Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Gelid Icy Vision Rev. 2 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2011 13:48:57 Ülevaade: Gelid Icy Vision Rev. 2 vasta tsitaadiga


Esmalt tänan ma Gelid'i kes varustas mind selle ülevaate eksemplariga. Gelid Icy Vision os VGA jahutus Gelidil't mida tutvustati 2010 aasta juunis. Kui jahutus oli 3 kuud väljas olnud lasti 2010 aasta septembri kuus välja teine versioon jahutist mis toetas rohkem kaarte kui esimene versioon. Lähemalt vaatame me selles ülevaates teist versiooni.



Gelid Icy Vision Rev. 2
Koduleht


Üldandmed:

  • Air Flow (CFM / CMH): 67.14 / 114.13
  • Bearing: 1 Ball & 1 Sleeve
  • Cable Length (mm): 200
  • Current (A): 0.5 (0.25 / fan)
  • DC Voltage (V): 12
  • Fan Speed (RPM): 2000 (+/- 10%)
  • Fan: 2 x 9215 S-Shape UV Blue Fan
  • Heatsink Dimensions (mm): 216 L x 95 W x 52 H
  • Life Time MTTF at 40C ( h ): 50'000
  • Noise Level (dBA): max. 26
  • Static Pressure (mmAq): 1.3
  • Warranty (years): 5
  • Weight (g): 465


Toetatud videokaardid:

  • AMD™: HD4850, HD4870, HD4890, HD5830, HD5850, HD5870, HD6850, HD6870, HD6950* & HD6970*
  • Nvidia™: 9800GT, 9800GTX, GTS250, GTX260, 275, 280, 285, GTS450, GTX 460, GTX465, GTX470, GTX480, GTX550TI, GTX560TI, GTX570 & GTX580

*In combination with the Enhancement Kit for Rev. 2 ICY Vision
The compatibility list is based on ATI & Nvidia's reference board layout ONLY. GELID Solutions holds no responsibility for incompatibility on non-standard cards. Please refer to the height restriction drawing. Installation manual for AMD and Nvidia cards to download.


Pakendi sisu:

  • Gelid Icy Vision Rev. 2
  • Termopasta GC-2
  • Kasutusjuhend
  • Kruvid
  • Termopadjad
  • Ventilaatori üleminek 4 piniselt 3 piniseks ja moleksiks
  • Väga palju erinevaid radiaatoreid
  • Gelid firma kleeps


Pakend ja pakendi sisu:


Jahutus on siis pakendatud võimalikult kompaktselt, et võtaks võimalikult vähe ruumi. Pakend on peaaegu, et üleni läbipaistev ja kogu jahutust on täielikult näha mis on hea kui lähed VGA jahutust poest ostma. Pakend ise on ka väga informatiivne nagu näha, esiküljel on ära toodud kaardid mida see jahutus toetab. Lisaks on veel ära toodud põhiasjad mis selle jahutuse heaks teevad. Samuti on ka väike nimekiri asjadest mis lisaks jahutusele veel kaasa tulevad.


Tagumine külg on põhimõtteliselt samasugune nagu seda oli esikülg ainult väikeste muudatustega. Tagant nagu võib arvata näeb jahutuse tagumist osa. Veelkord on välja toodud mis kaarte see jahutus toetab ja samuti on ära toodud võrdlustabel stock jahutusega mis on võetud ühest ülevaatest.


Pakendi sisu on väga rohke ja kaasas on tõsiselt palju erinevaid asju. Mis mulle silma jäi võrreldes teiste VGA jahutustega oli see, et kaasas on ka kleeps mida teiste jahutustega kaasas polnud. Kuid rääkides lähemalt siis ka mis kaasas oli peale jahutuse. Esiteks on kaasas väga palju erinevaid väiksed radiaatoreid millega saab ära katta erinevad kiibid mis väga palju kuuma välja ajavad. Lisaks on lõpuks kaasas ka pikk radiaator mille saav VRM alale paigaldada ja mis on natukene laiemate kruvi vahedega, et arvatavasti sobiks erinevatele kaartidele. Lisaks on kaasas termopadjad mis tuleb väikestele radiaatoritele ise alla panna. Kaasas on ka kasutusjuhend nagu ikka tavaks ja ka ventilaatori üleminekud mis tulevad kasuks mõnel juhul.


Siin on ka lähemalt näha missugused väiksed radiaatorid kaasas on. Tegin selle pildi just selle mõttega, et kui keegi plaanib seda jahutust osta siis teaks kas ta videokaardile on vastavad radiaatorid kaasas või ei.


Jahutus:


Võttes jahutuse lõpuks ära pakendist on tegemist suhteliselt massiivse kaardiga, kaalub küll kõigest 436g kuid suuruselt on tegemist siiamaani suurima jahutusega mida ma testinud olen videokaardi peal. Radiaatori peal on kaks 92mm ventilaatorit mis soovi korral on võimalik välja vahetada teistsuguste ventilaatorite vastu kui soovi on kuna peal olev plastikosa on võimalik ära võtta. Rääkides natukene ka jahutuse andmetest on jahutuse pikkuseks 216mm, laiuseks 95mm ja kõrguseks 52mm. Ja kaalub kokku koos ventilaatoritega 465g.


Siin on näha kaasasolevat ventilaatorit lähemalt. Tegemist on siis ventilaatoritega mis on UV'le reageerivad, mis tähendab seda, et kui korpuses on UV valgustus siis see peaks ventilaatorid pimedas helendama ajama. Selle mõttest ma natukene aru ei saa kuna videokaart on korpuses näoga tagurpidi ja seda helendamist on põhimõtteliselt võimatu näha kui sa just korpuse kõrvale külili maha vaatama ei lähe. Rääkides ka natukene ventilaatorite andmetest siis liigutavad nad õhku 67.14 kuubik jalga minutis. Kaabli pikkuseks mis ventilaatoritega kaasas on 200mm mis peaks olema piisav kõikide kaartide jaoks kui just ei ole väga imelikus kohas otsik. Töötavad nad kiirusel 2000 pööret minutis mis on päris palju ja mis on ka selle jahutuse miinuseks kuna ventilaatorid töötavad koguaeg täispööretel. Ventilaatorite elueaks on hinnatud 40 kraadi juures 50000 tundi ja heli teevad nad kuni 26dbA.



Jahutuse alt on näha, et kokku on jahutusel hoopis 2 radiaatorit ja ühesse radiaatorisse läheb 2 kuumustoru ja teise 3 kuumustoru. Pigem oleks ma oodanud, et mõlemasse läheks võrdne arv kuumustorusi kuid arvatavasti on nii kõige parem. Algselt kui jahutuse karbi seest ära võtad on talla all peal ka kaitsekile, et jahutuse tald transportimisel vigastada ja kriipida ei saaks. Kui ma lähemalt vaatasin seda avastasin ma ka, et väikene õhumull on kile alla tekkinud ja kui jahutuse tallalt hiljem kile ära võtsin oli see oma jälje jätnud. Kuumatorusi oleks ma eelistanud rohkem, et oleks nikliga üle kaetud nagu seda on Noctua NH-D14 puhul kuid arvatavasti oleks see jahutusele hinda juurde lisanud.


Siit on veelkord näha, et radiaator on jaotatud kaheks osaks. Lisaks on siit külje pealt näha, et ventilaatorid on koos plastikraamiga kinnitatud radiaatori külge väikese haagiga lihtsalt mis haakub radiaatori taha. Et see plastikraam radiaatori pealt lahti saada koos ventilaatoritega läheb kindlasti vaja kruvikeerajat kuna lihtsalt näppudega seda lahti ei kanguta ja tuleb mingi kruvikeeraja sinna taha ajada. Jahutuse plastikosa peale on kleebitud ka kleeps kuhu peale on kirjutatud jahutuse nimetus. Nagu pildilt näha on osadest kohtadest hakanud see natukene juba lahti tulema ja arvata võib ka, et talle see kuumus seal videokaardi juures meeldima ei hakka.


Siit on näha ühe radiaatori pool kus tuleb otsast välja kõigest 2 kuumustoru.


Ja see on siis suurema radiaatori pool kus on kokku kolm kuumustoru ja mis otsast välja tulevad.


Mis mulle selle jahutuse juures veel meeldib ja mida ma siiamaani ühegi videokaardi jahutusega pole märganud on see, et jahutusel on 4 pinine otsik. See tähendab seda, et ma saan selle jahutuse otsa otse videokaardi külge panna ja ei pea selle jaoks kasutama üleminekut mis on kaasas kui vajadus selle jaoks on. Mis selle jahutuse puhul mulle veel meeldib on see, et ventilaatori kaabel on ära sleevitud ja ei ole mingeid koledaid juhtmeid korpuses rippumas.


Eespool ma mainisin, et mu jahutuse talla kile all oli väikene õhupaun. Siit pildilt on näha, et on jätnud väikese jälje ja viinaga puhastades ei kao see ka ära. Peab lootma, et see jahutuspotentsiaali sellepärast ei kaota nüüd. Rääkides tallast siis paistab, et tald on tehtud vasest nagu tavaks on igasuguste jahutuste puhul kuna ta on üks parimaid soojusjuhte. Samuti ei puutu kuumustorud otseselt videokaardi tuumaga kokku, et kuumus otse torudesse edasi kanduks. Ei ole spetsialist ja seega ei oska öelda on see nüüd halb või hea.


Gelid GC-Extreme
Koduleht

Lisaks sellele, et ma jahutuse sain avastasin ma, et jahutusega koos oli kaasa pandud ka termopasta. Proovin ma siis seda termopastat ja ka seda termopastat mis jahutusega originaalis kaasa tuleb ja ka võrdlen neid.



Pakendi esikülg on järjekordselt päris huvitav ja mis mulle meeldib kuna on erinevate ülevaadete arvamused pakendile kirja pandud. See aitab kaasa kindlasti sellele, et kui poes ostad termopastat siis selle termopasta pakend on informatiivne ja võibolla, et otsustad selle kasuks koheselt.



Tagumine külg on ka samuti päris huvitav kuna järjekordselt on ära toodud erinevate ülevaadete arvamused sellest termopastast. Samuti on ära toodud väike võrdlustabel mis on võetud Techpowerup.com ülevaatest.



Siinkohal saab järjekordselt kiita seda termopastat kuna see on esimene termopasta millel ma näen ,et on kaasas väikene pulk millega saab termopastat laiali ajada. Termopastat ennast on ka päris piisav kogus kaasas ja peaks jaguma mitmeteks kordadeks. Liiga suur ta ei ole kuid on täpselt sama suur tuub kui seda on Noctua NT-H1. Termopasta ise on halli värvi ja siinkohal ei ole midagi teistsugust. Vedeluse poolest on samuti piisavalt vedel: mitte liiga vedel ega ka liiga viskoosne.


Paigaldus:



Esmalt paigaldasin ma videokaardile külge erinevad väiksed radiaatorid mida oli vaja külge panna. Nagu tavaks saanud viimase kolme jahutuse puhul mida ma testinud olen pole ka selle jahutuse kasutusjuhend just kõige selgem kuid ma ütleks, et kõige parem kolmest. Nvidia poolel on osade kaartide puhul hästi ära toodud mis kohta videokaardid radiaatorid tahavad, aga ATI/AMD poolel ei ole spetsiaalselt mõne kindla kaardi kohta midagi kirjas. Siinkohal peab ütlema, et kiitus Gelid'ile kuna tegemist on esimese jahutiga millel on kaasas ka VRM ala radiaator. VRM ala radiaatori vahele käib selline pikk termopadi mis on kergelt ka kergelt õline kuid mis kleepub koheselt ka radiaatori külge. Selle pika radiaatori kruviaugu kohad paistab olevat pikemaks venitatud, et see radiaator sobiks võimalikult paljude erinevate videokaartidega ja nagu näha siis sobib ka mu 4870'ga. Rääkides ülejäänud vöikeste radiaatorite paigaldamisest peab ütlema, et nende paigaldamine on natukene aeganõudev ja tüütu kuna termopadjad mis kaasas on tõsiselt jamad. Probleemiks on see, et need termopadjad on kahepoolsed ja kuna ta on niigi õhuke peab olema kas head küüned või peenike kruvikeeraja, et saaks kleepsule kruvikeeraja või küüne taha ja, et saaks selle kaitsva kile pealt ära. Kui mõlemast küljest kile ära või see kaitsev paber ära võetud jääb alles selline liimi moodi asi mis kleebib väga hästi.


Kaardi tagumiselt küljelt keerab jahutuse kinni nelja poldi või sellise teistsuguse kruviga mida saab näppudega kinni keerata kuid kui soovi saab ka kruvikeerajaga tugevamini veel kinnitada lõpus.


See jahutus paistab olema ka siiamaani kõige pikem jahutus kuna ulatub peaaegu, et üle kaardi ääre. Siinkohal võib tulla probleemiks juba see, et kellel on lühem kaart ja kus on ventilaatori kinnitus pistik peaks ennem ventilaatori ära ühendama kui hakkab jahutust ennast peale panema. Siit piltidelt ei ole küll näha kuid Crossfire ühendus kohad jäävad samuti vabaks ja probleeme ei tohiks tulla kui Crossfire teed. Pildi parempoolselt äärelt on näha ka, et kaasasoleva VRM radiaatori saab kruvidega kinni panna mis samuti ka kaasas on ja mida saab ka näppudega kinni keerata. Mis mind natukene hämmastas oli see, et kui tavaliselt on igasuguste jahutustega tagaplaat ka kaasas siis selle jahutuse puhul seda pole ja lihtsalt kinnitatakse jahutus nelja kruviga.


Minu kaardil õnneks ventilaatori pistik veidras kohas pole ja juhtme pistikusse panemisel eriti probleeme ei tulnud kui ainult see, et radiaatori jäi natukene ette. Natukene sai küll jamatud kuid lõpuks said ventilaatori otsa ikka pistikusse. Siit on veel näha ka, et VRM ala radiaator jahutuse kokku ei puutu ja seega mingit probleemi pole paigaldamisel.


Mis selle jahutuse miinus mõne jaoks on võibolla see, et jahutus võtab ära rohkem kui kaks laienduspesa ja seega võib see tulla probleemiks kui teed Crossfire või SLI'd.


Siin siis ka pilt kui lõpuks kaart paigaldatud sai. Kaart muutub päris raskeks kui lõpuks jahutus peal ja sellepärast peaks kindlasti kruvidega tugevasti kinni panema.


Temperatuurid:

Kuidas ma testisin?


  • Kaardiks on Gigabyte Radeon HD 4870 512MB
  • Lasin Furmarkil töötada 1920x1080 resolutsioonil
  • MSAA Samples on 8X peal
  • Stability test ja Xtreme Burning Mode
  • Post FX sisse lülitatud
  • IDLE temperatuuri sain ma nõnda, et lasin seista 10 minutit töölaual
  • Temperatuure vaatasin ma GPU-Z'ga
  • Toetemperatuur on 20 kraadi ringis
  • Korpus on korralikult jahutatud, ees 120mm, taga 120mm, laes 120mm ja külje peal on 220mm ventilaator.




Esmalt pean ma mainima, et VDDC temperatuure ma enam ei võrdle kuna paistab, et mistahes jahutus peal on temperatuur ei muutu nii või naa. Minnes nüüd temperatuure võrdlema siis kuna jahutus on massiivne oleksin ma oodanud sellelt jahutuselt rohkem. Kaotas ta siis Scythe Setsugen 2'le mis on päris halb arvestades suurust. Siin saab saatuslikuks arvatavasti mingi nõrk lüli kas siis halvad soojustorud või muud sellist. Radiaator ise läks küll väga kuumaks testimisel ja seega halb kontakt ei ole probleemiks. Samuti, et tuua natukene selgust tabelisse siis GC-2 lõpuga on kaasasolev termopasta ja GC-Extreme on termopasta mis oli lisaks veel eraldi kaasa pandud ja mida saab poest osta.



MEMIO ala jahutamisega saab jahutus järjekordselt väga hästi hakkama kuid jääb jällegi alla Scythe Setsugen 2'le. lausa 6,5 kraadiga mis on päris suur vahe ikkagist. Kuid mis peamine on see, et temperatuur on täisvõimsusel sama mis Stock tavaolekus mis on väga positiivne.

Heli:

Rääkides natukene ka kui valju müra/heli see jahutus teeb siis peab ütlema, et tegemist on siiamaani testitutest teisel kohal, kõige valjem on Scythe Setsugen 2 kui tal on ventilaator põhjas. Mis selle jahutuse miinuseks on see, et ta läheb küll videokaardi ventilaatori pistikusse kuid ventilaator vurab ikka koguaeg täispööretel 2000 pööret minutis. Ja seega ei ole see jahutus just heli/müra poolest väga palju Scythe Setsugen 2'st väga maas.

Lõppsõna:



thumbs_up.gif Viis kuumustoru
thumbs_up.gif Jahutab piisavalt hästi
thumbs_up.gif Vaikne
thumbs_up.gif Palju väikseid radiaatoreid kaasas
thumbs_up.gif Ventilaatorid võimalik välja vahetada
thumbs_up.gif Ventilaatori üleminekud kaasas
thumbs_up.gif Firma kleeps on kaasas
thumbs_up.gif ATI VRM radiaator kaasas



thumbs_down.gif Kasutusjuhend pole just kõige parem
thumbs_down.gif Väikeste radiaatorite paigaldus võtab aega
thumbs_down.gif Ventilaator töötab ainult ühel kiirusel
thumbs_down.gif Võtab ära kaks ja pool laienduspesa




Eestis seda jahutust ei müüda veel, aga kui kaupmeestega rääkida võibolla keegi tooks jahutuse isegi Eestisse müüki. Kuid Gelid enda kodulehel on soovituslik hind 46 eurot.


viimati muutis K3ndu 01.06.2011 12:37:27, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
yoyoo
Kreisi kasutaja
yoyoo

liitunud: 12.06.2005




sõnum 28.05.2011 13:49:02 vasta tsitaadiga

Tänud, ilus ülevaade thumbs_up.gif Peakski enda 6870'le mingi uue jahutuse ostma.
Hind ka pole nii kallis
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2011 13:52:44 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mis mulle selle jahutuse juures veel meeldib ja mida ma siiamaani ühegi videokaardi jahutusega pole märganud on see, et jahutusel on 4 pinine otsik.

Arctic Coolingu jahutused on 4pin PWM-ga icon_rolleyes.gif

Muidu järjekordne viisakas ülevaade thumbs_up.gif

_________________
M: AMD Ryzen 5 7600X Box

M: AMD Ryzen™ 9 7900X Desktop Processor
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 28.05.2011 14:32:56 vasta tsitaadiga

VRM'de kõrval olevad kivid jäid radikateta?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2011 14:46:44 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
VRM'de kõrval olevad kivid jäid radikateta?


Need ei vaja radikaid, nii olen ma aru saanud läbi google.
Samuti kui kaardi masinast ära võtsin ei olnud need kuumad kui samas teised komponendid olid.
Stock jahutuse poolt ei ole ka seal peal mingit jahutust kui ainult, et ventilaator puhub lähedal.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
painkillah
HV Guru
painkillah

liitunud: 06.04.2003




sõnum 28.05.2011 15:31:34 vasta tsitaadiga

Ülevaade hea ja põhjalik, kuid pean nokkima, kuna igas su ülevaates see probleem - tee veits lause ülesehitusega tööd. Vbl olen ainuke, aga tegelt häirib tugevalt lugedes. Muidu on tubli töö ja väga bueno dokumentatsioon.
_________________
www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 6 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
speed
HV kasutaja


liitunud: 03.03.2002




sõnum 31.05.2011 13:50:02 vasta tsitaadiga

Kus kuhast hankisid?
Küsin kuna üritasin ise seda isendit ~kuu tagasi webiavarustest kätte saada aga liiga kalli transakulu tõttu jätsin teema pooleli.

_________________
zzziuhti
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.05.2011 16:07:17 vasta tsitaadiga

speed kirjutas:
Kus kuhast hankisid?
Küsin kuna üritasin ise seda isendit ~kuu tagasi webiavarustest kätte saada aga liiga kalli transakulu tõttu jätsin teema pooleli.


Loe esimene rida ülevaatest läbi.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
speed
HV kasutaja


liitunud: 03.03.2002




sõnum 01.06.2011 14:19:50 vasta tsitaadiga

K3ndu kirjutas:
speed kirjutas:
Kus kuhast hankisid?
Küsin kuna üritasin ise seda isendit ~kuu tagasi webiavarustest kätte saada aga liiga kalli transakulu tõttu jätsin teema pooleli.


Loe esimene rida ülevaatest läbi.


SRY, my bad ning ka tänud vihje eest.

_________________
zzziuhti
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aix
HV Guru
Aix

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.06.2011 14:32:48 vasta tsitaadiga

painkillah kirjutas:
Ülevaade hea ja põhjalik, kuid pean nokkima, kuna igas su ülevaates see probleem - tee veits lause ülesehitusega tööd. Vbl olen ainuke, aga tegelt häirib tugevalt lugedes. Muidu on tubli töö ja väga bueno dokumentatsioon.

Sekundeerin.
Kommentaarid: 397 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 332
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Gelid Icy Vision Rev. 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.