Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Thermalright TY-140 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2011 13:33:46 Ülevaade: Thermalright TY-140 vasta tsitaadiga


Esmalt tänan ma Thermalright'i, kes varustas mind nende ülevaate eksemplaridega. Thermalright TY-140 on nüüdseks juba aastaid vanad ventilaatorid, kuid oma populaarsuse on nad saavutanud Thermalright'i protsessori ja videokaardi jahutustega, kuna Thermalright paneb tavaliselt need ventilaatorid oma jahutustega kaasa. Täna vaatame me lähemalt neid ventilaatoreid ja ülevaate lõpus ka temperatuuri võrdlus Silverstone ventilaatoritega.


Thermalright TY-140
Koduleht

Andmed:

  • Fan Dimensions : L160mm x H140mm x W26.5mm
  • Fan Weight : 140g
  • Fan Speed : 900~1300RPM (PWM)
  • Sound Level : 17~21dBA
  • Airflow : 28.3~74CFM


Pakendi sisu:

  • Thermalright TY-140


Pakend ja pakendi sisu:


Kahjuks saadeti need ventilaatorid mulle ilma pakenditeta kõik ühes pakis. Kuid kui ka oleks pakendid, siis ei leiaks sealt pakendi seest mitte midagi peale ventilaatori enda, siin koheselt miinuspunktid Thermalright'ile kuna kui ikka müüd ventilaatoreid, võiks olla kaasaski vähemalt kruvid ja heal juhul ka adaptrid ja üleminekud.

Thermalright TY-140:


Minnes nüüd ventilaatorite juurde kuna pakendi jutt jäi lühikeseks, siis sellel pildil on ventilaatori esikülg ja nagu näha on ventilaatori raam rohelise tooniga ja labad on tumesinised hallika tooniga. Mida nendel ventilaatoritel pole on LED tuled ja kuna päris paljudele ei meeldi LED tuled, siis võivad just neile need ventilaatorid sobida. Mõõtudest on ventilaatori pikkus 160 mm, ja laius 140mm ja lõppude lõpuks paksus on 26.5mm. Kaalub kõigest 140 g, mis teeb sellest ventilaatorist ühe väga kerge ventilaatori. Ja kui peaks olema suur protsessori jahutus ja kardad, et painutab emaplaadi ära kui veel rasked ventilaatorid ka peale panna, siis need ventilaatorid teevad asja ilmselt kergemaks, kuna kaaluvad tunduvalt vähem kui enamus ventilaatoreid. Nagu näha ka pildilt ei ole ventilaatori raam just väga suur vaid on võimalikult minimaalne ja väike, kuid mis sellel ventilaatoril teistest erinev asi on see, et ta on küll 140 mm ventilaator, kuid ta kruviaugud on 120 mm asetusega. Ilmselt on see pandud selle jaoks, et protsessori jahutused ja korpused toetavad enamuselt aint 120 mm ventilaatoreid ja selle jaoks on mindud seda teedpidi, et ei tuleks kasutajatel probleeme paigaldamisega. Kuid siinkohal peab ka ennem veenduma, et kui ostad selle ventilaatori näiteks korpusele, et oleks ka 140 mm ventilaatori jaoks ruumi.


Selline näeb välja ventilaatori teine külg ja nagu näha on jälle Thermalright'i logo ja lisaks on veel ka andmeid. Kuid kui rääkida nüüd andmetest siis maksimaalselt võtad ventilaator 0.20 amprit ehk wattides 2.40 W, võrreldes Silverstone'ga võttis nende ventilaator maksimaalselt 3.96W mis on märgatavalt suur vahe. Ventilaator pöörleb ise kiirusel 900-1300 pööret minutis, ja kuna ventilaatoril on ka PWM tugi siis reguleerib ventilaator oma pöördeid ise kui on emaplaadil 4 pinnine ventilaatori otsik. Heli tekitab ventilaator kõigest 17~21dBA ja õhku liigutab vahemikus 28.3~74CFM, mis on igati head numbrid võrreldes Silverstone ventilaatoritega.


Ventilaator on peaaegu, et igast küljest erinev, esiteks jookseb ümberringi ventilaatoril kaks triipu kuid mis eesmärgil need on ei oska ma öelda, kuid pakun, et ilmselt välimuse pärast. Veel leiab ühelt ventilaatori küljelt TR mis tähistab Thermalright'i ja selle kõrval on ka koheselt Thermalright'i logo. Ilmselt on ka see pandud välimuse pärast, kuid kui peaks ventilaatoril kleeps pealt ära kaduma, on võimalik ilmselt ka selle logo kaudu ventilaator ära identifitseerida kui vaja. Ja lõppude lõpuks on ühel küljel ka nooltega ära näidatud mis pidi ventilaator pöörleb ja ka kus suunas ta puhub. See on igati hea asi ja peaks igal vähelgi endast lugupidaval firmal seal peal olema, kuid mul on ka üks Xigmatek'i ventilaator, mis tuli korpusega kaasa ja millel ei ole nooltega tähistatud mis pidi pöörleb või kus suunas puhub. Huvitav veel nende kolme pildi puhul on see, et esimesed kaks pilti on tehtud hea valgustusega ja viimane, kolmas pilt ei ole just hea valgustusega ja värvivahe on meeletu.


Labad on selle ventilaatoril suhteliselt tavalised ja ei ole mingit golfipalli imitatsiooni või sakilisi ääri, mis on ka juba sellepärast hea, et kui peaks juhe ventilaatorisse minema on väiksem tõenäosus, et juhtme puruks tõmbab kui sakiliste äärtega laba. Kokku on ventilaatoril labasi kokku seitse mis on peaaegu, et standard ventilaatorite puhul, kuid on ka rohkemate ja vähemate labadega.


Üks negatiivsemaid asju selle ventilaatori puhul on juhe. Kui küsid, et miks, siis vastus on lihtne, see on lihtsalt liiga lühike, et kasutada neid korpuse ventilaatoritena või kui on olemas pikendus ei tohiks väga probleemi tulla. Juhtme pikkus on kõigest 25 cm ja kui ma tahtsin neid ventilaatoreid oma Xigmatek Pantheon'i lakke paigaldada tuli probleemiks see, et juhe lihtsalt ei ulatanud mingitmoodi emaplaadini. Teine asi, mis veel halb asja juures on see, et kui tahad neid ventilaatoreid kasutada mõne ventilaatori kontrolleriga, siis tuleb ka see ära unustada, kuna ventilaatori otsik on 4 pinnine. Ainuke hea asi mis ma juhtme ja sellega seonduva juures positiivne oli see, et juhe on korralikult ära sleevitud ja ei ole koledaid paljaid juhtmeid.


Testimine:

Ventilaatoreid testiti sellises arvutis:
Emaplaat: Asus M4A89GTD PRO
Protsessor: AMD Athlon X3 435 2.9 GHz
Jahutus: Noctua NH-D14
RAM: G.SKill Sniper DDR3 PC-12800 1600MHz (@1600 MHz, 1.5V, 9-9-9-24)
Videokaart: Asus HD 6870 DirectCU 1GB (@950/1100 MHz. 1.2V)
SSD: Intel SSD 320 Series 120GB SSDSA2CW120G310
HDD1: Hitachi 250GB HDP725025GLA380 7200rpm SATA
HDD2: Samsung 200GB HD200HJ SATA
Toiteplokk: Corsair HX520
Windows: Windows 7 Ultimate 64-bit
Korpus: Xigmatek Pantheon

  • Toa temperatuur on 22.5 kraadi
  • Temperatuure mõõdan HWmonitoriga
  • Temperatuurid on võetud seiseolekus
  • CPU = Protsessori temperatuur
  • HDD = Kõvaketta temperatuur
  • VGA = Videokaardi temperatuur
  • CORE = Protsessori tuuma temperatuur
  • Kõvaketta temperatuur on Hitachi oma



Nagu näha on üldiselt kõige paremate näitajatega Thermalright'i ventilaator, kuna võttis kõige paremini temperatuurid alla. Temperatuuri vahed on küll väga väikesed, kuid kui Thermalright'i ventilaator töötab täispööretel on teda küll õrnalt kuulda, kuid on ta Silverstone ventilaatorist vaiksem. Testi ma Thermalright'i 5V tulemust ei pannud kuna tegemist on PWM ventilaatoritega, siis ta reguleerib oma pöördeid ise ja vähesel määral saab ainult muuta BIOS'est pöördeid. Kuid minnes temperatuuride juurde on CORE temperatuur Thermalright'il kõige kõrgem, kuid ilmselt sellepärast, et kui ma ventilaatorit paigaldasin, pidin ma protsessori jahuti korraks ära võtma ja nüüd ei ole ilmselt jahutus nii hästi kinni kui ennem. See eest on videokaardi temperatuurid samad Silverstone'ga, kui Silverstone töötab täispööretel ka. Kõvaketta temperatuurid on ka peaaegu, et kõigil samad, ainult, et Thermalright ventilaatoriga on jälle üks kraad madalam. Ja lõppude lõpuks protsessori temperatuur kus jälle Thermalright'i ventilaator võtab võidu nii, et üldkokkuvõttes on parem Thermalright kuid see eest väga väikeste temperatuuri vahedega.


Heli ja müra:
Eelmises tekstis ma juba mainisin kuid Thermalright ventilaator on tõsiselt vaikne isegi täispööretel ja on Silverstone ventilaatorist korralikult vaiksem. Kuid olgu mis tahes ventilaator siis kuulda on peaaegu, et kõik ventilaatorid ja sama käib ka Thermalright'i kohta kuna on kuulda väikest mühinat.

Paigaldus:
Paigaldamise koha pealt ei saagi nagu midagi väga märkida, kuna paigaldamiseks polnud kaasas mitte ühtegi kinnitust ja seega oleneb paigaldus sellest mida kasutad. Kuid ühe ventilaatori paigaldamiseks kasutasin ma kummikinnitusi, mida oli Thermalright ventilaatoritele lihtsam paigaldada kuna ventilaatori kinnitusaukude vahel on suurem ruum ja näpud mahuvad paremini vahele, et saaks kummikinnitust läbi tõmmata. Kruvid tundusid ka minevat lihtsamini Thermalright aukudesse, kuna Silverstone kinni keeramine oli päris vaevarikas võrreldes Thermalright'iga. Ilmselt tuleneb see sellest, et Thermalright'ile on tehtud suuremad kruviaugud kui Silverstone'le.

Lõppsõna:


thumbs_up.gif Vaiksed
thumbs_up.gif Sleevitud kaabel
thumbs_up.gif Jahutab hästi
thumbs_up.gif 120 mm ventilaatori kinnituskohad
thumbs_up.gif PWM tugi
thumbs_up.gif Mõne jaoks, et pole LED'e


thumbs_down.gif Juhe liiga lühike
thumbs_down.gif 4 pinnine otsik ja seega ei saa kasutada mõne kontrolleriga
thumbs_down.gif Ventilaatoriga ei tule midagi kaasa, peale ventilaatori enda




Hind ja saadavus:
Müügil ventilaatorid ka Eestis hinnaga 16.90€, kuid vaata lähemalt Hinnavaatlus'est


viimati muutis K3ndu 17.08.2011 10:15:46, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 16.08.2011 14:33:51 vasta tsitaadiga

See 4pin pistik nüüd küll miinus ei ole, kuna ka neid saab edukalt kasutada igasugu temperatuurikontrollerite ja pööreteregulaatoritega.
Või pead silmas mingit spetsiifilist kontrollerit, et kirjutad "mõne kontrolleriga".

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2011 14:52:11 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
See 4pin pistik nüüd küll miinus ei ole, kuna ka neid saab edukalt kasutada igasugu temperatuurikontrollerite ja pööreteregulaatoritega.
Või pead silmas mingit spetsiifilist kontrollerit, et kirjutad "mõne kontrolleriga".


Probleemiks on see, et paljudel kontrolleritel ainult 3 pinnise vendi jaoks ots ja siis pole sellega midagi teha.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 16.08.2011 14:53:40 vasta tsitaadiga

4-pinine pistik annab võimaluse ühendada protsessori ventilaatoriks, seal on PWM-kontrolleriga pesa.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 16.08.2011 15:13:54 vasta tsitaadiga

K3ndu kirjutas:
jägaja kirjutas:
See 4pin pistik nüüd küll miinus ei ole, kuna ka neid saab edukalt kasutada igasugu temperatuurikontrollerite ja pööreteregulaatoritega.
Või pead silmas mingit spetsiifilist kontrollerit, et kirjutad "mõne kontrolleriga".


Probleemiks on see, et paljudel kontrolleritel ainult 3 pinnise vendi jaoks ots ja siis pole sellega midagi teha.


Need on ühilduvad variandid ja 4pin läheb 3pin otsa probleemideta. 4 kontakt jääb lihtsalt kasutuseta.
4pin pesad pole ainult ventilaatori jaoks, paljudel emaplaatidel sellised ainult sees ongi, ka korpuse jahutuse juhtimiseks. Vahel tuleb ka ette, et prose kasutab 4pin pesa ja korpuse omad 3pin pesa, ise üritan pigem sellistest mööda vaadata.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2011 15:37:51 vasta tsitaadiga

Ma olen teadlik, et 4 pinnine läheb emaplaadile ja on olemas ka emaplaatidel, aga probleem on selles, et kontrolleritel on ainult 3 pinnised sisendid ja siis 4 pinnine lihtsalt mahu sinna või tuleb 4 pinniselt üks pinn ära lõigata.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 16.08.2011 15:40:15 vasta tsitaadiga

Probleemiks on kontrollerid, mis lahendanud asja pesadega, mitte lihtsalt otsikutega nagu emaplaadil.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 16.08.2011 17:37:21 vasta tsitaadiga

Ilmselt räägime K3nduga üksteisest mööda, pidasin silmas sellist lahendust.
Töötab nii üht kui ka teistpidi.




Ära ei pea kellelti midagi lõikama ega ka juurde kleepima. icon_wink.gif
beer_yum.gif

Kui just pole toimitud nii, nagu eelkirjutanu mainis, et on paigaldatud neljast küljest kinnine pesa, ise pole õnneks sellistega kokku puutunud.
va. sellised, mille puhul tuleb ühe küljega natuke modimist teha ja voila.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2011 18:06:50 vasta tsitaadiga

jägaja, seda ma jah mõtlesin, et neljast küljest kinni ja ei saa lükata seda sinna pessa.

-vodafone-, kui sa seda kirjutad siis võiksid ka miks on mõttetu mitte lihtsalt. Siis tean mdia tulevikus parandada.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2011 18:44:47 vasta tsitaadiga

Ohh jah.Sellised ümmargused ventilaatorid näevad kenad välja aga kui sul on raam kuhu peab standardmõõtudes (kandiline) asi mahtuma, siis ei suru seda sinna mingi nipiga icon_confused.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 16.08.2011 18:56:44 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
4-pinine pistik annab võimaluse ühendada protsessori ventilaatoriks, seal on PWM-kontrolleriga pesa.


Ka 3pin on korralikul emaplaadil kontrollitav icon_wink.gif Samuti on korralikul välisel kontrolleril ka võimalus nii 3 pin kui 4 pin juhtmeid ühendada hoolimata asjaolust,et kontra ise omab 3 pin väljundit icon_wink.gif
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mteachx
HV Guru
mteachx

liitunud: 23.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2011 20:03:24 vasta tsitaadiga

ot:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Vahetan tabletite/telefonide ekraane.Küsi lisa!
https://www.facebook.com/NutiPartner
SisNok OÜ
- Sinu isiklik nutipartner
Kommentaarid: 586 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 476
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004




sõnum 17.08.2011 08:29:57 vasta tsitaadiga

Ma olen aru saanud, et 4-pinniga PWM vent ei ole 3-pinnisena kasutades voltidega juhitav nagu tavaline 3-pinniga vent vaid uhab siis maksimaalsete pööretega. Seepärast ka paljud (odavamad) kontrollerid seda ei toeta. Võibolla ma ka muidugi eksin - proovinud ei ole.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 17.08.2011 08:57:40 vasta tsitaadiga

Miki-Hiir, eksid. 3-piniga kontroller juhib pinget vähendades, 4-pinnine pesa aga ei oska 3-pinnist ventilaatorit kontrollida.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.08.2011 10:16:47 vasta tsitaadiga

mteachx kirjutas:
ot:
Spoiler Spoiler Spoiler


Minu viga peale ülevaadet peast arvutamises, pea sassis olnud ilmselt peale seda ja selline viga sisse tulnud.
Kuid nüüd asi parandatud.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004




sõnum 17.08.2011 11:05:34 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Miki-Hiir, eksid. 3-piniga kontroller juhib pinget vähendades, 4-pinnine pesa aga ei oska 3-pinnist ventilaatorit kontrollida.
Minu arusaamist mööda PWM vendi pöördeid ei saa juhtida voldiga ühendades selle lihtsalt 3-pin pistiku otsa. PWM ventikal juhitakse pöördeid on/off impulssidega, mida siis kontrollitakse saades tagasisidet rpm pinnist. Googles väidetakse, et PWM vent uhab täispööretel 3-pinnise pistiku otsas ja volte muutes pöördeid muuta ei saa, seega tavaline kontroller seda juhtida ei suuda. Aga nagu ma ütlesin - proovinud ma ei ole.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 17.08.2011 11:28:59 vasta tsitaadiga

PWM juhtimisega ventilaatoreid saab juhtida ka 3pin ventilaatori kontrolleriga. Aga..

..mitte kõik PWM ventilaatorid ei ole tagasiühilduvad 3pin juhtimesele, seega kõik PWM ventilaatorid ei pruugi tööle hakata.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 17.08.2011 11:37:41 vasta tsitaadiga

Miki-Hiir, kust selline arusaamine? Mootorit liigutatakse täpselt sama meetodiga PWM-toega ventilaatoris kui tavaventilaatoris. Andes 12V ventilaatorile näiteks 9V töötab too paratamatult aeglasemalt. PWM'i tööpõhimõte on lihtsalt ventilaatori ühenduse katkestamises. Lased 50% võimsuse peal, siis pool ajast (25Khz kiirusel toimub PWM) ventilaator toidet peale ei saa. Kui PWM pesa ühendamata on, siis saab ventilaator 100% ajast toidet.
Võimalik jah et mõned ventilaatorid on seadistatud mitte töötama kui PWM pin ühendamata on.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Drizzle
Kreisi kasutaja
Drizzle

liitunud: 02.10.2006




sõnum 17.08.2011 14:11:04 vasta tsitaadiga

Miki-Hiir kirjutas:
mikk36 kirjutas:
Miki-Hiir, eksid. 3-piniga kontroller juhib pinget vähendades, 4-pinnine pesa aga ei oska 3-pinnist ventilaatorit kontrollida.
Minu arusaamist mööda PWM vendi pöördeid ei saa juhtida voldiga ühendades selle lihtsalt 3-pin pistiku otsa. PWM ventikal juhitakse pöördeid on/off impulssidega, mida siis kontrollitakse saades tagasisidet rpm pinnist. Googles väidetakse, et PWM vent uhab täispööretel 3-pinnise pistiku otsas ja volte muutes pöördeid muuta ei saa, seega tavaline kontroller seda juhtida ei suuda. Aga nagu ma ütlesin - proovinud ma ei ole.


mul küll saab msi plaadil 3 pin pistiku otsas sama venti panna kas 50% 75% või 100% tööle

_________________
Sven Suigussaar Photography
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Thermalright TY-140
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.