Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Microlab FC10 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.12.2012 11:26:34 Ülevaade: Microlab FC10 vasta tsitaadiga


Microlab FC10 kõlarid on nüüdseks väljas olnud natukest aega, kuid siiamaani nendest kuskil kuulda pole olnud. Suur rõhk on nendel kõlaritel pandud disainile ja kompaktsusele, kuid tänaseks pole see kõlaripaar veel ühtegi auhinda võitnud. Tegemist on 2.0 helisüsteemiga, mis tähendab, et basskõlar puudub. Valida saab ka nelja värvi vahel: valge, must, punane ja sinine.



Microlab FC10
Koduleht

Andmed:

Amplifier:
Total Power: 30 Watt RMS
Power distribution: 15 Watt x 2
Harmonic distortion: < 0.5 % 1 W 1 kHz
Frequency response: 80 Hz - 20 kHz
Signal/Noise ratio: > 65 dB
Separation: > 45 dB

Speakers:
Tweeter type: 0.5" x 2
Tweeter rated power: 5 Watt x 2 8 Ohm
Woofer type: 2.25"
Woofer rated power: 15 Watt x 2 8 Ohm

Interfaces:
Output: Proprietary plug
Input: 3.5mm stereo jack

Power:
Output: AC 100 V - 240 V 47 Hz ~ 63 Hz / 1500 mA
Input: DC18 V / 2 A

Pakendi sisu:
FC10 kõlarid
Vooluadapter
3.5 mm stereo kaabel
Kasutusjuhend

Pakend ja pakendi sisu:


Huvitav on see, et pakend on mul täiesti valget värvi, kuid pakendis endas olid üldse musta värvi kõlarid. Ilmselt ei taheta erinevate mudelite jaoks teist värvi pakendeid teha. Üldiselt on pakend väga puhas ja lihtne, ning kergelt meenutab Apple toodete pakendeid. Pakendi eest, pealt ja tagant leiab pildi kõlaritest, kui ka toote nimetuse.


Pakendi mõlemas küljes on ära toodud ka andmed mitmes erinevas võõrkeeles.


Pakendist just peale kõlarite enda väga palju ei leia lisaks. Loomulikult on kaasas kasutusjuhend, et oskaks kõlareid üles seada. Veel leiab ka vooluadapteri mille väljundiks on 18V ja 2 amprit. Kaasas on ka 3.5 mm kaabel, mille mõlemad otsad on kullatud.

Kõlarid:


Kui alguses internetis vaatasin neid kõlareid, arvasin et tegu on päris suurte kõlaritega. Seda aitas eeldada muidugi ka see, et nende hind on päris krõbe - 61 eurot. Kuid kui ma need pakendist ära võtsin, pidin ma pettuma kuna tegu on päris väikeste kõlaritega. Kaalu poolest on nad oma mõõtmeid arvestades päris rasked. Kuid see on ka sellest tingitud, et võimalikult palju on üritatud ära mahutada võimalikult väiksesse korpusesse. Nende kõlaritega on veel see teema, et kuna need on väiksed peavad need olema ka päris lähedal kuulajale. Internetist uurides soovitatakse, et kõlarid asetseksid vähemalt 1 meetri läheduses kuulajale. Esivõre taha on ära peidetud ka kaks väikest kõlarit. Üks on 0.5 tolline kõlar, mille väljundvõimsuseks on 5 W ja mille rolliks on mängida keskmisi ja kõrgeid sagedusi. Veel on sinna ära mahutatud teine 2.25 tolline kõlar, mille väljundvõimsuseks on 15 W ja mille rolliks on mängida madalaid sagedusi. Tootja lubab sagedusvahemikuks 80 Hz kuni 20000 kHz, mis on igati mõistlik. Kuid mitte midagi erilist. Madalamate helide mängimisel peaksid need kõlarid natukene isegi hätta jääma.


Peale selle, et need kõlarid on kompaktsed, on nad ka äärmiselt huvitava kujuga. Mina pole varem sellise disainiga kõlareid näinudki, ning juba sellepärast tundusid need olevat huvitavad testimiseks. Materjalide osas on kasutusel ilmselt Microlab'i Fine Cone seeriale omaselt keskmise tihedusega puitkiudplaat. Peale selle on kõlari küljed veel kaetud pehmeme kummise materjaliga. Selle peale jääb aga eriti hästi tolm ja äärmisel juhul ka rasvased näpujäljed. Mõlema kõlari külje peal on ka väike auk, et oleks ligipääs juhtmete ühendamisele.


Ühe kõlari külje peale on pandud ka paar nuppu. Ülemisest nupust saab kõlari sisse ja välja lülitada, ning ülejäänud kahe nupuga saab helitugevust juurde ja vähemaks keerata. Positiivne on muidugi see, et nuppude kujundus läheb kokku üldise disainiga. Ning ei ole välimust ära rikutud mõndade koledate nuppudega. Ilmselt ei tunne väga ka puudust eraldi puldist või kontrollpuldist. Kuna tegu on väikeste kõlaritega, siis need asetsevad üldjuhul ka käeulatuses.


Kõlarite teine külg on jäetud peaaegu, et täitsa tühjaks. Ainukesed erinevused teise küljega on see, et puuduvad nupud ja firma nimetus Microlab.


Algselt kui kõlareid laua peale sättima hakkad, ei saagi aru, et kumba pidi need peaksid olema. Midagi väga kindlat selle määramiseks pole ka ja ainukene võimalus ongi vaadata kumma põhja peal kleepsud on. Teisel pildil on näha ka mis on parempoolse kõlari alla kirjutatud. Nagu sai mainitud on siia alla kirjutatud, et tegu on lähedalt kuulamiseks mõeldud kõlaritega. Ära on toodud ka mudelinimetus ja vajamineva toite nõuded. See koht jääb natukene nende kõlarite juures kriipima, kuna 18V asemel oleks võinud olla 12V. Kuna tegu on väikeste kõlaritega, on neid päris mugav kaasas kanda. See tähendab, et neid saaks väga hästi toita ka mõne aku pealt kuid praegusel juhul paneb sellele piiri 18V nõue.


Selline näeb välja kõlari tagumine osa, ning siit läbi jooksevad ka kõlari kaablid. Hea on muidugi see, et augud on tehtud piisavalt suured, et juhtmed saaks erinevates suundades liikuda.


Ühe kõlari taga on ka erinevad sisend ja väljundpesad. Kõige vasakul on ühenduspesa teise kõlari jaoks. Keskel on roheline pesa ühendamaks heli seade ja kõlarid. Ning kõige paremal on pesa voolu jaoks. Taha on ka ära märgitud, et kummal pool peaks kõlar asetsema. Ühel kõlaril on L ehk vasakul ja teisel on R ehk paremal.


Täpselt samasugune viga, mis oli ka Microlab FC-530U kõlaritel. Nimelt tuleb kõlari juhe lihtsalt kõlarist välja ja mitte midagi pole selle vastu tehtud, et see sealt puruks ei läheks. Seekord on asi natukene roosilisem, kuna see juhe läheb sirgelt alguses edasi, mis ei lase tal nii palju painduda. Kuid kui neid kõlareid koguaeg liigutada ja kaasas tassida, on see ilmselt üks esimesi kohti mis puruks läheb.


Kui kõlarid on lõpuks vooluvõrku ühendatud ja ka sisse lülitatud, hakkab kõlari ees üks valge tuli põlema. Heli tugevust juurde või vähemaks keerates, see isegi lülitub sekundi murdosaks välja. Ilmselt selle jaoks, et anda märku, et nupuvajutus töötas.


Testimine:

Neid kõlareid testides olin ma algselt eelarvamusel, et need ei ole just kõige paremad kõlarid oma heli poolest. Kuid ma olin üllatunud, et need kõlarid teevad täiesti korralikku heli. Kuulasin nendega muusikat, mängisin ja vaatasin ka filmi. Kui kuulata neid kõlareid äärmiselt vaikselt, ei tundu nad just midagi head. Heli on küll korralik ja selge, kuid millegist jääb nagu puudu. See miski on ilmselt bass, kuna madala heli peal on see peaaegu olematu. Kõige mõnusam on nende kõlaritega kuulata keskmise helitugevuse peal. Heli on endiselt selge ja arusaadav, ning siis on kuulda ka bassi. See on iseenesest üllatav, kuna eraldi bassikõlar puudub, kuid siiski suudavad nad omajagu bassi tekitada. Sai nende kõlaritega mindud ka ekstreemsustesse ja keeratud helitugevus põhja, ning tulemus ei olnud just hea. Nimelt hakkab kõlar plärisema ja üle peksma. Kuid kui natukene maha keerata, on asi jällegi korralik. Kuid võrdluseks võiks tuua, et need teevad põhjas helitugevusega piisavalt valju häält, et sellest helist sa väga üle ei räägi-lõuga. Muidu minu kasutamise ajal pole ma kordagi kuulnud, et kõlarid oleks sahisenud või tekitanud mõnda muud anomaaliat. Kuna need on ka väiksed, siis ei ole seistes kuulda trafo sirinat. Samuti pole ma kordagi tähele pannud, et telefoni sagedused sisse lööks ja tekitaks veidrat heli. Seega saab kvaliteedi eest küll igati plusspunkte.


Arvestades seda, et need kõlarid on nii väiksed, teevad nad oma suuruse kohta igati korralikku heli. Kes peab enda sülearvuti kõlareid kehvaks, siis need tunduvad olevat ideaalne lahendus. Nimelt on nad väiksed ja mugavad kaasaskandmiseks ja heli on ka peajagu parem sülearvuti omast. Võrreldes mu praeguse Microlab FC530U süsteemiga, siis loomulikult jään ma FC530U süsteemi eelistama. Nimelt on FC530U heli mahlasem ja mõnusam, kuid siinkohal mängibki rolli see, kui suuri kõlareid sa tahad ja kas need ka ära mahuvad. Samuti ei ole hinnavahe nende kahe vahel väga üüratu - 74 vs 61 eurot.

Lõppsõna:


thumbs_up.gif Väga kompaktne
thumbs_up.gif Omalaadne välimus ja disain
thumbs_up.gif Rahuldav heli
thumbs_up.gif Kvaliteetne ehitus
thumbs_up.gif Võimalik valida nelja värvi vahel



thumbs_down.gif Hind
thumbs_down.gif Näpujälgi ja tolmu koguv materjal kõlarite külje peal





Hind ja saadavus:

Kõlarid on Eestis täiesti saadaval, kuid hind ei ole just kõige soodsam. Nimelt Hinnavaatluse andmetel on kõige odavamas poes nende hinnaks 61 €.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 15.12.2012 12:19:29 vasta tsitaadiga

ei ole üldiselt vahet kas neil oleks bassi kõlar kaasas või mitte
minu microlab fc550 komplekitl on bassi kõlar ilu pärast
pidin sateliit kõlarid tagant ära võtma et saaks aru et bassi kõlar üldse töötab ja pmst kui sateliitkõlarid taga on siis ei saa voluumi nii kõrgele keerata et bassi kõlarist effeckti tuleks sest väiksed kõrgheli kõlarid hakkavad pragisema
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonuera
HV vaatleja

liitunud: 20.07.2010




sõnum 17.12.2012 09:46:51 power vasta tsitaadiga

Huvitav, kas neil ka power off tähendab sisendi keelamist ilma võimendi väljalülitamiseta nagu FC-530U ?
Öösel jõriseb väljalülitatud kõlar 100Hz unelaulu ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2012 07:41:28 vasta tsitaadiga

tonuera, 530U jõriseb jah öösel unelaulu, kuid FC10 mitte.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Microlab FC10
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.