Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Dell XPS 15 (L502x) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Flem
HV vaatleja
Flem

liitunud: 23.12.2007




sõnum 10.09.2011 22:26:38 vasta tsitaadiga

Endalgi juba 2 kuud XPS 17 , L702x ja Flexist ostetud.
Olen väga rahul, pmslt välimus ja muu on sama kui XPS 15, vaid natukene suurem ekraan ja kõlarid on allpool.
Vaevab ainult probleem, et vasaku randme alt läheb metall nii kuumaks Nvidia videokaardi töötamise ajal, et selle peale enam toetada ei saa.
Peaks olema vist tüüp-probleem XPS-iga, ei suuda lihtsalt seda metsikut kuumust ära juhtida piisavalt hästi, kuid mulle jääb selgusetuks miks ei võidud videokaardist tulenevat kuumust kuhugi mujale juhtida?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 10.09.2011 23:05:09 vasta tsitaadiga

Radikas tolmuvaba?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flem
HV vaatleja
Flem

liitunud: 23.12.2007




sõnum 11.09.2011 15:22:58 vasta tsitaadiga

Tolmuvaba peaks küll olema, niipalju kui väljastpoolt annab puhastada, peab uuesti proovima sisemusse tungida, eelmine kord ei saanud ühest kruvist jagu.
Aga kuumuseprobleem juba kohe algusest saati.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SinineSiil
Kreisi kasutaja
SinineSiil

liitunud: 12.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2011 21:52:33 vasta tsitaadiga

Kas konkreetsel mudelil on klahvide taustavalgustus?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Skewp
HV kasutaja
Skewp

liitunud: 04.08.2008




sõnum 11.09.2011 21:59:50 vasta tsitaadiga

SinineSiil kirjutas:
Kas konkreetsel mudelil on klahvide taustavalgustus?


Minu mudelil klahvide taustavalgustust ei ole. Flexil mingil põhjusel ei olnud tasutavalgustusega variante pakkuda. Olen saanud tasutavalgustusega varianti näppida ja see oleks kindlasti ostmist väärt, väga meeldiv.

Ülekuumenemine. Lugesin täna selle XPS 17 probleemi kohta ning proovisin kohe järele, et kui kuumaks ta mul ikkagi läheb. Mängisin tund aega Crysist (settingud videokaardi alateema all) ning ma ei ütleks, et ta oluliselt kuumemaks oleks läinud. Homme üritan vaadata idle temperatuurid üle ning mõõta temperatuuri peale mängimist.

_________________
Täpne 3D skanneerimine | Aerofotod | Aerovideod |
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SinineSiil
Kreisi kasutaja
SinineSiil

liitunud: 12.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.09.2011 13:06:47 vasta tsitaadiga

Kuidas uuendamisega on?
Edit: Taustavalgustusega klaveriga mudelit ei saagi millegipärast. Uurisin Flexist. Oleks väga tahtnud valgustusega.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Skewp
HV kasutaja
Skewp

liitunud: 04.08.2008




sõnum 12.09.2011 13:09:09 vasta tsitaadiga

SinineSiil kirjutas:
Kuidas uuendamisega on?
Edit: Taustavalgustusega klaveriga mudelit ei saagi millegipärast. Uurisin Flexist. Oleks väga tahtnud valgustusega.


Ma ei ole võib-olla hetkel just teravaim pliiats, kuid mille uuendamisest Sa räägid?

_________________
Täpne 3D skanneerimine | Aerofotod | Aerovideod |
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SinineSiil
Kreisi kasutaja
SinineSiil

liitunud: 12.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.09.2011 15:01:34 vasta tsitaadiga

Skewp kirjutas:
SinineSiil kirjutas:
Kuidas uuendamisega on?
Edit: Taustavalgustusega klaveriga mudelit ei saagi millegipärast. Uurisin Flexist. Oleks väga tahtnud valgustusega.


Ma ei ole võib-olla hetkel just teravaim pliiats, kuid mille uuendamisest Sa räägid?

Et ei ole raskendatud standardtoimingute tegemist.
Muidu on mul kindel plaan see arvuti endale reedel/laupäeval Tartust muretseda.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 12.09.2011 15:43:37 vasta tsitaadiga

Mis standardtoimingutest sa räägid?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.09.2011 08:32:32 vasta tsitaadiga

Klaviatuuri sihipärane kasutamine ehk? Klaviatuuri vahetada saab ilmselt aga vahetusklaveri hind odav ei tõota olla ning järeleandmisi võib tulla teha uue klaveri klahvide asetuse (SWE vs US näiteks) osas.
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 183
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Skewp
HV kasutaja
Skewp

liitunud: 04.08.2008




sõnum 13.09.2011 18:12:21 vasta tsitaadiga

Missugune see mitte-sihipärane klaviatuuri kasutamine on? Pudeli avamine nuppude abil vms? icon_biggrin.gif
_________________
Täpne 3D skanneerimine | Aerofotod | Aerovideod |
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.09.2011 00:59:14 vasta tsitaadiga

Endalgi mõned nädalad XPS 15 olnud ja imestama paneb ülevaate tegija puhul rahulolu jahutusventilaatori tööga icon_smile.gif . Nimelt on selle mudeli tüüpviga üsna vali ventikas (kui see parajasti töötab!), millel on jämedalt öeldes ainult kaks tööreziimi - täiesti väljas (off) või sellele vastandina "hävituslennuki" häälega startiv ning kiiruse saavutanuna ka üsna vali ventikas. Ehk siis vent pidevalt ei tööta. Aga oleks ju ideaalne (ka jahutuse seisukohast), kui see default väikestel pööretel pidevalt töötaks, mida oleks siis vaevalt kuulda. Ja mis kuuldavamad pöörded saavutab ainult näiteks mängides või muud taolist tehes (nagu siis ülevaate tegija puhul vist erandina on icon_smile.gif ). Tüüpveana on aga vent täiesti väljas või töötab häälekalt (ka ainult netis olles ja lehti lugedes). Ja mis kõige hullem - stardib nagu hävituslennuk icon_smile.gif ...
Teine asi veel - koostekvaliteet. Võin ju eksida, aga kaas peaks ju ideaalselt tasapinnaline olema? Minu läpakal on see kergelt kaardus, sarnast pilti näeb siin:
http://forum.notebookreview.com/dell-xps-studio-xps/564142-slight-bulge-lid-xps-15-l502.html
Üks asi häirib veel tiba - kui läpakat transportides hoida kinni tagumise külje, ehk siis aku kohalt (nii on kõige kindlam/mugavam), siis see kergelt liigub/"mängib" oma pesas.
Leidsin ekraanilt ka 2 defektset pixlit, õnneks XPS-i puhul pole aga ühtegi lubatud ja see läheb garantii alla. Kes XPS-i omab, kontrollige oma ekraanid tähelepanelikult järgi, 1920x1080 reso puhul on näiteks 2 vigast pixlit väga raske märgata.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flem
HV vaatleja
Flem

liitunud: 23.12.2007




sõnum 18.09.2011 10:31:16 vasta tsitaadiga

XPS 17-l , vähemalt minu variandil on väga kergelt ära tulev laadijaots , mis arvutisse läheb ja mis kipub segama päris palju eriti liigutades, sest tuleb koheselt lahti.
Ventilaator töötab jah piisavalt kõvasti, aga mind pole veel seganud, eks ta ole sellise võimsusega kaasnev.Läpaka vente Speedfaniga või BIOS-ist ei anna reguleerida?
Põhi kah endal kaardus, ei seisa lauapeal loodis - üks ots on üleval koguaeg, peab proovima uuesti lahti teha ja sisse vaadata, antud foorumis oli WWAN kaabel valesti pandud seal.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2011 11:01:18 vasta tsitaadiga

Skewp kirjutas:
Mis möllad, kirjutas:
Skewp, oled videokaarti ka juba piinata e. ülekiirendada jõudnud?


Hetkel ei ole selleni jõudnud. Olen iseloomult "kõik või mitte midagi" inimene ning ilmselt ma võtaks kaardilt kõik ning mingist hetkest alates jääks mulle kätte mitte midagi, ehk siis põlenud kaardiga XPS 15 icon_biggrin.gif Samas midagi tuleb ette võtta, kuna 21 FPS @ 1680x1050 on häbiväärselt vähe icon_cry.gif

Piinasin kaarti natuke 3D Mark'idega

Vaikimisi sätetel (672 / 900) tuli 3DMark 06 7877p.
Tõstes megahertse (830 / 1050 peale), oli tulemuseks 9298p.
GPU temperatuur üle 75*C ei läinud.

Lugedes teiste kasutajakogemusi GT 540M koha pealt, kannatab ka 855 / 1050 sätetel mängida. Iseasi, kuidas sellise ülekiirendamine kaardi tervist pikemas perspektiivis mõjutab ..

_________________
Kommentaarid: 351 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 293
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2011 13:45:56 vasta tsitaadiga

Flem kirjutas:
XPS 17-l , vähemalt minu variandil on väga kergelt ära tulev laadijaots , mis arvutisse läheb ja mis kipub segama päris palju eriti liigutades, sest tuleb koheselt lahti.
Ventilaator töötab jah piisavalt kõvasti, aga mind pole veel seganud, eks ta ole sellise võimsusega kaasnev.Läpaka vente Speedfaniga või BIOS-ist ei anna reguleerida?
Põhi kah endal kaardus, ei seisa lauapeal loodis - üks ots on üleval koguaeg, peab proovima uuesti lahti teha ja sisse vaadata, antud foorumis oli WWAN kaabel valesti pandud seal.

Enda XPS-i laadijaots käib üsna tihkelt pesasse ja ka püsib. Aga proovingi nädala alguses Speedfan´ga asja lahendada, tagasiside järgi ühes inglise keelses foorumis aitavat küll selle probleemi puhul. Ehk tuleb ka välja uuem bios selle fix´ga, bios´s endas jahutuse erinevaid sätteid kahjuks pole. Paremaks annab olukorda natuke muuta ka "Power" advanced sätetest. Aga võimsusega jahutuse valjusust ehk ei saa päris 100% seostada, näiteks sama konfiga Asus pidi tunduvalt vaiksem olema.
Üldiselt tundub, et tänapäeval head koostekvaliteeti pole muul moel võimalik saavutada, kui näiteks ainult tippmudelile (Latitude?) panustades...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flem
HV vaatleja
Flem

liitunud: 23.12.2007




sõnum 18.09.2011 22:09:29 vasta tsitaadiga

Mängimiseks siis juba pigem Alienware?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Skewp
HV kasutaja
Skewp

liitunud: 04.08.2008




sõnum 18.09.2011 22:53:55 vasta tsitaadiga

Flem kirjutas:
Mängimiseks siis juba pigem Alienware?


Oleneb ilmselt ootustest. Mina näiteks ei oota Crysiselt 50-60 FPS, sest ~30 FPS rahuldab mind ning ma ei aja enamat taga. Alienware on kindlasti hea, eriti kui saab mõne GTX kaardi ka sisse, ilmselt hulga parem. Minule isiklikult Alienware ei istu, kuna ta on suur ja kohmakas. Kasutan küll oma arvutit nö desktop replacementina, kuid kusagil on siiski piir. Vahel on vaja kooli, tööle või mõnele tripile kaasa võtta ning siis oleks Alienware juba liiast. Olen elus korra-kaks vaid Alienware relvadega kokku puutunud, kuid alati on jäänud halb mulje, plastik tundub lihtsalt nii odav. Meenutas lausa neid plastikust 2 euriseid mänguautosid, mis Hiinast masstoodanguna tulevad. Võib-olla lihtsalt mulle sattunud halvad eksemplarid, Alienware siiski ju Delli oma, peaks nagu kvaliteeti olema. Delli enda kvaliteet oleneb ka suuresti seeriast. XPSi kõrval on laual ka Inspiron N5040, mis kisab ülevaate järgi, kuid raske on midagi temast kirjutada, kuna XPSi kõrval on ta niru. Kui võrrelda XPSi Inspironi kõrval, siis võib vägagi rahul olla. Samas kui võrrelda Latitude seeriaga, siis saaks nuriseda küll. Alles eile oli üks Latitude käes ning see tundus mõnevõrra tugevam. Kõik see sama kehtib ka arvuti müra kohta, kõik oleneb sellest, mida millega võrrelda.

_________________
Täpne 3D skanneerimine | Aerofotod | Aerovideod |
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SinineSiil
Kreisi kasutaja
SinineSiil

liitunud: 12.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2011 12:19:58 vasta tsitaadiga

Alienwared on ikka ülikoledad arvutid.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 19.09.2011 13:48:23 vasta tsitaadiga

MUl XPS15 kasutusel kevadest. Veidi teise konfiga (i7, 6GB mälu, 640GB 7200rpm, 9cell aku), aga ekraan ka fullHD. Ilma selleta vist ei taha enam tulevikus ka ühtegi läpakat näha (kui tegu just pisikese netbookiga pole). Peaaegu oleks lolli peaga ostes läinud madalama reso peale välja, arvasin et äkki jääb 1920x1080 15" ekraanil liiga kribuks. Õnneks tuli ikka aru pähe thumbs_up.gif.

Kuna kasutan sisuliselt lauarvuti asendajana - ehket ringi ei tassi, siis pole korpuse probleemid ette sattunud, et kusagil nagiseks või logiseks. Kõver ka kusagilt otsast ei ole. Vbl siis vedas.

Jahutuse kohapealt - ei võrdleks ventikat küll kuidagi reaktiivlennukiga icon_rolleyes.gif vahel sahiseb jah, aga mitte väga tihti. 9cell aku vast aitab ka kaasa, arvuti on lauspinnast kaugemal.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2011 17:01:04 vasta tsitaadiga

Nii et kaaned pealt kõigil ideaalselt siledad/tasapinnalised? Mitte nii nagu lingil oleval pildil?
Resoga on veel see asi, et tänapäeval (praegu, võrreldes siis isegi aastatagusega) millegipärast enamus 1366x768 paneele väga halva kvaliteediga.
Aga "reaktiivlennuk" on just siis kui pöördeid kogub startides.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Skewp
HV kasutaja
Skewp

liitunud: 04.08.2008




sõnum 19.09.2011 19:03:23 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
Nii et kaaned pealt kõigil ideaalselt siledad/tasapinnalised? Mitte nii nagu lingil oleval pildil?


Ma ütleks, et minu oma on küll mingil määral kumer. Punase joonega on ühendatud mõlemad ääres samal kõrgusel, keskel on väikest kumerust näha. Silmaga vaadates on kumerus olematu.


_________________
Täpne 3D skanneerimine | Aerofotod | Aerovideod |
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
G80
HV Guru
G80

liitunud: 27.03.2006




sõnum 19.09.2011 19:08:14 vasta tsitaadiga

SinineSiil kirjutas:
Alienwared on ikka ülikoledad arvutid.

Paljud nii ei arva.
Värvid lähevad peale. icon_biggrin.gif

_________________
Ära siia kliki
Kommentaarid: 256 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 210
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 24.10.2011 19:45:55 vasta tsitaadiga

Nojah. Ei maksa ikka kiita, pärast jama majas. Sai ligi võetud väline kõvaketas, mis USB 3.0. Ja vat nüüd siis selgus, et USB 3.0 on XPS15 üks paras ikaldus.

Kui ketta järgi panen, siis korraks nagu hakkab toimetama, draiverid istalleerusid ja oligi kõik. Kui ketas järgi tuleb, siis arvutil klaviatuur ning hiir (nii USb hiir kui puuteplaat) lõpetavad toimimise. Arvuti põhimõtteliselt toimetab edasi. Ka need kolm puutetundlikut nuppu klaviatuuri kohal toimivad edasi. Ketta tagant võtmine olukorda ei päästa, tuleb power nupust 5s shutdown teha icon_neutral.gif


Netis on ka asja üle päris palju virisetud, delli poolt mingid draiverid (Renesas USB3.0 Host Controller) isegi on lahendusena välja pakutud, aga mul need küll midagi ei muutnud. Krdi fck.
http://en.community.dell.com/support-forums/laptop/f/3518/t/19353745.aspx?PageIndex=1

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2011 22:27:27 vasta tsitaadiga

Vaata siis... ju mul on vedanud. Endal algusest peale väline usb 3.0 box ja ei mingeid probleeme. Ei puuteplaadi, läpaka enda klaveriga, ega ka bluetooth hiirega...
Aga ehk vajab mainimist, et alguses juhtus vahetevahel selline asi, et läpakas "ei näinud" välist ketast. Proovisin midagi taolist nagu antud lingi esimesel lehel Delli töötaja soovitab + kõik muud kohad, kus võimalik mingeid "power" sätteid muuta, et usb pordid oleksid alati 100% töötavad. Vaatasin ka BIOS´i üle. Kui siin kirjutatu natuke ebaselge tundub, siis süüdi on "Kaks ja pool meest", mis praegu tuleb...icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rikz
HV vaatleja

liitunud: 29.06.2011




sõnum 11.01.2012 08:50:41 vasta tsitaadiga

Sai osted samasugune arvuti suvel, töötas väga hästi ja mängudega polnud ka probleemi. Aga enne jõule ei läinud enam arvuti käima, arvasin et probleemiks on windowsi tarkvara. Ülevaatusel aga selgus et osa kõvaketast on läbi. Saatsin garantiisse, mis võtab 2 nädalat. Sain täna ka teate et uus kõvaketas on tellitud ja arvuti saan kätte nädala lõpus.
Ega mul pole kunagi vedanud arvutitega, kõik arvutid garantiis käinud...
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Dell XPS 15 (L502x) mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.