Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Spire Slimod II 282 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.05.2011 09:24:53 Ülevaade: Spire Slimod II 282 vasta tsitaadiga


Esmalt tänan ma Spire kes varustas mind selle ülevaate eksemplariga. Spire Slimod II 282 on uus jahutus Spirel't mida tutvustati 2010 aasta augutis ja millel on 4 kuumustoru. Jahutus toetab videokaarte mille voolutarbivus on kuni 204W ja mida me vaatame lähemalt selles ülevaates.



Spire Slimod II 282
Koduleht

Andmed:

    Dimensions
  • Heat sink : 210×104×33 mm (l × w × h)
  • 12VDC Fan : 90×90×15 mm

  • Material AI+Cu
  • Heatpipe four 6mm all copper
  • Bearing Sleeve bearing
  • Rated speed
  • Cooler : 1800 RPM +/-10%
  • Only Fan : 1800 RPM +/-10%
  • Rated power 2.04 W
  • Rated Voltage 12 V
  • Noise level 24 dBA
  • Air flow 24.89 CFM
  • Current 0.17 A
  • Connector 2 pin
  • TDP 204 W
  • Thermal resistance 0.212 oC/W
  • Thermal paste Stars-420 white grease(pre-applied)
  • Static Pressure 1.69 mmH2O
  • MTBF 30000H
  • Operating Temperature 30~70 oC
  • Storage Temperature ~10~40 oC
  • Warranty 3 years
  • Package includes Clip 1 set / stars 420 grease & H/S 1 set
  • G.W 0.348 KG
  • Life hours Sleeve: 30.000


Toetatud videokaardid:



Pakendi sisu:

  • Garantii leht
  • 8 radiaatorit
  • 2 pinine üleminek molexile
  • Kruvid
  • Termopasta
  • Termopadjad


Pakend:


Pakend on suhteliselt tavaline ja võimalikult minimaalne kuna kui karbi avad on jahutus täpselt nõnda ära paigutatud, et ei liigu jahutus karbi sees. Karp ise on muidu nagu näha punast värvi mis võib inimesi rohkem meelitama ostma kui tavaline pakend kui poes ostad või siis vähemalt meelitab inimese enda juurde. Pakendi esiküljel midagi rohkemat erku polegi kui jahutuse enda pilt mis ütleb juba piisavalt palju ära. Samuti on all paremas nurgas killuke infot mis head sellel jahutusel on.


Pakendi tagakülg on vähe huvitavam ja informatiivsem kuna seal on kirjas toetatud videokaartide nimekiri mida on kindlasti vaja teada kui ostad videokaardi jahutust. Samuti mis on huvitav selle tagakülje peal on see, et on kirjas, et toetab videokaarte võimsusega kuni 130W ja kodulehel on kirjas, et kuni 204W. Samuti on pakendi peale veel kirjutatud, et CPU võrdlus kuigi tegelikkuses on meil juttu ju GPU'st mitte CPU'st. Ja veel üks huvitav asi mis tagaküljel ja mujal on see, et ühed augud on mõeldud videokaartidele millel on 53mm vahedega augud ja kasutusjuhendis on kirjas, et 55mm nii, et veelkord nendel üks näpukas. Nagu ka näha on veel tagaküljel kirjas natukene jahutuse andmeid mis on mul Andmete all kirjas.


Selline näeb välja pakendi esiots mis on umbes samasugune nagu pakendi esikülg ainult väikese erinevusega, et on rohkem kokku surutud. Minu arvates oleks võinud sinna pigem panna mingid pildid teisest nurgast jahutist.


Kui pakendi avad leiab sealt kohe jahutuse enda eest ja nagu ma ennem mainisin on jahutus nõnda ära mahutatud, et oleks võimalikult väike pakend ja et samas jahutus ei liiguks pakendis. Kui võtad jahutuse pealt ära leiab sealt alt erinevad vajalikud asjad mida läheb vaja jahutuse paigaldamisel.


Pakendi sisu on suhteliselt nõrgavõitu kuid ajab asja ära. Kaasas on siis 8 radiaatorit millest ma kasutasin algselt kuus ära ja peale seda panin mingit moodi need ülejäänud 2 VRM alale. Kaasas on ka veel garantiileht mis tähendab seda, et kui 30 päeva jooksul toote registreerid siis saad etteantud aastate jooksul tehase garantii. Samuti on kaasas veel kasutusjuhend mis on suhteliselt minimaalne kuid seletab põhiasjad ära mida vaja teada. Kaasas on veel kruvid ja 4 termopatja mida läheb vaja. Samuti on kaasas termopasta kuigi kodulehel on jälle kirjas, et tehase poolt on juba termopasta peale pandud. Samuti on kodulehel mainitud mis termopasta on juba peale pandud kuigi tegelikkuses pole isegi see termopasta vaid hoopis Bluefrost.

Jahutus:



Võttes jahutuse karbist välja tundub jahutus olema selline keskmine, ei ole liiga raske ega ka liiga kerge kuid üks on minu arust kindel, et ta on kergem kui seda on stock jahutus. Stock jahutuse teeb iseenesest raskeks juba raam mis tal on ja lisada sinna veel radiaator ja ongi Siimod'ist raskem. Rääkides lähemalt jahutusest on jahutusel peal kaks 90mm ventilaatorit mis töötavad kiirusel 1800 pööret minutis ja teevad häält 24 dbA. Kui minna jahutuse pikkuse juurde milleks on: 210×104×33 mm (p × l × k). Siis on tegemist piisavalt pika jahutusega, et poleks pikem minu kaardist mis on 4870. Kui kellelgi on mingi väikene korpus siis võib tulla probleeme pikkusega kuigi ma ei usu, et tänapäeval enam nii väikseid korpuseid tehakse. Kõrguseks on 33mm ja kui jahutus peale paigaldatud on võtab ta arvutis ära natukene alla 3 sloti mis tähendab seda, et kes teeb SLI'd võid Crossfire peaks seda kindlasti teadma, et ei pruugi ära mahtuda kui need jahutused peal. Rääkides veel ventilaatoritest mis on peale paigaldatud siis on ventilaatorid kõik ühes nii, et kui üks ventilaator peaks ära surema siis seda välja vahetada saab olema raske või üldse võimatu.


Külje pealt on näha siis, et jahutusel on kokku 4 kuumustoru nagu ka varem juba sai mainitud. Kuumustorud on tehtud vasest ja radiaator on nagu tavaks ikka alumiiniumist nii, et siinkohal ei midagi erilist. Kaart ise on üleni must ja nagu pakendil oli palju punast ei ole sellest jahutusele midagi alles jäänud.


Siin on siis näha radiaatorit ennast kui oled ventilaatorid pealt ära eemaldanud. Ventilaatorid ise käivad suhteliselt lihtsalt pealt ära, kruvikeeraja ööre taha ja juba tulebki pealt ära. Samuti tähendab see seda, et kui kellelgi on soovi siis saab siia peale ise monteerida mingisugused ventilaatorid.


Siin on siis näha jahutust ennast altpoolt, kui jahutuse karbist ära võtad siis on osal mis videokaardiga kokku puutub kleeps peal, et jahutus transportimisel kahjustada ei saaks ja sellega jahutuspotentsiaali vähendaks. Kõik neli kuumatoru on tehtud nõnda, et puutuksid otseselt videokaardiga kokku ja selle puhul kiiremini ja paremini sooja edasi viiks radiaatorisse. Samuti nagu näha on kõik kuumustorud väga laiali paigutatud, et soojus ei koguks ühte punkti vaid oleks laiali hajutatud radiaatori peale. Kui ma kirjutasin veel CPU jahutitest ülevaateid siis seal keegi soovis, et teeksin ka jahutuse tallast pilti, sama teen ma siis ka GPU'ga ja siin ta on. Nagu pildilt on näha siis on kokku 3 erineva vahega auke mis tähendab omakorda seda, et ei tohiks tänapäeva videokaartidega probleeme tulla kokkusobimisel eriti.


Ventilaatorite küljest tuleb selline juhe mis on 2 pinine ja kahjuks minu videokaardi külge ei sobi kuna mul on 4 pinine pistik. Kuid selle jaoks on õnneks kaasas üleminek molexile mida ka ma kasutasin. Kaabel on ka õnneks sleevitud, et ei jääks mingit koledat juhet rippuma.


Siin on siis veel omakorda näha nelja kuumustoru lähemalt mis on tehtud vasest ja mille igaühe diameetriks on 6mm.

Paigaldus:


Paigaldus läks üldiselt suhteliselt lihtsalt. Ma ise arvasin, et tuleb hullem jamamine ja läheb palju aega kuid tegelikkuses käis asi väga kiiresti kuna ei ole sellist massilist kruvide lahti ja kinnikeeramist nagu seda on stock jahutusega. Radiaatorid mis mäludele ja kiipidel peal on, saab ka lihtsalt peale panna kuna võtad väikse radiaatori alt kleepsu ära ja paned mälu peale ja juba ongi küljes. Kndlasti kui neid peale paned tuleks need kiibid üle käia mingi viina või sellisega ja ma olen lugenud ka, et kustukummiga tuleks üle käia. Kui see tehtud sai kruvid jahutuse külge keeratud ja siis termopasta peale kantud ja siis 4 august jahutus läbi, kruvid teiselt poolt vastu kinni ja oligi asi valmis. Kuid rääkides nüüd natuke täpsemalt mis hea ja mis halb siis siinkohal on kohe näha, et videokaardi tuuma ümber olevad mälukividele on hästi radiaatorid peale läinud, aga VRM alale ei ole üldse midagi kaasas ja sellepärast ma üritasin need 2 ülejäänud radiaatorit sinna peale panna.


Tagant on paigaldus selliste kruvidega millel on vedrud all, et ei keeraks neid kruve lihtsalt tuimalt jahutuse külge ja ajaks videokaardi paindesse. Nagu näha siis sellel jahutusel puudub tagaplaat ja sellist kruvide kinnikeeramist mäletan ma oma 4670 kaardilt millel oli selliste kruvidega jahutus kinni.


Kui jahutus peale sai lõpuks on näha, et sobib täpselt minu 4870 pikkuse poolest, et pole liiga pikk, et tekitaks videokaardile pikkust juurde ja seekaudu ei mahuks enam korpusesse ära kui väike korpus. Minnes kasutusjuhendi juurde on kõik ühe pildiga ära seletatud kuidas jahutus peale panna. Kuid mis segadust tekitab seda lugedes on see, et seal on märgitud minu videokaardi pesade laiuseks 55mm ja igalpool mujal 53mm. Pildilt on ka näha, et jahutus on läbi mõeldud ja kui plaanis Crossfire või SLI'd teha siis ei tohiks tulla probleeme sellega, et jahutus blokeeriks need kohad ära.


Jahutus on ka väikese kalde all kui oled peale paigaldanud ja vaatad külje pealt. Samuti rääkides veel alumiinium radiaatorist on tegemist suhteliselt pehme alumiiniumiga mida ma hoidmisel kogemata isegi painutasin. Ribisi on radiaatoril kokku 23 tükki ja stock jahutusel on 29 tükki kuid mille ribid on hoopis rohkem lähestikku. Kuid selle eest on Spire jahutus suurem ja kaks ventilaatorit võrreldes stock ühe ventilaatoriga. Siinakohal võib veel öelda, et jahutuse paigaldamisel ei tohiks tulla probleeme videokaardi toitepesadega.


Kui väiksed radiaatorid peale paigaldatud on näha, et jahutus ise on piisavalt kõrge, et ei põrkuks kokku omavahel ja seega ei saaks jahutust peale panna. Kes pole veel aru saanud siis esimesel pildil oli mul väikeste radiaatorite vahel valged moodi padjakesed, tegemist on termopatjadega mis on nende mälukivide peal ja kuna jahutuse tald on nii pikk siis ta läheb ka nende kahe mälukivi peale ja võtab soojuse enda külge.


Lõpptulemus on siis selline ja nagu näha veelkord võtab jahutus ära kokku 3 laienduspesa.

Pilt natukene küll moonutab kuid ikkagist kui oled selle jahutuse peale pannud siis peab arvestama sellega, et jahutus võtab ära kokku 3 laienduspesa. Mis võib tulla järjekordselt probleemiks SLI või Crossfire tegemisel.

Temperatuurid:

Kuidas ma testisin?


  • Kaardiks on Gigabyte Radeon HD 4870 512MB
  • Lasin Furmarkil töötada 1920x1080 resolutsioonil
  • MSAA Samples on 8X peal
  • Stability test ja Xtreme Burning Mode
  • Post FX sisse lülitatud
  • IDLE temperatuuri sain ma nõnda, et lasin seista 10 minutit töölaual
  • Temperatuure vaatasin ma GPU-Z'ga


Spoiler Spoiler Spoiler

Nagu oli ilmselge arvata, et see jahutus on parem kui seda on stock jahutus ja nii ka on. Kui ma nüüd natukene seletan siis mida miski tähendab, Stock @30% tähendab seda, et ATI Catalystist sättisin ma ventilaatorile kindlad pöörded ja terve testimise aja oli ta aint selle kiiruse peal. Veel peab ära mainima, et 30% on veel viimane selline protsent kus videokaarti pole veel väga kuulata vaid on vaikne kuid endiselt on Spire jahutusest valjem. Tavaline Stock tabelis on see, et ma võtsin manuaalse ventilaatori kontrolleri maha ja videokaart sättis ise ventilaatori pöördeid vastavalt sellele kuidas soovis. Ja Spire jahutus töötas koguaeg täispööretel kuna ma pidin ühendama ta molexi külge. Kuid muidu on jah Spire Slimod jahutus on temperatuuride poolest ja ka valjuse poolest väga hea jahutus kuna edestas tavaolekus stock jahutust 11 kraadiga. Täiskoormuse ajal tõuseb vahe veel suuremaks ja temperatuurivahe on 14 kraadi.

Spoiler Spoiler Spoiler

Nagu arvata oli on ka MEMIO temperatuurid madalamad kui seda on stock jahutusel. Edestab ta stock jahutust jälle 11 kraadiga ja täisvõimsusel 12,5 kraadiga mis on päris hea tulemus võrreldes nende heli ja temperatuuri vahet.
Spoiler Spoiler Spoiler

Esmalt peab kohe ütlema, et Furmark on selline programm mis viib kaardi ikka tõsistele temperatuuridele ja võimsusele mida tavaliselt mängudes ei saavuta ja vastavalt sellele on ka VDDC temperatuur milleks on 112 kraadi täisvõimsuse all mis on juba päris kriitiline. Panin küll radiaatorid sinna piirkonda mis peaks seda ala jahutama, aga ainuke temperatuur mis langes oli VDDC 2 temperatuur, aga VDDC 1 ja 3 on ikka üle saja. Tavaolekus töölaual on temperatuur kõikidel jahutustel sama samasse auku, aga kui täisvõimsuse taha saab siis VDDC temperatuur põhimõtteliselt kahekordistub kuna puudub VDDC alale jahutus.


Lõppsõna:



thumbs_up.gif Väga vaikne
thumbs_up.gif Lihtne paigaldus
thumbs_up.gif 3 aastat tehasegarantiid
thumbs_up.gif Sobib väga paljudele kaartidele
thumbs_up.gif Jahutab piisavalt hästi
thumbs_up.gif Hind



thumbs_down.gif Puudub radiaator VDDC ala jahutamiseks
thumbs_down.gif Vigane ja erinev info erinevates kohtades




Soovituslik hind Spire enda lehel on 36.95 € mis on päris hea hind sellise jahutuse kohta kuid Eestis seda veel kahjuks ei müü keegi kuid kui kaupmeestelt küsida võibolla keegi tellib.


viimati muutis K3ndu 15.05.2011 12:14:24, muudetud 5 korda
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
enaber
HV kasutaja


liitunud: 05.02.2004




sõnum 14.05.2011 10:12:46 vasta tsitaadiga

Norm ülevaade thumbs_up.gif
Aga ise eelistaks ikkagi Zalman VF3000A Normali peal vaiksem kui ülevaates olev isend ja jahutab minu ATI 5870 väga hästi.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 14.05.2011 10:36:09 vasta tsitaadiga

Pigem Arctic Coolingu Twin Turbo Pro, sama hind kuid rohkem radikaid kohe kaasas, ei pea ühtegi komponenti kuivale jätma. Samuti rohkem ruumi põhiradika all et kõikide komponentide radikad sinna alla ära mahuks.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Veiks96
HV vaatleja

liitunud: 09.05.2010




sõnum 14.05.2011 10:36:55 vasta tsitaadiga

Sul on mitmes kohas Nvidida Radeon HD. Võiks ära parandada. Aga muidu väga hea arvustus. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.05.2011 10:41:10 vasta tsitaadiga

K3ndu-le ei meeldi vist eriti kirjavahemärke kasutada icon_rolleyes.gif Või ei oska ( icon_neutral.gif )
Samas ülevaade muidu päris korralik thumbs_up.gif

Oleks huvitav teada, kuidas tippklassikaardi jahutamisega hakkama saaks, enda 6950-l vaja jahutus välja vahetamist. TDP on sel 200W, seega peaks jahutama küll... icon_rolleyes.gif

_________________
M: AMD Ryzen 5 7600X Box

M: AMD Ryzen™ 9 7900X Desktop Processor
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.05.2011 10:53:45 vasta tsitaadiga

Veiks96 kirjutas:
Sul on mitmes kohas Nvidida Radeon HD.


icon_question.gif

Aa nägin, see pole mo oma vaid kodulehelt võetud.icon_biggrin.gificon_biggrin.gif

1dumbpcuser kirjutas:
K3ndu-le ei meeldi vist eriti kirjavahemärke kasutada icon_rolleyes.gif Või ei oska ( icon_neutral.gif )

Laused lähevad vahest pikaks ja mõte lispab kohe järgmise juurde ja siis unuvad ära.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.05.2011 12:42:35 vasta tsitaadiga

Nojah, arusaadav, laupäeva (vara)hommikul revjüüd kirjutama hakata, siis juhtub icon_lol.gif

Aga räägi, kuidas sa sebid endale neid mudeleid testimiseks?

_________________
M: AMD Ryzen 5 7600X Box

M: AMD Ryzen™ 9 7900X Desktop Processor
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
muchoman
HV vaatleja
muchoman

liitunud: 11.07.2004




sõnum 14.05.2011 15:58:43 vasta tsitaadiga

Lase teadjamatel tekst enne üle vaadata kui teema teed, lihtsalt soovitus.


Jahutus toetab kuni videokaarte mille voolutarbivus on 204W

et videokaart hakkab ära võtma kokku 3 laienduspesa ja mis võib tulla järjekordselt probleemiks
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sven
Kreisi kasutaja
Sven

liitunud: 27.04.2007




sõnum 16.05.2011 01:13:11 vasta tsitaadiga

Kas TDP ei ole mitte maksimaalne kaardi voolutarbivus, vaid maksimaalne kiibi soojuseraldus võime?
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.05.2011 07:52:01 vasta tsitaadiga

Svenx kirjutas:
Kas TDP ei ole mitte maksimaalne kaardi voolutarbivus, vaid maksimaalne kiibi soojuseraldus võime?


Seda küll jah, aga nad üritavad sellega näidata seda kui võimast kaarti suudab ära jahutada.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mahno
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.05.2011 09:04:58 vasta tsitaadiga

Kas see tekst on sul endal kirjutatud või tõlkisid mõne ülevaate google translatoriga?

Vaata kasvõi seda lauset: Selline näeb välja pakendi esiots mis on umbes samasugune nagu pakendi esikülg ainult väikese erinevusega, et on rohkem kokku surutud. Minu arvates oleks võinud sinna pigem panna mingid pildid teisest nurgast jahutist.

Tore, et sa viitsid tegelda ülevaadetega ja HV-le sisu lisad, aga tekst oleks hea lasta enne avaldamist mõnel kirjaoskajal inimesel üle vaadata.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 17.05.2011 22:37:20 vasta tsitaadiga

Korralik ülevaade ja ikka virisetakse icon_biggrin.gif
Mõte peab kohale jõudma - mitte perfektne keeleliselt olema.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.05.2011 06:50:14 vasta tsitaadiga

tsitaat:

mitte perfektne keeleliselt olema.

Päris pudikeel ka he apole

_________________
M: AMD Ryzen 5 7600X Box

M: AMD Ryzen™ 9 7900X Desktop Processor
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Spire Slimod II 282
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.