Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Silverstone SST-EC01 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.08.2011 12:05:07 Ülevaade: Silverstone SST-EC01 vasta tsitaadiga


Esmalt tänan ma Silverstone, kes varustas mind nende ülevaate eksemplaridega. Silverstone SST-EC01 on USB 3 kaart, mis annab sulle võimaluse kasutada oma korpuse USB 3 pesi, kui sul ei ole selle jaoks vastavat emaplaati. Silverstone SST-EC01 tutvustati selle aasta juulikuus ja lisaks sellele tutvustati veel USB 3 seadet sülearvutitele ja veel ühte USB 3 seadet ka lauaarvutile.



Silverstone SST-EC01
Koduleht

Andmed:

  • Supports standard USB 3.0 internal connector
  • PCI Express gen 2.0 with single lane(x1) throughput 5Gbit/s
  • Supports simultaneous operation of multiple USB 3.0/2.0/1.1 devices
  • Offers up to two external USB 3.0 super speed ports
  • 5. Support 5V bus power from computer's power supply
  • Build in power connector to receiving extra power from system


Pakendi sisu:

  • Silverstone SST-EC01
  • Driveri plaat
  • Low Profile laienduspesa kate


Pakend ja pakendi sisu:


Nagu näha on pakend värvipoolset selline, missugune on enamus Silverstone tooted ehk on musta värvi ja siis natukene ka sinist värvi. Lisaks on asjad väga kompaktselt ära pakendatud ja enne kui ma pole pakendit lahti võtnud pole ma isegi märganud, et Low Profile bracket tuleb ka kaasa. Pakendit avada on samuti lihtne ja noaga kallale ei pea minema, kuna pakend seisab kinni kahe kinnituskohaga, mis tähendab seda, et pakendit saab lahti ja kinni panna korduvalt ilma pakendit lõhkumata.


Pakendi tagumisel küljes on kõik vajalik info mida sa tahad teada kui hakkad ostma seda näiteks poest ja pole Interneti käepärast. Taga on ka kirjas, et kaardil on kasutusel NEC uPD720200 kontroller, mis peaks olema hetkel üks levinuimaid kontrollereid USB 3'le. Lisaks leiab erinevad kiirusenäitajad kui palju lubab USB 3 kiriust läbi ja samuti ka süsteeminõuded.


Pakendist leiab suhteliselt vähe asju võrreldes Silverstone SST-EC03'ga, millel on igasuguseid asju kaasas peale kaardi enda veel. Kuid nagu juba pildilt näha tuleb kaasa USB 3 kaart, draiverite plaat ja Low Profile bracket, mis on vajalik just väikeste korpuste jaoks millel on väiksemad laienduspesad. Kuid mida kaasas pole on kasutusjuhend kuid mida saab alla tõmmata kodulehelt.

Silverstone SST-EC01


Selline näeb kaart välja ja mõõtudelt on ta väga väikene ja ruumi ta just palju ei võta. Nagu näha on kaardil küljes molex, SST-EC03 on taga kirjas, et lubab anda kuni voolu 3600 mA, aga sellel pakendil oli taga kirjas, et lubab anda välja kõigest 900 mA. Ei teagi kas nüüd unustatud kirjutamata, et 3600 või on lihtsalt nõrgema ehitusega. Lisaks on kaardil küljes veel USB 3 sisemine ühendus mis on hakanud nüüd juba vaiksemalt levima kuid on endiselt väga vähe levinud.


Ma oleksin lootnud, et kaardil oleks ka taga USB 3 pesad olnud, aga nagu näha ei ole taga midagi. Pigem on selle kaardi mõte selles, et saaks kasutada ära uutel korpustel USB 3 funktsiooni, kui ei ole vastavat emaplaati. Laienduspesa kate on kruvidega kaardi küljes ja kui soovi, on võimalik see lahti kruvida ja Low Profile bracket külge panna, et kasutada seda mõnes väikses korpuses.


Kaardi alumises osas ei ole peaaegu, et midagi, kui ainult on näha välja turritamas kruvi otsi ja ilmselt seerianumbrit. Mis kindlasti peaks veel ära mainima on see, et kui hakkad kaarti ostma peaks vaatama, et emaplaadil oleks olemas PCI-E X1 pesa kuhu kaart läheb.


Siin ka väikene näide sellest kui väikene Low Profile bracket on.


Kes nüüd aru ei saa ja mõtleb, et mul on kaks sellist kaarti siis ei, vasakul on tegemist Silverstone SST-EC03 mudeliga ja paremal Silverstone SST-EC01. Kuigi ma arvasin, et kaardid on identsed ja ühega on lihtsalt esipaneel kaasas siis nagu näha on ehitus ka natukene teistsugune ja sellest võis olla ka see tingitud, et SST-EC01 annab välja kõigest 900 mA. Kindlasti peaks veel ära mainima, et kui oled USB 3 juhtme kaardi külge kinnitanud, siis selle ära saamine on tükk tegemist, kuid kui asi läheb juba kasutusse siis polegi seda väga vaja seal ära võtta.


Paigaldus oli minu puhul lihtne kuid oleneb sellst missugused on sul kinnitused laienduspesadel. Minul oli näppudega keeratavad kruvid ja seega võttis paigaldus kõigest 30 sekundit, peale seda ei jäänud muud üle kui veel voolujuhe külge panna ja peale seda ka USB 3 juhe. Kui arvuti tööle panna ei leia Windows 7 talle draivereid, kuid selle jaoks on kaasas plaat ja kui soovi, on võimalik need plaadi pealt paigaldada kui ka internetist tõmmata.

Testimine:

Kiiruseid testiti sellises arvutis:
Emaplaat: Asus M4A89GTD PRO
Protsessor: AMD Athlon X3 435 2.9 GHz
Jahutus: Noctua NH-D14
RAM: G.SKill Sniper DDR3 PC-12800 1600MHz (@1600 MHz, 1.5V, 9-9-9-24)
Videokaart: Asus HD 6870 DirectCU 1GB (@950/1100 MHz. 1.2V)
HDD1: Hitachi 250GB HDP725025GLA380 7200rpm SATA
HDD2: Samsung 200GB HD200HJ SATA
Toiteplokk: Corsair HX520
Windows: Windows 7 Ultimate 32-bit
Korpus: Xigmatek Pantheon


  • Mälupulgaks on Verbatim Store'n'Go Executive Metal 8 GB
  • Mälupulgaks on A-Data Superior S102 32 GB
  • Kiiruseid testin ma CrystalDiskMark 3.0.1
  • Paari päeva pärast tuleb ka kiiruse võrdlus USB 3 pulgaga

    Testis on võrdluses:
  • Silverstone SST-EC01
  • Silverstone SST-EC03
  • Tavaline USB 2 pesa





Nagu ka juba pildilt näha, ei ole kiirusevahed just väga suured, kuid lugemiskiiruse poolest võitis SST-EC03 ja kaotas USB 2 pesa. Ma ise arvasin, et USB 2 pulgaga kiiruse erinevusi välja ei tule, aga nagu näha on kiiruse vahe lausa üle 1 MB/s. Write kiiruste poolest on kõik samasse auku, aga siinkohal läks SST-EC01 juhtima 1.8 MB/s SST-EC03 ees.






Sama mis SST-EC03 puhul, et nende USB kaartide puhul ei ole absoluutselt mingit vahet, on ainult kõikuv kiirus mis tähendab, et iga testiga tuleb kas natukene kas kiirem või natukene aeglasem tulemus. Kuid nagu jälle on kiirusevahe USB 2 pesaga üle kahe korra.

Lõppsõna:

thumbs_up.gif Kiire
thumbs_up.gif Lihtne paigaldada
thumbs_up.gif USB 3 sisemine ühenduspesa
thumbs_up.gif Low Profile bracket kaasas


thumbs_down.gif USB 3 pesad võiksid olla ka taga
thumbs_down.gif Kasutusjuhendit pole kaasas



Hind ja saadavus:
Eestis pole ma veel näinud, et seda oleks kuskil müügil, kuid Caseking.de's on müügil hinnaga 24,90 €


viimati muutis K3ndu 15.08.2011 14:54:05, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Silverstone SST-EC01
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.