast kohast kinni keerata ja oligi jahutus paigas. Mis asja juures veel hea on see, et kruvikeerajat ei lähegi põhimõtteliselt vaja kuna kõik kruvid on niimoodi disainitud, et need saab näppudega kinni keerata. Rääkides kuidas on lood ventilaatori kinnitusklambritega siis need paistavad olema täpselt samasugused nagu Spire Gemin'il kuid nende paigaldamine on millegipärast lihtsam kui Sprie Gemin'il.

Heli ja müra:
Kui ventilaatorid töötavad kõige madalamatel pööretel ei ole neid kuuldagi kuid kui ventilaatorid põhja panna, siis on neid päris korralikult kuulda ja tekitavad päris korralikult müra. Kuid kui ventilaatoril on 1800 pöörete minutis, siis ilmselgelt ei olegi tegemist vaikse ventilaatoriga ja pole ka ilmselt olemas sellist ventilaatorit mis sellistel pööretel täiesti vaikne on.

Testimine:

Kuidas ma testisin?

Jahuteid testiti sellises arvutis:
Emaplaat: Asus M4A89GTD PRO
Protsessor: AMD Athlon X3 435 2.9 GHz @1.5V
SSD: Intel SSD 320 Series 120GB SSDSA2CW120G310
RAM: G.SKill Sniper 8 GB DDR3 PC-12800 1600MHz (@1600 MHz, 1.5V, 9-9-9-24)
Videokaart: Asus HD 6870 DirectCU 1GB (@950/1100 MHz. 1.2V)
Toiteplokk: Corsair HX520
Windows: Windows 7 Ultimate 64-bit
Korpus: Xigmatek Pantheon


  • Ventilaatori pöörded on BIOS-es põhjas
  • Volt on pandud 1.5V peale, et eraldaks eriti palju sooja
  • Temperatuure mõõdan HWmonitoriga
  • LOAD test tehakse Prime 95'ga
  • IDLE temperatuur saavutatakse sellega, et arvuti seisab umbes tund aega puutumata töölaual
  • Toatemperatuur on 24 kraadi juures
  • Kasutan Gelid GX Extreme termopastat



Nagu näha saab Gelid GX-7 jahutamisega väga hästi hakkama ja on samal tasemel Spire Gemini'ga kuid jääb endiselt alla Noctua NH-D14'le. Präegusel hetkel on ühe ventilaatoriga temperatuuri vahe IDLE ja LOAD vahel 11 kraadi ja kahe ventilaatoriga 10 kraadi. Ühe ventilaatoriga on töölaual olles temperatuur 24 kraadi ja kui protsessorit stress testida on temperatuurid 35 kraadi. Kahe ventilaatoriga on see eest töölaual 23 kraadi ja stress testiga 33 kraadi. Praeguselt on need vahed päris väiksed kuid kui peaks tulema välja AMD uued protsessorid testin ma jahutused uuesti üle ja postitan siia, et saaks rohkem aimu nende jahutusomadustest.



Lõppsõna:


thumbs_up.gif Seitse kuumustoru
thumbs_up.gif Jahutab hästi
thumbs_up.gif Vaikne madalatel pööretel
thumbs_up.gif Termopasta kaasas
thumbs_up.gif Välimus
thumbs_up.gif Võimalik paigaldada kuni 2 ventilaatorit
thumbs_up.gif Paljud socket'id toetatud
thumbs_up.gif Nikliga kaetud kuumustorud



thumbs_down.gif Ventilaator teeb palju müra täispööretel
thumbs_down.gif Teise ventilaatori peab ise juurde ostma




Hind ja saadavus:

Kuna jahutus tuli alles välja pole ma veel märganud, et seda kuskil Eestis müüakse, kuid Gelid ise annab soovituslikuks hinnaks 45 eurot, mis paneb ta samasse hinnaklassi mis Xigmatek Aegir kui ka Spire Gemini.


viimati muutis K3ndu 13.09.2011 07:09:11, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004




sõnum 09.09.2011 14:54:27 Re: Ülevaade: Gelid GX-7 vasta tsitaadiga

K3ndu kirjutas:
Ülal paremas nurgas pakendil on Gelid'i logo ja keskel on suurelt kirjas GX-7 ehk jahutuse nimi.
Üldiselt asjalikud ülevaated aga tahaks veidi kritiseerida ka - minu meelest üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, pole vaja iga pildi peal olevat ümber detailideni jutustada. Nagu pimedale seletaks. Ära üle pinguta - pole mõtet kirjeldada seda, mida igaüks ise niigi näeb. Kirjeldada on pointi seda, mis pole elementaarne.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.09.2011 15:38:37 Re: Ülevaade: Gelid GX-7 vasta tsitaadiga

Miki-Hiir kirjutas:
K3ndu kirjutas:
Ülal paremas nurgas pakendil on Gelid'i logo ja keskel on suurelt kirjas GX-7 ehk jahutuse nimi.
Üldiselt asjalikud ülevaated aga tahaks veidi kritiseerida ka - minu meelest üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, pole vaja iga pildi peal olevat ümber detailideni jutustada. Nagu pimedale seletaks. Ära üle pinguta - pole mõtet kirjeldada seda, mida igaüks ise niigi näeb. Kirjeldada on pointi seda, mis pole elementaarne.


No selge, eks jätan meelde, lähipäevadel üritan Antec H20 620 ülevaate ka valmis teha.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 09.09.2011 22:43:15 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Ühenduseks on nelja pinnine ühendus mida on võimalik ühendada emaplaadi kolme pinnise ühenduse külge kui ka nelja pinnise ühenduse külge. Kuid kui ühendad selle ventilaatori nelja pinnise ühenduse külge, kaotab ventilaator PWM kontrolli ehk siis ta ei reguleeri enam ise oma pöördeid.


Mõtlesid siin molexit? 4-pin fan ühendus on just õige antud hetkel muidu icon_wink.gif

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, lahedad kingitused jpm vajalikku hea peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 10.09.2011 07:48:41 vasta tsitaadiga

Rääkimata sellest, et PWM kontroll ei tähendagi ise kontrollimist, vaid emaplaadi või muu seadme poolt (oleneb kuhu ühendatud) kontrollimist selle PWM soone kaudu.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.09.2011 08:19:05 vasta tsitaadiga

Neid pinniseid sõnu tuli nii palju ühesse lausesse, et läks endal ka sassi.icon_biggrin.gif Muutsin nüüd õigeks.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Drizzle
Kreisi kasutaja
Drizzle

liitunud: 02.10.2006




sõnum 11.09.2011 11:55:10 vasta tsitaadiga

teistpidi ei saagi amd-l paigaldada ?

thumbs_down.gif

_________________
Sven Suigussaar Photography
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2011 12:40:14 vasta tsitaadiga

Drizzle kirjutas:
teistpidi ei saagi amd-l paigaldada ?

thumbs_down.gif


Saab küll, kirjutasin ülevaates, et seda saab ise muuta ja oleneb sellest kuidas kinnitusplaadi paned jahutuse külge.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 11.09.2011 13:42:39 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Gelid ise annab soovituslikuks hinnaks 45 eurot

Kui hind tõepoolest tuleb selline siis thumbs_up.gif
K3ndu, mismoodi sa nii madalaid tempe saad? Toas ca 24 ja idle prose 23 icon_eek.gif Päris puutumatult ma ei oska ütelda aga üldiselt alla 38 ma enda prosel idles näinud pole. Tuba on ka ca 24 C...

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 12.09.2011 16:50:25 vasta tsitaadiga

Väike terminoloogiline parandus - termopastaga kaasas on spaatel, mitte pintsel. Pintslil on karvad, spaatel on väike labidas.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.09.2011 07:09:30 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Väike terminoloogiline parandus - termopastaga kaasas on spaatel, mitte pintsel. Pintslil on karvad, spaatel on väike labidas.


Selge, edaspidi targem nüüd ja parandasin ka ülevaates ära.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 15.09.2011 22:27:27 vasta tsitaadiga

Jahutuste testimisel oleks võrreldava tulemuse saamiseks, vaja lisaks kasutada kindat "etalon propellerit". Ehk kui ühel jahutusel on stock 1000 p/min ja teisel 3000p/min siis temperatuuri mõõtmisest ei selgu, radika enda jahutusvõime. thumbs_up.gif
_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2011 06:59:34 vasta tsitaadiga

marcor1 kirjutas:
Jahutuste testimisel oleks võrreldava tulemuse saamiseks, vaja lisaks kasutada kindat "etalon propellerit". Ehk kui ühel jahutusel on stock 1000 p/min ja teisel 3000p/min siis temperatuuri mõõtmisest ei selgu, radika enda jahutusvõime. thumbs_up.gif


Seda me oleme ennem ühes teemas juba jahunud ja sellega on niimoodi minu arvates, et inimene ostab jahutuse sellisena nagu ta on, mitte, et ostab ja vahetab kohe vendi ära.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 29.09.2011 09:40:24 vasta tsitaadiga

Vabandust, et vb natuke valesse teemasse, aga kas ka noctua nh-c14 ülevaadet oodata on? Endal plaan üks isend lähemas tulevikus oma i5'le peale istutada. Praegune zalman cnps 9500 (või oli 9700 icon_confused.gif ) kipub hätta jääma OC'ga. Või oleks mõistlikum oodata uued prosed ära (eeldatavasti uute socetitega) ja nendega koos ka uued jahutused, millel sobivad kinnitused olemas?
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2011 10:02:01 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
Vabandust, et vb natuke valesse teemasse, aga kas ka noctua nh-c14 ülevaadet oodata on? Endal plaan üks isend lähemas tulevikus oma i5'le peale istutada. Praegune zalman cnps 9500 (või oli 9700 icon_confused.gif ) kipub hätta jääma OC'ga. Või oleks mõistlikum oodata uued prosed ära (eeldatavasti uute socetitega) ja nendega koos ka uued jahutused, millel sobivad kinnitused olemas?


Praegu plaanis küll pole C14 ülevaadet teha, kui ma õieti mäletan pidi Noctua laskma välja tasuta uued kinnitused 2011 socketile kui ma ei eksi.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 29.09.2011 11:33:57 vasta tsitaadiga

K3ndu, thumbs_up.gif tänud info eest. btw, olen su ülevaateid lugend ja täitsa asjalikud on thumbs_up.gif .
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2011 16:45:36 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
K3ndu, thumbs_up.gif tänud info eest. btw, olen su ülevaateid lugend ja täitsa asjalikud on thumbs_up.gif .


Ma võin sulle hea uudise edastada, AC 13 CO ja C14 ülevaated tulevad millalgi.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 29.09.2011 17:32:08 vasta tsitaadiga

K3ndu kirjutas:
Ma võin sulle hea uudise edastada, AC 13 CO ja C14 ülevaated tulevad millalgi.
thumbs_up.gif jään ootama.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Gelid GX-7
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.