Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Silverstone SST-EC03 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.08.2011 15:00:01 Ülevaade: Silverstone SST-EC03 vasta tsitaadiga


Esmalt tänan ma Silverstone, kes varustas mind nende ülevaate eksemplaridega. Silverstone SST-EC03 on järjekordne USB 3 kaart, mis annab sulle võimaluse kasutada kas korpuse USB 3 võimalust, või siis kasutada esipaneeli mis tuleb kaardiga lisaks kaasa. Silverstone SST-EC03 tutvustati selle aasta juulikuus ja lisaks sellele tutvustati veel USB 3 seadet sülearvutitele ja veel ühte USB 3 seadet ka lauaarvutile.


Silverstone SST-EC03
Koduleht

Andmed:

  • USB 3.0 front I/O bay included
  • Supports standard USB 3.0 internal connector
  • PCI Express gen 2.0 with single lane(x1) throughput 5Gbit/s
  • Supports simultaneous operation of multiple USB 3.0/2.0/1.1 devices
  • Offers up to two external USB 3.0 super speed ports
  • 5. Support 5V bus power from computer's power supply
  • Build in power connector to receiving extra power from system


Pakendi sisu:

  • Silverstone SST-EC03
  • Driveri plaat
  • Esipaneel
  • USB 3 juhe
  • Kruvid
  • Kruvi paigaldus kasutusjuhend


Pakend ja pakendi sisu:


Pakend on suhteliselt suur USB 3 kaardi jaoks ja pani algselt kohe mõtlema, et mida siia kõik pandud on, et see nii suur on. Kuid pakendi suurus õigustab ennast, saaks heal juhul need ka kompaktsemalt ära pakendada, kuid nagu näha on mindud sellist teedpidi. Rääkides värvidest on pakendi värvid jälle näha ehk esindatud on must ja sinine värv mis on ka teistel Silverstone toodetel. Ees on USB 3 kaardi pilt kuid oleks võinud pakendile panna ka esipaneeli pildi. Mis natukene kukalt kratsima pani oli see, et pakendil on kirjas, et on tasuta boonuseks esipaneel kaasas, kuid millepärast siis maksab see mudel 15 eurot rohkem.


Tagant leiab kogu huvitava info mida läheb sul tarvis kui lähed seda ostma näiteks poest. Siin on ka näha see 3600 mA mida ma mainisin, et EC01'l pole kuigi mõlemal on molex ühendus küljes. Ja tagant loeb veel välja, et USB 3 kontrolleriks on sama mis oli ka SST-EC01 puhul.


Kui pakendi avad leiab sealt seest palju kotte, kuhu sisse on asjad ära pakendatud. Lisaks on ka USB 3 kaart pandud anti-staatilisse kotti, mida SST-EC01 puhul polnud.


Nagu ka juba eelmises ülevaates mainisin, leiab selle toote pakendist palju rohkem asju kui seda on SST-EC01 pakendis. Kuid alustades ülalt vasakust nurgast on seal esipaneel mille all on kohe kruvid. Kruvide all on omakorda kasutusjuhend kuidas või kuhu peab kruvid kinnitama, et saaks USB 3 ühendused esipaneeli külge. Edasi on pildi keskel kaart ise, millest paremal USB 3 juhe mis läheb kaardi külge ja teine ots esipaneeli külge. Ja lõpuks kaardi all on omakorda veel draiverite plaat, mille saab paigaldada kas plaadi pealt või tõmmata internetist.

Silverstone SST-EC03


Siin siis pilt esipaneelist mis sobib just hästi kokku soliidsemate kastidega, mitte mänguri kastidega nagu seda on mul, millel on võrestik ees hoopis. Algselt on kaks auku juba ees kuid kui soovi saab kaks auku veel juurde teha kui lükata ülejäänud kahe eest ära tükid. Kuid millest ma natukene aru ei saa on see, et selle jaoks võiks müüa siis ka vastavat komplekti kus oleks juhe ja kaart ainult. Kuna kui praegu tahad kõik neli auku USB 3 pesi täis saada, pead ostma veel ühe komplekti millega saad veel ühe esipaneeli.


Nagu SST-EC01 puhul ei ole ka sellel mudelil taga USB 3 pesi ja sellel mudelil võiks öelda, et see on igati õigustatud kuna kaasas on esipaneel. Mida selle mudeliga kaasa ei tulnud oli Low Profile bracket, mis võib olla mõne jaoks negatiivne, kuid minu jaoks on see ükskõik kuna ei ole seda tarvis niikuinii.


Selle mudeli ehitus on ka natukene teistsugune kuna molex ehk vooluühendus on oma koha peal, aga USB 3 ühendus on pandud ülespoole. Nagu ka SST-EC01 puhul on ka sellelt mudelilt USB 3 kaablit raske küljest ära võtta kui oled selle juba oma pesasse kinnitanud.


Siin ka lähem vaade kaardist endast, see must kiip peaks ilmselt olema NEC kiip mis kogu seda kaarti juhib, kuid nagu pildilt näha ei ole kiibi peal ühtegi märget NEC firma kohta.


Ka selle kaardi puhul pole kaardi all peaaegu, et midagi kui ainult tinutamisotsad ja seerianumber. Kuid mis peaks kindlasti jälle ära mainima on see, et kui on plaanis see USB 3 kaart osta, peab olema PCI-E X1 pesa emaplaadil.


Sellised näevad välja USB 3 otsad, mille kruvid esipaneeli külge või teine võimalus on see, et kui korpusel tuleb USB 3 juhe mis pole 19 pinnine vaid tavaline USB 3 juhe, siis saab ka korpuse sees need juhtmed omavahel ühendada ja seega pole vaja esipaneeli külge pannagi.


Siin ka pilt sellest missugune näeb välja ühendus, mille ühendad kaardi külge. Nagu näha tuleb sellel tagant välja kaks juhet mis on äärmiselt paksud, võrreldes USB 2 juhtmetega on tegemist üsna paksude juhtmetega ja seepärast pole neid just ka väga hea väänata korpuses, kui tahad neid kuskilt läbi vedada.


Ja kui oled lõpuks USB 3 augud esipaneeli külge kruvinud, siis on lõpptulemus selline. Lisaks on võimalik USB 3 pesade kaugust reguleerida, et oleks rohkem esipaneeli sees või ulatuks väge vähesel määral esipaneelist välja. Esipaneelil on ka väikene soon kus sees USB 3 esiosa liigub, et kui hakkad kruviga kinni keerama neid, ei liiguks USB 3 pesad paigast ära.


Nagu ka esimeses ülevaates oli, on ka siin võrdluspilt kahe mudeli vahel ja nagu näha on erinevusi just ühenduste paigutuse osas.


Ja lõpptulemus kui oled kaardi arvutisse paigaldanud. Kuid kui rääkida veel paigaldusest uuesti siis sõltub jälle korpusest kuna osadel on laienduspesade kinnitused kruvidega ja mõnel kiirkinnitustega. Minul on näppudega keeratavad kruvid ja seega käis asi lihtsalt. Kuid kui minna 3.5 tollise esipaneeli paigaldamise juurde, avastasin ma täna, et minul polegi 5.25>3.5 tollist sahtlit ja seega ei saanudki ma oma esipaneeli paigaldada. Kuid lahendasin ma selle probleemi sellega, et korpusel on ka USB 3 juhe ja seega ühendasin ma need korpuse sees omavahel. Selle kaudu kaotasin ma küll ühe USB 3 pesa, kuid kui palju seda USB 3 pesa praegusel hetkel veel vaja ikka on ja ühest pesast peaks piisama. Kuid kui läheb ikkagist vaja esipaneeli, müüakse poodides ka sahtleid mis peaksid olema universaalsed.


Testimine:

Kiiruseid testiti sellises arvutis:
Emaplaat: Asus M4A89GTD PRO
Protsessor: AMD Athlon X3 435 2.9 GHz
Jahutus: Noctua NH-D14
RAM: G.SKill Sniper DDR3 PC-12800 1600MHz (@1600 MHz, 1.5V, 9-9-9-24)
Videokaart: Asus HD 6870 DirectCU 1GB (@950/1100 MHz. 1.2V)
HDD1: Hitachi 250GB HDP725025GLA380 7200rpm SATA
HDD2: Samsung 200GB HD200HJ SATA
Toiteplokk: Corsair HX520
Windows: Windows 7 Ultimate 32-bit
Korpus: Xigmatek Pantheon


  • Mälupulgaks on Verbatim Store'n'Go Executive Metal 8 GB
  • Teiseks mälupulgaks on A-Data Superior Series S102 32 GB
  • Kiiruseid testin ma CrystalDiskMark 3.0.1
  • Paari päeva pärast tuleb ka kiiruse võrdlus USB 3 pulgaga

    Testis on võrdluses:
  • Silverstone SST-EC01
  • Silverstone SST-EC03
  • Tavaline USB 2 pesa






Nagu ka juba pildilt näha, ei ole kiirusevahed just väga suured, kuid lugemiskiiruse poolest võitis SST-EC03 ja kaotas USB 2 pesa. Ma ise arvasin, et USB 2 pulgaga kiiruse erinevusi välja ei tule, aga nagu näha on kiiruse vahe lausa üle 1 MB/s. Write kiiruste poolest on kõik samasse auku, aga siinkohal läks SST-EC01 juhtima 1.8 MB/s SST-EC03 ees.





Nagu pildilt näha ei ole kahe erineva kaardi vahel väga palju kiirusevahet, kuid kui võrrelda USB 2 pesaga on kiirusevahe üle kahe korra. See graafik näitab ka ära mis on USB 2 maksimaalne kiirus ehk ümardatult 26 MB/s kirjutamiskiirust ja 33 MB/s lugemiskiirust.

Lõppsõna:

thumbs_up.gif Kiire
thumbs_up.gif Lihtne paigaldada
thumbs_up.gif USB 3 sisemine ühenduspesa
thumbs_up.gif Esipaneel USB 3 juhtmete kinnitamiseks


thumbs_down.gif USB 3 pesad võiksid olla ka taga
thumbs_down.gif Hind



Hind ja saadavus:
Eestis pole ma veel näinud, et seda oleks kuskil müügil, kuid Caseking.de's on müügil hinnaga 39,90 €


viimati muutis K3ndu 29.08.2011 12:01:50, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 15.08.2011 17:16:58 vasta tsitaadiga

Puudub USB3 võimeline emaplaat, et sellega võrdlust ei ole?
Lisaks oleksid võinud testida ikkagi USB3 toetusega seadmeid, antud juhul testid sa seadmeid mittesobivate vahenditega.

thumbs_down.gif
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.08.2011 17:39:13 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Puudub USB3 võimeline emaplaat, et sellega võrdlust ei ole?
Lisaks oleksid võinud testida ikkagi USB3 toetusega seadmeid, antud juhul testid sa seadmeid mittesobivate vahenditega.

thumbs_down.gif


USB 3 emaplaat kahjuks puudub, kuid kui sa oleksid vaevunud lugema siis mul on kirjas, et lähipäevadel tuleb võrdlus juurde USB 3 seadmega.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 15.08.2011 18:50:30 vasta tsitaadiga

K3ndu, oodanud siis need lähipäevad ära kuniks saaks korraliku ülevaate asjast?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.08.2011 21:04:04 vasta tsitaadiga

Kas seal vahet pole, niikuinii kui USB 3 lisan siis kirjtuan siia teemasse uuesti ja saavad inimesed teada.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.08.2011 10:01:08 vasta tsitaadiga

Muidu vahva et nii usin oled aga suht mõttetu ülevaade kui usb 3.0 seadet sinna taha ei pane.
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.08.2011 12:02:18 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:
Muidu vahva et nii usin oled aga suht mõttetu ülevaade kui usb 3.0 seadet sinna taha ei pane.


Ma ootan kuni A-Data pulk kohale jõuab siis lisan, tuleb sealt Taiwanist paar päeva ilmselt.

EDIT: Loodan homseks tulemused USB 3 pulgaga üles panna.
EDIT2: Uuendatud!
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Silverstone SST-EC03
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.